IBB WEEK-AGENDA UB PLAATSELIJK NIEUWS HENNY MULLER ■■l IIITRAAN Tll»l STRATENBOEKJE GEVONDEN VOORWERPEN £31KERK-AGENDAM LEF EN LEED UIT DE TROPEN.wj Een geschiedenis van het eiland Kangean. GERARD BRANDT 5 J. R KENZEN VERSCHENEN: EN PLATTEGROND Wandelkaart voor de Bollenstreek Goeden Vrijdag en len Paaschdag zijn de publieke vermakelijkheden gesloten. Maandag 2e Paaschdag. Stadsschouwburg „Adam en Eva", 8 uur. Gem. Concertgebouw. H. O. V. matinée 2.30 uur, 's avonds 8 uur revue '„Hij is reuze". Dinsdag 10 April. Stadsschouwburg, Tien dagen uit het leven van een „onfatsoenlijk" meisje, 8 uur. Donderdag 12 April. Gem. Concertgebouw Mij. t. bev. d. Toonkunst, Generale repetitie. Vrijdag 13 April. Gem. Concertgebouw. Mij. t. bev. d. Toonkunst, Uitvoering. den Raad toegekende blijk van waardeering bij gelegenheid hunner 25-jarige ambtsvervul ling. 8. Toelichting van den rector van het Kennemer Lijceum over de in de vorige raadsvergadering behandelde aanvrage om c.q. van gemeente wege het sportveld voor het Lyceum te maai en. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. BLOEMENDAAL. Tentoonstelling van schilderwerk, Batik en Aquarel voor Woninginrichting. We vestigen de aandacht van onze lezers en lezeressen laatst genoemden inzonderheid) op de zeer belangrijke tentoonstelling door Mevr. Martens van Balgooy, bloemenschilderes, in het perceel Bloemendaal- scheweg 4, ten huize van den beeldhouwer Van BalgooyEijkholt, welk perceel onwillekeurig de aandacht van den voorbijganger moet trekken door de sierlijke beeldhouwwerken welke in den tuin geëxposeerd staan. Zij die reeds een bezoek brachten zullen het met ons eens zijn dat hier van een „zeer belangrijke" tentoonstelling mag gesproken worden, want er is werkelijk kunstwerk te zien, dat, naar onze mee ning tegen verrassend lage prijzen verkrijgbaar is. Mevr. Martens van Balgooy, eigenares van het kunstatelier „Florigaza" te Haarlem aan de Frans Halsstraat is geen onbekende. Over haar werken werd reeds in verschillende groote bladen gewag gemaakt. Zoo leest men in het „Leidsch Dagblad" van 22 Febr. 1927 in het verslag over de Voorjaars bloementent: o.a. Een attractie op zichzelf vormt de stand in de hal van het Kunstatelier „Florigaza" uit Haarlem waar een schitterende collectie kus sens en kleedjes, alle uit de hand geschilderd, liggen tentoongesteld. Op buitengewoon kunstzin nige wijze schilderde Mevrouw A. Martens van Balgooy de diverse nieuwigheden, welke op de tentoonstelling te bezichtigen zijn, absoluut na tuurgetrouw, op zijde, fluweel enz. In „Ons Orgaan" van Woninginrichting d.d. 28 Augustus 1926 vindt men o.m. een aanhaling uit „Het laatste nieuws" van een Brusselsch Dagblad over de 7e officieele jaarbeurs. „In stand 3102 (weefsels) worden door de In richting „Florigaza", Haarlem, wonderen van schil derwerk op alle weefsels, tentoongesteld. Dank zij een bijzondei e werkmethode, uitgevonden door M vrouw A. Martens van Balgooy, kunstscHilde- res, is dit prachtig decoratieve werk onverschiet- baar en bestand tegen wasschen. Een bezoek aan dezen stand zal U in de gelegenheid stellen een gedachte te vormen van de wonderen op het ge bied van decoratieve kunst, door het atelier „Flo rigaza" verwezenlijkt. De uiterst voordeelige prij zen van deze artikelen zullen U er tevens van overtuigen, dat géén soortgelijke artikelen kunnen mededingen met deze kunstnijverheidsproducten, welke eenig op de wereld zijn. Specialiteit zijn: tafelkleeden, pianokleeden, kus sens, poufs, lampekappen en shawls. De ontwer pen en teekeningen zijn eenig." En werkelijk deze beschouwing is zuiver, want het is de moeite waard om het te zien. Zoo zagen we o.a. Gobelnis voor kapstokken, kleeden ter ver vanging van spiegels met aangeweven rand, een schitterende collectie moderne kussens en poufs een natuurgetrouw schilderstuk van veldbloemen, enz. te