HENNY MULLER Modern Bloemwerk - Versieringen STRATENBOEKJE MUZIEK SPORTPRAATJE PLAATSELIJK NIEUWS J. G. VERBEEK VERSCHENEN: EN PLATTEGROND FONGERS RIJWIELEN BLOEMENDAAL-TEL. 22276 Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 VAN HAARLEM EN NAASTE SB OMGEVING MET TRAMKAART S3 PRIJS 90 CT. BOEKJE AFZONDERLIJK 25 CT. VERKRIJGBAAR IN OEN BOEKHANDEL EN AAN DEN KIOSKEN UITGAVE: G. EIKELENBOOM - BLOEMENDAAL TELEFOON 22324 spoed werd betracht en deze zaak nu eens niet op z n BloemendaaTs werd behandeld. De heer Prinsenberg wil eens spreken over de Oranje Nassaulaan. De bewoners aan dien weg verkeeren n.l. in het moeilijke geval, dat deze straat naar de richting Haarlem doodloopt en zij dus altijd een grooten omweg moeten maken. Doch behalve dat ongerief is er nog meer. Zoolang deze straat niet aan de gemeente kan worden overgedragen, wordt deze ook niet door de ge meente onderhouden, zoodat hiervan de sporen duidelijk waarneembaar zijn. Ook aan de boomen wordt nu niets gedaan. Spr. stelt daarom voor, een tijdelijken weg aan te leggen, van b.v. 4 Meter breedte, terwijl over de beruchte sloot een brug kan worden gelegd. De Voorzitter antwoordt, dat voor den aandeg van zoo'n brug de toestemming van Rijnland noo- dig is, terwijl het z. i. beter is, dat eerst nog eens wordt gesproken met de Directie van de Binnen- landsche Exploitatie-Maatschappij. Bovendien gaat het niet aan, om nu zoo meer eens met een plan ter tafel te komen. Dat vereischt eenige voorbe reiding. De heer Prinsenberg vraagt ook nog hoe het zit met het in exploitatie brengen van de gronden tus- schen den Julianaweg en de Kleverlaan. Dit plan is nu 4 jaar aanhangig en het wordt tijd, dat over de uitbreidingsplannen gedacht wordt. Zou de ge westelijke commissie nog niet gereed zijn met haar adviezen, dan zou men al vast een uitbreidingsplan kunnen vaststellen van de gronden tusschen den Julianaweg tn de spoorbaan Haarlem—Zandvoort. De heer Van Nederhasselt dringt nogmaals op spoed aan, daar de eigenaars van die gronden toch wel eens willen weten waar zij aan toe zijn. De heer Hogenbirk informeert hoe het staat met de kwestie, welke is gerezen tusschen het gemeen tebestuur en de bewoners van den Militairenweg. Men zou, alvorens dezen weg af te werken, met de bewoners vergaderen, om te trachten tot een minnelijke schikking te komen. Heeft die-vergade ring al plaats gevonden? Nog niet, antwoordt de Voorzitter. Het Dagelijksch Bestuur belooft echter, dat ook hiermede de noodige voortgang zal worden ge- maakt De heer Bornwater vraagt, hoe het staat met de aankoop van gronden voor den eventueelen bouw van een Raadhuis, gebouw voor Publieke Wer ken, Schoolbouw, enz. enz. Is in handen van den wethouder, den heer Laan, antwoordt de Voorzitter. Verschillende leden dringen aan op voortgang van deze' kwestie. De Voorzitter zegt dit toe en sluit hierna de vergadering. Laatste ledenconcert der H. O. V. In een aanmerkelijk versterkte bezetting van het oikest werd de groote 3de symphonie van Saint- Saens ten uitvoer gebracht. Verschillende belang rijke krachten hadden hun medewerking toegezegd, waardoor een beter klank-evenwicht werd ver kregen. Het is niet te verbazen dat deze mooie symphonie een „wensch" (het werk ging op veel vuldig verzoek) der leden was. Deze symphonie immers is ondanks haar grootsche opzet gemak kelijk te vatten en niet vermoeiend, dank zij de doorzichtige instrumentatie, haar min of meer klassieke bouw en harmonisatie; want ^1 moge St.