ZOMER- OPRUIMING PLAATSELIJK NIEUWS NOG KORTEN TIJD Colbert - Costuums, Regenjassen, Demisaisons, y 1 J. DE HAAN I Julianapark 60t 62 en 64 HAARLEM - TEL. 12605 M u j j Dames- en Heeren EVSode-Artikelen lTiaiSOn neiiy Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. Voor Burger-Timmerwerk J. Gm W. van der Pol voortzetting van onze groote van uitsluitend eerste klas Engelsche Gemaakte Heerenkleeding enz. enz. fl7.50f20.= f 25= f32.50 LEIN 35 Jac. N: FnnFWWWWWWWWWVWTnF,nW,Wn5 De beroemde GRUNERT-PIANO'S worden te Haarlem en omgeving alleen verkocht door J. DE HAAN j Julianapark 60, 62 en 64. Tel. 12605. Zij worden in de A. H. GRUNERT- fabrieken te Johanngeorgenstadt in groote hoeveelheden vervaardigd en zijn daardoor ondanks de bijzondere kwaliteit en afwerking billijk in prijs. U kunt Grunert-Piano's contant koopen of tegen gemakkelijke termijnbetalingen. honden juister is en veel aanleiding geeft tot moeilijk heden. Na eenig debat brengt de Voorzitter dit punt in stemming, hetwelk wordt aangenomen. 10. Voorloopige vaststelling uitbreidingsplan voor de omgeving van villa „Djember". Aangenomen. 11. Definitieve vaststelling uitbreidingsplan voor Rustenburch. Tegen dit plan is een bezwaarschrift ingediend door den tegenwoordigen eigenaar van genoemde buiten plaats, den Heer H. Smolenaar, waarin verzocht wordt de straal der afronding van den geprojecteerden weg, waar deze uitmondt op den Bloemendaalscheweg, tot kleinere afmetingen terug te brengen en de strook grond, die bestemd is voor de verbreeding van den Bloemendaalscheweg ter plaatse te ruilen tegen den aan de Gemeente toebehoorende strook grond aan de Bosch en Duinlaan, zoomede om het bouwen zonder tusschen- ruimte mogelijk te maken op bedoeld terrein naast de reeds bestaande perceelen aan de Bosch en Duinlaan. B. en W. meenen dat inwilliging van dit verzoek aan het plan afbreuk zou doen en overigens geen termen aanwezig zijn om op het aanbod tot ruil van grond in te gaan en stellen daarom den Raad voor het ontwerp ongewijzigd vast te stellen. Aldus wordt besloten. Punt 12. Loonregeling van de hulpchauffeurs, B. en W. berichten den Raad het volgende: Naar aanleiding van het om advies in onze handen gestelde adres van de chauffeurs W. J. Kars, J. van Altena, P. H. van Duin en J. J. van Duin, houdende verzoek om de tot 20 Januari j.l. geldende bijslag ad 0.50 voor eiken dag, dat de werklieden als chauffeur dienst doen wederom in te voeren, hebben wij de eer U onder terugzending van het adres mede te deelen. dat van de zijde der organisaties de nadruk werd ge legd op het gevaarvolle en verantwoordelijke werk van de chauffeurs, op grond waarvan zij het billijk achtten aan den wensch der adressanten tegemoet te komen. De meerderheid der vertegenwoordiging van het Ge meentebestuur evenwel was van oordeel, dat onder scheid behoorde te worden gemaakt tusschen de chauf- reurs-mécaniciens en de gewone chauffeurs, die geen verstand van den motor behoeven te hebben. Dat de eersten een ietwat hooger loon genieten dan een gewoon werkman, achtte men billijk; de laatsten evenwel behoeven in vakbekwaamheid niet boven een gewoon werkman te staan. Aangezien de meeningen der beide groepen verdeeld waren zal de gemeenteraad zelve een uitspraak moeten doen. De heer Van Kessel is het opgevallen dat het advies hetwelk de Raadsleden van B. en W. hebben ont vangen niet is zooals hij had verwacht. Het advies van het Georganiseerd Overleg heeft spr. gemist en waar deze kwestie door genoemde Commissie is behandeld daar had