r SPORTPRAATJE Maison Betty PLAATSELIJK NIEUWS Fa. J. LETSCHERT Co. Bij aankoop van Uw Orgel J. de Haan - Haarlem Over Zeilen en Zwemmen. Wat is „Hooikoorts"! v. 't Hoff Jansen J. G. W. van der Pol levert J. DE HAAN, Julianapark 60-62 en64, Haarlem, Tel. 12605, U gaarne een duidelijke handleiding voor zelfoefening in het orgelspel, eenvoudige orgelmuziek en desverlangd adressen vangoede onderwijzers ide kunst van heforgel- spel. DE HAAN is het adres voor goede orgels tegen billijken prijs. U heeft er keus uit een twintigtal en de betalings termijnen zijn zeer gemakkelijk. - a ulianapark 60,62,64. Tcl» 12605 Cricket. Dat ook cricket zeer wisselvallig kan zijn, werd Zondag aan den Spanjaardslaan bewezen, waar een volledig Rood en Wit-elftal slechts met 9 runs kon winnen van het reserve-elftal der „groote Haagsche", terwijl een week te voren een zeer onvolledig Rood en Wit tegen H.C.C. I een draw wist te bewerkstel ligen na een merkwaardigen wedstrijd. Nadat eerst H.C.C. bijna 300 runs bij elkaar geslagen had voor 't verlies van een 7-tal wickets, wat haar nog moeite genoeg kostte niettegenstaande den zwakken aanval der Spanjaardslaanclub, kwamen de gastheeren op de mat. Niemand der aanwezigen gaf dezen eenige kans, te meer, waar het geheele Rood en Wit-team eenige dagen eerder door de „Haarlem'-bowlers voor zegge en schrijve 29 runs uitgegooid was. Maar juist gebeurde, wat niemand verwachtte: de volgelingen van Posthuma behandelden de Haagsche bowlery met het noodige ontzag, zonder daarbij te vergeten, de slechte ballen af te straffen. Wel ging t scoren voorloopig in langzaam tempo, maar toen de Haagsche bowlers vermoeid raakten en de fielders zich een zekere nonchalance gingen veroorloven, vloog de telegraaf de hoogte in. De Rood en Wit cap tain, die vooral in dezen wedstrijd blijken gaf, zijn taak uitnemend te verstaan, zag spoedig in, dat er nog wat te halen was, en deelde in dezen geest zijn consignes uit. Als de speeltijd verstreken is, hebben een zevental batsman een dikke 200 runs gescoord, en tevens een draw geforceerd, een resultaat, dat alles zins schitterend is te noemen. In dit verband is het begrijpelijk, dat men groote dingen verwachtte tegen H.C.C. 2. Dit werd echter niet bewaarheid, integendeel: Rood en Wit, dat thans „au grand complet" was, zette de Haagsche reserves voor het magere totaal van ruim 100 runs aan den kant. Ieder dacht, dat het een klein kunstje voor Post huma c.s. zou zijn, dat aantal belangrijk te over schrijden. De Haagsche aanval was echter zoo moei lijk te bespelen, dat de runs niet alleen langzaam kwa men, maar dat ook de eene Rood en Witter na de andere een plaats in de tribune kon zoeken, en toen de laatste man gebowled werd, was men juist negen runs boven het totaal der jonge Hagenaars, die dus geheel Rood en Wit opruimden voor de helft van het iuns, dat zeven Haarlemmers op den aanval van hun eerste elftal maakten! Bloemendaal speelde Zaterdagmiddag tegen het sterke Haarlem 3, en moest de vlag strijken op de meest eervolle wijze. De Haarlemmers hadden allen een beurt gehad voor 85 runs. De eerste drie batslui van Bloemendaal zorg den voor een goede 40 runs, zoodat de zeven anderen voor de niet zoo moeilijke taak gesteld werden een kleine 50 runs te maken om te winnen. De taak was echter nog te zwaar, zoodat Bloemendaal met 20 runs verloor. De staart is nog te lang. De jongeren moeten serieus trainen, en dan zullen zeker de over winningen komen. H. Zooals ik dan in mijn vorig artikeltje toezegde, zul len we