Maison lletty PLAATSELIJK NIEUWS SPORTPRAATJE SCHAAKNIEUWS BURGERLIJKE STAND A. Ti Rood: Dames- en Heeren Mode-Artikelen Fa. J. LETSCHERT Co. ADVER1 DAGR BUITEN NAMIDDAI Gemeente G Mej. An i j I s t r Men ziet soms Dames en Heeren van zeer hoogen leeftijd, die de last der jaren met gratie dragen. Hun stap is nog ferm, hun oog nog glanzend en hun houding nog ongebogen. Dit zijn in den regel menschen, die eenvoudig hebben geleefd en die hun voedsel met overleg kozen. En die veelal nu nog regelmatig Funke's Roggebrood gebruiken. Funke's Roggebrood is altijd gemerkt: M. Funke. U kunt het bij Uw bakker koopen. De heer Hogenbirk meent dat het moeilijk wordt langer over deze zaak te praten, indien men op een dergelijke manier gaat overdrijven als de wethouder doet. De uitkomsten zullen wel aantoonen dat de ge meente niet 75 goedkooper werkt dan bij aanbeste ding het geval zou zijn, doch dat de gemeente in elk geval duur uit is met alles in eigen beheer uit te voeren. De heer De Roo v. Alderwerelt vindt het eigenaardig dat het Dag. Bestuur machines koopt zon der den Raad daarin te kennen. Zeker, antwoordt de heer Laan, als wij maar geen extra crediet aanvragen, dan doen wij dat. Met 9 tegen 5 stemmen wordt daarop besloten een technisch ambtenaar aan te stellen. Punt 8. Definitieve vaststelling uitbreidingsplan weerszijden Zijlweg. Goedgekeurd. Punt 9. Voorloopige vaststelling uitbreidingsplan terrein tusschen Kleverlaan en spoorweg Haarlem' Overveen. Goedgekeurd. Punt 10. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. Verzoek van J. Groen voor den bouw van een garage aan den Zandvoorterweg. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, dit verzoek in te willigen. Aldus besloten. Verzoek van C. Metzelaar voor verbouw van perceel Bloemendaalscheweg no. 265. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor gunstig op dit verzoek te beschikken. Aldus besloten. Verzoek van Mr. L. J. van Toulon van der Koog voor den bouw van een garage aan de Bekslaan. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, de gevraagde ontheffing te verleenen. Aldus besloten. Punt 11Ingekomen stukken. 1. Wijziging der Algemeene Politieverordening. In de vergadering van 18 Februari werd door den Raad de Algemeene Politieverordening voor deze ge meente o.a. in dier voege gewijzigd, dat art. 77 met eene bepaling d werd aangevuld. Hiertegen nu maakt de Voorzitter van Gedeputeerde Staten bezwaar, in verband met de redactie van den aanhef van art. 77 en geeft in overweging, genoemde bepaling als een nieuwe alinea of leen nieuw artikel in de Verordening op te nemen. Ter voldoening aan dit verzoek stellen B. en W. voor om art II van voornoemd raadsbesluit van 18 Febr. j.l. te lezen als volgt: „Tusschen de Artikelen 77 en 78 wordt een nieuw artikel 77a ingelascht, luidende: „Voor zoover hierin niet bij de wet is voorzien, wordt met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen gestraft ieder, wien zulks uit den aard der zaak zijner betrekking niet vrijstaat, die in of uit een tramwagen stapt of daartoe pogingen aanwendt .terwijl die tramwagen in beweging is." Aldus besloten. 2. Overzicht van de bestaande en aan te leggen rioleering. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Overzicht van den verkoop van gemeentegron den. