PROVINCIAAL BESTUUR GEMEENTEZAKEN Provinciale Griffie: Dreef 3, Telefoon 13978. Commissaris der Koningin: Dr. M. J. Prinsen. Audiëntiedagen in de regel op Donderdag te Haarlem. Leden der Gedeputeerde Staten: L. J. P. N. A. Bouwman, Heemstede, W. A. van den Donk, A. B. J. Prakken, Mej. Mr. A. E. Ribbius Peletier, Jac. Rustige, P. Blaau- boer, Barsingerhorn, P. S. van der Vaart, Den Helder. Buitengewoon lid: J. Groen Azn., Alkmaar. Griffier der Provinciale Staten: Mr. M. A. Stufkens. Kabinet van de Commissaris der Koningin: Referendaris chef: Jhr. W. A. Beelaerts van Blokland. Eerste Afdeling. Volksgezondheid, Volkshuisvesting, Algemene Zaken, Drankwet, Armenwet en uitvoering van wetten, voor zover het geen onderwerpen betreft, welke in het bijzonder aan andere afdelingen zijn opgedragen. Plaatsingsbureau geesteszieken. Hoofd-Administrateur A, chef: Mr. M. van Maanen. Tweede Afdeling A. Waterstaat, Toezicht op de waterschappen, Strandvonderij, Werkloosheidsbestrijding. Spoor- en tramwegen, Wet autovervoer perso nen, Wet op openbare middelen van vervoer, Trekhondenwet. Hoofd-Administrateur B, chef: Mej. Mr. A. A. G. Coops. Tweede Afdeling B Wegen, vaarten en kanalen, Jachtwet, Mollen-, Egels- en Kikvorsenwet, Visserijwet, Tele graaf en Telefoonwet, Hinderwet, Veiligheids wet, Stoomwet, Wegenverkeerswet, Electrici- teitsvoorziening, Drinkwatervoorziening, Pro vinciale eigendommen, Land- en Tuinbouw. Administrateur C, chef: Dr. D. van der Wel. Derde Afdeling A. Gemeente-begrotingen en -Rekeningen, -Geld leningen, Bezoldigingen van wethouders en presentiegeld van raadsleden, Bedrijfsverorde- ningen en uitkering krachtens de wet op de financiële verhouding. Hoofd-Administrateur A, chef: Mr. H. Vos. Derde Afdeling B. Provinciale financiën, Gemeente-belastingen, Besluiten als bedoeld in Art. 228d en volgende der Gemeentewet. Aanvragen om provinciaal subsidie voor zover niet tot andere afdelingen behorende. Administrateur C, chef: F. de Goede. Vierde Afdeling. Provinciale en gemeentelijke ambtenarenza ken, Hoger-, Middelbaar-, Lager-, Buitenge woon-, Handels- en Nijverheidsonderwijs, Mi litaire Zaken, Nederlanderschap, verkiezingen en grondbelasting. Hoofd-Administrateur B, chef: Mr. P. F. Wes terling. Vijfde Afdeling. Culturele Zaken. Administrateur C, chef: Mr. J. I. van Door- ninck. Algemene Secretarie. Registratie, Archief, Bibliotheek, Expeditie en Kopiewerk, Beëdigingen, Buitenlandse pas poorten, Geldelijke aangelegenheden. Administrateur B, chef: D. G. Hazekamp. PROVINCIALE ACCOUNTANTSDIENST VAN NOORDHOLLAND. Wilhelminapark 29, telefoon 11239. Wnd. Directeur: A. de Nijs. Bureau rijbewijzen: Wilhelminapark 29. Telefoon 11238. Hoofd van het bureau: P. Scheper. PROVINCIALE WATERSTAAT VAN NOORDHOLLAND Nieuwe Gracht 47, telef. 11850. Hoofdingenieur-Directeur: Ir. C. J. de Borst. Afdeling I. Beheer en onderhoud Provinciale Wegen en Kanalen. Afdeling II. Waterschappen. Afdeling IIA. Twiskepolder, Waterschapskeu ren, Provinciale Strandhoofden. Afdeling iïf. Verkeerszaken en hydrologie. Afdeling IV. Wegen, Kunstwerken en Gebou wen. Afdeling V A. Streekplannen. Afdeling V B. Gemeentelijke Plannen. Afdeling V C. Sociaal-economisch bureau. Afdeling VI. Landbouwzaken. Afdeling Administratie. Hoofdadministrateur: Mr. J. C. de Bruyn Ouboter. Economisch-Technologische Dienst Bureau: Nassauplein 4, telef. 15812 Provinciale Planologische Dienst Bureau: Stolbergstraat 9, telef. 12958. Aantal inwoners op 1 januari 1957: pl.m. 167.260 zielen. GEMEENTEBESTUUR Burgemeester: Mr. O. P. F. M. Cremers, Beels- laan 22, telef. 20820. Benoemd bij Koninklijk besluit van 8 novem ber 1947, No. 2, met ingang van 1 december d.a.v. Politie, brandweer, bescherming bevolking verkeersaangelegenheden en voorts alle zake0 welke niet aan één der wethouders zijn opge; dragen. Spreekuur: Vrijdag van 10.3012 uur. Wethouders: Benoemd 1 sept. 1953. (Jaar van aftreding 1958). II

Adresboeken Haarlem | 1957 | | pagina 6