A LJET ace Y ■NEDEMflNMKHE BflST Artistiek Bloemwerk 1 B. S. A. RIJWIELEN Alleen bij KENZEN'S Rijwielhandel COACH der wereld (ELENBOOM PLAATSELIJK NIEUWS Maison Hetty 1 OPRUIMING 1 I „DE DAHLIA", W. BEUNDER. SSlisII J. J. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL. 22387 Bloemendaal daal,Tel. 22324 ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR BLOEMENDAAL, OVERVEEN, AERDENHOUT, BENTVELD EN VOGELENZANG. UITGEVER: G. EIKELENBOOM IN VEREENIGING MET DF Vrome Zangen 1 J. DE HAAN Q il A =is toet adres woor=E3 TIJDELIJKE AANBIEDING zoo uit Engeland geïmporteerd van f 145.00 voor f 99.00 met certificaten van oorsprong en 50 Jaar garantie. VERBINDINGSWEG - BLOEMENDAAL Wefin. AM Rechtsk.-Adviseur G. LGKERSE Hotel Duin en Daal «■pi laarlem agen: Academie daalscheweg 42 No. 48 BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: BLOEMENDAALSCHEWEG 42 TELEFOON 22324 ABONNEMENTSPRIJS: VOOR EEN HALF JAAR 1.50 Julianapark 60, 62 en 64 HAARLEM TEL. 12605 Aan onze lezers! Wegens de vacanties zal ons blad in de maand Augustus in half formaat uitkomen. WEET GIJ HET NOG? Damesrijwielen f5.©@ hooger A. H. van der Steur Jr. G. J. Gude - Cuisinier vaardigen van SHOEDEN lessen voor Dames in hoed wensohen te ureue voor Meisjes: ng Modevak Inschrijving >2 b.d. ZïJIbrucj O. M. DE MUNNIK in lijn of C b autotype llijk geleverd door - ROLLUIKEN CONCURREERENDE rERING BINNEN m DIG EN BILLIJK to WINTERMAANDEN /OORDESTRAAT 81 1AARLEM - vanaf heden onneeren op f 1.50 pet ien bij voor- zrt met 2 ct. ons bureau, mdaal. Men Tel. 22324. aar en de nieuwbakken andere millioenpooten. op, onder een steen en werd, zou hij zich ont- 1 gaan zoeken, 't Was tuin, want dan wemelde p alle mogelijke insecten, n tijd, en hij overdacht, l. lar. ;en duizendpoot. - een millioenpoot! nul pooten tot twee en tje hulp kon je het toch ar wat kreeg hij een :n! en ook in poot nuln ummer zeven en dertig! greep al wat het was. pen in dat natte verblijf er vandaan gaan. Ja vogels! een paar pooten te ste- hij was de tel kwijt. Zou wee en zeventig pooten? ie rheumatiek! Die rheu- molensteenjaren! Toen Auw! t weer in een molensteen u, dat ik u nooit weer enaar en de millioenpoot e aan den kant van den cwijls op den steen wat looi zitje. et heengaan zei: „Dag bereid!", dan zweeg de 'raag niets, want ik weet randering nog geen ver- Eerste Jaargang ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1926. Dit blad verschijnt minstens éénmaal per week. l BLOEMENMAL'S EDITIE ADVERTENTIEPRIJZEN: Per regel ƒ0.15. Bij afname van 500 regels: 0.121 ƒ2 Per regel; 1000 regels: 0.10 per regel; 20C0 regels: 0.09 per regel; 5000 regels 0,07'/2 per regel. Kleine Advertenties, t.w. Koop en Verkoop, Huur en Verhuur, Vraag en Aanbod, etc.0.50 per Advertentie van hoogstens 10 regels, mits bij vooruitbetaling. ^uiniiiiiiuiüi]httmhii<imti»iiii]iiiiiiiii..«iiiiii.iüiiiniimiMiiüiil.iuiiil,iiiiit,.iiiiii..»uiii..iii^ worden nooit passender begeleid dan door orgel tonen. Met eenigen ijver leert U orgelspelen, terwijl U het orgel betaalt, en U geniet eiken dag tienvoudig in verhouding tot de betrekkelijk kleine bedragen der maandelijksche betalings termijnen. U'. vindt bij J. DB HAAN, Juliana- park 60—62 en 64, de grootste keuze inorgèls van uitstekende klank en kwaliteit en U BETAALT ER DEN LAAGSTEN PRIJS DE ADMINISTRATIE. Wij zaten heel alleen.... ^Beneden riep De .,cc een klagelied van verre pijn, Eii om ens heen was 