spr. verwacht dat ook de uitspraak van deze Commissie zou zijn bekend gemaakt. Ook wijst spr. nog op de tweeslachtigheid van den Voorzitter en van den heer Hogenbirk. De Voorzitter heeft indertijd er kend dat de arbeid van een chauffeur intens is, hij altijd in spanning zit en dus naast het chauffeeren geen anderen arbeid kan doen. De heer Hogenbirk heeft destijds ook gezegd dat hij er voor was dat iemand, die op een motorwagen kwam te zitten als chauffeur iets meer verdiende, terwijl hij thans in het Georgani seerd Overleg juist andersom heeft gesproken. De heer Schulz kan in tegenstelling met den heer Van Kessel den toeslag, welke de hulp-chauffeurs steeds hebben ontvangen, niet als een toeslag beschouwen doch hij beschouwt het zuiver als meerder loon wegens meerderen of meer verantwoordelijken arbeid. In hoofd zaak komt spr. neer op het onbillijke dat de toeslag is ingetrokken zonder dat iemand het wist of zonder dat het Georganiseerd Overleg was geraadpleegd ge worden. Spr. zou dus in elk geval willen beginnen met uitbetaling van de toelagen totdat omtrent dit punt eenige overeenstemming is bereikt, hetzij in deze hetzij in een der volgende zittingen. De heer Laan antwoordt den heeren, dat de zaak eventjes anders is dan zij wel zeggen. Het gaat hier om een onbillijkheid op te heffen, n.l. het geven van een toeslag welke er ongemerkt is ingeslopen en welke maar jalouzie verwekt. De gedachte, die bij sommigen voorzit, dat deze menschen een meer verantwoordelijk baantje hebben is volgens spreker absoluut overdreven. Wie één of twee dagen aan het stuur zit kan chauf feeren en weliswaar heeft de gemeente-architect hen er uitgekozen als de besten voor dat bedrijf, doch een andere arbeider is weer de uitverkorene voor een ander soort werk. Iemand, b.v., die riolen legt en die zware stukken cement laat zakken, heeft ook een ver antwoordelijk baantje. En zoo is ieder in zijn branche verantwoordelijk. Na heel veel gepraat over dit punt stelt de heer Van Kessel voor de hulp-chauffeurs 1.per week meer te geven indien zij als chauffeur dienst doen. De Voorzitter brengt thans eerst in stemming het verzoek der chauffeurs om hen 50 ct. toe te kennen voor eiken dag dat zij als zoodanig dienst doen. Dit wordt verworpen met twee stemmen voor, n.l die van de heeren Schulz en Muyens. Thans komt in stemming het voorstel van den heer Van Kessel. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen, zoodat aan hen, die daarvoor in aanmerking komen 1per week meer zal worden uitbetaald. Punt 13. Drinkwatervoorziening aan de Houtvaart Gr. Houtstr. 120, Tel. 11760 HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN Eenige bewoners van de Houtvaart hebben zich tot den Raad gericht met het verzoek hunne perceelen te willen aansluiten aan het net der gemeentelijke duin waterleiding. B. en W. hebben dit verzoek in handen van de be- drijven-commissie gesteld om advies, die hebben mede gedeeld, dat wanneer de perceelen van de heeren Roozen en van Emmerik, de adressanten, die het sterkst op de levering van duinwater aandrongen, worden aangesloten de daaraan verbonden kosten op rond 3000.— worden begroot, terwijl wanneer die lei ding ook werd gelegd langs de Houtvaart van de Mar- celisvaart naar de Zwemschool dit 4500.