XII R.K. Jongensschool, Bloemendaal, Dennenweg. Hoofd J. J. Luyben. R.-K. Jongensschool te Overveen, Zandvoorterpad 8. Hoofd der School G. A. van der Meij. Onderwijzeres Mej. M. Th. Krol. Onderwijzers L. N. ten Hacken, B. J. v. Oploo, J. A. v. Overbeek, J. J. ten Berge, P. J. Nijs. Vakleeraar in de gymnastiek A. Senden. Vakleeraar in handenarbeid H. Th. Veringa. De school telt zeven leerjaren. Aanvang van het schooljaar 1 September. Behalve in de gewone vakken, wordt onderricht gegeven in Fransch, Handenarbeid, Boekhouden en Gymnastiek. Opgeleid wordt in 6 jaar voor de toelatings-examens H.B.S., Gymnasium, Kweekschool, Ambachtsschool, enz. R.-K. Meisjesschool te Overveen, Korte Zijlweg 9b. Onder leiding der Eerw. Zusters van J. M. J. te 's-Hertogenbosch. Hoofd der school Sr. Isidore (P. L. Pijnenburg) en Sr. Wilhelmine (P. A. Pelser). De school telt 7 leerjaren en sluit na 't 6e leerjaar aan op 't U.L.O. Behalve de gewone vakken wordt ook privaat-onderricht gegeven in Fransch, Engelsch, Fraaie Handwerken en Slöjd. Het Schooljaar begint 1 September. Voor jongens en meisjes vanaf 3 jaar is er steeds plaatsing te verkrijgen op de Fröbelschool. Schoolgeldregeling volgens belasting. Op de naaischool ontvangen niet-leerplichtige meisjes grondig onder richt in knippen en naaien van onder- en bovengoed. Bij 't eindigen van den cursus wordt, na afgelegde proeven van bekwaamheid een diploma uitgereikt. Spreekuren van 't hoofd der school zijn Maandag, Dinsdag en Donder dag van 56 uur. R.-K. School „St. Antonius", 6-jarige opleidingsschool voor Gym nasium, Lyceum en H.B.S. Directeur N. A. Faase, Tel. 27148. Spreekuren Maandag en Donderdag van 45 uur, Teding van Berk houtlaan 20, Aerdenhout. Christelijke School, Overveen, Vrijburglaan. Hoofd R. Stouthamer. Schoolvereeniging „Aerdenhout—Bentveld", Aerdenhout, Mr. H. Enschedeweg. Hoofd R. Reinalda. Chr. School voor L.O., Tyo H. van Eeghen Instituut, van Lennep- weg 2, Aerdenhout. Bestuur Hoofd der school A. C. Reuyl, Voorzitter. D. C. van den Heuvel. A. Steetskamp, Vice-Voorzitter Spreekuur Dinsdag van 34 uur. D. Wildeboer, Secretaris. Jos. Swen Jzn., Penningmeester J. Siezenga. J. J. Dam. L. Boorsma. Onderwijzers en Onderwijzeressen M. W. A. Lindeboom. J. Stoorvogel. B. Miedema (Lich. Opvoeding). P. Gouman, handwerken. R.-K. Par. School, Vogelenzang, Vogelenzangscheweg. Hoofd Th. Remmerswaal.

Adresboeken Bloemendaal | 1940 | | pagina 16