COACH MUZIEK IS 'T MIDDEL PLAATSELIJK NIEUWS Maison Betty J. J. LANSDORP BLOEMENDAAL - TEL. 22387 VOOR DE KINDEREN! UITGAAN SCHOTEN Een orgel of piano J. DE MAAN HAARLEM iulianapark 60, 62 en 64 Orienteering in Noord-Oostelijke richting. f 375©.- Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND: OVERVEEN. HAARLEM. RIJKSSTRAATWEG 29 Meubelmagazijn „DE HOOP' om het verstand te bereiken door middel van het gevoel. Daarom is muziek in handen van ver standige ouders zulk een belangrijke opvoedende kracht. Orgelmuziek is de beste voor de begeleiding van de zangen der kinderen. Goede Orgels, welluidend van klank koopt U met handleiding en desverlangd adressen van orgelleeraren, het mooist, het billijkst en het gemakkelijkst bij TELEFOON 12605 TEFEF00N 12605 aanval trekken, om middellijk daarop weer in de ver dediging terug te zijn. Van de beide backs steekt Bak ker ver boven zijn confrater uit. Yfs maakt te veel fouten om hem als prima back te kenmerken. Boven dien is hij te langzaam en herstelt zich zelden als hij gepasseerd is. De eerste goal van V.V.A. is aan deze tekortkoming te wijten. Beijk is ongetwijfeld een der beste keepers van het Westen. Hij ziet zeker, is een drinkbaar object voor de select-commissie, en een ver gelijking met den V.V.A.-doelman, die eenige weken in een tweede klas proefelftal gekozen werd, valt on getwijfeld ten nadeele van laatstgenoemde uit. In dit verband vragen wij ons met verwondering af, hoe het mogelijk is, dat geen enkele speler van Schoten (de Wit, Heijerman Dona!) van Zandvoort (Beekhuis, Molenaar, Keesman!) van Bloemendaal (Beijk Sr., Bakker, Sunter, de Jong!) in een dezer proefelftallen opgenomen was. Wij zagen deze keurelftallen aan 't werk, maar verwonderden ons over de opname van zeker tien der twee en twintig spelers. Zoo loöpen er bosjes rond in de derde en zelfs de vierde klas. Men ga maar eens zien naar elftallen als T.H.B., E.H.S., Z.R.C., Zeeburgia, Helder en Swift, en ieder zal met ons overtuigd zijn, dat uit deze vereenigingen zeker een elftal is samen te stellen, dat elke tweede klasser uitstekend partij kan geven! Bij V.V.A. viel de voorhoede ons ook bitter tegen. De verdediging was uitstekend, hoewel 't zwakke spel der Bloemendaal-aanval geen juiste krachtsmeter voor het kunnen der Amsterdamsche defensie was. Drijf hout, eens een der beste voorhoedespelers van 't land, viel absoluut niet op. Bernsen, nog niet lang geleden door een bekende Amsterdamsche sportjournalist op opvallende wijze naar vorefi gebracht, deed weinig of niets tegen Bakker, terwijl het spel der linkerwing van de rood-zwarten ook al geen grootschen indruk maakte. Dat de Amsterdammers No. 2 van hun afdeeling zijn, pleit ook niet voor de sterkte van dezen groep, en hierop afgaande, is ze zeker niet hooger te taxeeren dan de speelkwaliteit van de tweede klas A! Bloemendaal III liet een kostbaar puntje achter op Heemstede, 't Verwondert ons sterk, dat ze het tegen Z.V.O. III niet verder dan een gelijk spel wist te brengen. Het vierde moet Zondag voor de promotie in 't veld tegen 't sterke N.O.G. Ook hier gelooven we niet, dat het succes aan de zijde der Bloemendalers zal zijn. Men kan echter niet weten, en zoo lang er leven is, is er nog hoop! H. BLOEMENDAAL. Heeft „De Delft" beteekenis voor onze gemeente? Eén van de vele dingen, die de gemeente Bloemen daal tegenover andere gemeenten in een uitzonderlijke positie plaatst, is, dat onze gemeente geen enkele wa terweg heeft, geschikt voor den aanvoer per vaartuig van allerhande materialen. Dat is niet bepaald voor- deelig. Schier alles moet per as vanaf het N.B. Spaarne aangeveerd worden, via de Kleverlaan. 't Is ook een blijvend geworden dagelijksche bedrijvigheid, het heen- en weerrijden van zand- en Steenwagen, welke mate rialen per schip worden aangevoerd maar te water niet verder kunnen worden gebracht dan tot de uiterste Z.