-Saens' verscheiden nauwelijks acht jaar achter ons liggen, in geen enkel opzicht vertoont zijn muziek sporen der muzikale evolutie van onze 20ste eeuw. Hij behoort als componist absoluut tot de groep der 2de helft der 19de eeuw; het is echter door en door muzikaal en getuigt van enorm tech nisch kunnen; wat Saint-Saens bijvoorbeeld met het „Dies Irae"-achtige thema al niet weet te doen is bewonderenswaardig. De H. O .V. gaf er dank zij van Beinum's uitstekende leiding, die Fransche vertolking aan welke het toekomt en het is jammer dat de uitvoering ervan zich voor de H. O. V. slechts tot Haarlem kan beperken daar men ner gens een orgel in de concertzalen aantreft (behalve in A'dam en Den Haag, maar die zijn nog slecht bovendien). Kon de H. O. V. met deze symphonie „rondtrekken", dan zou het er niet weinig toe bijdragen haar populariteit in den lande te vergroo- ten. Mogen we nog even ons welgemeend com pliment afsteken aan den jongen blazer der Eng. Hooin-partij die, naar we vernamen alles a vue geblazen heeft (zonder een enkele repetitie mee te maken) en zonder ook maar één noot te missen! Bij den aanvang van het concert werd den diri gent een krans aangeboden en sprak de voorzitter eenige woorden van waardeering, o.a. voor den ijver waarmee van Beinum de pogramma's ver zorgde en van nieuwe werken voorzag. De leden gaven daarna door gul applaus hun voldoening te kennen en hopelijk zullen zij er het hunne toe bij dragen de H. O. V. in stand te helpen houden. Na de pauze volgden nog een tweetal werken van Tschaikowsky, de serenade voor strijkorkest en de ouverture „Romeo et Julia". Dit werk was de pièce de résistance van het programma; moge het ook als zoodanig voor deze bespiegeling gel den, zoodat we kunnen besluiten met de vermel ding, dat beide werken een waardige afsluiting van 't seizoen vormden al was het laatste werk juist een „ouverture". H. VAN DEN BOSCH. Concert der Mij. tot Bevordering der Toonkunst". „Orphée et Euridlce" van Chr. W. von Gluck. Qluck (17141787), de groote duitsche opera- hervormer, heeft in zijn „Orfeo" de sagen der Grieken weer als tekst van zijn werk gekozen. Ook ontbreken de balletten niet; de furiën geesten der onderwereld, nymphen, schaapherders komen ook weer op de planken. In de natuurschilderingen en bij 't weergeven van conflicten zijn Gluck's composities op zijn sterkst, het meest karakteristiek Gluck-zelf. i 1 JiJ „Orphée" werd door de bovengenoemde koor- vereeniging (afd. Utrecht) in concertvorm gegeven, met het Utrechtsch Stedelijk Orkest als instrumen taal begeleidster. De aria's vóór altstem werden door Mevr. Theodora Versteegh (Orphée), die voor sopraan door Mej. To van der Sluys (Euridice) en door Mevr. Veurman-Nienhuys (l'Amour) vertolkt. De heerlijke echte klare gezonde muziek werd ook door de koren uitstekend verklankt en het U. S. O. zorgde voor een aansluitende en aanvullende be geleiding. De keuze van werk en de uitvoering daarvan onder Lieven Duvosel stond op hoog ar tistiek peil en 't is onbegrijpelijk waarom het pu bliek zichzelf van zóó slechte zijde laat kennen door in beperkt getal op te komen; wil men alleen maar naar 2e en 3e rangs uitvoeringen, zichzelf in een hokje opsluiten en daardoor het schoonste en beste missen? 