J.R.Stuut,Zijlweg14 fflaison Betty SPORTPRAATJE AUTOMOBIELEN ZWEMSP0RT MUZIEK Fa. C. CASSEE VARIA IPLAAT J.HÉNDRIKFORTGÉNS BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN fotograaf HENNY MULLER 12-24 P.K. TYPE B14 SEDAN F 2650— I Agentschapt JLansdorp, Bloemendaal, TeL 22387 Bloemendaalscheweg 48 Tel. 22444, Bloemendaal Bijvoegs TtMH GED. OUDE GRACHT 26 TELEF. 15151 HAARLEM Laan de benoeming aanneemt, antwoordt hij: Ik ben zeer gevoelig voor het vertrouwen, dat de hee- ren in mij stellen en ik zal maar geen gebruik maken van de termijn om mij te beraden en neem het aan. Ik hoop, dat deze Raad mij even zeer het vertrouwen zal geven, als hij het vroeger deed. Daarna volgt de benoeming van een wethouder vacature v. Nederhasselt. Ook in dit geval komen er 4 blanco stemmen uit de kom en 11 voor den heer Van Nederhasselt. Nadat ook deze verklaart zijn benoeming te zul len aanvaarden, verzoekt de Voorzitter hen weder hun oude plaatsen in te nemen, complimenteert beiden en hiermede is ook punt 2 van de baan. Dan neemt de Voorzitter het woord om een en ander den Raad kenbaar te maken betreffende de werkzaamheden welke ZEd. zich heeft ingedacht gedurende de periode waarvan we thans aan het begin staan. Deze zijn door hem verdeeld in 3 afdeelingen. De eerste afdeeling bedoelt spr. mede het bijwerken van den achterstand. Deze achter stand is veroorzaakt door de annexatie welke be lemmerend heeft gewerkt op onze gemeentehuis houding. Met de tweede afdeeling bedoelt spr. de afdoening van den loopenden gang van zaken terwijl met de derde afdeeling bedoeld wordt de toekomstige ontwikkeling der gemeente. Wat men onder achterstand verstaat of rang schikken wil is niet zoo gemakkelijk te noemen. Men zou kunnen noemen den bouw van een poli tiebureau en van een nieuw Raadhuis, terwijl ook den ^aanleg van sportterreinen daarbij genoemd kan worden. Onder de loopende gang van zaken wil spr. verstaan, dat wat volgens de vaste regels en vol gens de wet moet worden verricht, zoodat dit punt geen hoofdbreken kost. De werkzaamheden betreffende de toekomstige ontwikkeling der gemeente kunnen gesplitst wor den in het aangeven van wegen-aanleg, in de wijze van bebouwing, (n den aanleg: van parken. pIantsoe„en en sportterreinen, zoomede in het be houd van het natuurschoon, en dit alles zou on dergebracht kunnen worden in uitbreidingsplan nen, opgemaakt krachtens de Woningwet. De toekomst. Over die toekomst is spr. nog wel bezorgd. Als hij zoo om zich heen ziet wat er overal gebeurt met afgravingen van duinen, terwijl wij er hier middenin zitten dan vraagt spr. zich af: wat zal onze toekomst zijn. Door hare eigenaardige ligging ten opzichte der groote steden Amsterdam en Haarlem aan de eene zijde en de Zee aan de andere zijde, zal er altijd een groote trek zijn uit die bevolkingscentra naar onze gemeente, en het leiden daarvan in goede banen, maar ook het behoud van het natuurschoon is niet alleen een gemeentebelang, maar m.i. nog veel meer een Provinciaal- en een Rijksbelang. Dit laatste vraagstuk stelt voor de oplossing er van groote moeilijkheden. Een en ander is echter zijn persoonlijke meening en hij geeft deze gaarne voor een betere. De heer Schulz kan een gevoel van teleurstel ling niet onderdrukken. Uit hetgeen door den Voor zitter is opgesomd heeft spr. gemist den bouw van arbeiderswoningen. Door de annexatie is dat deel der gemeente ons ontnomen waar bijna uitsluitend arbeiderswonin gen stonden. Was door mij bedoeld bij „bebouwing" interrup- peert de Voorzitter. De heer Schulz schijnt met dit antwoord tevre