't, of-al-drcomd' en sliep.... De hemel was veel sterrë zielen rein En Gij, o lief! waart immer het refrein.... Wij zaten maar getwee te' saam, de lucht Was wonderstil en vol gedempten schijn En om ons heen woei enkel het gerucht Van 't verre-klagend, leed-doorkreunde zeegezucht.. Wij waren als twee liedjes in het hemelruim, Die samenstegen tot een klankgebed.... Wij waren als het saamgewaaide schuim, Dat aan liet strand zijn huivre bloemen zet Uw blonde haar viel als een zijen net Rondom mijn stille hoofd, dat lei Uw teedre hand aan mijne zij, Zoo waren wij twee strophen schreienblij.... Uit: „De Tempel". BLOEMENDAAL. Onthulling van het Koolhovexi-monument op het Wilhelminaduin. In tegenwoordigheid van vele belangstellenden, waarbij werden opgemerkt de familie Koolhoven, leden van het dagelijksch bestuur van den A.N.W.B., van de gemeente Bloemendaal en van de Victoria-bron, leden der Haarl. Orkestvereeniging en haar dirigent Nico Gerharz, werd de vorige week Vrijdagmiddag op het Wilhelminaduin het Koolhoven-monument ont huld. De vereeniging Bloeniendaal's Bloei gaf reeds eerder toestemming om de oriënteertafel, een geschenk van genoemde vereeniging aan de gemeente, te verplaatsen naar het Julianaduin te Aerdenhout, waardoor op het Kopje ruimte kwam voor het Koolhoven-monument, dat bestaat uit een eenvoudige gemetselde oriënteertafel, tevens dienende als bank, gebouwd door den heer Teitsma te Bloemendaal, naar een ontwerp van den jongen Bloemendaalschen architect, den heer Van Kempen. Allereerst werd bij deze plechtigheid een rede uit gesproken door den heer E. Bergsma, voorzitter van den Toeristenbond voor Nederland. Deze sprak ongeveer als volgt: „Wat leven wij snel. Hoe vergankelijk is eer, is roem, is populariteit! Dat is het wat mij als voorzitter van den Toeristen bond voor Nederland, op dit oogenblik naar de lippen stijgt. Wel klinken deze woorden U, geachte toehoorders, thans zeker vreemd in de ooren, thans, nu wij juist een monument hebben opgericht, onzen ouden vriend Bram Koolhoven ter eere,- verkondigend zijn roem, zijn populariteit, een populariteit zóó groot, dat de een voudige vermelding van zijn naam voldoende zal wezen om den volke te verkondigen wat wel dit mo nument te zeggen heeft. Niettemin, wanneer wij bedenken wat Koolhoven eens beteekende voor den A.N.W.B., dat hij was de alom bekende, beminde, hoog gewaardeerde penning meester van den ook toen reeds grooten bond dat zijn hooge gestalte, zijn joviale kop, zijn geestig woord, zijn enorme werkkracht, bekenji waren, heel ons vader land door en toch bij zijn verscheiden zoo erg weinigen onder de tienduizenden leden van onzen toeristenbond zich zelfs ook maar den naam herinnerden van den - man, die zoo enorm veel bijdroeg tot zijn groei en bloei, tot vestiging van zijn invloed en macht. Dit moge ons weemoedig stemmen, deed spr. verder opmerken. Toch, het gebouw eert den bouwmeester, mocht ook zijn naam verloren gaan, het volgt blijvend de bestemming die hij er aan gaf, het moge niet meer zijn lof verkonden, meer dan dat, beter dan dat, het doet wat hij gewild heeft dat het doen zou, het ver vult de taak die hij het eens geschapen heeft. Gr. Houtstr. 126, Tel. H760 Dames- en Hespen MocJe-Ar&ikeSen E3 m tm E "Beuaiia E pij Ons werk werd op de Intern. Tentoonstelling met den hoogsten prijs bekroond j^j E m De Bond is gestegen in kracht, en invloed naar bui ten. Maar de grondslagen bleven dezelfde, besloot spr;, ZiÉ'fxïïx&L UI,»? en het .