UITVERKOOP HENNY MULLER I J. m KORT M NIEUWE VITRAGE Bi PLAATSELIJK NIEUWS WEEK-AGENDA F. DE DE KERKUIL J. P. ADVERT WEGENS PLAATSGÉBREK VAN ZATERDAG 3 MAART TOT WOENSDAG 14 MAART 1928 GLAS- EN AARDEWERK TASSCHEN KLEEDJES LAM PEKAPPEN, KUSSENS, COSIES GRAFISCHE KUNSTENZ. LEPELSTRAAT 5 - TELEF. 14562 HAARLEM LANGE VEERS RAAT HAARLEM VISCHfl ZIJLSTE VERSCHE GEBAKKE STOK en SN] ZUIDERZEl overledene woonde een rouwdienst. Ds. Ferwerda "las Romeinen 8 18-39, aldus aanvangende: „Want ik houde het daarvoor, dat het lijden dezes tegenwoordigen tijds niet is te waardeeren tegen de heerlijkheid die aan ons zal geopenbaard wor den." Op de begraafplaats. Op de begraafplaats waren zeer velen gekomen om door hun tegenwoordigheid bij de begrafenis getuigenis te geven van de groote liefde en waar deering, die Ds. Van Schelven in zoo breeden kring heeft verworven. De Kerkeraad der Qeref. Kerk van Amstdam was officieel vertegenwoordigd door de predikanten Ds. T. Ferwerda en Ds. H. Mulder, de ouderlingen A. Hein en K. H. v. Vleuten en de diakenen N. J. Vos en Mr. J. Verdam. Voorts wa ren bijna alle andere predikanten en vele leden van den kerkeraad aanwezig, terwijl Ds. J. L. Schouten en Dr. W. O. Harrenstein vertegenwoordigden De- putaten van de Qenepale Synode voor de Zending. Van het College van Curatoren der Vrije Universi teit waren aanwezig Mr. S. de Vries Czn en Ds. Ferwerda en Mr. Verdam, in andere kwaliteit reeds genoemd. Het College van Directeuren werd vertegenwoordigd door de heeren Tyo II. v. Eeg- hen, Q. Wolzak en Mr. O. H. A. Grosheide, ter wijl voorts aanwezig waren de pro-rector Dr. A. Goslinga, de ab-actis van den Academischen Se naat" Dr. J. Waterink, verschillende hoogleeraren en een groot aantal studenten. De Geref. Kerk van Haarlem werd vertegen- woordigd door de heeren Boerkoel en Weijland, de Geref. Kerk van Halfweg door Ds. Groene- wegen, de Geref. Kerk van Santpoort door Ds. J. L. Jaspers en den heer G. Bakker; de kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid door Ds. H. S. Bouma en de heeren Van Lochem, Van Koo- ten en v. Beek. Onder de vele aanwezigen werden voorts nog opgemerkt Oud-Minister A. W. F. Idenburg, Ds. Meyering, Deputaat van de Hulpbehoevende Ker ken, de heeren R. C. Verweyck en H. A. van Bot- tenburg, namens de Directie van De Standaaid, verschillende hoofdbestuursleden der Vereeniging Chr. Nationaal Onderwijs, o.a. Mr. D. W. O. A. Schut en R. Venema, secretaris en directeur van de Geref. Kweekschool te Amsterdam, enkele lee raren van het Geref. Gymnasium te Amsterdam, hoofden en onderwijzers van Chr. Scholen te Haar lem en omgeving en vele leden der Geref. Kerk van Amsterdam. In de aula werd niet gesproken. Na een korte rustpooze in de aula, werd de kist grafwaarts gedragen. Studenten der Vrije Univer siteit in corps-tenue fungeerden als slippendragers en escorteerden de baar. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, nam ds. J. C. Brussaard, Ger. Predi kant alhier, het woord, d,e zeide: dat hu, wiens hoogste eer het was den raad Gods te ver kondigen als laatste eer in deze oogenblikken be geerd had, dat alléén het Woord des Heeren hier zou worden verkondigd. Ingevolge dezen wensch las spr. eenige hevelmgs gedeelten van den overledene voor, n.l.: 2 Corintie 4 vers 16 tot hoofdstuk 5 vers 10 en 1 Thess. 