den te zijn althans hij stapt van dit onderwerp af en brengt ter sprake de onhoudbare toestand aan de Kleverlaan (de spoorwegovergang). Destijds is reeds in den Raad over deze toestand gesproken doch voor zoover hij zich herinnert zonder re sultaat. De Kleverlaan, spoorwegovergang kan volgens spr. het best worden vergeleken met een groote trechter waar men ingaat doch waarvan men niet weet of men er wel levend uitkomt. De Ned. Spoorwegen schijnt niét veel te voelen voor verbetering, ziet althans de ernst van den toe stand niet in, daar op een verzoek van het dienst doend personeel daar ter plaatse om te worden geplaatst in de klasse overeenkomende met de drukte en verantwoordelijkheid van soortgelijke spoorweg-overgangen afwijkend werd geantwoord. Spr. dringt er ten slotte op aan dat door het da gelijks bestuur pogingen worden aangewend om in Den Haag de gedachte gewijzigd te krijgen als zou de toestand daar ter plaatse niet zoo onhoud baar zijn. De heer Nuyens onderschrijft de woorden van den heer Schulz betreffende den bouw van arbei derswoningen. Spr. wil er aan toevoegen als zijn wensch, dat in de nieuwe periode de kwestie van de inhouding en uitbetaling der salarissen van het gemeentepersoneel tot een bevredigende oplossing kan worden gebracht. De heer Hogenbirk verzoekt deze kwestie thans niet verder te bespreken. De Commissie voor het Georganiseerd Overleg is met deze kwestie bezig en hoopt binnen enkele weken een behoorlijke regeling te hebben gevonden. 8r. Houtstr. 128, Tel. 11760 Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „De Regenboog", Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven Korte Kleverlaan 26 - Telefoon 22149 - Bloemendaal Exposeert op de Tentoonstelling in Vreeburg van 16~19 September. De heer Kremer vestigt de aandacht op hetgeen door den Voorzitter is gezegd geworden omtrent de eventueele plannen tot het bouwen van een nieuw politiebureau. Spr. dringt aan op het, in deze zitting nog, benoemen van een vaste Commissie van 3 personen, waarbij dan z.i. al genoemd kan worden de heer Prinsenberg als deskundige. Om te bewijzen hoe onhoudbaar de toestand is illustreert spr. een geval van de vorige week. Toen werden n.l een paar ongure typen gearresteerd, doch plaats om hen op te bergen was er niet. Aan Haarlem moest toen gevraagd worden om onder dak. De Commissaris in Haarlem was toen zoo vriendelijk ze daar op te bergen; stel u den toe stand eens voor, dat dit geweigerd was! Te zijner tijd, toen de heer Van Kessel er over sprak, zijn alle plannen aangehouden met een beroep op de annexatie, dat is nu eindelijk uit. Laat ons nu een Commissie van 3 leden benoemen, en laat deze ons zoo gauw mogelijk een plan voorleggen voor een nieuw Raadhuis al of niet annex een politie bureau. De heer Luden wijst op het schoolgebouw bij het station Overveen der Ned. Spoorwegen als politiebureau. Een prachtgebouw, zegt spr. In de allereerste plaats zag spr. gaarne spoedig stichting van een nieuw schoolgebouw. Dan wijst spr. nog op den eigenaardigen toestand van een deel onzer gemeenteambtenaren, die gedwongen zijn door de annexatie om in Haarlem te wonen. Daar moet spoedig een eind aan komen. De heer De Viraal Malefijt wijst op twee punten in onze gemeente, welke noodzakelijk verbetering behoeven, n.l. de" Korte Zijlweg en de Hospesbrug. Vooral de Hospesbrug eischt dringend verbetering. Ongelukken kunnen ook daar niet uitblijven. Zoo lang geen verbetering is aangebracht geeft spr. in overweging een witte streep aan te brengen op den weg. Men geeft dan z.g. richting aan. De