RADIO! J.R.Stui Gerard 5 Fa. F gazell i] j. de van den gemeenteraad Maison Hetty f 195.- KENZEN'S Rijwielhandel Omlijstei Iplaatselijk nieuws 1 KLEIN Te Bloemenda WMOT ONOVTCTROFFFN GEREPAREERD fij EERiTE NED. VULCANIiEER-IMRICHTinG Radio-Installatie vanaf VERBINDINGSWEG RADIO Deze lsfe uiterst lag Noord-Brabantsch Roggebrood Kenmerkt zich: le door zuiverheid van smaak, 2e door lichtverteer- baarheid en 3e door fabrikatie met de beste grondstoffen, vandaar dat Noord-Brabantsch Rogge brood alle andere roggebrood- roorten overtreft. U kunt het bij uw bakker koopen. 't Is gemerkt met J. T. J. TULLENAAR - ZIJLWEG 10 O VER VEEN - TELEFOON 14720 Fabrikant van Noord-Brabantscb Roggebrood hem, meer of minder zich schuldig hebben gemaakt aan corruptie, d.i. zich hebben laten omkoopen ten nadeele der gemeenschap! Deze feiten, bedreven door personen op zulke vertrouwsenposten ge plaatst en .wier moraal zoo hoog werd aange slagen, zijn even verschrikkelijk als afschuwelijk. In deze rotte plek moet diep, zeer diep het mes gezet worden. Hier past geen vergoeilijking door een goedwillend en niet op schandaaltjes gechar- meerden Burgemeester of een „onaangenaam ge troffen" gemeentebestuur. De resultaten van het eerste commissie-onderzoek in het geval aan de Weespergasfabriek toonen duidelijk aan, welke schandelijke practijken in de gaswereld gebruike lijk zijn geworden. Deze zaak is een zeer ernstige. Terecht is er in de pers reeds de aandacht op gevestigd, dat on derzocht dient te worden of en zoo ja, in hoeverre, corruptieve practijken voorkomen bij andere ge meentebedrijven. Volkomen „safe" staande direc teuren heben zich in het geheel niet beleedigd te gevoelen; moeten het'veeleer toejuichen, dat zij zich, middels een onderzoek, zonder blozen in het openbaar, d.i. tegenover „de gemeenschap" kun nen. vertoonen. Nu reeds is er een publiek vooroordeel tegen over gemeentebedrijven. Deze strooming is ver derfelijk voor het gemeenschapsgvoel en de ge meenschapszin. Hier moet het volle licht worden toegelaten. Men heeft zich verbaasd over de moge lijkheid van corruptie in de gaswereld op zóó groote schaal. Och, naieve! Niets is gemakkelijker verklaarbaar. De directeuren van gemeentebedrij ven zijn absoluut koning in eigen rijk. Theoretisch is de directeur slechts de uitvoerder, de leider en onder „verantwoording natuurlijk" aan het ge meentebestuur de gevolmachtigde van B. en W. en den Raad. Practisch echter is hij de alwijze bedrijfsleider, vooral van de technische bedrijven, en de Raad noteert slechts en keurt goed de door B. en W. overgenomen credietaanvrage of voor stellen van den directeur. Zelfs zijn des directeurs ideeën en voorstellen eerst in de betreffende raadscommissie van bijstand behandeld! En nu is het geenszins onze bedoeling om de kwaliteit van onze doorsnee-gemeentebesturen, inclusief het college van B. en W„ te kwalifiseeren als niet-terzake deskundigen. Maar de parctijk is geen andere, dan dat de officieele vertegenwoor diging der gemeente zich blindelings geheel en al moeten verlaten op en zich moeten laten leiden door het bedrijfshoofd. BLOEMEND AAL. 0r. Hout8tr. 126, Tel. 11760 Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „De Regenboog", Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven De tentoonstelling van „Tuinbouw- en Plantkunde". Vrijdagavond werd de tentoonstelling „Alles wat groeit en bloeit", georganiseerd door de