-stevig en sterk maakten. Hij was een der beste bouwers op dat fundament; het is mede zijn werk dat gegroeid en groot geworden is en -daarom is dit monument, dat Brain Koolhoven wil eeren om zijn werk op verschillend terrein, ook een monument voor den oud-penningmeester, lid van ver dienste v.an den A.N/W.B. van den Bond die tot zijn dood zyn liefde had, en die ook voor een zoo aan zienlijk 'deel is: Zijner handen werk. De volgende toespraak was van den heer M. C. van Zanten, bij ontstentenis wegens ziekte van den heer S. W. de Clercq, voorzitter van het comité voor het KooVhovenmonument en der Haarlemsche Orkest vereeniging. Het was, aldus spr., zeer zeker geen wonder dat kort na den dood van Koolhoven er stemmen in het Bestuur der Haarlemsche Orkestvereeniging opgingen om de nagedachtenis van hem die zijne laatste levens jaren geheel gewijd had aan de belangen van die vereeniging op eene waardige wijze te eeren. Want hoewel zoolang de H.O.V. zal blijven be staan, «de naam Koolhoven daaraan onafscheidelijk verbonden zal blijven, toch wilde men dat ook het nageslacht zou weten dat Koolhoven iets bijzonders was geweest. Wij dïi? het groote voorrecht hebben gehad met hem ie mogen leven en te werken, weten maar al te goed dat hij iets bijzonders was en had en hoewel het nu weer ruin 1 een jaar geleden is dat hij uit ons midden werd "weggerukt, toch zal het U even als mij vaak gaan, dat wij telkens weer aan hem herinnerd worden, dat wij in gedachten weer dat goede boertige gezic h; voor ons zien en dat wij weer meen en zijn vriendelijke innemende stem te hooren. Van li-et eerste oogenblik af dat hij het moeilijke en cndankba.re ambt van Voorzitter der H.O.V. aanvaard de, was het, alsof daarin een andere geest was ge varen. Met zijn buitengewone menschenkennis en met de daaraan gepaarde aangename wijze waarop hij de goede zaak wist naar voren te brengen, had hij de H.O.V. -spoedig in die richting gevoerd waarop hij meende dat zij ten volle recht had. Ik zeg in de richting, want helaas heeft hij het niet mogen beleven dat het groote onrecht haar jaren aan gedaan en waartegen hij met al de kracht die in hem was gestreden heeft, eindelijk erkend zou worden. Spr. eindigde met het monument over te dragen aan de goede zorgen van den Burgemeester van Bloemen daal, als hoofd der gemeente. Hierna onthulde mevr. Koolhoven, weduwe van den heer A. Koolhoven, hei iiij>nument door het liijschen VcUi uur tós getfêH'teiijk etum de blikken der aanwezigen onttrokken had. De burgemeester Jhr. A. Bas Backer hield na de onthulling de volgende toespraak: Het. verzoek mij gedaan door den lieer Van Z ulten, namens het Comité voor het Kocl'hoven-monumen:, om dit monument aan mijn goede zorgen te mogen toe vertrouwen wordt door mij aanvaard met de verzeke ring, dat de herinnering aan den heer Koolhoven de beste waarborg geeft voor de goede zorgen van het Gemeentebestuur van Bloemendaal. - Als lid van den Raad en meer nog als Wethouder heeft de heer Koolhoven veel bijgedragen tot de tot standkoming van belangrijke werken in deze Ge meente. Zijne algemeen bekende beminlijkheid en groote hof felijkheid, zijne opgewektheid en overredenskracht, zijn wilskracht en doorzettingsvermogen maakten, dat hij bij zijne ondernemingen meestal slaagde. Een geziene figuur, een aangename persoonlijkheid, met een ernstige opvatting van zijn taak en met een ontvankelijk gemoed voor luim en scherts, dat alles heeft hem in zijn welbesteed leven veel vriendschap gegeven. Die vriendschap is het, welke mij thans met vreugde doet deelnemen aan de hulde, welke aan de nage dachtenis van den heer Koolhoven wordt gebracht. Dan volgde nog een toespraak van Mr. P. Peelen; pres.