Ill WEEK-AGENDA BB HENNY MULLER GEVONDEN VOORWERPEN UITVERKOOP J. G. VERBEEK KLEVERPARK Lezing Ds* Geelkerken 2 RADIO- EN RIJWIELHANDEL 5 J* R KENZEN Hl TRA AN HU» WEGENS PLAATSGEBREK VAN ZATERDAG 3 MAART TOT WOENSDAG 14 MAART 1928 GLAS- EN AARDEWERK TASSCHEN KLEEDJES LAM PEKAPPEN, KUSSENS, COSIES GRAFISCHE KUNSTENZ. DE KERKUIL LEPELSTRAAT 5 - TELEF. 14562 HAARLEM FONGERS RIJWIELEN Een nieuw Raadhuis. Hedenavond. Hotel Vreeburg, Korfbalvereen. „Sport Vereent", Uitvoering, 8 uur. Stadsschouwburg, iLederenavoud Geertruida van Vladeracken, 8 uur. Zondag 4 Maart. Gem. Concertgebouw, H.Ü.V., Matinée ,2.30 uur. Stadsschouwburg, Dr. Klaus, 8 uur. Maandag 5 Maart. Stadsschouwburg, De Dooltuin, 8 uur. Maranatha, Donkere Laan, Lezing Ds. J. A. van Leeuwen. Dinsdag 6 Maart. Gem. Concertgebouw, Bachconcert, 8 uur. Stadsschouwburg, Het Chineesche Landhuis, 8 u. Woensdag 7 Maart. Gem. Concertgebouw, Uitvoering Gymnastiekver- een. Kracht en Vriendschap, 8 uur. Donderdag 8 Maart. Stadsschouwburg, Fauteuil 47, 8 uur. Gem. Concertgebouw, Concert Chr. Gem. Koor Door Zang Vriendschap, 8 uur. heben de beide heeren zich nu gewend tot de Di rectie der Nederlandschen Spoorwegen te Utrecht, met toezending van het door hen ingediende adres en met de mededeeling, dat zij van nunnentweege met Belangstelling kennis genomen heDDen van de gevoerde correspondentie tusscnen enkele inge zetenen van Uverveen en Bloemendaal en de Di rectie der bpoorwegen over wegneming der be staande bezwaren. De Directie der Nederlandsch Spoorwegen heeft n.l. in een correspondentie met genoemde inge zetenen verklaard, oog te hebben voor de moge lijkheid van oplossing der moeilijkheden, door het leiden van het verkeer uit het Kinheimpark langs de door te trekken Frederik Hendriklaan, en door verbreeding van den onderdoorgang van de Ju- lianalaan door rioleering van het daar langs loo- pende water. Alhoewel het leiden van het verkeer langs de Frederik Hendriklaan aan de rust van het Ken- nemer Lyceum niet ten goede zal komen, achten de beide schoolleiders elke oplossing toejuichens- waard, die vermindering der gevaren van den pu- blieken weg medebrengen. P. Stins Pzn. Gisterenmiddag werd in allen eenvoud op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. Stjins Pzn., in leven boekhandelaar in deze ge meente. De heer Stins heeft hier aan den Bloemdaal- schenweg een boekhandel gehad, gedurende ruim 26 jaren, en was in deze. branche voor onze ge meente geen onbekende, hij stond bekend als ar beidzaam en coulant en genoot als zoodanig hier een goede reputatie. Aan het graf werden door den heer Koopman wool den van troost gesproken tot de drie doch ters welke bij de teraardebestelling tegenwoordig waren, terwijl de heer Slilbrands als oud zaken vriend, den overledene herdacht als een man van noesten vlijt, die altijd trouw op zijn post was, er nooit van af liep, maar dag in dag uit soms tot iaat in den nacht bezig was in zijn zaak. Hoe wel er in zijn levensboek vele donkere bladen stonden, vele lichtpunten waren er aanwezig waaruit hij zijn kracht putte. Spr. richtte zich verder tot de kinderen en wenschte hen toe dat zij de voetsporen van hun overleden vader zouden drukken, ten opzichte van zijne volharding en ijver. Aan het graf werd door den heer Offenberg namens de kinderen dank gezegd voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Vergadering van Nat. Bezwaarden in de Gerei. Kerk. Over de vergadering, welke gisteren avond werd gehouden in Hotel Vreeburg, waar als sprekers optraden Ds. J. C. Aalders te Amsterdam en Ds. E. L. Smelik te Tienhoven, kunnen we in dit nummer geen verslag geven, gezien den korten tijd; we hopen hierover in ons volgend nummer breedvoerig te kunnen schrijven. De 1-Mei-viering. De afdeeling Bloemendaal- Santpoort van den Bond van Soc.