veel om op te noemen. De toegang tot deze expositie die tot 15 April is geopend, ds vrij. Wie er een bezoek brengt zal als vanzelf anderen opwekken en voldaan huis waarts keeren, voorzien van een gedane keus ter versiering van eigen saloninterieur, want de prij zen zijn beneden alle critiek. „HET WITTE KRUIS". De afd. Bloemendaal van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" hield Vrijdagavond een ledenvergadering in „Vau Ouds het Raadshuis" te Overveen, onder voorzitterschap van dr. J. Th. Bornwater. Naar aanleiding van de notulen deelde dr. Born water mede, dat na de annextie moeilijkheden zijn gerezen met de Haarlemsche afdeeling over de geannexeerde gedeelten van Bloemendaal en dat na eenige conferenties de toestand zoo is, dat de afd. Bloemendaal de wijkverpleging dn het gean nexeerde gedeelte zal blijven uitoefenen. De afd. besloot om de candidatuur van de af tredende hoofdbestuursleden te steunen. De heer A. IJzerman bracht hierop het jaarver slag uit. Ook hij memoreerde de moeilijkheden, die waren ontstaan door de annexatie en herdacht het 25-jarig bestaan der afd. Er werden in 1927 5100 bezoeken gebracht aan 220 zieken; als enquètrices voor de T.B.C.-bestrij- ding brachten de zusters 490 bezoeken aan 44 zie ken 300 artikelen werden afgegeven, 3 patiënten werden in sanatoria verpleegd, 1 patient genoot van de afd. huisverpleging. Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 Aan verple ggelden werd ontvangen 1267,91 ep aan giften 178. De penningmeester: de heer S. P. Reinierse, was vol lof over het werk der wijkverpleegsters, die elke maand nieuwe leden aanbrengen. Zijn reke ning was nagezien door de heeren Hansen, Kuiper en De Vries en sloot met een bedrag van 7439. Hierop bracht de heer IJzerman verslag uit van de Commissie voor Wijkverpleeging. Met voldoe ning werd over het werk der zusters gesproken. Zuster Koopman bracht te Overveen 2637 bezoe ken aan 109 patiënten, 218 visites aan 31 T.B.C.- patienten en 73 voor maatschappelijk werk. Voor Bloemendaal waren deze getallen voor zuster v.d. Berg 2427, 111, 270, 13. Magazijnen en verplegingsmaterialen bevonden 'zich in goede orde. Te Overveen werden 154 arti kelen uitgegeven aan 88 personen, te Bloemendaal 138 aan 90 personen. St. E. PERSONALIA. Dr. F. Stuurman, geneesheer aan het Provinciaal Ziekenhuis, is door B. en W. van Leiden voorge dragen als geneesheer-directeur van het gesticht „Endegeest" en van „Rhijngeest". Boekhandel ,,Lectura". Na een korte vesti ging van slechts anderhalf jaar heeft de heer Diehle onze plaats verlaten zijn boekhandel ach terlatende aan den heer J. A. IJ Visser, die de zaak van hem overnam. De heer Visser was reeds jaren in die branche te Amsterdam gevestigd en is dus in de boekhan del thuis, dat geeft aan de cliënten altijd een zeker vertrouwen hetgeen onwillekeurig de zaak ten goede komt. Het ligt in de bedoeling van den nieuwen eige naar om ten opzichte van den boekhandel aan de hoogst gestelde eischen te voldoen door zorg te dragen voor een-goed-gesorteerd-zijn, wat tegen billijke prijzen wordt aangeboden. We wenschen den heer Visser succes met deze onderneming en verwijzen onïe lezers naar de desbetreffende advertentie. Ouderavond M.U.L.O. Dinsdagavond is er een ouderavond gehouden in de openbare school voor U. L. O. aan den Vijverweg. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer Odink, den arbeid van mej. A. Schoevaart, die sinds de oprichting der school in 1914 haar beste krachten aan de school heeft gegeven, die bij de kinderen zeer bemind is en nu wegens huwelijk met 1 Mei de school gaat verlaten. De heer Elskamp hield hierop een causerie met lichtbeelden over Bloemendaal en omgeving. Op zeer onderhoudende wijze vertelde de heer Els- kamp van planten en vogels en mooie punten in Kennemerland. Hij wees er op hoe wij vaak ver weg gaan om het mooie te zoeken en dit in eigen o'mgeving niet willen zien. Ook wees hij op den ondergang van het Naaldenveld, waar men bezig is een der mooiste natuurmonumenten onherstelbaar te ver woesten. Een huldiging van baron van Heemstra. Op 23 April a.s. zal de afgetreden Gouverneur van Suriname, Baron Van Heemstra, gehuldigd-wórden door oud-ambtenaren en personen, die een reis naar Suriname hebben gemaakt tijdens het gou verneurschap van Baron Van Heemstra. Mr. dr. J. van Haaren, gouvernements-secretaris van Suriname, die thans hier te lande met verlof vertoeft, zal de eerste woordvoerder zijn ter aan bieding van een blijk van erkentelijkheid voor ge noten vriendschap en gastvrijheid.. De huldiging zal plaats hebben in hotel Duin en Daal te Bloe mendaal. Boekhandel Fa. P. Stins Pz. De bekende boek winkel van wijlen P. Stins Pz is sinds enkele weken weder geopend, welke zaak geleid door den nieuwen eigenaar, de heer F. Grammé, onder den naam „Boekhandel fa. P. Stins Pzn", wordt voortgezet. Dezen nieuwen eigenaar, die in de boekhandel geen onbekende blijkt te zijn, heeft het interieur van den winkel geheel opnieuw gearrangeerd, waardoor het veel ruimer is geworden. Voor de reparaties van alle soorten vulpenhouders heeft de heer Grammé zich speciaal geinteresseerd, terwijl aan dezen boekhandel tevens is verbonden een moderne drukkerij, waar alle voorkomende drukwerken vakkundig worden uitgevoerd. Den ondernemer onze beste wenschen! OVERVEEN. DE WIELERWEDSTRIJD OP DEN ZEEWEG. De vele liefhebbers en bewonderaars van de wielersport, die Zondagmorgen zich naar den Zee weg hadden begeven en daar eenige tijd vertoefden om den aangekondigden wieler-wedstrijd tusschen 9 en 12 uur te kunnen gadeslaan, hebben te laat bedacht, dat ruim 350 jaren geleden de Spaansche Landvoogd Alva óók op 1 April door de Water geuzen gefopt werd! Aanrijding. Op den gevaarlijken hoek Bloe- mendaalschewegJulianalaan had Dinsdag een aanrijding plaats tusschen twee auto's bestuurd door mevr. de V. en de heer v.d. V. De bestuur ders bemerkten elkaar te laat waardoor botsing onvermijdelijk was. Biede auto's werden licht be schadigd. Onderling werden de veroorzaakte on kosten geregeld. Een mastpaal van de electrlsche tram op stroom. —Dinsdagmiddag plaatste een loopjongen van de Centrale Apotheek te Haarlem zijn rijwiel tegen een mastpaal van de electrische tram van de Ju lianalaan. Een conducteur van de tram zag van de paal een vonkenregen vallen en constateerde dat Bloemenabonnementen vanaf f 1.— p. w. de paal op stroom stond, waardoor de fiets even eens contact kreeg. Met uiterste voorzichtigheid slaagde de conducteur er in de fiets bij het zadel nemende van de paal te verwijderen. Gelukkig liep alles zonder persoonlijke ongelukken af. AERDENHOUT. Aangehouden. Door de politie werd dezer dagen alhier aangehouden en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Haarlem zekere W. P. een woonwagenbewoner, die nog eenige dagen ar rest te goed had. Een nieuwe vleeschhouwerij. Het nieuwe filiaal van de fa. Gebrs Akkermans Electr. Vleeschouwerij Zandvoortschelaan 161 is Donderdag j.l. geopend. Naast de gewone mededeeling dat dit nieuwe filiaal aan alle eischen voldoet, wat inrichting be treft, kunnen we hier wel iets meer van zeggen. De firma heeft heel goed gezien dat de hygiëne bij het bedieren nog wel eens Iets te wenschen overlaat, het vleesch wordt dikwijls onvoldoende of geheel onverpakt bij de klanten bezorgd. Om dit euvel tegemoet te komen wordt door deze firma na zorgvuldige behandeling in den win kel het vleesch direct zeer zorgvuldig verpakt en wel zoo dat het personeel het vleesch niet kan bezoedelen door onfrissche handen. Dat voorkomt het nawasschen bij hare clientèle zooals uit de advertentie blijkt is dit 4e filiaal Donderdag j.l. officieel" geopend. VOGELENZANG. De Vogelenzangscheweg