— extra zou kosten, ongerekend de kosten der dienstleidingen van de hoofdbuis naar de verschillende perceelen. Gezien het groote befang van een goede drinkwater voorziening voor de volksgezondheid zouden B. en W. in overweging willen geven om in afwijking van artikel 4 der Verordening op de levering van duin water, het verzoek in te willigen, ware niet binnen afzienbaren tijd de grenswijziging aan de orde, waar door er redelijke kans is, dat de Houtvaart c.a. bij een andere gemeente wordt ingelijfd, hetgeen tot ge volg zal hebben, dat ons bedrijf de waterlevering zal moeten staken en het bedrijf van de annexeerende ge meente, dat op een andere wijze functionneert, de buizen enz. niet zal overnemen, zoodat onnoodige kosten gemaakt zouden worden. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. overeenkomstig het advies der Bedrijven-Commissie den Raad derhalve voor afwijzend op het adres te beschik ken en adressanten in overweging te geven zich door het slaan van een of meer nortonpompen van behoorlijk drinkwater te voorzien. De heer Bornwater heeft met eenig leedwezen be merkt, dat B. en W. ook deze zaak weer aan de be kende kapstok n.l. die der annexatie heeft opgehangen daarbij vergetende dat zoo'n kapstok wel eens top zwaar kon worden. Spr. meent dat de gemeente mo reel verplicht is al haar inwoners van behoorlijk drinkwater te voorzien. Bezien we de cijfers van het waterleidingbedrijf dan blijkt daaruit dat er wel iets kan worden gedaan voor de Hcutvaartbewoners. Dat de watervoorziening van heel veel belang is blijkt toch wel dat ook het Provinciaal Bestuur niet stil zit in deze, doch hard werkt om onze geheele provincie van goed water te voorzien. De waarn. Wethouder geeft toe dat werkelijk de boeman, d.i. de gemeente Haarlem of het annexatie- vraagstuk hier een groote rol speelt. De heeren Schulz en Van Kessel wijzen er met na druk op, dat de politiek van de gemeente Bloemendaal betreffende de annexatie een zeer eigenaardige is. Zij maken er beiden het Dagelijks Bestuur een ernstig verwijt van, dat zij in deze zeer laks is en niet bij het Provinciaal Bestuur zijn geweest om deze kwesties te behandelen. Zoowel als de gemeente Heemstede kan ook onze gemeente in aanmerking komen voor scha devergoeding voor die gedeelten, welke eventueel ge annexeerd zullen werden. Zoolang de menschen in woners. zijn bs'hooren zij als irywoner.^ ,behandel&, of erkend te worden. De heer Prinsenberg heeft wel eenig bezwaar tegen die watervoorziening van de Houtvaart. Indien de toestand daar ter plaatse verbeterd kan worden door met steun van gemeente eenige nortonpompen te slaan dan is hij daar nog wel voor te vinden. Dat woord „Volksgezondheid" wordt hier z.i. wel wat veel mee geschermd. Men vergeet echter dat er nog wel percee len zijn, die nog niet van water zijn voorzien en krachtens de verordening reeds aangesloten hadden moeten zijn. De heeren Hogenbrik en De Roo van Alderwereld, vertegenwoordigende de Commissie van het Waterlei dingbedrijf, beantwoorden de verschillende sprekers. Uit een en ander blijkt dat door tegenwerking van particulieren de watervoorziening anders is geloopen, dan men aanvankelijk had gemeend. Inmiddels zijn die bezwaren uit den weg geruimd, doch inmiddels is men ook van gedachte veranderd en zal de aan leg weer veel duurder worden. Ook het feit dat de eigenaars van perceelen niet in de kosten wenschen bij te dragen weegt nogal zwaar voor de Commissie om niet al te haastig te zijn. Na nog eenig debat stelt de heer De Waal Malefijt voor om vast te stellen dat de eigenaars van percee len in de kosten van aanleg 25 pCt. zullen bijdragen. Dit voorstel komt in stemming en wordt aange nomen. Punt 14. Voorstel in zake de vaststellinn van den waterprijs en de verdeeling van het winstsaldo van het W