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Adres van het sub-feestcomité-Vogelenzang 1923 in zake betaling proceskosten. Het gewezen sub-comité tot viering der Jubileum feesten te Vogelenzang in 1923 heeft zich in een adres tot den Raad gewend met het verzoek om de kosten der procedure contra Van Duinen ad ƒ450.te willen betalen. In dit adres is uiteengezet, wat de aanleiding tot het proces was, hoe Tiet gevoerd werd, terwijl tevens er de nadruk op werd gelegd, dat het Comité ge daagde was en wilde het niet alle rechten ver liezen zich moest verweren. Het proces is ge wonnen, doch daar de tegenpartij geen middelen bezit, zijn de proceskosten op hem niet te verhalen. Het comité zelve, dat voor het meerendeel uit even min kapitaalkrachtige personen bestaat en bovendien geheel belangeloos zijn energie ten dienste van de ge meenschap heeft gesteld, zou nu als dank voor al zijn werken nog genoopt worden een voor sommigen niét onaanzienlijke bijdrage te betalen in de proceskosten. Dit lijkt ons College niet juist en het is dus op grond daarvan, dat zij den Raad in overweging geeft om het verzoek in te willigen en 450.voor dit doel te voteeren. Goedgekeurd. 5. Verzoek van den Algemeenen Nederlandschen Straatmakersbond en aanverwante vakken om den (twee maanden geleden in vasten dienst aangestelden) gemeentewerkman H. Heere aan te stellen tot straat maker. Burgemeester en Wethouders geven in overweging, afwijzend op dit verzoek te beschikken, aangezien voor noemde Heere niet speciaal straatmaker is, doch hem evengoed allerlei andere werkzaamheden worden op gedragen. De heer S c h u 1 z meent, dat men hier een onbillijk heid begaat. De gemeentewerkman H. Heere is al eeni gen tijd straatmaker, zoodat hij ook in die loonklasse behoort te worden ingedeeld. Zou dit niet te doen zijn, dan dient toch in elk geval zoo'n man als straatmaker te worden bezoldigd zoolang hij straten maakt. De heer Kremer brengt ook naar voren dat deze man in onze gemeente niets anders heeft gedaan dan Gr. Houtstr. 126, Tel. 11760 Agentschap van „De Regenboog" Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven straten makjen en dat hij dat vak uitstekend verstaat, zoodat hij ook als zoodanig dient te worden bezoldigd. De heer Laan zegt dat wij geen derden straat- maker kunnen aanstellen, daar straks voor drie straat- makers geen werk zal zijn. De man maakt straten, doch is geen straatmaker. Hij is gemeente-werkman. Spr. kan er desnoods nog mee meegaan dat hij, zoo lang hij straten maakt, hij ook als zoodanig zal worden bezoldigd. De heer Van Kessel sluit zich aan bij de woor den van den heer Schulz. De heer Schulz stelt voor den werkman Heere vast aan te stellen als straatmaker en hem te stellen in de minimum-loonklasse voor bedoelde categorie. Wordt met 9 tegen 6 stemmen aangenomen. 6. Overname van bij particulieren geplaatste brandbluschmiddelen. Burgemeester en Wethouders stellen voor om het bij particulieren ingevolge artikel 28 (oud) der Bouwverordening geplaatste brandblusch- materiaal van hen over te nemen en wel in dier voege, dat betaald wordt: a. voor slagen 100% van den koopprijs; b. voor een standpijp 35. c. voor een straalpijp 7.50; zijnde de sub b en c genoemde bedragen de prijs, waar voor de N.V. Bikker's Brandspuitenfabriek bereid is dit materiaal van de gemeente over te nemen. De heer Van Kessel kan niet begrijpen hoe het Dagelijksch Bestuur met zoo'n voorstel kan komen. Het mag dan waar