Het ideale WOON- EN VAGANTIEOOHD KERKGENOOTSCHAPPEN. VI Bosschen, Duinen, Zee en Natuurbaden, Tennisbanen, Sportvelden. Inlichtingen bij het Secr. van de V.V.V. SANTPOORTS BLOEI Burgem. Enschedélaan 40 Telefoon 8654 of bij het PENSIONBDREAÜ van deze vereeniging, Middenduinerweg 16. actieve winkelstand heeft, zoodat er geen en kele reden is huishoudelijke benoodigdheden van elders te betrekken, toch is het van belang te weten, dat men van Santpoort-dorp iedere 10 minuten per gerieflijke autobus Haarlem kan bereiken, ieder half uur vertrekt een bus naar Santpoort-Station en Bloemendaal, iedere 20 minuten naar IJmuiden en Beverwijk en ieder uur naar Spaarndam, terwijl ieder half uur elec- trische treinen vertrekken van Santpoort-Sta tion in de richtingen Haarlem, IJmuiden en Beverwijk. Ook het Godsdienstig leven wordt in Sant poort uitstekend verzorgd: De Ned. Hervormde Kerk, de R.K. Kerk, de Ned. Herv. Kapel, de Gereformeerde Kerk en de Geref. Kerk in H.V. zijn allen in het centrum gelegen. Het onderwijs, zoowel openbaar ats bijzon der, dat in Santpoort gegeven wordt, kan de toets der critiek in alle opzichten doorstaan. Een in het Burgemeester Rijkenspark gelegen kleuterschool van de Vereen. Volksonderwijs en een R.K. Montesorischool, geven het voor bereidend- en Fröbelonderwijs; de Openbare school F, de R.K. St. Liduinaschool en de School met den Bijbel verzorgen het Lager-onderwijs. Bezoekt eens Santpoort, vraagt inlichtingen bij de plaatselijke V.V.V. Santpoorts Bloei en U zult toegeven, dat wij niet overdrijven wan neer wij beweren: Geen idealer woon- en vacantieoord dan 't onvolprezen, mooi Santpoort! Baptisten Gemeente. IJmuiden-Oost. Willemsbeekweg. Chr. Geref. Kerk. IJmuiden. Predikant: Ds. A. Zwiep. Kerkgebouw: Marconistraat. Doopsgezinde Gemeente. Predikant: Ds. F. F. Milatz. Kerkgebouw: Helmstraat 9. Gereformeerde Kerk. IJmuiden. Wilhelminakade en Burg. Rambonnetlaan. Predikanten: Ds. S. E. Wesbonk. Ds. J. Kapteyn. Gereformeerde Kerk. Velsen. Kerkgebouw: Koningsweg 35, Velsen-Noord. Diensten: 's Zondags 10 uur v.m.; 5 uur n.m. Predikant: Ds. F. Hoekstra, Koningsweg 35, Velsen-Noord. Deze Kerk omvat: Velsen-Noord tot aan de spoorwegovergang bij Beverwijk; de grens met Beverwijk loopt achter de Schulpweg tot aan de Gildenlaan; over de Gildenlaan, langs de weg door Rooswijk. Verder Velsen-dorp met Velserbeek, Velserpolder, Spaarndammerpol- der en Driehuis: de Biezenweg en de Hage- lingerweg vanaf de Biezenweg, behooren voor de helft bij deze kerk. Gereformeerde Kerk. IJmuiden-Oost. Predikant: Ds. E. G. van Teylingen. Kerkgebouw: Velserduinweg. Gereformeerde Kerk. Santpoort. Predikant: vacature. Kerkgebouw: Burg, Enschedelaan. Geref. Kerk in Hersteld Verband. - Santpoort. Kerkgebouw: Wüstelaan. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. Willebrordstraat, IJmuiden-Oost. Luthersch Genootschap, afd. Velsen. Willebrordstraat, IJmuiden-Oost. Leger des Heils. IJmuiden. Edisonstraat. (Zie pag. 81). Ned. Hervormde Kerk. IJmuiden. Predikanten: Ds. L. W. Erdman en Ds. L. Lagerweij. Kerkgebouwen: Kanaalstraat 250; Bethlehem- kerk (jeugdkerk), James Wattstraat. Hervormde Evangelisatie: Oranjestraat 3. Vereen.geb. v. Chr, Belangen: Enschedestf.

Adresboeken Velsen | 1940 | | pagina 12