het nu hebben over het zeilen in Aalsmeer en wat daar zoo aan vast zit. Van Haarlem gaan we dan met den trein van 8.1& naar Aalsmeer, waar we even voor 9 aankomen en een gedeelte van het gezelschap de nog noodige in- koopen gaat doen; want niet waar, we moeten er op rekenen dat wc den geheelen dag onder zeil zijn en van „ergens wat opsteken" geen sprake is. Om zoo min mogelijk bagage van Haarlem uit mee te nemen, koopen we ons brood en melk in het dorp een melkfabriek is schuin tegenover de jachthaven van Dragt gelegen en verkoopt ons flesschen melk waarvan de flesschen na gebruik weer kunnen wor den teruggegeven. Verder kunnen we, ook des Zon dags, in Aalsmeer gerookte paling en andere lekker nijen voor de boterham aanschaffen, zoodat onze bagage zich in Haarlem feitelijk zou kunnen beper ken tot koffie-extract, thee, limonade, draad en naald en spelden (je kunt nooit weten en een scheur in jurk of jasje „staat" in een stad niet), zoo mogelijk een picnic-stelletje om spiegeleitjes te bakken en melk voor de koffie te warmen en verder alles wat men zoo voor mond en maag denkt noodig te hebben, 'k Vergat nog te zeggen dat we, dicht bij het station rechtsaf, ook nog een fruituitstalling hebben, zoodat ook dat niet meegenomen behoeft te worden. Denk vooral om drinkwater, want daar zijn ze in Aalsmeer, bij gebrek aan duinwaterleiding, erg zuinig mee, en het water uit de Plassen is, ook al door zijn smaak niet voor drinkwater te gebruiken. Terwijl door een gedeelte van het gezelschap de inkcopen worden gedaan trekt de rest naar de jacht haven om de, natuurlijk van te voren besproken, schuit in ontvangst te nemen. Vooruit een boot bespreken is, vooral voor Zondag zeilen, een besliste noodzake lijkheid, want als regel geldt bij Dragt, dat voor het zeilen op Zondag de schuiten reeds een drie a vier dagen van te voren besproken zijn. Voor eventueele correspondentie hierover is voldoende te adresseeren: „Jachthaven R. Dragt en Zoon, Aalsmeer". Zooals ik reeds eerder schreef" zorgt Dragt, in geval we bij ons eigen gezelschap geen goede stuurman hebben, voor een betrouwbaren schipper, wat, als ik het goed heb. 'de huurprijs met 5,— per man en per dag verhoogt. Wat de huurprijs der schuiten zelf aangaat kan ik Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg Gr. Houtstr. 120, Tel. 11700 HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN nog zeggen, dat deze voor den Zondag van 8.— tot ongeveer 12.— bedraagt, hetgeen afhankelijk is van de grootte der schuit. De weekprijzen, dat wil dus zeggen de prijzen die we voor „een door den weekschen dag" hebben te betalen, is aanmerkelijk minder. Wanneer we nu aannemen, dat in een schuit van 8 a 9.— vier personen kunnen zitten en liggen desnoods dan kunnen we als doorsneeprijs aannemen, dat per persoon een 2.— a 2.50 be taald moet worden. En dat voor een geheelen dag zeilen en op het water in een omgeving, zooals wei nigen die kennen. Voor zwemliefhebbers en liefheb sters is het uit den aard der zaak op de plassen een uitstekende gelegenheid hoewel de niet goed ge- oefenden wel zeer goed moeten oppassen geen over moedige dingen te gaan doen. De veengrond veroorlooft maar op doodenkele plaatsen het staan want in den regel is de grond zoo drassig, dat we er minstens tot de enkels in weg zakken: waar nog bijkomt, dat zelfs vlak bij de oevers de diepte van het water zeer verschillend is; zoo iets van 1—3,5 Meter. Voldoende water om staande te drinken, zooals we dat noemen. Ik meen met bovenstaande beschrijving