zijn dat, door de aanschaffing van de automobiel-brandspuit, het gevaar minder groot is, doch het gevaar is er. Het is n.l. gebleken die on brandbare rieten daken binnen het jaar uitstekend brandbaar zijn. Bij een begin van brand kunnen derge lijke slangen of standpijpen uitstekende diensten be wijzen. De heer Laan antwoordt dat de menschen vrij zijn om al of niet die materialen aan de gemeente te ver- koopen. De kwestie is dat wij de slangen kunnen ge bruiken en dat ze bij de menschen toch maar ver gaan. Het is gedaan uit een billijkheidsoogpunt. De menschen zijn volkomen vrij. De heer De Roo van Alderwerelt stelt voor om aan degene, die drie maanden voordat die verplich ting werd opgeheven, zich genoemd materiaal hadden aangeschaft, dezen voor alle bedragen de volle 100 procent zullen terug krijgen. De heer Schulz bestrijdt dit. Na bespreking ondervindt het voorstel van den heer de Roo geen steun, terwijl bovendien wordt vast gesteld dat met de 100 voor slangenaankoop be doeld wordt de prijs van heden. 7. Accountantsrapporten, betreffende de woning- bouwvereenigingen, over het 4e kwartaal 1925. Voor kennisgeving aangenomen. Dan is nog ingekomen een verzoek van de Erven Van der Vliet om den datum van betaling aan de gemeente van de ƒ377.000 te willen stellen op 15 Juli inplaats van 15 April. Wordt met 9 tegen 4 stemmen aangenomen. De heer Laan deelt bij deze gelegenheid mede, dat juist gisteren de goedkeuring van Ged. Staten is af gekomen van het- besluit inzake de exploitatie der gronden langs den Zeeweg. Rondvraag. De heer D e V i s s e r deelt mede dat hem na onder zoek is gebleken dat de Commissie van Toezicht voor het Onderwijs wettelijk is aangewezen om van advies te dienen aan het gemeentebestuur. Nu blijkt dat b.v. voor aanschaffing van een school bioscoop enz. aan bedoelde commissie geen advies is gevraagd. De heer De Visser wordt gerustgesteld door den Wethouder van Onderwijs. De heer Bornwater vraagt of al bericht is inge komen van Mr. Van Styrum betreffende de Zijlweg- kwestie. De heer Laan antwoordt dat zoolang de annexatie kwestie aanhangig is het verbazend moeilijk is om met een voorstel te komen om 70.000 uit te geven. De heer Bornwater vraagt dan al vast te be ginnen aan de looppaden. Wordt toegezegd. De heer Schulz vraagt hoe het staat met het onderzoek betreffende een nieuwe regeling voor kin deraftrek bij de belastingen. Zal eens onderzocht worden. Hierna sluiting. BLOEMEJNDAAL. De lighal voor T.B. C.-bestrijding. We lezen in de „Oprechte Haarl. Crt." het volgende over de te plaatsen lighal achter het Provinciaal Zie kenhuis: Eenigen tijd geleden hebben we melding gedaan van het feit dat de Ver. tot bestrijding der t.b.c. te Haarlem besloten heeft de lighal te Schoten naar Bloemendaal over te plaatsen. De lighal zal daar komen te staan op het Brederode-duin, zoo luidt de naam door het Dagelijksch bestuur aan het grondbezit te Bloemendaal gegeven. Het is een deel van het oude gebied der Heeren van Brederode, een der oudste adellijke geslachten van Holland, wier trotsch kasteel zich in de onmiddel lijke nabijheid verhief, zoo lezen we in „Strijd tegen de tuberculose". Namen als Jachtduin, Jachtlust, grenzende aan ons gebied, herinneren nog aan die.n ouden tijd; Heeren duinen, de duinen der Heeren van Brederode. Het is een historisch plekje in het aan geschiedenis zoo rijke