BURG Eva Bloemenmagazijn „De Dahlia" it Leven k meisje VAN DEN GEMEENTERAAD 3 E REN GED.RAAMR.50 iïiSËiïËiUiSËISiiSïiS oop=Gasforffloizen ADVERTENTIEN J. P» KENZEN LENTE Het adres voor alle Bloemwerk ABONNEMENTEN j C. J. Gude - Cuisinier Rusthoek - Bioemendaal P. VAN DER STAD J - HAARLEM S POELIER A» H. van der Steur Jr. um AH O Paaschdag) lONEEL edrijven door I TOONEEL an Kalvan Jr. jur jur D a a a a n a ASSCHERI] Z. v. d. HAAK HAARLEM ons vast vrouwelijk rtst mogelijken tijd, bben, vooraf bepaald, aaf begrepen, accuraat uitgevoerd, g prijsopgave, ns kantoor. post giro 88580 trker - Telefoon 14732 :er- en Electrische :urreerende prijzen paratie-inrichting FIE BUREAU i= laties Verwulft 6, waar naar 5 ijn de voorraden, de nethoden en de be gaat 5, alle goede Erw ten zak lefoon 10603 /erend applaus beloond, orte films opgevoerd, st in de aula vereenigde al leeraren en genoodig- ocentenkamer. ien een wandeling over Lyceum was gemaakt, der neiuwe tennisbanen de exhibition-match, nvités en natuurlijk ook ooi tegenwoordig waren, en regen de baan nogal elde partij een mixed louman en Wetselaar ter Timmer ter andere zijde A. van de Poll trad als wonnen de beide eerste idden daarmee de partij, i. Echter werd nog een etselaar en mej. Bouman „sterren" werd het spel oor de leerlingen van het slaagd openingsfestijn. Zaterdag 21 April 1928 Per regel0.20 Kleine annonces „vraag en aanbod" 1 tot en met 5 regels0.50 elke regel meer „0.10 Ingezonden Mededeelingen (le pagina) per regel 0.45 (volgende pagina's) 0.40 Bij contract speciale tarieven. Weekblad voor Bioemendaal» Overveen, Aerdenhout, Bent veld, Vogelenzang, Kleverpark (Haarl.) cn Santpoort-Station Heden ontvangen PHILIPS RADIO-TOESTELLEN met de nieuwe Philips-Luidspreker Prijs complete installatie f 257.50 Plaatsspanningsapparaat, toestel en Luidspreker. Betaling in overleg RADIO- EN RIJWIELHANDEL VERBINDINGSWEG b/d K. KLEVERLAAN MENSCHELIJKE BESCHOUWINGEN. Werkzaamheid, iets doen, zoo mogelijk iets maken, of ten minste iets leeren, is voor het geluk van den mensch onontbeerlijk. Zijn krachten willen gebruikt worden en hij wenscht steeds een ïesultaat van zijn werk te zien. Iets tot stand brengen, het tijdens den arbeid dagelijks zien groeien en einde lijk de voltooiing bereiken, schenkt oogen- biikkelijk voldoening en geluk. (Naar Schopenhauer.) Daar is weer de lente, Waar ieder blij op wacht; Zij brengt weer met zich mede Veel weelde, bloesempracht. Zij toovert allerwege Weer 't leven uit den dood; En rijke lenteschatten Omvatten weer haar schoot. De twijgen gaan weer buigen Door rijke bloemenvracht, Het licht gaat heerlijk gloren Uit duist're winternacht. Het dorre land gaat leven Het gras schiet groenend uit, De vogels zingen blijde Hun lentezangen uit. 't Spreekt al van rein-nieuw leven, Van rijke overvloed, Van overwinningsvreugde, Die blijde zingen doet. „Nieuw leven" ach de menschheid Ziet hoopvol uit en wacht.. Op blijde lentevreugde Op licht in duist're nacht. Een chaos van ellende, Van weê, van zorg en smart, Van duist're levensvragen, Van kommer, wreed en hard. Van onvree, strijd en armoe, Van ondergang en dood.... Wie schept uit deze „chaos" Een „kosmos", sterk en groot? De lente is gekomen Komt, sterkt opnieuw den moed, 't „Geloof" doet triomfeeren En maakt het einde goed. Maak 't lente in Uw leven En van hèn, om U heen, Schep zonlicht in elks leven Door liefde voor elkeen. En gaat de