Dr. R. G. Posthumus, Oogarts.
Dr. W. H. Bierman, Neus-, Keel- en Oorarts.
Dr. W. L. Ladenius, Specialist voor Maag-, Darm-,
Bloed en Stofwisselingsziekten.
I)r. II. A. Pli. Hartog, Specialist voor Hart- en Vaatz.
Dr. R. Burdet, Specialist voor Kinderpsychiatrie.
J. L. Bouwer, Tandarts.
Dr. Beckink, Contr. Geneesheer Centrale Onderlinge.
A. de Ronde, Contr. Geneesheer Rijksverzekeringsb.
Mej. A. M. Valkhof, Ass. geneeskundige Int. Afd.
H. U. Nanninga, Ass. geneesheer Interne Afdeling.
H. Pop, Assistent Geneesheer Chirurgische Afdeling.
W. Steensma, Assistent Geneesheer Chirurgische Afd.
D. Maas, Assistent geneeskundige Gynaecologische afd.
Mevr. E. den Hartog-Ricardo, Ass. Geneeskundige
Kinderafdeling.
Door het Gasthuis wordt geëxploiteerd het Sanatorium
voor tuberculose „EYKENGAARDE", Westerlaan 15
te Aerdenhout, tel. 27790.
Besturende zuster: Zr. F. van Keeken.
De bezoekuren zijn: Zo., Wo., Vr. van 2.30-4 uur.
Wo. van 7.30-8.30 uur.
In het gebouw Groot Heiligland 4 is o.a. gevestigd
de Afd. voor Besmettelijke ziekten, tel. 11602. De
bezoekuren zijn: Di., Za. van 6.30-7 uur, Zo., Do.
van 2.30-3 uur, voor de besmett. afd.
Het totaal aantal bedden van het Gasthuis en het
Sanatorium bedraagt 400. De bezoekuren in het Gast
huis zijn: le klas A: 11-12, 2.30-4 en 7-8 uur, 2e
klas: 2.30-4, 7-8 uur, 3e klas van 2-3 en van 6.45-
7.15 uur (behalve Zat. en Zo. avond), Kinderafde
ling van 2.30-3 uur en van 6.45-7 uur.
Spreekuren Poliklinieken:
Ingang Groot Heiligland 47.
Algemene Polikliniek: dagelijks 1.30-2.30. Za. 11.30 u.
Inwendige ziekten: Di. Vr. 8.30-9.30 uur.
Chirurgie en Urologie: Wo. Za. 10-11 uur.
Gynaecologie: Ma. 9-10.30 uur, Wo. 3-4.30 uur.
Verloskunde: Do. 3-4.30 uur.
Kinderziekten: Ma., Di., Do., Vr. 9.30-10 uur.
Neurologie en Psychiatrie: Ma., Wo., Vr. 3-4 uur.
Orthopaedie: Di. 2.30-3.30 uur, Do. 10.30-11.30 uur.
Physische Therapie: Di. Wo. Vr. 2.30-3.30 uur.
Röntgenologie: Wo. 11-12 uur, Za. 10-11 uur.
Huid- en Geslachtsziekten: Ma. Vr. 10.30-11.30 uur,
Di. 3.30-4.30 uur.
Oogziekten: Di. Vr. 4-5 uur.
Neus-, Keel- en Oorziekten: Dag. 8.30-9 uur, Zat. niet
Maag-, Darm, Bloed- en Stofwisselingsziekten: Wo.
8.30-9.30 uur (nw. patiënten), Za. 8.30-9.30 uur oude
patiënten).
Hart- en Vaatziekten: Vr. 2-3 uur.
Tandheelkunde: Do. 4-5 uur.
Rijksverzekeringsbank: Do. 9-12 uur.
Zuster van Maatschappelijke Zorg voor Zieken (na
zorg), Groot Heiligland 65: Ma., Wo., Vr. 3-5 uur.
R.K. ZIEKENHUIS „ST. JOANNES DE DEO".
Maarten van Heemskerkstraat 2, telefoon 15270.
Poliklinieken:
Interne Ziekten, Dr. A. II. Garrer, nieuwe patiën
ten Maand. 9.30-10 uur; overige Donderd. 3.30-4*uur.
L. C. W. Naessens, Vrijdag 4-4.30 uur.
Chirurgie: Th. Th. Koot, Ma., Wo., Vr. 2.30-3 uur.
A. W. F. van Rijn, Di., Do. 2.30-3 uur, Za. 10-11 u.
Zenuwziekten, F. G. H. Miinnich, Di. Do. 11-11.30 u.
Hart- en Vaatziekten, Dr. H. A. Ph. Hartog, Di. 8.30.
Keel-, Neus- en Oorziekten, Dr. M. H. P. Eysvogel,
Wo. 5-6 uur, Vr. 10-10.30 uur.