4 vers 13—18. Hierna bad ds. Brussaard het; Onze Vader, waarna hij de aanwezigen verzocht te zingen: Psalm 68 vers 2, „Maar 't vrome volk in U ver heugd". Een zoon van den overledene, Prof. l)r. A. a Van Schelven, dankte voor de belangstelling. Spr. dankte, mede namens zijn moeder en de andere familieleden, voor de blijken van belangstel ling, in de laatste dagen ondervonden. Een speciaal woord van dank richtte hij tot Dr. en Mevr. Haye, die Zondagmorgen zijn vader in hun woning heb ben opgenomen en hem een plaats hebben bereid, waar hij rustig kon sterven. Het is de familie een troost geweest, te weten, dat zijn geestver wanten uit Santpoort bij zijn vader zijn geweest in diens laatste oogenblikken. Ook dankte Spr. de studenten van de V. U„ om als eere geleiders bij de baar te zijn. De oude Christenen, aldus vervolgde Spr., bei telden op de graven „Famulus Dei", d.w.z. dienst knecht Gods. Dat is ook het leven van den over ledene geweest. Spr. durft hier als zoon van den overledene te getuigen, dat hij een man was met een zeer bescheiden karakter, die nooit de eer aan zichzelf zocht, maar zijn gaven en talenten besteedde tot eere Gods. De dag van heden 7 Maart doet Spr. terug denken aan 27 Maart van het vorig jaar, toen hu bij zijn vader werd geroepen, omdat deze toen ernstig hartkramp had. Op zijn vraag of z'n vader bereid was te sterven, antwoordde deze toen, dat hij om zijn vrouw en kinderen nog gaarne zou blijven leven, doch dat, als God het anders besloten had, het goed was, omdat Gods beloften voor hem vast waren. De laatste vier weken van zijn leven zijn zoo zwaar geweest omdat hij gekweld werd door de zorg over zijn dochter, die na het overlijden van haar man, Mr. Monnik, met haar kinderen daar in Afrika voor zulk een zware taak stond. Die zorg heeft zijn toch reeds zoo zwakke krachten gesloopt. Toch wilde hij Zondagmorgen nog pree- Telefoon 22861 Grafkransen, Inrichten van rouwkamer Korte Kleverlaan 26 miii'ia"iUIHlii''!l»i i^^illlim^?rnilllïium!!Hill!lliiii.iiiiilllIlliiN..iiiiillllliiiiMiiilll!llliiiiiiiiiilllilliiii..iiiiilllliiiiilllliiii1,,iiiilllliiiiii,1iiiillllliiiiiiiiiill!llliiiit.iiiilllllliinilllliM^J 0 ZIE STEEDS ONZE ETALAGES! WIJ HEBBEN EEN PRACHT COLLECTIE ALLO VERNET, FILET, ENZ. ZOOALS U DIE ELDERS TEVERGEEFS ZULT ZOEKEN PLUCHE-, WOLLEN- EN WASCHECHTE TAFELKLEEDEN, FANTASIE-KLEEDJES g^'ili[|iii|^l"illiliii"J''"illlllii|'^'l'llllii||g||iini'llJJ^ll'l)ll||g!!l|ll'lllltg|lll|llll|lll'll.g.l|ll|ll'!iglL|lll|!!!glL|llll'|jg!l!|llllli'llg|'lllM''Jg"lill»jS'li||ii!^| F.f!!mi!iiSmiliiiiSmiiiiilimiliummuililmilImiliummumiiiiiIIiiiiiihiiiiihiiiiiiiiiiiiiinim.ï ken; men heeft hem nog gevraagd dit niet te doen en zich te laten vervangen, dooh dat heeft hij niet gewild. Hij wilde preeken, niet alleen omdat hij tot het einde „dienstknecht Gods" wilde zijn, maar ook, zooals hij zeide omdat hij zelf in de lijdenswe ken zijn gedachten op den lijdenden Heiland wilde richten. Zoo heeft hij in den nood van zijn leven den Gekruisigde gezocht. Dat is hun die achter blijven, een troost en bij de herinnering aan den geliefden overledene treedt op den voorgrond de gedachte aan diens rotsvast geloof, dat zijn leven heeft gekenmerkt. Hiermede was de waardige en indrukwekkende plechtigheid geëindigd. BLOEMENDAAL. „De Kleermaker en de Kabouters". Door de kinderen uit de hoogste klassen van de school aan den de Genestetweg (de „finhol- school") werd Zaterdag j.l. in het daartoe aardig ingericht gymnastieklokaal opgevoerd een tooneel- stukje met b.g.n. titel. l'ot dezen feestavond wa.en uitgenoodigd de ou ders van de kinderen uit de hoogste klassen waar toe, ter samenstelling aan het geheel, een ouder- coinmissie bestaat, waarvan de heer A. de Graaf voorzittei is, die de aanwezigen welkom heette en een gezelligen avond toe wenschte. De avond ving aan met het zingen van een feestcantatie van Cath. van Rtnnes, onder leiding van Mej. Paesie; het was zeer aardig om de kin deren deze cantate te hooren