afdeeling BloemendaalVelsen van de Kon. Mij. voor Tuin bouw- er. Plantkunde, in hotel Vreeburg alhier geopend. De Stads-Editie schreef'er o.m. over: Een buitengewoon groot aantal inzendingen is ondergebracht in 2 zalen. Maar niet alleen de kwaliteit is bijzonder groot, ook de kwaliteit is eerste klas, zooals we dat trouwens van de ten toonstellingen dezer afdeeling gewend zijn. Gaarne zouden we een opsomming geven van alles, wat er geëxposeerd is. Maar de zekere kans dien we zouden loopen op onvolledigheid, zou bij gepas- seerden een gevoel van miskenning of gering schatting kunnen verwekken. Daarom volstaan we met de verzekering te geven, dat bezoekers een gang naar Vreeburg zich niet beklagen zullen. De jury, bestaande uit de heeren Van Laar, Bouwer en Blankensteyn, had dan ook geen ge makkelijke taak. Hier volgt de uitslag van de bekroning: 1. B. P. Vader, collectie bloeiende en niet- bloeiende planten, le pr. met extra prijs, bestaande uit zilveren beker, geschonken door den Burge meester van Bloemendaal; 2. .R. v. d. Hul, bloeien de en niet-bloeiende planten, bronzen medaille; 3. Fa. Knapper, rotspartij, 3den pr.; 4. E. G. Muller, Begonia's, 2en prijs; 5. Van Empelen en Van Dijk, bloeiende en niet-bloeiende planten, len prijs; 6. Griffioen, bladbegonia's, 3en prijs; 7. J. Spaar garen, fruit, len prijs; 8. Firma Van Dort, collec tie vetplanten en cactussen, 2en pr.; 9. G. Zweyer, bindwerk, 2en pr.; 10. E. J. v. Kruyningen, Or chideeën, len pr.; 11. Gebr. Koebruggen, bindwerk, 2en prijs; 12. H. Boegschoten, gemengde planten, len prijs met eere-prijs, zilv. beker v. h. Hoofd bestuur; 13. H. Boegschoten, Chrysantemums, 3en prijs; 14. Van Empelen en Van Dijk, boomkwee- kerij-artikelen, extra prijs 10; 15. aVn Empelen en Van Dijk, collectie vaste en rotsplanten, 2en prijs; 16. W. Beunder, bindwerk, zilv. medaille; 17. Henny Muller, bindwerk, zilv. medaille. Ruim 8 uur sprak de voorzitter, de heer E. W. A. v. Nedej-hasselt, een zeer propagandistische rede uit. Vervolgens sprak de Burgemeester van Bloe mendaal, jhr. A. Bas Backer de volgende openings' rede: Na 10 jaar van bestaan der afd. Bloemendaal Velsen van deze afdeeling van T. en P., is het juist gezien, even stil te staan en. zich rekenschap te geven van hetgeen in dien tijd gebeurd is. Wij heben uit het overzicht van den voorzitter mogen hooren het vele werk, dat er verricht is en de vor deringen, die gemaakt werden. Er blijkt uit, dat de afd. alleszins reden van bestaan heeft en dat er aanleiding is, om het 10-jarig bestaan te vieren met een bloemententoonstelling. Deze tentoonstelling is weer anders dan de vo- rigen. Op deze tentoonstelling hebben de leden getoond, dat het 10-jarig bestaan der afdeeling voor hen een groote beteekenis is en zij hebben hunne ervaring en hun kennis ten volle aangewend en met liefde gegeven, waardoor deze tentoonstel ling het 10-jarig bestaan besluit als een uitbloeiing van het vereenigingsleven, als een bekroning van het verrichte werk, als een feestgave voor het- zelven en voor ons allen. Het is mij een groote vreugde mijne gelukwen- schen der afdeeling te mogen aanbieden en een groote eer deze tentoonstelling te mogen openen'A- Ten slotte werd de afdeeling gecomplimentëerd door den heer Roos, als afgevaardigde van het Hoofdbestuur. De kwestie Ds. Brussaard. Veel wijzer zijn de gemeenteleden van de Gereformeerde Kerk alhier na de bewuste conferentie