geopend. Ons werd verzocht mee te deelen dat de Vogelenzangschewg vanaf Zaterdag 7 April weer voor alle verkeer is opengesteld. HAARLEM (NOORD). Amsterdamsche Muziekhandel Gen. Cronjéstraat 127. De eigenaar van deze zaak heeft zijn winkel geheel laten verbouwen, zoodat we hier een zaak op dit gebied hebben gekregen die een echte stads- zaak kan worden genoemd. Er is in deze nieuwe winkel een zeer groote verscheidenheid van alle artikelen op het gebied van instrumenten. Men ga er maar eens een kijkje nemen. Onze lezers verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Een nieuwe lederzaak. Nog hebben we een andere zaak waarop we onze lezers opmerkzaam maken en wel de 2de zaak van de Schoen-Lederhandel „De onderne ming". Ook deze inrichting is voor de Cronjéstr. een aanwinst, zooV^LJftWjC'a'd.vertenTir. biijkt krij gen zij die voor minstens Een Gulden besteden een cadeautje in den vorm van een doos schoen- crème. Wij kunnen deze zaak met vertrouwen aanbevelen, wat reparatie zoowel als artikelen be treft. „Adam en Eva" in den Stadsschouwburg. De N.V. Het Schouwtooneel, Adr. v. d. Horst en Jan Musch, zal op Maandag 9 April a.s. (2den Paasch- dag)in den Stadsschouwburg te Haarlem komen opvoeren „Adam en Eva", blijspel in 3 bedrijven (4 tafreelen) door Guy Bolton en George Middleton, vertaling: Ed. J. Terlingen. Dit nieuwe Amerikaansche successtuk werd door het gezelschap „De Speeldoos" gedurende de ge- heele maand Februari j.l. onder den titel „De'firma Adam en Eva" in het Centraal-Theater te Amster dam opgevoerd. In „Adam en Eva", waarvan Ko van Dijk de regie heeft, worden de voornaamste rollen gespeeld door: Ko van Dijk, Jaap v.d. Poll, Jeanne van Rijn, Jetty van DijkRiecker, Carel Ryken, Lize v. d. Poll—Hamakers, Co Balfoort, Willem de Vries, M. v. d. LugtMelsert. DOOR Slot Nadruk verboden Toen hij bij het erf van een huisje naar een troepje karbouwen stond te kijken, kwam hem een meisje tegemoet met bijna blanke gelaatskleur en klare, goudbruine oogen. Zoekt gij iets, vreemdeling? vroeg ze vrien delijk. Ik zoek mijn buffel, zei hij kortaf. Waarom zou hij zich hier erg vriendeli.k betoonen? Ik heb een zieke karbouw in een dal gevon den, niet ver hier vandaan. Het beest was bijna verdorst. Ik heb hem water gebracht en later hierheen gedreven en verzorgd. Ik heb hem padie gegeven en een schaduwrijk plaatsje in onze schuur. Kan het de uwe zijn, zoo neem hem dan mede. Het dier is bijna weer beter. Kliwon volgde het meisje naar de schuur en tot zijn vreugde zag hij, dat het inderdaad de gezochte buffel was. Wat ben ik u vèrschuldigd? vroeg hij op blijden toon. Gij zijt mij in het geheel niets verschuldigd, antwoordde Roes (zoo heette het meisje). Maar 2 Heden ontvangen PHILIPS RADIO-TOESTELLEN 2 o met de nieuwe Philips-Luidspreker Prijs complete installatie f 257.50 Plaatsspanningsapparaat, toestel en 2 Luidspreker. Betaling in overleg 5 RADIO- EN RIJWIELHANDEL J VERBINDINGSWEG b/d K.KLEVERLAAN oordeel zelf of het dier de reis naar uwe dessah kan ondernemen. Kan hij dat nog niet, wees dan een paar dagen onze gast. Kliwon nam de uitnoodiging aan. Meer uit sym- p„thie voor Roes dan uit bezorgdheid voor den buffel. En zoo kwam het, dat Pa Ansoe na eenigen tijd vernam, dat Kliwon zich een bruidje had uitge zocht: Een meisje uit de dessah Temor Djang- d j a n g. En ofschoon het geen gewoonte was, dat de zoons uit de hoofdplaats Angkatan zich verloof den met een meisje der verachte „Kemarong-vre- ters" was Pa Ansoe toch verstandig genoeg om zich met zijn zoon te verheugen en zijn toestem ming te geven tot de echtvereeniging. Vol vreugde en hoop begaf zich bij de gele genheid van Kliwon's huwelijk de bruidstoet naar de heilige grotten: Goeha Koening de gele spelonk). Daar, in de verblijfplaats der slangen en vleermuizen wonen de geesten zon der wier zegen geen huwelijk gelukkig