aterleidingbedrijf B. en W. berichten den Raad: In Uwe vergadering van 20 Mei j.l. werd overeen komstig het voorstel der Waterleiding commissie be sloten van het winstsaldo over het boekjaar 1925, groot /32884.83H a. een bedrag van 7799.86 over te boeken naar het herstellings- en vernieuwingsfonds. b. 50.413^ over te schrijven op cje reservereke ning. c. 25000.te storten in een op te richten „uit breidingsfonds". d. het restant ad. 34.56 over te brengen op de nieuwe rekening. Daar dit winstsaldo vrij hoog is, meende de Com,- missie, in het vertrouwen, dat minder voordeelige ja ren verre zullen blijven, tevens te moeten voorstellen den prijs van het water, thans 0.25 per M3. bedra gende, te verlagen tot 0.20 per M3. Aanvankelijk kon ons College dit voorstel niet over nemen, daar het van meening was, dat ingeval de winst vrij hoog mocht zijn, niet moest worden over gegaan tot prijsverlaging van het water, doch aan die winst een andere bestemming moest worden gege ven, hetzij door versnelde aflossing van de ten behoeve van het bedrijf aangegane leening, hetzij door een deel ervan te storten in de gemeentekas ter aanvulling van het tekort, geleden wegens oninbare posten op de in komstenbelasting hetzij door retributiebetaling, hetzij op andere wijze. Na overleg met de Commissie zijn wij ten slotte tot het volgend compromis-voorstel gekomen en geven U in overweging dienovereenkomstig te besluiten: a. met ingang van 1 October 1926 zal de prijs van 1 M3. duinwater 0.20 bedragen. b. ingeval het waterleidingbedrijf over eenig jaar winst oplevert, zal c.q. voor het eerst over 1926 van de nettowinst 25 pCt. aan de gemeente worden uitgekeerd. Onder nettowinst wordt verstaan het be drag, dat overblijft wanneer van het winstcijfer de bij de Verordening op het beheer van het Waterleiding bedrijf voorgeschreven afschrijvingen hebben plaats gehad. Door den heer A. J. de Waal Malefijt werd daarop het volgende amendement ingediend: lo. om den prijs van het water te handhaven op 0.25 per M3.; 2o. om de meterhuur te verminderen met 75 pCt. Het wil ondergeteekende voorkomen, dat een water- prijs van 0.25 per M3. zeer billijk is te noemen. De meterhuur daarentegen is abnormaal hoog. Waar de totaal opbrengst der meterhuur ruim 8000.per jaar bedraagt, zal het waterbedrijf, bij aanneming van dit voorstel, ruim 6000.aan meter huur derven. Deze vermindering van meterhuur komt alle ver bruikers ten goede, wat niet het geval is bij vermin dering van den waterprijs, daar verscheidene menschen beneden het minimum waterverbruik (waarvoor een vast recht verschuldigd is) blijven. Het bedrijf kan bij dezen maatregel bovendien nog van een behoorlijke winst verzekerd zijn. De lieer Hogenbrik deelt mede dat de verlaging van den prijs van het water aan alle inwoners ten goede komt, daarop is gerekend met het voorstel. Waar echter inwoners beneden een zeker inkomen geen meterhuur betalen zou het juist een geheel ander effect geven, indien het voorstel van den heer de Waal Malefijt werd aangenomen, dan hij zich voorstelt. De heer De Waal Malefijt trekt daarop zijn voor stel in. Daarop wordt aangenomen om a met ingang van 1 October 1926 den prijs van liet duinwater terug te brengen van ƒ0.25 p. M.3 op ƒ0.20: en b niet te be handelen, daar het beter lijkt dat B en W. dit gedeelte terugnemen. Ontheffing bepalingen der bouwverordening. Punt 15. Overeenkomstig het advies der Commissie voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor om: A. ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening te verleenen aan: 1. A. Lassing voor bouw eener woning op den hoek van Duinlustparkweg en Alberdingk Thijmlaan 2. E. Sterneberg voGr verbouw van perceel Vij- verweg no. 12. 3. P. J. Roosegaarde Bisschop Voor bouw eener garage aan den Ruysdaehveg. 4. J. J. van Meeuwen voor bouw eener garage aan den Oosterduinweg. 5. B. Kuurstra voor bouw van drie woningen aan de Noorder Tuindorpslaan. 6. Gebrs. Peters voor bouw eener garage aan de -Rijnegomkb-an.- - - - 7. C. v. d. Leek voor bouw eener garage aan de Rijnegomlaan. 8. J. Verhagen Jr., voor bouw van drie woningen aan den Zandvoorterweg. Aldus besloten. B. Afwijzend te beschikken op het verzoek van de Wed. N. A. Faase voor verbouw van perceel Jan Willem Frisolaan no. 15, aangezien de inrichting er op wijst, dat het perceel door de aangevraagde ver bouwing tot onder- en bovenhuis zal worden inge richt. oor den heer Van Kessel worden nog pogingen in het werk gesteld om de gevraagde ontheffing te ver leenen, daar de Wed. Faase toch in haar onderhoud moet voorzien. Spr. zegt: laten we ook hier de hand maar eens over het hart halen. De Voorzitter antwoordt dat het hart hier geheel buiten het spel kan blijven daar de verordening abso luut niet toestaat dat deze ontheffing verleend wordt. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Ingekomen stukken. Punt 16. 1Proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Verzoek der Vereeniging „Bloemendaal's Bloei' om haar een subsidie van ƒ500.te verleenen tot viering van den 31 sten Augustus. Onder verwijzing naar de beraadslagingen van het vorig jaar (Raadsnotulen blz. 250) stellen B. en W. voor om aan het verzoek te voldoen onder uitdruk kelijk beding, dat alle kinderen, ook die uit Vogelen zang, van het feest mede zullen genieten. Het verzoek wordt toegestaan met op één na alge meene stemmen, die van den heer Schulz. 3. Uiteenzetting van den inspecteur der directe be lastingen betreffende het ontstaan der kwade posten gemeentelijke inkomstenbelasting. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Verslag over 1925 van den Keuringsdienst van warert. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Aanbod van den eigenaar van Stoel's Hofje om de straat voor zijn woningen aan de gemeente over te doen voor de som van 17.500. De waarn. Wethouder verklaart dat hij in zijn nopjes was toen hij het aanbod las. In de meeste gevallen moet te gemeente 1.betalen voor strook grond en hier wordt een flink bedrag aangeboden. Bij nadere beschou wing bleek hem echter dat voor den grond 17.500.- zal moeten worden betaald* Het werd dus: gewezen van de hand. 6. B. en W. vragen den Raad een crediet aan van 600.voor een tijdelijk ambtenaar ter wille van de uitbreidingsplannen. Van den heer Cuypers is n.l. be richt gekomen dat de uitbreidingsplannen gereed zijn, zoodat de ambtenaar die steeds aan deze plannen ge werkt heeft thans kan worden ontslagen. B. en W. zouden deze kracht gaarne willen over nemen tot 1 October, daar het wenschelijk is dat hij voor de gemeente behouden blijft. De heer Schulz maakt ernstig bezwaar tegen het voorstel van B. en W. om nu maar weer eens met KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerksplein TEL. 10492 is Uw adres: Bloemendaalscheweg 23 - Telcf. 