niet geworden. Er werd slechts een kort perscommuniqué verstrekt, dat als volgt luidt: Woensdag had te Bloemendaal de bekende samenspreking plaats waartoe op de vergadering der classis Haarlem van de Geref. Kerken d.d. 13 September 1.1. besloten was, zulks in verband met de bekende synodale opdracht. Hierbij waren tegenwoordig ds. J. C. Brussaard, de raad der Geref. Kerk van Bloemendaal, de synodale deputaten, ds. W. Breukelaar, prof. dr. J. Ridderbos en ds. J. L. Schouten, alsmede de classicale deputaten dr. J. H. Bavinck, ds. E. A. Groenewegen en ds. J. W. Siertsema. Er had een langdurige doch broederlijke samen spreking plaats. Verschillende meeningen werden naar voren gebracht en daar men nog niet tot een gemeenschappelijke conclusie kon komen, werd ten slotte besloten, dat ds. Brussaard zijn nader antwoord schriftelijk bij de deputaten zou indienen. Een bepaalde termijp werd daarvoor in gemeen schappelijk overleg vastgesteld. Binnenbrand in een boom. Dezer dagen brak er brand uit in een ouden hollen populier aan den Zomerzorgerlaan, bij den heer Uitendaal, boer derij „Huis te Bloemendaal". Daar hij er niet in slaagde, den brand te blusschen, werd de vrij willige braidweer gewaarschuwd, die met een slang op de waterleiding het kwaad spoedig be dwongen had. De motorspuit bleef in reserve. On getwijfeld hebben de kwajongens, die dit binnen brandje hebben veröórzaakt, niet voorzien dat zooveel menschen voor hen in beweging zouden komen. De boom is gelukkig gespaard gebleven. Diefstal van een dubbelloops jachtgeweer. Door de politie zijn Dinsdagavond omstreeks negen uur op den Leidscheyhart twee personen aange houden, die in het bezit waren van een dubbel loops jachtgeweer, dat bleek ontvreemd te zijn uit een schuurtje nabij .epn villa te Aerdenhout, aan den Zwarteweg. Het waren J. B. en B. de V. uit Haarlem. Nader is gebleken dat J. B. aan dezen diefstal niet schuldig was, en werd weder op vrije voeten gesteld. Alhoewel de diefstal in vereeniging was gepleegd, werd als tweede dader nog dien- zelfden avond uit zijn bed gelicht een zekere v. D„ die met B. de V.j. na een nacht op het bureau van politie te Overveen te hebben doorgebracht, (niet in behoorlijke céllen, maar naast den dienst- doenden agent op de stoelen), naar het huis van bewaring te Haarlem werden overgebracht. B. de V. is een goéde bekende van de politie. Vroeger heeft hij in deze gemeente reeds eenige inbraken gepleegd. BLOEMENDAAL. Vandalisme. Zeer waarschijnlijk door de „lieve" dorpsjeugd alhier, is een lindeboompje voor het perceel Koebrugge. aan den Bloemendaalsche- weg, zoodanig met een mes ingekerfd, dat het boompje j.l. Zaterdag is afgeknapt. VEEN Aangehouden. Maandagavond is alhier door de politie aangehouden een 18-jarige zwervende jongeman, afkomstig uit Den Haag, thans zonder verblijfplaats. Hij werd erst naar het bureau over gebracht, op hem wèrfjen bevonden 2 bossen sleu tels en een deurklinkeijiichter (een haakje aan een touwtje). De aangehoudene beweerde de sleutels te hebben gevonden,kvSat de politie graag geloofde, maar het toch raadzamer vond om hem aan de politic- vair zijfr fê leveren. O VEL' AERDENHOUT. Auto-ongeluk. Op den Vogelenzangscheweg heeft een ernstig auto-ongeuk plaats gehad. Een auto. waarin twee dames en twee heeren gezeten waren, kwamen van Noordwijk aan Zee. Van de richting Vogelenzang naderde een auto in de bocht bij den Leijweg. De laatste