Advertentie bureau BOEKEN s F. VAN i 1 SPORTPRAATJE Maison Hetty PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL'S EDITIE UITGAAN VAN DEN GE GEVONDEN mm Haarlems Z. Buitenspf HET L AAI DAMES Dames- en Heeren Mode-Artikelen G0LD5CHMEDING HAARLEM A'DAMI PIANO'S ORGELS OVERVEEN. AERDENHOUT. Kantoor: Bloemend'scheweg 42 SANTPOORT. Fa. J. LETSCHERT Co. Haarl. Onde= en Nieuwe Boekhandel HAARLEM. ADVERTEÏ NAMIDDAG-O Gemeente Conce DZJOBS ISIÏ Hotel ,tVre Kleine LUXE- Spec 1e kla Wales Anthraci Polmaise Anth idem Belgische Anth idem Prima Eng. Anti Kachelkolen Prima kwalite Alles Gegaranc Men ziet soms Dames en Heeren van zeer hoogen leeftijd, die de last der jaren met gratie dragen. Hun stap is nog ferm, hun oog nog glanzend en hun houding nog ongebogen. Dit zijn in den regel menschen, die eenvoudig hebben geleefd en die hun voedsel met overleg kozen. En die veelal nu nog regelmatig Funke's Roggebrood gebruiken. Funke's Roggebrood is altijd gemerkt: M. Funke. U kunt het bij Uw bakker koopen. Een der Haarlemsche bladen deze week over de nieuwe Regeering én de hangende grenswijziging schrijvende, wist reeds op te merken, dat het gemeente bestuur van Haarlem wel niet meer noodig zal oor- deelen, om haar belangen óók nog eens bij dezen mi nister te gaan bepleiten. Véél vertrouwen hebben wij echter niet in, dat Haarlem niet nog eens een poging zal wagen om bij de nieuwe Regeering stemming te maken voor een grooter plan. 't Gaat nu nog enpassant om een grooter stuk grond van Bloemendaal te vragen. Daarom lijkt het hoogst gewenscht, dat ons gemeen tebestuur paraat is, zooalsheten hier past een woord van dank voor de loffelijke activiteit opzich- tens de voorgenomen grenswijziging steeds was. Daarop vertrouwen en verlaten wij ons weer! O.i. is thans het degradatie-vraagstug thans beslist. Nu West-Frisia zich Zondag in Amsterdam met 3—1 over D.W.S. de meerdere heeft getoond, bestaat er toch weinig kans, dat over eenige weken in Enkhuizen een beter resultaat door de Amsterdammers behaald zal worden, en daarmede is het lot der blauw-zwarten, die drie seizoenen in de tweede klas speelden, beslist. Na het bekend worden van den uitslag van dezen voor W.F.C. zoo belangrijke ontmoeting, zal er wel groote vreugde in Wormerveer geheerscht hebben, een vreugde, die overigens zeer begrijpelijk is, als we ons indenken, hoe zich men in het kamp der blauw- witten reeds verzoend had met het idee der degradatie wedstrijden. Alcmaria maakte een succesvol uitstapje naar Koog- Zaandijk, en klopte daar het ietwat overmoedige K.F.C.-elftal met 2—0. De rood-witten bleken zich dus hersteld te hebben na de 4—1 nederlaag in het Wormerveersche Sportpark. De strijd om de derde plaats zal dus gaan tusschen Bloemendaal en Alcmaria, en kan Zondag beslist wor den. Dan trekken de witten naar de Zaanstreek, om de „groote Koogsche" acte de présence te geven. We ten de onzen eenzelfde resultaat te bereiken als Alc maria, is dit juist voldoende, om definitief beslag te leggen op de derde plaats. Met deze wetenschap voor oogen, zal Bakker zijn mannen voldoende weten aan te vuren. Maar ook de tegenpartij is heel wat mans, vooral on eiaen grond. Het zou ons era meevallen, indien Bloemendaal met beide punten thuis kwam. We houden 't maar op gelijk spel. De andere wedstrijd voor de tweede klas A vindt plaats in Hoorn, waar de reeds meermalen uitgestelde „derby" Hollandia —West-Frisia de monden van hon derden West-Frieslanders nu reeds in beweging brengt. Men kan er dan ook van op aan, dat tallooze sup porters van beide vereenigingen