Funke's Roggebrood Funke's Roggebrood VAN DEN GEMEENTERAAD PLAATSELIJK NIEUWS THE NEW „HIS MASTERS VOICE" Maison Hetty Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. W eldadigheidsconcert. 6MOORD 6E..H0UTSTE.1O8 de Belangrijkste Uitvinding in de Geschiedenis der Gramophone, In verhouding tot zijn groote voedingswaarde is: het goedkoopste voedsel dat er bestaat Dat het bo vendien een lekkernij Is die nooit verveelt verklaart zijn immer groeiende popu lariteit. - Vraagt Uw bakker: gemerkt: M. Funke Donderdagmiddag te 2 uur kwam de Raad onzer Gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter Jhr. A. Bas Bakker, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve den heer Luden. Nadat de Raad, na eerst gedurende drie kwartier in besloten zitting te zijn geweest, wordt geopend, deelt de voorzitter mede dat zijn ingekomen een 6-tal ingekomen stukken, betreffende het punt wat dezen middag aan de orde zal worden gesteld, n.I. een 3-tal van de Ned. Natuur-Historische Vereeniging; no. 4 van het Teekencollege „Kunst zij ons Doel no. 5 van de besturen der R.K. Kerknemers-organisa- tiën in de gemeente Bloemendaal en no. 6 van drie Raadsleden. De heer De Waal Malefijt zegt dat door de dag bladen deze zaak niet juist is gepubliceerd geworden. De fam. Van der Viet kan gaan bouwen wanneer en waar ze dat wil aan den Zeeweg. Daarvoor is reeds de toestemming gegeven. Dat ze dat niet doet vindt zijn oorzaak in het feit dat zij deze zaak in handen heeft gegeven van een derde, die thans aan het onderhandelen is. De voorz.: Maar ze moeten toch licht en waïër hebben? De heer De Waal Malefijt: O zeker, maar dat be hoeven ze niet van de gemeente te betrekken. In Vogelenzang komt nu een buiten in veiling waar zelf licht en water gemaakt of opgehaald wordt. Ook de heer Luden heeft geen licht of water van de gemeente. De voorzitter opent dan de gelegenheid tot het geven van algemeene beschouwingen, doch wenscht eerst zelf eenige woorden te zeggen. De heer Schulz heeft daar wel eenig bezwaar tegen en acht het beter, indien de Raadsleden allereerst het woord kunnen voeren en daarna door B. en W. van antwoord gediend worden. De voorzitter zegt dat hij wenscht te spreken als burgemeester, die een adviseerende stem heeft, dus los van het college van B. en W. Spr. noemt dan een 3-tal gemotiveerde argumenten op. De heer Kremer opent de rij van sprekers en moti veert zijn houding. Spr. verklaart dat hij als privaat persoon staat aan den kant der familie Van der Vliet en wel: eerstens door de onteigening welke altijd onaange naam is voor degenen wie het aangaat en tweedens, dat de houding door het Dag. Bestuur tegenover de familie Van der Vliet ingenomen, niet altijd goede en aangename is geweest. Doch als raadslid moet spr. anders handelen dan zijn gevoel het zegt, daar door aanneming van dit contract, de gepieente zich aan banden legt op een wijze welke niê't opgaat. De heer Di Visser het woord verkrijgende, komt met de ruiterlijke erkenning, dat het hem mee is ge vallen dat hij met den heer Mollerus drie weken tijd heeft gekregen, deze aangelegenheid te bestudeeren. Spr. deelt dan mede hoe hij begonnen is alle mo gelijke inlichtingen te vragen en hoe deze hem zeer welwillend, zij het dan soms ook met een veelbe- teekenenden lach verleend werden, hoe ze hem als t ware begraven hebben onder een stapel papieren en paperassen, hoe hij een moment lusteloos tegen dien rijstebrijberg heeft opgekeken, doch al spoedig zichzelf overwon en aan den slag toog. Spr. houdt dan een uitvoerig betoog van de voor geschiedenis van den Zeeweg, n.I. vanaf 