ictïhj "an de>ca" vjmaakvolle ieschenken ■ÉI WEEK-AGENDA lil H SPORTPRAATJE 3 N.sTNjiyfPHfinsHms PLAATSELIJK NIEUWS EER5TE NED. VULCAMIJEEP-IMRICHTinG KERSTMIS 1927 Henny Müllevs's Bloemenmagazijn TEL*12393 HAARLEM WORDT ONOVfDTROFFEn OEREPAREERD VoorradigChincherinchees de wonderbaarlijke Kerstbloemen KERST BOO MEN in alle maten Hulst Pepers Mistletoe Eucalyptus Poincettia's Kerstrozen enz. Kerstmandjes en Phantasieën. ALLE witte Snijbloemen en wit- bloeiende planten. KUNST NIJVERHEIDSGLAS LEERDAM naar ontwerpen van: DE BAZEL - DE LORM - COPIER (alleenverkoop) Koper Tin Plateel. Mandwerk - Aardewerk Kuipwerk Komt eerst mijne etalage zien, alvorens definitief te gaan koopen! Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22149 Hedenavond. Stadsschouwburg: „De kleine Theresia van Lusieux", 8 uur. Concertgebouw: Gynastiekuitvoering Rijkskweekschool, 8 uur. Zondag 18 December. Stadsschouwburg, nam. 2 en 's av. 8 uur: „De kleine Theresia van Lusieux". Noorderkerk: Winterlezing Prof. Dr. J. A. Cramer, onderwerp: „Jeruzalem", van Selma Lagerlof. Concertgebouw, nam. 2 en 's av. 8 uur: Floresfilm. Rusthoek: Dancing 811 uur. Maandag 19 December. Concertgebouw, gr. zaal: Floresfilm, 8 uur. bovenzaal: Concert „Kunst aan het Volk". Dinsdag 20 December. Vreeburg: Ledenvergadering Kon. Ned. Mij. v. Tuin bouw en Plantkunde. Concertgebouw, 's avonds 8 uur: Floresfilm. Woensdag 21 December. Concertgebouw, 's avonds 8 uur: Florisfilm. Stadsschouwburg, 8 uur: „De Meneer van 5 uur". Donderdag 22 December. Concertgebouw, 's morgens en 's middags: Floresfilm. 's avonds Ledenconcert H. O. V. Stadsschouwburg, 8 uur: Anna Pawlowa en haar Bal let. Vrijdag 23 December. Concertgebouw: Generale Repetitie Haarl. Gem. Koor. Weihnachtsoratorium. Rembrandt-Theater, Doorloopende voorstellingen, (zie adv.). „Modern": Optreden van verschillende artisten. B. en W. stellen voor deze adressen om advies te stellen in handen van de Commissie voor Georgani seerd Overleg. Goedgekeurd. Punt 3. Overname grond voor verbreeding van den Kennemerweg. Goedgekeurd. Aangenomen. Punt 4. Overname van den ondergrond van den Rustenburcherweg. Bedoeld wordt het gedeelte tusschen Bosch en Duin laan en Bloemendaalscheweg. Punt 5. Aankoop van grond voor verbreeding van den Bloemendaalscheweg. Bedoeld wordt het gedeelte Kerkplein en Donkere- laan dat aansluit op den Bloemendaalscheweg aan de oostzijde eigendom van de Ned. Herv. Gemeente, tot een totale oppervlakte van 845 M2. voor den prijs van 10.per M2. Verplaatsing van het hek en aan brengen van een tuinmuur voor rekening der gemeente. Goedgekeurd. Punt 6. Verhuur van Zeewegterreintjes aan Back' huys en Van Maren. Op voorstel van B. en W. wordt besloten: behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noordholland, Burgemeester en Wethouders te machtigen om -voor den tijd van drie jaren, ingaande 1 Januari 1928, of voor zooveel korter indien de ge meente de vrije beschikking over die terreintjes eerder wenscht te herkrijgen, te verhuren onder nader door Burgemeester en Wethouders vast te stellen voorwaar den, aan: a. J. Backhuijs en Zonen, een terrein aan den Zee weg, groot ongeveer 1000 M2., deel uitmakende van Sectie A. nos. 8610 en 8611, voor den prijs van 2600.per jaar; b. C. van Maren, een terrein aan den Zeeweg, groot ongeveer 1000 M2., deel uitmakende van Sectie A. nos. 8611 en 7564, voor den prijs van ƒ600.per jaar. De raad behoudt zich het recht voor bovengenoemde voorwaarden eerst nog nader te bezien. Punt 7. Vaststelling tekst van het raadsbesluit tot aanleg van wegen in het Naaldenveld. Goedgekeurd. Punt 8. Toekenning vergoeding ex art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan de schoolvereeniging „AerdenhoutBentveld". Goedgekeurd!. Punt 9. Beschikbaarstelling gelden ex art. 