J.G. Verbeek SPORTPRAATJE Maison Hetty PLAATSELIJK NIEUWS SCHOTEN Een orgel of piano VOOR DE KINDEREN! Fijnwa G.P.H ro r Het is niet toevallig dat J. de Haan's Piano- en Orgelhandel te Haarlem en omgeving zeker wel den groot- sten omzet heeft. Dit is gedeeltelijk het gevolg van de buitengewoon groote sorteering, die de koopers zulk een ruime keuze biedt, ook ten deele het resultaat van de zeer billijke prijzen doch in hoofdzaak is het succes te danken aan de kwaliteit van de geleverde instrumenten. Wie bij DE HAAN een Piano kocht is meer dan te vreden over klank, soliditeit, garantie en coulante bediening. J. DE HAAN, Julianapark 60-62-64 tel. 12605 - haarlem - tel. 12605 Dames- en Heeren Mode-Artikelen Pull- Overs - Deux Pièces - Vesten enz. Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. bloemendaal. Bloemendaal's bloei. De Annexatieplannen* Meubelmagazijn „DE HOOP" g RIJKSSTRAATWEG 29 de hoop BLOEMENDAAL Telefoon 22276 overveen. aerdenhout. vogelenzang. Nuttige Wenken. PER TENT( in ADVERT Haarl. 0 Nieuwe B BLOEME WIJZI UITBREIDI Kinderh marquise; fabri] de Kleverlaan wat hardvochtig schijnen. Het eigen aardige van het geval is, dat heel de Kleverlaan eigen lijk eigendom en in onderhoud is bij de gemeente Haar lem. Tot welke gevolgen zoon allervreemdste toestand leidt blijkt wel heel duidelijk uit de bovengeschetsten aanleg van de Kleverlaan. Maar van Haarlem, dat zich steeds „groot" droomt, kan moeilijk verwacht worden, dat men zich druk maakt over verbetering van de Kleverlaan. Misschien hoe slechter, hoe liever, 't Is misschien óók nog een argument vóór: „groot Haarlem"!! Daarom heeft Bloemendaal's gemeentebestuur den plicht om als ecnige belanghebbende, die stappen te doen, welke kunnen leiden tot een meer zuiveren toestand, opdat men de handen vrij krijge voor verbeteren van vooral na vernieuwden aanleg stellig den mooisten verbindingsweg tusschen Bloemendaal en de Ooste lijk gelegen hoofdwegen. Br moet wel een middel te vinden zijn; onze Raad, met het college van B. en W. aan het hoofd, telt knappe koppen genoeg, om zich de handen van Haarlem vrij te maken. Het karakter van Bloemendaal eigent zich niet voor het hebben van breede moderne verkeerswegen door heel de gemeente, maar de toegangswegen in hoogst primitieven toestand te bestendigen, ware een staaltje van averechtsche gemeente politiek. Wij wachten eens af, maar doen een ernstig beroep op onzen Raad. De Paschen is achter den rug en daarmede eenige feestdagen, die de sportmenschen een uitstekende ge- egenheid bieden eens uit den tredmolen te stappen van verplichte wedstrijden tegen verplichte tegen standers te moeten spelen. Dat hiervan een ruim gebruik gemaakt wordt, valt licht te begrijpen: ten eerste is het spelen van vriend schappelijke wedstrijden voor de voetballers zelf voor afwisseling veel aangenamer, dan het afwerken van een compeütieprogramma, dat dikwijls uitermate zwaar en dus inspannend is. Nu de voetbalsport veel gemeen heeft met een kijkspel, waarbij de toeschouwers, welke dikwijls een hoogen entreeprijs betaald hebben, waar voor hun geld verlangen, en het voortbestaan van een vereeniging van de financiën af kan hangen, is het aan te nemen, dat de spelers er voor hebben te zor gen, dat hun elftal publieke belangstelling blijft trek ken, verloopt de zaak, dan komt de betrokken ver eeniging zelfs al was het een best gesitueerde in moeilijkheden, die ernstige gevolgen kunnen hebben. Men kan er lang en breed over