J.R.Stuut,Zijlweg14 Noord-Brabantsch i Roggebrood j J* Tullenaar! SPORTPRAATJE Maison Hetty PLAATSELIJK NIEUWS UITGAAN RADIO VgSSTSSSS WEEK-AGENDA GEVONDEN VOORWERPEN KERK-AGENDA Zijlweg 10 - Overveen Fabrikant van HENNY MULLER BLOEMENDAAL. WORDT ONOVERTROFFEN GEREPAREERD OVERVEEN, HAARLEM. O 9 is heerlijk van smaak en het wekt Uw eetlust op! Heeft U het al eens geproefd? 't Is gemerkt J T 't bewijs van echtheid. J Vraagt nog heden een proef- brood bij uw bakker aan. Telefoon 14720 Noord-Brabantsch Roggebrood 8r. Houtstr. 128, Tel. 11760 Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „De Regenboog", Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven Na den wedstrijd tegen Velox, zal wel niemand in 't Haarlemkamp van een nieuw kampioenschap hunner favorieten durven droomen. Trouwens, geen insider zal zulks gedacht hebben na de groote veranderingen, die de Haarlem-ploeg on derging. Toch is het systeem oudere krachten vervangen door jongere zeer toe te juichen, al heeft dit misschien directe teleurstellingen tenge volge, maar indirect, d.w.z. voor de toekomst, is het de eenige manier, een vereeniging op peil te houden. Men dient goed onder de oogen te zien, dat er één, waarschijnlijk zelfs twee jaar voor noodig zijn, het elftal weer in de eerste klasse terug te brengen, maar dan ook heeft men een combinatie van elf jonge spelers, die nog vele seizoens mee kunnen, terwijl bij handhaving van het „ouderen'-systeem het sukkelen blijft. Erger is, dat Velox den wedstrijd niet won door beter spel, maar wel door enthousiasme, een be langrijken factor, ten eenen male bij Haarlem ont brekende. Er werd lauw en laks gespeeld, geen oogenblik was het elftal bezield door het „feu sacré", benoodigd om de punten uit 't vuur te slepen. Dit was waarlijk geen heksentoer geweest, want over bijzondere voetbalcapaciteiten beschik ten de Utrechtenaren geenszins. Uitblinkers waren de doelverdediger, spil en vleugelspelers, de rest was middelmatig tweede klas. Het elftal speelde zeer fair, en 't was dan ook een prettige ontmoe ting. Wat een verschil bij ZantvoortBloemen- daal. Juda de Vries in 't Haarlemdoel maakte geen zekeren indruk, hoewel geen der beide doelpunten hou.dhaar. waren. Zijn opstellen is echter dikwijls verkeerd," terwijl'hét wegwerken oök rrog ar eèns wat te wenschen overlaat. Dé beide backs zijn goed, alleen ontbreekt hun de noodige routine. Hebben zij die verkregen, dan zijn zij hun plaats volkomen waard. in de middenlinie is veteraan van Daalen de zwakke plek. Is hier geen jongere voor te vin den? In de eerste helft gaat 't nog, maar na de rust lijkt hij reeds uitgespeeld, waardoor vooral zijn plaatsen veel te lijden heeft! Torringa en Dik zijn nog steeds uitstekende kant-halfs, Dik de tacticus, Torfïnga de fox terrier: hij laat zijn tegenstander geen moment vrij, en behoudt zijn ausdauer tot het eindsignaal. De voorhoede drijft op Bieshaar. Dat is jammer; er wordt teveel op hem gespeeld, waardoor de anderen nooit genoeg zelfvertrouwen zullen krij gen, vooral nog, waar „Bies" eenigszins egoïstisch is aangelegd (als voetballer natuurlijk!) De liuker- wing is 't minste, nóch Huysman, nóch Tieviz zijn voor 't doel gevaarlijk. Veel pleizier kan Haarlem beleven van den jongen Kammeijer, die alleen zijn voorzetten iets verzorgen moet, om een ideaal rechtsbuiten te worden. Bloeméndaal bracht het tegen B.F.C. niet verder dan tot een gelijk spel. De Bussummers moeten intusschen kranig gespeeld hebben, en een uit stekenden indruk in Bloemendaal hebben achter gelaten. Deze ploeg schijnt dus een aanwinst voor deN tweede klas te worden. In Amsterdam speelden A.F.C. tegen V.V.A. ge