liefde heerschen (Wanneer zal dat eens zijn?) Dan zal het lente worden Met lentezonnschijn. ANT. TEN HOOVEN Jr. BIJNA GESLAAGD. Kent öij van die menschen, die „bijna" iets bereikt hebben, die „bijna" stenograaf, „bijna" advokaat, „bijna" dokter, „bijna" van allerlei zijn, maar nooit werkelijk iets? Ik ken er vele en ze doen mij denken, steeds weer opnieuw, aan het verhaal van den jon gen, dien zijn vader uitstuurde om de schapen te zoeken, die van de kudde waren afgedwaald. Toen hij terugkwam en zijn vader hem vroeg, of hij de schapen gevon den had, antwoordde de jongen; „Neen, vader, maar ik had ze bijna gevonden". Er zijn er onder deze „bijna geslaags den", die een bordje aan hun deur hangen als advokaat of dokter, wat werkend in de rechten of de medicijnen, en wat knoeiend in verzekeringen en dergelijke dingen en nergens veel in beteekenen. Ik ken er een •999999999*9999999 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 Verbindingsweg - Bioemendaal Telefoon 2233S speciaal voor Bruidswerk en Kransen ORIGINEELE ONTWERPEN VOOR TUINAANLEG Bekroond met hoogste onderscheiding van dit soort, die een diploma heeft als arts, een paar pillen klaarmaakt en wat in zijn vak werkt, over alle mogelijke dingen schrijft, speculeert en zich met allerlei be moeit, maar zich nergens met zijn geheele hart aan geeft. Dan is er een journalist, of ten minste zoo noemt hij zichzelf, die nu en dan een schets- der. Toch verbaast hij zich, dat hij niet schit terend slaagt. Hij denkt, dat hij de be kwaamheden ervoor bezit, maar als hij die al heeft, dan concentreert hij die niet op één ding, zoodat hij daar werkelijk iets goeds van maakt. Ik ken iemand, die „bijna" stenografiste is, maar die nauwelijks haar eigen aantee-, keningenTcan lezen en geen woord van meer dan twee lettergrepen zonder fouten kan schrijven; die niet kan spellen of interpunc- teeren en die slechts één vinger van elke hand gebruikt bij het typen; toch noemt ze zich stenografiste en voelt zich beleedigd, schrift in de courant geplaatst krijgt; hij is half verslaggever, half correspondent, half schrijver, maar niets bepaalds in het bijzon dat ze niet vooruitkomt. Zoo nu en dan heeft ze een betrekking, maar alleen om die spoedig weer te verliezen, omdat ze niet voldoet. Ze maakt alle mogelijke fouten bij het opnemen van het eenvoudigste dictée en geen werkgever wil veel tijd aan en met haar verknoeien. Zoolang gij niet vooraan staat onder uw werkgenooten, mijne lezers, behoort gij ook tct de categorie der „bijna geslaagden" en dan gelijkt het er veel op, dat ge geheel en al een mislukking zijt. Menschen die „bijna geslaagd" zijn, vindt men in ieder beroep en ieder vak bij me nigte; mannen en vrouwen, die zich niet half voldoende voor hun taak hebben voor bereid, die zich nooit de moeite gaven om deskundigen te worden en die nooit iets, werkelijk iets bereiken. „Door het maken van een goede speld, zult gij meer verdienen dan door het maken van een slechte stoommachine", zei eens een fabrikant, die schitterende zaken maakte. Met andere woorden; als gij een echte des kundige wordt in het nederigste beroep, zult gij meer verdienen, zult gij de wereld meer helpen, dan wanneer gij van een tiental din gen een oppervlakkige kennis bezit. Nergens heeft men menschen noodig, die „bijna geslaagd" zijn. Als gij niet zoo goed mogelijk in uw vak zijt, dan zal de wereld u heel weinig noodig hebben, U niet waar- deeren (Vooruit.) Donderdagmiddag 2 uur kwam de Raad in open bare zitting ten gemeentehuize bijeen. Voorzitter: Jhr. A. Bas Backer, burgemeester. Afwezig: de heer Laan. Tijdelijk wethouder: de heer Luden. Punt 1. Ingekomen stukken. 