-Dem. Vrouwen clubs heeft besloten op 1 Mei een kinderfeest te organiseeren. Ook zal worden ingestudeerd het spreekkoor „Arbeidersverrijzenis" van Margot Vos. Voor de veiligheid. Bij den spoorwegover gang aan de Kleverlaan wordt aan den Bloemen- daalschen kant een stopbord aangebracht. Het drukste verkeer komt uit het Kinheimpark en daar de weg hier juist een scherpe bocht maakt, is de situatie zeer gevaarlijk als er snel wordt gereden. Het waarschuwingsbord wordt bediend door den overwegwachter en wordt zoo geconstrueerd, dat de boomen pas gesloten kunnen worden, als het bord naar den weg is gedraaid. Des avonds zal het worden verlicht. Weder een stap in de goede richting, die door het publiek ongetwijfeld op prijs zal worden ge steld. Lezing Ds. J. A, van Leeuwen. Voor de af deeling Bloemendaal van den Chr. Nat. Werk mansbond zal Ds. J. A. van Leeuwen, em. predi kant te Heemstede, op Maandag 5 Maart a.s. des avonds 8K uur een lezing houden over Zwitser land. De vergadering wordt gehouden in het gebouw „Maranatha" aan de Donkerelaan en is voor een ieder toegankelijk. Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 Uitvoering ,,s>port Vereent". De Korfbalver- eemging „oport vereent" geett lieaenavond een jaarnjnacnen leestavond in note! Vreeourg. MeuewerKing zal worüen verleend door een Haariemscne Jazzuaud. Uitvoering B. G. V. De Bloemendaalsche Gymnastienvereeniging gat Zaterdagavond naar tweede uitvoering in hotel „Vreeourg'. De zaal was tot acuter aan Oezet met Belangstellenden. De uitvoering liep weer vlot van stapel. Het pro gramma werd met aandacnt gevolgd; di? nummers werden goed gespeeld. Geslaagd. De heer J. A. Mooiweer alhier, oud- leerimg van de Mulo-scnool aan den Vijverweg, neett met gunstig gevolg examen aigeiegd voor 3en stuurman groote vaart. Jaarvergadering Bloemendaalsche Midden stands vereemging. Woensdagavond kwam de Bioemendaaiscne Middenstandsvereeniging, onder voorzitterschap van den heer J. Keller, in jaar vergadering bijeen. De vergadering werd gehouden in Hotel Zomer- zorg. De jaarverslagen van secretaris en penning meester en de begrooting over 1928 werden goed gekeurd. Besloten Werd, dat leden, die door de annexatie niet meer tot de inwoners der gemeente Bloemen daal kunnen gerekend worden, lid kunnen blijven tot de eertvoigende jaarvergadering, dus tot Fe bruari 1929, evenzoo de geannexeerden, die een bestuursfunctie vervullen. De bestuursverkiezing bracht geen verandering in het tegenwoordige bestuur teweeg. De heer Keiler werd weer tot voorzitter gekozen, eveneens de aftredende bestuursleden de heeren J. A. Bos kamp en Adr. Cassee. De contributie over 1928 werd weder bepaald op 5.per jaar, terwijl de entréecontributie voor de nieuwe leden ook op 5.werd gesteld. Een verzoek van den Nedeil. Middenstandsbond voor verhooging der contributie werd toegestaan, de contributie werd per lid van 25 op 50 cent ge bracht. Bij monde van den voorzitter doet het bestuur