VOOR Maison Hetty DE KINDEREN! 1 PLAATSELIJK NIEUWS 1 t c, vfrrfftc - bloemendaal Duva Rackets Dunlop Tennisballen Telefoon 22276 Dames- en Heeren Mode-Artikelen Bij de verwarde toestanden, die tegenwoordig in de buitenlandsche piano-fabricage heerschen, is het dik wijls alleen de naam van de piano, die ZOO TEN NAASTE BIJ een goede klank heeft. U dient daarom bij het koopen van een piano voorzichtig te zijn, en tot uw leverancier te kiezen, de pianohandelaar die door en door vakman is en wiens solididiteit boven twijfel is verheven. U is volmaakt zeker een GOEDE piano te koopen tegen billij ken prijs, wanneer U J. DE HAAN tot leverancier kiest, bovendien vindt U bij hem een groote sorteering. J. DE HAAN, Julianapark 60-62 en 64 TELEFOON 12605 - - - HAARLEM Gr. Houtstr. 120, Tel. 11760 Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN Het is daarom volkomen begrijpelijk, dat onze spil Hassink volkomen machteloos stond, en meer dan ooit is gebleken, dat iemand, al is hij nog zoon goede clubspeler, ook voor internationaal geschikt is. Hassink speelde vroeger in het Amsterdamsche Ajax en hoewel hij voldoende was, viel hij nooit buiten gewoon op. Daarna verhuisde Hassink naar P. S. V. (Eindhoven) Zuidelijke tweede klasser. Begrijpelijk is, dat de ex-Amsterdammer daar de ster was.V an Westelijkt eerste, tot Zuidelijke tweede klasser, is dan ook een groot verschil! Als een goede Westelijke tweede-klasspeler overgaat naar een vierde klas-ver- eeniging, is het logisch, dat hij in de nieuwe omgeving een uitblinker is. P. S. V. zag dus haar nieuwe spil op de lijst der Zuidelijke uitverkorenen plaatsen, en toen van Linge tóch genoodzaakt zag te bedanken, werd tot veler verwondering de Philipsinan de' belangrijke plaats van spil in het Nederiandsche elftal toevertrouwd. De gevolgen zijn funest geweest! Mede doordat de plaatsvervanger van Van Heel, de H. V. V.-er Sand- berg hee! middelmatig was, kwam er van onze midden linie ai weinig terecht. Geen oogenblik kon zij er aan denken, aanvallend op te treden, alle aandacht moest beperkt blijver, tot verdedigen, en Krom, die hoofd en. schouders boven zijn collega s uitstak, kon, niet tegenstaande hij werkte als een paard, de situatie niet veranderen. Dat onze voorhoede, met zoon' zwakke half-linie achte: zich, nog twee gcedc doelpunten maakte, is daarom o. i een bewijs, dat, indien wij de middenlinie rchad hadden, die tegen Zwitserland goed voldeed, de uitslag voor Nederland wiel gunstigeT geweest zot', zijn. Het is, hopen (doch vreezen) we een goede leer voor de elftal-commissie geweest, zich meer te oriën- teeren naar geroutineerde spelers al mogen ze dan minder naam hebben. Wij voor ons zijn er heilig van overtuigd, dat de E. D. O.-er Dinkla, stukken beter voldaan zou hebben. Dinkla is een stevige knaap, die inderdaad de spil is, waarom het E.D.O.-elftal draait, en aan wien de Haarlemsche rood-zwarten een groot deel van het succes, dat ze dit seizoen ontegenzeggelijk weer had den, mogen danken. Maar.Dinkla werd immers nooit naar voren gebracht, en zijn naam komt zelfs niet voor op de lijst van uitverkorenen der Weste lijke groep! Er dan is het vechten tegen de bierkaa! Trouwens, de samenstelling onzer nationale ploeg loopt over te veel schijven. Voor elk district een commissie, en dat voor een landje, dat betrekkelijk zoor. beperkte keuze heeft. In dit verband wijzen we op Oostenrijk, waar één man Hugo Meisl "het elftal samenstelt, en daarmede steeds uitnemende resultaten bereikte! Dezp dictator trekt zich weinig of niets van critiek aan, gaat onverzettelijk zijn weg, en lacht in zijn vuistje, ais men later moet erkennen, dat hij 't nog zco slecht niet gezien had. Voor Holland zou zoon „sterke man" gelooven we, een heele uitkomst zijn. Wie vind: hem? Bloemendaa! verloor