de verrichtingen van hun resp. favorieten gade zullen slaan. Wij geven Hollandia de meeste kans. Wel was in 't begin van 't seizoen West-Frisia in Enkhuizen, maar we achten de rolletjes wel eenigszins omgedraaid: de Enkhuizer ploeg is na een goed begin danig afgezakt, terwijl de Hoornianen een vrij constanten speelvorm bleven ver- toonen, en in dezen speelvorm hooger aangeslagen kan worden, dan hun naaste buur-elftal. Hillegom verspeelde tegen de Bloemendaal-reserves een kostbaar puntje, door het niet verder te brengen dan een 33 gelijk spel. We vinden 't van de reserves een prestatie, maar hieruit blijkt volkomen, dat indien de tweede elftallers willen, ze tot betere dingen in staat zijn. Het derde elftal speelde niet. Het vierde kwam met een 40 overwinning op E. H. S.van den Vergierden- weg thuis, waardoor ook zij het kampioenschap kun nen hebben. Hulde voor Wones en de zijnen, die dat seizoen als een mooie staat van dienst achter den rug hebben. Het vijfde elftal verloor tot onze ver wondering (thuis nog wel) van D. O. A. 2 met 61 Het vierde ontvangt Zondag E. D. O. 8, en zal zeker nu niet geslagen worden, terwijl het vijfde, dat 's middags bezoek krijgt van I. V. O. 3, de a.s. kam pioenen, weinig kans op een overwinning gegeven kan worden. Nu Haarlem definitief gedoemd is, haar eerste klas- serschap te verdedigen tegen de kampioenen der twee deklasse A en B van afdeeling II, lijkt 't ons niet onaardig, de momenteele competitiestand dezer af- deelingen hieronder af te drukken. Men ziet, dat in A V.U.C. en in B C.V.V. bovenaan staan. En deze elftallen hebben wel de meeste kans als No. 1 te eindigen. V.U.C. (Den Haag) speelt Zondag haar laatsten wedstrijd op eigen terrein tegen L.S.V., en 't zal al heel gek moeten loopen, als De Waal c.s. hier hun kans zouden vergooien. Merk waardig is in deze afdeeling het kleine succes, dat het Delftsche D.H.C. heeft. In 't begin van 't seizoen deed deze ploeg in de wedstrijden om den Zilveren Bal, eenige eerste klassers in 't zand bijten, en werd in de finale met moeite door Sparta geklopt. In afd. B. moet C.V.V. nog twee wedstrijden spelen. Deze behoeven slechts één punt op te leveren, om de Rotterdammers tot kampioen te maken, en we twijfelen er geen oogenblik in, of deze robuste Rotterdamsche vereeniging zal deze punten ook behalen. We achten C.V.V. gevaarlijker voor Haarlem dan V.U.C. De Hagenaars spelen een vlug, soepel en open spel, ter wijl de mannen uit Charlois meer hun heil zoeken in stug, meer „bonkig" spel, dat een tegenpartij makke lijker demoraliseert. Vooral de Haarlem-voorhoede lijkt ons in de huidige samenstelling te zwak, om der gelijke verdedigingen te overrompelen en vooral niet als aan hun spel vastgehouden wordt. We hopen 't beste voor de roodbroeken! Gr. Houtstr. 128, Tel. 11780 Agentschap van „De Regenboog" Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven V. u. c. Hermes O. D. S. Quick S. V. V. D. H. C. Neptunus L. S. V. Steeds Hooger T ransvalia C. V. V. A. D. O. Velox Xerxes S. V. W. B. M. T. V. I. O. S. Concordia R. F. C. Olympia AFDEELING II. Tweede klasse A: 17 12 3 2 27 66-28 16 10 4 2 24 39-26 16 6 4 6 16 37-38 17 6 4 7 16 40-38 16 7 1 8 15 35—38 13 7 2 4 14 37—24 14 5 1 9 11 32—39 15 4 2 9 10 25-51 14 4 1 9 9 32—50 14 3 2 9 8 30-41 Tweede klasse B: 16 13 1 2 27 45-25 17 12 1 4 25 59-27 14 8 4 2 20 32-^17 12 6 3 3 15 42—29 14 7 1 6 15 28-23 16 6 0 10 12 33—58 15 5 1 9 11 41-41 13 4 0 9 8 24—36 15 4 0 11 8 32-56 13 2 1 10 5 25—50 BLOEMENDAAL. Jaarwedde van den Burgemeester en Secretaris. Bij Kon. Besluit