mededeeling van de op groote schaal verspreide brochure, uitgaande van de vereeniging, getiteld „Waarom Bloemendaal uw woonplaats?" De heer Bladergroen werd bereid gevonden, deze brochure in zijn winkel en aan de kiosken het publiek ter hand te stellen. Na een geanimeerde rondvraag werd de verga dering gesloten. OVERVEEN. Auto in brand. Zondagavond omstreeks negen uur werd de vrijwillige brandweer van Bloemen daal opgeroepen, om hulp te ve.leenen bij een brandende auto, die geplaatst was voor Hotel Roozendaal te Overveen. Door een lek in het benzinereservoir was een weinig benzine op den giond geloopen. Op onverklaarbare wijze moet daar een brandende lucifer bij zijn gekomen, die de benzine in brand zette. Het vuur tastte de auto direct aan. De eigenaar van het Hotel, de heer R., die dit begin van autobrand dadelijk merkte, greep plotseling uit zijn Hotel een Jjrand- bluschapparaat en bluschte den brand in enkele seconden. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen. De auto behoorde aan den heer R. te Vogelenzang en was licht beschadigd. Hij kon nog op eigen kracht vertrekken. Woningbouw vereeniging. De vergadering van de Woningbouwvereeniging van personeel in gemeentedienst, welke j.l. Woensdagavond zou gehouden worden, is tot nadere aankondiging uit gesteld. De heer G. H. Hissink heeft zijn benoeming tot lid van "t bestuur aanvaard. Bijz. Bewaarschool te Overveen. B. en W. stellen den Raad voor, van 1 Januari 1928 af aan de bijzondere bewaarschool aan den Korte Zijlweg no. 9a te Overveen, gemeente Bloemendaal, voor elk kind, dat die inrichting van onderwijs bezoekt en waarvan de ouders in Haarlem woonachtig zijn, een subsidie te verleenen tot een bedrag gelijk staande aan hetgeen de gemeente Bloemendaal per kind en per jaar voor hare leerlingen toeeknt, doch tot een maximum van 27.50 per jaar. Opdracht. Door het architectenbureau Jac. Dekker Jr. alhier, werd heden opgedragen het bouwen van een landhuis in het park „Maalden- veld" aan de firma M. Joustra te Haarlem. 'Uitvoering Noorderkerkkoor. Het Noorderkerkkoor, dat onder leiding van den heer Piet Halsema, reeds enkele malen concer teerde; hoopt Dinsdag 8 Mei a.s. weder een uitvoe ring te geven. In studie is thans Psalm 95 van Mendelssohn-Bartholdy. Als solisten in dit werk zullen zich doen hooren Mej. Dini van Daalen, so praan en de heer Jac. van Kempen (tenor). Zij, die dit stuk nog wenschen mede uit te voeren, gelie ven zich zoo spoedig mogelijk, uiterlijk 6 Maart aan te melden bij één der bestuursleden. Ook Dinsdagsavonds op de repetitie bestaat hiervoor gelegenheid. Deze repetities, welke om acht uur aanvangen, worden gehouden in de Kerkkamer van de Noorderkerk aan de Velserstraat, ingang Molenaerstraat. Een dapper zusje! Maandagnamiddag half zes geraakte de zevenjarige Lodewijk Z. achter de ouderlijke woning aan den Kleverparkweg 232 in het water van de Delft. Dit werd opgemerkt door Bloemenabonnementen vanaf f L- p. week zijn achtjarig zusje Doortje, dat zich geen öogen- blik bedacht en resoluut in het vieze water sprong, om Lodewijk te helpen. Weliswaar kon zij een weinig zwemmen, maar niet voldoende om aan haar loffelijk voornemen gevolg te geven. Beide kinderen liepen toen gevaar, wat gelukkig gezien werd door een onbekenden man, die aan den over kant op het land liep. Ook deze sprong te water; hij mocht het genoegen smaken, beide kinderen behouden aan de ouders te geven. Doordat zij nogal wate.r binnen gekregen hadden, werden' zij onder geneeskundige behandeling gesteld. H. D. HAARLEM. H. O. V. De Haarlemsche Orkestvereeniging (Dirigent: hüuard van Beinumj geeit een Leoenmatmee op Zondag 4 Maart, des namiddags half 3 uur precies, in het Gemeentelijk Concertgebouw. Als solist treedt op de heer Willem Andriessen (piano). het programma luidt: 1. Uuverture „Egmont", L. van Beethoven. 