COACH Maison Hetty SPORTPRAATJE J. J. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL. 22387 PLAATSELIJK NIEUWS Dames- en Heeren Mode-Artikelen Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. De ondervinding heeft ons geleerd dat nieuwe Roggebrood-gebruikers gedu rende de eerste dagen HEEL ERG VEEL roggebrood eten. Wanneer ze aan den aangenamen smaak wat gewend zijn, wordt het gebruik normaal. Op ELK SNEEDJE WITTEBROOD een FUNKBSE. En dan is het voordeelig. Funke's Roggebrood IS ALT IJ D gemerkt M« FUNKE. op 16 Maart, 16 Juni, 16 September en 16 December, het meest billijk is. In dien geest wordt besloten. Punt 9. Vaststelling uitbreidingsplan voor het terrein tusschen Houtvaart Munterslaan Ooster duinweg. Aldus vastgesteld. Punt 10. Wijziging bouw- en wegenplan voor het terrein tusschen Houtvaart Munterslaan Ooster duinweg. Deze wijziging wordt na een kleine bespreking goedgekeurd. Punt 11. Wijziging algemeene politieverordening. De politieverordening wordt met de volgende arti kels aangevuld of verminderd. Art. I. De artt. 63 tot en met 66 worden ingetrokken. Art. II. Art. 77 wordt aangevuldt met de volgende bepaling: „d. voor zooverre hierin niet bij de Wet is voor dien, wordt met boete van ten hoogste vijf en twintig „gulden of hechtenis van ten hoogste 6 dagen gestraft „ieder, wien zulks den aard zijner betrekking niet vrij „staat, die in of uit een tramwagen stapt of daartoe „pogingen aanwendt, terwijl die tramwagen in bewe ging is." Art. III. De eerste alinea van art. 94 wordt voortaan ge lezen als volgt: „Als de eenige verblijfplaats voor woonwagens in „de gemeente Bloemendaal wordt aangewezen: het „verbreede gedeelte van den Westelijken berm van „den Zilkerweg." Punt 12. Wijziging Bouwverordening. De wijzigingen worden zonder bemerking goedge keurd. Punt 13. Motie Van Kessel in zake afschaffing klasse stelsel bij de politie. Door den heer Van Kessel is een motie ingediend welke hierop neerkomt: 1. Het klassestelsel bij ons Politiecorps af te schaffen. 12. In verband Iilermee aan de twee agenten, welke in het bezit zijn van een diploma echter zonder aan teekening, het volle salaris uit te keeren, n.I. 2400. op grond dat deze personen reeds een belangrijk aan tal jaren in gemeentedienst hebben doorgebracht, dat zij hun dienst evenals de andere agenten zeer correct verrichten en de eischen voor het behalen van de aan- teekening op het diploma zeer zijn opgevoerd, waar door het voor menschen op hun leeftijd moeilijker was om bedoelde aanteekening te behalen. 3. Bij het eventueel aanstellen van nieuwe agenten het diploma met aanteekening te blijven vorderen voor hun aanstelling. De Commissie van Overleg inzake van het Politie personeel adviseert op dit voorstel niet in te gaan. Men was van oordeel, dat waar het klassestelsel hier gedurende een zestal jaren goed gewerkt 'had, het in het belang der continuïteit niet juist was, hierop thans weder terug te komen. Het klassestelsel heeft vele voordeelen, waaronder het voornaamste wel is de prikkel om het z.g. diploma met aanteekening te behalen, hetgeen ongetwijfeld een groot dienstbelang is. Door de minderheid in de Commissie werden geen argumenten tegen het klassestelsel aangevoerd, die in staat waren, degenen die een andere meening had den, van zienswijze te doen veranderen, terwijl men zich bovendien niet ontveinsde, dat het in den grond van de zaak niet ging om de afschaffing van het klassestelsel, doch om een tegemoetkoming voor 2 agenten, die door hun leeftijd niet meer in staat waren de aanteekening te behalen. De heer Van Kessel kan met het advies van de Commissie