eventueele nieuwe zeilliefhebbers en hen die mij om inlichtingen vroegen, voldoende gegevens verstrekt te hebben. Volledigheidshalve kan ik er nog aan toevoegen, dat wij zelf meestal met den trein van 7.32 uit Aals meer terug gaan. We zijn dan zoowat 8 uur in Haarlem. Dat ik verder voor nadere inlichtingen bereid ben spreekt vanzelf. De redactie wil dan wel zoo vrien delijk zijn mijn adres op te geven. S. In de maanden Mei, Juni en Juli, dus in het warme jaargetijde, worden zeer veel menschen door eene ziekte gekweld, die men hooikoorts noemt. De naam hooikoorts klinkt zeer onschuldig en worden vaak de menschen, die aan deze kwaal lijden uitgelachen. Hel is echter eene zeer ernstige ziekte, die regelmatig in den bloeitijd weder optreedt. Het z.g. hooikoorts lijden met alles wat daaraan vastzit is zelfs aan vele dok toren betrekkelijk nog onbekend. De naam van deze ziekte heeft zich sedert eenige jaren ingeburgerd, toen men over de oorzaak en het verloop van deze ziekte niet veel wist. De hooikoorts echter, zooals heden be kend is, heeft met hooi niets te maken. Men verstaat veel meer onder hooikoorts een ziektebeeld, welks symptomen zeer talrijk en van verschillenden aard zijn. De ziekte wordt opgewekt door het stuifmeel, n.l. door de pollen van het bloeiend gras en het koren. De ziekte begint half Mei en bereikt zijn hoogtepunt einde Juni tot half Juli. Bij weinig gevoelige menschen tot einde Juni en bij meer gevoelige menschen tot Augus tus, ja zelfs tot September. In hoofdzaak moet men het beschouwen als eene vergiftiging doordat de zetmeel- pollen zich afzetten op de slijmvliezen van de neus, ademhalingsorganen, oogen, ooren enz. Zij die eenmaal door hooikoorts gekweld worden, krijgen het ieder jaar terug en in erger mate. De voor naamste symptomen zijn: snuiten met zeer sterke af scheiding, niesbuien, tot vaak honderd keer, weken lange verstopping van de neus, ontstekingsverschijn selen van keel en neusholten, die vaak gepaard gaan met erge hoofdpijn, ontsteking van de andere adem halingsorganen en bronchiën, erge asthma, het jeuken en ontsteken van de oogleden, tenslotte afwijkingen van ,het hart en groote zenuwachtigheid. In heel erge gevallen wordt niet alleen het slijmvlies aangedaan, maar krijgt men ook huiduitslag als steenpuisten, gor delroos enz. Bij vele hooikoortslijders treden neus-, cogen- en asthma-verschijnselen tegelijk op, maar ook komt het voor dat het tot één beperkt blijft. De weten schap is tot voor kort machteloos tegenover deze ziekte geweest, daarom is de hooikoortsbond ontstaan, eene vereeniging, die zich tot taak gesteld heeft, het wezen van de hooikoorts te onderzoeken, het lijden te bestrijden en behoeftige hooikoortslijders ondersteu ning te geven. De hooikoortsbond geeft ieder jaar een tijdschrift uit, een jaarbericht; de vroegere jaarberich- ten zijn, voor zoover nog in voorraad, voor de prijs van iy2 Mark te verkrijgen. Het verdient aanbeveling, deze tijdschriften te bewaren en in te binden. Naast dit jaarbericht geeft de bond nog uit een z.g. Merk- blatt, waarin al het wetenschappelijke over hooikoorts in begrijpelijken vorm is weergegeven. De bond be schikt over een groot aantal leden, waaronder zeer veel doktoren, die hooikoorts-patienten zijn. Dat, in alle opzichten goed bewerkte tijdschrift, bevat over hooikoorts een buitengewoon overzichtelijke verzame ling van werkelijke goede middelen, die het lijden kun nen verzachten. Het Merkblatt en het jaarbericht wordt aan alle hooikoortslijders, die lid zijn van