't Schijnt tot nog toe zoo. De koren zongen bijzonder goed en hun muzikale en beschaafde dictie bedierf hier, (zooals in vele gevallen) niet veel of alles, doch bleef in stijl met de geheele uitvoering. De oorspronkelijke tekst der opera in 't ita- liaansch, werd echter in 't fransch gezongen. De uitspraak van To van der Sluys was bijzonder mooi; misschien echter is ze niet op elke plaats in de zaal duidelijk verstaanbaar. Theodora Ver- steegh's prachtige stem konden we ook in menige aria bewonderen. Het koor der furiën zong ver bazend krachtig en rythmisch. Het overbekende „Reigen seliger Geister im Elysium" ui, dit werk had, voor mijn gevoel, nog iets langzamer van tijdrrfaat kunnen zijn. Het was een avond vol van schoone momenten. E. VAN DEN BOSCH. Dat V.S.V. momenteel een prachtkans heeft op promotie, zal wel niemand durven ontkennen. Wat er ook gebeure, geen der andere gegadigden zou reeds nu niet gaarne met de Velseroorders willen ruilen, en hiervan de risico op zich nemen. Immers, als we nagaan wat er nog te spelen is: Velox thuis tegen V.S.V. (vastgesteld op a.s. Zondag), V.O.C. thuis tegen Velox, uit tegen V.S.V., dan komt vast te staan, dat v. d. Woort c.s. er het beste voor staan. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de drie elftallen met vier punten eindigen: dan moet V.O.C. èn thuis van Velox, èn uit van V.S.V. win nen, en Velox moet in eigen huis den Velseroorders er onder houden. In dat geval kon het spelletje weer van vooraf aan beginnen. Na het overwegen van deze mogelijkheden, moet ons deze uitspraak van het hart: al moge V.O.C. dit jaar dan al bijzonder zwak gespeeld hebben, en misschien ook een zwakke ploeg in het veld bren gen, bij een promotie van Velox of V.S.V. zal de eerste klas niets, maar dan ook niets winnen! Geen dezer elftallen benadert de meest bescheiden eischen, welke men aan een eerste klas elftal mag stellen. Zooals deze pretendenten zijn er tallooze tweede-klassers, die qua spelpeil het in den Utrechtenaren en den V.S.V.'ers zouden verbete ren. In beide ploegen, die we Zondag in IJmuiden- Oost aan het werk zagen, ontbreekt de factor aan een team, dat naar een plaats in het voetbal-wal halla streeft: bezadigdheid. Zeker, enthousiasme is prettig en heeft al menigmaal een zwakker zusje op een sterkere doen zegevieren. Maar en thousiasme, zonder techniek, zonder berekening, zonder overleg, zonder tactiek zal het op den duur af moeten leggen. En we weten zeker, dat een middelmatige eerste-klasser haar a.s. tegenstan der 't zij Velox, 't zij V.S.V. doodspeelt, nog voor de eerste helft verloopen is. Daarom zijn we ervan overtuigd, aangenomen dat een tweede-klasser promoveert, het verblijf in de hoogste afdeeling niet van langen duur zal zijn, mits de tot nu toe gevolgde speel-wijze danig herzien wordt. Wat ons nu weer van beide candidaten opviel, was het zwakke voorhoedespel. Wel is waar speel de de aanvalslinie der gastheeren een tikje beter of juister uitgedrukt een tikje minder slecht dan die der gastheeren (waaraan ze o.i. de over winning te danken heeft), maar geen der linies bleek een juisten'kijk op haar taak te hebben, wat gedeeltelijk een gevolg was van onmacht, gedeel telijk van onkunde. Dè man uit de Velseroorder voorhoede, Koning, werd zoodanig bewaakt, dat hij slechts zelden gevaarlijk kon worden. Deze bewaking was gedurende bijna den geheelen wed strijd zeer streng, maar toen hij ongeveer een kwartier voor tijd even losgelaten werd, had dit dan ook een doelpunt tengevolge, dat levens be slissend was. De eerste helft speelde V.S. V. met den wind mee, maar door onoordeelkundig spel werd er slechts eens door de thuisclub gescoord. Dit doel punt was bovendien een gevolg van een kapitale fout des Utrechtschen doelwachters, die overigens uitstekend zijn doel verdedigd heeft. De rood