-Oostgrens van Schoten. Er i s evenwel een „wa terweg"' die onze gemeente dicht benadert en die over een groot gedeelte zelfs als natuurlijke grensscheiding van BloemendaalSchotenHaarlem in eere wordt gehouden. Wordt echter het voorgestelde annexatie plan een feit, dan zal héél deze „waterweg voor zoover Bloemendaal betreft, ingelijfd bij het grondge bied van „Groot-Haarlem". Stel, dat De Delft, als waterweg voor den aanvoer van materialen etc. voor Bloemendaal beteekenis zou kunnen krijgen met wat goeden wil van Haarlem en Bloemendaal is dat denkbeeld zeer wel uitvoerbaar! dan zou, zoo er gens, hier het wachtwoord moeten gelden „eerst eens kijken wat men in Den Haag van plan is nopens de annexatie-wellust van Haarlem". Maar stel eens het andere geval, n.l. dat Haarlem óf niets of als uiterste het grondgebied van Schoten en Spaarndam krijgt toe gewezen en dus De Delft als grensscheiding bleef ge handhaafd, lijkt het dan zoo mal, om van die groote sloot een knap bevaarbaar water te maken, dat blijken zou zeer nuttig te wezen? De Jan Gijzenvaart vanaf het Spaarnwater naar -en zelfs voorbij -het kruis punt van de Delft is voor een binnen vaartje tamelijk breed. Wellicht, dat een kleine baggermolen daar nut tig werk zou kunnen doen. De Delft, vanaf de Jan Gijzenvaart naar de Brouwersvaart tce zou flink ver breed moeten worden en uitgediept. Zouden ook op deze wijze de verkeerswegen niet belangrijk te ontlas ten zi«n van de veel te zware vrachten, die daarover thans vervoerd moeten worden? Door de politie werden in het Bloemendaalsche bosch op heeterdaad betrapt met het stelen van bloe men zekere K. en V. uit Schoten. Na verhoor «wer den beiden weder op vrije voeten gesteld. Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg Gr. Houtstr. 126, Tel. 11700 I HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN Gunning. Aan de firma Metselaar en Zn. te Haarlem is opgedragen het bouwen van „Huize IMaria Immacu late-." aan de Krommelaan te Bloemendaal en wel op het landgoed „Dennenheuvel De som, waarvan de aannemers het werk hebben acingenomen bedraagt 46324. In de algemeene vergadering van aandeelhouders der Buffetmaatschappij „E. Pluribus Unum is benoemd tot commissaris Mr. D. E. Lioni alhier. De „trek" naar het Zeestrand. Het mooie lenteweer, als voorbode van den nade renden zomer, doet, ondanks het nogal koele Oosten windje der laatste dagen, reeds velen een kijkje nemen aan het strand of beter, vanaf den duinrand, zich koesterend in de heerlijke voorjaarszon, verlustigen in het spel der golven van het zilte nat. Het Holland- sche hart „trekt" naar de Zee. Wij zagen deze week reeds menigen wielrijder, mo- torristen en auto's den Zeeweg passeeren, om korter of langer te verpoozen in de nabijheid van het strand. Straks komt weer'de groote „trek" naar Zee én levert weer iederen dag het schouwspel van auto motor- en zelfs wielerwedstrijden langs den Zeeweg. Onze motorbrigade wacht inderdaad een drukken tijd! Maar wordt het nu geen tijd, dat vooraf de rijwiel paden van het stuifzand worden ontdaan; de zand heuvels te laten verwijderen. Moet er ook aan het eind van den Zeeweg niets gedaan worden? Zou daar nu niet eens een goed bruikbare trap te maken zijn van het strand naar den duinrand. Waarom de ruïne gehandhaafd? Bloemendief stal In den nacht van Donderdag op Vrijdag, de vorige week, zijn uit een tuin, gelegen aan den Bergweg, een flinke partij narcissenbloemen ontvreemd. Het is de politie gelukt den dader, een zekere De B. te Velseroord, op te sporen en in arrest te stellen. De B. had de bloemen reeds verkocht, doch een 1500- tal kon nog worden in beslag genomen. Vreeburg in de Veiling. De eigenaar-exploitant van het bekende hotel-café- restaurant Vreeburg zal einde dezer maand zijn zaak in veiling brengen. Ziedaar een kort bericht wat toch heel wat zeggen wil. Immers, hotel Vreeburg is wel de eenige gelegen heid om tegen billijken prijs te vergaderen, uitvoe ringen te geven e.d. De