10 GEMEENTEZAKEN. Gemeentelijke waterleiding van Haarlem. Kantoor: Koningstraat 2, geopend alle werkdagen van 912 en 13 uur. DirecteurL. W. Havelaar. Scholen. Gymnasium. (Prinsenhof), Dr. B. W. Hoffmann, Rector. H. Burgerschool met 5-jarige en 3-jarige cursus. (Jacobijnostrant). Dr. H. Brongersma, Directeur. Hoogere Burgerschool voor meisjes. (Krocht). Mej. H. J. v. Schubertz Directrice. Burgeravondschool. (Nassaulaan). H. J. de YriesDirecteur. Ambachtsschool. J. Te mme, Directeur. Rijkskweekschool voor onderwijzers. (Kouden horn). P. H. van der Ley, Directeur. Cursus v. opleiding v. gymnas.-onderw. J. A. van der Boom, Onderwijzer. Leerschool behoorende bij de Rijks kweekschool. (Gedempte Zijdgracht). J. W. Sevenhuijsen, Hoofd d. sch. Rijksnormaallessen. J. de Koek, Directeur. Kweekschool voor onderwijzeressen. (Raaka). H. Bussemaker, Directeur. Mej. G. G. Gerritsen, Directrice van de Huish. Cursus tot opleiding van hoofdonder wijzers en onderwijzeressen. F. J. Poutsma, Districts-schoolopz. Cursus tot opleiding van onderwijzers aan de R. K. Parochiale school. M. L. van Gemert, Directeur. Christelijke normaallessen. (Barteljorisstraat). H. S. Lor an. i J. v. d. Berg, te Bloemend.. Bestuur. J. de Jong. Opleidings-cursus ter verkrijging dei- acte lager-onderwijs teekenen. H. J. de Vries, Onderwijzer. Ie Opleidingsschool voor jongens. (Wilhelminastraat). H. M. Hubregtse, Hoofd, der school. 2e Opleidingsschool voor meisjes. (Wilhelminastraat). E. L. Brouwer, Hoofd der school. Eerste Burgerschool. (Kleiu Heiligland). P. D. Graaff, Hoofd der school. Tweede Burgerschool. (Nassaulaan). W. Kloeke, Hoofd der school. Eerste Tusschenschool. (Parklaan). J. de Koek, Hoofd der school. Tweede Tusschenschool. (Leidsehe plein). K. K. A. Valken, Hoofd der school. Derde Tusschenschool. (Leidsehe plein). C. de Vries Hz., Hoofd der school. Vierde Tusschenschool'. (Haarlemmerliedestraai). J. J. Francken, Hoofd der school. Vijfde Tusschenschool. (Bakkerstraat). J. D. Franse, Hoofd der school. Kostelooze scholen. School A. (Schotersiraai). C. de Beer, Hoofd der school. School B. (Spaarnwonderstraat). P. C. Bouwmeester, Hoofd d. sch. School C, (Wijde Geldelooze pad). J. B. A. Saeijs, Hoofd der school. School D. (Ged. Oudegracht). M. Sterk, Hoofd der school. Herhalingsschool. (Klein Heiligland). P. D. Graaff, Hoofd der school. Bijzondere meisjesschool voor uitgebr. lager- en voortgezet onderwijs. (Jacobijnestraat 15 en 17). (Aan de school is verbonden een voormiddagklas voor meisjes en jongens van ongeveer 5 jaar). L. van der Wilk, Hoofd der afd. A (meisjes van 612 jaar.) L. van der Wilk Jr., Hoofd d. afd. B (meisjes van 1217 jaar.) Chr. school voor den werkenden stand. Barteljorisstraat) H. S. Loran, Hoofd der school. Christelijke school. (Anthoniestraat). S. P. van Dorp, Hoofd der school. Groen van Prinsterer school. J. de Jong, Hoofd der school.

Adresboeken Haarlem | 1900 | | pagina 16