lijk, in een spannenden wedstrijd. Beide clubs ver speelden dus een kostbaar puntje, waarvan Zand- voort, dat met 3--0 van D.O.N.A.R. (dat wel héél zwak moet zijn!) won, profiteerde, en zich op de eerste plaats nestelde, waarmede weer eens be wezen is, dat kracht het van techniek wint! Het derde gelijke spel, ook al 22, viel in Amersfoort, waar H.V.C. tegen Zeeburgia dat re sultaat, bereikte. Alle elftallen zijn na deze wed strijden nu al één of meer puntjes kwijt, wat voorloopig tenminste op weinig onderling krachtsverschil wijst. Bloemendaal, dat naar Velox moet, geven we a.s. Zondag weinig of geen kans, evenals D.O.- Korte Kleverlaan 26 - Telefoon 22149 - Bloemendaal N.A.R., dat B.F.C. in het Bussumsche Sportpark ontmoet. Van Haarlem verwachten we een gelijk spel tegen Zeeburgia, terwijl V.V.A. het met H.V.C. wel klaren zal. A.F.C. krijgt een lastigen uitwedstrijd tegen Zandvoort De capaciteiten der Amsterdammers taxeeren we belangrijk hooger dan die der Zandvoorters. Toch durven we geen overwinning te voorspellen, waar A.F.C. nu juist niet bekend staat als een „pootig" elftal. De Bloemendaal-reserves wonnen van E.D.O. 3 met 65, wat op sterke voorhoeden en zwakke verdedigingen wijst. Zondagochtend ontvangen de witten het lang niet malsche „Bennebroek". We voorspellen een draw. Het derde elftal speelde Zondag niet, maar krijgt Zondagmiddag, als Ken- nemers 4 op bezoek komt, kans het seizoen met een overwinning te openen. Het vierde speelde tegen Zeemeeuwen 4 niet te Zandvoort, maar op eigen terrein. Een 4—0 overwinning voor de thuisclub was het resultaat, waardoor we aan een hernieuwd kampioenschap van dit elftal niet twijfelen, maar dan moet nn van V.O.Q. 2 te Heemstede gewonnen worden. We gelooven dat dit geen heksentoer zal zijn! H. Modern Bloemwerk Versieringen Bloemendaalsche Reddingsbrigade. De ver gadering van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade, dezer dagen in café Roozendaal te Overveen ge houden, was niet druk bezocht. Aan den secretaris werd opgedragen, aan de familie De Klerk, die dezen zomer aan het Bloe mendaalsche strand gedurende eenige weken kam peerden, dank te betuigen voor de vele en gewich tige diensten, bij allerlei strandongevallen bewezen. Besloten werd, gedurende den aanstaanden win ter in Stoop's Bad te oefenen op Maandagavond van 910 uur om de v14 dagen, aanvangende 10 Octobe;. Tot instructeurs werden benoemd de heeren A. Wapstra en P. Postma. Voor een dezen winter te houden cursus in E. H. B. O. gaven zich een aantal leden op. Vervolgens kwam het geleiden van brigadeleden bij boottochten ter sprake. Wie zich beschikbaar wil stellen, om bij boottochten eventueel hulp te verleenen bij 't geval „man over boord", kan zich opgeven bij den secretes. Bij de rondvraag weqd dank gebracht aan ver schillende leden, die zi^h 'in 't afgeloopen seizoen bijzonder verdienstèlijk hadden gemaakt jegens de brigade. Aanrijding. Vrijdagmiddag is mejuffr. W. op den Brederodelaan hoek Mollaan bij het Panne- koekenhuisje, per rijwiel aangereden door een auto komende van de richting Duin en Daal, die de bocht tekort nam, zoodat een aanrijding er het gevolg van was. De dame bekwam ontvellingen aan arm en knie, terwijl het rijwiel werd be schadigd. Proces-verbaal is opgemaakt. Personalia. Geslaagd is voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid de heer W. M. Gunning, alhier. Intrede Ds. Van Deth. De heer G. W. van Deth, cand. t. d. H. D. te Bloemendaal, hoopt 30 October a.s. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk van Zaandam (Herst. Verband) na bevestigd te zijn door Ds. J. Buskes, van Amsterdam-Zuid. Jaarlijksche eindstrijd Bloemendaalsche Burger wacht. De Bloemendaalsche burgerwacht hield Woensdag haar jaarlijkschen eindwedstrijd, waar van de beknopte uitslag is als volgt: Personeel: max. 100 punten. 1. W. Faase 98 pun ten; 2. W. Hoogestein 96 p.; 3. Chr. Visse 95 p.; 4. J. v. Buggenum; 5. P. Roeien; 6. P. Langendonk; 7. J. Lindeman; 8. N. v. Keulen; 9. F. Bersee; 10. M, vi.4~ PjPeK- 'Eerëbaan: max. 5b punten." 1) W. Fart-ee;^'pira ten; 2. Chr. Visse, 49 p.; 3. J. Lindeman 48 p.; 4. H. v. Tongeren 48 p.; 5. H. Prins 48 p. Vastebaan: max. 150 punten: 1. W. Faase 147 p.; 2. N. van Keulen 146 p.; 3. H. Prins 143 p.; 4. P. Langendonk 141 p.; 5. W. Hoogestein 141 p. Vrijebaan; max. 60 punten. 1. W. Faase 60 p.; 2. W. Hoogestein 60 p.; 3. P. Langendonk 60 p.; 4. Chr. Visse 60 p.; 5. N. v. Keulen 60 p.; 6. G. Moojekind 60 p.; 7. Fr. Bersee 60 p.; 8. J. Lindeman 59 p.; 9. P. Roeien 59 p.; 10. J. v. Buggenum 59 p. De kwestie-Brussaard. Zooals wij de vorige week hebben bericht, was men ter bijeenkomst, die Woensdag j.l. gehouden is tusschen ds. Brus- saard, deputaten der Synode en een commissie uit de classis-Haarlem, na langdurige beraadslagingen overeengekomen, dat ds. B. een nadere schriftelijke uiteenzetting van zijn gevoelen aan bedoelde afge vaardigden zou doen toekomen. Naar het Hbid. meldt, is te Amsterdam een con ferentie gehouden, waarin deze verklaring van ds. B. een onderwerp van bespreking uitmaakte. Het staat nog niet vast, of de zaak nu terstond aan de Synode voorgelegd zal worden, dan wel eerst nog in de classis Haarlem zal worden behandeld. Een nuttige voordracht over Maggi-producten. Op 3 en 4 October e.k. zal in de groote zaal van Café-Restaurant „Rusthoek" een openbare voordracht gehouden worden over Volksvoeding met betrekking tot de Maggi's Producten, waaraan kookdemonstraties en een filmvertooning verbon den worden, die den belangstellenden het geheele Maggi-bedrijf zal toonen, zoowel landbouw- als fabrieksbedrijf en gelijktijdig een kijkje geeft op het Zwitsersche landschap. In zeer vele plaatsen hier te lande zijn dergelijke demonstraties reeds gehouden en mochten zij zich steeds in een druk bezoek verheugen. Men was zeer tevreden over hetgeen geboden werd en wij twijfelen er dan ook niet aan of de dames van Bloemendaal zullen van deze gelegen heid een druk gebruik maken. Men leze de verdere aankondiging in dit blad. Mooie giften voor het Jeugdgebouw! Ds. Van Dijk deelt in „De Zondagsbode" mede, dat hij ont vangen heeft voor het te stichten Jeugdgebouw aan de Donkere Laan, twéé giften, n.l. één van 1000 en één van 100. Wie volgt? De Electriciteitstarieven. Verlaging voor het geannxeeerde gebied van Bloemendaal. Voor de annexatie was het geannexeerde gebied van Bloemendaal en Heemstede, wat betreft de licht voorziening aangesloten bij de P. E. N. Zooals men weet is het tarief van het electrisch licht bij de P. E. N. hooger, dan het tarief van de Haarlemsche lichtfabriek. Binnen enkele dagen zal het tarief van het elec trisch licht voor de geannexeerde gedeelten van Bloemendaal en Overveen gelijk worden gemaakt met het geldende tarief te Haarlem. Je zou haast wenschen om ook geannexeerd te worden! Hotel „Vreeburg". -+■ Zooals blijkt uit een adver tentie in dit nummer voorkomend, is Hotei „Vree burg" per 1 October in andere handen overgegaan. De heer G. A. Rexwinkel, cuisinier, is de nieuwe eigenaar van dit bekende hotel. Tentoonstelling in de Bloemendaalsche School vereeniging. Dit jaar is door den heer S. A. Wil son een proef gehouden de schoolkinderen planten te laten, kweejepr^-'c In het voorjaar ziM 327 planten uitgegeven, fuch sia's, begonia's, pelai^oniums, afrikanen