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 aan de Christelijke Schoot voor Gewoon Lager Onderwijs en Uitgebreid Lager Onderwijs. Goedgekeurd. Punt 10. Beslissing inzake het verzoek om vac an' tietoeslag aan het politiepersoneel. Dit punt wordt aangehouden. Punt 11. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde' ning. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken, wordt op voorstel van B. en W. ontheffing van artikel 7 der Bouwverorde ning verleend aan: a. W. v. d. Broek, voor bouw eener villa aan den Bloemendaalscheweg hoek Rijperweg; b. A. N. v. d. Bronk, voor bouw eener dubbele woning aan den Joh. Verhulstweg; c. H. J. Bets, voor bouw van twee garages aan de Spiegelenburghlaan; d. J. Martijnse, voor bouw eener garage aan den Zuider Stationsweg; e. J. Russ en J. Buys, voor bouw van drie garages aan de Clematislaan; f. J. J. Verhagen, voor bouw van twee garages aan de Dahlialaan; g. H. G. van Veen, voor bouw van twee garages aan den Zandvoorterweg; h. C. Helberg, voor bouw eener garage aan de Vondellaan; i. A. Heyn, voor bouw eener dubbele villa-garage met bovenwoning op een terrein hoek Zandvoorter wegKoekoeksweg. De afwijzende beschikkingen (sub B) worden op voorstel van den heer C a s s e e aangehouden tot de volgende vergadering, wegens het te late inzende der raadsstukken. Punt 12. Wijziging algemeene politieverordening Ter toelichting van dit punt werd het volgende den Raad ter kennis gebracht: De plaats gehad hebbende grenswijziging maakt aanvulling der Algemeene Politieverordening ten op zichte van de vaststelling der kommen noodzakelijk, terwijl de op 1 November 1927 in werking getreden Motor -en Rijwielwet herziening van eenige bepalin gen in het hoofdstuk „Verkeer" ten gevolge heeft. Tevens worden nog eenige verdere veranderingen voorgesteld. De wijziging van art. 1 brengt de nieuwe regeling der kommen. In de kom Bloemendaal wordt thans ook begrepen het z.g. Kinheimpark, in de kom Overveen, de Julianalaan en omgeving, in de kom Aerdenhout het z.g. Rijnegompark en het z.g. Orchideeënpark. Hoewel in artikel 9a reeds thans is vermeld, dat het verboden is een voorwerp over den openbaren weg aan te brengen, waaronder dus het aanbrengen van antennedraden kan vallen, wil het toch voorkomen, dat het beter is dit nog eens apart te vermelden. Van daar de voorgestelde aanvulling van artikel 9a. In de praktijk is gebleken, dat het feit, dat tegen overtreding van artikel 9a alleen kan worden opge treden na waarschuwing, vele moeilijkheden oplevert, waarom voorgesteld wordt deze woorden te laten ver vallen. Veilig kan worden aangenomen, dat bij voor komende overtredingen de politie met beleid zal op treden. Het is eenige malen voorgekomen, dat vee (paarden en koeien) Uit weilanden losgebroken, op den weg liep of in plantsoenen en dergelijke werd aangetroffen. Teneinde buiten twijfel te stellen, dat het personeel der gemeente, hetwelk deze dieren opbergt, rechtmatig optreedt, wordt de desbetreffende aanvulling van arti kel 9b voorgesteld. Waar bij artikel 11 van het nieuwe Motor- en Rij wielreglement het berijden van wegen, die óf in ééne óf beide richtingen zijn gesloten voor motorrijtuigen en rijwielen, is strafbaar gesteld, zijn de artikelen 68 en 69 met dezen toestand in overeenstemming ge bracht. Art. 69 behelst thans alleen nog het verleenen van bevoegdheid aan Burgemeester en Wethouders wegen voor motorrijtuigen en rijwielen gesloten te ver klaren. Ook een vermelding van wegen, die niet ge sloten mogen worden, is niet meer opgenomen, daar de nieuwe wet dit niet meer eischt. De verplichting tot plaatsing van waarschuwingsborden is opgenomen in art. 10 van het nieuwe Motor- en Rijwielreglement, zoodat ook de overeenkomstige bepaling In art. 69 A.P.V. kan vervallen. Daar de wet het vaststellen van maximum-snelheden beneden 20 K.M. niet meer