2. Pianoconcert No. 3 (c- moll), L. van Beethoven; a. Allegro con brio, b. Largo, c. Rondo. 3: Niiits dans les jardins d'Es- pagne, Manuel de Falla; a. Au Généralife, b. Danse lointaine, c. Dans les jardins de la bierra de Cor- doue. (Eerste uitvoering). 4. Le Tricorne, Ma nuel de Falla; a. Les voisins, b. Danse du meunier, c. Danse finale. Haarlemsche Orkestvereeniging. Het Werkrooster over de maand Maart luidt als volgt: Donderdag 1 Maart: Haarlem's Gemengd Koor. Zondag 4 Maart: Ledenmatinée. Vrijdag 9 Maart: „Zang en Vriendschap", Am sterdam, Generale Repetitie. Zaterdag 10 Maart: „Zang en Vriendschap" Am sterdam, Uitvoering. Zondag 11 Maart: Middagconcert te Haarlem. Dinsdag 13 Maart: Concert te Leiden. Donderdag 15 Maart: Ledenconcert. Zondag 18 Maart: Middagconcert te Haarlem. Dinsdag 20 Maart,: Concert te Beverwijk. Woensdag 21 Maart: Zaandam, „Jahreszeiten", Generale Repetitie. Donderdag 22 Maart: Zaandam, „Jahreszeiten", Uitvoering. Zaterdag 24 Maart: A. V. R. O. Amsterdam. Zondag 25 Maart: Middagconcert te Haarlem, des avonds A.V.R.O. Amsterdam. Dinsdag 27 Maart: Concert te eLiden. Woensdag 28 Maart: C.O.V. te Haarlem, Gene rale Repetitie. Donderdag 29 Maart: C.O.V. te Haarlem, Uit voering. Veranderingen voorbehouden. Men schrijft ons: Het kerkgebouw in de Zuiderstraat was Woens dagavond vol en tot in alle hoeken dicht bezet, toen te 8 uur de heer P. Lamerus, voorzitter van het betreffende comité, de veigadering opende, bpreker las een schrijven voor van den heer W. Korvinus, waarin deze het Comité bericht, dat de redactie van het Kerkblad der Geref. Kerken ge weigerd had de advertentie voor deze bijeenkomst te plaatsen en hij daarin aanleiding gevonden heeft als lid der Redactie van dit Kerkblad te bedanken. hierna wordt de vergadering op de gebruike lijke wijze geopend met gebed en Schriftlezing en Psalm 123 1. Ds. Geelkerken, hierna het woord verkrijgende, merkt op, dat het inderdaad nogal vrijpostig schijnt, dat een dominé, een officieel kerkelijk per soon, in onzen tijd nu de kerk hopeloos verdeeld is, durft spreken over'de eenheid der Christenen. Spreker acht het echter het beste er nu maar eens eerlijk voor uit te komen, hoe de werkelijk heid is: de werkelijkheid der zonde, maar ook de werkelijkheid van Gods genade. Verder zegt spr. dat de eenheid der Christenen er toch werkelijk is, want de eenheid van alle Christenen vloeit voort uit de eenheid van God. Zij, die God als hun verzoenden Vader in Chris tus loven, zijn in den grond der zaak een. De een heid der Christenen is er ook, omdat er maar één geest Gods is, gelijk er bij de kinderen van één huisgezin, toch eenheid is, ondanks verschillenden levensgang, zoo is er bok de eenheid der Christe nen door den Geest. .Wij moeten'derhalve.beginnen met deze bood schap, dat Christenen menschen zijn, die één zijn. Jezus en zijn apostelen wijzen daar tallooze malen op, hetgeen spreker aan