mogelijkheid bestaat nog dat het geheel wordt gekocht door een ondernemend persoon, die neg een kansje wagen wil, doch daar de bedrijfsuitkomsten de laatste jaren niet schitterend zijn geweest, betwijfelen we. of dit wel :zal gebeuren. De mogelijkheid, dat de Vereenigingen de handen in elkaar zullen slaan, is ook zoo goed als uitgesloten, daar hun aantal te gering is en het gebouwencomplex wat groot is, dus te kostbaar, om met eenig succes te exploiteeren. Voor de diverse schietvereenigingen lijkt ons de opheffing van dit hotel cafè-restaurant al heel ern stig. Zeker, in Haarlem zal men nog wel terecht kun nen, doch voor Bloemendalers met een zuiver Bloe- mendaalsch hart, die vooral nu niet gaarne laten blij ken, dat zij zelfs voor een vergader- of schietlokaal Haarlem noodig hebben, is dit toch ook weer een bezwaar. Doch laten we afwachten. Misschien keert alles zich nog ten beste. Het mag dan voor den vriendelijken ondernemer van thans een minder prettig iets zijn te moeten reti- reeren, terwijl juist de laatste jaren herhaaldelijk ver beteringen werden aangebracht, het zal dan toch een voldoening zijn, dat wat door hem is georganiseerd, niet vernietigd zal worden. Veiling van „Rustenburch". Dinsdag heeft ten overstaan van notaris mr. J. A. de la Haye in openbare veiling plaats gehad de inzet van de buitenplaats „Rustenburch" Bloemendaalsche weg 2, te Bloemendaal. De buitenplaats werd ingezet op 50.400 door H. Smolenaars, te Haarlem. De toeslag vindt plaats Dinsdag 20 April. 't Zou een 'dwaasheid zijn te meenen, dat de gesta dige ontwikkeling van het thans nog door de gemeente Schoten begrensde rayon bouwterrein, het uitdijen van de bebouwing naar het Westen Noorden én Oosten op dat ruime complex, van geen invloed zal zijn op de verdere ontwikkeling der gemeente Bloemendaal. Evenzoo zou het van kortzichtigheid getuigen, wan neer men meent, dat de groote plannen, onlangs door de Staten van Noord-Holland vastgesteld tot aanleg van eenige primaire hoofdverkeerswegen in dit gewest, iederen invloed op de groei en bloei van onze ge meente zullen missen. Het tegendeel is waar! De gemeente Bloemendaal zou er heel verkeerd aan doen, wanneer zij zich zelf als blijvend geisoleerd ging beschouwen. Het direct landelijke, het echte dorpskarakter van enkele jaren geleden nog, is en wordt steeds meer verdrongen door de groeiende stadsidee en stadsallures. Naar mate de omvang en het gebruik van mechanisch-moderne vervoers- en verkeersmiddelen toenemen, zal de vroe ger vooral zoo bekende vreemdsoortige zelfstandig heid en onafhankelijkheid van de dorpen en kleine steden afnemen. Men .zou er van kunnen spreken, dat de tegenwoordige dorpeling of bewoner van een pro vincie-stadje veel vroeger, veel meer en regelmatiger, kennis maakt met het meer moderne stadsleven. On tegenzeggelijk was en is dat van grooten invloed op de beschaving van het dorpsmilieu. Immers, zeer ken merkend is het, dat de vroegere oer-vijandige gezind heid en houding van bewoners van aan elkaar grenzend plattelandsgemeenten, zeer belankrijk zün geproportioneerd. Er is meer verdraagzaamheid ge komen naar mate de dorpeling uit zijn isolement kwam. Dit is een zeer belangrijke factor voor het cultureele- en economische leven, Om het eens plat uit de druk ken: de dorpeling van tegenwoordig is reeds vanaf zijn kinderjaren in de gelegenheid om ,,mensch te worden, dank zij het gebruik van de onder veler bereik liggende moderne verkeer- en vervoersmiddelen. Het riiwiel heeft zijn hoogtepunt bereikt; het stalen ros is van enorme beteekenis geweest voor het cultureele- en economisch leven óók van dorpen en kleine steden. Thans dringt zich steèds meer op den voorgrond het motorisch vervoermiddel: de auto en het motorrijwiel. De schuchterheid, onbeholpen- en achterlijkheid van den dorpeling tegenover den grooten-stadsbewoner, hebben gelukkig plaats gemaakt voor een rijpheid, gelijk aan dat van den