Zondag voor de eerste ronde om. den Oldenbarneveldt-beker tegen de Kennëmers. en zag zich dus door deze weinig eervolle nederlaag, dc kans ontgaan, den beker definitief in bezit te krijgen! Ook het tweede elftal sloeg tegen H. F. C. 4 een droevig figuur en verloor liefst met 8-4, zoodat het nog steeds niet buiten degradatie-gevaar is. De laatste wedstrijd zal hier de beslissing moeten brengen. Het derde eindigde slecht, door tegen R. C. H. 8 slechts gelijk te spelen, terwijl het vierde de pro motiewedstrijder dlecht inzette, door van V. O. G. met 5-1 te verliezen! Het derde elftal speelt Zondag tegen Hillegom 2, en het vierde tegen V. S. V. 3, beide voor de pro motie! Wordt er weer verloren, dan kan men de illusie van overgaan naar een hoogere afdeeling als een verlorene beschouwen. Opgepast dus! H. BLOEMEND AAL. Vereeniging voor Jeugdwerk Door de gemeente daartoe in staat gesteld is de Vereeniging voor Jeugdwerk in onze gemeente be gonnen met het in gereedheid brengen van een terrein om kinderen nuttig en. aangenaam bezig te houden. Men weet dat door de goede zorgen van den heer Dankbaar en zijn staf van helpers al enkele jaren met goed succes wordt getracht dê jeugd van de straat te houden en hen datgene bij te brengen wat be vorderlijk kan worden genoemd voor de lichamelijk".- en geestelijke ontwikkeling van het kind. In navolging van andere gemeenten immers ook in Haarlem is een vereeniging voor school- en werk- tuinen en deze strekt zich zelfs uit tot binnen onze grenzen en die van Heemstede en Schoten heeft de Vereeniging voor Jeugdwerk gevoeld dat men ook hier de bakens moet verzetten naarmate het getij verloopt en heeft men bijtijds de hand kunnen leggen op een prachtig terrein in het hartje van Bloemendaal-dorp. De ligging is daarom zoo mooi cmdat de afstand van Bloemendaal-Noord nu niet te ver is, terwijl met een beetje goeden wil ook nog Overveeners kunnen meedoen aan deze hoogst nut tige ontspanning voor kinderen. De vorige week is de spade in den grond gezet. Veiligheidshalve zal men beginnen met exploitatie van de helft van het terrein. Is dit voldoende om alle aanvragers te helpen, dan wacht men met het oog op de financiën nog wat met de andere helft. De financiën toch baren de grootste zorg. Maar het Bestuur twijfelt niet, of uit de gemeente zal rijkelijk steun toevloeien in giften in allerlei vorm, wanneer deze goede arbeid onder de aandacht van het publiek wordt gebracht. Verschillende inwoners zijn al voor gegaan. Zco plaatst de firma Hogenbirk het hek tegen den kostenden prijs, de firma Bolsenbroek heeft gratis het graven van den vijver op zich genomen; de heer A. v. d. Werf heeft gratis de benoodigde ligustrumhaag toegezegd; de heer P. E. v. d. Werff heeft buitengewoon billijke prijzen berekend voor het spitwerk. Dit alles geeft hoop voor de toekomst. Zonder meerderen steun zal het terrein niet in exploitatie kunnen worden gebracht, omdat de toegezegde 1000 hiervoor niet toereikend zijn. De bekende tuinarchitect G. Bleeker heeft de lei ding bij den aanleg en de kinderen zullen in hem een bekwamen leidsman hebben. Kinderen van 10-15 jaar kunnen zich aanmelden bij den heer W. Dankbaar, Brederodelaan 15 tot en met 26 April. Hiertoe moeten zij een kaartje in de bus doen met het opschrift: Jeugd- tuinen, benevens naam èn adres. De kosten zijn 50 ct. per kind en per jaar. Tevens moet elk kind zich aan schaffen schep en een hark, door 't bestuur te leveren. De datum van opening zal nader worden bekend gemaakt. klaarde veider, dat hij met zijn volle verantwoorde lijkheidsgevoel op deze plaats evenzoo gereden zou hebben als de verdachte heeft gedaan en dat deze laat ste den get. bekend is als een uiterst voorzichtig rijder. Ten slotte werd als getuige gehoord de heer E. Kimman, automobielhandelaar