Kennemerland. Als stamvader van het geslacht wordt genoemd Sivaert een jongere zoon, van Graaf Arnoud van Hol land, die in het begin der elfde eeuw regeerde. De oudste zoon van Arnoud verzocht zijn vader aan Sivaert een erfdeel met „breede roeden" toe te meten, waarop laatstgenoemde den geslachtsnaam Breede roeden of Brederode ontvingen en het slot liet bouwen, waarvan nu nog slechts de schilderachtige bouwvallen over zijn. Tot 1472 bewoonden de Brederode's het kasteel, waarna het verlaten werd en langzamerhand tot eene ruïne verviel; het geslacht vestigde zich te Vianen. Tweemaal werd het slot verwoest, het laatst in 1436 door de Kabeljauwsgezinde Haarlemmers: Thans zullen wederom Haarlemmers optrekken naar Brederode, dagelijks en in grooten getale en ook ten strijde; niet om krijgsroem te veroveren, maar om krachten te vergaren voor den strijd tegen een der sterkste vijanden van de menschheid, de tuberculose. Daar op Holland's blonde duinen zal de zuivere frissche zeelucht weer rozen verven op de wangen der steedsche bleekneusjes, wier gezondheid de vijand belaagt of in wier broze lichaampjes hij misschien reeds is binnengedrongen; en in de meer beschutte Lighallen zullen volwassenen, kostwinners en huismoeders, ver van het gewoel en rook en stof der stad vrijer kunnen ademen, lichter hunne zorgen dragen. Reikhalzend zullen zij uitzien naar het oogenblik, waarop zij hunne plaats in de maatschappij weer kun nen innemen, en dan zullen zij dankbaar gestemd zijn jegens de schenkers dezer terreinen aan de Vereeniging en jegens alle milde gevers, die de Vereeniging in staat hebben gesteld dit kostbare geschenk te aanvaarden. Nog onlangs ontving de Vereeniging van bevriende zijde een bedrag waaruit de technische installaties van licht, verwarming enz. voor het te stichten nachtver blijf zullen worden bekostigd. Veiling van Hotel Café Rest. „Rusthoek". Woensdagavond is het hotel, café-restaurant „Rust hoek" ten overstaan van notarissen Dolleman, Bertling en Wolzak publiek verkocht en toegewezen aan de firma A. Overakker alhier, voor de som van 50.050. Genoemde firma heeft, naar wij vernemen, het plan om wat de Korte Klevéflaan zijde betreft, dit gedeelte te verbouwen als winkelhuizen en wat betreft het gedeelte aan den Bloemendaalscheweg om hieraan de bestemming van woonhuizen te geven. Dit sluit dus in zich dat de z.g. concertzaal ook verdwijnt. Het café op den hoek zal blijven bestaan. Bloemendaalsche Reddings Brigade. De heeren G. Cornelisse, M. van Nugteren en A. Wapstra zijn gekozen tot leden van de technische commissie der B. R. B. De heer G. Cornelisse, die kort geleden om principieele redenen bedankte als lid van de B. R. B. is op zijn besluit teruggekomen, omdat de redenen, die hem noopten zich uit de brigade terug te trekken, zoo goed als vervallen zijn. De gronden aan den Zeeweg. Naar in den Raad werd medegedeeld door Wet houder Laan hebben Gedeputeerde Staten het Raads besluit in zake de overeenkomst met de Erven v. d. Vliet betreffende den verkoop van gronden goedge keurd. Een meisje uit Santport werd Woensdagmorgen in het Duinlustpark aangevallen door een hond, welke haar boven- en onderrok verscheurde en verwondde haar bovendien aan het rechterbeen. Het geval is ter kennis van de politie gebracht, die de zaak onderzoekt. Dinsdag reed de Heer B. met zijn auto achtetuit op den Potgieterweg en kwam de