Maison Hetty Funke's Roggebrood 1 SPORTPRAATJE M PLAATSELIJK NIEUWS! ROGGEBROOD Fa. J. LETSCHERT Co. Dames- en Heeren Mode-Artikelen OPRUIMING J. G. VERBEEK - Kerkplein - Tel. 22276 BLOEMENDAAL. Twee nieuwe winkels. Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING OVERVEEN. Gr. Houtstr. 126, Tel. 11760 U heeft het ook wel gelezen, doch U denkt er niet altijd aan, dat behalve maag-, keel- en Inge wandstoornissen, ook rheumatiek veroorzaakt wordt door een sleoht gebit... en dat het gebruik van voor 't gebit zoo bizonder goed Is. Een goed gebit is een waarborg voor een lang leven zonder ziekte en zonder pijnen. Is een waarborg voor 'n goed gebit Mocht ooit in de toekomst een brutale gemeenteraad van Bloemendaal het in zijn hoofd halen om toch een belasting als bovengenoemd te heffen, dan moet de gemeente zich verbinden om aan de Erven Van der Vliet of hun opvolgers jaarlijks in geld zóóveel te be talen, als aan belasting zou worden geheven. De ge noemde Erven gaan niet over één nacht ijs. En dan schrijft punt 5 nog voor, dat nooit bepa lingen mogen worden gemaakt, die minder gunstig zijn dan die voor de gronden ten noorden van den Zand- voorterweg. Hierover kan men in de toekomst nog heel wat geschillen tegemoet zien. Wat gunstig is voor groote bouwondernemers, kan ongunstig zijn voor kleine en omgekeerd. Wie heeft dan gelijk? In punt 7 geeft de gemeente niet alleen een con cessie voor tram- en autobusverbinding langs den Zee weg, maar een uitsluitend recht op de exploitatie hier van en dat wel voor den tijd van 30 jaren. Als we 't goed hebben, is het gascontract met de gemeente Haarlem ook gesloten voor 30 jaar en ieder een weet, wat voor schade dit voor onze gemeente, en niet het minst voor de burgerij rechtstreeks, al veroor zaakt heeft. Hoe kan een zich straks snel ontwikkelende ge meente zich zoo aan handen en voeten gebonden geven voor een dergelijken langen tijd, terwijl bovendien nie mand nog weet, wie de exploitant zijn zal. Want dit is ook een van de prachtige punten (n.l. punt 12 der overeenkomst), dat de Erven Van der Vliet al hun rechten en verplichtingen (behalve van punt 3) aan ieder willekeurig persoon kunnen over dragen, zelfs de betaling van de 80.000 voor den aanleg van de leidingen. Wanneer de Erven Van der Vliet een briefje schrijven, dat zij vermelde verplichting hebben over gedragen aan Piet Pomstok, dan heeft de gemeente dat te aanvaarden. Immers, in alinea 2 van punt 12 leest men „Indien de Erven Van der Vliet van dat recht ge bruik maken, zullen zij door de enkele aanwijzing van den persoon of personen aan wien de overdracht ge schiedt, ontheven zijn van de op hen rustende ver plichtingen." Voor dit schoone recht ontvangt de gemeente een fraai cadeau, n.l. iets waarvan niemand weet wat het waard is. Het kan 50.000 zijn, doch het kan ook f 10.000 of minder zijn; n.l. de som tot welker betaling de rechter de gemeente zal veroordeelen als schade loosstelling voor de onteigening van den Zeeweg. Dit spook heeft de gemeente nu al bijna 5 jaar be dreigd en de Erven Van der Vliet hebben wel ge zorgd, dat het een spook bleef en geen reëele vormen verkreeg, waardoor misschien de werkelijke waarde van deze angstaanjagende bedreiging zou komen vast te staan. Doch we zijn gesprongen van punt 7 op punt 12, terwijl punt 9 ook nog even dient te worden bekeken. Daar staat n.l. in dat de gemeente zich verbindt om aan den eigenaar van ieder hotel, dat