kan zijn. De ouders en de broertjes en zusjes van Kliwon, en de familieleden van de jonge vrouw en al hun vrienden en kennissen waren vreedzaam bijeen. De bruiloft werd op vroolijke wijze gevierd. En het scheen wel, of de oude veeten waren vergeten. Maar daar kwam de dag van het m a d j i r, de wedrennen op de 10 M. breede zandige baan in de dessah Ankatan. Ze worden gehouden om de luchtgeesten te bewegen regens te schenken, die 't uitgedroogde land weer vruchtbaar zullen ma ken. Dat zijn geheel andere spelen dan de Kera- pans op Madoera. Hier worden de karbouwen, twee aan twee gekoppeld, terwijl de eigenaars te paard er achter aan jagen en met dikke knup pels op de doodelijk beangste dieren losbeuken Aan het einde van het feest hadden de wor stelspelen plaats. Daarbij kampten de bewo ners der bergdessahs met die van Angkatan: de „orèng tèmor" tegen de „orèng bara!" Nu kwamen de hartstochten eerst goed los. De opwinding on der het publiek werd onbeschrijfelijk en het einde was als gewoonlijk een algemeene kloppartij, waarbij de zwakke boschbewoners naar hunne bergen vluchtten. Drie dagen later was de karbouw, die door Kliwon's vrouw zoo zorgvuldig verpleegd was, dood. Kwaadwilligen hadden het arme dier de tong uitgesneden. Een groote toorn maakte zich van Kliwon mees ter. Hij wist wel wie het gedaan hadden. De zoons van Pa Dappan! Op aanstoken van Boeni, die af gunstig was. Hij zou Maar zie een zachte hand hield hem tegen. Het was die van Roes, zijn vrouw. Kliwon, zei ze, het is niet goed, dat we kwaad met kwaad vergelden. Daaruit komt allerlei ellende voort. En tenslottede dood! Maar luistert! Bezuiden Kangean ligt het eilandje S a o e b i, waar de bevolking vreedzaam is en bestaat uit „orèng tèmor". Daar woont een broer van mijn vader, die ons een akker zal geven om te be bouwen. Laten we daarheen verhuizen. En zoo geschiedde het, dat op een der 1 maannachten Kliwon en zijn jonge vrouw in alle stilte Kangean, het „kalkoen-eiland" verlieten om elders een vredig en gelukkig vaderland te zoeken. SAMENWERKING VAN GEMEENTEN. Reeds een wetsontwerp. Men zal zich herinneren, dat onlangs, óók door ons, werd medegedeeld, dat de minister van Bin- nenlandsche Zaken eenige maanden geleden een commissie heeft benoemd, die den Bewindsman zouden adviseeren over de mogelijkheid van wette lijke regelen voor samenwerking tusschen aan grenzende gemeenten. Deze commissie, bestaande uit de Burgemeesters Van Utrecht, Groningen, Breda, Heemstede en 01- demarkt, benevens een hoofd-ambtenaar van 's ministers Departement, heeft zich aanstonds aan het werk gezet en, in strijd met de gewoonte van Staatscommissies zij worden immers vaak de Ministerieëele kapstok genoemd! heeft zij zeer vlug haar arbeid beëindigd, door het aan den minister voorleggen van een Wetsontwerp, waarin deze materie is verwerkt. De minister zal nu eerst het advies vragen van de Colleges van Ged. Staten onzer elf Provinciën, alvorens Z.Exc. zelf zijn meening zal geven over het Wetsontwerp. De gemeenten, die het twijfelachtige voorrecht genieten, als randstaten naast een groote of groo- tere gemeente te zijn uitgegroeid, kunnen deze commissie dankbaar zijn voor haar vlugge afwer king. Het doel van den minister is immers, even- tueele grenswijziging van gemeenten pas dan voor te stellen en te bevorderen, wanneer de uiterste noodzakelijkheid daartoe dwingt. Maar wanneer door wettelijk geregelde en dus verplichte sa menwerking van gemeenten, beider belangen èn dat van het Algemeen afdoende gediend kan worden, zal het ruw-annexatiegeweld zoo lang mogelijk worden afgewend. Wij hopen althans voor onze gemeente, dat de wettelijke regeling tot verplichte of althans mogelijke samenwerking, spoedig tot stand kome. Het zal slechts rust geven en een einde maken aan een oorlogstoestand tusschen groote en kleine gemeenten. VAN HAARLEM EN NAASTE ISS OMGEVING MET TRAMKAART S3 PRIJS 90 CT. BOEKJE AFZONDERLIJK 25 CT. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL EN AAN DEN KIOSKEN UITGAVE: G. EIKELENBOOM - BLOEMENDAAL TELEFOON 22324 In ons vorig nummer maakten we reeds mel ding van ^e verschijning op 6 April van een toe- ristenkaart voor de Bloembollenstreken. We kunnen thans meedeelen dat wij, dank zij de volle medewerking van onzen lithograaf, er in geslaagd zijn deze uitgave morgen Zaterdag 6 April het licht te doen zien. Dit was met het oog op de Paaschdagen wen- schelijk, want, hoewel de bloembollenvelden nog niet geheel in bloei staan, toch is er reeds genoeg te zien. Inzonderheid in de omstreken van Sassenheim staan de narcissen-velden leeds in vollen bloei. Zeer vele bezoekers bepalen zich in hoofdzaak tot bezichtiging van af den hoofdweg Haarlem Leiden en meenen dan de bollenvellen gezien te hebben. Een .ingewijde weet echter beter: wil men volop genieten van dit grootsche natuurschoon, dan dient men den hoofdweg te verlaten en meer binnenwaarts te trekken. Dat dit voor een vreem deling moeilijk is, valt niet te ontkennen, en het is juist daarom, dat wij meenden goed te doen een kaart of plattegrond in te richten, die den be zoeker als het ware een handleiding geeft, waar en langs welke wegen men moet komen, om meer te kunnen genieten. Wij hopen door de uitgave van een toeristen- kaart voor de bloembollenstreken in een werke lijk dringende behoefte te hebben voorzien. De kaart is in vier kleuren uitgevoerd en bevat vooits op de nevenzijde een beschrijving in de moderne talen van diverse mooie routes, die met wegennamen worden verduidelijkt. De kaart .is verkrijgbaar a 60 cent per exem plaar aan kiosken en in den boekhandel, zoomede in café's en hotels in de bloembollenstreken. Boekhandelaren, die deze kaart willen ver- koopen tijdens den bloeitijd, kunnen zich aan ons kantoor telefonisch opgeven, wij zorgen dan voor de rest. Waar wij echter veel belangstelling verwachten voor deze kaart, niet alleen van vreemdelingen, maar zelfs van plaatsgenooten, doet men verstan dig met eventueele bestellingen niet te lang tb- wachten, daar de oplaag spoedig uitverkocht kan zijn. Bestellingen ook van particulieren, worden door ons bureau vanaf heden aangenomen. Terug te bekomen bij: De Vries, Alberdingk Thijmlaan 31 Bloemendaal, een huissleutel; Zwier- sen, Hendrik Roozenlaan 45 Haarlem, een jonge gele herdershond; T. Mathot, Bloemendaalscheweg 295 Overveen, een zakmesje; Losecant Vermeer, Hooge Duin en Daalscheweg 16 Bloemendaal, een zwarte kater; aan het bureau van politie te Over veen, een broche, een bruin lederen damestaschje, een huissleutel, een rijwielbelastingmerk in etui. Goeden Vrijdag (6 April). BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE v.m .10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Bevestiging van nieuwe leden, 's avonds 7 uur Ds. J. C. van Dijk. Bediening Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK, 's-avonds 7.30 uur Ds. Siertsema te Haarlem. Zondag le Paaschdag (8 April). NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Koorzang: Collecte voor het Jeugd- gebouw. Zaterdag 7 April 's avonds 9 uur bidstond In de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", v.m. 10 uur GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard n.m. 5 uur dezelfde. VRIJE KATHOLIEKE KERK, v.m. 10 uur H. Mis NED. PROTESTANTENBOND afd. Bloemendaal v.m. 10.30 uur Ds. D. Bakker te Amsterdam. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur Ds. J. C. van der Hoeven, den Haag. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING, Eikenlaan, v.m. 10.30 uur Ds. A. Trouw, te Haarlem. Maandag 2e Paaschdag (9 April). BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 uur Dr. van Katwijk te Velsen.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2