discuseeren, dat de idee „sport" ernstig in de verdrukking komt, het feit ligt er eenmaal toe, en, alleen daarmede is rekening te houden. De diepere oorzaak ligt o.i. alleen aan het voetbalspel als „sport" d.w.z. de voetballerij is zóó populair geworden, niet alleen voor beoefenaars, maar nog meer voor aanhangers er van, dat hiermede het precedent geschapen werd. In vroeger jaren was het gewoon, dat een goede eerste klasse wedstrijd door 5 a 600 toeschouwers werd bijgewoond, en een international, b.v. Holland—België, of Holland—En geland door ten hoogste 7000. Nu trekt Sparta in Rotterdam tegen welken tegenstander ook al 7000 a 10.000 menschen, en waar dit overal in den lande naar rato is, begrijpt men, dat aan de inrichting der terreinen, en speciaal de accomodatie hooge eischen gesteld worden, eischen, die schatten gelds verslinden! In den goeden ouden tijd zag men hoog op tegen een club, die een clubhuis of (bescheiden) tribune rijk was, tegenwoordig is een voetbalveld niet up to date, als er geen kleedhuizen met douches etc. zijn, of indien men op 't terrein niet onder de „overdekte" plaats kan nemen. We wijzen b.v, op het „Ajax"-veld in Amsterdam, dat algemeen bekend is onder den naam van het „houten huis", omdat de vier zijden van de speelruimte geheel ombouwd zijn met kolossale tri bunes. Het oude en a.s. nieuwe Stadion zullen wij buiten beschouwing laten, omdat de eigenaresse een N.V, is, en het geheele gedoe verhuurt aan een ver eeniging, die haar spelers, zoodra ze op den Stadion- grond arriveereu, de grootst mogelijke comfort kan bieden. Met dit alles is echter het zuivere amateurisme, zooals wij het ons gaarne voorstellen, zeer verwaterd, en het leidende lichaam heeft de controle over een en ander stevig in handen te houden, wil in korten tijd het verkapte professionalisme hier niet welig gaan tieren! Vooral door het groote aantal volksclubs moest er menige concessie gedaan worden i.z. vergoedin gen, waar eerder zelfs niet over gedacht werd. Dit is tevens een internationaal verschijnsel en een con gres, eenige weken geleden in Brussel gehouden, waarop bijna elke Europeesche staat een of meerdere vertegenwoordigers harer voetbalbond heengezonden had, was geheel aan het vraagstuk der vergoedingen gewijd. Vooral Engeland kantte zich tegen elke ver goeding, maar dit land, waar een sterk separatisme tusschen beroepsspel en amateurisme bestaat, verkeert in dit opzicht in vrij wat makkelijker omstandigheden dan de landen, waar de toestand voor de invoering van het beroepsspel nog niet rijp is. Benieuwd zijn we in dit verband naar de inschrijvingen voor de Olympiade in 1928; zeker is, dat de vooruitzichten momenteel niet rooskleurig zijn en diverse landen onder de tegenwoordige bepalingen niet in kunnen schrijven! Bloemendaal speelde tweeden Paaschdag in Vel- seroord tegen V.S.V. en verloor door onvoltallig- en onvolledigheid met 20. Erger was de nederlaag, die de reserves 's morgens Gr. Houtstr. 126, Tel. 11760 0NTANGEN Uitgebreide Sorteering GEBREIDE ARTIKELEN KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 aan den Bredtrodeweg tegen T.H.B. 2 te slikken kregen. Voor a.s. Zondag speelt Bloemendaal 3 voor het eerst een promotiewedstrijd tegen I.V.O. 3. Veel succes! Bloemendaal 5 beëindigt het programma 's middags op eigen terrein tegen Schoten 4. H. Woensdagavond hield de Vereeniging Bloemendaal's Bloei een algemeene vergadering in Vreeburg. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, Mr. D. E. Lioni, werd de vergadering geleid door den vice-voor- zitter Dr. J. Th. Bornwater. De secretaris, Jhr. J. de Jonge van Campen Nieuw- land, las de notulen voor en bracht het jaarverslag uit. Dit verslag kon niet uitgebreid zijn wegens de steeds geringer wordende belangstelling voor de vereeniging. Het aantal leden vermindert steeds en de bedankjes wegens vertrek worden niet gecompenseerd door het toetreden van nieuwe leden. Een gevolg hiervan is verslechtering van den financieelen toestand. De secre taris acht dan ook propaganda zeer noodzakelijk, om dat het zeer jammer zou zijn als een vereeniging als Bloemendaal's Bloei, die zooveel voor de gemeente heeft gedaan, wegens gebrek aan belangstelling te gronde zou gaan. Uit het jaar 1925 memoreerde de secretaris de uit voering van „Prikkebeen" op 23 Februari. Wegens de slechte financieele resultaten zal de Vereeniging voor- loopig afzien van meer kunstavonden. Sursum en Euphonia hebben concerten gegeven, door Bloemendaal's Bloei gesubsidieerd, in de Gemeen telijke muziektent. In Overveen is de Vereeniging nog steeds niet geslaagd een geschikte gelegenheid voor concerten te vinden. Op voorstel van den heer S. P. Reinierse werd be sloten, om dit jaarverslag, dat eindigt met een krach tige opwekking om propaganda te maken, te doen drukken en aan de leden toe te zenden. Door de heeren Valekamp, Trap en Hirschfeld was de rekening van het vorig jaar nagezien en goedge keurd. Dezelfde commissie werd benoemd voor het nieuwe boekjaar. Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden Mevr. Damalvy Moliére-Gouda en de heeren A. ,E.« Beekman en H. L. van Beusekom herkozen. Door den penningmeester, den heer S. P. Reinierse, werd de nieuwe begrooting toegelicht. Van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade was een verzoek ingekomen, om manden te plaatsen aan het Bloemendaalsche Strand, om den kampeerders gelegen heid te geven scherpe voorwerpen enz. daarin te wer pen, die anders gevaar opleveren. De afdeeling zal een desbetreffend verzoek van de Reddingsbrigade aan het Gemeentebestuur gaarne steunen. Bij de sluiting bracht de voorzitter zijn groote teleur stelling tot uiting over de geringe opkomst. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. (H. Dagblad.) Juist zooals verwacht werd. Al het doorgaande zware asverkeer, dat van Haar lem naar de richting Beverwijk en Alkmaar moet en omgekeerd, gaat de geheele week reeds, via onze ge meente naar en van Santpoort. Het is, zooals wij de vorige week reeds verwachtten, lang de Kleverlaan, Bloemendaalschen en Kennemerweg enorm druk ge worden. De groot autobussen, die om de 5 of 10 mi nuten naar en van de stad rijden kunnen elkaar op sommige weggedeelten ter nauwemood passeeren. Voorzichtig, en vooral' niet hard rijden is hoogst nood zakelijk. Wel ware het noodig, dat bij den spoor overweg een voortdurende verkeerspost geplaatst werd. 't Is daar soms enorm druk en ongelukken kun nen daar elk oogenblik worden verwacht. Wanneer de spoorboomen gesloten worden hoopt zich aan beide kanten al het verkeer op en voetganger èn wielrijders moeten het veege lijf maar bergen zoodra de boomen opengaan en de autofiles zich in beweging zetten. Is het niet beter den put te dempen vóórdater on gelukken komen^,Waarom geen verkeerspost? Alhoewel de annexatieplannen ons, d.w.z. Bloemen daal en Heemstede, in de afgeloopen maanden geen meerdere reden tot ongerustheid hebben gegeven, is het