gebouwd wordt aan den Boulevard, het strandgedeelte, ter breedte van het hotel-terrein, langs den Boulevard te verhuren tegen een prijs, voorwaarden en duur, door partijen in on derling overleg vast te stellen. Indien dus aan het einde van den Zeeweg, juist op het punt waar de weg aan zee komt, een hotel ver rijst, dan zal het strand voor dat hotel aan dien ex ploitant moeten worden verhuurd. De gelegenheid voor andere menschen of andere dingen zal daardoor op dat hoofdpunt totaal onmogelijk worden gemaakt. Punt 10 lijkt weer zéér onschuldig, maar met punt 1 der overeenkomst B tezamen wordt, als wij goed ge lezen hebben, hierin aan de Erven Van der Vliet een recht verleend van zéér grooten omvang, nl. het recht van uitgang van al hare terreinen op en over den Zeeweg en alle andere aan te leggen wegen. Een punt zou men zoo zeggen, waarmee met de Erven Van der Vliet, ook zonder dit contract, al heel wat ware te verkrijgen geweest. Dat de gemeente zich laat gebruiken om voor de Erven Van der Vliet de kastanjes uit het vuur te halen, blijkt wel heel duidelijk uit punt 11. Bloemendaal moet zorgen: le. dat Zandvoort aan de Erven Van der Vliet recht van uitgang geeft op den Zantvoortschen Boulevard en 2e. dat zij hun ter reinen langs dien boulevard in exploitatie mogen ne men. Niet onaardig. Uit punt 14 blijkt wel afdoende, dat aan het bezwaar van sommige raadsleden, die indertijd niet met derden te doen wilden hebben, doch slechts rechtstreeks met de eigenaars zelf, alleen voor den vorm is tegemoet gekomen. De firma Van Dam blijft ten slotte de eigenlijke contractantmet het recht om zich andere liefheb bers te assumeeren; heet het zoo niet? Wie twijfelt leze punt 12 nog maar eens na. Hoe burgemeester en wethouders van Bloemendaal kunnen meenen, dat dit dubbele contract een eenvou dige uitwerking is van het op 16 Juli 1925 genomen besluit, dat, zooals men zich herinnert, beschouwd werd als een voorloopg besluit, ten einde de principes voor de verdere onderhandelingen vast te stellen, is ons volmaakt een raadsel. Een even groot raadsel is het voor ons, dat men zou meenen, dat Ged. Staten op een dergelijk besluit ooit hun goedkeuring zouden kunnen verleenen. Het blijft modderen. We hebben al zoo dikwijls hooren zeggen, dat er toch eindelijk eens een eind moet komen aan die Zee weg-geschiedenis en we zijn het daarmee eens, doch dit kan zeker niet op de thans voorgestelde manier. Het uitgangspunt is verkeerd geweest en of de heeren nu al door dik en dun willen bewijzen, dat het toch goed was, daarmee i s het nog niet goed. Het is zéér te betreuren, dat .de gemeente zich in dertijd op onderhandelingen met de fa. Van Dam heeft ingelaten. Wij zijn waarlijk geen voorstanders van behande ling der gemeentezaken vanuit de hoogte, maar op dit punt hebben we toch het standpunt van den burge meester altijd het eenig juiste gevonden, nl.: de ge meente heeft niets met onderhandelingen met derden te maken en wanneer de Erven Van der Vliet hunne terreinen in exploitatie wenschen te brengen, dan moe ten ze maar bij de gemeente komen, zooals elke andere bouwexploitant bij de gemeente komt, om te vernemen onder welke condities dit kan geschieden. Was dit gebeurd, dan zouden zij vernomen hebben, althans als de wet voor alle burgers gelijk is, dat zij hun behoorlijk aandeel in de kosten van werken, zoo als leidingen voor electriciteit, gas en water, even- tueele bestratingaanleg of verharding der