-commissaris van de Victoriabron te Amsterdam— Oberlahnstein: Het leven van Koolhoven is in twee perioden te verdeelen, aldus spr., één vap loopende tot 1899 toen hij te Bloemendaal woonde en zich bijna uitsluitend aan het werk van den A. N. W. B. wijdde en een na i 899 toen hij wel te Bloemendaal bleef wonen maar dagelijks naar Amsterdam ging en zich aan de politiek en de kunst wijdde. In de laatste jaren van die tweede periode hebben wij bijna dagelijks met elkander om gegaan. Wij raakten bevriend. Er ging van hem een zekere bekoring uit. Op hem kon niemand kwaad worden. Zijn heengaan heeft een groote leegte achtergelaten, in zaken kon hij flink optreden, geschillen trachtte hij op te lossen of te overbruggen. Op vergaderingen werd naar hem geluisterd. Allen mochten hem graag lijden. Het geheele personeel leefde met hem mede in zijn ziekte en was aan zijn graf aanwezig. Het moge de weduwe en de familie goed doen dat zijn nagedachte nis zoo geëerd wordt als dit nu het geval is. Op zijn verzoek werd aan zijn graf niet gesproken. Bij dit monu- Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND «l FF Telcloon 154<32 - - Haa!r»0e5T» v.h. Chef Sail wijlen Mp. F. WiBSekes E^acdonaid Incasso van achterstallige, dubieuss en kwestieuse vorderingen. Informatiën en Recherches op Ieder gebied. Behandeling van alle Rechtszaken. Huur-. Erfenis-, Faillissement- en Belastingzaken. Opmaken van alle Acten en Requesten. Billijke Tarieven. ment heb ik als vriend een kort woord willen wijden aan de nagedachtenis van ons aller vriend. Nadat «de zoon van den overledene, de heer Frits Koolhovende sprekers en allen die tot het monu ment hadden bijgedragen dank had betuigd was de plechtigheid geëindigd. Haarlemsen Symphonie-Orkest „Euterpe". Bovengenoemd orkest geeft heden Zaterdagavond 7 Augustus a.s., cm 8 uur, een uitvoering in de tent in het Bloemendaalsche Bosch, onder leiding van den directeur, de heer A. Meng. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Deutschlands Waffenehre, Marsch, Blankenburg. 2. Ouverture Dramalique, Ciro Urbini. 3. Zwei Ungarische Tanze, Joh. Brahms. 4. Fantaisie Cavalleria Rusticana, Mascagni. Pauze. 5. Marche Militaire, Fr. Schubert. 6. Ouverture: Si j'etais Roi, Adam. 7. Gilda Walzer, Millöcker. 8. Fantaisie Faust, Ch. Gounod. Bloemendaal—Commando. Koollioven-beker wedstrijd. Zaterdag 31 Juli en Zondag 1 Augustus had op de Schietbaan te Overveen de Schietwedstrijd plaats om den Koolhoven-beker met geweer model 95 afstand 100 Meter. Schijf Propaganda. Deze werd voor dit jaar behaald door den heer P. Langendcnk met 184 punten. Personeele baan wedstrijd: 1. P. Langendcnk 45 p.; 2. J. Lindeman 55 p.; 27 steun; 3. G. J. Lindeman 55 p. 26 steun; 4. F. Koele- mij 55 p. 23 steun; 5. W. W. G. Hoogestein 54 p. 27 steun; 6. J. A. van Buggenum 54 p. 25 steun; J. J. G. van Kessel 54 p. 25 steun; Rozenprijs J. A. van Bug genum 5 X 10; Negenprijs J. Lindeman 9X9; Acht- tenprijs J. G. van Kessel 8X8; Zevenprijs R. Prenen 6X7. Loting dienstplicht 1927. Woensdag had in het Gymnastieklokaal der Open bare Lagere School te Overveen de loting plaats der dienstplicht 1927. De uitslag was als volgt: 1. C. Ouwejan, 2. D. A. N. Vriesendorp, 3. H. J. van Duin, 4. G. J. Westra, 5. W. F. Kruyer, 6. J. van den Borden, 7. C. J. M. Hage- meyer, 8. H. M. van der Leek, 9. R. Heeren, 10. S. van Tulen, 11. L. J. Roozen, 12. B. 