1904. Die voorgeschiedenis, welke zeer interessant was, was tot dat de oorlog uitbrak, tamelijk gemoedelijk: Al heel spoedig, nadat de oorlog was uitgebroken, n.I. op 1 September 1914, had de burgemeester een onderhoud met den heer Leeden om te bespreken de belangen van de gemeente en wellicht ook die van de Erven Van der Vliet. Kort daarna, in dezelfde maand maakte dit onderwerp reeds een punt van bespreking uit in den Raad. Weer kort daarna kwam de heer Springer er al aan te pas en werd een weg op kaart gebracht door den heer Springer, zoo ongeveer als de weg thans is. De begrooting welke voor dezen weg werd opge maakt gaf een cijfer te zien van 100.000.—. Een bekend aannemer op wegengebied bood aan dezen weg te verharden voor 70.000, zoodat dan nog een be drag in reserve was geweest van 30.000. Was dit plan maar uitgevoerd, zegt spr. De zaak nam echter een wending. Het werd een machtskwestie. En uit die machtskwestie kwam voort den aanleg van een weg naar Zee niet ^met zin van de Erven Van der Vliet. Die weg zou 16 meter breed worden, doch dat was te smal, veel te smal meende men toen, toen er geld in overvloed was, het werd 50, het werd 100 meter. Gelukkig waren Ged. Staten van meening dat een weg van 50 meter welletjes was. Inmiddels, zegt spr., was het Augustus 1918 ge worden alvorens een aanvang werd gemaakt met het leggen van dezen weg. Met het bekende gevolg. Wat heeft de gemeente toen gedaan? Men is naar de Erven Van der Vliet gegaan, nadat men eerst met geweld de zaak had doorgedreven, om te vragen om een zoo voordeelig mogelijk contract voor de gemeente. 't Is allemaal goed bedoeld geweest, meent spr., en 't is heel gemakkelijk om nu een nabeschouwing te houden, doch spr. kan zich de houding van de fam. Gr. Houtitr. 128, Tel. 11760 Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „De Regenboog" Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven Van der Vliet heel best begrijpen. Ook moeten we niet vergeten, dat we toen in een heel anderen tijd leefden dan nu en daarom vindt spr. elk verwijt onge past. Ook de houding van de fam. Van Dam vindt spr. volkomen verklaarbaar, n.I. om te trachten wat van die Bloemendaalsche dubbeltjes in zijn laadje te krijgen. Laten we daar echter voor oppassen. Laten we ons gezond verstand gaan gebruiken en terugkeeren op het juiste standpunt, n.I. kalm regelen, kalm blijven. De heer Schulz merkt op, dat niet aan de orde is de verantwoordelijkheid van aanleg van den weg, maar de verantwoordelijkheid van de exploitatie der gron den langs den Zeeweg. Spr. kan zich niet geheel vereenigen met wat de heer Kramer over het principe-besluit gezegd heeft. Het contract als zoodanig wijkt niet af van het prin cipe-besluit waaraan ook de heer Kremer zijn stem gegeven heeft. De kwestie is vrij verward. Het gaat niet om de al- of niet-bebouwing, maar om de wijze van bouwen. Had de gemeente vroeger de gronden gekocht, dan zou de gemeente hebben kunnen bepalen, welke terreinen onbebouwd moeten blijven. Bebouwing der terreinen is, volgens spr., niet tegen te gaan. De weg is er nu eenmaal en groote kosten zijn daardoor gemaakt. Het algemeen belang der be bouwing moet in het oog gehouden worden en de gemeente moet er voordeel van Ihebben. Daartoe staan twee wegen open: het treffen van een minnelijke schikking met de gemeente of het heffen van belas ting op de gronden langs den Zeeweg. Spr. verkiest den eersten weg, al kan men daarbij te ver gaan. Hoe komt men aan de berekeningen van de kosten van aanleg van licht- en waterleiding. De eene be rekening spreekt van 160.000 en de andere van 