BOEKHANDEL D. DIEHLE 22 8 74 TENTOONSTELLING LANOOY ANDREA BI oemenmagazijn „De Dahlia VAN DEN GEMEENTERAAD BLOEMENDAALSCHWEG 123 I P- ADVERTENTIEN Ingezonden Mededeelingen EMENTEN Uitgever: G. Eikelenboom - Bloemendaal Het adres voor alle Bloemwerk VAN HEDEN AF TELEFONISCH AANGESLOTEN ONDER NUMMER KUNSTNIJVERHEIDSHUIS C. J. Gude - Cuisinier Rusthoek - Bloemendaal S POELIER -> 9 VAN DER STAD HAARLEM AH* van der Steur Jr. Zaterdag 17 Maart 1928 Per regel0.20 Kleine annonces „vraag en aanbod" l tot en met 5 regels 0.50 elke regel meer „0.10 (le pagina) per regel 0.45 (volgende pagina's) 0.40 Bij contract speciale tarieven. Derde Jaargang No. 29 Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bent veld, Vogelenzang, Kleverpark (Haarl.) en Santpoort-Station cCUle 3— 1.60 Pe^rfrie^maanden0.85 (Bij vooruitbetaling te voldoen). Abonnementen kunnen op ieder tijdstip aanvangen. Losse nummers a 5 cent ver krijgbaar bij den boekhandel en aan het bureau van dit blad Bureau voor Redactie en Administratie! Bloemendaalscheweg 42 Telefoon 22324 Post-Cheque- en Gironummer 73407 Religie, als het innerlijk beleven van geestelijke dingen is het oprechte en reine zieleleven van den mensch. Holland. Holland, gij hebt zwellende wolken-stoeten uit verre hemel-velden aangevlogen, gij hebt horizonnen, zacht omgebogen van oost naar west zonder eenmaal te ontmoeten lijn die ze snijdt; en wijd-gespannen bogen van stranden en van zeeën om ze henen gaand tot waar zij met heemlen zich vereenen, die uw schijn van oneind'gheid verhoogen. De lijnen van uw land en van uw wateren wekken in ons onpeilbare gedachten verlengen zich tot eindeloos begeeren. Onze oogen proeve' iets gioots en daarvan gaat er een trek van grootheid door ons geestes-trachten en zijn wij thuis in grenzelooze sferen. Uit: HENR. ROLAND HOLST. „De Nieuwe Geboort". GEMEENTEBESTUUR. Donderdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad onzer gemeente, ten Gemeentehuize. Voorzitter; Jhr. A. Bas Backer, burgemeester. Afwezig de heer de Clercq. Aan de orde is: Punt 1. Ingekomen stukken. 1. Bericht van Gedeputeerde Staten, dat zij hunne beslissing omtrent: a. de overname van wegen in Groot Bentveld, b. de vei huring van grond aan de bouwvereeniging „Bloemendaal" verdaagd hebben. 2. Koninklijke beslissing inzake het aan Mevr. Ktinkenbeig-Meeter gegeven ontslag als onder wijzeres aan school E. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennis geving aan te nemen. 3. Schrijven van Dr. de Vletter en Dr. van Es- veld over het gevaar van den overweg aan de Kleverlaan. B. en W. deelen mede, dat deze aangelegenheid hun volle aandacht heeft en stellen derhalve voor, deze missive voor kennisgeving aan te nemen. De heer Schuiz meent dezejcwestie in het vollq licht te moeten bezien. Deze gevaarlijke overweg dient niet alleen de volle aandacht te hebben, maar er moeten ook resultaten gezien worden. Spr. vraagt in hoeverre B. en W. maatregelen ge nomen hebben. De heer Laan beantwoordt dezen spreker en zegt dat er reeds groote stappen gedaan zijn. Spr. me moreert 't verzoek van den heer de Vletter, rector van het Kennemer Lyceum, om een weg aan te leggen vanaf de Kleverlaan richting Overveen. Dat is niet zoo gemakkelijk. We moeten daarvoor toestemming van tram, spoor, de heer Wilson en de gemeente Haarlem hebben: de tram- en spoor wegmaatschappij voor veranderingen aan den overweg, de heer Wilson om het land daarvoor af te staan. Deze werd inmiddels bereid gevonden tegen den prijs van ƒ7.per vierk M. een strook grond af te staan. Daardoor zou het verkeer in 2 richtingen kunnen worden geleio. Het is echter verbazend moeielijk, om zoo'n ingrijpende veran dering spoedig tot stand te brengen. De Wethou der belooft echter, dat dit onderwerp de volle aan dacht heeft van het Dagelijksch Bestuur. 