de hand van het N. Tes tament aantoont, oppervlakkig bezien, ja ook wel wat dieper bezien, ziet het er erbarmelijk uit met de eenheid, doch indien die eenheid er niet was, zag het er in de wereld heel andeis en ontzaglijk droevig uit. Is er een onzichtbare eenheid, Jezus bidt voor de eenheid der zichtbare kerk. Spreker handelt dah nader over het feit, dat juist de zaken, die het meest de eerbied demon- streeren, zooals doop-, avondmaal en het Onze Vader, vaak de aanleiding tot de geschillen tus- schen de Christel. Kerken zijn geweest. Duidelijk toont spreker daarna aan, hoe bij voorbeeld juist het feit, dat het Avondmaal in alle kerken gevierd wordt, dat het Onze Vader altoos weer de eenheid der Christenen doet zien. Spreker illustreert met allerlei voorbeelden uit het dagelijksch leven, dat de eenheid der Christe nen toch altoos blijkt wanneer men in 't publiek voor zijn maaltijd bidt of den vloeker vermaant. Hebben wij dus dé eenheid doen zien, er is helaas ook een andere zijde, die we moeten behandelen. Kan daar nu niets aan verbeterd worden? In on zen tijd is de taak op de handen der Christenen ge legd, geweldiger dan ooit: aan de hand van een Correspondentie Dr. Kuyper—prof. Gunning toont S Heden ontvangen PHILIPS RADIO-TOESTELLEN met de nieuwe Philips-Luidspreker 2 Prijs complete installatie f 257.50^, J Plaatsspanningsapparaat, toestel en 2 Luidspreker. Betaling in overleg 2 VERBINDINGSWEG b/d K.KLEVERLAAN 2 spreker de noodzakelijkheid aan. Nader hande lende over de voorwaarden van eenheid, zegt spreker die te zien in een soort federatief verband. De ééne wereldkerk is practisch onmogelijk ge worden. In plaats daarvan heeft men na de Her vorming al idee der Staatskerk gekregen, die ten slotte een syncretisme vormde spreker herin nert echter aan de idealen der kerkhervormers en vraagt zich af of een federatie, gelijk door die Her vormers beoogt, ook in onzen tijd niet bruikbaar zou zijn. Een éénheid midden in de verdeeldheid, want men zal banden aanknoopen kunnen daar, waar nog maar iets van Christus gevonden wordt. Op onderwijs-, jeugd- en Zendingsgebied is zulk een federatie er trouwens al. Spreker herinnert in dit verband aan de toestanden in Frankrijk, bij ons te weinig bekend en besluit, dat hoe dichter we bij Christus leven, hoe dichter we ook bij elkander zullen leven. Hierna werd deze boeiende rede, welke onder ademlooze stilte werd aangehoord, met Psalmgezang 119:32 met dankzegging door den spreker gesloten. VOGELENZANG. De onderwijzeres Mevr. KlinkenbergMeeter. In de kringen van den Bond van Ned. Onder wijzers is natuurlijk het besluit van de Kroon, waarbij het ontslag, door den Raad van Bloemen daal aan mevr. Klinkenberg gegeven, vernietigd werd, met groote vreugde ontvangen. Van den aanvang af November 1926 heeft de Bond zonder eenig voorbehoud de verdediging van mevrouw Klinkenberg op zich genomen. De heele onderwijzerswereld voelde dit ontslag als een grievènd onrecht, een ernstigen aanslag op de rechtspositie. De afdeeling Haarlem van den Bond eerst, later het Hoofdbestuur hebben de zaak uit gevochten tot in hoogste instantie, waarbij de Hoofdbestuursleden Posthumus, Lamers en niet te vergeten mr. Mendels, kranig werk hebben ge leverd. De afdeeling Haarlem van den Bond wenscht uiting te geven aan dit gevoel van vreugde en belegt daarom op 10 Maart een vergadering in de Kroon te