auto heeft vermoedelijk te veel rechts uitgehaald, zoodat beide rechterwielen op het trottoir kwamen. De auto helde geheel naar links over en botste tegen een boom. Door den .hevigen schok brak de auto geheel uit elkaar en viel omver. Verschillende onderdeelen lagen midden op den weg. De dames die in den auto zaten, geraakten er onder. Ze bezeerden zich .yrij ernstig en werden ter plaatse in een wpning binnengebracht. Een der dames was spoedig met een anderen auto ver- r»riA J. LETXHERT iC T0L1TH4AT 91 04 ATSTtBMT TELEFOOT MJ67 KERKSTRAAT l HAARLET ïlüCSm MA STATIOnSPLEEl ZO-il HILVEJOUT TELEFOOn 656 trokken. Inmiddels werd Dr. Dippel telefonisch ontboden, die de andere dame die aan het hoofd was verwond, heeft verbonen. Beide heeren be kwamen lichte verwondingen. Van den auto bleef niet vee! goeds over. Auto-botsing. Op den Zandvoorterweg, rich ting Zandvoort, reed een auto tegen een boom. De auto werd ernstig beschadigd; er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De chauffeur ver klaarde, dat van tegenovergestelde richting een vrachtauto naderde die links reed en te laat zijn auto bemerkte. Door het geforceerde remmen in dit spannende oogenblik, was een botsing onver mijdelijk. De politie zal dit voorval nauwkeurig onder zoeken. HAARLEM. HET REMBRANDT-THEATER. Schreven we in ons vurig nummer reeds iets over dit nieuwe theater dat thans voor het publiek geopend is, we wflen nu nog gaarne een en ander vertellen over de openingsvoorstelling voor genoodigden. welke wij op uitnoodiging bezochten. Wie er zoo allemaal tegenwoordig waren dat weet ik niet precies, 't interesseert onze lezers wellicht niet,' wel kregen we te hooren dat er veel officieele personen aanwezig waren, maar 't was vol. Echter, de directeur, de heer Vol maakte het in zijn openingsrede gelukkig zeer kort, enkele pluimpjes werden op de hoeden gezet van hen die binnen ongelooflijk korten tijd deze geheel nieuwe restauratie ..hadden tot stand gebracht, terwijl alle aanwezigen hartelijk welkom werden geheeten. Voor deze gala-voorstelling was een speciaal programma samengesteld, de verschillende num mers werden op geestige wijze door den conferen cier Alexander de Haas toegelicht of aangekon- I digd, terwijl door hem vooraf een woord van hulde werd gebracht aan den heer N. Snoeck, die later ook nog een prachtkrans van de directie ontving, voor de prachtige compositie van de „Beau Geste" begeleiding, het stuk dat dezen avond voor de aanwezigen werd vertoond. Eerst kregen we op de film te zien het Rem brandt Nieuws, o.a. een film van Palygoon uit Haarlem over Amsterdamsche en Delftsche grach ten; bij het langzaam voortgaande ten aanschou wen geven van de verschillende grachten kreeg je precies een gevoel of je zelf met de boot meevoer die de Stad doorkliefde. f En dan vervolgens „Teuber's Marionetten" wie dat nooit tevoren zag, gelooft z'n oogen beslist niet; een theater op het tooneel van het theater, een compleet strijkorkest, met aan beide zijden de loges met publiek en dan het tooneel waar om beurten de „artisten" verschijnen, die na hun pres tatie vertoont te hebben door het „publiek" met een daverend applaus werden gehuldigd. Soms, als je al die pappen de fraaie bewegin- gén ziet maken, lijkt het een droom, en dan weer werkelijkheid, vooral die dansende „marionetten artisten" zijn zoo werkelijk, dat je bijna aan dwerg jes gaat denken. Enfin genoeg hierover. De