XIII leerd Genootschap" is ingesteld ter beoelening van godgeleerd heid het „Teylers tweede Genootschap" ter beoefening van na tuur-, dicht-, geschied-, teeken- en penningkunde. Directeuren: A. Herdingh, L. P. Zocher, P. Loosjes, dr. D. de Haan en mr. A W. Thöne. Secretaris: Mr. A. A. van der Mersch. Bibliothecaris Conservator van het physisch kabinet: Dr. E. van der Ven. Conservator van het geologisch kabinet: Dr. T. C. Winkler. Bewoner van Teylers fundatie-huis en bewaarder van Teylers museum,: H. J. Scholten. Conservator der bibliotheek: G. C. W. Bohnensieg. Teylers Museum en Hibliotheek. Spaarne 16. Museum. Geopend: dagelijks, uitgenomen des Zaterdags en des Zondags en op feestdagen, van 113 uur; van 1 Mei tot uit". September des Donderdags van 114 uur. Bibliotheek. Geopend: des Woensdags, Donderdags, Vrij dags en Zaterdags, van 14 uur. Koloniaal Museum. Paviljoen „Welgelegen", Haarlemmerhout. Ingang: Dreefzijde. Het Museum is dagelijks geopend van 104 uur. Raadsleden der museums en donateurs en donatrices der Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid hebben vrijen toe gang met begeleidend gezelschap. Leden der Maatschappij met eene dame. Vrijen toegang wordt verleend aan leerlingen der scholen, mits in niet te groot aantal en onder behoorlijk geleide; aan personen, die voor langeren lijd het Museum wenschen te be- studeeren, met het voornemen zich in de Koloniën te vestigen, en des Zondags op vertoon van vrijkaarten, tot een beperkt aantal, die op de werkdagen aan het Museum kunnen worden afgehaald. Nieuwe en belangrijke koloniale voortbrengselen worden van wege het Museum wetenschappelijk onderzocht. De koloniale boekenverzameling is steeds ten dienste van be langhebbenden.

Adresboeken Haarlem | 1891 | | pagina 17