bekenden orgelmaker Christiaan Muller. Dit be roemde orgel was destijds het grootste der wereld. Het is in het jaar 1905 geheel gerestaureerd; toen werd tegelijkertijd een electrische installatie voor windtoevoer daarbij aangebracht. De regeling der orgelconcerten wordt vastgesteld door den Raad der Gemeente Haarlem. Orgelbespeling heeft plaats gedurende de maan den April tot en met October: op Donderdagmiddag van 3'4 uur. Gedurende de maanden Mei tot en met Sep tember: op Dinsdagavond van 8.15 tot 9.15 uur. De Kerk is tegen betaling van 25 ct. per persoon dagelijks te bezichtigen. Wanneer de Kerk geopend is kan men kosteloos binnentreden. R.K. Kathedraal „St. Bavo" (Leidschevaart) Dit meesterwerk van architectuur, ontworpen door Joseph Cuijpers, is zeer bezienswaardig. De kerk is dagelijks te bezichtigen tegen betaling van 25 cents per persoon, ingang Leidschevaart 146. Indien de Kerk is geopend is de toegang vrij. Bisschoppelijk Museum voor kerkelijke Oudheid, Kunst en Geschiedenis. Jansstraat 79, Haarlem. Het museum is, tegen betaling van 25 cent, dage lijks van 10—5 uur toegankelijk, uitgezonderd op de Zondagen en de R.K. feestdagen. Amsterdamsche Poort. Aan de Amsterdamsche vaart. Standbeelden. Standbeeld Laurens Jansz. Coster, Groote Markt. Standbeeld Frans Hals, Florapark. Borstbeeld Prof. Lorentz, Lorentzplein. Hofjes te Haarlem. Hofje Frans Loenen, Witte Heerenstraat. de Bakenesserkamer, Wijde Appelaarsteeg. Het Vrouwenhofje, St. Anthonie Gasthuis, Klein Heiligland. Hofje van Loo, Barrevoetestraat. van Gratie, Jacobstraat. van Heythuyzen, Kleine Houtweg. van Staats, Jansweg. van Noblet, Nieuwe Gracht, van Oorschot, Kruisstraat. Het Remonstrantsche Hofje, LIrsulastraat. Het Luthersche Hofje, Witte Heerenstraat. Het Bruiningshofje, Botermarkt. Het Zuiderhofje, Zuiderstraat. Het Wijnberghshofje, Barrevoetestraat. - Hofje het Lam, Sophiaplein. van Oud-Alkemade, (de 12 Apostelen), Ged. Voldersgracht, van Codde (genaamd Spoorwater), Lange Heerenstraat. de Groene Tuin, Warmoesstraat. Gemeentelijke instellingen en bedrijven. Zie pag. VI. Het Vrouwe- of Verwershofje, Groot Heiligland. Hofje Guurt Burrets. Kampervest. Het Brouwershofje. Tuchthuisstraat. Het Teylershofje, Koudenhorn. MARKTEN. De algemeene Weekmarkt wordt gehouden op Maandag op de Botermarkt, de Ged. Oude Gracht en de Nassaulaan. De Zaterdagavondmarkt wordt gehouden op de Botermarkt. De Bloemenmarkt, (Luilakmarkt)heeft plaats van Vrijdagmiddag tot Zaterdagmorgen voor Pink steren op den Kamper-, Gasthuis- en Raamsingel. De Groente- en Vruchtenmarkt wordt dagelijks gehouden op den Koudenhorn. De veemarkt vindt plaats op de terreinen van het Openbaar Slachthuis eind Slachthuisstraat. De Vischmarkt in de hal tegen de Groote of St. Bavokerk, Riviervischmarkt. Dagelijks vanaf 's morgens 10 uur. GEMEENTE-, RIJKS-, PROVINCIALE EN INSTELLINGEN VAN ALGEMEEN BELANG. Arbeids-Inspectie, Wilhelminastraat 53. Armenraad, Jansweg 39. Badhuizen (douche), Schotersingel, Leidscheplein, Koudenhorn, Hofdijkplein, Van Egmondstraat. Bisschoppelijk paleis. Nieuwe Gracht 80. Burgerwacht, Infanterie kazerne, Koudenhorn. Commissaris der Koningin, Nieuwe Gracht 7, Diaconie Ned. Herv. Gemeente, Jansstraat 36. Dierenbescherming, Ridderstraat 11 Hollandsche Mij. v. Wetenschappen, Spaarne 17. Infanterie kazerne, Koudenhorn. Jeugdherberg „Jan Gijzen", Jan Gijzenvaart. Kamer van Koophandel, Nassauplein 6. Kazerne Ripperda Motordienst, Schoterweg 71. Kennels: „Fauna", Friesche Varkenmarkt 2—4; „Haarlem", Amsterdamschevaart 320; „of Joy", Soendaplein; „Thornwood", Van 't Hoffstraat 93; Vereen. Dierenbescherming, Ridderstraat 11. Kantongerecht, Jansstraat 46. Laboratorium voor Pathologische Bacteriologie, Nieuwe Gracht 124. Leger des Heils, Spaarne 106. Martha, R.K. Vereen., Koninginneweg 8. Muziekschool, Mij. ter bev. der Toonkunst, Nieuwe Gracht 41 Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel, Nassauplein 5. Ned. Vereen, v. Luchtbescherming, afd. Haarlem, Prins Hendrikstraat 1 Nut van 't Algemeen, afd. Haarlem, Lange Veer- straat 16. Nutsbibliotheek, Lange Veerstraat 16.

Adresboeken Haarlem | 1939 | | pagina 5