niet meegaan. Ook niet met hetzelfde advies van de Commissie voor het georganiseerd overleg. Spr. noemt tal van plaatsen op, zelfs zeer groote, waar het klassestelsel vroeger geweest is, en waar thans dit stelsel is vervallen. De praktijk heeft in tal van gemeenten uitgemaakt dat het klassestelsel uit den booze is en waar ook in onze gemeente; de twee agenten, n.I. de heeren Zwiersen en Hissink, welken een langen dienstijd achter den rug hebben, precies hetzelfde werk doen, in niets verschillen, daar meent spr. dat het alleszins billijk is, hen ook in alles gelijk te stellen; dus ook in de salarieering. De heer N u y e n s kan zich aansluiten met de woorden van den heer Van Kessel. Er is in de Comm. voor het Georganiseerd Overleg, een stemming ge weest, welke niet geheel in den haak was. Er is n.I gewerkt op de vrees van een der leden, waardoor deze tegenstemde inplaats van voor te stemmen. De Voorzitter antwoordt dat dit niet juist is. Men heeft een vraag gesteld, n.I. of het ook moge lijk is dat de salarieering zou worden teruggebracht van 2400.— op 2300.Hierop is geantwoordt dat dit niet onmogelijk is. Spr. meent dat hierin niets verkeerds zit, ook geen vreesaanjaging, zoodat ten slotte niets verkeerds is gedaan. De heer Hogenbirk ondersteunt deze woorden. De Voorzitter brengt hierna het eerste punt van de motie in stemming. Dit wordt verworpen met voorstemming van de heeren Van Kessel, Bornwater, Kremer en Nuyvens. Hierna brengt de Voorzitter punt 2 in stem ming, doch dit wordt even onderbroken door een voor stel van den heer N u y e n s, om de belooning wel toe te keünen wegens langdurigen dienstijd. Gr. Houtstr. 128, Tel. 11780 Agentschap van „De Regenboog" Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven De Voorzitter meent dat dit toch niet op gaat. Een diensttijd van 10 of meer jaren wil nog niet zeggen dat iemand bekwaam is. Een stommerik blijft een stom merik, ieder weet dat wel in het particuliere leven. De heer Van Kessel houdt nogmaals een plei dooi voor bedoelde agenten, bekritiseert de uitspraak van den Voorzitter en wijst tenslotte op Vogelen zang waar een agent is, die heelemaal geen diploma's heeft en aan wien heel Vogelenzang wordt toever trouwd. Het voorstel Van Kessel komt hierna in stem ming en wordt verworpen met voorstemming van de heeren Van Kessel, Bornwater en Nuyens. Het derde punt wordt hierna afgevoerd. Punt 14. Verleening goedkeuring op beroepschriften ge meentelijke inkomstenbelasting. Goedgekeurd. Punt 15. Afschrijving Hondenbelasting 1925. Goedgekeurd. Punt 16. Ontheffing bepalingen Bouwverordening. 1. Verzoek van J. F. Rootlieb voor bouw eener garage aan de Hartenlustlaan. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. Aldus besloten. 2. Verzoek van J. F. Hedlung voor bouw eener villa aan den Lagen Duin en Daalschenweg. B. en W. stellen voor, gunstig op dit verzoek te beschikken. Aldus besloten. 3. Verzoek van J. Martijnse voor bouw eener dubbele schuur aan de Rampenlaan bij de per- ceelen nos. 65 en 67. B. en W. stellen voor, dit verzoek toe te staan. Aldus besloten. 4. Verzoek van N. Roodenburg voor bouw eener garage aan den Lonbar Petrilaan. B. en W. stellen voor, de gevraagde ontheffing te verleenen. Aldus besloten. 5. Verzoek van J. Klaassen en G. de Keyzer voor bouw van eenige garages aan de Julianalaan. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. Aldus besloten. 