witte middenlinie hield het spel steeds te kort, zoodat een opeenhooping voor het doel der gasten een chronisch kwaad werd. De enkele uitvallen der Velox-voorhoede, meestal door de linker wing geleid, waren ongevaarlijk, zoodat v. d. Wint wei nig moeielijks te doen kreeg. Toch dachten we, dat de Utrechtenaren, toen de rust aangekondigd werd, de beste papieren had den; toen toch kregen zij den wind mee, en meen den we, dat de aanvallers door het weinige werk door hen verricht, frisch van leer zouden trekken. We kwamen echter danig bedrogen uit. Het geel-zwarte quintet, dat door het achter blijven van den linksbinnen meer een quartet leek, was zóó absoluut ongevaarlijk, dat het eene doel punt gescoord moest worden door een verdediger! v. d. Wint was verre van betrouwbaar, en maakte dwaze fouten, welke door de geringe activiteit der tegenpartij geen gevolgen hadden. Nog dn de aller laatste minuut kroop het Velsensche doel door het bekende oog van den nog bekender naald. Toen floot de correct leidende heer Vuijk voor 't laatst, en had V.S.V. haar tweede promotie-wedstrijd ge wonnen. Bloemendaal 2 werkte zich door een klinkende 81 overwinning op Assendelft 2 en de volgende ronde. Bloemendaal 5 won zijn laatste competitie wedstrijd van Ripperda 2 met 30, terwijl de Ju nioren, die al bijzonder sterk blijken te zijn, met niet minder dan.62 van Haarlem wonnen. Bloe mendaal 3 zette de promotie-competitie schitte rend in, door D.W.O. 2 met 72 te slaan. Zal het dus ditmaal lukken? De teekenen wijzen er wel op, en als dan het vijfde zijn beslissingswedstrijd van Zeemeeuwen 2 wint, kan ook dit elftal zijn geluk voor de promotie gaan beproeven! H. BLOEMENDAAL. Het verbreeden van den Kennemerweg. De gevaarlijke S-bocht blijft echter! Openbare Werken heeft reeds een goed begin gemaakt met de werkzaamheden tot verbreeding van den Kennemerweg. Vanaf het kruispunt N. Stationsweg-Hartelustlaan en Kennemerweg heeft men een flinke grondstrook van het weiland Veen en Duin afgerasterd, om die bij den weg te voegen. Het nieuwe wegprofiel aan de Oostzijde loopt pre cies langs den ouden, half afgeknotten, boom, tegen over de boerderij „Veen en Duin" maar deszelfs breeduit en laaghangende, zware takken zullen wel een amputatie moeten ondergaan. Dit gedeelte van den Kennemerweg ligt geheel in een groote S- bocht, die in den smallen weg zeer gevaarlijk is, maar die wij nu, ook al wordt de weg eenige me ters breeder, toch liever wat recht getrokken hadden gezien. Desgewenscht zou men aan de Westzijde, dus achter de Ned. Herv. Kerk, het z.g. trottoir iets hebben kunnen verbreeden, om de vrij scherpe bocht vanaf de Hartelustlaan wat te rek ken. Ook vanaf den bëwusten boom is het ver- breedingswerk in de richting naar Santpoort aan gevangen. Aan 'de Qosfciide wordt, waar dat mo gelijk is, de wegberm'opgehoogd en gevlakt. Die strook zal als rijwielpad worden klaargemaakt, terwijl de voetganger zich ook daarop bewegen mag. In de kromming tegenover de Krullenlaan en den Dennenweg zullen toch eenige boomen gerooid moeten worden, wil men de daar even noodzake lijke verbreeding ook doorvoeren. Ook ware een flink pad te maken achter de hooge boomen aan den rijweg om, door wat laag houtgewas te ver wijderen op die plaats wel gewenscht. Maar dan verderop, tot nabij de grens Santpoort ligt een slootje aan de Oostzijde. Zal die gedempt worden? Aan de Westzijde is men ook al aan het verbreeden. Maar de grond wordt daar per centimeter bij den weg ge voegd. De groote, prachtige boomen