vertolken. Trouwens van de liederen van Cath. van Renns gaat altijd en bijzondere bekoring uit. In de pauze werden de kinderen onthaald op limonade en gebak, terwijl de ouders een kopje thee gebruikten. Toen volgde de clou van den avond, het too- neelstuk „De kleermaker en de Kabouters", het stukje werd heel aardig gespeeld en de ouders be toonden veel belangstelling in het spel van de jeugdige artisten, hetgeen te begrijpen is. Het geven van zulk een gezelligen avond sluit nog een aardige gedachte in zich, n.l. dit, dat het als 't ware een tegenprestatie is van het St. N'ico- laasfeest, waar kinderen door hun ouders worden verrast, terwijl hier het tegenovergestelde ge schiedde. Aan het einde van den avond werd liet onder wijzend personeel en de heer en mevrouw Tak een bloemstuk aangeboden en tevens dank ge bracht door den Voorzitter voor hun medewer king, inzonderheid laatstgenoemden, die veel van hun vrijen tijd afstonden, om de kinderen het een en ander in te studeeren. Een rijwiel ontvreemd, of het muisje met een staartje. Een paar weken geleden werd er op de Verl. Koepellaan bij den heer T. 'n fiets gestolen. Eenige dagen daarna ontmoette hij den werkelijken dief op de gestolen fiets en nam de fiets weer mee en liet den dief in den steek. Maar nu komt het! Een paar dagen daarna meent T. den dader weer te zien, op aanwijzing van een ander die zegt, dat is „die daar achter bij ons woont" (bedoeld werd noodwoning) de heer T. dacht aan een timmer manswerkplaats in de Boschlaan achter de school waar de heer van 't Land zijn bedrijf uitoefent. Laatstgenoemde werd door den politie ver hoord maar nu confrontatie met den zegsman, een onderwijzer aan die school, bleek er niets van waar te zijn. Met dat al voor den persoon in kwestie, „den verdachte" een buitenkansje waar men niet trots op behoeft té wezen, veel tijd zoek en de praatjes, enfinmen begrijpt. Verder Den heer T. heeft weer een of twee verdachten aan de politie opgegeven en weer, we zullen nu maar geen namen meer noemen, hetzelfde geval, na confrontatie lijken ze wel wat op den bewuste, maar daarmee is het de dader natuurlijk niet. Als de heer T. nu maar geen verdachten meer aanwijst en alleen de werkelijke dader, dan doet hij daarmee èn de politie en de z.g.n. verdachten of candidaat-verdachten een groot genoegen. Feestavond „Sport Vereent". Zaterdagavond heeft de Korfbalvereeniging „Sport Vereent" in hotel Vreeburg te Bloemendaal op gepaste wijze „gefeestavond". De zaal, die reeds van den aan vang af goed bezet was, liep in den loop van den avond geheel vol. Om half zeven werd de bijeenkomst geopend met een kort woord van den voorzitter, die 't ge bruikelijke welkom toeriep en een genoeglijken avond toewenschte. Twee belangrijke dingen uit het afgeloopen jaar werden even naar voren gebracht: le het feit, dat het eerste 12-tal der vereeniging bevorderd werd, om in den Haarlemschen Korfbalbond mee te strij den; 2e. de verblijdende gebeurtenis van het bou wen van een eigen kleedkamer op het terrein. Verder bracht de voorzitter een woord van dank aan de familie Van der Ven voor de betoonde medewerking bij het aankleedeti en in orde bren gen van het tooneel. St. E. G. Mulder, penningmeester; G. J. Bronkhorst, 2de secretaris; G. J. Hissink, 2e penningmeester J. van Wamel, tech.