XI Kamer van Koophandel, Voorzitter: Mr. Joh. Enschedé. Plaatsvervangend voorzitter: Th. Figee. Secretaris: G. Petri. Leden: J. H. Kersten, E. J. Westerveld, J. J. Kerbert, H. T. Peltenburg, J. Sabelis en J. J. F. Beijnes. Xederlandsche maatschappij ter bevordering van X ij verheid. Deze maatschappij, opgericht in 1777 en sedert 1856 belang rijk gewijzigd, strekt hare bemoeiingen uit over alle takken van volksbedrijvigheid, als: a. landbouw; b. fabrieks-en handwerks- nijverheid; c. koophandel, zeevaart en visscherijen. Zij telt 26 departementen en ruim 2200 leden, waaronder 112 leden donateurs. Tot leden worden aangenomen zij, die zich bij den algemeenen secretaris-penningmeester aanmelden of door een der departementen worden opgegeven. Yoor de eersten is de jaarlijksche contributie 6,—; voor de laatsten wordt de con tributie door de departementen geregeld binnen de grenzen van f 3,25 en f 6,Donateurs betalen f 25 's jaars of 250 in eens. Leden van het Hoofdbestuur te Haarlem Dr. D. de Haan, President; S. J. graaf v. Limburg Stirum, Vice-PresidentG. A. Middelberg; F. W. van Eeden, Algemeen- SecretarisPenningmeester. Hotlundsche maatschappij der Wetenschappen, te Haarlem. Het doel der Maatschappij, die in 1752 werd opgericht en behalve een onbepaald aantal directeuren 60 binnenlandsche en 60 buitenlandsche leden telt, is de bevordering van de studie der wetenschappen, inzonderheid der natuurwetenschap. Zij tracht dit doet te bereiken zoowel door het uitgeven van ver handelingen en het uitschrijven van prijsvragen als door de uitgave van een in de Fransche taal geschreven tijdschrift, in hetwelk de in Nederland en zijne koloniën gedane wetenschap pelijke onderzoekingen worden opgenomen. Directeuren te HaarlemMr. J. P. v. Wickevoort Crommelin, dr. D. de Haan Jr., A. van Stralen, H Teding van Berkhout, mr. A. J. Enschedé, jhr. mr. J. W. M. Schorer Voorzitter jhr. mr. J. P. A. Teding van Berkhout, mr. H Enschedé, mr. N. G. Cnoop Koopmans, mr. M. P. G. del Court van Krimpen, mr. J. de Clercq van Weel en S. R. A. van der Meulen. Secretaris: Prof. J. Bosscha, Spaarne 17. Leden in Haarlem: T. C. Winkler, F. W. van Eeden en E. van der Ven.

Adresboeken Haarlem | 1891 | | pagina 15