heer Laan meent dat het er veel van weg heeft alsof we een begrootingszitting mee maken. Alle leden hebben zoo ongeveer hun wenschen kenbaar gemaakt en zouden deze allen ingewilligd worden, dan zouden daarmee eenige miilioentjes gemoeid zijn. Spr. erkent, dat een beter politie bureau wel noodig is doch de grond daartoe is of te duur of niet verkrijgbaar. Een nieuw gemeente huis acht spr. niet zoo noodig. Destijds is een plan ontworpen wat op een lH miliioen was begroot. Al was het toen de duurste tijd, toch zou den bouw van een nieuw gemeentehuis een zóó groot bedrag vorderen, dat voor onze gemeente te bezwaarlijk zou zijn. Den bouw van arbeiderswoningen heeft ook de sympathie van spr., doch alweer de grond. De heeren Schulz en Noorman weten wel welke pogingen al aangewend zijn om de beschikking oyer gfon.dkrijgen. De Hospesbrug-toestand is niet zoo ernstig. De Kleverlaan-spoorwegovergang is kortweg gezegd beroerd. Spr. heeft ook wel eens zijn ge dachten laten gaan om daar een behoorlijken toe stand te krijgen, doch 't is zeer moeilijk. De Ned. Spoorwegen zullen met plannen moeten komen en zijn deze eenmaal gereed dan zullen zij bij ons moeten komen om een crediet toe te staan. De heer Hogenbirk kan mededeelen, dat al sinds een 10-tal jaren een plan bij de Ned. Spoorwegen gereed ligt. Spr. heeft er destijds persoonlijk in zage van kunnen nemen, toen zijn fabriek daar nog was. Om reden van bezuiniging is dat plan in portefeuille gebleven. De heer Schulz antwoordt, dat het hem genoe gen doet dat zijn stem weerklank vindt. Ook doet het hem genoegen dat de wethouder verklaard heeft, dat ook hij de toestand allerberoerdst vindt. De heer Kremer dringt nogmaals aan op benoe ming van een Commissie uit den Raad, welke on middellijk kan ter hand nemen de bestudeering der plannen om te komen tot den bouw van een nieuw politiebureau. De heer Van Nederhasselt ontraadt dit. In de volgende zitting krijgen we de benoeming der diverse commissies. Laten we nu dien tijd benutten om eens kalm te overwegen welke de meest ge schikte personen voor de diverse commissies zijn. De Raad gaat hiermede accoord. Hierna sluiting. Bloemendaal heeft het tegen V.V.A. niet kunnen bolwerken. Met 43 bleven de Amsterdamsche gasten in de meerderheid, een meerderheid, welke zij te danken hadden aan beter voorhoedespel. De rood-zwarte aanvallers schoten veel meer en beter dan de witte, en alleen het prima doelverdedigen van Beijk heeft een grooter nederlaag voor komen. Het witte aanvalsquintet was al bijzonder zwak. Een veel te langzame middenvoor slecht spel- verdeeler zonder de minste schietcapiciteiten, een linksbinnen die meent, da't' hij de eenige speler in 't veld is, en een rechtsbinnen, handig genoeg, maar 20 kilo's te licht in 't gewicht. Daarbij twee buitenspelers, die weliswaar op voldoende routine kunnen bogen, maar de jeugdige geestdrift en sou plesse ten eenenmale missen. Ziehier den totaal indruk, welke wij Zondagmiddag opdeden. De verdediging is sterk genoeg: een pracht-spil, stevige links-back en r-uim voldoende doelver- dediger, maar zoolang voor dezen ruggegraat geen meer schotvaardiger voorhoede staat, achten we ook dit seizoen „de witte leeuwen" tot geen groot- sche daden in staat. Niet, dat we in hen direct degradatiecandidaten zien, maar evenmin zullen zij tot de gegadigden der ereplaats behooren! V.V.A. scharen we ooï^tl niet onder de strijders voor de eerste plaats. KTi is een elftal met mid delmatige verdediging en goede voorhoede, waar uit te concludeeren is, dat een goed aanvals quintet nog al eens