wegen (de wegen toen van den Zeeweg inbegrepen), rioleering en weet ik wat al meer, zelf zouden hebben te betalen, deze werken drie jaar lang zouden hebben te onder houden en daarna een en ander aan de gemeente in behoorlijken staat over te dragen om niet. Dat is wat anders dan de goochelarij van thans. Nimmer zouden de bewoners dan kunnen spreken van een afschuwelijke bevoorrechting. Het zal ons ten zeerste benieuwen, wat 11 Februari de gemeente brengen zal, doch het zou ons toch ten hoogste verbazen, indien de meerderheid van de raads leden zich voor een dergelijke transactie, uitgedacht in het belang van een grootgrondbezitter, zouden leenen. E. DE ZEEWEGGRONDEN. Zooals bekend, is in de raadszitting van 20 Jan. jl. door de fractie van den Vrijheidsbond uitstel van be handeling van punt 8 gevraagd (d.i. behandeling van het contract hetwelk de gemeente wenscht te sluiten met de Erven Van der Vliet). Dat uitstel is verkregen tot 11 Februari, dan zal daar speciaal voor vergaderd worden. Dat genoemde fractie de zaak voor de gemeente heel riskant vindt en alles in het werk zal stellen om de gemeente voor een strop te behoeden, blijkt wel uit het feit, dat zij dag aan dag de kwestie bekeken en besproken hebben en er toe gekomen zijn, de volgende amendementen in te dienen. Afschrift. Aan den Gemeenteraad. Ondanks de buitengewone moeite, die aan de voor bereiding dezer voordracht ten koste gelegd is, achten ondergeteekenden het voorstel betreffende de met de Erven Van der Vliet te sluiten overeenkomst niet in het belang der gemeente. Van het eerste oogenblik af is de opzet van deze zaak onjuist geweest en het is naar onze overtuiging niet gelukt en kon niet geluk ken later de gevolgen hiervan ongedaan te maken. Wij zijn van meening, dat de gemeente zich nooit met onderhandelingen als de hier gevoerde had moeten inlaten, doch zich op t eenig juiste standpunt had moeten stellen, dat de Erven Van der Vliet, wanneer zij hun terreinen in exploitatie wenschten te brengen, bij de gemeente hadden moeten komen, ten einde de voorwaarden te vernemen, waaronder deze exploitatie zou kunnen geschieden. Na 't bovenstaande zal 't duidelijk zijn, dat naar onze overtuiging zelfs ingrijpende wijzigingen in het voorstel niet in staat zullen zijn, dit aannemelijk te ma ken. Bovendien meenen wij, dat de bestaande verorde ningen de gemeente voldoende middelen in de hand geven om langs den gewonen weg een betere exploita tie der gronden te waarborgen. Niettemin achten wij ons verplicht, aangezien de stemming over het voorstel eerst na afloop der beraadslagingen plaats vindt, zoo veel 't in ons vermogen is, tot verbetering van 't voor stel reeds bij voorbaat mede te werken. Op grond van bovenstaande overwegingen hebben ondergeteekenden de eer, de volgende amendementen in te dienen op het ontwerp-overeenkomst A annex B. 1. In punt 1 worden alle bepalingen betreffende bouw en exploitatie geredigeerd overeenkomstig de be staande bouwverordening. Toelichting: Ondergeteekenden achten het principieel onjuist, dat wijzigingen in de bouwverordening en in het uitbrei dingsplan incidenteel bij een contract als dit worden aangebracht. Wij meenen, dat een wijziging van deze beide, indien noodig, onafhankelijk van deze voor dracht had behooren vooraf te gaan. Wij herinneren in dit verband aan den brief van Gedeputeerde Staten betreffende de voorloopige goedkeuring van het be sluit van 16 Juli 1925. 