te Haarlem, die ver klaarde dat naar zijn meening de lichten van de auto niet coed gesteld waren, zoodat de lichtbundel te geringe breedte had. Signalen behoeven op den weg volgens get's meening niet gegeven te worden. Daarna was het woord aan den Officier van Ju stitie, mr. Andringa. Volgens diens meening had verdachte in elk geval de paal van de maximum-snelheid moeten zien en dat hij op een weg, dien hij niet kende, voorzichtiger had dienen te rijden. De Officier acht het dus een feit, dat verdachte onvoorzichtig geweest, js, waar trouwens nog meer dere aanwijzingen voor bestaan. De Officier meende dan ook dat het wettig en overtuigend bewijs van onvoorzichtigheid geleverd was. De Offiéier meende dat hier noch een geldboete noch een voorwaardelijke veroordeeling op z'n plaats was en eischte derhalve een gevangenisstraf van drie maanden. Nadat de verdediger Mr. Van Löben Seis in een duidelijke uiteenzetting van de feiten aangetoond had dat van schuld feitelijk geen sprake kan zijn en hier dus allerminst een gevangenisstraf behoeft te worden toegepast, werd de uitspraak bepaald op Donderdag 29 April. We hebben voor jullie een aardigheid be dacht» Jullie vinden onze kinderverhalen aardig, soms zelfs prachtig en heel enkel verrukke lijk. Welnu, ter aanmoediging en op dat voor al veel kinderen onze verhalen zullen lezen, hebben wij iets aardigs bedacht. Zoodra jullie ouders het abonnementsgeld voor een vol Jaar hebben betaald, dat is dus ƒ3, kunnen jullie een boek komen halen. Dat boek is dus geheel gratis, zoo goed als nieuw, en het eenige wat wij verlangen is, dat jullie ouders abonné zijn of het willen worden en voor een geheel jaar tegelijk betalen. Wie op 1 Januari 1926 abonné is geworden, betaald tot 1 Januari 1927 en wie zich thans opgeeft betaalt dus van April 1926 tot April 1927 en zoo vervolgens. Nu zullen er ook wel kinderen zijn, die meer dan één boek zouden willen hebben, daar ze met hun tweeën of drieën thuis zijn. Dat is dus een kleine moeilijkheid. Wij ra den hen aan een abonné aan te brengen, die zelf geen jonge kinderen hebben, bijv. Opa of Opoe, Oom of Tante, kortom iemand die zelf geen aanspraak op een boek zal maken Een van jullie kan dan, met een klein be- wijsje gewapend, en nadat de ƒ3 voor het abonnement betaald zijn geworden een boek komen afhalen. We hebben thans reeds 13 boeken in voor raad, zoodat we voor de eerste week wel ge noeg zullen hebben. De volgende week en zoo vervolgens vindt men steeds de boeken gisteren bracht W. J., conducteur te Haarlem, het sieraad terug bij de eigenares. De eerlijke vinder ging met een flinke beloonjjig naar huis. BI.cl. Amateur-Fotograf e n- Vereeniging. Bl'daalsche Amateur-Fotograf en-V ereeniging. Donderdag 15 April hield bovengenoemde Ver-, eeniging haar maandelijksche bijeenkomst in het Ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem. Bij de ingekomen stukken bevond zich de mede- deeling van de Nederiandsche Platenfabriek „Photax", dat de inzendingstermijn voor de door haar uitgeschre ven wedstrijd verlengd werd tot 1 Juni '26, zoodat zij, die .nog geen gelegenheid hadden iets hiervoor gereed te maken, van dit uitstel kunnen profiteeren. Door den heer Van den Boogaardt, fabrikant van het Nebo-filmpark, werd een demonstratie gegeven, waarbij de voordeelen van zijn fabrikaat boven de oude filmpaks duidelijk werden aangetoond. De heer J. C. Mol vertelde een en ander over de korrelgrootte van de fotografische plaat en meer in het bijzonder werd er door spreker op gewezen, dat er verschillende factoren zijn, die invloed uitoefenen op dé korrelgrootte, zooals b.v. de emulsie van de fotografische plaaf), de gebruikte ontwikkelaar, de temperatuur en het alkali-gehalte hiervan, de duur van de ontwikkeling, enz. Op een volgende bijeen komst zal