stedelihg en het is verblijdend te zien, hoe bewoners van betrekkelijk onbeteekenende dorpen zich enthousiast werpen in de economische worsteling om het bestaan tegenover den oogenschijn- lijk zooveel beter gesitueerden stedeling. Die verschijn selen kunen wij gelukkig ook waarnemen in onze ge meente, waaruit duidelijk blijkt, dat ook Bloemendaal in de bevloeiing van dezen modernen stroom is be trokken. Toch lijkt het niet denkbeeldig, dat een deel van onze vroedschap nog te veel gehechtheid bezit aan de uitzonderlijke positie van Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout. De geografische ligging en de volks nederzetting van vroegere tijden reeds zijn daaraan niet vreemd. Maar zoo deze verschijnselen aanwezig mochten zijn en wij herhalen daarover niet geheel gerust te wezen dan is het dringend noodig om daarmede zoo spoedig mogelijk te breken. Men ont komt niet aan dingen, die het gevolg zijn van normalen' groei! En wanneer dus én Heemstede, én Haarlem én Schoten en zelfs Velsen, benevens Zandvoort, zich willens of onwillens ontwikkelen, den stempel dragen van het moderne leven van tegenwoordig; wanneer deze gemeenten betrokken zijn geworden in het cen trum van het hyper moderne verkeer, dan zou het grenzeloos naïf zijn te meenen, dat Bloemendaal haar uitzonderlijke positie van voorheen zou kunnen be houden. Daarmede zal men terdege rekening moeten houden. Men weet, dap in Amsterdam de hartslag is voor. het moderne vesper in heel Noord-, een groot deel van Zuid-Holland» en Utrecht. Dit is ook het uitganspunt geweest voor de vaststelling van het wegenplan door de Provinciale Staten van dit gewest. In hoeverre uitvoering zal worden gegeven aan het reeds lang hangende voornemen om met verwaar- 1 oozing van Haarlem s .centrum, een secundairen weg aan te leggen vanaf den Amsterdamschen straatweg naar het Noordelijk deel van Schoten, met inbegrip van den bouw van een brug over het N. B. Spaarne onder die gemeente, is. op het oogenblik niet bekend. Feit is, dat een zeer belangrijke weg is geprojecteerd vanaf den Rijksstraatweg Amsterdam—Haarlem nabij de Liedebrug in Noord Noord Westelijke richting naar het N. B. Spaarne, die met een brug over die breede vaart verbinding zal geven naar de Zaanen- straat te Schoten. Deze straat ligt weer in rechte ver binding met de Zaanenlaan, welke geprojecteerd is tot de Delft, de uiterste westgrens van Schoten misschien straks Haarlem (tot den spoorweg) En hoewel de N. Stationsweg in deze gemeente in precies een rechte lijn ligt met die pracht-breede Zaanen laan en -straat schijnt ons gemeentebestuur weer terug gekomen te zijn van zijn aanvankelijk voornemen om, te zamen met Schoten, een brug te bouwen over de Delft en aldus Bloemendaal direct te verbinden met den belangrijksten en doelmatigsten verkeersweg naar de hoofdstad des lands. Nu kan ons gemeentebestuur het standpunt innemen, dat, wanneer die weg- vanaf het Spaarne naar dén Amsterdamschen straatweg in aanleg genomen wordt, het altijd nog vroeg genoeg is, om mede te werken tot den bouw van een brug over de Delft en daardoor de verbinding met den N. Stationsweg te bevorderen, maar de vraag is gewettigd, of Bloemendaal n u niet reeds belang heeft bij die verbinding. Is het denk beeldig, dat, vooral na" de, electrificatie van den spoor weg, hét' station Ëloemendaal zich daardoor in een drukker bezoek zou mógen verheugen? Wij meenen, dat de- Raad van Bloemendaal vooral niet vergeten mag dat! het belang van onze gemeente meebrengt om de moderne verkeersaderen vrij- en onbelemmerd toe te' laten óók naar Bloemendaal.. En dan zal men de geschetste verbinding niet kunnen ketren. Aan onze Oostgrens ten noorden van het station is nu reeds een villapark in-wording en wordt aan een nieuwe exploitatie brenging gedacht. Onze vroedschap zij daar niet blind voor maar werke zich lor uit haar gehechtheid aan een geisoleerd Bloemen daal! We hebben voor jullie een