PLAATSELIJK NIEUWS iaison Betty BOEKBESPREKING GEVONDEN VOORWERPEN TULLENAAR Dames- en Heeren Mode-Artikelen HENNY MULLER WORDT ONOVERTROFFEN CEREPABEERD imil NED. VULCAMI5ttR-IMRICHTine O xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxjootxxxxxxjg Het zal zoolang niet meer duren! x of het zal een algemeene bekendheid je zijn, dat het Noord-Brabantsch g Roggebrood alle andere roggebrood- g K soorten overtreft, door goeden smaak g O en voedzaamheid. j X Vraagt bij Uw bakker eens een broodje aan g X 't Is gemerkt J T, 't bewijs van echtheid, q ij Overveen Telefoon 14720 I,,1 O Fabrikant van O X Noord-Brabantsch Roggebrood g OCXXXXXXXXXXXXXXJCXXXXXXXXXXXXXX5C tafel, waarin duidelijk uitgedrukt wordt de wensch van de Commissie-verlangende heeren en waarin B. en W. opdracht krijgen zoo spoedig mogelijk aan het verlangen van den Raad te voldoen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aan genomen. Rondvraag. De heer Cassee vraagt, of de mogelijkheid er thans ook is, dat het Bloemendaalsche gedeelte van de Kleverlaan ook verbeterd kan worden. De heer Noorman vraagt in welke fase de toe stand thans is betreffende de Oranje-Nassaulaan. Bouwexploitanten werken niet mee, is het ant woord. De heer Prinsenberg dringt aan om bij Rijnland te klagen. Het gemeentebestuur zal bij Rijnland aandringen. De heer Nuyyens wijst op den toestand van den Vogelenzangscheweg. De toezegging is nog niet ten uitvoer gebracht. Desnoods petroleumlantaarns met rood glas. Nadat ook deze vragen door den Voorzitter be antwoord zijn geworden, wordt de vergadering gesloten. BLOEMEND AAL. Auto-ongeval. Zondagmiddag omstreeks vier uur had op den Bloemendaalscheweg hoek Rus- tenburgerweg een aanrijding plaats tusschen een auto van de Brpckway Maatschappij en een luxe auto van den heer Mr. D. P. H., uit Heemstede De Brockway Auto kwam van IJmuiden naar Haarlem en de luxe .auto uit de richting Bloemen- daal. De bestuurder van de Brockway-Mij. haalde niet ver genoeg uit en kwam met de luxe auto in botsing, waarvan de treeplank en het linker voor wiel geheel werden vernield. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Beide bestuurders ver klaarden signalen te hebben gegeven. De-veroorzaakte schade zal onderling geregeld worden. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De af deeling BloemendaalSantpoort heeft voor den komenden winter een 10-tal ontwikkelingsavonden georganiseerd. Woensdag is deze serie ingeleid mét een lezing van den Heer A. H. Gerhard over Socialisme en Religie. Op 29 October spreekt Ds. W. Banning over: „Om de grondslagen van het Socialisme", op 15 Nov. Kees Meyer over Simon de Menschen- hater (met viool en piano); .29 November J. Drijver over het vogelleven in de Natuur (met lichtbeel den); 13 Dec. Dr. W. F. van Veldhuizen over: Maatschappelijke zorg ten behoeve van venerische ziekten; 10 Jan. Carry van Bruggen ov.er Joodsch leven in de letterkunde; 24 Jan., 14 en 28 Februari Piet Voogd over Ferdinand Lasalle; 13 en 27 Maart Mr. Hein Willemse over opvoeding in en door de jeugdbeweging, terwijl mevr. Roland Holstv. d. Schalk in April zal spreken en in het voorjaar de Potemkinfilm zal worden vertoond. Zuinigheidsmaatregel? De bekende proeftuin van de afdeeling Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw voor hotel Duin en Daal, zal hoogstwaarschijnlijk opgeheven worden. Daar honderden van dezen tuin hebben genoten bij hun zitje in Duin en Daal is deze bezuiniging wel te betreuren. Winterlezingen. In de Christelijke school aan de Zomërzorgerlaan zullen dezen winter 4 lezin gen worden gehouden. Op Vrij' 21 Oct. spreekt Ds. A. K. Straatsma „Di„. .„'eizer van Portugal" van Selma Lager- Op 11 Nov. Prof. Dr. P. J. v. Rhijn, Hoogleeraar te Groningen over den bouw van het Heelal (met lichtbeelden). 