is de jaarwedde van den Burgemees ter vastgesteld op ƒ4500 ƒ5500 en van den Sec retaris op 4000 -5000. Een vergelijking met andere gemeenten, b.v. Heem stede en Schoten, waar deze cijfers resp. zijn: 5000 6000 en 4300 5300 achten wij deze regeling onvoldoende en de gemeente Bloemendaal ook onwaar dig. De Raad spreke hier het juiste woord en dringe aan op wijziging. Bidaalsche Middenstandsvereeniging. Op een verzoek van de Bloemendaalsche Midden- standvereeniging om tot de Middenstandcentrale te Haarlem te worden toegelaten, werd door deze Ver eeniging in een gehouden ledenvergadering, het besluit genomen, de Bloemendaalsche vereeniging toe te laten onder voorwaarde, dat het Bloemendaalsche bestuur niet zal medestemmen, wanneer het Haarlemsche zaken betreft; verder, dat de functiën van voorzitter, vice- voorzitter en secretaris-penningmeester zullen bezet blijven door de voorzitters der drie Haarlemsche Ver- eeniginaen en dat de overeenkomst wordt aangegaan wederzijjs tot wederopzegging toe. Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging. De vorige week Woensdagavond werd het gymnas tisch gedeelte van de wedstrijden voor de adspirantjes van bovengenoemde vereeniging gehouden. Wij ont vingen het juist even te laat voor het vorig nummer doch willen het alsnog plaatsen. Voor eiken graad waren beschikbaar gesteld een medaille voor de beste totaal-prestatie, een diploma voor de winner in gymnastiek, en een diploma voor den winner in atheliek. Bepaald was, dat degene, die den algemeenen prijs behaalde, niet in aanmerking kwam voor een van bovengenoemde diploma's. De uitslagen luiden als volgt: le graad A. Algemeene prijs J. Kohier (gymnastiek 67 punten en athletiek 37.4 p.), diploma gymnastiek L. van der Meij (64.5 p.), diploma athletiek (23.5 p.). le graad B. Algemeene prijs J. Mooiweer (gymnas tiek 69 p. en athletiek 24.6 p.), diploma gymnastiek A. Tabernal (65.5 p.) en diploma athletiek G. Dille wijn (32.4 p.). 2e graad. Algemeene prijs W. van Asselt (gymnas tiek 58 p. en athletiek 32.5 p.), diploma gymnastiek P. Tak (56.5 p.), diploma athletiek J. Bierman (32.9 p.) 3e graad. Algemeene prijs R. Jagtenberg (gymnas tiek 53 p. en athletiek 30.6 p.), diploma gymnastiek J. Reebergen (57 p.), diploma athletiek B. Vink (28.1 p.). Koolhoven-Monument. Op de dezer dagen gehouden vergadering van het comité tot stichting van een Koolhoven-monument, werd besloten aan de vele vrienden en vereerders van wijlen den heer Kooljióven een circulaire te zenden, ten einde de nog ontbrekende gelden voor het ont worpen monument bijeen te brengen. De bedoeling is dat ieder der commissieleden deze circulaire in eigen kring zal zenden. Het uitvoerend comité bestaat uit de heeren S. W. de Clerq, voorzitter, M. C. van Zanten, secretaris, L. C. Steffelaar, penningmeester. Ned. Protestantenbond afd. Bloemendaal. Bijeenkomst op Zondagavond 14 Maart a.s. van 8 tot 10 uur in het kerkgebouw, Potgieterweg 4, waar luidsprekers zullen zijn opgesteld om over te brengen wat de Vrijzinnig Protestantsche Radio-omroep dien avond tot geheel Vrijzinnig Godsdienstig Nederland te zeggen heeft. Plannen zullen worden ontvouwd omtrent de wijze waarop ook in het Vrijzinnig Godsdienstig gemeen schapsleven de radio weldra een groote plaats zal in nemen. Dien avond zullen voor den zender te Hilversum spreken: Mej. Dr. N. A. Bruining over „Het Eigene"; Ds. W. Mackenzie over „Vrijzinnig Godsdienstig Le vensbesef"; Prof. Dr. G. J. Heering over „Vrijzinnig Godsdienstig Wereldbesef"; Ds. E. D. Spelberg, die den avond zal