aardigheid be dacht. Jullie vinden onze kinderverhalen-aardig, soms zelfs prachtig en heel enkel verrukke lijk. Welnu, ter aanmoediging en op dat voor al veel kinderen onze verhalen zullen lezen, hebben wij iets aardigs bedacht. Zoodra jullie ouders het abonnementsgeld voor een vol jaar hebben betaald, dat is dus ƒ3, kunnen jullie een boek komen halen. Dat boek is dus geheel gratis, zoo goed als nieuw, en het eenige wat wij verlangen is, dat jullie ouders abonné zijn of het willen worden en voor een geheel jaar tegelijk betalen. Wie op 1 Januari 1926 abonné is geworden, betaald tot 1 Januari 1927 en wie zich thans opgeeft betaalt dus van April 1926 tot April 1927 en zoo vervolgens. Nu zullen er ook wel kinderen zijn, die meer dan één boek zouden willen hebben, daar ze met hun tweeën of drieën thuis zijn. Dat is dus een kleine moeilijkheid. Wij ra den hen aan een abonné aan te brengen, die ■zelf geen jonge kinderen hebben, bijv. Opa of Opoe, Oom of Tante, kortom iemand die zelf geen aanspraak op een boek zal maken. Een van jullie kan dan, met een klein be- wijsje gewapend, en nadat de ƒ3 voor het abonnement betaald zijn geworden een boek komen afhalen. We hebben thans reeds 13 boeken in voor raad, zoodat we voor de eerste week wel ge noeg zullen hebben. De volgende week en zoo vervolgens vindt men steeds de boeken vermeld, welke ter uitdeeling gereed liggen. Hieronder volgt het eerste lijstje: 1Dat lieve, goede Steendam. Een vroolijk verhaal voor jongens door Jac. van der Klei. 2. De Woelwater. Een spannend ver haal voor jongens door C. Joh. Kieviet. 3. De Club van Zessen Klaar. Een jongensboek geschreven door C. Joh. Kie viet. 4. Instituut Sparrenheide. Een jon gensboek geschreven door Chr. van Abcoude. 5. Het Beleg van Haarlem. Een jon gensboek geschreven door P. Visser. 6. Willem van den Molenaar. Een jongensboek geschreven door P. Elzer. 7. De Avonturen van Vier Pretmakers. - Een jongensboek geschreven door Ch. Krie- men. 8. De Jeugd van Frans Richter. Een jongensboek geschreven door Oom Tieling. 9. Een Zomervacantie aan Zee. Een meisjesboek geschreven door H. Brinkgreve. 10. Mijn twee Vriendinnen. Een meis jesboek geschreven door Truida Kok. 11. De zusjes van de Berkenhoeve. Een meisjesboek geschreven door Hermanna. 12. De Zilveren Kruisjes. Een meis jesboek door Bertha Clément. 13. Juffertje Wildzang. Een meisjes boek door Bertha Clément. De waarde van elk boek loopt vanaf ƒ0.90 tot ƒ3.50 zoodat in verscheidene gevallen het abonnement gratis of bijna gratis is. DE ADMINISTRATIE. Korfbalvereeniging „Sport Vercent" Bloemendaal'— Santpoort, Bovengenoemde Vereeniging houdt den 24en April <2b haar feestavond in een der zalen van den heer Van Holst, Hotel „Vreeburg" alhier. Zij, die dezen feestavond willen bijwonen, kunnen op aanvrage programma (toegangsbewijs) a 50 cent verkrijgen bij den Secretaris van de Feestcommissie, J. A. de Vries, Provinciaal Ziekenhuis nabfj Santpoort. Opdracht Verbouwing. De verbouwing van het winkelhuis van den heer C. Metselaar aan den Bloemendaalschen weg, is op gedragen aan den heer H. Bakker, te Haarlem. Archi tect van het werk is de heer A. J. Prinsenberg. Boottocht. Door de Afd. Overveen van den R.K. Volksbond is een boottocht georganiseerd welke zal plaats heb ben op Zondag 27 Juni a.s. De tocht is naar Schoorl en Schoorldam. De Muziekvereeniging „Euphonia" zal dezen tocht opluisteren. Kaarten zijn reeds in de laatste week van April verkrijgbaar bij de bestuursleden. Er zijn 300 kaarten beschikbaar, waarvan nu reeds een deel is besteld. De boot biedt plaats voor ruim 400 personen, zoodat het niet overvol wordt. VOGELENZANG. Schieten. Zaterdag 10 April heeft de Schietvereeniging Graaf Floris V haar vijfde ronde gesloten voor de Haar- lemsche competitie. De stand van het eerste vijftal is: P. Roeien 99—93, H. J. v. Tongere 96—95, G. Moojekind 95—94, N. van Keulen 97—91, H. Prins 90—88. Daar dit de laatste