gemeentebestuur van Heemstede toch mobiel en zit niet bij de pakken neer. Thans is zij er weer toe overgegaan een boekje uit te geven, dat bedoeld is als verweerschrift tegen de annexatieplannen. Bij dit verweerschrift ging het ge meentebestuur van Heemstede van het standpunt uit, deze belangrijke aangelegenheid niet vanuit een eng hartig, groepsegoïstisch standpunt, maar zoo objectief en zakelijk mogelijk te behandelen. Als uitgangspunt van zijn beschouwing dienen het gemeentebestuur de volgende overwegingen: le. Het grenswijzigingsvraagstuk is meer van prac- tischen dan van theoretischen aard. Al kunnen er en kele algemeene lijnen getrokken worden, toch behooit voor elk bijzonder geval afzonderlijk naar een oplos sing gezocht te worden, omdat de al of niet wensche- brengt in uw woning veel gezelligheid. Het aanschaffen geeft echter dikwijls veel financiëele zorgen. Indien U een instrument bij ons be stelt, ontnemen wij U deze zorgen, want wij leveren U een orgel of piano vanaf f 15.per maand. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. Aanbevelend, lijkheid van een annexatie afhangt van de speciale plaatselijke toestanden. 2e. Nagenoeg eenstemmig wordt aangenomen, dat het algemeen belang niet het eenzijdig belang v9n één gemeente het criterium is, waaraan annexatie plannen getoetst moeten worden. 3e. Het algemeen belang vordert in dit geval, dat de belangen van de inwsmers van Haarlem en omlig gende gemeenten zoo goed mogelijk behartigd worden in economisch, sociaal, ctïltureel en hygiënisch opzicht op een grondslag, die Aist, orde en rechtszekerheid waarborgt. 4e. Omdat elke annexatie ingrijpt in het ongerept, zelfstandig voortbestaan van een historisch gegroeidp eenheid en voor jaren de joekomstige ontwikkeling van de betrokken gemeente bepaalt, is annexatie nog daargelaten, dat er uit anderen hoofde bezwaren be staan slechts toelaatbaar, wanneer geen enkel ander middel om het algemeen ^belang te dienen onbeproefd is gelaten. Annexatie mdfct >zijn een uiterste maatregel. Op dien. grond betoogt het gemeentebestuur, dat Heemstede niet behoort tot het achterland van Haar lem, maar veeleer met die j „rustige provinciestad een rustig woongebied onder de invloedsfeer van Amster dam" uitmaakt. Uitvoerig gedocumenteerd wordt het nadeel van „monstergemeenten" betoogd en de wenschelijkheid van decentralisatie verdedigd, worden de bekende ar gumenten van Haarlem bestreden en een aantal be zwaren tegen annexatie opgesomd en verdedigd. Na het onrecht van het wetsontwerp-annexatie te hebben bepleit, maakt het gemeentebestuur zich tot tolk van den wensch der Heemsteedsche bevolking, die al gemeen tegen de annexatie gekant is, om vervolgens enkele betere oplossingen aan de hand te doen, waar van het bekende „gewestelijk plan" het voornaamste is. Het verweerschrift eindigt met de volgende con clusie: dat, gezien de bijzondere plaatselijke toestanden en omstandigheden het aanhangige wetsontwerp lijnrecht in strijd is met hetgeen door het algemeen belang ge vorderd wordt; dat deze voorstellen voor Heemstede fnuikend zijn, terwijl Haarlem er niet door gebaat wordt; dat temeer waar nooit eenige poging tot toepas sing van andere middelen heeft plaats gehad uit niets blijkt waarom de uiterste maatregel: annexatie hier noodzakelijk zou zijn. Ten slotte spreekt Heemstede's gemeentebestuur het vertrouwen uit, dat bij de aandachtigen en onbevoor- oordeelden zich steeds duidelijker en scherper heeft naar voren