succes bij de rood-zwarte defensie zal hebben. Haarlem zette het seizoen niet hoopvol in. Nu is A.F.C. o.i. een der sterksten van de afdeeling, en zal wel tot de „runners-up" behooren, maar feit is 't, dat de roodbroeken twee kostbare punten in Amstelveen lieten. Zandvoort hield de eei van dezen streek op, en kwam met een 21 overwinning uit Bussum terug, wat den geel-blauwen een riem onder 't hart zal steken voor 't verder verloop van het seizoen. Een goed begin is nog steeds het ha$e werk, en binnen is binnen! Zeeburgia speelde haar eersten uitwedstrijd met succes en bleef in Hilverf' n met 20 D.O.N.A.R. de baas. Velox trof het nder in Amersfoort en verloor daar met 43 var. H.V.C. Wat zal Bloemendaal Zondag tegen Zandvoort doen? Het traditioneele('gelijke spel? Met dezen uitslag kunnen we de witteri complimenteeren, wat meer binnenkomt lijkt ons (overwinst, waarop we niettemin van harte hopen! Zeeburgia ontvangt Af-C., de eerste „derby" dus. Dit kan een mooiq, vfedstrijd worden. Toch gelooven we, dat „thefreds" de beste papieren hebben, en met beide fijnten zullen gaan strijken, hoewel de overwinningjWiet groot zal zijn en Lórden. jsie naar Utrecht om daar niet cadeau gegeven za B.F.C. maakte een r Velox acte de présenct |te geven. Gelijk spel kun nen de Bussummers hllïn, waarmede ze o.i. vol komen tevreden mogeflj '!ii Deze kans gJsvCG?» of D.-0-.RA.-R. niet tegen V.V.A. in Amsterdam. Né club van Jebben is op eigen terrein steeds moeilijk te slaan, dat onder vonden 't vorig jaar èn K.F.C. èn West-Frisia aan den lijve, welke vereenigingen daar hun kampioens- asperaties op konden bergen. We noteeren dan ook de tweede overwinning voor Lenteman en de zijnen. Voor Haarlem staan de papieren thans gunstiger. Wel heeft H.V.C. van Velox gewonnen; maar of zij deze overwinning aan den Schoterweg tegen Haarlem zullen bevestigen, wil er bij ons niet in. Van Dalen en zijn mannen weten op eigen terrein uit een ander vaatje ,te tappen, dat zullen de Amersfoorters ondervinden. Bovendien is de leiding bij scheidsrechter Elzin- ga in bekwame handen, welke arbiter er wel voor zorgen zal, dat het geen al te ruw partijtje wordt. De roodbroeken beschikken nog steeds over een grooten aanhang. We verwachten, dat deze het overbodige gedeelte van hun club-chauvinisme zal hebben afgelegd, en den tegenstanders de eer weten te geven, welke hun uit sport-oogpunt toe komt. Daarmede zal een meer prettige atmosfeer bij de wedstrijden van Haarlem geschapen worden, en de vereeniging vaart er niet anders dan wel bij. Bloemendaal II komt Zondagmorgen voor de competitie in 't veld tegen I.V.O. Het vorig seizoen speelden de witte reserves zeer voldoende. Ze staken o.i. zelfs met Haarlem 3 ver boven de an dere elftallen uit. Hun spel was rustig en produc tief. Indien de samenstelling der ploeg niet te veel gewijzigd is, gelooven we, dat ze dit jaar tot een der ernstigste kampioenscandidaten zal behooren. met Mannen als Jansen, Strik en Cassée in de ge lederen, kan er veel gepresteerd worden. Aan hen thans, onze goede verwachtingen niet te bescha men, en Zondagochtend aan den Brederodeweg het seizoen met een overwinning te openen! H. Uit voorraad leverbaar. Uitgevoerd met vierwielremmen, schokbrekers, automatische ruitenwisscher, enz. De eerste wagen in groote serie vervaardigd. WORDT CNOVEBrROFFEH OEREPAKEERD EERiTE ntD. VULCAMISEER-IHRICHTiriG FIRMA J. LETKHERT i O TOLSTRAAT 92. 