2. In punt 2 worden de woorden^ tot een bedrag van, enz. geschrapt. To e 1 i c h tin g: Indien 't werkelijk de bedoeling is, dat de Erven Van der Vliet de helft der kosten betalen, dan passen deze woorden niet, en in het andere geval dient men niet van de helft te spreken. 3. In punt 3 worden de woorden: nadat de juridi sche levering, enz. vervangen door „uiterlijk een maand nadat dit contract tot in hoogste instantie zal zijn goedgekeurd." Toelichting: Bij dit punt in 't bijzonder dringt de overtuiging zich op, dat 't rechtstreeksch belang der gemeente niet afhankelijk mag worden gemaakt van een transactie tusschen de wederpartij en een of meer onbekende derden. 4. Punt 4, benevens punt 2 van overeenkomst B worden geschrapt. Toelichting: Er is geen enkele reden om de wettelijke bevoegd heden der gemeente voor alle toekomst op zijde te schuiven ten behoeve van een bepaalden contractant, terwijl bovendien de omvang van het geldelijk bedrag, dat hiermede gemoeid is, niet is te ramen. Wij merken bovendien op, dat bij deze punten niet alleen sprake is van de zoogenaamde baatbelasting (waardevermeerde ringsbelasting), maar ook van de wegenbelasting (straatbelasting) en de bijzondere belasting op bouw terreinen. 5. Punt 5 wordt geschrapt. Toelichting: Niet alleen zouden de woorden: minder gunstig dan tot alle mogelijke moeilijkheden (processen) aanleiding kunnen geven, maar bovendien is 't vastleggen van de gemeentelijke autoriteit op een dergelijk punt voor alle toekomst naar onze overtuiging principieel verwer pelijk. 6. In punt 7 wordt in plaats van 5 jaar gelezen 3 jaar en in plaats van 30 jaar 7 jaar. Toelichting: Ondergeteekenden achten 't verleenen van een der gelijke monopolistische concessie onjuist en zeker moet een termijn van 35 jaar veel te lang worden geacht, vooral in een tijd, waarin de exploitatie van dergelijke vervoermiddelen door de gemeente zelf steeds meer in zwang komt. 7. In punt 9 wordt de duur van den verhuur tot ten hoogste 10 jaar beperkt. Toelichting komt olis hierbij overbodig voor. 8. Punt 10 benevens punt 1 van overeenkomst B worden geschrapt. Toelichting: Wij volstaan met verwijzing naar de toelichting bij voorstel 4. 9. In jjunt 11 wórdt het slot (onder voorwaarde, enz.) geschrapt. Toelichting: - Men mag van de gemeente niet verlangen, dat zij makelaarsdiensten zal bewijzen ten behoeve van de eigenaren van de gronden langs den Boulevard. 10. In punt 12 wordt in plaats van art. 3 gelezen: „art. 2 en 3". Toelichting: Ondergeteekenden achten de geheele bepaling van punt 12 principieel verwerpelijk, omdat hierbij langs een omweg wederom derden (welke derden?) tot we derpartij der gemeente worden gemaakt, niet als gevolg van overleg tusschen de gemeente en deze belangheb benden, maar op eenvoudige aanwijzing door de Erven Van der Vliet. Bovendien mag toch zeer zeker de be taling van de kosten der leidingen, zelfs al zou deze beperkt blijven tot 80.000.(punt 2), niet voor overdracht aan onbekende derden in aanmerking komen. Hoogachtend, w.g. A. F. KREMER. MOLLERUS. C. W. DE VISSER. Zelden maakten we zoon totale ommekeer in de natuur mede als in 't laatst der vorige week afge speeld werd. Vrijdagmiddag rustten de voetbalvelden nog onder een stevige sneeuwlaag en vroor het eenige graden, waardoor het uitgesloten leek, dat er Zondag ook maar één enkele wedstrijd gespeeld zou kunnen worden.-is Avonds-*.^_.