Kunsten en Wetenschappen te Haarlem.. Art. 1. der verordening op de heffiing van gelden voor het bezichtigen van het Museum luidt Ieder die het Museum op tijden, dat iiet niet zonder betaling is opengesteld, wenscht te bezichtigen betaalt 25 cents. Deze belasting is niet verschuldigd a. Door leden der Vereeninging tot Uitbreiding van de Verzameling van Kunst en Oudheden in het Frans Hals Museum; b. door leerlingen van scholen of verpleegden in gestichten die onder geleide het Museum wenschen te bezoeken, alsmede door die geleiders; en C. door hen die deelnemen aan te Haarlem gehouden wordende congressen, jaarvergaderingen of wedstrijden, mits zij niet zijn ingezetenen dezer gemeente. Van den wensch om het Museum door sub b en c genoemde catagorieën van personen te doen bezoeken moet aan Burgemeester en Wethouders minstens een week te voren gebleken zijn. De bezichtiging door die catagorieën kan slechts geschieden op tijden dat het Museum voor het publiek toegankelijk is en dan slechts gedurende de uren en op de wijze, daarvoor door gemeld College vooraf vastgesteld. Art. 2. Kinderen beneden acht jaar worden niet toegelaten; kinderen van acht tot veertien jaar niet anders dan onder behoorlijk geleide, ter beoordeeling van den Bureaulist. Art. 3. Stokken, regen- en zonneschermen en andere dergelijke voorwerpen, moeten bij het binnentreden aan den Bureaulist worden afgegeven, welke deze in bewaring neemt zonder daarvoor fooien te mogen vorderen. Art. 4. Het is verboden in het Museum te rooken. Art. 5. Het is verboden de voorwerpen aan te raken. Art. 6. Indien een bezoeker, behoorlijk gewaarschuwd, weigert zich aan de gegeven voorschriften te onderwerpen, zullen de opzichters het recht hebben dezen persoon uit het Museum te verwijderen, des gevorderd met hulp der politie. Het maken van schetsen is toegestaan; voor het vervaardigen van copieën en het doen van photographische opnamen is de toestemming van den Directeur noodig. ►Spreekuur van den Directeur, dagelijks van 1011 uur. U. D. Gratama, Directeur, Spaarnelaan 25, j B. D. Bruining, Bode, Wouwermanstr. 17rd. Heemstede. B. Cornet, Bode, Tyboutstraat 4rd. K. van Pel, Bewaarder, Gasthuisvest 31rd. M. Henneman, Bode, A. L. Dyzerinckstr. 19a. J. A. Buddingh, Portier, Macrten van W. II. Scheurkogel, Bode, Leidschestr. 69. Heemskerkstraat 6. A. Hensen, Bode,' Vooruitgangstraat 116. TEYLERS STICHTING. Het Museum is geopend op werkdagen behalve des Maandags van 114 van 1 Mei tot 30 September en van 11—3 van 1 October tot 30 April, voorts den eersten Zondag van elke maand van 13. Het Penningkabinet: den eersten Dinsdag van elke maand van 113 en de Bibliotheek: alle werkdagen van 14, behalve des Maandags. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Stichting der Maatschappij van Nijverheid en Handel. Otto van Tussenbroek, Directeur. Bestuur Mevr. J. de Josselin de Jong-Cappeyne v. d. Koppello, Voorzitter. Dr. J. F. M. Sterck, Onder-Voorzitter. •Ihr. Asch v. Wijck, Secretaris. Mr. A. J. Enschedé, Penningmeester. Mr. A. E. von Saher. Mevr. von Saher-Crone. Jhr. Mr. Dr. E. A. v. Beresteyn, 'sGravenhage. Mr. A. Bruch. J. Gerritsz. M. Kamerlingh Onnes. Th. Limperg Jr. Jhr. F. Teding v. Berkhout Jr. H. Buisman. H. v. d. Masch Spakler. G. H. Biihrmann. J. Stalling. J. C. Bunge.

Adresboeken Haarlem | 1923 | | pagina 1020