de heer Mol hierop nog nader terugkomen en een en ander door middel van lantaarnplaatjes toelichten. Vervolgens deed de heer Gerhard mededeelingen uit de praktijk en sprak o. a. over den belichtingstijd van opnamen bij kunstlicht (Stillevens); verder vertoonde spreker eenige lantaarnplaatjes, gemaakt naar op namen op de Nederiandsche Photaxplaat, waarbij de voortreffelijke kwaliteiten van deze plaat aan het licht kwamen. De voorzitter deelde nog mede, dat bij het bestuur wederom plannen voor clubtochten in bewerking zijn; hierover zullen zoo spoedig mogelijk nadere bijzonder heden worden medegedeeld. Aan den tentoonsteillingswand viel een, collectie foto's op Bijk-Gulden papier te aanschouwen, die een uitstekenden indruk maakte; aan de leden werden ver scheidene pakjes papier van dit fabrikaat uitgereikt ten einde hiermede een proef te kunnen nemen. De goed bezochte bijeenkomst werd besloten met de projectie van een collectie lantaarnplaatjes van de Fotoclub ,,Iris" uit Antwerpen, die mooi werk te zien gaf. Faillissement mej. Zuster W. J. M. Greeve, verpleegster, De Genestetweg 1, Bloemendaal. „Handelsbelangen" No. 1918 bevat de crediteuren- lijst in het faillissement mej. zuster W. J. M. Greeve te Bloemendaal. Zij telt 29 namen, met een totaal passief van 56.323,63. De baten zijn nog niet vol ledig bekend. Onderwijs. De heer J. Bergakker, te Schoten, is door B. en W. benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School aan den De Genestetweg, alhier. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. J.l. Maandagavond werd door bovengenoemde ver eeniging een bestuursvergadering gehouden en werd de heer P. J. Postma benoemd tot lid van de Tech nische Commissie (vacature G. Cornelisse). Besloten werd een adspirantenafdeeling in te stellen voor jongelui van beiderlei kunne van 16-18 jaar. Deze adspiranten afdeeling zal slechts uit een be perkt aantal bestaan en alleen zij, die een zwemdiploma bezitten, zullen er lid van kunnen worden. Vervolgens werd een concept-reglement voor Bui tengewone leden samengesteld. In beginsel werd vastgesteld, eerlang een onder- lingen wedstrijd te houden. De heer J. C. de Vries werd benoemd tot afge vaardigde naar dc vergadering van den Ned. Bond te Noordwijk. Automaat-Dieven. Op aanwijzing van den stationchef is het de politie gelukt ffwee personen op heeterdaad te betrappen, terwijl zij bezig waren met het zich toeeigenen van den inhoud eener automaat, staande in het station Bloemendaal. Het waren twee Amsterdammers, die tijdelijk in Bloemendaal werkten, 18 en 25 jaar oud, en vermeld, welke ter uitdeeling gereed liggen. Hieronder volgt het eerste lijstje: 1. Dat lieve, goede Steendam. Een vroolijk verhaal voor jongens door Jac. van der Klei. 2. De Woelwater. Een spannend ver haal voor jongens door C. Joh. Kieviet. 3. De Club van Zessen Klaar. Een jongensboek geschreven door C. Joh. Kie viet. 4. Instituut Sparrenheide. Een jon gensboek geschreven door Chr. van Abcoude. 5. Het Beleg van Haarlem. Een jon gensboek geschreven door P. Visser. 6. Willem van den Molenaar. Een jongensboek geschreven door P. Elzer. 7. De Avonturen van Vier Pretmakers. Een jongensboek geschreven door Ch. Krie- men. 8. De Jeugd van Frans Richter. Een jongensboek geschreven door Oom Tieling. 9. Een Zomervacantie aan Zee. Een meisjesboek geschreven door H. Brinkgreve. 10. Mijn twee Vriendinnen. Een meis^ jesboek geschreven door Truida Kok. 11. De zusjes van de Berkenhoeve. Een meisjesboek geschreven door Hermanna. 12. De Zilveren Kruisjes. E^n meis jesboek door Bertha Clément. 