toelaat, wordt het cijfer 10 in art. 70 veranderd in 20. Aangezien de artikelen 20 en 26 van het nieuwe Motor- en Rijwielreglement den knalpot verbieden, be hoort het overeenkomstige artikel 70a der Verordening te vervallen. Goedgekeurd. Rondvraag. De heer C a s s e e wijst op de in gebruik genomen nieuwe Rustenburcherweg tusschen Bosch en Duinlaan en Bloemendaalscheweg, welke nog niet verlicht is, hetwelk gevaar oplevert voor het verkeer. Wethouder Van Nederhasselt deelt hierop mee, dat het P.E.N. opdracht ontvangen heeft en dit spoedig in orde zal maken. De openbare vergadering wordt daarna gesloten, terwijl de Raad overgaat in comité-generaal. Bloemendaal deed in Bussum kranig werk, door B.F.C. een flinke 31-nederlaag toe te brengen. Het onverwachte en mooie van deze overwinning spreekt te meer na het met moeite bevochten gelijke spel aan den Brederodeweg. We herinneren ons dezen wed strijd zeer goed. Nadat Bloemendaal reeds spoedig de leiding had met 20, verkleinde B.F.C. nog vóór de rust deze tot 21, om na de hervatting onmiddellijk gelijk te maken, zich verder staande te houden. We hadden van de return-ontmoeting dan ook geen hoogen muts op, vooral niet na de slappe vertooning tegen Zandvoort. Daarom was het bericht dezer overwin ning voor ons wel eenigszins een verrassing. Haarlem reduceerde zijn kans op de eerste plaats een weinig met de draw tegen Velox. Wel is waar behaalden de Utrechtenaren destijds aan den Schoter- weg een 21-overwinning op de gastheeren, maar Haarlem was toen met de jonge spelers nog niet vol doende ingespeeld. Langzaam maar zeker herstelde Haarlem zich en een flink aantal overwinningen bracht het in de hoogere regionen. Twee punten in plaats van slechts één waren dus meer welkom geweest. A.F.C. profiteerde van dit gelijke spel: de Amstel- veners behaalden een klinkende 61-zege op hun stadgenooten V.V.A., die dit jaar na een goed begin danig afzakten en weinig meer presteeren. Zeeburgia intusschen kiest wel bewust zijn weg. Met H.V.C. werd korte metten gemaakt. De 61- nederlaag, waarmee de Amersfoorters terug konden keeren, demonstreert duidelijk, dat de roodkragen in tip-top vorm zijn. De bovenste plaats, momenteel door hun ingenomen, verdienen ze volkomen door den con stanten vorm, waarin ze spelen. Zandvoort won natuurlijk van D.O.N.A.R., hoewel de twee tegenpunten, door de Hilversummers gescoord, ons nog meevallen. Niemand, zelfs de hekkensluiters niet, zullen twijfelen aan het definitief bezetten der laatste plaats. Voor de andere zwakke broeders in deze afdeeling (B.F.C., H.V.C., V.V.A. en Bloemen daal) is het een geruststelling te weten, dat het pleit nu reeds beslecht is! Dat was het vorige jaar tusschen Bloemendaal en Schoten anders. Lang duurde het toen, voordat de beslissing ten nadeele van laatstgenoemde vereeniging viel. Bloemendaal ontvangt Zopdag Velox. In Utrecht werd in een wedstrijd onder abnormale omstandigheden met slechts 21 verloren. Zou het den witten ein delijk gelukken op eigen terrein een overwinning te behalen? Onmogelijk is 't niet, indien één factor aan wezig is: enthousiasme. Haarlem krijgt bezoek van Zeeburgia. Op eigen terrein bleven de Amsterdammers met 52 in de meerderheid. Verliest Haarlem wéér, dan krijgen de kampioenskansen een geduchten, zoo niet een beslis- senden knauw. Alles dus op alles, roodbroeken! Houdt gij uw tegenstanders er onder, dan staan de kansen schitterend. Als gij A.F.C. met 41 kunt slaan, moet gij ook dezen belangrijken wedstrijd kunnen winnen. Tusschen A.F.C. en Zandvoort zal het spannen. De geel-blauwen hunkeren er naar de onverdiende 10-nederlaag, in eigen home geleden, te wreken. A.F.C. daarentegen doet haar best de eerste plaats weer te bereiken. We houden het op gelijk spel. In Hilversum D.O.N.A.R.B.F.C. We hebben alle reden aan te nemen, dat