1 L 862 GEMEENTERAAD. Kiesdistrict II. Stem- district. Straat etc. Steir distric Straat etc. 1 Straat etc. Stem distric Aelbertsberghstraat c. Kleverparkstraat c. Ravesteeg B. Bakenessergracht B. Kleverparkweg 77 Regulierstraat C. Baljuwslaan 77 Kloppersingel Ridderstraat B. Bannesteeg (behalve no. 15) 77 Ripperdapark 7» Berckheij destraat c. Koksteeg B. Ripperdasteeg 77 Bilderdijkstraat A. Koralensteeg 77 Ripperdastraat Bleekerstraat B. Korte Dijk jj Rolhuizen Bloemertsteeg 77 Korte Heerenstraat 77 Rolsteeg Bolwerkslaan Korte M argarethastr. A. Roosveldstraat A. Brederodestraat C. Korte Wijngaardstr. B. Rozensteeg B. Brouwerskade A. Koudenhorn Rozenstraat Ceciliasteeg B. Krocht A. Ruijchaverstraat Coltermanstraat A. 't, Krom B. Ruijsdaelstraat c. Coornhertstraat 77 Kromme Elleboogst. A. Saenredamstraat 77 Delftkade 77 Kruisstraat Santpoorterstraat '7 Delftstraat (Nrs. 1 t/m 53) B. Schapenplein B. Donkere Spaarne B. (Nrs. 2 t/m 44m) A. Scheepmakersdpk 77 Duvenvoordestraat A. Kruisweg B. Schermerstraat A. Dijkstraat B. Lange Heerenstraat 77 Schotersingel C. Frans Halsplein C. Lange Margarethastr. A. Schoterstiaat Frans Halsstraat 77 Lange Molenstraat B. Schoterweg Fr. Varkenmarkt B. Langendij kstraat A. Schoutensteeg B. Gaelstraat A. Lange Wijngaardstr. B. Sleutelstraat Garenkokerskade Maerten van Heems Smedestraat Gener. Cronjéstraat C. kerkstraat C. Soutmanstraat C. Joubertstraat Magdalenastraat A. Spaarndamsclie weg 77 de Wetstraat n Melkboersteeg B. Spoorwegstraat A. Glasblazersstraat B. Molenaerstraat C. Staten Bolwerk B. Goltziusstraat c. Morinnesteeg B. Stationsplein 77 Grebberstraat Nassaulaan A. Stuverstraat A. Harmenjansweg B. Nassauplein 7? Tetterodestraat C. Harmenjansstraat Nassaustraat 77 Teij lersholj estraat Tuinstraat B. Hasselaersplein A. Nic. v. d. Laanstraat 77 77 1ste Hasselaerstraat 1» Nieuwe Gracht Ursulastraat A. 2de Hasselaerstraat 7? iNrs. 1 t/m 17) B. Valkesteeg B. Holsteijnstraat C. (Nrs. 19 t/m 57) A. Veerpolder 77 Hooimarkt B. (Nrs. 2 t/m 102) B. Veerpolderstraat Houtmarkt 77 Nieuwe Groenmarkt A. Veiserstraat Jan de Braijstraat C. Nieuwe Kruisstraat B. Verspronckweg 77 Jan Steenstraat 7) Noorderschoolsteeg ;7 van der Vinnestraat Jansweg B. Oostersingel 77 Vogelkoopsteeg A. Johan v. Vlietstraat A. Oostvest Vroomstraat C. Judith Leijsterstraat C. Ostadestraat C. Vrouwesteeg B. Kenaupark B. Oudeweg B. Witte Heerenstraat A. Kenaustraat 7? Papentorenvest 7? Wouwermanstraat C. Kennemerplein 77 Parklaan 77 Zakstraat B. Kennemersteeg Parkstraat Zoetestraat A. Kennemerstraat C. Peperstraat A. Zuiderschoolsteeg B. Kinderhuissingel A. Phoenixweg B. Zij huizen Kinderhuisstraat 77 Pieter Kiesstraat A. Zijlsingel A. Kinderhuisvest Pieterstraat B. Zijlstraat (Nr. 1 t/m 97/ 77 Klerksteeg B. President Steijnstr. C. Zijl weg 77 Kleverlaan C. Prinsen Bolwerk B. Zijl weg (zjjwèg) 77

Adresboeken Haarlem | 1914 | | pagina 866