2 Dec. spreekt Ds. J. C. v. Dijk te Bloemendaal over Rembrandt (met lichtbeelden) en 20 Jan. Ds. J. A. v. Leeuwen uit Heemstede over: Is er een leven na den dood? Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling BloemendaalVelsen. De Afdeeling BloemendaalVelsen der K. N. M. v. T. en P. begon haar winterseizoen met eene huishoudelijke vergadering op Dinsdag 18 October j.l. De notulen der vergaderingen! van 18 Mei en 16 September werden voorgelezen en zonder wij zigingen goedgekeurd. De ingekomen stukken wer den voorgelezen en voor zoover noodig behandeld. Als afgevaardigde ter algemeene vergadering der Maatschappij op 26 October a.s. te Rotterdam, werd gekozen het bestuurslid Mr. D. J. v. d. Plaats en als plaatsvervanger de Secretaris der afdeeling, De beschrijvingsbrief werd punt voor punt be handeld en denoodige besluiten genomen waar aan de afgevaardigde zich kan houden. Het voorstel van het bestuur om den propagan- datuin op te heffen werd ampel toegelicht en werd aangenomen, daar de middelen der afdeeling niet toelaten dezen tuin in goeden stand te blijven houden. De vragenbus bevatte 2 vragen: één naar den naam van 2 appels, waarop geen antwoord kon worden gegeven en één naar den naam van eene collectie takjes en kogels van diverse dennen, die 0r. Houtstr. 126, Tel. 11760 Agentschap van „De Regenboog", Tilburg Het beste adres voor Stoom en en Verven Korte Kleverlaan 26 - Telefoon 22149 - Bloemendaal in Bloemenabonnementen vanaf 1per week aanleiding gaf tot zeer interessante mededeelingen door den Hr. L. A. Springer, waarvoor de Voor zitter hem dan ook hartelijk dank betuigde. Voor het puntenstelsel waren ingezonden eene collectie cyclamen door den Hr. J. Spaargaren en een cypripedium nieuwe hybride door den Hr. J. J. van Cruyningen, daarvoor de jury resp. 9 en 10 punten toekende. Bij de rondvraag werd den naam gevraagd van een Coteneastersoort, maar bij gebrek aan mede gebracht materiaal kon deze niet dadelijk beant woord worden. Na eene mededeeling van den Voorz. betreffende dimorphisme bij het orchideën geslacht cycneches, werd de vergadering gesloten. Aanbestedingen. Door de architecten Mulder en Van Asdonk, al hier, is na onderhandsche aanbesteding namens hunne principaal gegund aan W. van Rijn te Half weg, het bouwen van een woning op de Hofstede „Hazerswoude" te Haarlemmermeer voor 10.600. Woensdag werd door B. en W. ten Raadhuize aanbesteed: het sloppen van de perceelen 220222 aan den Bloemendaalscheweg te Overveen. Ingeschreven werd als volgt: S. Waterdrager, 580; Stipriaan en De Bruin, 565.65; Michael Zoon, 265.50; Carpentier 555.55; Kamp, 145; Bakx Steenkist, 501; K. de Munk te Zandvoort, 200; J. Michel, 742; G. van Tunen, 152.50. Hoogste inschrijver was de heer J. Michel voor 742. Aanrijding. Maandagmiddag stond een vodden koopman met zijn kar op den hoek van de Mollaan- Bloemendaalscheweg, toen een zes-wielig motor rijtuig kwam van de richting Overveen, welke de Mollaan insloeg. Door de gladheid van den weg en versleten achterwielen, slipte de wagen, waardoor de hand kar in de verdrukking kwam; de voddenraper, de 62-jarige B„ sloeg achterover en bezeerde zich aan het hoofd. De onderlinge schade zal onderling worden geregeld. OVERVEEN. Ned. R. K. Volksbond. Dezer dagen vergaderde de R. K. Volksbond onder praesidium van den heer J. G. van Kessel in de St. Alysiusschool. Uitgenoodigd voor deze ver gadering was de heer Van Dieten uit Zeist, hoofd agent van Concordia, die zou spreken over 't on derwerp „Eigen Huis". Na gebed en een kort woord van welkom tot de aanwezigen en den geachten spreker van hedenavond werd in af wijking van de agenda 't woord aan den heer Van Dieten gegeven. In zijn inleidend woord schetst spreker