B.F.C. de meerderheid, reeds in Bussum bewezen, in Hilversum zal bevestigen. V.V.A. moet naar Amersfoort om daar H.V.C. te bekampen. Hier komen twee tegenstanders van onge veer gelijke kracht tegen elkaar in 't veld. Niet on mogelijk is het, dat 't terreinvoordeel den doorslag geeft aan de thuisclub. Bloemendaal 2 deed dom in Velseroord van V.S.V. 2 te verliezen. Het moet Zondag tegen Zandvoort 2 ter dege oppassen, om weer niet met de kous op den kop terug te komen. Het derde, vierde en vijfde elftal boekte dikke over winningen: 61, 111 en. 60, resp. op R.C.H. 7, Schoten 4 en Hillenen 3. De juniores zagen zich door Haarlem geklopt, terwijl adspiranten b gelijk speelden tegen H.F.C. b. Het derde is Zondag vrij, het vierde verliest voor de tweede maal van D.W.O. 2 (een overwinning zou weer kans op de begeerde'-plaats geven!), het vijfde wint weer dik van Hoofddorp 2, de juniores kunnen ditmaal winnen van D.I.O. Adspiranten a speelt thuis tegen H.F.C. a (Zater dagmiddag) en stuurt de H.F.C.'ers met leege handen naar Haarlem. B. daarentegen heeft tegen E.D.O. b een lastigen tegenstander, die wil aan 't langste eind zal trekken. Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Het Centraal Genootschap voor Kinder Herstellings- en Vacantiekolonies hield eenige dagen geleden te Amsterdam een algemeene vergadering. Medegedeeld werd dat er in de kolonies plaatsge brek is ontstaan. De in aanmerking komende kinderen kunnen niet meer worden geplaatst. Dringend is noodig de bouw van een tiende koloniehuis. Verschillende bijdragen er voor zijn al ontvangen. Aangereden. Donderdag is v. d. B. door een auto op den Vogelenzangscheweg aangereden. Hij was per rijwiel, doch afgestapt en aan den kant van den weg gaan staan om twee auto's, van beide richtingen ko mende, te laten passeeren. Vermoedelijk door de felle lichten raakte een der bestuurders zijn stuur kwijt en reed v. d. B. aan. Hij bekwam verwonding aan het rechterbeen, terwijl de fiets vernield werd. De politie heeft het ongeval in onderzoek. GR.HOUTSTRAAT 163 BLOEMENDAAL. Chr. Nat, Werkmansbond. Uit het bestuur van de afd. Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond is een commissie gekozen, bestaande uit de heeren G. Hoffschlag, H. Huizinga en K. L. IJzerman, om plannen uit te werken tot stichting van een aantal werkmanswoningen ten be hoeve van leden van vorengenoemde afdeeling. OVERVEEN. Jhr. dr. J. W, van Lennep f. Alhier overleed op 64-jarigen leeftijd Jhr. dr. J. W. van Lennep, Em. predikant. Hij werd opgeleid voor predikant, doch slechts kort volgde hij zijn loopbaan in die richting. Op 19 Augustus 1888 aanvaardde hij een beroep bij de Herv. Gemeente te Loenen, doch reeds op 1 December 1891 vroeg hij zijn emeritaat aan. Reeds twee jaren later werd hij secretaris van het Nederl. Bijbelgenoot schap, welke functie hij tot 1898 vervulde. Toen wijdde hij een groot deel van zijn tijd en zijn werkkracht aan instellingen in zijn nieuwe woon plaats te Haarlem, inzonderheid leerde men hemwaar- deëren als regent van het Herv. Weeshuis aldaar, en daarnevens als correspondent voor de Christelijke Normaallessen te Nijmegen. De overledene was echter notabel en later ook Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem. De teraardebestelling vond gisterenmiddag plaats op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. SCHAAKNIEUWS. - Donderdag speelde de Velser Schaakclub tegen de Bloemendaalsche Schaak club. Hoewel de Velsenaren 28 leden tot hun club kunnen rekenen, kwamen zij met 8 hunner beste krach ten naar Bloemendaal. De Bloemendaalsche Schaakclub had het genoegen met 6—2 uit den strijd te voorschijn te komen. A.s. Donderdag komt IJmuiden Bloemendaal bekampen, welke club uit zeer sterke spelers bestaat. Er wordt gespeeld in Restaurant Rusthoek. Het be looft een spannenden avond. De