^dcrde het-aspect-dermate, dat de N.V.B. niet tot algeheele aflasting overging, welk besluit, zooals later bleek, goed ingezien was, want er is Zondag heel wat gespeeld. In de tweede klas A kon alleen Hollandia—West- Frisia geen doorgang vinden. De Enkhuizers komen wel wat achterop met de afwerking van het program ma en hebben nu het minst aantal (elf) wedstrijden gespeeld. Alcmaria deed wat we van haar verwachtten, en sloeg D.W.S. in Amsterdam met sprekende cijfers. Dat ze met deze overwinning in de kaart van Bloemendaal speelde, behoeft geen nader betoog. Zandvoort kwam met een zeer zwak elftal tegen Schoten in 't veld en dat van de negen gemaakte doelpunten er vier door de gasten gemaakt werden, pleit wel voor het enthou siasme, waarmede de reserves zich gegeven hebben. De Zandvoorters stonden een gegeven moment zelfs met drie-twee voor, en wanneer hun invaller-doelman zich beter geweerd had, was hun de overwinning niet ontgaan. Wij blijven het betreuren, dat Zandvoort op deze manier kans op degradatie krijgt, en het moet o.i. den anderen candidaten voor de laatste plaats weinig voldoening geven, aangenomen, dat het sports man zijn, indien zij zich ten koste van een zóó ver zwakt elftal in veiligheid kunnen brengen. Voorts kunnen wij niet begrijpen, dat van hoogerhand geen pogingen in het werk gesteld worden, de vereeniging van een algeheele ondergang te redden. Het wil er bij ons niet in, dat arbitrage, mits met tact aangeboden, en met evenveel tact uitgevoerd, schipbreuk moet lij den. Wanneer de leidende lichamen zich tot allereerste en hoogste taak gesteld hebben de voetbalsport te pro- pageeren, dient dit niet alleen met het woord, maar tevens met de daad gedaan te worden. En als de N.V.B. in deze niets doet, ligt het dan niet op den weg van den H.V.B., onder wiens ressort Zandvoort behoort, zijn bemiddeling te verleenen, gesteld, dat hier prijs op gesteld wordt? Hier ligt dunkt ons een terrein braak, waarop met vrucht gearbeid kan worden. Als wij van onze zijde op bemiddeling aandringen, dan diene men in 't oog te houden, dat dit geen overdre ven bemoeizucht is, doch het tot de plichten der pers rekenen, ongezonde toestanden aan het licht te bren gen en tot verbetering mede te werken. Bloemendaal heeft zich voorloopig in veiligheid ge bracht ten koste van W.F.C. Door twee maal van de Wormerveerders te winnen, hebben de witten bewe zen, sterker te zijn, en dus waar er zwakkere elftallen in de competitie spelen, niet voor degredatie in aan merking te komen. De positie der Bloemendalers is thans vrij veilig. Wanneer uit de resteerende zes wed strijden nog een zestal punten verzameld worden, wat toch gelooven we geen heksentoer is, kan een eervolle plaats in den eindstand bereikt worden. Zondag speelt Bakker c.s. in Enkhuizen tegen West- Frisia. Wordt daar gewonnen, dan kan men zich „bin nen" noemen, en de verdere ontmoetingen rustig en met vertrouwen tegemoet zien. Of dit makkelijk zal gaan, meenen we te moeten be twijfelen. Het West-Frisia-terrein is een der slechtste, zoo niet het slechtste in Noord-Holland, en Bloemen daal kan de successen op dit soort velden wel tellen. Daarom zou het ons ten zeerste verbazen, als er ook maar één punt veroverd werd. Aan de spelers is 't, onze pessimistische verwachtingen te beschamen. Wij zullen ons in de eerste plaats verblijden met de blij den. Schoten krijgt de eer, de kampioenen te ontvangen. Dit is een mooie gelegenheid voor de Haarlemmers, met dit inderdaad sterke elftal, kennis te maken. Men heeft dan de gelegenheid eene vergelijking te maken tusschen het spel der D.E.C.