ge zusters Teuber zijn in hun vertolking van dit spel eenigst; een paar maal verschenen ze voor ons oog om de welgemeende toejuiching van de gasten in ontvangst te nemen, waarna zij onzichtbaar aan hun kunstspel togen. Wij leveren U een complete bij de Korte Kleverlaan VOORLOOPIG TELEFOON 22393 't Is alleraardigst enbijna onbegrijpelijk! Het dansnummer was ook zeer belangrijk, we hebben de schitterende costuums der danseressen bewonderd, 't Dayalma ballet dat nog voor ons optrad staat technisch op een zeer hoog peil, als slot werd uitgevoerd een nieuwe dans genaamd Stamba (een negerdans uit Amerika). Voor de pauze werd nog een gelukwensch ge sproken door den vice-voorzitter van den Ned. Bioscoopbond, die den heer Hamburger, direc teur van het Rembrandt-Theater en voorzitter van den Ned. Bioscoopbond, gelukwenschte. De pauze viel dubbel in den „smaak" van de genoodigden die op champagne, limonade, gebak, enz. royaal werden onthaald. Er werd in de lange pauze een gretig gebruik gemaakt om het mooie interieur van het theater, en niet te vergeten de schitterend ingerichte foyer, te bezichtigen. Voor dat we iets vertellen van het slotnummer de'prachtfilm „Beau Geste" leiden we onze lezers in gedachte even door het theater. Hoewel het er Donderdagmorgen nog een drukte was van je welste om alles in gereedheid te bren gen, hebben de vele rappe handen toch inderdaad alles tot in de puntjes uitgevoerd. Inderdaad een prestatie! In den voorgevel zijn glazen kasten aangebracht waarin foto's geplaatst worden van de films welke er gespeeld worden. In het groote voorportaal is de cassa ingericht, waarlangs men de controle pas seert naar de eveneens groote voorhal. Men zinkt er als 't ware in de tapijten weg, de dikke loopers liggen door 't geheele gebouw, zoodat men ge- ruischloos kan binnentreden. De wanden zijn door 't geheele gebouw veelkleurig kunstvol gedoco- reerd. Ook de aankleeding is buitengewoon warm en gezellig. De prachtige decoratie-teekeningen zijn ontwor pen en aangebracht door de fa. Van der Laan te Rotterdam, terwijl de tapijten en loopers werden geleverd door de fa. Maas eveneens uit Rotter dam. In uitzondering van de gewoonte zijn in de voor hal royaal ingerichte garderobes aangebracht, wat zeer practisch kan genoemd worden, een verdrin gen van het publiek bij het verlaten van een voorstelling om kleeding te bemachtigen is ten eenenmale buiten gesloten,-, omdat- er-ruimte genoeg is, en spiegelvlakte in overvloed om zich behoor lijk te kleeden. De tweede'hal'welke foegang verschaft tot de groote zaal en balcon is eveneens gezellig inge richt, vooral met de opening, daar tal van bloem stukken, waaronder zeer kostbare, ook deze hal versieren. Er zijn ongeveer 100 bloemstukken ontvangen, onder dezen waren er van den Ned. Bioscoop bond, van de afdeelingen Rotterdam en Amster dam, van dien bond, van „Polygoon", van Haar- lemsche bioscoop-exploitanten, van den directeur en het personeel van het Rembrandt-Theater te Arn hem, eveneens van het Haarlemsche Theater, en dan niet te vergeten de vele bloemstukken van leveranciers, die aan de verbouwing meewerkten. Daar de directie voornemens is, de allerbeste variété-nummers te engageeren, is de tooneel- Telefoon IA Steed Electrïcïtc kunnen worden verk werd aanschouwd. Ii eveneens twee groo groote gaten het lief echter ten eenenmah als 't ware weggew- Het orkest zal de nieuwste instrument man, onder