Haarlem, voor de leden met hun da mes en verdere genoodigden, waar verschillende sprekers, waaronder Lamers en Posthumus, voor zitter en secretaris van het Hoofdbestuur, het woord zullen voeren. Uitgenoodigd zullen worden alle personen, die tot het succes hebben bijgedra gen, in de eerste plaats wel de Oudercommissie en Ouders te Vogelenzang, die zoo krachtig heb ben meegewerkt tot het bereiken van dezen schit terenden uitslag. De vergadering zal uit den aard der zaak een eenigszins gezellig karakter dragen. Haarl. Dagblad deelt voorts nog mede, dat mevrouw Klinkenberg zich Maandag bij den heer J. van Snippenberg, het hoofd der school aanmeld de om haar functie van onderwijzeres weder te hervatten. Het hoofd kon haar evenwel niet toe laten omdat hij nog geen bericht ontvangen had. Op Advies van het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers ging mevrouw Klinkenberg nog Maandag naar den Burgemeester van Bloemendaal, die haar meedeelde, dat het col lege van B. en W. deze kwestie Woensdagmiddag eerst moest behandelen. Aan mevrouw Klinkenberg is nu voorloopig ver lof verleend. Haar zal nader bericht worden, wan ne er zij weer in functie zal treden. Liederavond Geertruida van Vladeracken. Hedenavond geeft deze bekende zangeres, zooals we in ons vorig nummer reeds uitvoerig meedeel den, een liederenavond in den Stadsschouwburg. Weer een auto verdwenen en gevonden. De heer A. aan de West rlaan deed aangifte bij de politie, dat zijn zoo goed als nieuwe auto, welke hij Maandagavond plaatste voor een perceel aan de Adriaan Pauwlaan te Heemstede, dienzelfden avond omstreeks 9 uur was verdwenen, 's Nachts d.a.v. werd de auto onbeheerd en onbeschadigd teruggevonden aan de Dahlialaan alhier. Nederlandsche filmliga. Zaterdag 10 Maart, te 2.15 uur, zal in den Schouwburg Jansweg de zesde van de twaalf vertooningen van de filmliga wor den gehouden. Vertoond zullen worden: „Gras", de trek van een volk, documentaire Paramount- film; „De tijd in de film", documentaire film door J. C. Mol en „Emak Bakia", cinematografisch ge dicht door Man Ray. Terug te bekomen bij: K. Roos, Brouwersstraat 119, Haarlem, een gekleede jas; P. Maljaads, Zand- voortjchelaan 174, Heemstede, een paar zwart lederen dameshandschoenen; Thierry de Bije Dol leman, Koeduinweg 6, Aerdenhout, een tasch met gereedschappen; T. Geeilink, Bloemendaalsche- weg 21, Bloemendaal, twee sierduiven; Tillemans, Maasstraat 10, Haarlem, een zwarte langharige spaniel; Joustra, Stolbergstraat 14, Haarlem, een gouden broche; wed. Stols, Zuidertuindorplaan 12, Haarlem, een zwarte kinderportemonnaie met in- BLOEMENDAAL - TELEF. 22276 houd; J. Snuverink, Kinheimweg 19, Bloemendaal, een sleuteltje; J. van Kessel, Ramplaan 102, Haar lem, een Lipssleutel; Vader, Alb. Thijmlaan 9, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk 1928; Be stellerskamer Postkantoor Bloemendaal, een zaag; aan het bureau van politie te Overveen, een bont kraagje, een kindertaschje, een rozenkrans in étui, een rozenkrans in étui, een wit gehaakte sjaal, een prijscourant van kousen en sokken, een vijl. Over de meer vasteren vorm aannemende plan nen, om over te gaan tot den bouw van een nieuw raadhuis met politiebureau, schrijft Haarl. Dag blad: Het is bekend, dat het gemeentebestuur van Bloemendaal reeds lang plannen heeft, om een nieuw raadhuis te bouwen. Dat is evenwel steeds op de lange