gedrongen als eenig mogelijke en niet te ontkomen conclusie: Annexatie van Heemstede geheel of gedeeltelijk is volkomen verwerpelijk. Het moet gezegd: het gemeentebestuur van Heem stede zit niet stil, doch doet al het mogelijke de auto riteiten te overtuigen van de onredelijkheid der an nexatieplannen. Wij zijn hier wat kalmer en laten Heemstede de kastanjes uit het vuur halen, hoewel voor ons zoo on geveer dezelfde motieven gelden. Het zou misschien aanbeveling verdienen thans het werk van Heemstede over te nemen en ook eens van zich te laten spreken. De hoogere autoriteiten dienen te weten, dat wij evenmin gediend zijn van annexatie als Heemstede. Tooneelvereeniging U.D.I. „Uitspanning door Inspanning", de tooneelvereeni- ging van het Provinciaal Ziekenhuis, die door gebrek aan alles, doch vooral door gebrek aan energie, reeds c.a. een jaar sluimerde, is thans weer in een stadium van opkomst. Het heeft den heer J. Pelgrim ontzettend veel inspanning gekost om uitspanning weer tot moge lijkheid te maken. Hij heeft dit in zooverre bereikt, dat de werkende leden, zoomede een bestuur wederom actief zijn, donateurs zijn toegetreden en, het meest CATALOGUS OP AANVRAAG We hebben voor jullie een aardigheid bedacht. Jullie vinden onze kinderverhalen aardig, soms zelfs prachtig en heel enkel verrukkelijk. Welnu, ter aanmoediging en op dat vooral veel kin deren onze verhalen zullen lezen, hebben wij iets aar digs bedacht. Zoodra jullie ouders het abonnementsgeld voor een vol jaar hebben betaald, dat is dus 3, kunnen jullie een boek komen halen. Dat boek is dus geheel gratis, zoo goed als nieuw, en het eenige wat wij verlangen is, dat jullie ouders abonné zijn of het willen worden en voor een geheel jaar tegelijk betalen. Wie op 1 Januari 1926 abonné is geworden, betaalt tot 1 Januari 1927 en wie zich thans opgeeft betaalt dus van April 1926 tot April 1927, en zoo vervolgens. Nu zullen er ook wel kinderen zijn, die meer dan één boek zouden willen hebben, daar ze met hun tweeën of drieën thuis zijn. Dat is dus een kleine moeilijkheid. Wij raden hen aan een abonné aan te brengen, die zelf geen jonge kinderen hebben, bijv. Opa of Opoe, Oom of Tante, kortom iemand die zelf geen aanspraak op een boek zal maken. Een van jullie kan dan, met een klein bewijsje ge wapend, en nadat de 3 voor 't abonnement betaald zijn geworden een boek komen afhalen. We hebben thans reeds 13 boeken in voorraad, zoo dat we voor de eerste week wel' genoeg zullen hebben. De volgende week en zoo vervolgens vindt men steeds de boeken vermeld, welke ter uitdeeling gereed liggen. Hieronder volgt het eerste lijstje: 1. Dat lieve, goede Steendam. Een vroolijk ver haal voor jongens door Jac. van der Klei. 2. De Woelwater. Een spannend verhaal voor jongens door C. Joh. Kieviet. 3. De Club van Zessen Klaar. Een jongensboek geschreven door C. Joh. Kieviet. 4. Instituut Sparrenheide. Een jongensboek ge schreven door Chr. van Abkoude. 5. Het Beleg van Haarlem. Een jongensboek geschreven door P. Visser. 6. Willem van den Molenaar. Een jongensboek geschreven door P. Elzer. 7. De Avonturen van Vier Pretmakers. Een jongensboek geschreven door Ch. Kriemen. 8. De Jeugd van Frans Richter. Een jongens boek geschreven door Oom Tieling. 9. Een Zomervacantie aan Zee. Een meisjesboek geschreven door H. Brinkgreve. 10. Mijn twee Vriendinnen. Een meisjesboek geschreven door Truida Kok. 11. De zusjes van de Berkenhoeve. Een meisjes boek geschreven door Hermanna. 