den toe stand der arbeiders, welke bestond voor een twin tigtal jaren terug. Wat zou er van Roomsch Neder land terecht gekomen zijn met de leerstellingen van liberalisme en socialisme? Gelukkig waakte Paus Leo XIII aan dezen toestand door 't stichten van de „Rerum Novarum". In Utrecht werd toen gesticht de Coöperatieve Levénsverzekering Mij. Concordia, een instelling van het R. K. Werklieden Verbond, die niet alleen beoogt Concordia, ook stelt deze vereenig-ing in staat om de goed gezinde arbeider in 't bezit te brengen van een eigen huis. Na deze uiteenzetting werden verschillende vragen gesteld en dankte de voorzitter den heer Van Diéten voor zijn uiteen zetting \»an de beteekenis van Mij. „Concordia". De notulen werden goedgekeurd en aangenomen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den Bond van Marine-personeel uit den Helder, met verzoek om een kleine bijdrage. In afwijking van zoovele aanvragen om ondersteuning, wild? de voorzitter hierop een uitzondering maken, om dat deze bond voor het marine-personeel in Hel der van zoo groot belang is. Een bedrag werd uit de afd. kas beschikbaar gesteld, hetwelk door de leden werd verdubbeld. Een schrijven was binnengekomen van het H. K. Werkliedenverbond, met het verzoek het daar heen te willen leiden, dat ook de leden van den R. K. Volksbond in de gelegenheid worden gesteld de uitzendingen van den K. R. O. bij te wonen. Hierna werd voorgelezen de resolutie welke genomen was op het Demonstratieve Congres te Zeist van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden. Verder werd er op aangedrongen op Zondag geen inkoopen te doen en op de avonden in de week zoo vroeg mogelijk. Met eenige hartelijke woorden werden door den voorzitter 6 nieuwe leden geïnleerd. Door den heer Kerkvliet, als afgevaardigde be noemd door de Centrale Raadsvergadering te Rotterdam, werd verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat daar nog al harde woorden waren ge vallen. De voorzitter dankte de afgevaardigde. Bij de behandeling van het winterprogramma werd nog even de aandacht gevestigd op de Rede rijkerskamer. Betreffende de Spaarkas werd door .den heer Kerkvliet gevraagd of 't niet mogelijk zou zijn de spaarkas in eigen beheer te nemen, opdat men dan niet bloot zou staan aan de unfaire practijken, welke den Iaatsten tijd zoo dikwijls voorkomen. Hierop deelde de voorzitter mede, dat dit al eens eerder een punt van bespreking had uitgemaakt in het bestuur, doch dat daaraan nog al vele moei lijkheden waren verbonden, o.a. een geschikten agent én ook wat betreft de administratieve aan gelegenheden. Nadat de rondvraag was behandeld, werd de vergadering met gebed gesloten. N. Hrl. Crt. Padvinderij. Zaterdagavond heeft de afdeeling Haarlem van de N.P.V. haar jaarlijksch kampvuur gehouden op een terrein van Duinvliet, daartoe welwillend af gestaan door den heer Vrijland, rentmeester van vde Erven Van der Vliet. Behalve de vijf troepen, waaruit de afdeeling Haarlem bestaat, waren hier bij tegenwoordig de padvinders van „The Tank", uit Bloemendaal en die der Christ. Jonge Mannen Vereeniging, zoodat er in het geheel 170 jongens aan deel namen. De heer De Jong, van Duinvliet, was zoo vriendelijk geweest, voor een flinke hoe veelheid dood hout te zorgen, zoodat er brand stof genoeg was. Het was een fantastisch gezicht, de jongens daar in het bosch in een grooten kring om het hoog op laaiende houtvuur te zien zitten, velei/ als echte Indianen gehuld in kleurige kampdekens. Allereerst werd het woord gevoerd door Hop man Figee, hopman van troep I en lid van het Hoofdbestuur, die het doel dezer bijeenkomst uiteenzette. Daarna werden verschillende spelletjes gedaan en enkele vertooningen ten beste gegeven, waar van vooral de „Indianenvergadering" en „Die Handschuh" veel succes hadden. Toen het programma bijna afgewerkt was, nam hopman Figee nogmaals het woord en bracht in herinnering het aanstaand vertrek van Dr. J. Rinse, hopman van troep II, die nu binnenkort in Amerika daadwerkelijk zijn pad z^l moeten vinden. Spreker wees op de groote verdiensten van den scheiden den hopman gedurende zijn 13ojarig padvinderschap in het algemeen en zijn eenjarig hopmanschap van troep II. Met 't zingen van het Wilhelmus werd de goed geslaagde bijeenkomst bt sloten. H.D. Kennemer Lyceum. Na een gehouden onder zoek, hoe de ouders der leerlingen van het Ken- nemer Lyceum denken over het houden van een herfstvacantie aan dit lyceum, is besloten, geen herfstvacantie te geven, maar wel een huiswerk- looze week te houden. Aanrijding door de tram. Woensdagavond half tien reed de electrische'tram op den hoek van de Bloemendaalscheweg-Zijlweg tegen een auto, welke van benzine werd voorzien bij de fa. Vries. De tram kwam van het eindpunt, de wagenvoerder bemerkte de auto te laat, met het gevolg dat een botsing onvermijdelijk was, waardoor de auto ern stig werd beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Tentoonstelling bij de fa. J. A. Boskamp Zonen. De heer H. H. Theunisse verzocht ons in ons blad mee te deelen, dat bij de firma Boskamp te Over veen thans het 2de gedeelte zijner collectie „Bra zilië" ten toon gesteld is, omvattend in hoofdzaak inlandsch aardewerk, artikelen uit hoorn vervaar digd, eenige poppen, kii^lerspeelgoed en muziek instrumenten, blanke wajiens, specimen van weef sels, kant en van inlegwp*k uit Braziliaansche hout soorten, enkele foto's. .jlMeyens hand- en voet bogen, pijlen en sperenrfter volksstammen uit het gebied van de Rio Negni en de Rio Madeira, als mede versierselen der z.g. „Missie-Indianen". Voorts een tweetal schilderijen, t. w. van den Braziliaanschen schilder Timotheo da Costa en van Clotilde Rio Branco, dochter van een van Brazilië's meest bekende presidenten en een aquarel, voorstellende de Gloria", een oud stads deel van Rio de Janeiro, door den Hongaarschen aquarellist Fiedler. Het is de bedoeling deze tentoonstelling te laten duren tot ongeveer half November. Als steeds zal het hem een bijzonder 'genoegen zijn, belangstel lenden persoonlijk een en ander te toonen en zoo noodig toe te lichten. Omtrent dag en uur kan per telefoon (Haarlem 14538) overleg gepleegd worden. AERDENHOUT. Opening Schoenmakerij. Wij vestigen de aandacht van onze lezers te Aerdenhout op de vestiging van een modern inge richte schoenmakerij aan de Zandvoortschelaan 172. De ondernemer als bekwaam vakman in Haardem en omgeving bekend, beschikt over nieuwe machines, waardoor hij in de gelegenheid is tegen zeer lage prijzen alle soorten reparatie aan schoenen en lederwaren aan te nemen. Voor een nette afwerking en vlugge bediening wordt van zelfsprekend ingestaan.. Aan deze schoenmakerij „De Centrale", is een fourniturenhandel verbonden. Voor nadere gegevens raadplege men de adver tentie in dit blad voorkomend terwijl wij den ondernemer succes toewenschen met deze nieuwe inrichting. FWM1A J. LETKHERTAO TOLSTRAAT 91 04 AMSTERDAM TELEFOOH «167 KERKSTRAAT 1 HAARLEM TELEFOON 10492 STATlOfnSRLfin 20 -11HILVERSUM TELEfOOn 636 Men zij gewaarschuwd! Eenige dagen geleden vervoegden zich bij een familie een paar mansper sonen die ér verdacht uitzagen. Terwijl de een zich achter de villa aanmeldde met het verzoek het hondenhoek even te mogen zien, belde no. 2 bij de voordeur aan, met de vraag om even de licht installatie na te mogen kijken. Gelukkig werden ze door de bewoners tegelijk te woord gestaan en afgescheept. Zoodat zè dus geen succes hadden om hun minder gunstige plannen te volvoeren. Men zij op z'n hoede! trekkers. De