'Willemse, 13. N. W. Castien, 14. H. C. Hart, 15. J. Nienhuijs, 16. B. Wempe, 17. A. G. de Jager, 18. J. H. Hut, 19. W. M. Gunning, 20. A. Q. de Flines, 21. P. de Jong; 22. LI. J. Prins, 23. P. E. Plevier, 24. J. E. J. Zegers Veeckens, 25. W. H. Wamsteker, 26. H. Donkers, 27. J. Storm, 28. F. L. A. Nieuwenhuys, 29. W. J. M. Roozen, 30. W. W. v. d. Elshout, 31. A. J. Lodeweegs, 32. N. F. van Gelder, 33. J. M. Looman, 35. C. G. Kohier, 35. Th. J. van Pol, 36. H. C. Looman, 37. M. H. Visse, 38. W. J. Meester, 39. F. R. Mohr, 40. W H. J. Baron van Heemstra, 41. J. Th. de Goede, 42. J. W. A. de Roo van Alderwerelt, 43. E. F. J. Sweerts, 44. C. J. A. van der Reep, 45. G. P. A. van Kessel, 46. J. L. Willemse, 47. L. T. W. Thoolen, 48. P. de Vos, 49. J. J. A. Lind ner, 50. J. Verhoeven, 51. T. M. Mooyekind, 52. P. J. B. Honnebier, 53. C. F. Th. Hesseling, 54. P. J. Bleyen- daal, 55. G. H. Broers, 56, G. J. van den Boom, 57. C. de Groot, 58. M. A. Biallosterski, 59. P. B. F. de Graaf, 60. G. A. Roosen, 61. W. H. Andre de la Porte, W. F. Dankbaar, 63. H. W. de Vries, 64. J. A. Mooi- weer, 65. H. van Giffen, 66. H. J. J. van Grieken, 67. J. W. A. Pieters, 68. W. J. Roosen, 69. J. B. Bos, 70. IJ. J. M. Damad, 71. H. H. Dalman, 72. J. M. Hil- brands, 73. A. C. van Dorp, 74. J P. Wigchart, 75. W. J. H. Stoel. Statuten. Met de St.-Crt. no. 148 zijn verzonden de statuten van „Abis", maatschappij voor chemische producten, alhier. B. G. V. Op de gehouden Atletiekwedstrijd te Wormerveer op Zondag j.l. voor adspiranten der Noord-Holland- sche Athletiek Bond, behaalde de B.G.V. eenige aar dige resultaten. Bets Mooiweer werd eerste met een sprong van 3,97 M., terwijl Riek Spiesz een eerste prijs behaalde met 80 M. hardloopen. Ook de gemengde estafetteploeg, bestaande uit R. Beck, R. Spiesz, J. Kohier en B. Mooiweer, kan op succes terugzien daar een eerste prijs bemachtigd werd. Twee Bloemendaalsche jongens aangereden, waarvan één doodelijk gewond werd. Woensdagmiddag reed de heer J. Jansen, ijzer handelaar te Zwolle, met zijn auto nabij de Ommer- tol op een smallen grintweg tusschen Ommen en den Ham. Van de tegenovergestelde zijde naderde een twaalftal padvinders, onder leiding van hopman De Vries uit Bloemendaal. Zij reden twee aan twee ter Kleverparkweg 154 Tegenover de Middelbaar Technische School lste klas Heeren- en Dameskleermakerij Opgericht 1903 - Telefoon 10303 Heeft steeds het nieuwste in stoffen en modellen Stalen op aanvraag Uitzending van Diners aan huis Jordenstraat 74 - Haarlem - Telef. 13132 Prijscourant wordt op aanvrage toegezonden zijde van den weg. De eerste padvinders passeerden goed. De derde boog zich op een afstand van 8 meter voorover cm te zien, wie in den auto zat. Hier door raakte zijn stuur dat van den padvinder, die naast hem reed, waardoor beiden vielen. Ondanks den kalmen gang kon de auto op zoo korten afstand niet tijdig meer stoppen. De tienjarige Louis Cotte uit Bloe mendaal geraakte onder den wagen en werd levens gevaarlijk gewond. Hij werd onmiddellijk bij een dok ter binnengedragen, doch overleed spoedig daarna. De andere padvinder, D. A. Prins, eveneens uit Bloemendaal, oud 9 jaar, werd licht aan het