253 R.-K. MEISJESSCHOOL TE OVERVEEN. Korte Zijlweg 9b. Onder leiding der Eerw. Zusters van J.M.J. te 's-Hertogenbosch. hoofd der school: Sr. Isidore (P. L. Pijnenburg). De school telt 7 leerjaren en sluit na 't 6e leerjaar aan op 't U.L.O. Behalve de gewone vakken wordt ook privaat-onderricht gegeven in Fransch, Engelsch, Fraaie Handwerken en Slöjd. Het Schooljaar begint 1 September. Voor jongens en meisjes vanaf 3 jaar is er steeds plaatsing te ver krijgen op de Fröbelschool. Schoolgeldregeling volgens belasting. Op de naaischool ontvangen niet-leerplichtige meisjes grondig onder richt in knippen en naaien van onder- en bovengoed. Bij 't eindigen van den cursus wordt, na afgelegde proeven van bekwaamheid een diploma uitgereikt. Spreekuren van 't hoofd der school zijn: Woensdag en Zaterdagmid dag van 23 uur. SCHOOLVEREENIGING „AERDENHOUT—BENTVELD". Bestuur: A. C. A. Baron van Dedem, Voorzitter. Mr. P. J. Prinsen Geerligs, Secretaris. Mr. A. F. van Hall, Penningmeester. Mr. F. van Leer. Mr. D. Giltay Veth. Hoofd der School: B. de Boer. Onderwijzend Personeel: O. Timmerman, E. van Zoest, H. J. Rosendahl, G. A. de Bock, Mej. D. van Hall, Mej. M. Hofland; voor Lich. Oefening: W. A. J. Goeting. De school telt 7 klassen en leidt op voor inrichtingen van Middel baar Onderwijs. Behalve in de gewone vakken van Lager Onderwijs wordt les gegeven in handenarbeid en op een afzonderlijken cursus in Fransch. De schooltijden zijn van 911.30 en van 24 uur, behalve op Woensdag- en Zaterdagmiddag; bovendien heeft de le klas op Maan dag- en Donderdagmiddag vrij. Het Hoofd der school is te spreken eiken Donderdag na 4 uur aan het Schoolgebouw, Mr. H. Enschedéweg 22, 26424, en verder aan zijn huis. SINT JOZEFGESTICHT. Onder het Bestuur van het Sint Jozefgesticht, Dennenweg 6, staat de: Sint Theresiaschool te Bloemendaal, Dennenweg 14. R. K. Lagere School voor meisjes onder leiding der Eerwaarde Zusters van het Sint Jozefgesticht. De school telt 7 leerjaren en sluit aan op het M.U.L.O. Behalve het gewone onderwijs wordt ook les gegeven in Gymnastiek. 19

Adresboeken Bloemendaal | 1936 | | pagina 275