politie herkende hen spoedig. Het wa ren de bekende heeren den O. en P. uit Haarlem, over wien de bladen al zoo veel hebben geschre ven. Hun bedoeling was om de aandacht van de po litie op zich gevestigd te krijgen, waardoor ze van zelf een paar dagen arrest dachten te ontvangen. Het was in het huis van bewaring juist „snert- dag" en ze wilden ook wel een hapje. Het eerste is hun gelukt, n.l. de kennismaking met de politie, maar het hapje „snert" liepen ze mis, want de commissaris van politie alhier stelde hen weer op vrije voeten. Aangehouden. Woensdagnacht tegen 12 uur za gen twee surveilleerende agenten twee mansper sonen staan in een zijlaantje aan de Van Stolberg laan, beiden met een goed gevulden koffer aan hunne rijwielen bevestigd. De politie vertrouwde het zaakje niet en hield hen aan. Beiden weigerden halstarrig om ook maar de minste inlichtingen te verstrekken, hun naam wilden zij niet opgeven, enz. De politie maakte korte metten en bracht hen naar het hoofdbureau van politie te overveen. Hief wer den ze aan een verhoor onderworpen, de koffers werden geopend, waarin een damesmantel, kin- derkleeding, een boor, twee haarsnijmachines, pot ten en enkele sleutels lagen. Zij vertelden deze goederen niet gestolen te heb ben, stelen was hun te min, ze kochten altijd zonder te betalen, duseen paar le klas flesschen- HAARLEM, Magazijn in Lederwaren van J. Olifiers, voorheen Kruisstraat 51. I Door verbouwing van het gedurende 20 jaren bewoonde perceel van de fa. Olifiers, Kruisstraat 57, is deze zaak thans verplaatst naar Krocht 8. Bij een bezoek aan het nieuwe magazijn, mochten wij een en ander nader bezien en kunnen den .heer Olifiers een compliment maken met de keurige betimmering van winkel zoowel als étalage. Het inwendige is er zeker niet op achteruitge gaan. Bij velen onzer lezers is de eigenaar goed be kend. Wij raden aan deze nieuwe inrichting eens te komen bezoeken, en wenschen de heer Olifiers een blijvend succes. 25-Jarig Jubileum Olivier Koop. Ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van den heer Oli vier Koop als musicus wordt er Woensdag 26 Oc tober a.s. in de gemeentelijke concertzaal een con cert gegeven, waar, benevens verschillende koren, de volgende solisten zullen meewerken: de dames Mevr. M. Keizer-Demmers, Jo Immink, Truus ter Stege en de heer Jan Nieland. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Concertbureau Al- phenaar. Het 25-jarig bestaan van de fa. F. W. Martin. Dinsdag 25 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de firma F. W. Martin, in parfumeriën, zich vestigde in de Groote Houtstraat. Wij hadden het genoegen den heer Martin over dit jubileum een oogenblik te intervieuwen, 't lijkt ons niet on aardig onze lezers iets van de oprichting en de evolutie van deze inrichting mee te deelen, omdat daaruit zoo duidelijk blijkt, dat de geest van den tijd juist in deze branche zulk een belangrijke rol speelt. 25 jaren geleden! Wat beteekende toen een zaak in parfumerieën, je kon er zeep en tand pasta en -borstels krijgen, maar speciaal luxe voorwerpen, vond men in zulk een winkel niet. De Groote Houtstraat bestond toen nog in hoofdzaak uit particuliere huizen. Het openen van een winkel perceel en dat nog wel in toilet-artikelen, wat de heer Martin deed, (met de uitstekende hulï» van mevrouw Martin, die altijd, doch wel in 't bijzonder bij de oprichting, de ziel van de zaak is geweest), was een evenement. De belangstelling van het publiek, welke bij de vestiging, alhoewel toentertijd met gemengde ge dachten, bijzonder groot was, heeft de fa. Martin steeds mogen ondervinden, vandaar die geleide lijke groei en grooteren omzet, dank zij de activi teit van deze firma om door practische reclame de aandacht van het publiek te