12. De Zilveren Kruisjes. Een meisjesboek door Bertha Clément. 13. Juffertje Wildzang. Een meisjesboek door Bertha Clément De waarde van eik boek loopt vanaf 0.90 tot 3.50 zoodat in verscheidene gevallen het abonnement gratis of bijna gratis is. DE ADMINISTRATIE. Foto van het voormalige Pannekoekenhuis, hetwelk thans zal worden ingericht tot Tentoonstellingshuis van Producten van Thijssen's hof belangrijke, de volle sympathie en medewerking van den eersten geneesheer-directeur is toegezegd. De heer A. F. Chr. de Groot, te Schoten, aangezocht om als regisseur op te treden, heeft aan dit verzoek gevolg gegeven en zoo zal dan in het eerstvolgend speelseizoen aan patiënten en employé's weer spel ge boden worden, door en uit eigen kring. Dat het laatste belooft „goed" te zullen worden, waarborgt de naam van den heer De Groot. (St. Ed.) Vrijwillige Brandweer. Door de Vrijw. Brandweer is dezer dagen een invul- biljet aan de inwoners onzer gemeente toegezonden met het doel donateurs te winnen voor de vereeniging. Wie tegen het donateurschap bezwaar maakt kan ook begunstiger worden, en desnoods wordt zij of hij kunstlievend lid, de hoofdzaak is, dat er wat financiën binnen komen, hoe dat nu genoemd wordt is bijzaak. Lukt dit niet, dan raaden wij het bestuur aan flink wat beschermvrouwen en beschermheeren te benoemen. Dat wil ook nog wel eens helpen. Graslaan, Naar ons wordt medegedeeld zal als alles meeloopt de Graslaan over twee jaar weer opengesteld worden voor kleinen en grooten. Tot zoolang zullen we het prikkeldraad nog moeten dulden. Het gevaarlijke punt Op den eersten Paaschdag kwam mej. de V„ te Zandvoort, per rijwiel den Tetterodeweg afgereden, waarbij zij het ongeluk had tegen het huis van den bakker S. aan den Bloemendaalschen weg aan te rijden. Zij werd opgenomen en bewusteloos de woning van den heer van Maren binnengedragen, waar zij door den heer C. G. J. Bos, arts alhier, verbonden werd. Per auto werd zij huiswaarts vervoerd. Den tweeden Paaschdag was het nu eens geen dame, doch een auto welke den rechten weg verkoos inplaats van te draaien en daardoor de benzinepomp van den heer van Maren omverreed. De pomp mag daar toch zeker niet staan. Telkens kunnen we 't lezen of hooren vertellen dat de pomp van zijn voetstuk is gereden en steeds wordt deze weer op zijn plaats gezet in de overtuiging dat iedere automobielberijder nu toch wel weten zal dat die pomp daar staat en de heer van Maren hem daar wenscht te houden. Men doe dus geen pogingen meer Aanrijding. Woensdag voormiddag werd op den Zijl weg tegen over het R.C. Lyceum een zekere juffrouw W. per rijwiel door een auto, bestuurd door mej. M. te Bloe mendaal, aangereden, waardoor haar rijwiel werd ver brijzeld en een der wielen van den auto over haar lichaam reed. Gewond werd zij in het Broederhuis van het Lyceum binnengedragen en door Dr. Bos verbon den. Zij is daarna per auto naar haar woning vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Veiling. Woensdagavond had in Hotel van ouds het Raad huis ten overstaan van de notarissen A. J. C. Daamen, mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven de openbare verkooping plaats van huizen, bollenschuur, werkplaats, tuin en erven aan de Rampenlaan, Rol landslaan en Hendrik Roozenlaan in 15 perceelen en combinaties. Perceel I 12.545, N. H. van den Brink. Perceel II, 3450, H. W. van den Brink. Perceel III, 3220, C. F. Verkooy g.q Perceel IV, 4700, A. Schenk. Perceel V, 