44 ALGEMEENE ZAKEN. Groote Houtstraatvereeniging: A. van Weerden, Voorzitter. - F. H. Kehlenbrink, Secretaris. Jansstraatvereeniging: F Duvn, Voorzitter. P. v. Zurk, Secretaris. Janswegvereeniging: C. J. Brouwer, Voorzitter. I J- G. Wassenaar, Secretaris. Kleine Houtstraatvereeniging (Noord): H. Kort, Voorzitter I J- J- A. v. d. Linden, Secretaris. Kleine Houtstraatvereeniging (Zuid): Ten Berg, Voorzitter. I Schrijers, Secretaris. Kruisstraat-Kruiswegvereeniging: A. Meijer, Voorzitter. I O- v. d. Steur, Secretaiis. Spaarnwouderstraatvereeniging J. Scholtens, Voorzitter. I A. Booij, Secretaris. Zijlstraatvereeniging A. T. Pielage, Voorzitter. O. 1 h. Dantuma, Secretaris. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Deze vereeniging, in 1860 opgericht, stelt zich ten doel behartiging van de belangen van de bloembollencultuur in het algemeen. Zij organiseert tentoon stellingen in binnen- en buitenland teneinde de artikelen, in de bloembollen streek gekweekt, meerdere bekendheid te geven, is, in samenwerking met andere organisaties, werkzaam ter bevordering van den afzet van bloembollen, stelt reglementen vnst voor den binnenlandschen handel in bloembollen en treedt bemiddelend op bij handelsgeschillen, treedt regelend op bij de beoor deeling en opnaamstelling van nieuwigheden van bol-, knol- en wortelgewassen, houdt daarvoor wekelijks bloemenkeuringen en legt proeftuinen aan, zij ver tegenwoordigt de kweekers en handelaren naar buiten en dient hun algemeene oelangen, zonder zich te begeven op het terrein van het uitsluitend individueel belang harer leden of van speciale groepen daarvan. Ter uitvoering van haar taak heeft de Vereeniging een Scheidsgerecht voor den Bloembollenhandel ingesteld (1911), heeft zij een Bloembollenbeurs geves tigd in haar Vereenigingsgebouw: Krelagehuis, Leidsche Vaart (Maandag), doet zij een 2-maal wekelijks verschijnend orgaan uitgeven (Het Weekblad voor Bloembollencultuur, Redactie: Krelagehuis, Leidsche Vaart, Uitgevers N.V. Drukkerij v.h. De Erven Loosjes, Ged. Oude Gracht 88). De leiding der vereeniging welke op 1 Juli 1932 17 Eereleden, 10 dona teurs en 5607 leden en 65 afdeelingen telde berust bij een Hoofdbestuur. Leden der Vereeniging kunnen zijn in Nederland woonachtige personen, al of niet bloembollenkweeker of handelaar. Voorzitter is de heer Ernst H. Krelage te Haarlem, Algemeen Secretaris- Penningmeester de heer H. J. Voors te Heemstede. Het Secretariaat der Vereeniging is gevestigd Krelagehuis, Leidsche Vaart 8, te Haarlem. Telefoon 15250. BOND VAN BLOEMBOLLENHANDELAREN TE HAARLEM. Wilhelminastraat 13. Telef. No. 11983. Algemeen Bestuur: T. M. H. van Waveren, Voorz., Ben nebroek. W. Jonkheer, Penningmeester, Hille- gom. Mr. M. van Toulon van der Koog, Secr.-Administrateur, Haarlem. Mr. F. J. D. Theijse, Adjunct-Admi- strateur, Haarlem. Leden van het Algemeen Bestuur: H. J. Arentshorst te Sassenheim, voorzitter van Groep 1 (Amerika en Canada). A. Bengman te Sassenheim, voorzitter van Groep II (Gr. Brittannië en Ierland). J. C. Seel te Hillegom, voorzitter van Groep III (Duitschland en Oostenrijk- Hongarije). R van Til Jzn. te Hillegom, voorzitter van Groep IV (Frankrijk en Romaansche landen). J. van der Mey Gzn. te Lisse, voorzitter van Groep V (Rusland). J. Vreeken te Sassenheim, voorzitter van Groep VI (Scandinavië, Denemarken en Finland). K. Velthuys te Hillegom, voorzitter van Groep VII (Azië, Afrika, Australië, Cen traal- en Zuid-Amerika).

Adresboeken Haarlem | 1934 | | pagina 48