300.000 Bij de heffing van een belasting zou de gemeente vrijer blijven staan dan bij het aangaan der contracten. Maar de opbrengst van een dergelijke belasting is onzeker. De voorzitter heeft indertijd wel een bere kening gemaakt maar daarbij de waardevermindering van den grond op 3 a 4 per M2. gesteld, wat spr. veel te hoog acht. Als gemeenteraadslid acht spr. zich verplicht, een coulante houding aan te nemen tegenover de eigenaren van den grond. Ook de werkverruiming spreekt bij de beslissing over deze kwestie een woordje mede. Ook-bij niet- aangaan der overeenkomsten zal men toch buurt schappen krijgen, waarvoor Bloemendaal toch zorg moet hebben, als zorg voor de veiligheid bijv. Spr. voelt ten slotte veel voor de voordracht, om dat hij daarin een goede bebouwing ziet van de ter reinen en een juist binnenvloeien van de gelden In de gemeentekas. De heer Van Kessel herinnert aan de opdracht, welke de raad op 21 Juli 1923 aan de Zeeweg commissie gaf, om op een andere basis tot overeen stemming trachten te geraken, met de Erven Van der Vliet. Spr. begrijpt daarom niét het verzet, dat tegen de voordracht gaat. De Zeeweg-commissie heeft de opdracht, haar door den raad verleend, uitge voerd. De heer Kremer zegt nog iets vergeten te hebben. Dat is n.I. dit of er geen mogelijkheid is om te komen tot een contract van wederzljdsch vertrouwen. Spr. dringt dan aan op het gezamenlijk behouden van een natuurmonument. De Voorzitter protesteert tegen een uitlating van den heer Schulz, dat zijn berekening van de baat belasting kant noch wal zou raken. De berekening was bij wijze van voorbeeld aangehaald. De heer Laan vindt het verschrikkelijk jammer, dat de tegenwoordige raadsleden van den Vrijheidsbond reeds niet in 1921 lid waren van den raad. Dan zou alles anders geloopen zijn. Spr. is het met hen eens, dat 't het mooiste was, als de gemeente de gronden had gehad. Spr. gelooft, dat de Vrijheidsbond nu beseft, met zijn actie verkeerd gedaan te hebben en daar een beetje mee zit. Doch ja, dat komt er van. Getracht is, een overeenkomst met de familie Van der Vliet aan te gaan, om het geld van den Zeeweg terug te krijgen. De malligheid, om een weg van 50 M. breedte aan te leggen en dat in den duursten tijd, moet de gemeente zelf betalen. De familie Van der Vliet heeft schade gehad en zal bij niet sluiten der overeenkomsten daarover zeker gaan procedeeren. De financiën der gemeente zijn goed en spr. wil de zaak van de familie Van Dam wel weer heel graag overnemen, maar niet voor hetzelfde bedrag. De bepalingen in het contract zijn van weinig be- teekenis en nu gaat het om het „niets krijgen of de bebouwing in handen te krijgen plus de 5 ton van den Zeeweg." Wat zullen de/Erven Van der Vliet doen, als de overeenkomsten' niet aangegaan worden? Men moet niet zoo bang zijn, zich aan koud water te branden, want dat gebeurd niet. Het aangaan der overeen komsten zal een voordeel voor de gemeente zijn. Spr. gaat de bezwaren na van den burgemeester. De familie Van der Vliet heeft nu eenmaal het recht tot exploitatie der terreinen. Dat is niet meer te ver anderen. De belangen der gemeente zijn zoo beveiligt, als maar mogelijk is, en de gevolgen zijn best te overzien. De heer De Visser houdt vol, dat de gemeente wil verkoopen wat zij in handen moet houden. Dat is immoreel. We verkoopen iets, waarvan we de draagkracht niet kennen. We krijgen dubbeltjes in den geven. Er wordt iemand vrijgesteld van belasting, dat mag niet. Spr. betreurt het, dat de rechtskundige raads man der gemeente opzettelijk buiten de zaak gehou den is. Hij mocht alleen het