-ers en dat van Haarlem, waar het zeer waarschijnlijk is, het elftal der rood- broeken aan 't eind van het seizoen degredatiewed- strijden te zien spelen, en waarbij tot de tegenstanders dan de rood-witte Amsterdammers aan te treffen. Wat de ontmoeting SchotenD.E.C. betreft, zijn we van meening, Schoten weinig of geen kans" te moe ten geven. Het spel der geel-zwarten heeft in den laatsten tijd geen indruk gegeven, hen tot grootsche iingeil in staat te achten, en zeker niet om het D.E.C. lastig te maken. De competitieleider van den Haarlemschen Voetbal bond was ditmaal erg voorbarig de wedstrijden reeds Vrijdagavond af te lasten. Er had heel wat gespeeld kunnen worden, en nu is een kostbaren dag onnoodig verloren gegaan. We hebben Zondag eens een kijkje genomen op diverse terreinen in Haarlem en omstreken en telden daarbij tenminste tien goed bespeelbare vel den, uitgesloten de meest noordelijke en zuidelijke rayons. Nemen we hiervoor nog vijf velden, dan zegt een eenvoudige rekening, dat er tenminste dertig wed strijden door hadden kunnen gaan, een respectabel aantal dus. Bloemendaal II ontvangt Zondagmorgen het elftal der Haarlem-veteranen, Oppassen is de boodschap, want wij achten de oudjes sterker, als hun plaats op de ranglijst doet vermoeden. Het vierde speelt 's middags de return-match tegen E.G.K. III en zal revanche trachten te nemen op het gelijke spel dat de Santpoorters op eigen terrein eenige weken geleden wisten te forceeren. De andere elftallen zijn vrij. H. Agent voor Bloemendaal Bloemendaalsche Burgerwacht. Er zal heden, Zaterdagmiddag, van 3-10 uur en morgen, Zondagmiddag van 2^6 uur, op de schiet banen in Hotel „Vreeburg" een onderlinge wedstrijd worden gehouden op buks en pistool. De schutters zijn verdeeld in twee klassen voor buks. Voor pistool in één klas. Er wordt geschoten op personeele en vrije baan op buks. Voor pistool alleen vrije baan. De prijzen bestaan uit kunstvoorwerpen, de vrije baan-prijzen in geld. Voor de personeele baan 'ceitei één serie van~ir schotenalsmede één Steunserie. Voor vrije baan onbepaald. Die dagen zal er een extra wedstrijd gehouden worden in kegelen en sjoelbakken om consumptie, welke na afloop aan de winnaars zullen worden uitge reikt. De prijzen, behaald bij het schieten, zullen later worden bekend gemaakt. Zendingssamenkomst. De Vereeniging voor Jeugdwerk heeft voor morgen-, Zondagavond, een Zendingsbijeenkomst georganiseerd in de Chr. M.U.L.O. aan de Zomerzorglaan. De heer L. Bodaan, zendingsleeraar te Rotterdam, zal het een en ander vertellen over het leven der Bataks in de binnenlanden van Sumatra. Lichtbeelden zullen de voordracht illustreeren. Geen belooning aan Onderwijzers. In de zitting van den Raad van State is o.m. voor lezing gedaan van het Kon. besluit waarblij ongegrond is verklaard een beroep van het gemeentebestuur van Bloemendaal tegen een beslissing van Gd- Staten van Noord-Holland, waarbij als zijnde in strijd met de wet, goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit tot toe kenning van een belooning aan de onderwijzers die verbonden waren aan den cursus in de Fransche taal, voor het door hen aan dien cursus in de jaren 1919 en 1920 gegeven onderwijs. Racingclub Bloemendaal* A.s. Zondag zal de opening van het terrein van bovengenoemde club op feestelijke wijze plaats