omroepen. Jonkvr. J. Repelaer van Driel zal voor den zender eenige liederen ten gehoore geven. VLEUGELS KUN5T5PELP1AN0S1 TELEFOON 11338 Snelheidsmaniakken De vorige week Donderdag werd door de Motor- brigade proces-verbaal opgemaakt tegen een heer uit Zaandam, die met zijn auto op den Zijlweg niet minder dan 45 K. M. reed. Wel een bewijs van rijkunst om op den Zijlweg met een dergelijke snelheid te durven rijden. Voordracht van Dr. Willem Royaards voor Bloemendaalsch Bloei. De Commissie voor Kunstavonden van de Ver eeniging Bloemendaalsch Bloei is er, in overleg met den Rector van het Kennemer' Lyceum, in geslaagd, een Voordrachtsavond van Dr. Willem Royaards te organiseeren op Vrijdag 19 Maart 8.15 in de Aula van het Kennemer Lyceum, Prins Mauritslaan 2, Over- veen, naast Stoop's Bad. Dr. Royaards, die 's middags voor de leerlingen van het Lyceum 17e eeuwsche en moderne verzen zal voordragen, geeft 's avonds een voordracht van de verzen: Scheeppraet van Huygens, Princelied, Beeckzangh en Wiltzangh van Vondel; Klaghte van de Princesse van Oraniën van Hooft; Boerengeselschap van Bredero; Walkurenrid en Klokke Roeland van Rodenbach. Daarna zal Dr. Royaards na een inleiding over het gedicht, voordragen: D e Tors van Carel Adama van Scheltema. Kaarten voor dezen kunstavond (ad ƒ1.en 0.50) zijn verkrijgbaar bij W. Faas, Sigarenhandel, Bloemen- daalscheweg 281, Bloemendaal; de firma Stins, Bloe- mendaalscheweg 118; aan het bureau van ons blad en bij den concierge van het Kennemer Lyceum; ook op den avond aan de za. Gunning. Door den Kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. te Bloemendaal is het bouwen van een kerkgebouw al hier, opgedragen aan onzen plaatsgenoot W. Cassee, aannemer, te Bloemendaal. Architecten van dit bouw werk zijn de heeren Mulder en Van Asdonk. Religieuse Kring, Mevrouw Ina Boudier—Bakker hield de vorige week Donderdagavond voor den Religieuzen kring alhier, een lezing over Schijn en Waarheid. (Ten opzichte van enkele figuren uit het werk van de dichteres). Het gebouw van den Religieuzen Kring was geheel bezet, Mevrouw Boudier zeide dat waarheid datgene is wat als diepste oorzaak verborgen ligt in het ziele- leven. Daarvan moet het werk van den schrijver de spiegel zijn. De kunstenaar kaatst die waarheid echter niet zuiver weer; hij is prisma werkend, hij toont niet als de reporter de zuivere oppervlakkige waarheid, doch wel de ongeweten rijkdom van de zuivere waar heid (van Looy). Spreekster zette dan uiteen hoe die oppervlakkige eerste waarheid, vervallen kan als schijn tegen de ongekende waarheid: Immers ondeugd is dikwijls gederailleerde deugd, achter den lach is dikwijls de jammer. Dit is het werk van den kunstenaar het genadeloos ontrafelen, het meedoogen- loos bloot leggen van die heimelijkste waarheid, uit de ziel, die zooals van Looy zegt, alles bewaart, van de kindsheid af, met het lichaam dat reageert op alle prikkels. Mevrouw Boudier las daarna: Eerste Avontuur; Dorre plant; Posthond; Een vriendschap, en Drie koningen. Deze korte verhalen getuigen van de fijnste psychologische en analytische visie. Wij noteeren de woorden die mevrouw Boudier sprak ter inleiding van het sublieme Driekoningen: Het kind aanvaardt argeloos de diepere waarheid. De ouderen verdringen haar naar het diepst van de ziel, naar het diepste onderbewustzijn. Doch vroeg of laat tasten wij allen terug naar het kind in ons, om dan tot de heimelijkst verborgene waarheid te komen. Zeer opmerkelijk was de voordracht van de schrijf ster van haar eigen werk. Deze was evenals dat werk