BI. Schaakclub telt twaalf leden. Aanrijding. Donderdagmiddag had er een aan rijding plaats op den Bloemendaalschenweg ter hoogte van „Bloemendaal" tusschen een auto, een fiets en een motor met zijspan. De auto, bestuurd door mevr. M„ reeds in de richting Bloemendaal, voor haar uit reden twee wielrijders, waarvoor zij wilde uitwijken. Door de gladheid van den weg slipte de auto en reed een wielrijder aan; om den anderen wielrijder te ontwijken stuurde mevr. M. direct naar links, doch juist op dat moment kwam er een motor met zijspan van de tegen overgestelde richting, waardoor een aanrijding onver mijdelijk was. De fiets werd vernield, het voorwiel van den motor werd verbogen. De bestuurder treft geen schuld. De schade wordt vergoed. De Kon. Ned, Mij, voor Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling BloemendaalVelzen houdt een Ledenvergadering op Dinsdag 20 December 1927, 's avonds 8 uur in Hotel „Vreeburg". De Agenda luidt alsvolgt: 1. Notulen en Ingekomen Stukken. 2. Verkiezing van: 2 Bestuursleden wegens periodiek aftreden van den heer Hirschfeld en wegens be danken van den heer Prof. De Groot; van 3 Bestuursleden-vaklieden wegens periodiek bedanken van den heer J. Ende. De aftredende leden zijn niet dadelijk herkies baar. 3. Benoeming van eene commissie ter verificatie der Rekening 1927. 4. Behandeling der Begrooting 1928. In de pauze verloting van een mooie plant. „Interlaken, de parel van het Berner Oberland", Causerie met lichtbeelden van den heer D. Kuiper. 5. Vragenbus. 6. Rondvraag. Kindertoeslag Gemeentepersoneel? De leden van den Raad E. van Nederhasselt, N. Nuyens, P. Verdegaal Rzn„ en A. J. Prinsenberg heb ben bij den gemeenteraad een voorstel ingediend om te besluiten om aan personen in dienst der Gemeente Bloemendaal, welke een lager salaris genieten dan 2000 per jaar, een kindertoeslag te verleenen van 1.per week voor ieder hunner kinderen welke den leeftijd van 16 jaar nog niet bereikt hebben, onder be paling dat deze toeslag niet wordt gegeven voor de eerste drie kinderen. De toelichting luidt: Het zal weinig betoog behoeven dat het veel ver schil maakt of het loon hetwelk aan de lagere beamb ten onzer Gemeente wordt betaald, moet dienen voor het levensonderhoud van een ongehuwd persoon, aan personen met geen of weinig kinderen of aan personen met een meer talrijk gezin. Teneinde de zorgen voor de ouders van talrijker ge zinnen eenigszins te verlichten, hebben de voorstellers gemeend bovenstaand voorstel te moeten doen, waar van zij de aanneming aan den Raad met vertrouwen aanbevelen. Aangereden. Woensdagavond omstreeks 5 uur is de hulpbesteller O. op den Bloemendaalscheweg ter hoogte van Rusthoek aangereden door een auto be stuurd door de K„ die hem achterop reed. O. werd licht gewond en de fiets werd beschadigd. Procesverbaal is opgemaakt. Een oude firma. De bekende schilderszaak van de Fa. C. v. Willigen- burg alhier, bestaat 1 Januari 1928 honderd jaar. In onze gemeente een niet-alledaagsch gebeuren! TOLJTftAAT 01 04 KERKSTRAAT 2 STATiamOT 20 rmriA j. letjchért o AMSTERDAM HAARLEM 11 HILVERSUM TELETOOn 25H57 TELEfOOn 10492 TELEFOOM 056 Alhier is een terrein voor het te stichten gebouw aangekocht, de plaats is ons niet bekend. Het voorstel van het Hoofdbestuur om de propa ganda voor den bouw en inrichting van dit tiende koloniehuis te beginnen met een geldinzameling, werd met algemeene stemmen aangenomen. Wij geven de Commissie in overweging, zoo ze nog besloten is, om maatregelen te treffen ook in onze gemeente voor dit heerlijke doel een geldinzameling te houden. Ons Huis, In de laatst gehouden ledenvergadering van de Woningbouwvereeniging „Ons Huis", werd de voor- zitter G. Hoffschlag, die periodiek moest aftreden, herkozen. De heer H. A. Tweehuizen, die wegens vertrek had moeten bedanken als