hebben. Electrificatie spoorlijn Haarlem-IJmuiden. Naar de dagbladen melden heeft de directie der Ned. Spoorwegen besloten de electrificatie der lijn Haarlem- IJmuiden tegelijk met de electrificatie van de spoorlijn Amsterdam'—Rotterdam te doen uitvoeren. Zijn wij juist ingelicht, dan is het de bedoeling deze electrische spoorlijn reeds met de dienstregeling voor 1927 voor het publiek in gebruik te stellen. De wagens zullen naar de nieuwste eischen worden vervaardigd en ruimte bieden voor 80 passagiers derde klasse, 22 pas sagiers tweede klasse en 17 passagiers eerste klasse. Heden, Zaterdag 30 Januari, wordt het nieuwe ge bouw op den hoek Bloemendaalscheweg Dr. Dirk Bakkerlaan door den heer Jan Kok, kruidenier, en den heer J. Wolter, rijwielhandelaar, in gebruik genomen. De heer Kok heeft zijn kruidenierszaak gevestigd aan de Dr. Dirk Bakkerlaan en de heer Walter zijn rijwiel- winkel aan den Bloemendaalscheweg. Het is een groot perceel, dat van buiten reeds een royaal aanzien geeft, maar treedt men binnen, dan staat men als vanzelf verwonderd over de groote ruimte: het gelijk met den Bloemendaalscheweg staande gebouw, heeft nog een bergplaats daar onder, omdat het zoo diep staat, zoodat aan de voorzijde drie ver diepingen te zien zijn, doch aan de achterzijde vier, de winkels staan daardoor op de le etage. De ruimte KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkipleln TEL. 10492 hieronder komt zeer ten goede aan de heeren winke liers, die zich hier vestigden. Het bouwwerk is uitgevoerd door de fa. Boersma, aannemers te Haarlem, onder de bekwame leiding van den heer J. v. d. Lip, te Utrecht; het schilderwerk is verricht door Ripperda te Haarlem. Genoemde firma's kunnen trotsch zijn op hun arbeid, want het ziet er alles keurig uit, terwijl de architect getoond heeft niet' alleen te kunnen zorgen, dat het gebouw vlug werd afgewerkt, maar ook bekwaam te zijn om het geheel practisch en aesthetisch in te deelen. De winkel van den heer Kok geeft een helderen aan blik; de frissche, scherpe kleuren, zwart en geel, har monieeren aardig met de 1001 artikelen, welke in zijn zaak voorradig zijn; de etalagekasten met spiegels geven vooal bij avondverlichting een in 't oog loopend effect. De winkel is niet groot, doch gezellig en practisch, elke ruimte is nuttig besteed. De heer Kok moet gisterenavond minstens eenige „kabouters" aan 't werk hebben gezet, anders begrijpen wij er niets van, want Vrijdagavond circa 9 uur stond alles nog in goede orde aan den Bloemendaalscheweg 123, waarin hij eenigen tijd in gevestigd is geweest, omdat zijn perceel „sta-in-den-weg" werd afgebroken nu reeds met den grond gelijk en vandaag kan men reeds den geheelen dag terecht in den nieuwen winkel. Voorwaar een prestatie! We wenschen den heer Kok veel geluk met de vestiging in dit nieuwe perceel. Nu gaan we nog even kijken aan den anderen kant bij den heer Walter, waar we een naar de eischen des tijds ingerichte rijwielzaak aantreffen. Ook hier steekt de groen-geschilderde winkel aardig af bij de nieuwe rijwielen, welke smaakvol opgesteld staan. Drie van de beste rijwielmerken vindt men vertegenwoordigd, n.l. Union-, Swift- en Göricke-ijwielen. Van de twee laatst genoemde merken heeft de heer Walter thans het agentschap gekregen, het zijn solide rijwielen, lichtloo- pende, sterk en niet duur. In den winkel is een stof vrije vitrine ingebouwd, waar allerlei rijwiel-onderdee- len smaakvol in geëxposeerd