2200, idem. Perceel VI, 2350, idem. Perceel VII, 3150, idem. Perceel VIII, 10.625, N. H. van den Brink. De perceelen I—VIII, 43.230, N. H. v. d. Brink. Perceel IX, 1630, Th. F. van'Opzeeland, q.q: Perceel X, 1410, W. J. H. van Leuven. Perceel XI, 1310, C. Huig. Perceel XII, 1300, C. J. A. Molenaar. Perceel' XIII, 1340, C. F. Verkooy q.q. Perceel XIV, 1360, W. J. Romijn. Perceel XV, 1480, Th. F. van Opzeeland q.q. Perceelen IX—XV, 10.530, Th. F. van Opzeeland q.q. Diefstal van bloemen. De vorige week Vrijdagavond om half negen is in den tuin van den heer J. C. R. aan de Houtvaart iemand op bloemendiefstal betrapt door den eigenaar van den tuin, die aan 't narcissen snijden was. De dader werd naar 't politiebureau geleid. Het was de 20-jarige v. B. uit Haarlem. Procesverbaal werd op gemaakt. Diefstal. Door de politie zijn aangehouden en naar het bureau te Overveen gebracht een viertal jongens van 11 14 jaar, die zich schuldig maakten aan diefstal van bloe men uit een tuin aan de Van Stolberglaan. Looddiefstal. Bij de politie werd aangifte gedaan dat van eeij schuur alhier een hoeveelheid lood was ontvreemd. Religieuse Kring. De vorige week Donderdag sprak de heer A. P. Smits voor den Rel. Kring over het onderwerp: „Ver band tusschen tuin en huis." De heer Smits begon met uiteen te zetten, wat in verband met de ruimte het begrip „huis" beteekent en hoe in de ruimte het huis moet worden ingeweven. In die ruimte moet ook de tuin die bij het huis hoort een harmonische aanvulling zijn. Verder werd een zeer groot aantal lichtbeelden ge projecteerd, die de causerie schitterend illustreerden. Zoo kreeg men een prachtig beeld van tuinarchitectuur van den vroegsten tijd af. Op buitengewoon vlotte en aangename wijze lichtte de heer Smits de afbeeldingen toe. Er was een flinke opkomst. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit zijn aan de heeren G. Duys en H. Alberts, resp. tuinbaas en boschbaas op den huize „Vogelenzang", de zilveren eere-medaille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. Wees verstandig, gij jonge vrouw! Ook bij volkomen gezondheid kunnen inwendige afwijkingen bestaan, die voor U en Uw kind gevaarlijk kunnen worden, als de dokter ze niet tijdig kent. Raadpleeg hem daarom zoo vroeg mogelijk, het best al vóór het huwelijk. Tracht nooit een uitgedoofden kachel weer met een scheut petroleum te doen opleven. Pas op voor de ontploffing van de petroleumstraal. AAN DEN C KUSSENS - 1 BATIKS - GL GRAFISCHE K Intieme mtl2 Op Zaterdag 17 intiemen muziekavoj Hout. Medewerking ieeraar conservator» en mej. Jeanne Emn d*am. Voor piano zal Pierné en Hans de E stukjes voör kinderei Clair de lune, gecon gevoerd door Rosiè Debussy, Duparc, Humoresques van D Uitnoodigingen zij Zan Dinsdag 20 April Vriendschap" een certzaal. Medewerk! Annie Wout (alt). Mart. J. Lürsen (pie Haarlem. Regelprijs 15 een speciale tarieven tentiën, t.w, Vra Hum> en Verh Verkoop, etc. 50 van 10 regels, e 10 ets., mits bij worden tege prijzen i Gedempte Ou en Jacobijn Tel. 10785 - Het Hoofd va bestuur van Bic er hiermede k< van heden af. gec dagen, ter gem te Overveen voor een iedei nedergelegd ee: ziening van het i der gemeente, betreft terreinen veld, gelegen gevormd door zangscheweg, d hovenlaan, der weg, de Zuidl; de grens Zand daal en verder het duingebied t en den Leywe; Bloemendaal A word wass gewa vuldi g o e Vooi BEGROOTiNGE E PRIJZEN - EENIGE D. VAKKUNDIGE

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2