94 AMSTERDAM TELEFOOH 23167 KERKSTRAAT 2 HAARLEM TELEFOON 10492 STATIONSPLEIN 20 -12. HILVERSUM TELEFOOH 63b 't Was de vorige week Zondag wel weer een buitengewone zwemdag voor zwemster en zwem mers in onze naaste omgeving en in dit geval tevens een groot succes voor de club van Dr. Me- rens de oude Zwemclub H.V.G.B., die in de nieuwe zweminrichting aan de Houtvaart een bui tengewoon goed zwemfeest wist te organiseeren. Wanneer wij daar eenige woorden over willen schrijven is dit wel in hoofdzaak, omdat ons vooral het zwemmen door adspiranten kinderen nog op zoo treffende wijze is gedemonstreerd. Het was den heer J. Bongertman aan te zien, dat hij volop genoot en hij de voldoening mocht smaken ook eens bij zoo'n zwemfeest de schit terende resultaten van zijn moeizaam streven te toonen. Onder zijn leiding toch aan zijn aan moedigen der jeugd in de laatste jaren is het wel in hoofdzaak te_ danken, dat zoo'n adspiranten- nummer een dikke zestig namen vermeldde. Dat is een stuk propaganda voor de zwemsport, waar op de heer Bongertman met groote voldoening mag terug zien en van welks resultaten ons zwemmend Nederland zeker met groote verwach tingen nota genomen heeft. Doch niet alleen de jeugd eischt tegenwoordig het zwemmen voor zich op. Wanneer wij zoo eens in de week den club avond bijwonen van de H.Z. in Stoop's Bad, dan bemerken we al spoedig, dat ook de meer op leef tijd gevorderden zich hoe langer hoe meer met het water vertrouwd willen, maken. Als we daar zien hoe dames en heeren van 30, 40 en 50, ja zelfs eenige van ruim 60 jaar, zich duchtig oefenen om de zwemslag te pakken te krijgen, zich oefenen in duiken en springen van hooge en lage plank, dan kan het niet anders of we maken onwillekeurig vergelijkingen met een jaar of vijftien geleden. Zwemmen nou dat was goed genoeg voor de jeugd maar denk eens een oogenblikje naar dien tijd terug en bedenk dan eens de gezichten die gezet zouden worden, als iemand van 50 jaar je met een verheugd gezicht kwam vertellen, dat het eindelijk gelukt was van de 3 Meter plank een zweefduik een salto of wat dan ook te maken, 't Zou een rariteit geweest zijn iemand, die ze beslist „niet allemaal bij elkaar" had en nu een lust is 't te zien hoe er ook door die ouderen gezwommen en gesprongen wordt wat een lenigheid wat een durf wat een doorzettings vermogen hebben die zwementhousiasten moeten fokken, om het op dien leeftijd dan zoover nog te brengen. Aan de jeugd de toekomst de taak, dat „een ieder vertrouwt met het natte element", vooral in ons vaderland, waar dit zoo hard noodig is, ook in vervulling komt. Maar een eeresaluut aan de ouderen van heden, die zoo dapper meewerken en die taak daardoor zoo krachtig steunen. En wanneer we dit streven van „allemaal zwem men" een eeresaluut hebben gegeven, dan willen wij toch ook wel gaarne de directie van Stoop's Bad een stevige pluim op den hoed steken voor het feit, dat zij er toe besloten heeft de hooge plank die maar steeds neiging vertoonde scheef te trekken binnen eenige weken reeds te vervangen door een stalen „model-plank", een springatribuut dat in Duitschland reeds bij een dertig inrichtin gen de oude houten plank vervangen heeft waardoor vooral de wedstrijd springers en spring- sters het zelfde materiaal onder hebben. Stoop's Bad is de eerste inrichting die zich deze kostbare, maar ook door allen die 't springen be oefenen zeer gewaardeerde verandering, aan schaft, en dat is zeer zeker een woord van hulde waard. S. Kerkconcert. 