Santpoort, V 20. Comltéschool, Keizer Wilhelmstraat 3. Hoofd: C. Lijnzaad. School voor Lager- en Voorbereidend Middelbaar Onderwijs. Opleiding voor HBS. en Gymnasium. Adres Hoofd: Burg. Rambonnetlaan 23. 21. Ds. H. W. Creutsbergschool, Alex. Bell- straat. Hoofd: A. Ballast. School voor M.U.L.O. Opleiding voor exa men A en B. Vierjarige cursus. Adres Hoofd: Wijk a. Zeeërweg 136, Urn. BEWAARSCHOLEN. 1. R.K. Bewaarschool, Corverslaan, Velsen-N. Hoofd: M. P. G. Kuijer. 2. Maria Cornelia fröbelschool, Eendrachtstr., Yelsen (N.). Hoofd: A. S. v. d. Meer. 3. Herv, Kleuterschool, Banjaertstr., Velsen-N. Hoofd: S. C. Hogenbirk. 4. Maria bewaarschool, Kerkplein, Velsen. Hoofd: J. H. Cornet. 5. R.K. Bewaarschool, Schaepmanlaan, Drie huis, Hoofd: C, M. Guldie. 6. R.K. Bewaarschool, Wulverderlaan, Sant poort. Hoofd: P. C. M. Zaat. 7. Neutr. Bewaarsch., Wustelaan, Santpoort. Hoofd: J. Brouwer. 8. R.K. Bewaarschool, Zeeweg, IJmuiden (O.). Hoofd: J. Combé. 9. Christ. Bewaarschool, Stationsweg, IJmui den (O.). Hoofd: W. J. Th. Boogaart. 10. R.K. Fröbelschool, Kerkstr., IJmuiden (O). Hoofd: M, A. C. Allertz. 11. Insinger bewaarschool, Edisonplein, IJmui den (W.). Hoofd: H. de Graaff. 12. Mevr. van Tuyll bewaarschool, C. J. van Sluysstraat, IJmuiden (W.). Hoofd: J. J. Hendriks. 13. Neutrale Particuliere Kleuterschool. Hoofd: Mej. T. Woudstra, Terrasweg 2a, Santpoort. 14. Kleuterschool voor Christ. Volksonderwijs, Banjaertstraat 16, tijdelijk v. Langenveld- straat 1, Velsen. Hoofd: Mej. J. C. Marke rink, Kanaalkade 29. Beschaafde en nette omgeving. Dagelijks opgeven van nieuwe leerlinqen, 3 6 jaar. SPEELTUINVEREEN. „KINDERVREUGD". Secretariaat: Eendrachtstraat 7. D'e Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" te Velsen-Noord, adres Doodweg, is geopend el- ken dag (behalve Zondags) van 's morgens 9- 12 uur en 's middags van 2 tot 6 uur. Steun daarom deze Vereeniging door lid te worden voor 10 cent per week, of donateur, of begunstiger. Opgave hiervoor kan geschieden: Eendracht straat 7 te Velsen-Noord. Namens de Vereeniging, P. HANSE, voorzitter. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Afdeeling IJmuiden Velsen. Secretariaat: Charlotte de Bourbonlaan 1, Santpoort-Station. Voorzitter: Dr. W. van Haselen, Kanaal straat 51, IJmuiden. Secretaris: L. Dijksen, Charlotte de Bourbon- laan 1, Santpoort-Station. Penningmeester: M. W. Hellemons, Da Costa- laan 6, Driehuis. Transportcolonne. Commandant: W. van Haselen, arts, Kanaal straat 51. Aanmelding voor de transportcolonne bij den Secretaris L. Dijksen, Charlotte de Bourbon- laan 1, Santpoort-Station. Afdeeling Helpsters. Leidster: Mevrouw A, van Haselen-Ambro- sius, Kanaalstraat 51, alwaar aanmelding kan geschieden. Bloedtransfusiedienst. Leider: R, P. v. d. Veld, arts, Zeeweg 168, IJmuiden, Aanvragen voor bloedtransfusie aan het An- tonius-Ziekenhuis, Zeeweg, Roode Kruisposten alwaar aanwezig: een rader, 7 veldbrancards en een verbandtrommel, zijn geplaatst: IJmuiden: Zeemansrust, Trawlerkade 71; Rijksvischhal A.; (Firma Glastra Co.), A. p! Bakker, Cronjéstraat 5; Vereenigde Ijsfabrie ken, Trawlerkade C. 18; Koffiehuis de Leeuw, Sluisplein 45. IJmuiden-Oost: C. Koster, Trompstraat 82. Velsen: Stalhouderij J, van Gameren, Sta tionsweg 1, alwaar ook ziekenauto aanwezig. Velsen-Noord: Hotel de Pont, Wijkerstraat- weg 2. In den zomer strandpost nabij de Zuidpier. Roode Kruisauto. Gestationeerd bij stalhouderij J. van Game ren, Stationsweg 1. Tarief ziekenauto. Naar Antonius-Ziekenhuis f4. naar Roo de Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ƒ5, naar Haarlem 7.50; verdere afstanden 0.15 per K.M. Er is geen plaats in geheel Kennemerland, die in de onmiddellijke nabijheid van groote steden gelegen, zóóveel natuurschoon en ont spanningsgelegenheid biedt als Santpoort. Immers bieden de parken, bosschen en dui nen, alsmede het vrije zeestrand van „D'uin en Kruidberg" reeds ruimschoots gelegenheid tot verpozing, op geringen afstand is het waterrijke Spaarndam gelegen, het pittoreske dorpje, waar alle takken der watersport beoefend kunnen worden. Dtarnaast bezit Santpoort het prachtig gelegen en uitstekend geoutilleerd natuurbad „Velserend" en moderne gravel-tennlsbanen, beiden in de onmiddellijke nabijheid van de Ruïne van Brederode gelegen. Hoewel Santpoort zelf een uitgebreide en

Adresboeken Velsen | 1940 | | pagina 11