commissaris, kreeg een plaatsvervanger door de verkiezing van den heer P. Priester. Het bestuursvoorstel, om aan de leden een uitkee- ring te geven van 1 week huur, werd met algemeene stemmen en applaus aangenomen. In beginsel werd besloten, het eerste lustrum der vereeniging (30 Jan. 1923 werd de vereeniging opgericht) eenigszins fees telijk te herdenken. Een raadsleden-autopark. Naast het „monumentale gebouw" van Publieke Werken aan den Bloemendaalscheweg, waar thans groote herstellingswerken plaats hebben om het ge heel architectonischraesthetisch te voltooien, is een ruimte gereserveerd voor het stallen van auto's van raadsleden tijdens hun aanwezigheid in de vergade ringen van onze vroedschap, 't Is een gemeentelijk autoparkje dus. Misschien krijgen we in de verre toe komst als „hét gebouw (u weet wel) is verrezen, ook wel een gemeentelijke auto-garage met voor ieder raadslid een aparte box. Een gemeentelijke auto voor ieder raadslid disponibel te hebben is geen overbodige luxe, wil men met de plaatselijke situatie op de hoogte blijven, want de afstanden zijn hier groot. Als het belastingcijfer er maar niet door stijgt! AERDENHOUT. Auto in brand. Zaterdagavond circa 9 uur was de chauffeur W. Kruyf, met de auto van de firma C. Hoeing, te Haar lem, alhier, de laatste klanten aan het bedienen. Op den Oosterduinweg gekomen, rook hij plotseling een brandlucht. Hij sprong den wagen uit, juist op het goede oogenblik, want nog geen seconde later stond de auto in lichte laaie. De chauffeur waarschuwde dadelijk de brandweer te Bloemendaal. Spoedig was deze ter plaatse en met een slang op de waterleiding werd het vuur gebluscht. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk te wijten aan het warm loopen van den motor. 't Is voor deze firma een pech-week, want een paar aagen na dit gebeuren brandde de fabriek aan den Spaaradammerweg zoo goed als geheel af. Een onvoorzichtige chauffeur, iDonderdagmiddag reed een vrachtauto over de tramoverweg Eikenlaan richting Zandvoorterweg, toen juist een tram pas seerde. De tram werd licht, de auto zwaar beschadigd. De chauffeur was, ondanks het onveilig lichtsein brandde, maar doorgereden, met het bekende gevolg. Een paar dagen geleden reed denzelfden chauffeur ook te Haarlem tegen de electrische tram op ter hoogte van kruising-Molenstraat. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aanrijding. Zaterdagmiddag had er een aanrijding plaats door onoplettendheid van een autobestuurder. De auto, bestuurd door de G. te Haarlem, reed op de Zandvoorterweg in de richting Zandvoort; gekomen ter hoogte van de Sparrelaan moest hij uitwijken voor een stilstaande auto. Juist bij het uitwijken naar links kwam de auto in botsing met een van tegenoverge stelde richting komenden sleeperswagen met paard bespannen. Door snel remmen slipte de auto en botste met de kap tegen den kop van het paard, waardoor het dier op hol sloeg en het lamoen brak. De wagen reed in vaart tegen een boom. Het paard, dat in de nabijheid gegrepen werd, bekwam ernstige wonden aan kop en pooten, de wagen werd vrij ernstig beschadigd. Tegen de G. is proces-verbaal opgemaakt. Onvoorzichtig gebruik van een vuurwapen. Een bezoeker bij een familie aan de Westerlaan was Zon dagmiddag bezig met een dienstrevolver schijf te schie ten op den openbaren weg. De politie was juist in de nabijheid, nam de revolver in beslag en maakte proces verbaal op. Aanrijding. Woensdagmiddag 12 uur zijn op den hoek EikenlaanAerdenhoutsduinweg 2 auto's tegen elkaar gereden. De auto bestuurd door S„ wonende alhier, reed op de Eikenlaan richting Zandvoort, de andere auto, bestuurd door L. reed over de Aerden houtsduinweg richting Haarlem. De bestuurders be merkten elkaar te laat, de auto's werden licht be schadigd.

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 2