blijven staan; tusschen hen in graaft men den grond-rug weg en ook er achter gelijkt men den grond tot een soort pad. Veel beteekent die verbreeding door het effenen van het pad niet; maar een wandelaar zal er in elk geval gevaarloos kunnen loopen, althans voor de benzinepaarden. Intusschen zal, zoolang ook de gemeenteVelsen niet tot verbreeding over gaat, de door onze gemeente aangebrachte verbe tering slechts plaatselijk ten goede komen. Op Velsen's gebied is de toestand veel meer precair; de bekende bocht met den verkeersspiegel laat zich ook niet gemakkelijk verbeteren zonder vrij hooge kosten, door slooping van een huizenrij. Daar zal wat anders op gevonden moeten worden. Maar Bloemendaal geeft thans reeds het goede voor beeld. De verbreede weg zal ook van geruischloos wegdek worden voorzien. Vergadering „Tuinbouw". De afd. Bloemen- daal-Velsen van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde hield Dinsdagavond een buitengewone ledenvergadering in Hotel Vreeburg alhier, welke redelijk goed bezocht was. Als hoofdschotel op 't programma stond ver meld een lezing van den heer J. Bruggeman, hor- tulanus van den bergtuin „Tjibodas": over deze onderafdeeling van den Gouvernements Planten tuin te Buitenzorg. Deze bergtuin, gelegen op de noordelijke helling van den Gedeh, op 1400 M. hoogte boven de zee, waar een klimaat heerscht als in 't zuiden van Frankrijk, bevat een groote schat van tropisch Indische planten, benevens een zeer groot aantal uit andere werelddeelen daar naar toe gebracht. De heer Bruggeman begon met een beschrijving te geven van de lotgevallen van dezen bergtuin. Van 't vele schoone, in dezen tuin te genieten, gaf hij een zeer uitgebreide collectie lantaarn plaatjes. De voorzitter, de heer E. W. A. v. Nederhasselt, dankte den spreker voor het vele interessante, waarop hij zijn/gehoor vergast had. In de pauze werd nog medegedeeld, dat den 5den Juni a.s. een vergadering gehouden zal worden van afdeelings- voorzitters en -secretarissen. De afdeelings-excursie naar de bloemententoon stelling te Aalsmeer zal door gebrek aan deelne ming, niet doorgaan. Voor de puntenlijst waren ingezonden: 1. Seneraria's, 10 p., B. Vader; 2. Primula's, 7 p., B. Vader; 3. Mimosa, 8 p., H. Mulder; 4. Orchideeën 10 p., H. Boekschooten; 5. Columnia's, 10 p., H. Boegschoten; 6. Partij afgesneden narcissen, 8 p., Spaargaren; 7. Primula Obconica, 8 p., inzender onbekend. Aan den heer Spaargaren viel als inzender van de grootste collectie bolgewas-bloemen, een fraaie glazen schaal ten deel. H. D. Rijwiel ontvreemd. Uit een portiek aan de Korte Kleverlaan is een rijwiel ontvreemd. De groote Aalsmeersche bloemententoonstelling. Op de Aalsmeersche bloemententoonstelling komt o.m. een stand voor van Bloemenmagazijn „De Dahlia", eigenaar de heer W. Bermda, alhier. Op deze belangrijke tentoonstelling waar reeds zooveel over werd geschreven in de groote pers, heeft de heer Bernda weer bewezen een bekwaam vakman te zijn, wiens inzending op hoogen prijs is gesteld. „De Bloemisterij" schreef o.m.: „Prachtig zijn de Calceolaria hybrida met een schitterend kleurengamma, d'e door het neutrale wit en groen gescheiden, aan den achterkant van deze groep zijn geplaatst. Het komt ons voor, dat de étaleur, de heer W. Beunder van Bloemendaal, er schitterend in is geslaagd, om dit verscheiden materiaal zoo te groepeeren, dat geen bontheid ont stond, maar het voorname cachet bleef behouden." We wenschen den heer W. Bernda succes met deze prestatie. 