1. Dankbetuiging voor de toegekende salaris- verhooging van: K. J. van Apeldoorn, J. W. van den Elshout, J. Vermeer, D. de Vos en Ch. Lebeau. 2. Dankbetuiging van Voorzitter en Secretaris der Gezondheidscommissie voor het hun door den Raad toegekende blijk van waardeenng bij ge legenheid hunner 25-jarige ambtsvervulling. 3. Verslag van den gezondheidstoestand der be volking in Vogelenzang over 1927. 4. Verslag omtrent den toestand van het Lager Onderwijs in 1927. 5. Verslag over 1927 van den schoolarts voor de scholen D. en E. 6. Toelichting van den rector van het Kenne- mer Lyceum over de in de vorige raadsvergade ring behandelde aanvrage om c.q. van gemeente wege het sportveld voor het Lyceum te maaien. 7. Mededeeling van den rector en conrector van het Kennemer Lyceum, dat h. i. de beste oplossing van het vraagstuk spoorwegovergang aan de Kleverlaan zou zijn doortrekking van de (in Bioe mendaal niet bestaande) Frederik Hendiiklaan. 8. Verzoek van G. Ravensbergen, om alsnog te behandelen zijn request, om: amotiveering van zijn ontslag en b. schadeloosstelling voor den lijd, dat hij geen werkloozengeld kreeg. B. en W. stellen voor deze stukken (nos. 18) voor kennisgeving aan te nemen. De heer Schulz komt op tegen de wijze waarop dóór het Dagelijksch Bestuur een aan den Raad gericht adres wordrbehandeld. B. en W. zeggen nu wel de man heeft werk, goed en best, doch als men zijn adres naleest, dan komt men tot de conclusie, dat er door hem meer grieven naar voren zijn gebracht. Maar hoe dan ook, een op zegel aan den Raad gezonden stuk, volkomen wet telijk dus, dient ook in den Raad te komen. De heer v. Nederhasselt, wethouder, meent dat aan dezen man al meer dan voldoende aandacht is geschonken. Iedereen kent Ravensbergen en men weet dus, wie men voor zich heeft. De heer Nuyens stelt voor, alsnog de vergoeding te ,geven voor die weken waarop hij geen uitkee- ring heeft ontvangen. De heeren Schulz en Vcrdegaal ondersteunen dit voorstel. De heer Hogenbirk deelt mede dat hij getracht heeft hem aan het werk te stellen, doc'h de man is zich niet■'K'utMeïi •aaiuiföiëtzPaan deTaxfriek. De Voorzitter deelt mede, dat hij persoonlijk met den heer Ravensbergen gesproken heeft en tot de conclusie is gekomen, dat hij een gevaarlijk per soon is. Nadat nog enkele mededeelingen zijn gedaan omtrent dezen persoon, zegt do heer Schulz, dat hij er thans niet meer voor te vinden is hem als nog een bedrag te verstrekken. De heer Nuyens trekt daarop zijn voorstel in. Het verzoek wordt dus voor kennisgeving aan genomen, evenals de eerste 7 punten. 9. Verzoek der afdeeling Bioemendaal van den Nederlandschen Bond van Personeel in Overheids dienst, om ook de salarissen der werklieden te verhoogen. B. en W. stellen voor, om op dit verzoek af wijzend te beschikken, daai\ de in de vergadering van 15 Maart j.L plaats gehad hebbende herziening slechts strekte om enkele onjuistheden in de sala risregeling uit den weg te ruimen. De heer Noorman meent, dat men de commissie voor het Georganiseerd Overleg op kan doeken, indien men dergelijke stukken daar nog niet brengt. De heer v. Nederhasselt is daar niet voor, ge zien het feit, dat de kans van