leiding Snoeck, kunnen spelen, waardoor maar tevens jazz-b< Voor de filmproje bine de nieuwste ai het projectiedoek be Daar de combinati heeft, over verschi o.a. te Arnhem, Einc kan zij de beste film ook te Haarlem ver t.O. ooooooooooooooóc 1 ODEON (II EERSTE OOOOQOOOOOOOOOOC ■lï TT ■ia HP iiiiïiiliiïiitiilii Donderdagmiddag te 2 ure kwam de Raad onzer gemeente in openbare zitting ten gemeentehuize bijeen. Voorzitter: Jhr. A. Bas Backer, burgemeester. Afwezig de heeren: De Clercq, Luden, Prinsen- berg en Verdegaal. De Voorzitter opent de vergadering en stelt voor de notulen der Augustus-vergadering vast te stellen Dit gebeurt na een kleine opmerking van den heer Nuyens. Punt 1. Benoeming voorzitters en leden der Commis- siën, bedoeld bij art. 54 lid 1 der Gemeentewet. a. Finantfeele Commissie. Gekozen worden de heeren Luden, Dorhout Mees en Schulz. Benoeming leden der Commissiën, bedoeld bij art. 54 lid 2 der Gemeentewet. b. Commissie voor Publieke Werken. Gekozen worden de heeren Prinsenberg en De Waal Malefijt. c. Commissie voor Onderwijs. Gekozen worden de heeren Bornwater en Hogenbirk. d. Commissie voor Sociale Belangen. (Aftredende leden: de heeren De Roo v. Alder- werelt en De Visser; niet herkiesbaar). Gekozen worden de heeren Noorman en De Clercq. e. Commissie voor de Bedrijven. Gekozen worden de heeren Hogenbirk en Kremer. Benoeming leden der Commissie, bedoeld bij art. 166 der Gemeentewet. f. Commissie voor de Strafverordeningen. Gekozen worden de heeren Bornwater, Luden en Dorhout Mees. Benoeming voorzitter en leden der Commissie, bedeeld bij art. 57 der Gemeentewet. g. Commissie voor de Brandweer. Gekozen worden de heeren Cassee, Verdegaal en Laan. h. Commissie voor het Georganiseerd Overleg. Gekozen worden de heeren Hogenbirk, Nuyens en v. Nederhasselt. De heer Kremer vraagt, of nu ook gekozen kan worden de Commissie, waarover door hem werd gesproken in de vorige Raadszitting. Hij heeft een en ander nog eens nauwkeurig overwogen en blijft de meening toegedaan, dat een expres daar voor te benoemen commissie zeer rustig werk kan doen. Ook zijn college, de heer Bornwater, met wien hij alles nog eens heeft bepraat, is het vol maakt met hem eens. Als we hier zoo eens om ons heen zien, aldus spr., dan zien we lallen wel, dat de toestand ten gemeentehuize dringend ver betering vraagt. Het lokaal voor den Burgerlijken Stand is ten eenenmale onvoldoende ingericht; de kamér van den Secretaris is eigenlijk maar een hokje; de leeszaal is geen leeszaal, kortom alles vraagt om verbetering. Over 't politiebureau behoeft spr. niets te zeg gen, daarover zijn allen het eens. Ook voor de volkshuisvesting is het noodig, dat er een ver- sche commissie aan het werk gaat. Nu is mijn vraag, hoe of het Dagel. Bestuur er over denkt en of wij op hun medewerking kunnen rekenen. Is dit zoo dan zou direct een Commissie van 3 of 5 leden kunnen worden benoemd en kan dan deze Commissie direct aanpakken. De heer Dorhout Mees is niet bepaald tegen het plan Kremer, doch kan het toch niet wenschelijk vinden om de 8 Commissies, welke zoo juist ge kozen zijn, nog met 1 te vermeerderen. Spr. acht de Commissie voor Publieke Werken wel com- pabel om ook deze materie te behandelen. De heer Hogenbirk stelt voor, om met de Com missie als door den heer Kremer bedoeld, nog even te wachten en eerst eens de volle aandacht te schenken aan de volkshuisvesting. De heer