staan. Alles ziet er in de puntjes uit, de winkel heeft een mooien stand en geeft 's avonds electrisch verlicht met eenige mooie plafoniers nog duidelijker van buiten af te zien dat aan het geheel ook door den ondernemer de uiterste zorg is besteedt. De heer Walter heeft straks als alles gereed is, be neden een ruime reparatie-inrichting, zoodat het voor hem een groote verbetering is. Moge het succes in dit bedrijf niet uitblijve! Het geheel is een aanwinst voor de omgeving. Terwijl we dit schrijven, zien we nog geen bloemen, doch die zullen nog wel komen, dat geeft aan de ope ning een feestelijk karakter. Aan belangstelling zal het genoemde heeren op den openingsdag niet ontbreken. - K1NHEIM--GARAGE. De bekende „Kinheim-garage" aan de Kleverlaan is deze week van eigenaar veranderd. De heer Schilling heeft het bedrijf overgedaan aan den heer A. H. Brandt. Deze nieuwe ondernemer zet het autobedrijf op denzelfden voet voort, alle auto-reparaties worden door hem vakkundig uitgevoerd, terwijl de garage over een groote ruimte beschikt om auto's te stallen. Den heer Brandt onze beste wenschen. \2]/2 jaar in dienst. Mej. C. Berkhout zal 1 Februari 12J-2 jaar in dienst betrekking zijn bij mevrouw Laan, Villa „De Elshof". Een inzameling in huize „DuiUrust" te Overveen. De „N. Haarl. Crt." schrijft: De inzameling van den R.-K. Vr. Bond in huize „Duinrust", Overveen, is geworden één groote hulp vaardigheid. Het comité begon in te zenden, 3 kleedingstukken door blinden vervaardigd. Was dat misschien het geheim van den zegen die op t verdere verloop rustte? Want, onmiddellijk stroomde alles binnen. De woon kamer tvaar de eerste 54 stuks lagen, werd te klein, toen er 4 vloerkleeden kwamen. En, spotaan ontstond toen de actie naar buiten. De kleeden werden uitge spreid in een der mooie rustige gangen, de goederen daarop uitgestald. A l'improviste was toen de tentoonstelling geopend, en Duinrust werd van af dat oogenblik Duinlust. Iedereen was in actie. De woonkamer werd ingericht voor kantoor, waar alles wat binnenkwam, werd ingeschreven, alles ge sorteerd werd en de pakken flink werden ingepakt, voorzien met étiquette van inhoud, plus 't stempel van den Vrouwenbond. 700 waardevolle stukken, alléén van de inwoners van het pension, waren spoedig bijeen. Niemand had ontbroken. Ook het personeel kwam met blij gezicht de mooiste kleedingstukken brengen. Hoe graag werd ook dit aanvaard. De mare van deze heerlijke actie, drong door tot in het dorp. Gevolg daarvan was, hernieuwde inzendin gen uit Overveen en Bloemendaal. Het getal klom tot ruim 1100 prachtige inzendingen, waaronder ook veel huisraad, als dekens, kasten, stoe len, petroleumtoestellen enz. enz. In het geheel zijn nu door het Huisvestingscomité in ontvangst genomen 35 collis, die volmaakt gereed wa ren om direct doorgestuurd te worden, naar het Hoofd comité in den Bosch. Om alles goed te besluiten, werden alle leege bon- bondoozen van het heele huis gerequireerd en tentoon gesteld, met de bede, versnaperingen te zenden, opdat het comité ze gevuld zou kunnen sturen aan de kin deren, die gehuisvest zijn in de kazerne te Tilburg, al waar een dame, bekend om haar sociaal werk, ze zal verdeelen onder haar beschermelingen. Ook deze actie slaagde volkomen. De beurs werd platter, de linnenkast holler, de zolder leeger, maar vol van geluk waren de harten van allen, die eenigs-

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2