6. Verzoek van Tj. de Hoop voor verbouw van een perceel aan de Houtvaart. B. en W. stellen voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar het perceel zou bouwvallig is, dat afbraak beter ware dan verbouw. De heer Laan is ter plaatse een onderzoek wezen instellen en zou willen adviseeren dezen man ter wille te zijn. De toestand daar ter plaatse is zoodanig, dat het bouwen van een kleine woning daar de beste op lossing is. De heer Prinsenberg wijst op een gevaar. Er wordt daar dan gebouwd in strijd met de bouwver ordening, daar bedoeld terrein niet aan den openbaren weg is gelegen. De heeren Laan en Bornwater adviseeren het verzoek dm een nieuw huisje te bouwen wel toe te staan. Aldus wordt besloten met tegenstemming van den heer Prinsenberg. 7. Verzoek van F. v. d. Waals voor bouw van twee garages aan de Orchideeënlaan. B. en W. stellen voor, dit verzoek af te wijzen, daar het hier een nieuwe exploitatie betreft. Aldus wordt besloten. 8. Verzoek van C. Adriaanse voor verbouw van perceel Nic. Beetslaan no. 2. B. en W. stellen voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken, aangezien gegronde vrees bestaat, dat dit perceel zoodanig wordt ingericht, dat het als het ware in afzonderlijke woningen wordt gesplitst. Aldus wordt besloten. Punt 17. INGEKOMEN STUKKEN. 1. Dankbetuiging van den hoofdagent van politie, A. M. Smits, voor ondervonden erkentelijkheid bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. 2. Dankbetuiging der Bloemendaalsche Reddings brigade voor verleende subsidie. 3. Verslag over den gezondheidstoestand in Voge lenzang gedurende 1925. Aldus voor kennisgeving aangenomen. 4. Verzoek van een drietal organisaties in het bouwbedrijf om a. werkverruiming te bevorderen b. in de bestekken op te nemen de contractueele bepalingen geldende voor het bouwbedrijf c. aan den dienst „Bouw- en Woningtoezicht" op dracht te verstrekken, nauwlettend toe te zien op de veiligheid en voorziening van schaftge- legenheid. Naar aanleiding van dit adres deelen B. en W mede, dat, als bouwwerken van gemeentewege onder nomen worden, met de wenschen van die organisaties rekening zal worden gehouden, doch dat het toezicht op de naleving der arbeidswet geen Gemeente-, doch Rijks-zaak is. Punt 18. Voorloopige vaststelling wijziging uitbreidingsplan voor het Naaldenveld. De heer Van Kessel maakt bezwaar tegen de voorloopige vaststelling van dit plan. Er zijn n.I. in t geheel geen plaatsen aangewezen voor den bouw van arbeiderswoningen en alhoewel voorloopig waar schijnlijk de behoeften er niet zijn zal dient toch voor een dergelijk omvangrijk plan rekening te worden ge houden met dit euvel. De heer Luiden is het wel eenigszins met den heer Van Kessel eens. Indertijd heeft de heer Schulz op dit euvel de aandacht gevestigd en spr. heeft toen zijn steuti en medewerking toegezegd. Spr. houdt niet van die afscheidingen en ziet liever tusschen de villa's hier en daar een klein huisje dan dat men ze apart in een hoekje duwt. De heer Van Kessel zegt, dat het hem genoe gen doet dat de heer Luiden met zijn woorden instemt. Het bezwaar blijft echter, dat wanneer geen grond wordt aangewezen er van het bouwen van arbeiders woningen niets terecht komt in verband met de grond prijzen. Spr. voelt er meer voor hier en daar een ver borgen hoekje aan te wijzen. De heer de Roo v. Alderwerelt gelooft, dat die menschen liever bij elkaar op een hoopje wonen, dan dat men ze tusschen de groote villa's inplaatst. De heer Laan meent dit ook. De heer Van Kessel dringt aan op aanhouding tot de volgende zitting. B. en W. dringen echter aan op aanneming. Het plan wordt daarop voorloopig vastgesteld, ter wijl met de wenschen der heeren rekening zal worden gehouden ze zullen althans onder de oogen worden gezien. De heer Laan deelt den Raad mede, dat hij nog iets