13. Juffertje Wildzang. Een meisjes boek door Bertha Clément. De waarde van elk boek loopt vanaf 0.90 tot ƒ3.50 zoodat in verscheidene gevallen het abonnement gratis of bijna gratis is. DE ADMINISTRATIE. dcor dezen diefstal zich vreeselijk hebben gedis- qualificeerd. Nader vernemen wij, dat zij niet op heeterdaad zijn betrapt doch door de politie zijn opgespoord. „Rustenburch" verkocht voor 51.000. J.l. Woensdag heeft tenl overstaan van notaris mr. J. A. de la Hayze in openbare veiling plaats gehad de toeslag op de buitenplaats „Rustenburch", Bloemendaalsche weg 2, te Bloemendaal. De buitenplaats werd de vorige week ingezet op 50.400 door H. Smolenaars, te Haarlem. Zij werd thans door denzelfde gemijnd op 600, zoodat zij voor 51.000 door den heer Smolenaars gekocht werd. Hotel „Vreeburg" in Veiling. Ons bericht van de vorige week is zeer tot onzen spijt foutief geplaatst. Wij willen hierbij den ^schijn als zou de heer Van Holst moeten retireeren, weg nemen, omdat het uitsluitend familie-omstandigheden waren, die den ondernemer deden besluiten van werk kring te veranderen. Donderdag is het Hotel in veiling gebracht en inge zet voor f 33.000, door A. Hoogeveen te Haarlem. OVERVEEN. Instituut Pons. Geslaagd voor diploma machineschrijven en kan toor-stenografie (130 lettergrepen per minuut) mej. H. Bijvoet alhier. „Witte Kruis". De vorige week Donderdagavond hield de afd. Bloemendaal van het Witte Kruis haar jaarvergade ring in hotel „Van ouds het Raadhuis" te Overveen. Toen de voorz. Dr. J. Th. Bornwater. om 8.15 de vergadering opende, kon hij maar weinig leden wel kom heeten, niettegenstaande de belangrijke agenda en een speciaal verzoek op de convocatie om vooral ter vergadering te komen. De notulen werden door den secr. den heer A. 'IJzerman gelezen en onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken gaven geen aanleiding tot bijzon dere besprekingen. In het jaarverslag memoreerde de heer A. IJzerman het overlijden van den heer A. F. Bijvoet, die 25 jaren zitting heeft gehad in het bestuur der afdeeling, welke hij steeds een warm hart heeft toegedragen. Op 23 Mei werd de Kon. goedkeuring ontvangen op de gewijzigde statuten. De afdeeling nam deel aan de herdenking van het 50-jarig bestaan van het Witte Kruis en besloot om aan de Vereeniging „Zonnestraal" ëen contributie toe te kennen van 25. Circa 600 circulaires werden verzonden aan de ingezetenen, wat tot resultaat had een contributie- vermeerdering van 350. Mevr. v. Heumen-Petit bracht namens de Comm. verslag uit over de rekening van 1925. Voor het nieuwe boekjaar werd dezelfde commissie benoemd. Wegens afwezigheid van den penningmeester den heer S. P. Reinierse,gaf de voorz. rekening en ver antwoording over het financieele beheer. In den finan- cieelen toestand van de Vereeniging is eenige ver betering gekomen. Tot nieuw bestuurslid werd benoemd de heer H. F. Tillema. De heer A. IJzerman bracht hierop verslag uil van de Commissie voor Wijkverpleging. 1925 is een goed jaar geweest, omdat de Commissie in staat is geweest haar arbeid goed te verrichten. Zuster Koopman heeft 2214 bezoeken gebracht; 94 nieuwe gezinnen werden geholpen. Zuster v. d. Berg heeft 2327 visites afgelegd; hulp werd verleend in 107 nieuwe gezinnen. 17 maal werd 's nachts hulp verleend. Zuster v. d. Berg assisteerde 4 maal bij ziekentransport. Zuster Koopman bracht als enquêtrice 114 visites in 11 gezinnen. Het verslag roemt de toewijding van beide zusters, over wier optreden niets dan lof wordt gehoord. Uit de magazijnen voor verplegingsmateriaal wer den 106 art. geleend; 124 aanvragen kwamen in. Het materiaal was in voldoende aantal aanwezig en ver keert in goeden staat. De damesleden hebben regel matig controle uitgeoefend. Oude ledikanten en matrassen zijn door nieuwe ver vangen. De oude zijn afgestaan aan het Leger des Heils. Eindelijk werd besloten om het 50-jarig bestaan van de afdeeling eenigszins feestelijk te herdenken. H. Dagbl. Haarlemsche Rechtbank Donderdagmorgen werd door de