vragen voor datgene wat er verhandeld werd, met steeds weer wat nieuws, zoodat langzamerhand de meer luxe voor werpen bij het publiek burgerrecht verkregen, zoo als byouterieën, fijne lederwaren, enz., waarvan de omzet steeds toenam. We mogen dan ook gerust schrijven, dat er ook van deze zaak in zekeren zin, opvoedende kracht is uitgegaan op het gebied van de hygiëne, neem b.v. het tanden reinigen, dat de laatste jaren ge lukkig zoo is toegenomen dat er weinig menschen meer zullen zijn, die de daarvoor benoodigde artikelen niet gebruiken. Trouwens, wat vroeger in een jaar werd omgezet, wordt thans binnen één maand verhandeld. In den oorlogstijd heeft de heer Martin nog veel last gehad met zijn naam, voor het betrekken van goederen uit het buitenland. De Duitschers gaven niets omdat „Martin" een Fransche naam was en de Fransche handelsman vond de naam ook ver dacht klinken ten opzichte van landen waar Frankrijk minder bevriend mee was. Trots dit alles is het de firma Martin steeds mogen gelukken om de zaak zonder storing te leiden. In 1919 werd de zaak verplaatst naar het per ceel Groote Houtstraat 105, waar ze heden nog is gevestigd. Op 1 Januari 1927 trad de heer Martin om ge zondheidsredenen uit de zaak en droeg deze over aan den heer M. Aukema, die in de daarop vol gende korten tijd reeds getoond heeft op waar dige wijze de voetsporen van zijn voorganger te drukken. Ter gelegenheid van het jubileum heeft de firma besloten gedurende een week aan het publiek een souvenir aan te bieden, waarvoor wij onze lezers verwijzen naar een desbetreffende advertentie, voorkomende in dit nummer. We wenschen de firma F. W. Martin geluk met dit zilveren jubileum! „Verborgen -Verlangens", door Pamela Wynne; gebonden 2.50. Üitgave: Van Holkema Warendorf's Uitg.- Mij„ Amsterdam. Dit boek is een goed verteld en boeiend verhaal, dat door den aangenamen stijl en den spannenden inhoud een van de beste werken van Pamela Wynne mag genoemd worden. De hoofdfiguur in deze roman is een jong en onervaren meisje, Flame Peterson geheeten; de beschreven naiviteit van dit jonge meisjes is o.i. wel wat overdreven. Zij heeft een ijdele moeder, die, om zelve een tweede huwelijk te kunnen aan gaan, het veiliger vind, haar mooie, bekoorlijke dochter eerst aan den man te brengen. Zij dwingt het meisje als het ware om zich te verloven met een veel ouderen, maar schatrijken man, Lord Lovegrone geheeten. Maar als het tot een huwe lijk zal komen, vlucht Flame, door haar tweeling- broer geholpen. Zij vertrekt, in jongenskleeren ver momd, met een boot naar Indië, waar zij haar hut door een ongelukkig toeval deelen moet met Mr. Hugh Keymer, een bekend en gevierd schrij ver, een man minstens tweemaal zoo als zij zelve, maar zeer sympathiek en die ongelukkig gehuwd is met een hem onwaardige vrouw, een abnormaal type, die door verslaafdheid aan den drank, de gevolgen daarvan in zich omdraagt. Hij begrijpt al dadelijk, dat zij een meisje is en tusschen hen ontstaat een innige liefde. In Port Said loopt Flame, nu weer in meisjeskleeren, van boord weg, omdat ze gehoord heeft, dat haar dier bare vriend, geholpen door een dame aan boord, van plan is haar met de eerste de beste gelegen heid naar Engeland terug te sturen. Deze dame, Hester Lana, een arts, heeft name lijk een oogje op Hugh Keymer en is, gezien deze omstandigheid wel een beetje jaloersch, vandaar haar poging om Flame weg te zenden. Doch ver der als een genegenheid komt het niet, later trouwt ze met een ander. Hugh en Flame vinden elkaar terug en trekken samen de woestijn in, waar zij een idyllisch leven leiden, totdat het noodzakelijk blijkt, dat Flame, die een baby verwacht, zich onder doktershanden stelt. Er dreigt een zeer treurige ontknooping, te meer omdat Flame