slagen om een ver hooging over de geheele linie toe te kennen, uiterst gering is. De heer Schulz meent, dat het toch wel ge- wenscht is, om dit ingekomen stuk naar de com missie voor het Georganiseerd Overleg te brengen. Nu, meent de Voorzitter, dan moet het zoo maar gaan. Wat nu, zegt de heer Van Nederhasselt, mijn heer de Voorzitter, in het Dagelijksch Bestuur heeft U gezegd: ben je mal, zooiets behoeft niet haar het Georganiseerd Overleg en nu wordt er nauwe lijks over gesproken of U zegt zelf al, dat U het goed vindt. De Voorzitter antwoordt iets onverstaanbaars. Besloten wordt, dit stuk wèl bij het Georgani seerd Overleg onder te brengen. 10. Verzoek van A. v. d. Ham, om hem alsnog vergunning te verleenen tot het aanbrengen van een trap in zijn verbouwde garage aan den Bloe- mendaalscheweg. B. en W. stellen voor, dit stuk te stellen in hunne handen ter afdoening. De heer Cassee komt op tegen het voorstel van B. en W., om dit stuk in hunne handen te stellen tot afdoening. Volgens spr. wil dit zeggen, dat het verzoek niet wordt ingewilligd. Daar is echter allerminst reden voor, omdat z.i. aan dit verzoek toestemming behoort te worden verleend. Uit alles blijkt n.l. dat het niet twee perceelen zijn, doch dat het één perceel is. Dit is al op te maken uit de wijze waarop dit perceel behandeld wordt. Zoo wel gas, electriciteit als waterleiding wordt met een meter bediend, terwijl ook uit de nummering van het perceel blijkt, dat het als één perceel be schouwd wordt. Z.i. is er daarom alle reden toe, het verzoek in te willigen. De Voorzitter ontkent, dat hier kan worden ge sproken van een niet inwilligen. In handen stellen van een stuk ter afdoening, wil zeggen, zoo'n stuk den wettigen weg laten bewandelen. G. Eikelenboom - Bioemendaal Voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vervolgens komen enkele nagekomen ingekomen stukken ter tafel, waarvan de meest urgente wor- dén behandeld. Punt 2. Verleening medewerking ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan de Schoolver- eeniging „Aerdenhout-Bentveld". Aangenomen. Punt 3. Vaststelling 5e suppletoire begrooting 1927. Goedgekeurd. Punt 4. Aanvrage crediet voor aanschaffing lan taarns, lampen enz. ten behoeve der straatverlich ting. Wordt aangehouden. Punt 5. Uitgifte in erfpacht van een terreintje in het Bloemendaalschebosch aan het P.E.N. voor plaatsing van een transformatorgebouwtje. Wordt aangehouden. Punt 6. Overname van grond langs den Bloe- mendaalscheweg van W. Cassee. Besloten wórdt van den heer W. Cassee aan te koopen een stukje grond, groot pl.m. 1 Meter, voor den prijs van 10. Punt 7. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. In overeenstemming met het advies der Com missie van Bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor, ontheffing te verleenen van het bepaalde bij artikel 7 der Bouwverorde ning aan: a. E. Komter voor bouw eener garage aan den Militairenweg; b. H. J. Bets en P. J. Eijken voor bouw eener dubbele garage aan de Spiegelenburghlaan; c. C. D. v. d. Vorm voor bouw eener garage aan den Zandvoorterweg; d. J. P. Maas voor verbouw van zijn woonhuis aan den Bloemendaalscheweg; e. G. H. Buhrmann voor verbouw van zijn woonhuis aan den Ter Hoffsteedeweg; f. j. Boelstre voor bouw eener bergplaats aan de Distellaan; en te w igeren aan: H. Kwak voor bouw eener villa aan den Zandvoorterweg, daar de afstand tus- schen het te bouwen