Laan, wethouder, verklaart, dat wat de volkshuisvesting betreft, men op zijn vollen steun kan rekenen. Voor een nieuw gemeentehuis is spr nog zoo direct niet te vinden, om de eenvoudige reden dat het te veel zal kosten. We zijn daar eer half milloen mee kwijt, en dat gaat de financieele draagkracht onzer gemeente te boven. Het wil nog al wat zeggen, 80.000 per jaar. Dat een beter en fraaier gemeentehuis gewenscht is om de waar digheid onzer gemeente op te houden, betwijfelt spreker. Den bouw van een politiebureau is ook wel ur gent, doch daarvoor een Commissie te benoemen zal niet bevorderen, dat er wel een geschikte plaats en geschikte gropd vrijkomt. De .school, is nog best. Nog geep, 6 -maanden ge leden is door den Raad besloten geen nieuwe school te bouwen. De heer Bornwater wijst op het urgente van alle punten. Het is gemakkelijk genoeg het ver- menigvuldigingscijfer vp- de personeele belasting op 3 te houden indien men alles maar bij het oude laat. Doch straks of later zal dan alles tegelijk komen. Dat een nieuw Raadhuis een half millioen zal kosten, betwist spr. ten stelligste. De heet Schulz gelooft wel, dat het meerendeel der leden in principe met den heer Kremer mee gaan, doch of daarvoor een Commissie, als door den heer Kremer bedoeld, gewenscht is, betwijfelt spr. Betwijfelt spr. daarom, omdat alles niet even urgent is. Met genoegen heeft spr. kunnen consta- teeren, dat de heer Hogenbirk ook de urgentie van de Volkshuisvesting voelt en de heer Laan niet minder. Wat de heer Kremer bedoelt loopt te ver uiteen om dit aan één Commissie op te dragen, terwijl ook het benoemen van een aparte Commissie ook daarom moeilijk is, omdat alle leden reeds in een of meer Commissies hebben zitting genomen. Het bouwen van een nieuw Raadhuis is wel binnen afzienbaren tijd aan de orde, doch het lijkt spr. toch gewenscht een en ander even aan te zien. De annexatie is wel achter den rug, doch laten we nog eens aanzien hoe de gemeente er na deze annexatie voor komt te staan. De schade welke Haarlem zal hebben te betalen, is nog niet betaald, zoodat ook dat nog dient te worden af gewacht. De heer De Waal Malefijt deelt mede, dat voor hem de volkshuisvesting No. 1 is. Voorloopig acht hij het gewenscht daarop alleen zijn aandacht te vestigen. Politie-bureau is No. 2. Wat de volks huisvesting betreft, spr. meent te mogen mede- deelen, dat de Comm. v. Publieke Werken met hart en ziel bezig is om grond te zoeken, doch alles stuit af op den aankoop van grond. Alles zuinig berekend kunnen we voor den grond niet meer dan 2.per vierk. M. betalen, terwijl men 3K a 4.vraagt. Huizen van 5 of 5% gulden huur per week zijn voor arbeiders al duur genoeg. De heer Hogenbirk zou gaarne iets verder wil len gaan dan de Raad tot dusver gegaan is. Spr. oppert het plan om aan de besturen der vereeni- gingen te verzoeken, dat door hen ook getracht wordt aan de Comm. voor Publieke Werken mede te deelen de plekken in de gemeente, welke even tueel in aanmerking zouden kunnen komen. Dan zou spr. er voor te vinden zijn dat de Raad zich uitsprak in dien zin, dat 't de gemeente een offer waard is, door een gedeelte van de exploitatie op zich te nemen. De heer Van Nederhasselt vindt 't wel gevaar lijk over dit punt reeds te spreken nu er nog grond gekocht moet worden. De eventueele grondver- koopers zouden daar wel eens rekening mee kun nen houden. De heer Schulz verklaart, dat hij de woorden