en colens. Hiervan waren Zaterdag 223 kweekelingen teruggekomen en tentoongesteld in de Slöjdzaal van het schoolgebouw en wel klassegewijs. De proef mag volkomen geslaagd heeten. Naar het oordeel van de jury, de heeren Beunder en K. Griffioen, waren de resultaten vrij goed en voor sommige exemplaren zelfs heel goed. Uit paedagogische overwegingen werden een groot aantal prijsjes beschikbaar gesteld, niet min der dan 100. De tentoonstelling werd Zaterdagmiddag door ouders met hun kinderen zeer druk bezocht. EER3TE m. Vl)LCAIÏI5EER iriRICHTinG r»HA J. LETKHERT C TOLSTRAAT 91 04 AMSTERDAM TELEFOOn *3167 KERKSTRAAT HAARLEM TELEFOON 1049* STAHOmPLHH *0 - ilHILVERSUM TELEFOOn 656 Auto-ongeval. De vorige week Vrijdag is een automobiel, bestuurd door een dame, op de EIs- woutslaan tusschen de boomen doorgereden, door de gladheid van den weg. De bestuurdster bleef ongedeerd. De auto werd ernstig beschadigd: het rechterachterwiel werd geheel vernield. De dame is vertrokken, terwijl de auto door de garage Limbach te Haarlem werd weggesleept. Voor automobilisten zij gemeld, dat we te Bloemendaal ook gelegenheid te over heb ben, om eventueel op non-activiteit gestelde auto's weg te sleepen. Voor zoover ons bekend, zijn er minstens twee, n.l. van de fa. Gebrs. Beekman en garage Lansdorp. Nederlandsche Reisvereeniging. De afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Reisvereeniging zal op Zaterdag 8 October een excursie organisee- ren naar het Landgoed „Eiswout" alhier. Jfetë Belangrijke diefstal van bloembollen. Door een bloemist uit Hillegom, den heer K„ is bij de politie alhier aangifte gedaan, dat ten zijne nadeele in de Zilk onder de gemeente Bloemendaal 10 zak ken narcissen zijn ontvreemd. In verband hiermede verzoekt de Commissaris van politie aan zijn bureau Overveen aan degenen, die inlichtingen kunnen verstrekken over een paar jongens, die Zaterdagmiddag tusschen half drie en drie uur uit het vooronder van een Zandschuit aan de Leidschevaart onder Haarlem een paar gevulde zakken hebben gehaald, zich bij hem te vervoegen. De politie is op 't oogenblik in actie om de daders op te sporen. Tentoonstelling „De Brug". De tentoonstelling „De Brug", gehouden in de toonzalen van de firma Boskomp alhier, heeft zoo'n succes, zoowel wat het bezoek ais wat het ver- koopen betreft, dat de firma Boskamp besloten heeft, de tentoonstelling tot 9 October te verlen gen. Wie de tentoonstelling bezoekt, verzuime niet, tevens eenige oogenblikken te besteden aan bezichtiging van de zeer interessante expositie van Braziliaansche merkwaardigheden, door den heer Theunisse hier samengebracht. De toegang is vrij. Geslaagd. De jongeheeren Th. Ketelaar en N. Bijvoet alhier zijn geslaagd voor het toelatings examen der Rijkstuinbouwschool te Lisse. Vestiging modezaak Mevr. de Grijs. In het perceel Zijlweg 94 rood, heeft mevrouw M. de Grijs, eerder cheffin bij de fa. Wisbrun Liffmann, een zaak geopend in japonnen en mantels naar maaT. Door haar jarenlangen arbeid bij genoemde firma is de onderneemster geen onbekende voor de Bloemendaalsche ingezetenen. De zaak is aardig gearrangeerd en een bezoek ten volle waard. De onderneemster onze beste wenschen. Het nieuwe dansinstituut van Migchielse en Van Ake. We namen dezer dagen een kijkje in deze nieuwe inrichting, die Zondag j.l. feestelijk werd geopend. De danszaal ziet er buitengewoon keurig uit. De wanden zijn opgetrokken van cement en ge schuurd in z.g. zilverzand. De betimmering der wanden is uitgevoerd in een warme roode kleur. Boven de deuren en in het plafond zijn gekleurde glas-in-Iood ramen aangebracht. Op smaakvolle wijze is de aankleeding