S. Kamminga, Di. 4-5 uur, Za. 9.30-10.30 uur.
Huidziekten, J. M. Kroon, Di., Vr. 7-7.30 uur.
Röntgenologie, Dr. J. W. Kamerling, Ma., Wo. 9-
12 uur, Vr. 11-12 uur.
Longchirurgie, Dr. H. Wamsteker, Alleen na afspr.
oi bij opname.
Orthopaedie, Dr. W. Mol, alleen na afspr. of opn.
Oogziekten, D. W. de Bijl Nachenius, Ma. 4-5 uur,
Wo. en Vr. 5.30-6 uur.
Heilgymnastiek, Massage, Diathermie, Hoogtezon etc.
dag. 9-12 en 3-6 uur.
Ziekenhuis opname uitsluitend voor mannelijke pa
tiënten. Voor opname vervoege men zich bij Broeder
Overste. 150 bedden.
R.K. ZIEKENHUIS MARIA - STICHTING.
Kamperlaan 4, telefoon 13810.
Spreekuur poliklinieken:
Inwendige ziekten, Dr. J. G. Hoge, Wo. 4-5, Di, Do.
10.30-11.30 uur.
Chirurgie Blaas- en Nierziekten, Th. Th. Koot, Ma.
Wo., Vr. 10-11 uur,
W. C. v. d. Laan, Di., I)o., Za. 2-3 uur.
Vrouwenziekten en Verloskunde, Jhr. C. G. J. voïi
Winning, Ma., Wo., Vr. 10-11 uur.
Kinderziekten, W. Naessens, spreekuren voor zieken
fondsleden Di., Do., Za. 8.30-9 uur.
Zenuwziekten, L. J. Franke, spreekuren voor zieken
fondsleden Di., Za. 10-11 uur.
Dr. Verjaal, Ma., Do. 8-9 uur.
Maag- en Ingewandziekten, L. C. W. Naessens, Do.
9.30-10 uur.
Röntgenologie, Dr. K. C. A. Valken, spreekuren Ma.
Di., Do., Vr. 3-4 uur. Pol. Ma., Wo., Vr. 9-11 uur.
Dr. Kamerling Do. Za. 8-11 uur.
Huid- en Geslachtsziekten, J. H. Kroon, Di., I)o.,
Za. 11-12 uur.
Keel-, Neus- en Oorziekten, Dr. M. H. P. II. Eijs-
vogel, Ma., Wo., Vr., Za. 8.30-9.30 uur.
Oogheelkunde, A. J. de Vries, Di., Vr. 4-5 uur, Ma.,
Wo., Do., Za. 9-10 uur.
Orthopaedie, Dr. W. Mol, Wo., Vr. 4-5 uur.
Heilgymnastiek en Massage, M. Zanlman, Di., Do.,
Za. 8-10 uur.
Rheumathologie, Dr. J. Luten, Vr. 4-5 uur.
Heilgymnastiek en Massage, W. C. Bohlmeijer, Ma.,
Wo., Vr. 8-10 uur.
POLIKLINIEKEN HAARLEM-NOORD:
Inwendige ziekten, Dr. J. G. Hoge, Ma., Vr. 4-5 uur.
Dr. W. Kruis, Di. 10-11, Za. 8.30-9.30 uur.
Chirurgie en Urologie: W. C. v. d. Laan, Di., Do.,
Za. 3.30-4 uur.
A. W. v. Rijn, Ma., Wo., Vr. 10-11 uur.
Vrouwenziekten en Verloskunde, Jhr. C. G. J. von
Winning, Di., Do. 4.30-5 uur.
Kinderziekten, Mej. Y. M. Trap, Di., Do. 2.30-3 uur.
Zenuwziekten, Dr. A. Verjaal, Ma. 2-2.30, Do. 1-1.30.
Maag- en Ingewandziekten, L. C. W. Naessens, Ma.
9.30-10 uur.
Huid- en Geslachtsziekten, J. M. Kroon, Ma., Vr.
3.30-4.30 uur.
Keel-, Neus- en Oorziekten, Dr. M. H. P. H. Eijs-
vogel, Di., Do. 9-9.45 uur.
Oogheelkunde, Dr. R. G. Posthumus, Ma., Di., Wo.,
Do., Vr. 1-2 uur.
Rheumathologie, Dr. J. Luten, Di. 4-5 uur.
Orthopaedie, Dr. W. Mol, Di., Vr. 8.30-9 uur.
Heilgymnastiek en Massage, Mej. C. A. Nieuwkamp,
Ma., Wo., Vr. 8-10 uur.
Diathermie en Hoogtezon behandeling, Dagelijks
volgens afspra.ak.
XVIII