van den heer Hogenbirk ten zeerste op prijs stelt en meent, dat dit ook de eenige weg is om tot eenig gunstig resultaat te komen. De heer Laan stelt voor dit punt straks in be sloten zifting nog eens nader te bespreken. Aldus wordt besloten. Punt 2. Voorstel tot aflossing 7 geidleening. Krachtens raadsbesluit van 18 November 1920 werd indertijd eene geidleening aangegaan tot een nominaal bedrag van 1.000.000.rentende 7 's jaars. Ingevolge het desbetreffende leeningsplan heeft de gemeente de bevoegdheid deze leening op 1 Januari 1928 geheel af te lossen, mits door den Raad drie maanden vóór gemelden datum een daartoe strekkend besluit wordt' genomen. Voor aflossing dezer leening zal eene nieuwe geidleening moeten worden aangegaan. Waar de gelden thans tegen een aanmerkelijk lager rentepercentage kun nen worden verkregen, .behoeft de wenschelijkheid tot het converteeren der leening niet nader te wor den betoogd. Wel zal het echter aanbeveling ver dienen te overwegen of de nieuwe leening thans reeds zal behooren te worden aangegaan of dat hiermede moet worden gewacht tot enkele weken voor het tijdstip waarop de loopende leening af losbaar is. Het wil B. en W. het meest praktisch voor komen, dat momenteel slechts een besluit tot af lossing wordt genomen en te zijner tijd een besluit tot het aangaan eener nieuwe leening, daar toch vermoedelijk ook zal moeten worden geleend voor kosten van schoolbouw, verstrekt voorschot voor middenstandswoningbouw, uitbreiding van het gasbuizennet, enz., welke uitgaven voorloopig uit het reservefonds voor de gewone middelen zijn gefinancierd. Aldus wordt besloten. Punt 3. Vaststelling 2e suppletoire begrooting, dienst 1927. Goedgekeurd. Punt S. Wijziging reglement van orde voor de raadsvergaderingen. Wordt -na enkele kleine wijzigingen opnieuw vastgesteld. Punt 5. Voorstel tot huur garage voor de brandweer. De Raad der gemeente Bloemendaal; Overwegende, dat een doelmatige garage voor de te Aerdenhout te stationneeren automobiel brandspuit noodig is; Gelet op de bereidverklaring van den Heer T. H. van Eeghen aldaar, om zijne garage aan den Zandvoorterweg no. 143 voor dit doel te verhuren tegen een bedrag van twintig gulden per maand; Gehoord het voorstel der Commissie van Toe zicht op de Brandweer, opgemaakt in overleg met den Staf der Vrijwillige Brandweer; besluit: B. en W. te machtigen genoemde garage voor den bedongen prijs te huren. Dit besluit wordt genomen nadat de Voorzitter aan den heer De Waal Malefijt verzekerd heeft, dat de huur van jaar op jaar kon worden opge zegd. Punt 6. Aankooi De Raad besloo: Ged. Staten, B. en Beekman aan te ko 40 vierk. Meter, vc ónder bepaling dat zoolang de firma C is, bestaat, kosteloc in dien grond een t rijwielhek en bove en reclame op zijn hebben of te plaats goedkeuring van B Punt 7. Grondoi Vliet. Besloten wordt c aan te koopen een Zeeweg en den Te pompstation der van Haarlem, voor Punt 8. Voorloo plan voor Wildhoef De heer Noormai bij deze terreinen beschikbaar komt. De heer Laan am mede, dat dit uitbi opgevat. Zoo zal e gronden onbebouw over staat, dat wet villabouw zijn aang De heer Cassee indien de Donkere den naar de duine punten van Bloeme De heer Laan ant missie er bepaald missie beslist of c dringt er op aan, t dingsplan zal vasl plan is. Aldus wordt besl Punt 9. Bepalin; B. en W. bericht: In Uwe vergadt J

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 2