perceel en het reeds be staande (no. 59) niet de vereischte breedte heeft. Rondvraag. De heer Kremer informeert naar het autopark aan den Zeeweg. Men zegt n.l., dat eigenaars van auto's bij voorkeur daar hun auto niet plaatsen. De Voorzitter antwoordt, dat omtrent dit punt het laatste woord nog niet gespioken is. Zou het blijken, dat de maatregel, welke bij ons wordt toe gepast, averechts werkt, dan zullen bereids andere maatregelen kunnen worden genomen. Het is n.l. spreker gebleken, dat op andere plaatsen, zooals b.v. ook te Scheveningen de stalling in een auto- .park vrij is en alleen de bewaking wordt betaald, terwijl bij ons het park verpacht is. De heer Cassee informeert naar den spoorweg overgang aan den Kleverlaan. De heer Luden antwoordt, dat hij juist dezer dagen met den heer de Jong naar-Utrecht is ge weest naar het hoofdbureau van de Nederl. Spoor wegen. Uit die bespreking is wel gebleken,dat van een tunnel, wat wel het meest afdoende zou zijn, niets kan komen, daar de kosten veel te hoog zouden worden, om b.v. over een tamelijke lengte den spoorweg te verhoogen. Vooral door het feit, dat het station Bioemendaal zoo' kortbij den spoor wegovergang ligt eti dus dit station ook de hoogte .in zou moeten, is al een onoverkomelijk bezwaar. Toch zal getracht worden daar ter plaatse eenige verbetering te brengen. Daarover is men echter nog in onderhandeling. Uit den Raad komt tevens naar voren de kwestie overname van de Kleverlaan. De verbetering van den spoorwegovergang staat in onmiddellijk verband met verbetering van de Kleverlaan. Het is daarom gewenscht, meent de heer Schulz, dat bij het Gemeentebestuur van Haar lem nogmaals wordt aangedrongen om deze zeer urgents kwestie niet maar steeds op de lange baan te schuiven, doch eindelijk eens aan te drin gen op een be- of afhandeling. De heer Luden meent, dat dit niet verstandig zou zijn. De heer Laan heeft steeds die zaken behan deld met het gemeentebestuur van Haarlem en het 'is z.i. daarom ook beter, dat dit in den vervolge door dezelfde persoon gedaan wordt. Binnen 3 we ken is de heer Laan weer in ons midden. We zouden wel schriftelijk op eenigen spoed kunnen aandringen meent de Voorzitter. De heer Van Nederhasselt weet mede te deelen, dat 'men in Haarlem met die Kleverlaan-o vei name door de gemeente Bioemendaal wil wachten, tot de schade-kwestie aan de orde komt en dit dan daarmede tegelijk wil behandelen. Nadat verschillende leden van den Raad nog- om toch vooral in Haarlem aan te dringen op af- handeloing van deze zeer urgente kwestie, wordt maals hebben aangedrongen bij het Dagel. Bestuur, van dit punt afgestapt. De heer Schulz vraagt hoe het staat met de door hem ingediende en door den Raad aangenomen motie betreffende aankoop gronden nabij het Brou- wcrskolkje van de Erven Van der Viief. Derde Jaargang No. 34 Per jaar3. Per half jaar1.60 Per drie maanden0.85 (Bij vooruitbetaling te voldoen). Abonnementen kunnen op ieder tijdstip aanvangen» Losse nummers a 5 cent ver krijgbaar bij den boekhandel en aan het bureau van dit blad Bureau toot Redactie en Administratie: Bloemendaalscheweg 42 Telefoon 22324 Post-Cheque- en Gironummer 73407 1 11 ~nr~ "rrrrn 999999999999999999999999999999999999999999999999 O Uitzending van Diners aan huis 5 Iordensstraat 74 - Haarlem - Telefoon 13132 l Prijscourant wordt op aanvrage gaarne toegezonden J 99999999999#9999999>999999999999999e999999999999 Zaal disponibel voor vergaderingen, partijen enz. Ook zeei geschikt voor besloten dansclubs KL Houtstraat 136 - Telefoon 10188 Opgericht 1870 SV' Kleverparkweg 154 "W3 Tegenover de Middelbaar Technische School lste klas Heeren- en Dameskleermakerij Opgericht 1903 - Telefoon 10303 Heeft voor het a.s» seizoen een ruime sorteering stoffen voorhanden» le klas afwerking Billijke prijzen P. T IMMERS j TIMMERMAN AANNEMER 1 DELFTKADE No. 2 2 TELEF. 