op het hart heeft. Spr. heeft er zelf toe meege werkt, doch het blijft niettemin jammer, dat aan den Hoogen Duin- en Daalschen Weg alle stukjes worden volgebouwd. Spr. stelt daarom voor om, zoolang de financieele toestand van onze gemeente gunstig is, geen grond meer te verkoopen en de borden weg te halen. Aldus wordt besloten. RONDVRAAG. De heer de Roo v. Aldewerelt vraagt hoe het staat met de doortrekking van den Julianaweg. Er wordt aan gewerkt, zegt wethouder Laan. De heer deWaalMalefijt stelt voor dat huisje, wat tot bankgebouw ingericht is geweest, te sloopen. Het is voor de doortrekking aangekocht en we maken dan afwerk. Straks komt de zomer en dan gebeurt het weer niet. De heer Prinsenberg waarschuwt tegen een al te vlugge beslissing omtrent dit perceel. We weten bovendien nog niet, wat er dan te voorschijn komt. De heer Laan waarschuwt ook tegen het voorstel van den heer de Waal Malefijt. Laat dat nu nog maar even loopen, zegt spr., dan komt alles terecht. Dat wegbreken van die huisjes gaat vlug genoeg. Daartoe kan men iedere maand besluiten. Wie weet waartoe dat perceel nog eens kan dienen, al was het voor een politiebureau. De heer de Waal Malefijt dringt dan ook nog aan om de tentoonstelling voor het verkeerswezen eens te gaan bezoeken. Daar gaan we naar toe, zegt de heer Laan. De heer de Visser verzoekt den Voorzitter bij de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs aan te dringen op het uitbrengen van een rapport hoe of hun meening is betreffende het verkeersvraagstuk tegenover de kinderen door het onderwijzend perso neel. De Voorzitter belooft bedoelde Commissie te zullen aanschrijven. Hierna sluiting. Het raadsoverzicht van de gehouden vergaderingen op 11 en 18 dezer, zullen we wegens plaatsgebrek in ons volgende nummer opnemen. Voetbal het spel der wisselvalligheden! Nota bene, daar verliest Bloemendaal, 't zelfde elftal van de prachtoverwinningen in Enkhuizen en Alkmaar, met maar 80 van Hollandia in Hoorn, 't Is om van te rillen. We hebben onze oogen eens uitgewre ven, toen we Zondagavond in Haarlem den uitslag lazen, en zijn eens bij den dienstdoenden redacteur bin nengestapt om te vragen of we hier met een grap of de ontstellende werkelijkheid te doen hadden. „Het laatste, mijnheer," kregen wij ten antwoord, en op weg naar huis hebben we gepeinsd om de vraag op te lossen: Hoe is dit mogelijk? Achteraf blijkt, dat de witten zóó slecht gespeeld hebben, alsof zij voor 't eerst op een voetbalveld stonden. Enfin we leven in den tijd van maskerade-bals en fuifjes, en dit is de eenige richting, waarin we zochten, om een en ander te verklaren. Want al is nu een der achterspelers ge blesseerd, en al was 't terrein wat zwaar, dan zijn dit o.i. geen geldige excuses voor zoo'n nederlaag. Dit Hoornsche uitstapje zal een zwarte bladzijde blijven in Bloemendaalsch geschiedenisboek. Gelukkig verloor W.F.C. in Enkhuizen en is „Bloe mendaal" thans definitief buiten schot. Dit zal een rustig gevoel zijn voor Beijk c.s. als ze Zondag tegen Schoten in 't veld komen. We durven thans geen on voorwaardelijke overwinning te voorspellen, omdat ons vertrouwen in de ploeg wel eenigszins geschokt is. Daarbij komt nog, dat Schoten haar weinig succesvol bezoek aan den Brederodeweg nog niet vergeten is. Er zit spirit genoeg in het geel-zwarte elftal, om dezen overigens zeer verdienden nederlaag te wreken, hetwelk wel lukken zal ook, indien Bloemendaal haar ESSEX Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND: zelfvertrouwen na het Hoornsche stortbad niet terug gekregen heeft. We verwachten, dat een groot aantal Bloemendalers