auto hierdoor in aan raking met een aldaar staanden melkwagen, waardoor deze kantelde en plm. 30 liter melk verloren ging. Verkoopingen. Door de notarissen Bertling en Wolzak werden Maandagavond in het Algemeen Verkooplokaal ver kocht: een villa met tuin aan den Lagen Duin-en-Daal- schenweg en twee aangrenzende bouwterreinen te Bloemendaal, gecombineerd voor 18.890 aan W. Hoek. Een bouwterrein aan den Lagen Duin-en-Daalschen- weg en één aan den Jozelf Iraëlweg te Bloemendaal werden voor ƒ11.800 niet aan Stoel gegund. KOOLHOVEN-BANK. Daar de binnengekomen gelden nog niet toereikend zijn om ter nagedachtenis van den in onze gemeente zoozeer beminden heer A. Koolhoven, gestorven op 11 Maart 1925, een ge'denkteeken of gedenksteen op te richten heeft het uitvoerend comité een circulaire in omloop gebracht van den volgenden inhoud: „Op 11 Maart 1926 was het een jaar geleden dat de dood een einde maakte aan Koolhoven's arbeidzaam leven. Te midden van zijn vele werkzaamheden, die hij steeds met ongekenden ijver verrichtte werd hij opgeroepen. Een uitgebreide commissie vormde zich kort na Koolhoven's overlijden met het doel in de gemeente Bloemendaal een gedenkteeken te stichten ter nage dachtenis aan den man, die zooveel voor de gemeen-* schap heeft gedaan. Het plan is een Koolhoven-bank te plaatsen op het Kopje. Het ligt in de bedoeling om in overleg met het gemeentebestuur de daar staande oriënteer-tafel over te plaatsen naar het Wilhelmina-duin te Aerden- hout, terwijl de Koolhoven-bank op het Kopje even eens voorzien zou zijn van een oriënteer-tafel. Het door de commissie goedgekeurde project voor de bank is vervaardigd door den architect Van Kempen te Bloemendaal. De prijs is geraamd op 2700 maxi mum. De commissie kreeg tot op dit oogenblik 1640 bijeen. Er is dus een te kort van 1060. Wij komen met het vriendelijke verzoek tot U om ons Uwe bij drage te zenden ieder bedrag is welkom ten einde met de uitvoering van het monument te kunnen beginnen, waarmede twee maanden is gemoeid. Wij hopen, dat U door het zenden van een bijdrage onze plannen mede wilt helpen verwezenlijken. Het Uitvoerend Comité: Jhr. A. BAS BACKER, burgemeester van Bloemendaal, Eere-voorzitter. S. W. DE CLERCQ, voorzitter, Bloemend. M. C. VAN ZANTEN, secretaris, Overveen. L. C. STEFFELAAR, penningmeester, Parkstraat 18, 's-Gravenhage. 1 In het comité namen zitting: Jhr. C. L. van Suchtelen van de Haere, groot-officier van H. M. de Koningin; jhr. A. W. G. van Riemsdijk, Kamerheer I. D. B. van H. M. de Koningin, directeur-hoofdredacteur „Opr. Haarl. Crt."; J. C Peereboom, directeur-hoofdredacteur „Haarl. Dagblad"; L. M. Weterings, hoofdredacteur „Nieuwe Haarl. Courant"; Nico Gerharz, dirigent H. O. V.; Vincent Loosjes, oud-wethouder, Haarlem; J. Laan, wethouder te Bloemendaal; J. Frensel Wegener, Amsterdam; Edo Bergsma, voorzitter A. N. W. B., Enschedé; G. A. Pos, hoofdconsul A. N. W. B„ Bla- ricum; M. J. Veltkamp, voorzitter „Apollo", Amster dam; Joh. C. J. C. Jansen, secretaris idem; D. H. Ypen- burg, penningmeester idem; J. Th. Bornwater, Dr. Bakkerfonds, Bloemendaal; dr. S. H. Brongersma, idem; dr. H. L. van Beusekom, idem; D. C. Houtgraaf, vice- voorzitter „Bloemendaal-Commando"; J Lindeman, secretaris idem; G. W. A. Luden, Bloemendaalsche Exploitatie-Maatschappij; mr. D. E. Lioni, voorzitter „Bloemendaal's Bloei"; jhr. B. de Jonge van