genadeloos ontrafelend en analyseerend en koel objectief. Mevrouw Boudier Bakker schonk ons in deze lezing en voordracht veel schoons. (H. Dagbl.) Belast zich met het plaatsen van advertenties in alle Dag-, Week en Maandbladen. ACCURATE BEHANDELING Telefoon 22324 - Bloemendaal mede in kennis gesteld, die er in slaagde den knecht tot bekentenis te brengen. Niet minder dan 125 pond boter had hij in een maand frauduleus verduisterd. Hij werd in het politie bureau te Overveen voorloopig in arrest gesteld. Diefstal. De landbouwer en handelaar in zuivelproducten W. alhier, kwam tot de minder aangename ontdekking, dat bij zijn grooteren omzet van boter, zijn inkomsten minder werden en ten slotte een nadeelig saldo op leverden. W. verdacht hiervan zijn 18-jarigen knecht, die met de levering was belast. De politie werd er Vergadering Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Landbouw heeft een buitengewone ver gadering uitgeschreven op Vrijdag 19 Maart in het gebouw van den Vrij-Religieusen Kring alhier, waar Prof. Dr. Th. J. Stomps, uit Amsterdam, een lezing zal houden toegelicht met lichtbeelden, over: „Buiten zorg en den Gedeh". De inbreker ontdekt. Naar de dagbladen melden is het den hoofdagent Togtema, met een assistent, gelukt den vermoedelijken dader tot bekentenis te dwingen van den inbraak in de villa van den heer Van Tienhoven alhier ge pleegd in November 1924. Door de politie werd indertijd eenig materiaal ge vonden, waaruit bleek, dat de dader iemand moest zijn die in Noord-Brabant woonde of daar veel ver toefde. De politie stelde zich daarom in verbinding met de politie te s-Hertogenbosch en toen kon worden vast gesteld dat de dader een zekere R. was, daar wel bekend. Te Moergestel pleegde hij omstreeks dien tijd een inbraak. Hij werd daar in arrest gesteld, maar zag toen kans uit het arrestantenlokaal te ontvluchten. Later bleek, dat hij over de grens Duitschland had bereikt, ook daar maakte hij zich schuldig aan inbraak en werd deswege tot gevangenisstraf veroordeeld. Door den officier van Justitie te 's-Hertogenbosch was zijn uitlevering verzocht. Na afloop van zijn straftijd werd hij naar Holland vervoerd en te 's-Hertogenbosch in arrest gesteld om nader gehoord te worden. De hoofdagent Togtema werd naar den Bosch gezonden om den verdachte te hooren. Na eerst te hebben ontkend begreep hij uit de ver schillende bewijzen die de politie hem voorlegde, dat het vruchteloos was, bij zijn ontkenning te volharden er. bekende hij de inbraak gepleegd te hebben. Hij is Nederlander van geboorte die in Duitschland dikwijls verblijf hield. Voorloopig blijft hij te 's-Hertogenbosch in arrest. Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerk.pl.l. TEL. 10492 worden tegen H00GE PRIJZEN ingekocht!! Gedempte Oude Gracht 27 en Jacobijnestraat 3. TEL. 10785 - H. DE VRIES Lezing door Prof. Dr. G. A.v.d. Bergh van Eysinga. De vorige week Donderdagavond hield de predikant der Hervormde Gemeente te Santpoort een lezing, al dus meldt „Haarl. Dagbl.", over het indertijd zoo vreeselijk geteisterde Pompeji, waarbij we heel wat belangrijks kregen te hooren. Pompeji, een plaats van 25.000 inwoners, waar vele Romeinsche grootheden hun buitenhuizen hadden, werd in Augustus van het jaar 79 verwoest tengevolge van een uitbarsting van de Vesuvius. Ook in het jaar 63 was de stad reeds door een natuurramp getroffen. Zoo hevig was de uitbarsting van 79, dat er overdag pikzwarte duisternis heerschte. Anderhalf etmaal aan één stuk viel er een regen van lapilli, asch en kokend water, zoodat ten slotte