Kamer v. Koophandel en Fabrieken v. Haarlem en Omstr. Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen Geologische Stichting Enkele vereenigingen XVI Samenstelling van het Bureau der Kamer. J. J. Swens, Voorzitter. Joan H. A. Kruimel, Onder-voorzitter, tevens Voorzitter Afdeeling Grootbedrijf. H. J. L. Klein Schiphorst, Onder-voorzitter, tevens Voorzitter Afdeeling Kleinbedrijf. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Secretaris. Mr. J. Verheus, Adjunct-Secretaris. De samenstelling en inrichting der Kamers van Koophandel en Fabrieken wordt beheerscht door de Wet van 26 Maart 1920, Staatsblad 152. Haar doel kan als volgt worden samengevat: Bevorderen van handel en verkeer in den ruim- sten zin door het geven van voorlichting aan officieele instanties en het verstrekken van inlich tingen en gegevens aan particulieren. Zij is tevens belast met het toezicht op en bijhouden van het handelsregister en is door diverse wetten aangewezen mede te helpen aan de uitvoe ring van wetten en besluiten, die het bedrijfsleven raken. De kantoren van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken zijn gevestigd te Haarlem, Nassauplein 46 en zijn voor het publiek geopend van 9—12 en 1.304. Des Zaterdags van 912. Gesticht te Haarlem in 1777. Beschermvrouwe H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden. Algemeen Secretariaat: Nassauplein 5, Haarlem. Mr. Bierens de Haan, Algemeen Secr.-Penningm. W. B. Reijnen, Secretaris. G. Kromhout, Administrateur. Het doel der maatschappij is vermeerdering van volkswelvaart door de bevordering van fabrieks- en handwerksnijverheid, koophandel, scheepvaart en andere verkeerswezen, landbouw, mijnbouw en visscherijen zoowel hier te lande als in Neder- landsch-Indië, Suriname en Curagao. Leden zijn zij, die zich als zoodanig opgeven bij den algemeen secretaris te Haarlem of bij den secretaris van het departement. Zij hebben vrije toegang tot de musea, tentoonstellingen en verga deringen der Maatschappij en ontvangen het tijd schrift kosteloos. De contributie voor leden in de departementen wordt bij reglement vastgesteld. Donateurs hebben alle rechten der leden. Zij hebben toegang tot de vergaderingen en congressen der Maatschappij en tot het museum van het Kolo niaal Instituut te Amserdam. De contributie der donateurs of van natuurlijke personen bedraagt ten minste 25.jaarlijksch of 250.ineens. Spaarne 17. Bibliothecaresse der Maatschappij. Mej. H. C. Dorhout Mees. Dagelijksch Bestuur, Mr. Dr. A. Baron Röell, Voorzitter. Mr. S. H. Vening Meinesz, Onder-Voorzitter. J. A. Fontein, Penningmeester. Jhr. F. Teding van Berkhout Sr. R. Fontein. Dr. A. F. Holleman, Secretaris. Tweede bibliothecaris. Dr. R. Lorentz. Ruim al je ruzies op De Bond .zonder Naam. AFD. GEOL. KAART. Spaarne 17. Dr. P. Tesch, m.i. Directeur. Dr. J. F. Steenhuis, Geoloog. Dr. Th. Reinhold, Geoloog. Ir. H. D. M. Burck, Geoloog. M. L. van Nispen, Administrateur. G. Pol, Concierge. (In de volgende uitgave wordt deze rubriek geopend, tegen een tarief van 50 ct. per regel, NED. KINDERBOND. Frankestraat 39. Steeds open buiten schooltijd. Kinderclubjes met doel: „Doe uw best om goed en vriendelijk te zijn jegens alle levende schepselen." Bestuur. Mej. C. Westendorp, Voorz., Kleverparkstraat 17. Mevr. RechtsteinerMondriaan, Secr., Wouwer- manstraat 96. Mej. A. Taconis, Penn., Tetterodestraat 10.

Adresboeken Haarlem | 1939 | | pagina 22