dijbeen verwond en kneusde den schouder bij zijn val. Hij wordt te Ommen verpleegd. De Redactie van „Haarl. Dagblad' heeft zich in verbinding gesteld met het Raadhuis te Ommen. Men deelde van daaruit mede, dat dit zeer tragische ongeval niet te wijten is aan de schuld van den chauffeur van de auto. De wagen reed geheel rechts. De colonne padvinders eveneens. De laatsten reden twee aan twee. De jongens van het tweede gelid, de II-jarige David August Prins en Louis Cotte geraakten op het oogen blik, dat de auto reeds vrij dicht genaderd was,, met de sturen van nun fietsen in elkaar verward, waardoor zij kwamen te vallen. De chauffeur van de auto remde oogenblikkelijk, en haalde nog zoover mogelijk naar rechts uit. Dit heeft niet mogen baten; de negen jarige jongen, die aan den buitenkant van den weg reed, werd aangereden en dermate gewend, dat hij aan de gevolgen overleed. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. Uit de sporen in het gras kon worden opgemaakt, dat inderdaad zeer krachtig was geremd, en dat zooveel mogelijk den rechterkant van den weg was gehouden. De auto werd dan ook niet in beslag genomen. De verslagenheid in het kamp er zijn op het oogenblik zeer veel padvinders was natuurlijk zeer groot. Hopman de Vries, die met de Bloemendaalsche jongens in Ommen was, overwoog het kamp van de Bloemendalers op te heffen. Maar dat is niet mogelijk. Talrijke jongens kunnen nu niet thuis komen, omdat hun familie-leden eveneens uitstedig zijn. De asphaltmachine. Op het terrein der voormalige Schotensche gasfa briek aan den Spaarndammerweg is de door ons ge meentebestuur aangekochte machine tot bewerking en bereiding van grondstoffen voor wegenasphalteering, opgesteld. De grondstoffen worden per vaartuig aan gevoerd en aan den Spaarndammerweg onmiddellijk bij de machine gelost, hetgeen belangrijk voordeeliger is, dan dat deze per as vervoerd moeten worden naar een terrein in deze gemeente. Op een ander terrein aan d<en Spaarnekant te Scho ten is een soortgelijke machine opgesteld van de As- phaltmaatschappij te Zaandam. Ook die machine werkt op het oogenblik voor de gemeente Bloemendaal. Deze gemeente is thans reeds vele gemeenten voor in het aanschaffen van eigen materiaal om de vele wegen van asphalt te kunnen voorzien. Klinkerbestrating is uit den tijd; is niet meer voldoende stabiel voor zwaar verkeer. Asphaltwegen is de toekomst! OVERVEEN, Teerwagen in brand. De Overveners hebben er slag van de brandweer in actie te brengen. Reeds enkele keeren echter heb ben zij de brandweer „voor niets" laten rijden, daar zij bij een duinbrand, welke meestal langs de spoor lijn plaats vindt, na de brandweer gealarmeerd te heb ben, zelf aan het blusschen gaan en bijaldien het brandje gebluscht is voor de brandweer ter plaatse is gearriveerd. Op hun handelingen valt echter niets aan te merken, daar wij in zoo'n geval wellicht hetzelfde zouden doen. Immers, we hebben nu een brandweer, dus zoo- dra wij vlammen zien behooren wij het alarmsignaal in werking te stellen. Een dezer nachten, om half twee, werd de brand weer gealarmeerd voor een brandje aan de Rollands laan. Een teerwagen ging zich te buiten en trachtte zichzelf te vernietigen. Echter de brandweer was spoe dig aanwezig en met één slang op de waterleiding voorkwam zij erger en riep alzoo den teerwagen tot de orde. Zondag - Namiddagconcert 3—5V2 uur HHV

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 1