den hooikoortsbond, toegezonden. Ook geeft de bond aan zijn leden ver schillende voordeelen, zooals gedurende den hooikoorts- tijd goedkoop logis.s'op Borkum en Helgoland, vermin derde Loolprijzen enz., enz. Men wordt lid van den hooikoortsbond door inzen ding van minstens 5 Mark aan den secretaris-penning meester den heer H. Stolzenberg in Düsseldorf-Gert*es- heim (Rheinland), postcheque Giro 94450 Keulen. Men wordt echter verzocht, indien mogelijk, meer dan 5 Mark bij te dragen, daar de bond jaarlijks groote bedragen moet uittrekken voor behoeftige hooi koortslijders. Voor Behang- Stoffeer- en Beddewerk is het adres annex Meubel- en Tapijthandel Botermarkt No. 12 Filiaal! Begijnestraat 16, Beverwijk JUT" Prijsopgave zonder verplichting, BLOEMENDAAL. Door de politie alhier is aangehouden de Duitsche dienstbode K. uit Danzig, die het gelukt was met een valsche pas over de grenzen des lands te komen. Zij is weder op transport gesteld om over de gren zen te worden geleid. Dinsdagnamiddag 18 Mei j.l, had op den hoek Mol- laan—Potgieterweg alhier 'n aanrijding plaats tusschen twee automobielen, waarvan een van de Potgieterweg en de andere van de Mollaan kwam. Hoewel beide be stuurders signalen hadden gegeven waren deze blijk baar door hen niet opgemerkt, zoodat een botsing plaats had. Van de auto bestuurd door den heer R. uit Overveen brak een veer en knapte de voorband stuk, terwijl van de andere bestuurd door den chauf feur van den heer B. v. H. uit Velsen de treeplank en het portier werd beschadigd. De laatste kon op eigen kracht verder rijden, doch de eerste moest met behulp van een andere auto naar de garage worden vervoerd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Ons nieuwe Wandelpark. Indertijd is door de gemeente aangekocht een ter rein aan den Hoogen Duin en Daalschenweg van den heer Hugo Muller, met het doel dit weder bij gedeelten als bouwterrein te verkoopen. Voor eenige maanden terug heeft de wethouder, de heer Laan, in den Raad voorgesteld de laatste stukjes grond, welke de ge meente nog had, niet meer te verkoopen, daar met loode oogen door hem werd gezien dat die mooie Hooge Duin en Daalscheweg werd volgepropt met villa's en landhuizen. Om die reden wordt het land goed, wat 6 H.A. groot is, thans ter beschikking van het publiek als wandelpark gesteld. Dit kon des te beter, omdat de heer Hugo Muller er reeds paden had laten aanleggen. Deze zijn door de gemeente van een lage afsluiting voorzien en hier en daar is er wat opgeknapt. Alles is nu zoo goed als gereed en j.l. Zaterdagmiddag hebben vertegen woordigers van bladen het park in oogenschouw ge nomen, onder leiding van den waarnemend burge meester, den heer J. C. Laan. De heer Laan heeft ons verzocht een beroep op het publiek le doen om geen schenderijen toe te laten, want de gemeente kan op die afgelegen plek geen be waker stellen, laat staan er geregeld politietoezicht op te doen houden. Dat is ten eenenmale onmogelijk. Het park blijft dus geheel overgelaten aan het publiek. Het terrein ligt ten Westen van den Hooge Duin en Daalschen weg, tegenover het Wilhelminaduin, be ter bekend onder den naam: ,,'t Kopje". De plaats van ligging alleen is reeds een aanbe veling voor een bezoek aan dit nieuwe wandelpark waard, want vanaf het golvend terrein heeft men een schitterend uitzicht over Bloemendaals duinlandschap met daarachter de zee: - Het nieuwe wandelpark zal twee ingangen tellen; één vlak naast den ingang der zgn. „Zanderij" en één tegenover het Kopje. Deze laatste