Campens Nieuwland, secretaris idem; G. J. van der Vliet, voor zitter Kennemer Golfclub; G. J. de Josseling de Jong, „Haarlem's Casino"; J. A. H. G. Broese van Groenou, idem; B. A. Berends, idem; J. A. J. Sybrandi, penning meester H O. V.; dr. L. Naessens, Haarlemsche Ope- rette-Vereeniging; E. Baron van Heeckeren van Waliën idem; jhr. mr. F. W. van Stirum, Commissaris Staal- waterbronnen; D. Flemming, Bloemendaal; mr. P. Peelen, president-commissaris der Mij. tot Expl. van de Victoriabron te Oberlahnstein gevestigd te Amster dam, Velp; J. H. Bouman, directeur idem, Amsterdam; W. Pronk voorzitter Bloemendaalsche Gymnastiek- Vereeniging; F. J. Rikkerink, secretaris idem. Personalia. Bij de Pitman's-examens slaagden voor diploma stenografie B. Nederlandsch, onze plaatsgenoot, de heer A. Docter. Eindles Tuinbouw-Winter cursus. Dezer dagen werd in de Natuurkundezaal van de M. U. L. O.-school aan den Vijverweg de eindles van den tweejarigen wintercursus, georganiseerd door de afdeeling Bloemendaal—Velsen van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, gehouden. Deze eindles werd bijgewoond door de heeren E. W. Hirschfeldt, waarnemend voorzitter van de afdeeling, P. L. van Bueren (seer.) en J. Ende, K. Griffioen en H. Hees- bergen (Commissie van Toezicht). Na afloop der les werden de volgende diploma's uitgereikt: M. den Otter, met zeer veel vrucht; W. Bracker, idem; N. M. Uytendaal, idem; P. H. van Duyn, met vrucht; N. F. van Dam, met vrucht. Daarna werden de leerlingen door den wn. voor zitter toegesproken, die hun den raad gaf, niet stil te blijven staan, maar voort te gaan om zooveel mogelijk te leeren. Spr. hoopte dat op de vergaderingen van Tuinbouw- en Plantkunde getoond zou worden, wat op de beide wintercursussen was geleerd. Verder werden de heeren Muyen en Van Soest, de leiders van den cursus, be dankt voor den betoonden ijver en hun goed gegeven onderwijs. De scheidende leerlingen werden vervolgens nog door den heer Van Soest toegesproken. Spreker roemde den goeden geest op de lessen en de belang stelling van de Commissie van Toezicht voor den gang van zaken op den cursus. Tenslotte sprak de heer M. den Otter nog namens de leerlingen, die den leiders dank bracht voor de prettige en goede lessen. OVERVEEN. Bloemenmagazijn „Azalea"» De heer J. Brouwer heeft zijn bloemenwinkel aan de KI. Houtstraat overgeplaatst naar den Zijlweg bij de kweekerij, daardoor is dit bedrijf belangrijk uitgebreid. Wij komen er binnenkort nog eens op terug. Ten nadeele van een bewoner van de Prins Hendrik laan alhier zijn uit het nachthok een tweetal kippen ontvreemd. De politie doet onderzoek. Ten nadeele van C. H. L. alhier is uit een hok, staande in den tuin, een Lotharinger konijn ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. De Ned. Herv. Kerk. Met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe Ned. Herv. Kerk aan de Rampen laan is dezer dagen reeds een begin gemaakt. Diefstal. Bij de politie werd aangifte gedaan dat uit een broeikast aan den Zijlweg 40 potplanten en eenige stamrozen zijn ontvreemd. Een onderzoek is ingesteld. Baldadigheid. Zaterdagmiddag werden door de politie eenige jon gens van 13 a 14 jarigen leeftijd, afkomstig uit Haar lem, aangehouden, die in een onbewoonde villa te Kweekduin, ruiten hadden ingegooid. Aanrijding. Tusschen een auto en tram had Zaterdagavond op den