der zaal gearrangeerd. De tableaux aan de wanden van de bekendste com ponisten dragen niet weinig toe om aan het geheel een apart cachet te geven. De inrichting en afwerking van het interieur is uitstekend geslaagd. Dit is zeker ook voor een niet gering gedeelte te danken aan de schitterende roode verlichting. Een woord van hulde aan den architect Dop, aan de uitvoerders, de fa. Krom Van Driest, aan de fa. Chapelle te Breda voor de mooie parket vloer, en verder aan Gebrs Prent, fa. Rotteveel, en ten slotte niet te vergeten den heer Heinsbergen voor zijn keurig schilderwerk, is zeker niet mis plaatst. Het muziekseizoen in den Stadsschouwburg. In October zal ook het muziekseizoen in den Stads schouwburg geopend worden. Ongetwijfeld zal het een belangrijk seizoen worden. De Toonkunst-concerten op het gebied der kamermuziek brengen o.a. in Februari een cyclus van alle Beethoven-kwartetten door het beroemde Capet-kwartet. Donderdag 6 October komt voor het eerst in dit seizoen onder auspiciën van Hugo Helm, Het Fritz Hirsch Operette-Gezelschap, van den Princesse Schouwburg te 's-Gravenhage, met „Die Lustige Witwe", de beroemde Lehar Operette. Donderdag 13 October wordt het eerste der drie abonnements concerten gegeven door Mia Peltenburg, Andries- sen en Van Tulder. Verder worden er vier concerten gegeven onder leiding van dr. De Koos. Ook de Co-Opera-Tie zal evenals het vorig sei zoen weder minstens 3 opera-voorstellingen geven. Woensdag 19 October wordt het seizoen geopend met „Tannhauser". De Italiaansche Opera, die dit seizoen over bij zonder goede krachten beschikt, zal ook weder drie of vier voorstellingen geven. Overveen Telefoon 14168 Steeds voorradig ElectriciteóS op elk gebied Remonstrantsch Zangkoor. Dinsdag 4 October a.s., 's avonds S.15, hoopt het Remonstrantsche Zangkoor een concert te geven in de Remonstrant sche kerk aan de Wiihelminastraat. Als solisten hebben hunne medewerking toege zegd de dames: Mevr. M. LorenzVan Vollen hoven, ^iool; mej. C. Igesz, sopraan; mej. M. Tuyl Schuitemaker, alt; mej. C. Teves, begeleiding en de heer G. Drogtrop, tenor. OVERVEEN. KEUZE-TENTOONSTELLING fa. J. A. Boskamp Zonen, verlengd tot 9 October 1927. Geopend van 10—5; 's Zondags van 25 uur. HAARLEM. Hedenavond. Stadsschouwburg: ,,'t Stuk zonder naam"; 8 uur. Gem. Concertgebouw: Leger des Heils. Schouwburg Jansweg: „Reclame"; 8.15 uur. Zondag 2 October. Stadsschouwburg; „Ghetto"; 8 uur. Gem. Concertgebouw: Leger des Heils; matinée. Schouwburg Jansweg; „Reclame"; 8.15 uur. Maandag 3 October. Schouwburg Jansweg: Liefdadigheidsvoorstelling kinderverzorging; 8 uur. Dinsdag 4 October. Stadsschouwburg: „De Geveltoerist"; 8 uur. Remonstrantsche Kerk: Concert Zangkoor; 8.15 uur. Woensdag 5 October. Stadsschouwburg: „Het Chineesche Landhuis"; Groote Kerk: Kreuzchor uit Dresden, 8 uur. Donderdag 6 October. Stadsschouwburg: „Di^lustige Witwe van Lehar"; Gem. Concertgebouw: groote zaal, Winterlezing Ds. Wisse. Rembrandt-Theater: Bioscoopvoorstelling; zie ad vertentie. Cinema Palace: Bioscoopvoorstellingen. Luxor Theater: Bioscoopvoorstellingen. Terug te bekomen bij: Kummer, Zijlweg 28, Haarlem, een vermoedelijk gouden knopje van een vulpotlood; W. Roozen, Middentuindorplaan 9, Haarlem, een beenen armband; Th. Fonville, Zijl straat 55, Haarlem, een zakmesje; Ronner, L. van Dalelaan 34, Haarlem, een parapluie; Kennel, Wil- helminalaan, Haarlem, een hond (Cocker apaniel); De Boer, Iepenlaan 56, Bloemendaal, een vulpen houder; F. van der Pel, Hendrik Roozenlaan 47, Haarlem, een doublé armband-horloge met scha kelketting; Postkantoor Bloemendaal, een porte- monnaie met inhoud; F. Donkervoort, Donkere- laan 