baan geschoven, omdat het moeilijk was om een geschikt terrein daarvoor te vinden. Intusschen liet de noodzakelijkheid van een nieuw raadhuis zich steeds sterker gevoelen. Dit werd ook door den gemeenteraad ingezien, die een com missie benoemde om te trachten een oplossing te vinden voor het raadhuisvraagstuk. Toen de gemeente eenige maanden geleden het Brouwersklokje en de omliggende terreinen ge kocht had, wrd eerst gedacht, dat dit met het bouwen van een nieuw raadhuis verband hield. Wij werden toen evenwel door het gemeentebe stuur gemachtigd om mede te deelen, dat het niet d bedoeling was om het raadhuis daar te zetten. Nu vernemen wij evenwel, dat de raadhuisplan nen een vasteren vorm hebben aangenomen. Er zijn evenwel twee plannen. Het raadslid de heer Prinsenberg heefl bij den gemeenteraad een voorstel ingediend, om in be ginsel te besluiten het nieuwe Raadhuis aan den Bloemendaalschenweg te Overveen te bouwen, schuin tgenover het nu bestaande. Vermoedelijk zal dit voorstel in de volgende raadszitting van Bloemendaal al aan de orde komen, maar in een besloten zitting. Er is evenwel ook een ander plan. Dat is opeg- maakt door den heer de Jong, den directeur van Gemeenteweren. Dit betreft de bebouwing van het achterste deel van het terrein bij ht Kolkje, dat aan de spoorbaan grenst. Daarbij sluit aan het duinterrein nabij den toren van de Haarlemsche waterleiding, dat de gemeente Bloemendaal verleden jaar gekocht heeft. Van de Erven van der Vliet zou dan nog aangekocht moeten worden een duinterrein tegen over den watertoren gelegen. Daartegen zullen vermoedelijk geen bezwaren bestaan. Bij dé indeeling van deze terreinen is door den heer de Jong niet alleen rekening gehouden met d noodzakelijkheid van een nieuw raadhuis, maar er zijn ook terreinen gereserveerd voor een nieuw gebouw voor Gemeentewerken (nu gehuisvest in een houten hulpgebouw) en een nieuw politiebu reau. Bovendien kunnen op hetzelfde terrein eenige honderden woningen (voor arbeiders en middenstanders) gezet worden, waaraan te Bloe mendaal ook behoefte is. Er is reeds een woningbouwvereeniging ge vormd voor de exploitatie van deze woningen. Om het raadhuis is een plantsoen gedacht. Ook is het de bedoeling, om het daarheen te lei den, dat het groote terrein, dat links van den Zee weg ligt en dat aan de Israëlietische gemeente be hoort, voor plantsoen te bestemmen, natuurlijk de ommuurde begraafplaats uitgezonderd. Op dit ter rein ligt een bouwverbod, zoodat het toch niet voor bebouwing in aanmerking komt. Op dit duinterrein spelen nu meestal kinderen. Het ih evenwel mogelijk om nabij het Kolkje een gedeelte van de duinen tot kinderspeelplaats te bestemmen. Als dan de woning op het Kolkje, die ook aan de gemeente behoort, weer zooals in den ouden tijd voor theeschenkerij bestemd wordt, hebben de ouders der spelende kinderen ook een goed onderkomen. Overwogen kan worden, om de Brouwerskolk weer als zweminrichting geschikt te maken. Het voornemen van het gemeentebestuur is, om een weg te laten aanleggen van den Duinvliets- weg over het terrein van het Kolkje via de spoor baan HaarlemZandvoort naar den Zeeweg. De terreinen liggen daar veel hooger dan de spoor baan, zoodat het gemakkelijk is daar een over brugging van de spoorbaan te maken. Het maken van zoo'n weg moet evenwel eerst

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2