en Schotenaren hun respectieve favo rieten in een eerlijken, sportieven strijd aan zullen moedigen, en dat de eer behaald zal worden door het elftal, dat haar toekomt. Zooals we reeds opmerkten, werd W.F.C. in Enk huizen geslagen. Het heeft er nu allen schijn van, dat de Wormerveerders hun tweede klasserschap moeten verdedigen tegen Helder en O.S.C. of Amstel. Geheel verkeken is de kans nog niet, want ook K.T.C., maar vooral D.W.S. zijn nog lang niet binnen. De Koogers verioren in Zand voort met 21, maar hebben, met nog twee wedstrijden voor den boeg, beide thuis tegen Alcmaria en Bloemendaal, wel kans hieruit de benoodigde punten te behalen. Zandvoort is thans uitgespeeld en staat met 17 punten vrij stevig in t midden der ranglijst. De geel- blauwen hebben nu zes maanden den tijd orde te scheppen in hun interne chaos, om dan met frisschen moed een nieuw seizoen in te gaan. D.W.S. trekt naar Enkhuizen en zal daar geen op gemaakt bed vinden. West-Frisia lijkt zich geheel her steld te hebben en zal den laatsten competitie-wedstrijd in eigen huis met een overwinning willen beëindigen. We gelooven niet, dat D.W.S. deze plannen vermag te beletten. Een troost voor de Amsterdammers is het, dat ook W.F.C. het niet makkelijk krijgt. Dit elftal toch moet bij Hollandia op bezoek, en heeft o.i. weinig of geen kans met deze ontmoeting hun positie te ver beteren. Integendeel! Hollandia zal den goeden indruk na de prachtoverwinning op Bloemendaal behaald, willen bevestigen, en Dietz c.s. geen kans geven. D.E.C. heeft het seizoen, zoo magnifiek ingezet, al zonderling besloten. Na twee gelijke spelen tegen Schoten en West-Frisia, werd de laatste wedstrijd te gen Alcmaria met 20 verloren. De kampioenen zijn er leelijk uit, en tenzij er geen verbetering in den toe stand komt, zien we de promotiewedstrijden donker in. Ze hebben nog eenigen tijd voor oefenwedstrijden en dienen dien tijd goed te gebruiken, wil er een eenigs zins eervol resultaat behaald worden. Het tweede elftal won zoowaar met 54 van R.C.H.IV. Bravo! reserves. Nu Zondag tegen Zand voort II weer winnen. Het derde won op 't nippertje van Haarlem III en kon het kampioenschap niet meer ontgaan, evenmin als het vierde elftal, dat R.C.H. X met 13—2 kraakte. Zondagmorgen gaat het derde elftal R.C.H. VII aan de Spanjaardslaan slaan en 't vierde doet 't zelfde met E.G.K. III, tenminste, als de jeugdige Santpoorters een elftal op de been kunnen brengen. Damiate II komt 's middags naar het Bloemendaal- terrein om daar de volgelingen der Köhlers te ont moeten. Dat zal me een klap geven! H. BLOEMENDAAL. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. De vorige week Vrijdagavond vergaderden de leden van bovengenoemde vereeniging. Deze vergadering was' belegd doordat in een der vorige vergaderingen was geklaagd over de te geringe medewerking van een deel der leden. In deze vergadering werd het zeer belangrijke be sluit genomen, dat voortaan ook gediplomeerde leden van andere brigades als lid kunnen toetreden tot de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Dit met het oog op de groote verantwoordelijkheid, welke thans rust op het kleine deel der B. R. B., dat wel trouw op haar post was. In een binnenkort te houden bestuursvergadering zal de verhouding dezer „buitengewone leden" tot de B.R.B. nader geregeld worden. Deze „buitengewone leden" zullen echter verplicht zijn, deel te nemen aan de zee-oefeningen. De leden der B.R.B. zullen verplicht zijn zich te oefenen in zwemmend redden of in Eerste hulp bij ongelukken. Van bestuurszijde werd verder de opmerking ge maakt, dat andere brigades