22315 enkele woorden dit er door te halen, zonder dat het op de agenda komt te staan. De heer Hogenbirk uit zich in denzelfden geest. De heer Prinsenberg deelt mede dat het gemeente bestuur niet had kunnen voorzien wat thans gebeurd is. Er is een nieuwe Commissie ingesteld met de noodige sub-commissies en nog veel meer commissies en deze moeten voortaan de nieuwe uitbreidingsplannen be- studeeren. De instelling van deze Commissie heeft nog maar voor korten tijd terug plaats gehad, zoodat nie mand kon weten hoe de nieuwe toestand worden zou. Spr. zou het buitengewoon betreuren voor de ge meente indien deze ambtenaar niet werd aangehouden tot 1 October. Men weet niet wat het beteekent om zoo'n omvangrijk werk stil te leggen en er dan straks een nieuweling aan te zetten. De heer De Visser vraagt of het niet op den weg ligt van den heer Cuypers om deze kracht aan het werk te houden. De heer Hogenbirk zou het met ons eigen technisch personeel verder willen behandelen. De heer Schulz zegt dat het hem steeds duidelijker wordt dat een en ander voor de Raadsleden buiten gewoon onduidelijk is. Het is zeer twijfelachtig of die commissies te zenden. Na verloop van een, twee of dan kon het wel eens een permanente betrekking wor den. Spr. stelt voor om het heele zaakje maar naar die commissie te zenden. Na verloop van een, twee of meer jaren komen ze dan wel eens terug. De heer De Waal Malefijt moet erkennen dat nie mand weet hoe lang zoo'n geschiedenis kan duren. Wat de eene commissie goedvindt, keurt een volgende weer af. Daarom juist zou spr. het betreuren indien deze ambtenaar niet werd aangehouden. De Voorz.: Juist omdat het zoo moeilijk te overzien is moeten we dezen teekenaar aanhouden. In de vol gende zitting, die vóór 1 October gehouden wordt, komen we dan wellicht met betere voorstellen ter tafel. De heer Schulz komt er tegen op dat het weer net gaat zooals 't al zoo vaak gebeurd is en waartegen' de heer Otto altijd met kracht is opgetreden, n.l. aan het eind van een vergadering er even een voorstel door jagen, wat niet op de agenda heeft gestaan en waar het om de financiën gaat. D a t is het funeste in onze gemeente en daarmede schijnen wij nog geen leergeld genoeg gehad te hebben. Spr. zou eerst een behoorlijk rapport willen afwachten, zoodat we tenminste weten waar we aan toe zijn. De Voorzitter brengt thans het voorstel in stemming wat aangenomen wordt met tegenstemming van de heeren Hogenbirk, De Roo en Schulz. Rondvraag. De heer Schulz informeert naar de vacantieregeling. De eene school heeft 5 een andere 4, een andere op een lateren datum, enz. De Voorz. belooft voor het volgend jaar meer een heid: Dit jaar is de regeling te laat ingekomen. Ja, maar over dat „te laat" wil ik het juist hebben, zegt de heer Schulz. De heer Nuyens heeft een ernstige klacht over de Manpadslaan te Vogelenzang. Die weg is nota bene door de gemeente zelf stuk gereden en nu wordt er niets aan gedaan. Het verschil tusschen Heemstede en Bloemendaal is wat dien weg betreft zeer opvallend en niet in ons voordeel. De Voorzitter belooft beterschap. De heer Van Kessel wijst op de voetpaden in Aer- denhout. Het gras en onkruid staat op heel veel plaatsen een halven meter hoog. De Voorzitter belooft beterschap. Sluiting. BLOEMENDAAL. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is alhier één geval van rood vonk voorgevallen Ongeval. Een dame uit Bodegraven fietste Woensdagmorgen van het „Kopje" af en raakte haar stuur kwijt, waar door zij kwam te vallen en zich aan gelaat en handen ernstig verwondde. Secretaris P. E. N, De heer Baron R. W. van Lijnden van Sandberg, secretaris van het P.E.N., zal binnenkort onze ge. meente verlaten, om zich te vseligen in Zeeland, waar hij op Walcheren zal gaan wonen op het kasteel „Ter Hooge De heer Van Lijnden heeft de functie aangenomen van griffier van den Polder van Walcheren. Geslaagd. Zaterdag zijn te Amsterdam geslaagd voor het M. U. L. O.