ingang zal er tevens een zijn voor auto's, die langs een breeden weg een ongeveer 100 M. verder liggend plateau bereiken, waar een rustige standplaats kan worden ingenomen. Wandelpaden zijn geprojecteerd ter breedte van 2 Meter en afgezet met eenvoudige lage araadatschei- ding, die niet hinderlijk blijkt voor de genieting van het mooi natuurschoon. Waar het gemeentebestuur van Bloemendaal zulk een loyale houding aanneemt, is het ook zeker be grijpelijk, dat het eenige eischen stelt. En die eisch is, dat het park weder gesloten zal worden, indien blijkt dat het park door het publiek beschadigd wordt, door dat men zich bijv. buiten de paden begeeft of planten en bloemen vernielt. Daarom ook beveelt het gemeen tebestuur het behoud van deze wandelplaats in de zorg van ieder weldenkend mensch aan. Met ieders medewerking, zal ongetwijfeld alles uit stekend marcheeren. Heden Zaterdagmiddag zal het terrein zonder eenige plechtigheid worden geopend. B. V. C. De vorige week Vrijdagavond hield de B.V.C. haar laatste vergadering in dit seizoen. Bij de opening richtte de voorzitter, de heer Cassee, eenige hartelijke woorden van dank tot den secretaris voor zijn uitgebreid jaarverslag. Het bestuur onderging geen verandering. Voorzitter Adr. Cassee, alsmede de beide aftredende commissa rissen C. A. Bakker en C. J. Cassee, werden bij accla matie herkozen. Bij de bestuursmededeelingen werd ook een en an der betreffende de pas tot stand gekomen cricketver- eeniging besproken. Zoo spoedig mogelijk zal een defi nitief bestuur worden gekozen. Getracht zal worden een lezing in Bloemendaal te doen houden over de cricketsport, waarvoor dan een ter zake kundig sport man zal worden uitgenoodigd. De vergadering was slecht bezocht. Schaaknieuws. De Bloemendaalsche Schaakclub speelt Dinsdag 1 Juni a.s. tegen de IJmuidensche Schaakclub in Hotel „Vreeburg" alhier. Volgende week hopen we de uitslag van dezen wedstrijd te kunnen vermelden. Voor Burger-Timmerwerk is Uw adres s Bloemendaalscheweg 23 - Telef. 22315 Vestiging Technisch Bureau. De vorige week is alhier opgericht het Technisch Bureau Stuurman Maas, gevestigd* De Genestet- weg 16, Telefoon 22701. De vennootschap stelt zich ten doel het ontwerpen en uitvoeren van centrale ver- warmings-installaties volgens elk systeem en voor alle doeleinden, warm- en koudwatervoorziening, sanitair- en ventilatie-inrichtingen en verder alle werkzaam heden, welke tot dit bedrijf behooren. Deze vennootschap, waarvan eerstgenoemde firmant als eerste verwarmings-technicus bij een der grootste firma's is werkzaam geweest, is daardoor in de ge legenheid om elke order op dit gebied vakkundig uit te voeren en kan men zich met vertrouwen tot ge noemde firma wenden. We wenschen de fa. Stuurman 6 Maas succes met hun nieuwe onderneming. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Woensdagavond 19 Mei j.l, vergaderde de afd. Bloemendaal-Velsen van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde in hotel Vreeburg alhier. De vergadering, die goed bezocht was, werd geleid door den nieuwen voorzitter, den heer E. A. W. Hirschfeld. Na een kort inleidend woord van den voorzitter, kreeg de heer Van Laren, hortulanus van den Amster- damschen Hortus, gelegenheid tot het houden van zijn voordracht over „Insectenetende planten." Spreker begon zijn voordracht met in het licht te stellen, de verschillende wijzen, waarop planten en in secten met elkaar in relatie staan. Een gevolg van de relatie tusschen planten en insecten is de bestuiving en wel