2, Bloemendaal, een kinderschoentje; Post Aerdenhout, Schulpweg, een kinderzuidwester, een pet, een knipmes; aan het bureau van politie te Overveen, een zakkam in étui, een ceintuur, een streng zwarte wol, een huissleutel- Terug te bekomen bij: W. P. v. Baak, Adr. Stoop plein 3, Overveen, een gouden collier waaraan drie steentjes; T. Geerlink, Bloemendaalscheweg 21, Bloemendaal, een wit poesje; Rust, p/a Burge meester van Zandvoort, een gouden damesring met 5 steentjes; O. H. Hagen, Noordertuindorp- laan 14, Haarlem, een damestaschje; Quarles van Ufford, Potgieterweg 6, Bloemendaal, een schaar; H. de Reus, Brederodeweg 114, Santpoort, een gabardine regenjas; A. Bruijnes, Brederodeweg 7, Bloemendaal, een grijze handschoen en een bril met blauwe glazen; Ossewaarde, Duinlustparkweg 9, Bloemendaal, een damesspeld; Hartman, Alb. Thijmlaan 54, Bloemendaal, een klut; Oosterhof, Alb. Thijmlaan 47, Bloemendaal, een jongensregen jas; P. Maas, Bloemendaalscheweg 20, Bloemen daal, een voerpomp; Zeeuwe, Dompvloedslaan 1, Overveen, een rijwielbelastingmerk 1927; J. Fort- gens, Brederodeweg B 5, Santpoort, een blauwe klut; Politieposthuis Aerdenhout, drie sleuteltjes aan een touwtje; aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel, een rozenkrans, een paardetuig (speelgoed), een maandkaart polikliniek ten name van A. W. Voimer, een fantasiespeld. AANSTAANDEN ZONDAG. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur; Ds. J. C. van Dijk. Bidstond Zaterdag 1 October, 's avonds 9 uur, in de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", v.m. 10 uur: de heer H. Gordeau Jr., Alg. Secr. N.J.V. Bussum. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. N.m. 5 uur: dezelfde. VRIJE KATH. KERK, Papellaan, v.m. 10 uur: H. Mis. NED. PROTESTANTENBOND, afd. Bloemendaal, v.m. 10.30 uur: Ds. J. van Dorp, te Enschedé. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds. J. C van Paassen, te Haarlem. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING, Eikenlaan, vm. 10.30 uur: Ds. J. F. Los, em. pred., te Heemstede. Het Jubileum der „Gazellen-Fabriek te Dieren. Het feest der „Gazelle"-rijwielfabriek is van zeer groote beteekenis geworden, omdat wel zelden in de groot-industrie een zoo hartelijke verhouding gedemonstreerd zal kunnen worden tusschen patroons en personeel als hier bestaat. Het bleek uit den geest, die er heerschte in de groote feesttent, het bleek ook uit den toon der woorden, welke door verschillenden gesproken werd. De belangstelling, ook van buitenaf, was enorm. De burgemeester en leden van het dagelijksch gemeentebestuur waren aanwezig en tal van voor aanstaande figuren uit de locale industrie en han delskringen. Te half elf kwam de directie binnen en haar iongste lid, de heer Breukink, opende met een kort welkomstwoord de bijeenkomst. Daarna sprak de heer H. Köliing een woord van dank voor de groote belangstelling, waarop de spreker een gelukwensch richtte tot zijn broeder, en op geestige wijze een overzicht gaf van de ont wikkelingsgeschiedenis der fabriek. Het oogenblik, dat het eerste „Gazelle"-rijwiel werd afgeleverd, was een evenement! Een hartelijke toespraak werd vervolgens door den burgemeester gehouden. Deze richtte zich voornamelijk tot den voorzitter der directie, den heer W. Köliing, in wien hij een man huldigde van buitengewone energie en een zakenman, die zorg droeg, dat alles correct en in de kleinste onder- deelen geregeld was. Van den aanvang af, zoo memoreerde de burgemeester, heeft de heer Köl iing de caken op de juiste wijze aangepakt. Hij stelde de zaak op een soliede financieele basis, door zoodanige reserveering, dat