-adviseur; J. van Dijkhuizen, commis- J saris. Aangehouden. Door de politie is de vorige week Vrijdagavond aangehouden G. W. v. C. te Haarlem, die 'op de Julianalaan langs de huizen bedelde. Zaterdags is hij voor de Officier van Justitie geleid, na verhoord werd hij vastgehouden tot Maandagmorgen om door een politierechter verhoord te worden, die hem een straf oplegde van 5 dagen hechtenis. Aanrijding. Maandagmiddag omstreeks één uur kwamen op de Elswoutslaan hoek Zijweg twee auto's in botsing, de heer J. O., uit Haarlem, kwam met zijn auto uit de richting Aerdenhout en de heer A. J. P., eveneens uit Haarlem, kwam van de Elswoutslaan. In de bocht van den Zijlweg haalde de heer O. te veel naar links uit, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Beide auto's werden zoo beschadigd dat zij naar een garage moesten worden gesleept. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Proces-verbaal is tégen J. O. opgemaakt. VOGELENZANG. Diefstal van gasmunten. Door de politie te Bloemendaal is proces-verbaal opgemaakt tegen C. V. geb. v. K., wegens diefstal van gasmuntjes bij iemand waar zij eenige dagen per week werkte. Bij den eigenaar, die reeds kennis gaf aan de politie over het een en ander, werden door de politie een 30 stuks muntjes in beslag genomen en gemerkt, daarna ontving de eigenaar de muntjes weer terug. Waar de werkster zich spoedig weer schuldig maakte aan diefstal van penningen, heeft de po litie aan haar huis den gasmeter geleegd en haalde er verschillende van de gemerkte muntjes uit. Toen was alles bewezen. Montessori-onderwijs. Hedenmiddag van 36 uur n.m. en Zondag 11 Maart van 1012 v.m. en van 34 uur n.m. zal op „De Zuidwester", Hooge Duin en Daalscheweg bij 't Kopje een tentoonstel ling gehouden worden van leermiddelen voor het voorbereidend Montessori-onderwijs met vrijen toegang voor belangstellenden. Spoorwegovergang Kleverlaan. Het aange brachte bord bij den overweg van de Kleverlaan, ten doel hebbende om automobilisten, die uit het Kinheimpark komen, te waarschuwen voor gesloten spoorboomen, werkt uitstékend. Als de boomen geopend zijn, vertoont het bord een witte ster. Zijn ze gesloten, twee ronde emaille platen met de woorden: „Stop voor den overweg". Natuurlijk is er voor gezorgd, dat ook 's avonds een en ander1 goed zichtbaar is. Het toestel valt op den dag meer in 't oog, aangezien de avondverl'ichting nietig is en slechts een klein gedeelte van het toestel zichtbaar maakt met'het woordje „Stop". DE EERSTE HOLLANDSCHE- ZOMER ZONDAG. Ongewone drukte op den zeeweg en aSn het strand. Wie zich Zondag onder de velen bewogen heeft, die, als nevendoel van sportieve- of wandelaars genietingen, een bezoek langs den Zeeweg aan het Bloemendaalsche strand wenschten te brengen, moet zich tea minste njjJjhui Juni of Juli gewaand hebben. Het is op verschillende Zondagen van de laatste Hollandsche Zomers niet zoo gezellig-druk, zoo ongedwongen genietend geweest, als op dezen eersten Zondag van Lente-maand van 1928. Eu wat vooral opviel, was het beduidend aantal wande laars langs den Zeeweg. Maar ook het autoverkeer was al beteekenend. Het scheen, alsof wandelend^insp., nog al eens te laat op school kwam en van Haarlem- en Omstreken van de onderstelling was de lesrooster afweek, dat echter deze feiten voor zoover zij zijn komen vast te staan, niet vodoende grond opleveren om aan deze onderwijzeres wegens gemis aan zelfbeheersching of verantwoordelijk heidsgevoel ontslag te verleenen; dat dan ook het hoofd der school deze feiten die hem bekend waren, niet zóó ernstig heeft geacht dat hij daarvan vóór de uitgesproken schorsing heeft melding gemaakt, dat ook de groote meerderheid der ouders zich ten voordeele^ler onderwijzeres heeft uitgesproken, gezien de L.O.