12334 - NA MEI 1928: 23017 S HET ADRES VOOR J S BURGERWERK EN VERBOUWINGEN De Voorzitter antwoordt, dat hij daar thans niet op kan antwoorden door de afwezigheid van den heer Laan. De heer Noorman deelt mede, dat voor een 14 dagen terug alweer een ernstig automobielongeluk heeft plaats gehad op den Brederodeweg nabij het Provinciaal Ziekenhuis. Het gaat om het punt waar het fietspad eindigt en de woningen van de amb tenaren beginnen. Een auto heeft daar snel moeten uitwijken voor een fietser en heeft toen drie per sonen aangereden, waarvan een nogal ernstig. Voor een paar jaar is daar ter plaatse iemand doodgereden. Spoedig ingrijpen door het Gemeentebestuur acht spr. een gebiedende eisch. Het is een hoofd verkeersweg van Zuid naar Noord en omgekeerd, en daarom mag met verbetering niet langer ge wacht worden. De oplossing is wel niet zoo erg gemakkelijk, doch er is toch wel een oplossing te vinden. De heer Prinsenberg herinnert zich dat deze kwestie al meer ter tafel is geweest. Men meende toert de oplossing te moeten vinden in terugplaat sing van het hek, doch de bezwaren van het be stuur van het Prov. Ziekenhuis, met name de Pro vincie, waren toen velerlei. De heer Luden heeft met den heer Schulz dat punt eens aandachtig bekeken. Wegneming van een gedeelte van de boschjes zou wel de meest een voudige oplossing zijn, doch dan komt het bezwaar naar voren, dat de bewoners meer last Van de stof- plaag zullen krijgen. Daarom zal nogmaals ge tracht moeten worden bij de Provincie het hek te rug 'te plaatsen en dan den weg wat om te leggen. Deze kwestie zal tijdens de afwezigheid van wet houder Laan eens grondig onder de oogen worden gezien, zoodat bij zijn terugkomst mogelijk de koe bij de hoorns kan worden gepakt. De heer Noorman vraagt of er al voortgang wordt gemaakt met de voorbereidingsplannen tot het in exploitatie brengen van de gronden aan het Brouwerskolkje. Dit plan ligt nog in de luiers, antwoordt de Voor zitter. De heer Luden is eenigszins uitvoeriger met zijn antwoord en deelt mede, dat de heer Springer het verzoek van B. en W. om hen een plan voor te leggen, heeft afgewezen. Aan den heer Springer is toen onmiddellijk verzocht in de vergadering van B. en W. te komen. Bij die besprekingen bleek toen, dat de heer Springer, die zijn levenlang niet anders heeft gedaan, dan trachten het natuurschoon te behouden waar hem dit mogelijk Was, onoverkomelijke bezwaren had om van dit prach tig stukje natuurschoon een bouwplan te maken. Het Dagelijksch Bestuur is toen met den heer Springer, den gemeente-secretaris en den ge meente-architect een wandeling wezen maken naar het Brouwerskolkjt, en het resultaat is geweest, dat thans de heer Springer wel eenigszins van meening is veranderd, zoodat verwacht mag wor den, dat hij thans wel een ontwerp zal gereed maken. De heer Noorman is met dit antwoord wel te vreden, doch zou toch gaarne zien, dat de noodige i j

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 1