speciaal de kruisbestuiving, welke van zoo groot belang is voor het tot stand komen van krachtige nakomelingen. Alvorens tot insectenetende planten over te gaan, deelde spr. eerst eenige hoofdzaken mede over de voe ding der planten; als organen voor de voeding werden genoemd de wortels en de bladeren; de eerste voor het opnemen van water en de daarin opgeloste voedings stoffen, de laatste voor assimilatie. Soms zijn er afwij kingen in deze wijze van voeding, nl. als de plant sommige der voedingsorganen, b.v. groene bladen mist. De parasieten doen dat door van andere planten het benoodigde voedsel op te zuigen. Soms krijgen de planten gebrek aan water. Hierin wordt voorzien door een bijzondere inrichting, waardoor het water blijft staan in vergaarbakjes. Vaak vinden insecten in dit wa ter den dood. Vervolgens besprak de heer Van Laren eenige insectenetende planten en daarvan zeer uitvoerig het Hollandsche vliegenvangertje (Drósera rotundifolia), een plantje, dat veelvuldig voorkomt op de hei, in drassige weiden en over het algemeen op zandarmen bodem. De haren op de bladeren (tentakels) scheiden een kleverig vocht af. Komen kleine insecten hiermede in aanraking, dan kleven ze vast, de tentakels schei den rijkelijk een pepsine houdend vocht af, sluiten zich om 't insect, het diertje wordt door de pepsine verteerd en door de tentakels geabsorbeerd. Ook de Amerikaansche vliegenvanger door Darwin genoemd „The wonder of the world", kwam ter sprake. De Bekerplant vangt wel insecten, maar grijpt ze niet. In de bekers vormt zich vocht, de insecten tuimelen van de gladde wanden van de bekers naar beneden in 't vocht en verdrinken. Eigenaardig, dat sommige mug gen larven in dit vocht blijven leven, evenals inge wandswormen blijven leven in het darmkanaal van mensch en dier. Na nog enkele soortgelijke planten besproken te hebben, eindigde spreker zijn canserie. Na de pauze werden nog een groot aantal lantaarn plaatjes vertoond, die het gesprokene zeer verduide lijkten. Voor, de puntenlijst waren ingezonden; 1. Schisantes Wischonesis 10 p, B. Vader; 2. idem 8 p. Boegschoten; 3. Hortensia's 10 p. Van Empelen en Van Dijk; 4. Orchideeën, Boegschoten 9 p.; 5. Af gesneden bloemen, A. Bos. Met dank voor de ken nismaking. Door het bestuur werd medegedeeld, dat de Latyrus avond is vastgesteld op 30 Juli en de najaarstentoon- stelliug op 29 en 30 October. Daarna werd de vergadering gesloten. v. O. veroordeeld tot 2 jaar. De rechtbank veroordeelde H. v. O., de bedrijver van de serie geruchtmakende inbraken in Bloemendaal, Overveen en Heemstede, thans tot een gevangenisstraf van 2 jaar, met aftrek van voorarrest. Het psychiatrisch onderzoek verricht door Dr. F. Muller en Dr. W. Beyerman, had uitgewezen, dat v. O. wel beschouwd moet worden als psychopaat, doch dat hij voor zijn daden niet onverantwoordelijk kan worden gesteld, Euphoma. Vrijdagavond 21 Mei j.l. is door de R.-K. Harmonie Vereeniging „Euphonia" van Overveen een concert gegeven in de gemeentelijke muziektent in het Bloe mendaalsche Bosch, uitgaande van de Ver. „Bloemen- daalsch Bloei". Het programma luidde: 1. Granada, marsch van G. Wittman; 2. La coupe d'Or, ouverture, E. Deneus- bourg; 3. Anona intermezzo van Vivan Gray; 4. Le Meunier sans souci, G. Guillement; 5. Dilbeekmarsch, Leon Marchant. Pauze. 