13 September gaven Mia Pel- tenburg, Louis van Tulder en Hendrik Andriessen hun traditioneele concert in de Groote Kerk. De liederen van het eerste deel waren minder boeiend dan de werken die we daarna te hooren kregen, wat natuurlijk een climax van het pro gramma met zich bracht. Het bekende „O-Jesulijn" zou meer tot zijn recht komen in een kleinere ruimte en „Amor non amatur" van Pater Dr. Caec. Huigens leek mij als compositie minder belangrijk. Daarentegen is het Duet „Christus factus est" van Leonardo Led, een der voornaamste volgelingen der Napolitaansche school omstreeks 1700, impo santer en klonk bijzonder mooi. Hierna volgden liederen van moderne Fransche componisten, de „Trois' Cantiques" van Devdat de Sévérac en wat interessanter was, de werken van Chausson, Fauré en Lili Boulanger. Ook de hymne van Die- penbroek „O Jesu ego amo te", Andriessen's „Qui habitat" en diens nieuwe compositie „Benedictus" voor twee stemmen en orgel maakten dat men met voldoening aan den avond kan terugdenken. Hendrik Andriessen opende den avond met de Pastorale Suite van Bach, die zeer duidelijk en mooi van klank voorgedragen werd. Bovendien kwam nog tot slot een nieuwe orgelcompositie van hemzelven, een „Sonata da Chiesa" (Kerksonate.) bestaande uit een tema con variationé en finale. Om over een werk als dit bij eerste kennismaking reeds een oordeel te vellen dat ik verantwoorden kan, ligt niet in mijn vermogen. Voor heden zij het voldoende aan te stippen, dat het door den compcnist met prachtige virtuo siteit werd voorgedragen en ontegenzeggelijk den indruk heeft gewekt er te mogen zijn. De kerk had beter bezet behooren te zijn. HILDA v. d. BOSCH. Telefoon 14168 Overveen Düinm LUIDSPREKERS TOESTELLEN Steeds voorradig Electriciteit op elk gebied Heinekens Bieren Medicinale- en Bronwateren Duizend-gulden prijsvraag. De jury voor de duizend-gulden prijsvraag voor het beste jongens boek, bestaande uit de heeren C. Joh. Kieviet, Theo J. Thijssen en A. B. van Tienhoven bericht ons, dat ei 58 manuscripten zijn ingekomen. Bij de jury voor de duizend-gulden prijsvraag voor het beste meisjesboek, bestaande uit de dames Anna van GoghKaulbach, Top Naeff en J. P. Zoomers—Vermeer zijn 49 manuscripten in gekomen. In November wordt de uitslag bekend gemaakt, terwijl in het volgend voorjaar de bekroonde boeken bij Van Holkema Warendorf's Uitg -Mij. zullen verschijnen. Een nieuw tijdschrift. Te beginnen met 15 Januari a.s. zal bij Van Holkema Waren dorf's Uitg.-Mij. te Amsterdam een nieuw maand schrift verschijnen getiteld „Onze Aarde", onder redactie v^i Dr. W. van Bemmelen, lector a.d. Universiteit te Amsterdam; Kol. t/Z J. H. G .Kremer, de ontdekker van de Wilhelminatop; J. C. Lam ster, conservator a.h. Koloniaal Instituut; Dr. W. G. N. van der Sleen; A. N. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop, de eerste Indiëvlieger en Ph. C. Visser, de ontdekker in het Himalaya- gebergte. „Ons eigen Tijdschrift". Geïllustreerd maandblad, onder leiding van Gerh. van Dijk. Uitgave der firma C. J. v. Houten Zoon, eesp. Men zal moeilijk een tijdschrift kunnen opnoe men wat zóó populair is en waar zóó voor geijverd wordt om het in z'n bezit te krijgen als boven genoemd tijdschrift. Wie den inhoud even naleest zal toegeven dat het de moeite loont te ijveren voor het bezit van zoo'n maandschrift. De inhoud luidt als volgt: Los bijvoegsel: Het late Licht. Naar een fotografie van A. van den Enden. De Gidsen van het Bergland, door Otto van Tus- schenbroek. Met zeven foto's. In het duister, door E. G. van Bolhuis. Met een teekening Van W. Boelkine. Woiiheze. Naar een houtsnede van Jan Schonk. Zondag. Gedicht van Héléne Swarth. Een Fransch Caricaturist: Jehan Sennep, door Alexander Cohen. Met vijftien afbeeldingen. Najaarsverschijningen, door