het voortbestaan ook in de toekomst verzekerd is. Ook als een edel patroon tegenover ziin werklieden teekende spre ker den directeur. Hij stelde de fabriek voor als een maatschappelijke sociale instelling*. welke niet slechts van belang is voor Dieren, doch ook van groote beteekenis voor de geheele, gemeente. Het is daarom, dat het gemeentebestuur aanleiding vond, wederom een zijner beste burgers een blijk van erkenning zijner verdiensten uit te reiken. Tot heden werden dergelijke kleinoodiën slechts in brons of zilver gegeven, voor 't eerst werd de medaille thans in góud uitgevoerd. Onder donderend applaus reikte de burgemees ter de gouden medaille aan den heer Köliing uit. Daarna richtte hij zich tot den heer H. Köliing, die thans 25 jaar aan de directie verbonden was en wien hij, wederom onder luide toejuiching, een zilveren herinneringsmedaille namens het ge meentebestuur aanbood. Het woord was daarna aan mr. Meyjes, secre taris van den A.N.W.B. Deze vertelde van het mooie werk van den Bond, dien hij vertegenwoor digde en de moeilijkheden, waarmee hij, vooral in den eersten tijd had te kampen gehad. De directie der rijwielfabriek had voor de belangen van den A.N.W.B. steeds een open oog. Toen was het de heer Lammers, procuratiè- houder, die ais tolk optrad van het geheele per soneel. Na zijn hoogst gevoelig woord, liet de heer Lam mers een gordijn terzijde schuiven en een prachtig, gebrandschilderd raam werd zichtbaar waarin het wiel met den „Gazelle"-kop als motief is verwerkt en samenwerking, vertrouwen en leiding gesym boliseerd, in zachte, eenigszins donkere kleuren. Dit raam was een stoffelijk blijk van de groote achting en toewijding van het personeel voor zijn directeuren. Het voegde er nog eenige groote tegeltableaux aan toe, voorstellende de fabriek in verschillende fasen van haar ontwikkelingsgang en andere met heide- en boschgezichten. Het is de bedoeling, deze tableaux in het gebouw aan te brengen. De heer W. Köliing bracht thans den dank der directie aan het gemeentebestuur voor de onder scheiding hem en zijn broeder te beurt gevallen. De heer Köliing vervolgde, om ook zijnerzijds dank te betuigen voor de prettige samenwerking, vooral ook met de arbeiders. Het was hem een genoegen te kunnen mededeelen, dat een lang ge koesterde wensch in vervulling kon gaan. Den llden November 1926 kon een pensioenfonds wor den gesticht, waarvan het kapitaal thans op 250.000 gebracht werd. Het ligt in de bedoeling met jaarlijksche stortingen in dit fonds voort te gaan, tot het sterk genoeg zal zijn, om de uitgaven voor premievrij. ouderdoms- en ziektepensioen uit de rente alleen te kunnen betalen. Onnoodig te zeg gen, dat deze heugelijke mededeeiing een ware ovatie ontlokte. Een gedrukt reglement van het pensioenfonds zal binnenkort aan alle deelgerech- tigden worden toegezonden. Namens het personeel bracht de heer Semmelink dank uit voor dit vorstelijk geschenk. Van de nu geboden gelegenheid tot het compli menteeren der directie werd zeer druk gebruik gemaakt. De feeststemming bleef den geheelen dag heer- schen en het was zeer laat, toen het einde kwam. Des avonds bracht een cabaret, onder leiding van den heer Nieuwenhuizen, de vroolijkheid er in. Dieren's Harmoniecorps bracht een seranade, die zeer werd gewaardeerd. De honderden agenten der Gazelle-fabriek uit geheel Nederland, hebben een druk gebruik ge maakt van de gelegenheid die de Directie hen aan bood om hen persoonlijk te complimenteren. Voor het noordelijk gedeelte van Haarlem is de heer J. de Graaf, Kleverparkweg agent der be kende „Gazelle"-rijwielen.

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 2