4. Verzoek van de bewoners der Graaf Floris- laan, om dien weg te rioleeren. B. en W. geven in overweging, om aan adres santen te berichten, dat t.z.t., doch zeker niet dit jaar, aan hunne wenschen zal worden tegemoet gekomen, met welk voornemen rekening zal wor den gehouden bij den aanleg van het riool in den Vogelenzangschen weg. 5. In verband met het feit, dat de Militairenweg thans op een behoorlijke breedte gebracht en daar door als het ware verheeld wordt met den Zee weg, stellen B. en W. voor, om dien weg voortaan eveneens „Zeeweg" te noemen; deze benaming zal tevens strekken ter betere oriëntatie van den vreemdeling. De heer v. Nederhasselt voelt er niet veel voor de Militairenweg om te doopen in Zeeweg. Spr. zou liever de historische namen behouden willen zien. Verschillende sprekers voeren over deze aan gelegenheid het woord, de een voor, een ander tegen verandering van dezen naam. Ten slotte blijkt bij de stemming, dat 8 voor ver andering zijn en 5 er tegen, zoodat deze weg ver anderd is in Zeeweg. B. en W. berichten den Raad: 6. Onder dagteekening van 2 Februari 1927 werd het Bureau voor Technische Adviezen ver zocht het bedrag op te geven van de te declaree- ren kosten, indien aan hem om advies werd ge it/.. Verbindingsweg - Bloemendaal - Telefoon 22338 speciaal voor Bruidswerk en Kransen ORIGINEELE ONTWERPEN VOOR TUINAANLEG Bekroond met hoogste onderscheiding vraagd inzake het aanbrengen eener betere straat verlichting. Dit deelde ons toen medeji dat naar zijne meening voorloopig met een crediet van 500.zou kunnen worden volstaan. Hierop kreeg het Bureau opdracht om rekening hou dende met het inmiddels door den Raad verleende crediet van 500.advies te geven niet alleen betreffende een betere straatverlichting, doch ook omtrent een met het P. E. N. opnieuw te sluiten contract. De dubbele opdracht werd aan vaard. Nadat evenwel het tweede gedeelte daarvan tot een goed einde was gebracht, was het evenwel aan het Bureau gebleken, dat de werkzaamheden daarvoor ,zóó om vangrijk waren geweest, dat het beschikbaar ge stelde crediet wel als verbruikt moet worden be schouwd, m. a. w. de omvang van de door het Bu reau op zich genomen taak was door hem onder schat. Daarom heeft de leider van het Bureau, de heer ir. Flesseman, gemeend er ons College op merkzaam op te moeten maken, dat het vastge stelde crediet, in verband met het vorenomschre- vene, niet voldoende zal blijken, en de wensche- lijkheid uitgesproken dit crediet met ƒ500.te verhoogen. Hij drukte daarbij de verwachting uit, dat deze verhooging waarschijnlijk niet ten volle noodig is voor de verdere honoreering zijner werkzaamheden, ofschoon hij zekerheid daarom trent niet kon geven. Wij hebben deze aangelegen heid met de Commissie voor Publieke Werken besproken en met haar van meening zijnde, dat het alleszins aanbeveling verdient om tot verhoo ging van het crediet met 500.over te gaan, stellen wij U voor daartoe te besluiten. De heer Luden licht dit punt nog toe. Spr. is bij een onderhoud tegenwoordig geweest met den heer Flesseman en is tot de overtuiging gekomen, dat de heer Flesseman aan zekere tarieven is ge bonden en dus niet definitief kan hebben