redactioneele gedeelte verzorgen, rnaar zich niet met technische zaken be moeien. De heer Schulz, protesteert ernstig tegen de wijze van inleiding der discussies door den voorzitter. Het aldus leiden der vergaderingen acht spr. beneden alle critiek. De voorzitter komt eerst heden met be zwaren, welke hij niet eens in het college van B. en W. gebracht heeft, maar ze, naar zijn eigen oordeel, eerst vanmorgen op papier gezet heeft. Als de voor zitter zoo doorgaat, komt er weer een nieuw conflict tusschen hem en den rapd. De heer Laan brengt ook naar voren, dat de voorzitter zich in de B; en W.-vergaderingen altijd heeft gehouden alsof he8 hem niet aanging, als het de Zeewegkwestie betrof. De heer Van Nederhasselt merktop.dat het nagaan der redpctioneele bezwaren door den rechtskundigen raadsman, ook omvat de Staatsrech terlijke en juridische bezwaren. Op technisch en finan cieel gebied onthoudt hij zich van bemerkingen. De Voorzitter meent, dat zijn houding tegen over de contracten voldoende bekend is. De heer Schulz is van oordeel, dat thans weer het bewijs geleverd is, dat de burgemeester niet beseft zijn taak als leider van den raad, als leider van het college van B. en W. en als hoofd van den raad. Wethouder Van Nederhasselt merkt op, dat hij de bezwaren, dat de burgemeester niet deelnam aan de besprekingen over de kwestie van den Zee weg, juist gisteren in het college van B. en W. ge bracht heeft. Hier wordt even gepauzeerd. Na de pauze wordetf de overeenkomsten artikels- gewijze behandeld, allereerst overeenkomst A. Art. 1 wordt na eenige bespreking aangenomen met tegenstemming van den heer Kremer en de Visser. Bij art. 2 vraagt de heer Kremer hoe het moge lijk is geweest dat vroeger een begrooting is ge maakt van 160.000 en* door wien. De heer Schulz vraagt dit ook, doch voegt er aan toe, dat hij ook wenscht te vernemen of indien eventueel een rioleeringssysteem in orde zal moeten worden gemaakt voor de gronden langs den Zeeweg, dit voor de gemeente geen financieel nadeel zal ople veren. Hierna geeft wethouder Laan een uiteenzetting van de verschillen tusschen de gemaakte begrootingen van het aanleggen van licht- en waterleiding. Spr. acht het niet juist, dat de kostenberekening door de commissie van bijstand in het beheer der ge meentebedrijven niet eerst aan B. en W. is gezonden, maar direct in de pers in gepubliceerd. Dat had de burgemeester kunnen voorkomen. B. en W. hadden in de gelegenheid gesteld moeten worden schriftelijk prae-advies over deze zaak uit te brengen. De persleiding zal in de toekomst blijken te klein te zijn in verband met den grooten bouw in Rijne- gom, Naalderveld en Aerdenhout. Maar die perslei ding moet Haarlem vergrooten. Als Bloemendaal zich blijft uitbreiden, moeten toch de aanvoerbuizen der waterleiding vergroot worden, maar dan mogen die kosten niet geheel op de begroo ting van den Zeeweg geschreven worden. Spr. houdt vol en wil daar wel borg voor staan, dat de kosten 160.000 a 180.000 zullen bedragen. De heer Hogenbirk had de heer Laan de red dende hand reeds toegestoken inzake de becijfering, doch nu de heer Laan de cijfers aanvalt, zal spr. ook het zijne er van Zf" -n. De heer Ochtman kwam op een cijfer van ƒ80.000, wij" hadden *90.000, jat was een verschil van 10.000, doch de heer O. was vergeten, de zig-zagsgewijze aanlegging der pers leiding. De persleiding, welke noodig is voor de waterleiding, is de goedkoopste. Een andere wijze van doen is zeer zeker duurder. Wat de doode leiding betreft, spr. vindt djjt zeer gevaarlijk. Betreffende het electrisch licht heeft de Commissie zich