Haarl. Rechtbank behandeld de zaak tegen Baron v. H., die zooals bekend is onlangs den heer Dingerdis, looper der Haarl. Coöp. Dinervereen., zoodanig aanreed, dat dit den dood tengevolge had. De verdachte bekende, aldus de Opr. H. Crt., dat hij te dier plaatse had gereden met een snelheid van 30 a 40 K.M. Hij had evenwel het bord, dat dc maximum-snelheid van 20 K.M. aangaf, niet gezien en evenmin had hij uit het donker kunnen waarnemen dat de weg daar een bocht maakte. Door de daar aanwezige lantaarns was hij misleid en verkeerde in dc meening dat de weg daar rechtuit liep. Daardoor kwam hij in een flinke vaart bij de bocht waarin zich juist D. bevond, die werd aangereden doordat ver dachte zijn auto in rechtuit doorgaande richting stuurde. Verdachte had den looper eerst gezien toen hij op 3 M. afstand van hem gekomen was; het maakte den indruk alsof D. plotseling voor de lan taarns van de auto opdook. Een der inzittenden van de auto, mej. F. v. H., verklaarde dat de auto in matigen gang reed en dat plotseling voor de auto een man met een bus in de hand zich vertoonde. Zij riep „Pas op, die man!", maar op hetzelfde oogenblik hoorde zij een hevig gerommel en gerinkel, stopte de ayto en was het ongeluk reeds gebeurd. Ook zij. had, hoewel zij steeds vooruit had gekeken en niet door praten was afgeleid, het hek niét gezien, hoewel zij wist dat dit zich daar ongeveer moest bevinden. De heer J. Dozy, die nabij het Provinciaal Zieken huis met een ander stond te praten, had de auto zien passeeren met een naar zijn meening voor die plaats zeer matigen gang. Weliswaar bestaat er maximum snelheid, maar daar wordt niet aan gehouden. Dc bocht kan daar niet bepaald als gevaarlijk beschouwd worden, maar wel was de weg allesbehalve rijkelijk verlicht, terwijl bovendien de lantaarns van het voet^ pad, dat rechtuit loopt achter het hek, misleidend kunnen zijn, sinds men daar hout heeft weggehakt. Get. D. verklaarde dat hij overigens niet veel acht op de auto had geslagen en was zelfs niet eens gaan kijken toen hij een knal hoorde. De hoofdagent van politie F. H. Togtema ver klaarde dat hij, nadat het ongeval gebeurd was, daar ter plaatse een bloedplas heeft gevonden en geconsta teerd heeft uit de achtergelaten sporen, dat de auto vlak langs het hek gereden heeft. Uit door hem ge nomen proeven is hem gebleken dat i dicht bij den bocht de autobestuurder even naar links is uitge weken, waardoor hij het uitzicht op den weg ver loor. Dat behoeft slechts een zeer kleine afwijking naar links geweest te zijn. Wat betreft de maximum snelheid, die is daar slechts formeel, omdat de kom der gemeente daar begint; niemand houdt er zich aan en dat wordt door de politie ook van niemand ver langd. Overigens meende de heer T. dat verdachte als een voorzichtig rijder bekend staat. De chauffeur J. Walter, die met hoofdagent T. de proeven genomen had, zeide dat hij bij die proef het uitziéht van den autobestuurder op den looper nor maal, ongeveer 30 a 40 meter had moeten zijn. Even wel waren de omstandigheden voor° den autobestuur der biifkbaar zoo dat hij den looper niet had kunnen zien vóór hij drie of^vier meter van dezen verwijderd was, wat voor eerraeel wellicht aan de lantaarns van de auto te wijten was. Dr. J. P. L. Hulst, patholoog-anatoom, als des kundige gehoord, verklaarde, dat het aannemelijkste is^ dat D. gewoon overreden is; dat hij tusschen den auto en het hek als het ware gekraakt zou zijn, dat; lijkt den deskundige minder waarschijnlijk. De verde diger, mr. van Löben Seis, vroeg of het niet mogelijk was, dat D. reeds vóór de aanrijding was overleden tengevolge van een verlamming van het hart, het welk de deskundige pertinent ontkende. Vervolgens werden eenige getuigen a décharge ge hoord. Mr. O. E. G. graaf van Limburg Stirum verklaarde