geen dienst laten doen aan 't strand door damas. Besloten werd geen ongediplo meerde dames meer te betrekken in den stranddienst. Door den heer Togtema werd de wenschelijkheid uitgesproken van het aanwezig zijn van een paar ge diplomeerde leden aan de politieposten voor Eerste Hulp bij Ongelukken op Zondagen in den zomer. Deze leden zullen goede diensten kunnen bewijzen in geval van verkeersongelukjes, die in den zomer op bijna alle Zondagen voorvallen, terwijl deze dan tevens dienst kunnen doen voor het berijden van den rijwielbran card bij eventueel voorkomende ongelukken. Ook werd nog de wenschelijkheid besproken tot het oprichten van een adspirantenafdeeling en de vervan ging van de oude brancard door een nieuwe, lichtere, en dus beter handelbaar. Verder werd besloten, de reddmgslijn aan zee gedu rende de wintermaanden en wel tot 15 Mei op te han gen bij den politiepost aan den Zeeweg en deze lijn alleen bereikbaar te maken, door het verbrijzelen van een daarvoor aangebrachte ruit. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat een verband- trommel van de B.R.B. te bekomen is bij den heer Cornelisse, Bloemendaalscheweg, tel. 22576. Tram in brand. Zondagmorgen te 12 uur ontstond in een wagen van de E.N.E.T., welke stond aan het eindpunt der tram voor het tramhuisje aan de Korte Kleverlaan, een begin van brand wegens kortsluiting, waardoor de vlammen uit het tramdak sloegen. De passagiers ver lieten ijlings den wagen. De conducteur klom, na eerst den beugel omlaag getrokken te hebben, op het dak van het rijtuig en wist het brandje te dooven. Het tramrijtuig werd later door een ander op sleeptouw genomen en naar Haarlem vervoerd. 1 Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Bloemendaal van bovengenoemde Maat schappij hield Dinsdagavond een ledenvergadering in hotel Vreeburg. Voor de pauze hield de heer A. G. Fucks een voor dracht over centrale verwarming en ventilatie in broeikassen. Aan het einde der voordracht werden verschillende lichtbeelden vertoond. Opgave werd gevraagd van personen, die planten KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 beschikbaar stellen voor kweekers uit de overstroomde gebieden. Besloten werd om in het najaar (eind October of begin November) een onderlinge tentoonstelling te houden. Hierna nam de voorzitter het woord om een woord van afscheid te spreken. Spr. deelde mede, dat hij wegens vertrek naar elders voor de laatste maal als voorzitter de vergadering had geleid. Hij dankte har telijk voor aller steun in de zeven jaren, dat hij voor zitter der afdeeling is geweest, ondervonden. De heer Hirschveld vertolkte gevoelvolle woorden den dank van het bestuur en de leden jegens den voorzitter. Spr. roemt de prettige samenwerking en meent, dat het wel moeilijk zal zijn Dr. Meijjes waardig te ver vangen. (Applaus.) De heer Bos spreekt een woord van dank namens de leden, waarna als laatste spreker de heer V. Neder- hasselt den voorzitter mededeelt, dat de leden den scheidenden voorzitter hebben benoemd tot lid van verdienste. (Applaus.) Hierna bleven de leden nog eenigen tijd bijeen voor een laatsten dronk met dr. Meijjes. Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging. Zaterdagavond werd in hotel „Vreeburg" door bovengenoemde vereeniging een feestavond gehouden, waarbij het gezellig toeging. Opgevoerd werd een propaganda-stukje voor de gymnastiek „Het is verboden", blijspel met zang in een bedrijf van Piet Raat. Het stelde een gymnastiek- uitvoering voer met hetgeen daaraan voorafging in een dorpje op het platteland, waarmee de uitvoerenden veel succes oogstten. Op dezen avond werden tevens door den directeur, den heer P. A. Kok, de uitslagen bekend gemaakt van de onderlinge wedstrijden, waarvan het athletisch ge deelte reeds in September was gehouden. De uitslagen zijn le graad dames: algemeene prijs mej. M. v. Nog- geren le prijs athletiek mej. L. van Beem le prijs gymnastiek mej. H. ter Schiphorst. 