gewend tot menschen ter zake kundig en spr. meent en hoopt met ernstige menschen te doen gehad te hebben. Spr. besluit zijn rede met de mededeeling, dat de cijfers zoo goed mogelijk zijn verstrekt en deelt ook nog mede, dat de voorzitter niet de schuldige is betreffende de publicatie der cijfers. Ook de commissie heeft hiertoe geadviseerd. De cijfers der commissie handhaaft spr. ten volle. Al moet het geraamde bedrag niet in eens uitgegeven worden, dan zal het toch in tijd van enkele jaren ge schieden. Maar het feit blijft, dat het geld uit den gemeentepot gaat. De heer De R o o zou het bedrag van 180.000 uit de overeenkomst willen schrappen. Spr. is er van overtuigd, dat de familie Van der Vliet toch wel de helft der kosten wil betalen, ook al gaat het bedrag boven de 180.000 uit. Na nog verdere besprekingen hierover, wordt de zitting geschorst tot 's avonds 8 uur. KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkepleln TEL. 10492 Het verslag van de avondzitting verschijnt in ons volgend nummer.) Oplichting. Door de politie is aangehouden een persoon die bij enkele families om onderstand vroeg en als voor wendsel opgaf een zieke vrouw te hebben. Ook bij het Kerkbestuur in Bloemendaal had hij hiermede succes. Na zijn aanhouding bleek dat hij te Haarlem thuis behoorde en van zijn vrouw gescheiden leefde. Hij werd in arrest gesteld. Radio-ontvang toestel in de Geref. Kerk. De N.V. Keller en Mac Donald's Electro-Technisch Bureau te Overveen, heeft aan de Gereformeerde Kerk te Bloemendaal toegezegd, een radio-ontvang toestel in het kerkgebouw te zullen plaatsen, zoodat de leden der Geref. gemeente op Maandag 15 Februari de groote nationale huldiging van het Vorstelijk echt paar in de Groote Kerk te 's-Gravenhage, zullen kunnen beluisteren. De inbreker te Bloemendaal voor de Rechtbank. Naar de dagbladen mededeelen zal de zaak tegen Van O., verdacht verschillende Inbraken in Bloemen daal en omgeving te hebben gepleegd, Donderdag 18 Februari voor de Rechtbank behandeld zal worden. Vele getuigen zijn opgeroepen Mr. Pliester te Haarlem zal als verdediger optreden. Engelsche Handelscorrespondentie. Voor de laatst gehouden Praktijk-Examens in En gelsche Handelscorrespondentie is geslaagd onze plaats genoot, de heer C. W. de Jong. Aanrijding. Zondagavond te ongeveer 7 uur werd op den Brederodeweg, nabij het Provinciaal Ziekenhuis, de 59-jarige G. Dingerdis, looper van de Haarlemsche Coöperatieve Dinervereeniging, die eep etensbus droeg, aangereden door een auto van baron v. H. alhier. Het ongeluk gebeurde in een bocht van den weg. nabij de woning van Dr. Stuurman. De man werd door het spatbord van den auto gegrepen en tegen den grond geworpen. Hij liep in dezelfde richting als de auto ging, zoodat aangenomen kan worden dat, door welke reden dan ook, de auto te dicht langs hem passeerde. Hij had een ernstige hoofdwonde en werd in het Provinciaal Ziekenhuis binnengedragen, waar de ge- neesheeren Dr. Van der Scheer en Dr. Stuurman slechts den dood konden constateeren. Donderdagmorgen te 11 uur had op de Algmeene Begraafplaats te Haarlem de teraardebestelling plaats. De begrafenis werd, behalve de familie, bijgewoond door eenige leden van het personeel, de chef; de heer Roelofsen, eenige bestuursleden en Graaf van Limburg Stirum en baron Van Heemstra, die in den auto waren gezeten waarmede het ongeluk was gebeurd. Symphonieorkest „Euterpe". Woensdagavond werd door bovengenoemd orkest waarvan de Heer J. A. Meng directeur is, een uit voering gegeven in „Hotel Vreeburg", alhier. Wel willende medewerking werd verleend door den heer Leendert de Graaf, violist, terwijl deze begeleid werd door Mej. Christien Boesmans, pianiste. De opkomst was zeer matig. Dit was voor den kranigen directeur, die voor Bloemendaal geen onbe kende is, zeer te betreuren, daar hij met zijn corps blijk gaf met welk een ernst er gewerkt was om voor Bloemendaal zijn naam hoog te houden. We willen hopen, dat de heer Meng den moed niet heeft laten zakken en hij nog eens terug zal komen met dit orkest. 