-wet 1920. hebben goedgevonden en verstaan het beroep ongegrond te verklaren! uitgegaan, dat zóó vroeg in de Lente, he( moto rische verkeer wel niet zoo druk zou zijn. Bovendien was een wandeling langs den onbe- schutten Zeeweg verrukkelijk, nu de Zomer-zonne- hitte er nog niet was. De kalme, gladde zee trok reeds. Velen daalden even de trap af aan het eind van den Zeeweg naar het strand en volgden dat, óf naar Zandvoort, of naar IJmuiden. Moge er dezen zomer veel van zulke gezellige Zondagen komen! 1. 2. Gemeentebestuur. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 15 Maart 1928 te 14 ure ('s nam. 2 uur) op het Raadhuis te Overveen. Agenda: Ingekomen stukken. Verleening eervol ontslag aan Mej. C. A. Schoevaart als onderwijzeres aan school B. 3. Benoeming van eene vroedvrouw; de aanbe veling luidt: no. 1: Th. J. Buïel; no. 2: A. Sachse. 4. Wijziging Verordening op de heffing van be grafenisrechten. 5. Aanstelling personeel bij Publieke Werken. Herziening van enkele salarissen. Wijziging der Bouwverordening. 18. Intrekking raadsbesluit van 20 October 1927 inzake vaststelling profiel Militairenweg en opnieuw vaststellen daarvan. 9. Overname straatlantaarns van het P. E. N. 10. Uitspraak van den Raad ten aanzien van de toewijzing der terreinen bij het Brouwers kolkje. 11. Aankoop grond ter verbreeding en verbete ring van den Militairenweg. 12. Overplaatsing van leerkrachten aan de scholen C. en E. 13.- Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 6. 7. Mevrouw KlinkenbergMeester. „De Bode", het orgaan van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers, wijdt een groot deel van het heden verschenen nummer aan de zaak Klin kenberg, de onderwijzeres uit Vogelenzang, wier ontslag evenwel door de Kroon vernietigd is. Het „Laatste bedrijf" er boven geplaatst. Het artikel vangt aan met twee foto's van mevr. Klinkenberg-Meeter, een gemaakt dadelijk na het ontslag in October 1926, en een van den laatsten tijd, daar heeft zij haar in dien tusschentijd geboren kindje op den arm. Breedvoerig wordt de geheele gang van het pro ces nagegaan, vooral het laatste stadium, de be handeling voor den Raad van State. Besproken en gecritiseerd worden de adviezen, overgelegd door de inspecteurs van het Lager Onderwijs de heeren Weustink en Brants. Uit de beslissing van de Kroon is de volgende passage aangehaald: Overwegende, dat de onderwijzeres Mevr. Klinkenberg-Meeter door B. en W. van Bloemendaal voor het feit dat zij een 7-jarige leerling heeft geschopt en ge knepen is gestraft met schorsing, dat zij daarna niet nogmaals mag worden gestraft door het geven van ontslag dat zij voorts, blijkens rapport van de Hoofd- OVERVEEN. Rijwiel door tractor vernield. Maandagmid dag fietsten twee jongens ter hoogte van de Bel vedère aan den Bloemendaalscheweg in de rich ting Aerdenhout. Door hun druk gesprek bemerk ten zij niet een naderenden tractor van de rich ting Overveen. Toen de bestuurder de Belvédère wilde inrijden, sprong A. v. R. van zijn fiets en liet dezen in den steek, waardoor het rijwiel onder den tractor terecht kwam en zoo goed als geheel vernield werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Coöp. Woningbouw vereeniging. Het bestuur van de Coop. Woningbouwvereniging voor ge- meentepersoneel is thans als volgt samengesteld: G. J. van Abs, voorzitter; W. J. Kars, secretaris; AERDENHOUT. Menschlievendheid van automobilisten. De Stads-Editie gaf deze week een bericht over de koele houding van automobilisten, die er zich niet om schijnen te bekommeren, als er iemand hun hulp dubbel en dwars noodig heeft: „Op de Zandvoorterlaan werd Maandag een dame door een toeval overvallen. Als een lijk lag zij op 't voetpad. Natuurlijk spoedig een groot aan tal menschen er om heen. Er werd gewerkt met koud water en natte doeken op voorhoofd en pol sen. In een tijdsverloop van 10 minuten passeer den zeker wel 50 of 