2e graad: le prijs gymnastiek mej. B. Mooiweer. 3e graad le prijs athletiek mej. T. Menetle prijs gymnastiek mej. G. Muller. le graad heeren: algemeene prijs W. Pronk; le prijs athletiek W. v. Zadelle prijs gymnastiek J. J. v. Doorn. 2e graad algemeene prijs J. Freyserle prijs gym nastiek J. v. Vorden. 3e graadle prijs gymnastiek B. Beek2e prijs gymnastiek J. Th. Gerrits le prijs athletiek J. Parson. Bloemendaalsch Gemengd Koor. Niettegenstaande we nog niet kunnen mededeelen hoe groot het batig saldo is van het gehouden welda digheidsconcert door Bloemendaalsch Gemengd Koor, durven we nu al mededeelen, dat er een batig saldo zal zijn. Dat is al een voornaam ding. Meermalen toch komt het voor, dat alle pogingen zijn aangewend om een succes te verzekeren en dat toch de onderneming een mislukking wordt. Niet alzoo met ons gemengd koor. Er was een tal rijk opgekomen publiek, wat met zeer veel belang stelling luisterde naar de prestaties van dit koor, waar aan nog al hooge eischen gesteld worden, ook al van wege den roep welke steeds uitgaat van haren direc teur, den heer Nico Hoogerwerf. Dat de heer Hogerwerf er wel voor gezorgd had, dat die roep niet beschaamd werd, laat zich begrijpen. Medewerking werd verleend door mevr. J. Blanke voort, sopraan, mej. Ilse le Roy, viool en mej. Ré Levie, piano. Dit muzikale trio verhoogde slechts de zen kunstavond zoodat alles bij elkaar genomen het voor Bloemendaalsch Gemengd Koor een succes is geweest. Bloemendaalsche Bosch. In de veelbesproken breede graslaan, waar de kin deren der Tinholtschool eenigen tijd naar hartelust ge ravot hebben, doch wat hen later door de autoriteiten verboden werd, wordt thans een groote hoeveelheid bemeste grond opgebracht, zoodat wij kunnen aan nemen, dat in den komenden zomer deze laan wel weer haar oorspronkelijke groene kleur zal hebben terug gekregen. Als dan ook maar weer het prikkeldraad verdwenen is, wat thans den doorgang versperd, dan twijfelen we niet of menig Bloemendaler zal toch nog instemmen met het indertijd genomen besluit, waarover toen nogal wat gemopperd werd. Inwijding nieuwe kerkgebouw, van den Nederlandschen Protestantenbond. Zondag 21 Februari a.s., des n.m. half 3, zal het nieuwe kerkgebouw der afdeeling Bloemendaal van den Nederlandschen Protestantenbond aan den Pot- gieterweg worden ingewijd. In deze wijdingsdienst zal voorgaan Prof. Dr. G. J. Heering uit Leiden en zal alleen toegankelijk zijn voor leden en genoodigden, voorzien van. een toegangsbe wijs. Een collier ter waarde van 1500 gulden verloren. Een Bloemendaalsche dame heeft bij de Haarlem- sche politie kennis gegeven van het feit, dat zij ver mist een platina collier ter waarde van 1500 gulden, die zij verloren moet hebben gaande van Bentveld over de Kampervest naar Bloemendaal. Muziekuitvoering. Zaterdagavond 27 Februari geeft het Fanfarecorps „Oefening Kweekt Kunst" van het Prov. Ziekenhuis alhier, onder leiding van haren eminenten directeur, den heer H. W. Hofmeester, een concert voor dona teurs, genoodigden en tegen entrée, in Hotel Vreeburg alhier. Naast het muziekprogramma, hetwelk een zestal nummers bevat, wordt door eenige leden met hunne dames een tooneelstukje opgevoerd, waarvan de titel

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2