't Is heusch wel iets voor Bloemendaal. Opening gebouw Protestantenbond. Zondagmiddag 21 Februari vindt de plechtige ope ning plaats van het nieuwe gebouw van den Ned. Protestantenbond, afdeeling Bloemendaal en bij welke gelegenheid Prof. Dr. G. J. Heeringte Leiden den dienst zal leiden. Men weet dat dit gebouw is geplaatst op een prach tig beboscht terrein aan den Potgieterweg en dat de kosten van dat gebouw geheel worden gedragen door den heer J. Nienhuis. Het gebouw is ontworpen door de heeren Mulder en Van Asdonk, architecten alhier. Van het gebouw kunnen we de volgende beschrij ving geven: Naast den hoofdingang, die alleen bij het uitgaan der kerk wordt gebruikt, staan twee groote vazen uit zandsteen gebeiteld. Hierin en in de bakken ter zijde van het gebouw komt een bloemversiering. Boven den hoofdingang is een duif aangebracht, eveneens uit zandsteen. De beide ingangen zijn links en rechts aangebracht en leiden naar een ruim portaal, waar zich tevens de vestiaire bevindt. Boven de deur zijn de volgende woorden aange bracht: „Dit gebouw is een geschenk van Jacob Nien- huys. Het is ingewijd den 21sten Februari 1926. Zijt daders des woords en niet alleen hoorders." (Jac. 1 vers 22). Allereerst klimmen wij langs een ruime trap naar boven, waar wij op de galerij eenige banken aan treffen, plaats biedende voor pl.m. 90 personen. Hier evenals in het geheele gebouw wordt de ruimte electrisch verwarmd. Beneden vindt men daarom onder de stoelen electrische stoven. Het bestuur heeft ge meend, dat op deze wijze van verwarming voor een gebouw, dat niet eiken dag gebruikt wordt, maar slechts nu en dan voor enkele uren, de meest prac- tische was. Wij hebben boven tevens een goed gezicht op het interieur. Het gebeitste vurenhout maakt een rustigen indruk. Door zes groote ramen met antieke ruiten in lood valt van weerszijden voldoende licht naar binnen. Vier kleinere ramen zijn afgesloten met pracht stukken gebrandschilderd glas van den heer Bochtman, en stellen voor de 4 apostelen Mattheüs, Marcus, Lu cas en Johannes. De twee groote kronen, evenals de duif aan den in gang en de gebrandschilderde ramen een geschenk, en ontworpen in overeenstemming met het interieur der kerk, maken een forschen, aangenamen indruk. Beneden kunnen pl.m. 180 personen een plaats vin den, op stoelen en op banken aan den zijmuur ge plaatst. Tegen den achterwand bevindt zich het podium, dat gedeeltelijk is ingebouwd en alleen vanuit de bestuurskamer toegankelijk is. In den achterwand zijn twee nooddeuren aanwezig. Dit voor Bloemendaal fraaie bouwwerk is het werk van den heer J. Teitsma, aannemer alhier, aan wien bij onderhandsche besteding het werk werd opge dragen. Wij herinneren onze lezers aan het weldadigheids concert, dat Bloemendaals Gemengd Koor a.s. Maan dag hoopt te geven in de groote zaal van Hotel „Vree burg" alhier. De netto opbrengst komt geheel ten goede aan de slachtoffers van den watersnood. Het bestuur verzoekt ons te vermelden, dat van de zijde der heeren drukkers, uitgevers en vleugelverhuurder groote medewerking ontvangen is, de post uitgaven zoo klein mogelijk te doen zijn. Bloemendaalsche da- mes-solisten luisteren het concert welwillend op, terwijl met het koor een prachtprogramma is samengesteld. Met het bezoeken van dit concert bereikt men dus een tweeledig doel: ten eerste het smaken van kunstgenot, sMasterfeVic^ TEL.iaOt-6 Ontvangen: Komt eens hoorenü en U zult ervaren, dat met dit Nieuwe Instrument het ideaal bereikt is van wat een Gramophone kan zijn. en ten tweede helpt men het leed verzachten van de talloos zwaar bezochten bij de jongste ramp, die een gedeelte van ons vaderland trof. