U.L.0.-School - Aalsmeer Schoolgebouw: Schoolstraat 4 - Telefoon 5244 Directeur: H. Dijkstra Privé: Weteringplantsoen 10 - Telefoon 4003 De U.L.O.-school is 4-jarig. Toelating tot de le klas na 6 klassen l.o. Ook toelating tot hogere klassen is mogelijk. Tot de vakken van onderwijs behoren o.a. Frans, Duits, Engels, Wiskunde, Boekhouden, Handelsre kenen en Handelskennis. Ze leidt o.a. op voor de Mulo-diploma's A en B, Midden standsdiploma, Kweekscholen voor Onderwijzers essen) Kweekscholen voor Onderwijzeressen bij het voorbereidend Onderwijs, Zeevaartscholen, Hogere Technische scholen, Dagscholen Uitgebreid Technisch Onderwijs, Kweekschool voor Machinisten, Electro-Technische school, Marconisten- scholen, Tuinbouwscholen, Huishoudscholen, 1 t/m 4 klas H.B.S. A en B, Apothekersassistenten, Analisten-cursussen en Kantoor Boeken en andere leermiddelen gratis, ook voor leerlingen uit andere gemeenten 86 Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool met 3- en 5-jarige cursus te Aalsmeer. Schoolgebouw: Schoolstraat 4, telefoon 5244 Dir.: H. Dost, Privé: Hortensialaan 19, Aalsmeer, telef. 5682. Opleiding voor: a. Rijksdiploma Handelsavondschool b. Diploma's Machineschrijven en Stenografie c. Praktijkdiploma's vreemde talen en Boekhouden Aan de leerlingen van de klassen III, IV en V kan worden toe gestaan de lessen in niet alle vakken te volgen. Toelating Leerlingen, die de lagere school doorlopen hebben, worden in klasse I geplaatst, meer ontwikkelde leerlingen in een hogere klasse. Zij, die een U.L.O.-school doorlopen hebben, worden toegelaten in klasse IV. Bovendien is aan de school een klasse verbonden voor de opleiding voor de ass. examens Boekhouden, Nederlands, Frans, Duits en Engels. Het schoolgeld wordt naar draagkracht volgens gemeentelijke verordening geheven. 42

Adresboeken Aalsmeer | 1959 | | pagina 48