gezegd, dat hij de 500.als 'n maximum bedrag kan hebben genoemd. De heer Noorman kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. Spr. had den indruk bij zich, dat er een overeenkomst was met den heer Flesseman, ook wat het financieele betrof. De heer Prinsenberg deelt mede, dat de heer Flesseman er te goeder trouw .ingeloopen is. Hij heeft weliswaar de Raadsnotulen, waarin over het bedrag van 500.wordt gesproken, goedge keurd, doch hij wist niet, dat er aan deze adviezen zooveel werk zou zijn. De heer Laan vindt het een duur grapje. Spr. kan bovendien niet zeggen, dat méér is bereikt geworden dan dat hij reeds bereikt had vóór de heer Flesseman er ingehaald was. De heer Shulz wil niet alles op de schouders van den heer Flesseman laten rusten, alhoewel hij de fout gemaakt heeft en niet het gemeentebe stuur. Hij zou echter de tweede 500.als maxi mum bedrag gesteld willen zien. Kan de heer Fles seman hiermee accoord gaan, dan moesten we het maar inwilligen. Aldus wgrdt besloten. 7. Nog is een verzoek ingekomen van de Bloe- mendaalsche Sportvereenigingen en van het Ken- nemer Lyceum, om de terreinen, benoodigd voor de uitoefening der sport, door de gemeente gedu rende den zomer te laten maaien met de machine. B. en W. meenen, dat het gewenscht is, dat de Raad zich in deze uitspreekt, opdat hen geen ver wijt kan treffen, dat zij de concurrente is van het particulier bedrijf. De Raad spreekt zich in dezen geest uit, dat het Kennemer Lyceum zichzelf zal moeten helpen, daar dit toch een lichaam is, dat subsidie geniet, doch dat de terreinen der sportvereenigingen wel door de gemeente steeds van gras ontdaan zullen worden. 8. B. en W. brengen nog in bespreking de kwestie of de eik, welke staat aan den kant van den Bloemendaalschen weg en midden aan het begin vaii den Militairenweg (thans Zeeweg) al of niet zal moeten verdwijnen. Waar deze weg van een Topecalaag zal worden voorzien, wordt ge vreesd of het mogelijk zal zijn deze misschien 150- jarige eik in het leven te houden. De heer Bornwater meent, dat op die plaats toch een vluchtheuvel moet komen en stelt voor het maar een jaartje te probeeren. Aldus wordt besloten. Punt 2. Verleening eervol ontslag aan Mej. C. A. Schoevaart als onderwijzeres aan school B. Wordt eervol verleend. Punt 3. Benoeming van eene vroedvrouw; de aanbeveling luidt: no. 1: Th. j. Buïel; no. 2: A. Sachse. Wordt ingetrokken. De heer Kremer vraagt of het ook mogelijk is, dat bij eventueele benoemingen van personeel de sollicitanten, die op de voordracht staan, gekeurd worden vóórdat de benoejtiing plaats vindt. Bij een benoeming in de vorige zitting is iemand gekozen, die daarop bij een eerste keuring voor waardelijk afgekeurd werd. Dit heeft voor de be trokkene nogal moeilijkheden opgeleverd, welke wel weer opgelost zijn, doch zooiets kon toch voorkomen worden, indien vooraf de keuring plaats vindt. De heer Schuiz ondersteunt dit voorstel. De heer de Waal Malefijl kan er zich niet mee vereenigen. Indien b.v. eer. sollicitant in Gronin gen woont, kan deze bij een eventueel op de voor dracht komen toch moeilijk naar Bloemendaal ko men om gekeurd te worden. Dit zou de gemeente nogal wat geld kosten. Bij de stemming blii^, to^lechts 3 leden vóór een voorkeuring zijn, n.fc' de "heeren" 'Bornwater, Kremer en'Schuiz. Punt 4. Wijziging Vei ordening op de heffing van begrafenisrechten. Wordt goedgekeurd. Punt 5. Aanstelling personeel bij Publieke Werken. In verband met het feit, dat de gemeente zich meer en meer