een meters dikke laag de stad bedekte, waardoor deze weliswaar is verwoest maar tegen den tand des tijds is beschermd. Zij, die tevreden waren het veege lijf te kunnen bergen, ontsnapten den dood, maar zij, die daarenboven nog aan kostbaarheden dachten, kwamen om. Zoo stierven er 2000 personen. Bijkans 17 eeuwen verkeerde men in het onzekere omtrent de plaats, war Pompeji had gestaan. In 1748 verrichtte men de eerste opgravingen. Na ruim 100 jaar was men nog slechts weinig gevorderd. Toen, in 1860 werden de zaken anders en beter aangepakt, zoodat thans meer dan de helft is opgegraven, waar door we ons een vrij juiste voorstelling van het oude Pompeji kunnen maken en moeten getuigen, dat haar inwoners op een hoog peil van beschaving stonden. De inrichting der huizen, de winkels, scholen, ban kiershuizen, badhuizen, wandbeschilderingen, uitdruk kingen als: „Luidruchtigheid verboden", en „Weest matig in spijs en drank", die men op de muren heeft gevonden, alles wijst daar op. De lange, rechte straten zijn hier en daar bedekt met groote steenen, die op gelijke hoogte van het trottoir liggen. Deze dienden, om op gemakkelijke wijze de vuile straat over te kunnen steken. De meest belangrijke dingen werden met duidelijke lichtbeelden toegelicht. nieuwe inrichting heeft kosten noch moeite ontzien om het geheel opnieuw gerestaureerde gebouw naar de modernste eischen in te richten. De winkel ziet er keurig uit, de diverse fijne vleeschwaren, worstsoorten, kaas en boter, confituren, blikgroenten, jams enz. zorgvuldig gerangschikt op de wit-marmeren platen in étalages en toonbanken, zien er dubbel „smaakvol" uit, zoodat men bij het passeeren van dezen winkel als vanzelf een blik naar binnen moet slaan, wat er alzoo ten verkoop is uitgestald. De witte en zwarte tegels dragen er ook veel toe bij, dat alles er hygiënisch uitziet. De winkel is verder nog versierd met enkele nieuwe machines, o.a. Van Berkel's Weegautomaten en Vleeschsnijmachines van de allerlaatste constructie. Waar de ondernemer uitsluitend de beste kwaliteiten levert tegen zeer billijke prijzen, zooals blijkt uit een advertentie, in dit nummer voorkomend, kunnen we onze lezers aanraden eens kennis te gaan maken met deze nieuwe inrichting en wenschen we den onder nemer veel succes. Vestiging Boterinrichting „De Betuwe". Wie den Zijlweg in de omgeving van het viaduct passeert, zal aanstonds toegeven dat er daar den laatsten tijd veel is veranderd en verbeterd, want ston- der er vroeger alleen aan een zijde heerenhuizen en een of twee winkels, thans is het vanaf het viaduct tot aan de Bilderdijkstraat volgebouwd en zijn er tal van nieuwe winkels verrezen, die zeer veel bijdragen tot een gezellige bedrijvigheid. Onder deze nieuwe winkels neemt de Boterinrichting „De Betuwe" die daar de vorige week is gevestigd op no. 35, een be- teekenisvolle plaats is, want de ondernemer van deze Bureau voor Rechtswezen. Het Rechtskundig Bureau Havelaar Co., Ged. Oude Gracht 62, welke firma binnen betrekkelijk kor ten tijd in Haarlem en omliggende plaatsen een goede reputatie geniet, heeft aan haar inrichting een „accoun tancy" verbonden voor het inrichten, bijhouden en controleeren van administratiën, het geven van belas tingadviezen, enz. De toevoeging van deze afdeeling is een gevolg van de vele aanvragen op allerlei gebied, inzonderheid za kelijke aangelegenheden betreffende, waardoor het Rechtskundig en Accountantsbureau Havelaar 6 Co. thans in de gelegenheid is om bij alle moeilijkheden in zaken, hetzij financieel of moreel, op de juiste wijze