dat hij met den verdediger proeven heeft genomen en dat uit die proeven is gebleken dat de verdachte den looper op een afstand van ten hoogste 4 Meter had kunnen zien en dat de bochten in de Brederodeweg voor een autobestuurder zeer lastig zijn. Get. ver 25-jarig Jubileum. J.l. Zaterdag 17 April herdacht de heer P. S. Mooy den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Amsterdamsche Waterleiding, en waarvan hij de laat ste 17 jaren werkzaam was in Leyduin. Namens de Directie werd hem door den hoofd opzichter een enveloppe met inhoud aangeboden, ter wijl het personeel hem vereerde met een zilveren horloge met ketting. De jubilaris dankte vöor de attenties. 25-jarig jubileum. De heer O. O. van Noggeren, hoopt Woensdag 28 April a.s. den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar als schilder in dienst trad bij de fa. C. van Willigen- burg Zoon alhier. Het zal den jubilaris op dien dag aan geen belang stelling ontbreken. De Gaslevering aan onze gemeente. B. en W. van Haarlem stellen voor in de over eenkomst ipet de gemeente Bloemendaal inzake de levering van gas eenigë wijzigingen aan te bréngen, waarbij o. m. bepaald Vtordt: „Pe door Bloemendaal té betalen vergoeding voor perskosten bedraagt per ifgeleverde M3 gas: over de eerste 500.000 M3 1l/2 cent per M3; over de tweede 500:000 per M3.; en over alle verdere M3 x/2 cent per M3. Indien de gasafneming door .de gemeente Bloemen daal mocht dalen beneden 1.000.000 M3 per jaar, dan zal Bloemendaal in. afwijking van het vorenstaande voor wat de eerste 500.000 M3. betreft als vergoe ding voor perskosten betalen 2 cent per afgelever- den M3. „Ten einde het alsdan voor de gemeente Bloemen daal mogelijk te maker? voor grootgasverbruik, den prijs te stellen voor de eerste 5000 M3. gas per jaar op 7 cent per M3. en voor alle verdere M3. per jaar op 6 cent per M3., zal voor het aan die groot verbruikers geleverde gas aan de gemeente Bloemen daal slechts in rekening worden gebracht den kost prijs van het gas in den gashouder te Haarlem ver hoogd per M3. met ]/2 cent winst en ]/2 cent voor perskosten. „Bloemendaal verbindt zich per jaar minstens 500.000 M3. gas af te nemen. „Voor iederen M^. die minder wordt afaenomen dan 500.000, vergoedt" Bloemendaal aan Haarlem 2 cent per M3. B. G. V. Door de Bloemendaalsche Gymnastiek-Vereeniging werd in de afgelgopen week een algemeene vergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer W. Pronk. De voorzitter deelde allereerst en tot aller genoegen medé dat voor het a.s. zomerseizoen een athletiekleider werd benoemd, n.l. de heer A. Verwers, een bekend athleet met de acte M. O.-Gymnastiek. Aan de Bloe mendaalsche Voetbalclub zal nu. worden verzocht, haar terrein één avond pet 'week af te staan. De eerste oefenavond voor dames en heeren werd bereids vastgesteld op" Dinsdagavohd 4 Mei. De oefenavond.en voor de meisjes werden bepaald óp Dinsdagavond 7—8 en voor de jongens op Don derdagavond 7.30—8.30. Ter üitbreiding van de oefenstof zal eiken maand een vcorturn-avond worden gegeven voor welk doel de noodige handleidingen zijn aangeschaft. De jaarlijksche fietstocht vindt plaats op Hemel vaartsdag naar Bergen aan Zee. Het vertrek ge schiedt om 7.45 bij het postkantoor te Bloemendaal. De adspiranten krijgen hun uitstapje op Zondag 16 Mei. De reis gaat per trein naar Alkmaar en vandaar te voet naar Bergen-binnen. De voorzitter besloot met een opwekking tot be oefening van athletiek en gymnastiek, voor welk doel men zich op de oefenavonden in de school aan de Genestetweg kan opgeven. Armband teruggevonden. Dezer dagen deed een dame bij de politie aangifte, dat zij een armband met brillanten had verloren. Eer- J* VJL V Ji I V L/ Ij 1j 1 t.o de Hervormde Kerk

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2