uitbreidt, is gebleken, dat de aan vankelijk als tijdelijke kracht in dienst genomen technisch ambtenaar, Ch. Lebeau, buitengewoon goed voldoet en zeer bezwaarlijk gemist kan wor den, weshalve B. en W. voorstellen genoemden persoon met ingang van 1 Januari 1928 eene vaste aanstelling te verleenen als technisch ambtenaar bij de afdeeling Publieke Werken. Tevens verzoeken B. en W. hen te machtigen om een jonge kracht aan te stellen, bij de admini stratie van Publieke Werken, zulks in verband met de invoering eener boekhouding bij dien tak van dienst. Gebleken is, dat de boekhouding den geheelen persoon in beslag neemt, zoodat de daar mee belaste ambtenaar geen andere werkzaam heden, als zorg voor het archief en diverse kleine werkzaamheden, meer kan verrichten, terwijl in geval van ontstentenis hem thans niemand kan vervangen. B. en W. zouden aan den te benoe men persoon geen hoogere toelage willen toeken nen dan een bedrag van 75.per maand. De heer Noorman zou voor die kracht een per soon gesteld willen zien niet ouder dan 20 jaar. De heer Cassee zou voor dit werkje een goed- koopere kracht gesteld willen zien. Voor die bij werkjes, welke op 'n kantoor nu eenmaal onver mijdelijk zijn, acht hij 'n kracht van 40.— a ƒ45.per maand voldoende betaald. De heer Laan meent, dat ait het uitvloeisel is van een indertijd in haast genomen besluit. Door dit besluit hebben we thans enkele accountants, 'n paar controleurs, 'n boekhouder, nu weer een jongmaatje, enz. enz. en alles is nog even duidelijk als dit vroeger was. En dit is alles voor de wer ken van derden. Gelukkig kunnen we 't nog al betalen, doch anders zou ik zeggen: waar moet dat toch heen? De heer Prinsenberg is ook niet zoo bijzonder tevreden over die nieuwe toestanden bij Publieke Werken. Alles 'is zooals dit vroeger was, alleen er zijn enkele ambtenaren meer te betalen. De Voorzitter meent, dat het hem en het Dage lijksch Bestuur wel moeilijk gemaakt wordt. (Ja, ja, interrumpeert de heer Schuiz: het leven is wel moeilijk). Men moet toch ten slotte ook vertrou wen, dat alles door het Dagel. Bestuur zoo goed en billijk mogelijk gedaan- wordt. Punt 6. Herziening van enkele salarissen. B. en W. berichten den Gemeenteraad: Naar aanleiding van het besluit, genomen in de geheime vergadering van 19 Januari j.l., waarbij onze voorstellen tot herziening der traktementen van enkele categoriën van het gemeentepersoneel aan ons werden teruggezonden, hebben wij de eer U te berichten, dat wij die voorstellen nader on der de oogen" hebben gezien. Wij hebben hierbij rekening gehouden met de gedachten, die in die vergadering werden uitgesproken en hebben daar Cj om onze voorstellen tot herziening van de jaar wedden der commiezen ter gemeentesecretarie en der technische ambtenaren van de aideeling Pu- üiieke Werken teruggenomen. Ten aanzien van enKele personen meenen wij evenwel, dat een verhooging noodzakelijk is en wij stellen U daarom voor met ingang van 1 Jan. 1928: A. het loon van de chauffeurs-mecanicien te brengen van 35.op 38.per week; B. de jaarwedden van den opzichter der plant soenen, van den öpzichter-straatmaker en van den opzichter der waterleiding te brengen van 2000 tot 2400;op respectievelijk 2200 tot 2600, ƒ2100 tot ƒ2500 (met 4 eenjaarlijksche verhoogin gen van 100; C. de jaarwedde van den gemeentebod e te brengen van 1600.tot 2000.op 1700.— tot ƒ2100.