6. Vieux Camerades, marsch, E. Lareu; 7. Ouverture Joyeuse, Lustspiel ouverture de Keler Béla, M. J. H. Kessels; 8. Caresses, concert- wals, Francis Popy; 9. The Gladiators Farewel marsch, H. L. Blankenburg. Er was zeer veel belangstelling. Onderwijs. De heer B. C. Elskamp, onderwijzer te Haarlem, is aangesteld tot tijdelijk onderwijzer aan school C alhier hoofd de heer K. Tinholt. Huize Hoeksteyn. Deze week zagen we van het nieuwe gebouw van den heer Meeuwig de driekleur wapperen. Dat wil zooveel zeggen als dat de grootste moeilijkheden over wonnen zijn, dat het hoogtepunt bereikt is, dat nu alles van een leien dakje gaat en dat we straks de beschikking krijgen over zooveel vierk. meters grond als we verlangen voor een veilig verkeer. De heer Meeuwig hoopt op 1 September zijn zaak in het nieuwe perceel te kunnen overbrengen. We wa ren daar natuurlijk zeer verheugd over, doch al weer in hoofdzaak omdat na die overbrenging het oude per ceel in minder dan geen tijd kan worden gesloopt en wij de trechter kwijt raken. De heer M. deelde ons mede, dat door zijn bemoei ingen de eerste steen is gelegd. Hoewel we dit wel zeer laat mededeelen of beter gezegd laat aan dc weet kwamen, kunnen we toch niet anders doen dan dit alsnog mededeelen. Het geeft toch blijk van hechtheid van het nieuwe gebouw. Als twee man noodig zijn geweest om den eersten steen op zijn plaats te krijgen Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHT1NG KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 dan beteekend dit een soliditeit voor het geheel. Laten we hopen dat de heer Meeuwig na heel veel moeite en strijd er in geslaagd is een gebouw te laten verrijzen wat een aanwinst voor onze gemeente betee- kent en laten we dan ook vertrouwen dat het hem zal gelukken per 1 September gereed te zijn met het geheel, dan beloopen we de kans dat met 1 October de weg daar ter plaatse verbreed zal zijn. Hotel Restaurant Iepenhove. In ons vorig nummer schreven we reeds iets van de uitbreiding welke dit bekende Hotel heeft ondergaan. Was „Iepenhove" voorheen uitsluitend ingericht voor pensiongasten, thans is er ook een prettige ge legenheid geopend om er „een wijle" te vertoeven voor het gebruik van een kopje thee of iets dergelijks. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheid gedu rende de Pinksterdagen inzonderheid le Pinkster dag waren hotels en café s hier ter plaatse zeer goed bezet, in welke gunstige toestand als vanzelf ook Iepenhove deelde. De bijvoeging van dezen modernen thearoom werd door de wederkeerende gasten en vreemdelingen ten volle geapprecieerd, want er is zorg gedragen dat, bij minder goed weer, als het ruime, mooie terras niet ge schikt is voor een rustig zitje, ook binnen in de gezel lige salon gelegenheid te over is om van het natuur schoon te genieten. De verlichting in stijl uitgevoerd, een gezellig open haardje en wat er verder bij behoort, dragen zeer veel bij dat de gasten een bezoek aan deze inrichting als vanzelf herhalen. Ook het Hotel Pensio n, dat dit jaar weer goed be zet is, voldoet aan de hoogste eischen, o.a. mag hier worden opgemerkt dat alle kamers der gasten met de ramen aan de wegzijde uitkomen, hetgeen de gezellig heid zeer verhoogt. Moge deze uitbreiding bij den voortduur aan haar doel blijven beantwoorden. De feestavond van „Het Witte Kruis". Wegens plaatsgebrek in ons vorig nummer eerst heden opgenomen. Vrijdag 14 Mei j.l. werd in Hotel „Duin en Daal het 50-jarig jubileum gevierd van „Het Witte Kruis zooals we in ons nummer van 15 Mei gedeeltelijk ver meldden. Voor zoo n „bijzondere" vergadering is in Bloemen daal wel belangstelling, want ondanks de vrij hooge entrée was de zaal van Hotel „Duin en Daal" geheel bezet met de élite