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de ad vertenties en glasbiljetten. Commissie tot Wering van Schoolverzuim. De heeren G. de Groot en A. Yzerman zijn herbe noemd resp. tot voorzitter en secretaris der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Openbare Vergadering van den Raad onzer Gemeente, te houden op Donderdag 18 Februari 1926, des namiddags 2 uur, in het Raadhuis. Agenda: 1. Verleening eervol ontslag aan den heer A. J. de Waal Malefijt, als ambtenaar van den Burger lijken Stand. 2. Verkoop van grond langs de Noordertuindorps- laan aan S. Duim. 3. Aankoop van grond langs den Zilkerweg van W. F. van Waveren. 4. Overname van grond langs den Bloemendaal- scheweg van de dames Bispinck. 5. Verleening voorschotten aan de bijzondere scho len voor Lager Onderwijs, ingevolge art 103. Lager Onderwijswet 1920. 6. Verleening medewerking ex art. 72 Lager On derwijswet 1920, wegens verandering der eerste inrichting van de St. Jozefschool. 7. Aanstelling vijfde leerkracht aan de Openbare Lagere School D. 8. Belooning schoolartsen. 9. Vaststelling uitbreidingsplan voor het terrein tusschen Houtvaart Munterslaan Ooster duinweg. 10. Wijziging bouw- en wegenplan voor het terrein tusschen Houtvaart Munterslaan Ooster duinweg. 11. Wijziging Algemeene Politieverordening. 12. Wijziging Bouwverordening. 13. Motie Van Kessel inzake afschaffing klassestelsel bij de politie. 14. Verleening goedkeuring op beroepschriften ge meentelijke inkomstenbelasting. 15. Afschrijvingen Hondenbelasting 1925. 16. Ontheffing bepalingen Bouwverordening. 17. Ingekomen stukken. 18. Voorloopige vaststelling wijziging uitbreidings plan voor het Naaldenveld. SCHAAKNIEUWS. Hieronder volgt de uitslag van den gehouden com petitiewedstrijd der Bloemendaalsche Schaakclub, ge houden op Donderdag 11 Februari j.l. in Hotel „Vree burg" alhier. De stand der competitie is als volgt: Gesp. Gew. Rem. Verl. Pntt. J. Vermeer 4 6 1 6 S. van Dord 5 4 1 4 H. G. van Riessen 5 3 1 y2 31/, A. van der Werff 6 3 3 C. van der Werff 5 2 3 2 Erlings 6 3 3 2 Kemper 2 1 Vi \Vz Lucas 6 15 1 H. J. S. Beek 3 12 1 Klauwers 3 12 1 Barink 5 4 1^ OVERVEEN. De bate van het Nationale Zwemfeest, uitgeschreven door De Waterratten. We vernemen dat het nationale zwemfeest dat j.l. Maandag in Stoop's Bad werd georganiseerd door de H. Z. en P. C. „De Waterratten" een netto op brengst had van 761.71^, welk bedrag afgedragen zal worden aan het Watersnood-Comité. Kennel „Haerlem". De bekende Kennel „Haerlem" die geruimen tijd gevestigd was aan de Terspijtstraat te Haarlem, doch door woningbouw van standplaats werd verdreven en gedurende dien tijd tijdelijk gevestigd was in de le Hoogerwoerddwarsstraat te Schoten, zal, aan het eind van deze maand worden overgebracht naar de Wilhelminalaan 22, alhier. De heer H. A. V. van den Eynde, eigenaar van dezen kennel, heeft hier een moderne inrichting laten bouwen, welke Zaterdag 27 Februari a.s. zal worden geopend. We komen tegen dien tijd nog nader op deze nuttige inrichting terug.

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2