Zijlweg bij de Julianalaan een aanrijding plaats. De bestuurder van de auto, de heer J„ wilde nog voor de tram de Julianalaan inrijden en bemerkte niet, dat de tram reeds in beweging was. Volgens getuigen was de schuld aan den bestuurder. De politie heeft van een en ander proces-verbaal op gemaakt. Aangehouden. Door de politie is de vorige week Vrijdagavond in arrest gesteld de bouwondernemer H., wonende te Overveen, verdacht van bedriegelijke bankbreuk. Zaterdagmorgen werd hij voor den Officier van Justitie te Haarlem geleid, waarna hij weder op vrije voeten werd gesteld. HAARLEM, De heer P. H. Brinkman verzoekt ons te melden, dat er den laatsten tijd handelaars met tuin- en serre- meubelen in deze omgeving hun artikelen trachten te verkoopen onder zijn naam. Dit geld als een waar schuwing, omdat door genoemde firma uitsluitend wordt geleverd vanuit het magazijn of op telefonische bestelling. Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerksplein TEL. 10492 Bloemendaal heeft het Zondag in de Koog tot geen overwinning weten te brengen, zoodat het voor de bezetting der derde plaats uitgeschakeld is. West- Frisia verloor van Hollandia wel is waar met zeer kleine cijfers (2—1), maar daardoor maken de Enk- huizers weinig aanspraak meer op de vierde plaats, zoodat deze wel definitief aan Bloemendaal toege wezen zal worden. En dan kunnen de witten alleszins tevreden zijn, na de minder hoopvolle inzet van seizoen 1925—'26. Zij vertrokken, zijn wij wel ingelicht, met drie invallers naar de Zaanstreek, o.a. ontbrak keeper Beijk op het appél, waarmede de nederlaag voldoende verklaard is! Voor Zondag is voor de tweede klas A de laatste wedstrijd West-Frisa—D.W.S. niet vastgesteld, zoo dat én W.F.C. én D.W.S. nog eenigen tijd in 't on zekere kunnen blijven, wie degradatiewedstrijden zal moeten spelen, tegen Helder en zeer waaschijnlijk 0.5.C. De laatste vereeniging, in Bloemendaal geen onbekende, is, nadat ze vorig jaar degradeerde, niet bij de pakken neer gaan zitten, maar heeft zich integen deel in de derde klas B kranig geweerd. De Wormer- veerders speelden tot nu toe 12 wedstrijden, waarvan er 8 werden gewonnen, 3 gelijk en slechts één ver loren. Er resten haar nog twee wedstrijden, tegen D.W.V. te Nieuwendam, en Rapiditas, te Weesp. Zondag a.s. kan O.S.C.als ze in Weesp slechts gelijk weet te spelen, officieel kampioen zijn. Bloemendaal 4 speelde Zondagmorgen den laatsten competitiewedstrijd wedstrijd tegen E.D.O. 7 en won met 6—0, waardoor de vierde elftallers ongeslagen het kampioenschap behaalden! Het vijfde verrichtte 's middags kranig werk, doo£ No. 1 der afdeeling, 1.V.O. 3 met 3—2 te slaan! Het Bloemendaal-bestuur heeft wel genoegen dit jaar van de lagere elftallen, jammer is 't daarom, dat het met de reserves niet vlotten wil. Zelfs zijn ze nog in de gevaarlijke zone en maken ernstig aanspraak op degradatie. Zondag morgen moeten ze naar de Haarlem-Veteranen. De roodbroeken-oudjes wonnen aan den Brederodeweg met 3—2, en stellen vooral in de laatste weken ern stige pogingen in 't werk, aan de fatale plaats te ont komen. Bloemendaal II zal dus Zondagmorgen hard moeten werken om de beide punten mee te nemen. Gelukt dit, dan is er een stap in de goede richting gedaan, en wordt de kans zeer groot, den dans te ontspringen. Captain Jansen dient zijn mannen den ernst van den toestand terdege onder 't oog