voor te lichten en van advies te dienen. Feestgebouw „Bloemhof". Van de Directie van het feestgebouw „Bloemhof", Bloemhofstraat 14, Haarlem, ontvingen wij een typo grafisch goed verzorgde circulaire, waarin vermeld stond dat het reeds voorheen zoo goed ingerichte feestgebouw thans weer met een en ander is verbeterd, zoodat voor iedereen thans gelegenheid is, zich daar met n gezelschap of vereeniging te verpoozen. Tevens deelt de Directie mede dat zij besloten is Je overige dagen der week, daarmede bedoelt zij dat de Zaterdagavonden voorloopig al bezet zijn en reduc tie voor die avonden geen zin heeft, t.w. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag tegen een sterk gereduceerde huur de zaal beschikbaar te stellen voor uitvoeringen. Voor de Zaterdagen blijft de prijs gehandhaafd op 40.Op de overige dagen zal in 't vervolg 25.— in rekening worden gebracht. Hierbij is, evenals Zaterdags, alles inbegrepen, als tooneel- bediening, gebruik en bediening der twee groote kleu- 1-enschijnwerpers (3000 kaarsen) voor het tooneel en de zaal, bij het bal. Door practische indeeling der zaal kan deze worden afgeschoten in kleinere of grootere gedeelten, al naar gelang het aantal bezoekers. Daardoor is deze zaal geschikt voor gezelschappen van 200 tot en met 1200 personen. De afsluiting werd dit jaar zeer veel verbeterd; de hekken werden van een 4\/'i Meter hooge prikkeldraad versperring voorzien, terwijl rond om het Gebouw gedurende den geheelen avond en nacht de wacht wordt gehouden. Piano-avond Caroline Lankhout. Op Dinsdag 16 Maart zal de bekende pianiste Ca roline Lankhout een piano-avond geven in de kleine zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw te Haar lem. Deze pianiste treedt in den laatsten tijd meer en meer op den voorgrond en behaalt in binnen- en buitenland groote successen. Voordracht Dr. Willem Royaards. Op Vrijdag 19 Maart zal Dr. Willem Royaards na een middagvoordracht voor de leerlingen, 's avonds in de Aula van het Kennemer Lyceum te Overveen, voordragen „De Tors gedicht in zeven zangen van C. Adama van Scheltema. N, V. Ver. Rotterdamsch-Hofstad tooneel. Heden, Zaterdagavond, geeft bovengenoemd gezel schap hier in de Stadsschouwburg weder eene vertoo ning van De Nieuwe Heeren! met Dr. Willem Roy aards, Annie van der Lugt Melsertvan Ees en Cor van der Lugt Melsert in de hoofdrollen. Het is dien avond de 58e opvoering van dit amusante blijspel, dat voortdurend de aandacht van het publiek gespannen houdt. Openbare vergadering Bloemendaal, te houden des namiddags 2 uur o; Punten v; 1. Verhuur van een te: Vereeniging voor Je 2. Verleening bijdrage tuin van de Vereeni 3. Overname grond in mendaalscheweg (te gezet). 4. Vaststelling 3e supr 5. Voorstel tot wijzigii 6. Voorstel tot wijzigi vering van duinwat 7. Voorstel tot uitbrei blieke Werken met 8. Definitieve vastste zijden Zijlweg. 9. Voorloopige vastsl tusschen Kleverlaa Overveen. 10. Ontheffing bepaling 11. Ingekomen stukken. Terug te bekomen bij Bloemendaal, een stuk Bloemendaal, een zakje weg 143, Haarlem, eet Lage Duin en Daalsche Regelprijs 15 cent. 1 speciale tarieven, kl tentiën, t.w. Vraag- Huur- en Verhuur, Verkoop, etc. 50 ct. van 10 regels, elke 10 cta., mits bij voor LEDEF op Zondag 1' tc half drie ui SOLIST] Toegangsj voor Niet-leden ZALEN TE HUUR. - Tafels, Stoelen en Telefoon 22271 - Bekroond Eerste en Ti Past op je buren. Morgen, Zondagavond, wordt in de Gem. Concert zaal opgevoerd de revue „Past op je buren." F. LOS - Onze Zei prijzs

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2