ONTVANGER (GEMEENTE-) Bureau: Pand 2 (ingang Zijlstraat) telef. 11855. Geopend dagelijks van 8.30-12.30 uur en boven dien 's Woensdag van 14.00-16.00 uur, 's Zater dags gesloten. OPENBARE WERKEN EN GRONDBEDRIJF. Jacobijnestraat 24, telefoon 11866. Directeur: Ir. M. H. Maas. 1. Afdeling Stadsontwikkeling en Gem. grond bedrijf. Afdelingschef: Ir. A. van der Steld. a. Algemene zaken; kadastrale werkzaamhe den, beheer van gemeentelijke eigendommen, niet behorende tot het Grondbedrijf. Technisch hoofdambtenaar voor bijz. diensten: P. Kooreman. b. Verkoop, verhuur, beheer en onderhoud van tot het gemeentelijk grondbedrijf behorende eigendommen. Technisch hoofdambtenaar: J. Kampinga. c. Behandeling van zaken, verband houdende met de toepassing der Precarioverordening (verlenen van vergunning tot het opbreken der bestrating door particulieren, enz.); Aan geven van rooiing en peil. Technisch ambtenaar: G. J. Brouwer. 2. Civiele Afdeling: Afdelingschef: Ir. D. N. de Lange. a. Onderafdeling BESTRATINGEN: Aanleg, vernieuwing en onderhoud van bestratingen. Technisch hoofdambtenaar le kl.: M. L. Lind- horst. b. Onderafdeling RIOLERINGEN en BRUG GEN: Onderhoud van gemeenteriolen, brug gen, wallen enz. Technisch hoofdambtenaar voor bijz. diensten: T. van Barneveld. 3. Bouwkundige Afdeling Afdelingschef: Ir. H. A. Breuning. Ontwerpen en uitvoeren van plannen voor te stichten gemeentegebouwen, gemeentescholen e.d.; beheer en onderhoud van gebouwen. 4. Afdeling Bouwbureau Afdelingschef: Ir. J. J. Fuykschot. Ontwerpen en uitvoeren van plannen voor ci viele werken zoals rioleringen, bruggen, sport en speelterreinen enz. 5. Afdeling Boekhouding en Administratie: Afdelingschef: J. Schotman. Behandeling van financiële en administratieve aangelegenheden voor Openbare Werken en Grondbedrijf. POEITÏE. Hoofdbureau van Politie: Florapark 5. Geo- pen van 9-12 uur en van 14-17 uur. Zaterdags van 9-12 uur. Tel. 15350 (alarmno. 18181). Hoofdcommissaris van Politie: J. Fontijne. Afdelingsbureau Centrum: Smedestraat 9-lla, dag en nacht geopend, tel. 15350. Afdelingsbureau Noord: Rijksstraatweg 24, dag en nacht geopend, tel. 15350. Posthuis (Oost)Amsterdamsevaart 4, dag en nacht geopend, tel. 15350. Posthuis (Zuid)Boekenrodestraat 9, dag en nacht geopend, tel. 15350. Posthuis (West): Leidseplein 1, dag en nacht geopend, tel. 15350. Posthuis (Station), Stationsplein, dag en nacht geopend, tel. 15350. Rayonpost Tuindorp: Bloemveldlaan 27, tel. 19886. Rayonpost Spaarndam: Slaperdijkweg 32, tel. K. 2564 - 228. Rayonpost Haarlem N. 1: Const. Huygensstraat 40, tel. 25511. Rayonpost Haarlem N. 2: Boeroestraat 7, tel. 25611. Aan het Hoofdbureau zijn ondergebracht: 1. Administratieve Dienst, (Administratie, Comptabiliteit, Intendance, Materieeldienst) 2. Afdeling Vreemdelingendienst; 3. Afdeling Inlichtingendienst; 4. Afdeling Technische Verbindingsdienst. 5. Afdeling Generale Controle. 6. Afdeling Reserve Politie. Het afdelingsbureau Centrum omvat de navol gende diensten: 1. Justitiële Dienst, w.o. Kinderpolitie, Ze denpolitie, Technische Opsporingsdienst en Recherche-Administratie, o.l.v. Commissaris van Politie W. J. Gorter; 2. Algemene Dienst; 3. Mede zijn in dit bureau gehuisvest de Staf Algemene Dienst, de afdeling Bijzondere Wet ten, de afdeling Opleiding en de afdeling Radio Auto Dienst (tel. 18181). De afdeling Verkeers politie is ondergebracht in het bureau Lange Wijngaardstraat nr. 14. Bijzonder opmerkingen: Gevonden voorwerpen kunnen worden gedepo neerd aan de afdelingsbureau's of posthuizen. In lichtingen omtrent verloren voorwerpen uitslui tend in te winnen aan het Hoofdbureau Flora park 5, elke werkdag tussen 10.00 en 14.00 uur. Alhier zijn verloren voorwerpen, indien bij de politie gedeponeerd, af te halen. Aangiften om trent prijsopdrijving behoren te geschieden aan het Afdelingsbureau Centrum (Smedestraat), Afd. Justitiële Dienst. Aangiften van gepleegde misdrijven behoren te geschieden bij de Justi tiële Dienst, Bureau Smedestraat. Registers ten behoeve van horlogemakers, goud- of zilversmeden, rijwielhandelaren, uitdragers, opkopers e.d. kunnen tegen betaling van f 1,75 aan het Hoofdbureau, afdeling Centrale Admi nistratie, worden verkregen. Hotel-, logement-, pensionhouders e.d. dienen vóór 10 uur v.m. aan het Hoofdbureau een tot die morgen bijgehouden uittreksel van het z.g.n. nachtregister in te leveren. Een ieder, die aan een vreemdeling (d.i. ieder, die de Nederlandse nationaliteit niet bezit) nachtverblijf verschaft, is verplicht binnen 24 uren hiervan mededeling te doen aan het Hoofd bureau van Politie (Afd. Vreemdelingendienst), onder opgave van naam, voornamen, leeftijd en nationaliteit van die vreemdeling. Afgescheiden van voorgaande bepalingen be hoort ook de vreemdeling zich zelf binnen 24 uur aan het Hoofdbureau van Politie te melden, indien hem deze verplichting bij het verlenen van zijn Nederlandse visum is opgedragen. Ver volgens behoort iedere vreemdeling, die langer dan 30 achtereenvolgende dagen in Nederland vertoeft, in het bezit te zijn van een verblijfs vergunning. Ter verkrijging hiervan dient hij zich te vervoegen aan het Hoofdbureau van Po litie (afd. Vreemdelingendienst). VII

Adresboeken Haarlem | 1953 | | pagina 15