te brengen. Toch twijfelen we niet, vooral na 't succesje tegen Hillegom, of de reserves kunnen, spelenden voor wat ze waard zijn, hun tegenstanders er onder houder- Voor de lagere elftallen zijn geen wedstrijden vast gesteld. Zondag is in Antwerpen de groote strijd weer ge streden, en met een gelijk spel geëindigd, waarmede de Oranjemannen meer kregen dan hun toekwam. Hierover zijn vriend en vijand 't eens, en algemeen wordt het elftal der Roode Duivels, waarin diverse jonge spelers met voldoening debuteerden, als de moreele overwinnaar beschouwd! Dat Holland niet met afdoende cijfers geslagen is, danken we aan onzen keeper, Géjus van der Meulen, die op werkelijk schitterende wijze zijn doel verdedigd heeft. Dit feit moet vooral de Bloemendalers tot vreugde stemmen, waar de sympathieke doelman een plaatsgenoot is. En niettegenstaande alle lof, vroeger en nu weer, hem toegezwaaid, blijft v. d. Meulen steeds de eenvoudige jongen, wars van publiek spel, en geen slachtoffer van de sterke beenen, die de weelde niet kunnen dragen. v. d. Meulen is op en top een sportman. Hij zweert niet bij 't voetbalspel alleen: hij is een goed kaatser (over eenige weken kan men zich daarvan overtuigen op 't speelterrein der Gemeente Haarlem aan de Kle verlaan) en bovendien een beoefenaar der atlethiek, die het in dezen tak van sport al ver gebracht heeft, en dezen zomer zeker wel van zich zal doen spreken. Intusschen heeft de jongste België—Nederland onze nationale elftalcommissie geleerd, dat er enkele zeer zwakke plaatsen in de ploeg zijn, die dringend voor ziening vereischen. Spelers als v. Haeren, Bul, Groen, Gielens en Oldenburg kunnen moeilijk naar hun capa citeiten aanspraak maken op internationals, en zijn o.i. ook makkelijk te vervangen. Wij geven gaarne toe, dat de Nederl. Elftalcommissie een ondankbare taak heeft, maar anderzijds kan deze commissie genoeg des kundige voorlichting krijgen, om werkelijk het puikje der Nederlandsche voetballers in 't vuur te brengen. H. Hieronder volgt de uitslag van den gehouden com petitiewedstrijd der Bloemendaalsche Schaakclub, ge houden op Donderdag 18 Maart jl. in Hotel „Vree burg" alhier. De stand der competitie is als volgt: Gesp. Gew. Rem. Verl. Punt. J. Vermeer 9 8 18 H. van Dort 8 7 17 A. v. d. Werff 9 5 4 5 Erlings 9 4 1 4 4J*£ C. v .d. Werff 6 3 3 3 H. G. v. Riessen 9 4 1 "4 4'/2 Beek 6 2 1 2 2H K. Kemper 4 2 2 3 Klauwers 5 1 4 1 Lucas 9 1 8 1 Barink 8 Yi 7 /2 Bevallen: M. J. A. Buis-Galand, d.; J. M. Koele- mij-Reenen, d.; M. de Jong-Roos, d. Ondertrouwd: A. J. Smith en Y. Teitsma. Overleden: P. M. J. Koelemij, 4 d. Groot Tc Zondag a.s. kc Stadsschouwburg voeren. Zooals de naar in den tijd der Fra Vele romantische gaan in dit stuk voorbij. Regelprijs 15 c< speciale tarieve tentiën, t.w. Vr Huur^ en Ver Verkoop, etc. 5 van 10 regels. 10 ets., mits bij Ondertrouwc DIRK JAN WI e JOHANNA LINDI Overveen, Julianal Haarlem, Tempelie 16 Maart 1926 Huwelijksinzegei Eerw. Heer Ds. B. Dindag 30 Maart 12 uur in de C Groote Houtstraat ReceptieZonda van 3—5 uur, Ter Toekomstig adn Overveen. te Koop, bes R00DSTAAR roet Kooi, Bezich Benthuizerstraa GEVRAAGD in het Duinlu onder letter Kf TE KOOP g Vogelenzang— 6 a 8 H.A. uitvoerige inlic Boekh. Jan H Bolstraat 65, i SYMP op Zonda te half drii SOL T oegangsprij R ERARj Telefoon 1

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2