U.L.O.-School - Aalsmeer Middelbare Handelsavondschool Schoolstraat 4 DirG. den Hertog De U.L.O. school is 4 jarig. Toelating tot le klas na 6 klassen l.o. Ook toelating tot hogere klassen is mogelijk. Tot de vakken van onderwijs behoren o.a. Frans, Duits, Engels, Wiskunde, Boekhouden, Handelsrekenen en Handelskennis. Ze leidt o.a. op voor de Mulo-diploma's A en B, Kweekscholen voor Onderwijzers(essen), Kweekscholen voor Onderwijzeressen bij het voorbereidend Onderwijs Zeevaartscholen, Middelbaar Technische scholen. Dag scholen Uitgebreid Technisch Onderwijs, Kweekschool voor Machinisten, Electro-Technische school, Marco- nistenscholen, Tuinbouwscholen, Huishoudscholen, 1 t/m 4 klas H. B. S. A en B., Apothekersadsistenten, Analisten-cursussen en Kantoor. Boeken en andere leermiddelen gratis, ook voor leerlingen uit andere gemeenten. 20 Gemeentelijke i met 5-jarige cursus te Aalsmeer Schoolgebouw: Schoolstraat 4 Directeur: E. C. Bruins Privé: Hortensialaan 15, Tel. 833 Opleiding voor: a. Rijksdiploma Handelsavondschool. b. Diploma's Machineschrijven en Stenografie. c. Praktijkdiploma's vreemde talen en Boekhouden. Aan de leerlingen van de klassen III, IV en V kan worden toegestaan de lessen in niet alle vakken te volgen. Toelating: Leerlingen, die de lagere school doorlopen hebben, worden in klasse I geplaatst, meer ontwikkelde leer lingen in een hogere klasse. Zij, die een U.L.O.school doorlopen hebben, worden toegelaten in klasse IV. Het schoolgeld wordt naar draagkracht volgens ge meentelijke verordening geheven. 13

Adresboeken Aalsmeer | 1953 | | pagina 19