(met 4 eenjaarlijksche verhoogingen van 100. D. de jaarwedde van den technischen ambte naar J. W. van den Elshout te brengen van 3400 op 3500; E. aan de ambtenaren ter gemeentesecretarie en van de afdeeling Publi ke Werken, voor het verplicht bijwonen eener commissievergadering een vergoeding toe te kennen van 5.per ver gadering. De heer Dorhout Mees voelt al heel weinig voor die verhoogingen. Spr. meent, dat de salarissen al aan den hoogen kant zijn en zou dit nu maar zoo willen laten. De heeren Noorman en Schuiz verklaren, dat de loonen hier niet aan den hoogen kant zijn, doch heel normaal. Haarlem en Heemstede plus de pro vincie worden door hen als voorbeeld gesteld. De heer Laan houdt een pleidooi voor de ver hooging van salaris van den technisch-ambtenaar den heer J. W. van den Elshout. Na eenige bespreking komt in stemming, letters- gewijze, het voorstel van B. en W. met het resul taat, dat A, B, C en D wordt aangenomen en voor E alleen dan .5wordt toegekend per zitting, indien een vergadering wordt gehouden buiten de gewone kantooruren. Punt 7. Wijziging der Bouwverordening. Wordt door B. en W. teruggenomen. Punt 8. Intrekking raadsbesluit van 20 October 1927 inzake vaststelling profiel Militairenweg en opnieuw vaststellen daarvan. De Raad der gemeente Bloemendaal; Gelet op zijn besluit van 20 October 1927; Overwegende, dat gebleken is, dat de noodzake lijk geachte verbreeding van den Militairenweg tusschen den Zeeweg en den Ter Hoffsteedeweg van 10 M. tot 13 M. breedte op de beste manier tot verwezenlijking kan komen door toevoeging van een strook grond van de aangrenzende eigendom men aan beide zijden van den weg, zooals op de bij dit besluit behoorende teekening in groene kleur is aangegeven; Gehoord het voorstel van B. en W., Besluit: I. in te trekken het in de raadszitting van 20 October 1927 genomen besluit ter zake; II. B. en W. te machtigen de noodige stappen te doen om tegen redelijken prijs de hand te leggen op de voor de beoogde wegverbreeding bestemde strooken grond aan beide zijden van het gedeelte van den Militairenweg, dat gelegen is tusschen den Zeeweg en den Ter Hoffsteedeweg; III. B. en W. op te dragen om bedoeld gedeelte van den Militairenweg te doen verbeteren en rio leeren en zoo spoedig mogelijk nadat de ge meente de beschikking heeft verkregen over de aangrenzende voor wegvei breeding bestemde GEOPEND VAN 8.22 MAART 10EGANG VRIJ UNICA GLAS WERK EN AAR DEWERK IN HET GR. H0UTSTR. 163 HAARLEM Uitzending van Diners aan huis Iordensstraat 74 - Haarlem - Telefoon 13132 Prijscourant wordt op aanvrage gaarne toegezonden Zaal disponibel voor vergaderingen, partijen enz. Ook zeei geschikt voor besloten dansclubs t KL Houtstraat 136 Telefoon 10188 Opgericht 1870 Kleverparkweg 154 '•S Tegenover de Middelbaar Technische School lste klas Heeren- en Dameskleermakerij Opgericht 1903 - Telefoon 10303 Heeft voor het a. s. seizoen een ruime sorteering stoffen voorhanden. Ie klas afwerking Billijke prijzen P. TIMMERS TIMMERMAN AANNEMER □ELFTKADE No. 2 TELEF. 12334 - NA MEI 132823017 2 HET ADRES VOOR BURGER WERK EN VERBOUWINGEN strooken grond te doen verbreeden, zoodanig, dat de rijweg 7,50 M., het aan te leggen rijwielpad 2,20 M„ het aan het rijwielpad grenzende voetpad ten noorden van den weg 1.10 M. en het voetpad aan de andere zijde van den weg 2,20 M. breed worde; IV. voor de uitvoering van bovehbedoelde werkzaamheden (exclusief de aankoop der aan grenzende strooken grond) aan B. en W. een cre diet te verleenen van ten hoogste De heer Luden vraagt het woord en deelt mede,

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 1