60 auto's. De meeste automo bilisten reden door, even onverschillig of er een kip was overreden. Dat was aan één kant goed. Stel voor, dat alle auto's gestopt hadden! Maar er had ook een zwaar gewonde kunnen liggen, voor wie spoedige hulp zeer noodzakelijk was. En niet een, wien 't in de gedachte kwam, dat hij met z'n auto misschien een menschenleven kon redden. Niet een, die er aan dacht, dat hij met zijn auto misschien een dokter zou kunnen halen. Slechts één auto zag ik stoppen. De bestuurder ging eens kijken, vroeg wat aan de omstandeis, stapte in en reed weer verder. De bewustelooze dame bleef op 't voetpad lig gen. Niet een, die aanbood, haar even naar huis te rijden. Als je ook voor je pleizier uitbent, kun je je ook niet bemoeien met jonge dames, die een toeval krijgen." Het nieuwe schoolhoofd. De heer B. de Boer, die benoemd is als hoofd der school van de Schoolvereeniging „Aerdenhout-Bentveld", heeft in verband daarmee eervol ontslag aangevraagd als hoofd van School 14 te Haarlem. Maandagmiddag omstreeks vijf uur had op den Zandvoorterweg een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een auto. De heer S. uit Noord- wijkerhout, kwam met zijn auto uit de richting Heemstede en wilde de Zonnebloemlaan inrijden, toen de wielrijder P. R. uit Amsterdam, die in Hedenavond. Stadsschouwburg, Dolle Hans, 8 uur. Haarl. Kegelbond, Feestavond „Apollo", 8 uur. Schouwburg Jansweg, Gijsbert Japicx, „De Jund", 8 uur. Hotel Lion d'Or, Debat-avond Vrijz.-Dem. Jong.- organisatie, 8 uur. Brongebouw, Tooneel Vooruit, „Louise", 8 uur. Zondag 11 Maart. Stadsschouwburg, Dolle Hans, 8 uur. Gein. Concertgebouw, H. O. V. Matinée, 2.30 uur. Schouwburg Jansweg, Blanke Ballast, 8 uur. Kerkgebouw Doopsgezinden, Concert. Rusthoek, Dancing, 811 uur. Hotel Roozendaal, Dancing, 811 uur. Maandag 12 Maart. De Kroon, bovenzaal, Lezing: English and Ame rican Humor. Schouwburg Jansweg, Liederenavond Cl'inge Doo renbos, 8 uur. Gem. Concertgebouw, Alg. Jeugd-Centrale, De clamatie-avond, 8 uur. Dinsdag 13 Maart. Stadsschouwburg, „2X2=5", 8 uur. Woensdag 14 Maart. Gem. Concertgebouw, Gymnastiekuitvoering. Con cordia, 8 uur. Stadsschouwburg, „Het Adelaarsjong", 8 uur. Donderdag 15 Maart. Stadsschouwburg, Kunstavond Jan Musch en Mary Smithuysen. Gem. Concertgebouw, H.O.V. Lédenconcert. Vrijdag 16 Maart. Gem. Concertgebouw, Gemeenschappelijk Orgel concert, 8 uur. Kunstnijverheidshuis Andrea, Gr. Houtstraat 163, Tentoonstelling Lanooy, 822 Maart. Bioscoopvoorstellingen. Concertgebouw „Modern", Optreden van verschil lende artisten. tegenovergestelde richting reed, door eigen schuld onder de auto terecht kwam. Wonder boven won der kwam hij met den schrik vrij. Het rijwiel werd totaal verbrijzeld R. verklaarde dat het ongeval aan eigen onvoorzichtigheid was te wijten. HAARLEM. H. O. V. De Haarlemsche Orkestvereeniging (dirigent: Eduard v. Beinum) geeft een Ledenconcert op Donderdag 15 Maart 1928, 's avonds 8ki uur pre cies, in de Gemeentelijke Cqncertzaal. Als soliste treedt op: Mia Peltenburg (sopraan). Het programma vermeldt: 1. Ouverture „L'isola disabitata", J. Haydn. to Larghetto Presto. 2. Symphonie, C. Ph. E. Bacil. Allegro di mol- 3. Exsultate jubilate, W. A. Mozart. Allegro Recitativo Allegro. Zang en Orkest (eerste uitvoering). 4. l'Atteiite mystique, Hendrik Andriessen. Een cyclus voor zang en orkest. (Onder leiding van den componist). 