van Bloemendaal en omgeving. Te ruim 8 uur beklom Dr. J. Th. Bornwater, de afdeelingsvoozitter, het spreekgestoelte, tot het uit spreken van een inleidend en welkomstwoord. Wegens het vrij groote programma beperkte spr. zijn inleiding slechts tot enkele grepen uit de geschiedenis der af- deeling. De afdeeling is opgericht 26 April 1876 met het doel: bestrijding van epidemies. Een barak en een ontsmettingsinrichting werden tot dit doel gesticht en wel in 1881 en 1890. Door de bemoeiingen van het Rijk werd deze arbeid tamelijk onnoodig en nu vond de afdeeling in de Wijkverpleging en malariabestrij ding een nieuw arbeidsveld. Twee wijkverplegingen zijn toen gekomen, de diaconie en die van het Witte Kruis, die eendrachtig hebben samengewerkt en na vele vergeefsche pogingen in 1922 zijn samengesmolten. Tot dusver is de afdeeling zeer gelukkig geweest met haar verpleegsters. Zuster Wolbers, zuster Dijk stra en zuster Tollenaar dienden de lijdende mensch- heid in Bloemendaal resp 9, 8 en 4 jaar. Alle drie raakten gehuwd en namen haar ontslag. Dit schijnt, zei spr. (doelende op het trouwen) nu eenmaal een fatum te zijn, dat op onze wijkverpleegsters rust. Spr. bracht vervolgens hulde aan de beide nog in dienst zijnde verpleegsters, Zr. Koopman en Zr. van den Berge, voor haar ijver, bekwaamheid en liefde voor haar taak. Met een verzoek aan de aanwezigen om de wijk verpleging te blijven steunen eindigde spr. zijn inleiding. Dr. de Mol werd daarna de gelegenheid gegeven tot het vertoonen van de malariafilm, die met zeer veel belangstelling werd gevolgd, om des tijds wil werd de film slechts voor een gedeelte vertoond. Dr. de Mol beloofde binnenkort ook het andere gedeelte te zullen vertoonen. Het tweede gedeelte van den avond was aan de muziek gewijd. Mevr. Jo-Demarquette en de heer Jac. van Kempen hebben gezongen en mej. Ré Levie be geleidde op de piano. Mevr. Demarquette zong eerst een 4-tal liedjes van Cath. v. Rennes: Idylle, Nacht, 't Zonnetje van 't Huis, en Verlangens Blijdschap; en later liedjes van v. d. Sigtenhorst Meijer (Witte Rei ger), Willem Landré een Air de l'Archange uit Ré- demption van Cesar Frank. Met zeer veel aandacht werd het heerlijke stemge luid van deze begaafde zangeres gevolgd. Niet minder werd de heer v. Kempen toegejuicht, die een vijftal liedjes met groot enthousiasme voordroeg, o.a. Der Frühling, Onder de Linden en Rondedans. Tot slot zongen de beide solisten het duet uit de Jahreszeiten van Haydn. Toen werd het een ovatie, waarin mej. Ré Levie deelde. Jonge dames boden hierop bloemen aan. Ten slotte bracht de voorzitter dank aan allen, die hadden medegewerkt tot het wel slagen van dezen jubileum-feestavond. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Donderdagavond 20 Mei j.l. werd door de bloemend. Reddingsbrigade een openbare propaganda-avond ge houden in een der zalen van Hotel „Duin en Daal". Als spreker trad op de heer A. J. Meyerink van Haarlem met het onderwerp „Het zwemmen en het redden van drenkelingen." Belanglooze muzikale medewerking werd verleend door het strijkje onder den naam „Jan Boon", waar van als leider optreedt de heer M. Rodriguer Pereira. Nadat door den voorzitter van de reddingsbrigade, de heer Van Nederhasselt, de vergadering was ge opend en bij welke gelegenheid de eere-voorzitter, de heer C. W. de Visser werd gecomplimenteerd voor zijn aanwezigheid, zoo ook Mr. D. E. Lioni, als voor zitter van Bloemendaal's Bloei en nog was medege-

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2