-diploma: B. Hans van Panhuys en Joh. Lebbing, beiden 1.1. van de Openbare School voor M. U. L. O. te Bloemendaal. Bloemendaalsche Burgerwacht. Bij de nationale schietwedstrijden op geweer model 95, uitgeschreven door de Leidsche Scherpschutters- vereeniging behaalde de Bloemendaalsche Burgerwacht van de 49 deelnemende korpsen den 3en korpsprijs, een zilveren medaille, uitgeloofd door den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. Koninginnefeesten. In aansluiting op het bericht van verleden week melden we nog, dat de voorbereidingen voor de Ko ninginnefeesten in vollen gang zijn. Zoo circuleeren onder de inwoners de inschrijvingslijsten. Van de in gekomen bedragen zal afhangen of het vuurwerk, dat het vorig jaar zoo'n succes was, zal kunnen doorgaan, 's Morgens wordt een optocht gehouden met versierde De eerste 2 weken onzer ZOMER-OPRUIMING bleken een enorm succes te zijn. Deze week zullen wij trachten alle verwach tingen te overtreffen. Onze prijzen zijn zóó ongeloof lijk laag gesteld dat zij tot koopen dwingen Wij garandeeren kwaliteit, pasvorm voor ieder figuur en prima afwerking van ieder kleedingstuk en hooger ZIET DE ETALAGES tad» InipalziTAJtrant Telefoon 11265 - Haarlem Geen zichtzending 90S e e o vehikels voor kinderen. Op de biljetten worden nog meer bijzonderheden vermeld, die heden in eiken win kel in onze gemeente opgehangen zijn. Nieuwe Autobus, Sinds eenige dagen rijdt door Bloemendaal een mo derne bus van den dienst SantpoortBloemendaal OverveenHaarlem, van den hèer Olie. De bus ziet er keurig en solide uit. De gevaren der zee. Namens het gemeentebestuur is aan de oudste leer lingen der Lagere scholen het bekende boekje van den heer A. J. Meyerink „De gevaren der zeer voor baders en zwemmers" uitgereikt. Een eigenaardig pleidooi. lil de Telegraaf levert iemand een pleidooi voor in voering van een Wet op wegenbelasting. De schrijver acht aanneming van het Regceringsontwerp gewenscht; vindt dat reeds veel eerder zoo'n wetsontwerp had moeten worden ingediend, omdat het alleszins billijk is een belasting te heffen van die weggebruikers, die mede schuldig staan aan vernieling, slijtage, van de wegen, maar hij acht het onbillijk, om taxi-auto's, vracht- cn bestelauto's ook in de belasting op te ne men. Want wordt gezegd deze voertuigen blij ven altijd binnen de lokale grenzen van een gemeente. Nu zullen de taxi-auto's niet meer en niet minder schuldig zijn aan slijtage van straten en wegen dan luxe- en andere passagiers-auto's. Maar vracht- en bestelauto's? Juist die voertuigen, kolossen en weg- walsen als 't ware, welke zeker o.a. tot de meest ver nielende soort gerekend moeten worden, vrij te stellen van wegenbelasting .ware in hooge mate onbillijk, waar zelfs de onschuldige wielrijder zijn 3.rijwielbe lasting in het wegenfonds zal moeten storten. Met moet het onzen gemeente-architect maar een vragen wat hij er van denkt. Ik denk dat hij er eerder voor zal zijn de luxe- auto's vrij te stellen, niet om de personen doch louter omdat een goed wegdek volko men berekend is op de luxe auto's doch nooit op de zware vrachtauto's. B. G. V. Vrijdag 9 Juli hield de B. G. V. een algemeene ver gadering in Hotel Vreeburg. Nadat de voorzitter te ruim acht uur deze geopend had met een kort woord van welkom, las de secretaris de notulen der vorige vergadering voor welke onver anderd werden goedgekeurd. Mevr. Gerrits werd gekozen