5. Concert pour petit orchestre en trois parts (Op. 34), Albert Roussel. (Eerste uitvoering in Holland). Clinge Doorenbos. Wij hebben het genoegen onze lezers te mogen mededeelen, dat Clinge Doorenbos op Maandag 12 Maart in den Schouw burg Jansweg zal optreden, bij welke gelegenheid hij zijn levensliedje zal voordragen. Mevr. Clinge Doorenbos-De Blécourt zal hem be geleiden. Wat den aard en de voordracht zijner levens liedjes betreft, zij vermeld, dat Clinge Doorenbos een geheel eigen, persoonlijke sfeer schept, wars van alle banaliteiten zoodat ieder, jong en oud en van alle gezindten, met onverdeeld genoegen naar zijn liedjes kan komen luisteren. GEREFORMEERDE KERKEN. Bezwaarden te Bloemendaal. (Te laat voor ons vorig numnur.) Vrijdag 2 Maart had er een samenkomst plaats, belegd door eenige leden van den Bond van be zwaarden tegen de besluiten van de Asser Synode der Gereformeerde Kerken. De vergadering welke gehouden werd in de groote bovenzaal van Hotel „Vreeburg" was druk bezocht niet alleen door menschen uit Bloemendaal, maar ook uit Haarlem en Zandvoort en Amster dam waren er belangstellenden opgekomen om deze belangrijke samenkomst bij te wonen. Te ruim 8 uur opende de heer R. Bosman uit Haarlem de samenkomst met gebed en gaf het woord aan den eersten spreker van dezen avond, den WelEerw. Heer Ds. E. L. Smelik, predikant der Geref. Kerk (H.V.) te Tienhoven die tot on derwerp had gekozen: „Verantwoording en ver antwoordelijkheid". Spr. vangt zijn rede aan met de mededeeling dat dit voor hem geen aangename taak is om thans te spreken van aangedaan onrecht. Vooral omdat dit moet geschieden in Bloemen daal, waar banden van vriendschap gesloten zijn. Bij velen zijn deze blijven voortbestaan. Anderen hebben hem vergeten, onder wie er zijn die eerst voor hem op de bres stonden, uit wier overtuiging als vanzelf moest voortvloeien te hel pen. Spr. had gemeend den Kerkeraad van Bloemen daal te moeten uitnoodigen op deze vergadering om hem aan te hooren, mede ook omdat hij herinne ringen had bewaard aan den predikant te dezer plaatse, Ds. Joh. C. Brussaard, die hem te Tien hoven in Dec. 1925 had bevestigd, waar ook hij eenige jaren predikant is geweest. Heden ontvang PHILIPS RA met de nieuwe Prijs complet» Plaatsspannin Luidspreker. RADIO- EN VERBINDINGSV De kerkeraad van I morgen telegraphisch zoek in den kerkeraa over schriftelijk zou zoek ter vergadering Het ligt niet in onz halen, wij willen ver Spr. behandelde d geschiedenis van zij daarbij ondervonden lerlei onaangenaam! wilden hun waren n zonden synodalen gen van de deur. Week aan week Kerk door verschiler daten gebeden voor den afgedoolden hei er velen die zich ar door naar spr's op bleef bestaan, die kerken herstelde. Spr. heeft geen re aan andere trouwe tal van jaren de ke en die zonder een p ontslagen, omdat zi conformeeren aan d' merden zich moreel Ze stonden eenvouc velen in het gansche behandeling ingeziei meente, aldus spr. 1 mijn voornemen hi spreken, nog gevraa eens komen sprekei ook willen vragen, gevoeld in deze verg Brussaard te zegge dat zij, die ons uiri ons onwaardig gek ons zou komen spr zijn, Spr. vindt de mooi het verband beter doen. Er zit n slechts gesproken v Voortgaande zegt Bloemendaal, mens trouw is gebleven beste heeft gegeven krijk. In het tweede g spr. de verantwooi op het verantwoor derlijk voor de do Regelprijs 20 een speciale tarieven, tentiën, t.w. Vraa Huur- en Verhi Verkoop, etc. vai 50 cent, elke re( mits bij vooi Mode-Ac PH. JA! HAARLEM Gr. Houtstr. 18rd. Op het 3 Mae houden examen v Costumière, slaagc candidaten A. Eskes, Spuis D. Broekhoff, Prin A'dam; C. Raamsv mastraat 27, Hilleg Kruistochtstraat 5j Graaff, Graaf v. W Chr. Vermeulen, La Heemstede; A. Vin HaarlemM. Chr straat 27-, Haarlem horn, Haarlem. TELEI DAGELIJKS AAN SCHELVIS KABELJA TARBC SCI SPECIAAL A DAGELIJKS AANBEVELEN!

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2