G. van Beusekom Jr. Met drie foto's. Eenzaam Boschplekje. Gedicht van Willem de Wijk. Vliegenzwam. Muziek van R. Chesquiere. Gedicht van D. Tomkins. Mijn Zuster en Ik, door Amber. De Rousillon en de Cote Vermeille, door Louis van Gasteren. Met afbeeldingen naar etsen van Lod. Bosch en schilderijen van Jan. v. Herwijnen. Van een jongen Batakker, door Bert van Reest. De opleiding onzer a.s. Tooneelspelers, door Dr. M. M. de Grauw. Portretten van Rika Hopper, Coen Hissink, Ch. Gilhuys en Herman Kloppers. Naar teekeningen van P. P. Koster. Harry Liedtke's Advies. Humoristische teekenin gen van W. Heskes. Merkwaardige Klavieren, door Maarten Dijk. Met twee foto's. Voor onze Kinderen. De Piccolo uit het Edelhert, door Jan Wagenaar. Met teekeningen van Is. van Mens. Weer naar School. Kindervers van D. A. Cramer Schaap. Twee in 'n zak, Russisch sprookje, naverteld door E. TierieHogerzeil. Met teekeningen van J. Mastenbroek. Zoo'n Stouterd. Kindervers van A. GasVan der Hoop. Suusje. Kindervers van J. C. de BooneSwart- wolt. Bij Oma op bezoek. Kindervers van Anna Sutorius. Met een teekening van Chr. Damen. Voor vrije uurtjes. Een eenvoudig middel. Ja, mijnheer Pijpmans, ik heb geschreven op de advertentie, waarin tegen betaling van 'n riks het middel aan de hand ge daan zou worden om in één avond tienduizend dollar te verdienen. Zoo, en wat heeft men je teruggeschreven? Eenvoudig dit: wordt bokskampioen! Toevallig. 't Is wel toevallig, maar mijn man en ik zijn op denzelfden dag geboren. En mijn man en ik zijn op denzelfden dag getrouwd! Zou het waar zijn? Ik heb eens gedineerd in een hotel, waar het plafond zóó hoog was, dat het alleen met een verrekijker was waar te nemen. En ik heb eens gedineerd in een hotel, waar het plafond zóó laag was, dat we alléén pannekoek konden eten! De optimist. Huisbaas: De vereeniging van huiseigenaren heeft besloten in staking te gaan. Huurder: Juist. Dus de volgende weken worden de huren niet opgehaald? van Zaterdas BI R. K. Martha-A vereeniging, wel bescherming v< Hotel „Vreeburj weder gezellige meisjes worden nuttig besteed n volksliederen w dansje vaak de toegankelijk voe nog genegen mo welkom. Oprichting S: pogingen in het oprichting van werd dezer dag' gaderd, met al: oprichting zal desbetreffende 5 heer P. C. Tak, Alhier is Ln lgdep, d,e heer politie. 19 Januari 19 daal (Aerdenho- en nachtwacht, hoofdagent van zijn 25-jarig die langstelling hgrd Indertijd ware eerste Hollandse Heis. In het Noo: ijver en uithoudi jaren heeft hij e van politie-amb1 met uitmuntende rechercheur W. ruchten Frans R' teerd. Van den als blijk van t schrift, pp ook bptuigd door her Smits was o\ dqrlegd als poli diploma met a: opk nog dat h politieman njmm 1 Mei 1926 he feest. In de raadsve eervol ontslagen Hij heeft hela; sioen mogen ge haren een harde In allen ee sghot op dq besteld. Bij di vyerd aan het oogenblik halt g Van vele zijd betoond. Het bi vereeniging „Si digd door den 1 Behalve de ci daal, dq heer lega's hoofdagei De baar was waaronder een woners uit Aeri In de aula J. H. Bavinck, Dit, te vroeg qmdat hij nog z eje weduwe er smart, hem res WÜ onze oogen pret het leven spreuk: Dood, 1 Graf, r Toen in zijn 1 dat hij afgerel zeggen:- „Ik k; Sterven". Zóó i zóó te staan vc Vooral in de zich de voile worven en van den 't zij bove de harten zijner bqseffen wat hi; Treurt om 1 trapen en wees Daarna ging Toen de laa we?en was, dai laatste eer aan Onderscheidt tentoonstelling Bloqmenmagazj met- haar inzei Alb. Bos H^n, medaille. 4

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 2