ronde is, heeft het le vijftal in de vijf ronde 4663 punten behaald. Een prachtig resultaat voor Vogelenzang. De Bazar ten bate voor „Het Brokkenhuis". Op naar de Nieuwe Botermarkt. Alteijd een in-gezellig werk: slenteren onder het zachte licht van de tentjes op de Botermarkt met elk zijn meest vermakelijke heterogene étalage knus bijeen gehouden tusschen de latten en lijnen. En nu op 21, 22, 23 April kunnen wij genieten van een als het ware gesublimeerde Botermarkt in het gebouw van den Kegelbond tusschen 2 en 5 uur en 8 tot 10, ons zelf er kostelijk vermaken ten bate van het Brokkenhuis. Het Brokkenhuis is het sympathieke jongste kind van de Haarlemsche Liefdadigheid. Daar wordt als nieuw gemaakt al het oude, dat wij (met schoonmaak vooral) zoo graag loozen en uitgedeeld alleen op ad vies van den Armenraad aan ware armen van alle gezindten; er wordt niet eens gevraagd of de nood- druftigen Hervormd, Joodsch of Katholiek zijn. Wie van hen iets betalen kan, geeft er wat kooppenningen. Ook menige vervallen voorraad van winkeliers kwam .hier tot zijn recht. Maar met Brokken alleen kan het Comité onvol doende hulp geven, de moppen (om in den stijl te blijven) vormen er een hoog noodige aanvulling, om ook ongebroken goed in depót te krijgen. - Een zeer actief Comité van dames en heeren, die reeds iang hun sporen verdiend hebben bij de Haar lemsche Liefdadigheid, zet nu in het gebouw van den Kegelbond een Botermarkt-bazar in elkaar; maar nu moeten ook die dagen alle echte Haarlemmers eens even komen binnen stappen. Er is waar voor alle beurzen en voor alle smaken, knutselwerk naast kunst, vermakelijks naast nuttigs. Vele particulieren en win keliers hielpen de voorraden versterken. Muziek en zang zullen de stemming verhoogen, de damescomité- ieden zullen, haast had ik neergeschreven met Boter- marktsche welbespraaktheid, de koopers en koopsters boeien. A!s wij dus alleen maar bij het winkelenop a.s. Woensdag, Donderdag en Vrijdag a.s. de Markt in den Kegelbond niet vergeten ten bate van de armsten onzer armen en van het jongste lid van de Haarlem sche Armenzorg. J. M. STERCK-PROOT, Eerelid van het Comité. Verplaatsing optiek. De opticien Carel van Huizen heeft deze week zijn optische inrichting verplaatst van Schoterstraat 3 naar Kleine Houstraat 13. Door deze verplaatsing is de ondernemer in de gelegenheid geweest zijn bedrijf en winkel belangrijk uit te breiden, wat men zien kan aan de smaakvol gearrangeerde étalages en het gezellige winkelinterieur. We verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer voorkomend en wenschen .den heer Van Huizen succes met deze verandering. Nederlandsch Tooneelverbond. De afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond geeft heden Zaterdag 17 April des avcinds 8 uur een voorstelling in den Stadsschouwburg door Cor Ruys' Klein Tooneel „De Blauwe Glimworm". Opgevoerd worden o.a. de volgende eenacters: De Huwelijksadvertentie door Barbarossa; De houten Ge liefde, door Joh. Broedelet; 't Drempeltje, door Bets Ranucci-Beckman; Sally Wegloop in Batavia, door Jan Fabricius; Wordt vervolgd, of de Terechtstelling van Petit Louis, naar het Fransch van Jean Bastia; Hij Zij en de Kinderwagen, door Joh. Broedelet. Verder voordrachten van Cor Ruys. De Kleine Apostel. De Kon. Letterlievende Vereeniging ,,J. J. Cremer" zal op 26 April in den Stadsschouwburg een voor stelling geven van „De Kleine Apostel", tooneelspel □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□na a a v* g brengt in uw woningveel gezelligheid. Het aanschaffen geeft echter dikwijls veel financiëele zorgen. Indien U een instrument bij ons be stelt, ontnemen wij U deze zorgen, g want wij leveren U een orgel of piano g a vanaf f 15.— per maand. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. g Aanbevelend, g DE HOOP g □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□pp

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2