EEN WOORD VOORAF. „Loosjes' Adresboek van Haarlem en Omstreken" wordt hierbij zijn gebruikers, inteekenaars en anderen belangstellenden aangeboden. Na een ingespannen arbeid van vier maanden verschijnt het en de uitgeefster spreekt bij de geboorte van deze eersteling den wensch uit, dat een reeks van zorgvuldig bewerkte adresboeken het werk, dat thans het licht ziet, in den loop der jaren moge volgen. Een enkel woord over de wordingsgeschiedenis van het boek. Haarlem had zijn adresboek, maar èn over de samenstelling èn over de wijze van verschijnen werden bedenkingen vernomen. En toch dient een stad als Haarlem een nauwkeurig geredigeerd Adresboek te bezitten. Wij besloten dus, te Zorgen of voor een nieuw Adresboek of voor een verbeterde uitgaaf van het oude. Ons oorspronkelijk voornemen, de oude uitgave over te nemen kon helaas niet vervuld worden. De onaangename ervaringen, die in dit vérband ons deel werden, mogen wij bekend veronderstellen. Wij zullen er hier niet over uitweiden, nu wij de voldoening hebben, na vier maanden hard werken ons nieuw adresboek gereed te zien. Vier maanden is waarlijk niet te lang, wanneer men bedenkt, dat in dien tijd met de uiterste nauwkeurigheid moesten worden geregistreerd: Een alphabetisch register der namen van de inwoners van Haarlem, een alphabetische lijst der straatnamen met de bewoners, een alphabetische lijst der beroepen met de namen der ingezetenen, die deze beroepen vervullen. I)it alles van Haarlem, maar ook van Heemstede. Bloemendaal, Schoten en Haarlemmerliede. Bovendien nog een lijst der aangeslotenen bij den Post cheque- én Girodienst en ten slotte een uitgebreid aanhangsel, bevattende de voornaamste officiëele en particuliere instellingen in stad en lande. Inderdaad, het is een heel werk geweest, doch nu het achter den rug is, zijn wij verheugd, onze gemeente en hare geburen een adresboek te mogen aanbieden, dat, naar wij hopen, zijn naam met eere kan dragen. O, zeker, wij verhelen ons zelf niet, dat er fouten zullen zijn aan te wijzen. Welk werk als dit bevat ze niet? Maar voor zoover het ons mogelijk

Adresboeken Haarlem | 1923 | | pagina 9