als penningmeesteresse daar Mej. M. Schoon, na langen tijd deze functie ver vuld te hebben, door haar a.s. huwelijk verder hierin verhinderd is. De voorzitter richtte een woord van dank aan het adres van Mej. Schoone en hoopte dat haar opvolgster met dezelfde toewijding haar taak zal vervullen. Besloten werd voor elk onderdeel der Athletiek, het clubkampioenschap in te stellen, zulks om de prestaties te verhoogen, verder zal de kleeding geheel wit zijn met het wapen van Bloemendaal op den linkerborst. Met het oog op de a.s. Jaarvergadering (Septem ber) werd een feestcommissie in het leven geroepen, die de eventueele plannen nader bekend zullen maken. Den 25en Juli wordt een tochtje naar Bussum en omstreken gemaakt; vertrek Haarlem 7.33. Ieder lid wordt aangeraden hieraan deel te nemen. Nadat nog eenige kleine punten besproken waren, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering te 10.30 uur. Concert „Lourens Janszoon Coster". 't Concert, dat de muziekvereeniging Lourens Jans zoon Coster Zaterdagavond in 't Bloemendaalsche Bosch heeft gegeven, mocht zich in veler belangstel ling verheugen, verschillende omstandigheden werkten trouwens mede, om tuurlijk waren velen eens met een ander „Sursum", te hooren merweer geknipt voo Onder de 9 goed waarmee de muziekvi cours te Schinkelhav muntendheid harmc De programma den uitgereikt kwaï den smaak van het We beloven de Bloemendaalsche mits tijdig aangevra dat de programma's worden aangeboden Donderdag 15 Ju Jac. Nienhuys zijn De heer Nienhuy tabakswereld en is Ned.-Indië de proef gaan verbouwen. Geen wonder dan stichter der „Deli- hartelijke sympathie Reeds des morgen tige bloemstukken den, de Deli-Maatsc ondernemingen te A telegrammen waren teur der Deli-Maats benevens alle comn Ch. W. Janssen Stoffel&ar Blijden persoonlijk gelukwe secretaris der Deli gedelegeerd commiss eens aanwezig. De heer Herbert een hartelijke toesp allen, die in Deli bestaan, hun rijkd ben aan den ontdekl Nienhuys. Spr. uitte zijn op zijn hoog en let geniet en hoopte van zijn ervaring Des middags k' ondernemingen. Omtrent zijn leve bonden geschieden het volgende in „D Jacobus Nienhuy Juli 1836, was de kelijk zou hij zijn een eigen weg gez< Nadat hij op ee Duitschland zijn daan, ging hij op Indië, waar hij a. plaatst op de met kende tabaksonder, residentie Rembang neming, toebehoorei te Rotterdam, kwan raking met een A beweerde een bloe< te zijn en daardoo deelige contracten cultuurproducten, De Arabier opei dat de heer Nienh zijn firma, tot het een monopolie voc cultuur brengen v met den gemachtic den Arabier, vertr een nog zeer wein 5den Mei 1863 vo' ditie is echter op uitgeloopen. Het strekt niet van vc lichter van de eers van anderen verg op een kruisboot Na dit fiasco ke Leeuwen 6 Co. re terug, maar Nienh het besluit om zijn tijk te brengen en te nemen met het de uitgestrekte aar opgesneden, vond tuintjes, maar het vakman gunstig v De heer Nienh dato, zijn herinner op schrift gesteld den pionier valt t< ten worden overv ijzeren volharding wil van de aanva was aan het geb nadat hij er in Penang Chineescl succes. De eerste en '64 had getee meer dan 48 cent selaen zij zes- tc ten slotte 150 een in 1865 met hulp kreeg, haalden die 159, in 1866 gep betrekkelijk günsti den Arend c.s., v tot dusver had gc taal uit te breidt anderen moest zo terug, waar hij bereid vond de c Men bereikte ste zoodat op 1 Nc werd opgericht, n pij de helft der De heer Nienl werkt tot de gro nSË"

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2