in haar onnoozelheid niet in het minst begrijpt, dat zij door een ieder zal veroor deeld worden: de vader van haar kind toch is ge bonden aan een wettige vrouw. Gelukkig keert ten slotte alles ten goede. Dit boek zal, evenals de vorige werken van deze schrijfster, zijn weg wel vinden. Opera „Carmen". De N.V. „De Opera", direc tie Désiré Pauwels en Johan Kaart, geeft op 31 Oc tober een voorstelling van de opera „Carmen" in den Schouwburg Jansweg. Evenals bij de succesvolle opvoeringen van „Faust" zal de H.O.V. weer haar medewerking verleenen. „Het Politieraadsel". Het „Politieraadsel", dat hedenavond in den Stadsschouwburg door het Vereen. Rotterdamsch Hofstad tooneel zal worden gespeeld, treden op de dames: Jo van Walraven, Kitty Posthumus en de heeren: Louis Gimberg, Jacques Reule, Louis v. Gasteren, Hermann Schwab, Bob van Iersel, Jan van der Linden, Ru Mulder, Cor v. d. Lugt Melsert M.Azn., B. Groenier en anderen. „Pommie", de geschiedenis van een poes, door Anna van GoghKKauKI- bach, prijs 2.25. Uitgave: W. L. J. Brusse's Uitgevers-Mij., Rotterdam. De schrijfster van „Pommie" zal met de vertel ling van dit dierenverhaal wel in 't bijzonder willen pogen om de liefde voor huisdieren bij kinderen aan te kweeken. We meenen, dat zij daarin uitnemend is geslaagd, de manier waarop het verteld wordt, doet de jeug dige lezers(essen) in elk geval sympathiseeren voor „Pommie", het lieve poesje, dat eerst een nauw gezette opvoeding ontvangt van Mieze, Pommie's moeder, en dan bij een dokter een gezellig onder dak vindt. Leuke staaltjes van durf, maar ook van dieren- trouw maakt de doktersfamilie met Pommie mee; hoewel Pommie bij aankomst een vijand, ziet in Hertha, de hond van den dokter, blijkt het al spoe dig, dat deze twee huisdieren schitterend bij elkaar passen, zoodat ze spoedig bij elkaar in één mand slapen. Het boekje is rijk geïllustreerd met tal van leuke prentjes, waardoor de inhoud voor kinderen inte ressanter en duidelijker wordt. Terug te bekomen bij: A. Schipper, Bosch en Duinlaan 1, Bloemendaal, een grijze slappe hoed; Mevr. van der Feltz, Hotel Duin en Daal, Bloemen daal, een gouden broche met diamanten; J. v. d. Nardweg, L. v. Dalelaan 2, Haarlem, een huissleu tel; L. v. Kessel, Tuindorplaan 8, Haarlem, een roode meisjes klut en een rozenkrans; J. Koster, Kleverlaan 121, Bloemendaal, een kindercape; Keijzer, Vogelenzangscheweg 49 a, Vogelenzang, een zak, waarin een bed; J. Tule, Marcelisvaart 58, Haarlem, een klein zwart hondje; H. Zieren, Wes terlaan 41, Aerdenhout, een verm. gouden speldje; D. de Vos, Kinheimweg 69, Bloemendaal, een com- pas in étui; Specht, Zuidertuindorplaan 6, Haar lem, een langharige hond, bruin met wit; IJzerloo, Saxenburgerlaan 4, Bloemendaal, een lorgnet; O. de Vries, Kinheimweg 63, Bloemendaal, een lede ren ceintuur; H. Eichhorn, Middentuindorplaan 17, Haarlem, een grijze jasceintuur; van der Hoop, Ramplaan 11, Haarlem, een lipssleutel; Schoorl, adres bouwwerk Zandvoorterlaan b. d. Houtvaart, eenige kleedingstukken en een leesboek; J. Hart man, Alb. Thijmlaan 54, Bloemendaal, een kast- sleuteltje; W. Jansen Hendriks, v. Twiskplein 3, Haarlem, een bruinlederen étui met rozenkrans; Overbeek, Bloemendaalscheweg 250, Overveen, een blauwe muts; Plukker, Rollandspad la, Haar lem, een Engelsche sleutel; Groenendijk, Rollands pad 63, Haarlem, een rozenkrans; P. v. d. Meij, Westerduinweg 9, Aerdenhout, een blauwe broche; aan het bureau van politie te Overveen: een bruine nappa handschoen, een grijze dameshandschoen, een grijze handschoen, een Lipssleutel No. 1085, een gummi-kindercape, een R. K. kerkboekje, een broche, een schroevendraaier; aan den politiepost Aerdenhout: een motorrijderskap.

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 2