10-Jarig bestaan Ned. Protestantenbond. De afd. Bloemendaal van de Ned. Protestanten bond herdenkt 3 Mei a.s. haar 10-jarig bestaan, in verband met dit jubileum heeft het bestuur aan de leden een circulaire toegezonden, waarin een korte beschouwing wordt gegeven over het afgeloopen tijdperk. Het bestuur wekt ten slotte de leden op de jaarlijksche contributie te verhoogen en een gift in eens te verstrekken aan de Afdeelingskas, om daardoor in de gelegenheid gesteld te worden de toekomstplannen zooveel mogelijk te verwe zenlijken. De Emmabloem-collecte. De Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose voor Haarlem en omgeving, vestigt ieder jaar op de een of andere pakkende wijze de algemeene aandacht op haar jaarlijksche Emmabloemcollecte. Thans geschiedt dit o.m. door verspreiding van een vloeiblad, waarop als centrum de bekende col lectebus voorkomt, omringd door afbeeldingen, die in beeld brengen het zoo nuttig werkende huisbe zoek, het Consultatiebureau der Vereeniging op de Ged. Oudegracht en een gebouw, dat op de ver pleging doelt en zoo o.m. doet denken aan Brede- rodeduin. Zoo geeft deze kaart zelf antwoord op de vraag die er op gedrukt staat: „Wat schuilt achter deze collecte?" Wie het nog niet wist het zullen er niet velen zijn weet dus nu aan welke zegenrijke dingen het geld, dat door de collecte wordt bijeengebracht, wordt besteed. De collecte, ook voor Bloemendaal, vindt plaats Woensdag 25 April a.s. Moge de harten van onze. ingezetenen tot rijke mildheid gesteld worden, want door de uitbreiding van de werkzaamheden der vereeniging is er steeds meer noodig om de vele lijdenden te kunnen helpen. Is er een schooner doel denkbaar? Maar voor dit werk (we bedoelen de collecte) is ook hulp noodig, er zijn nog enkele dames-col lectanten noodig, om in de gemeente te collec teeren. Kom, wie stelt zich voor dit schoone doel één dag disponibel. Men kan zich opgeven tot deel name bij Mevr. Quarles van Ufford, Hartenlustlaan, Bloemendaal, die verder gaarne alle .inlichtingen verschaft. We hopen, dat de inwoners onzer ge meente zich zoowel financieel als moreel niet on betuigd zullen laten. In Haarlem zullen enkele muziekkorpsen de col lecte begeleiden. Kan dat in Bloemendaal ook niet, door middel van „Sursum" of de Bloemendaalscho Vrijwillige Brandweer? Bloemendaals Reddings Brigade. Woensdagavond hield de Bloemend. Reddings Brigade haar algemeene jaarvergadering in Hotel Roozendaal. Bij de ingekomen stukken was een bericht van 't gemeentebestuur van Bloemendaal, dat voor 1928 weer een subsidie was toegestaan van 300. Van de gemeente Haarlem, aan wie ook een sub sidie was gevraagd, was bericht ingekomen van afwijzende beschikking. Het jaarverslag over 1927 maakte melding van een kleine aanwas van nieuwe leden. Uit 't verslag van den penningmeester bleek, dat, wil de brigade kunnen overgaan tot aanschaf fing en uitbreiding van 't reddingsmateriaal, ver sterking der financiën zeer noodzakelijk is. De heer P. A. Postma werd gekozen tot secre taris en dr. Brongersma tot commissaris. Door den nieuwen secretaris zal een standrooster worden samengesteld voor het a.s. zomerseizoen. Zij die zich beschikbaar stellen voor het verrichten van stranddienst (ook Haarlemsche Brigadeleden) werden, verzocht zich aan te melden bij het secre tariaat: P. A. Postma, Bosch en Duinlaan, Bloe mendaal, met opgaaf van Zaterdag of Zondag. Door enkele leden werd geklaagd over de ge varen aan zee voor de brigade-leden, zoo lang men zich met het onzeewaardige kano-tje moet behelpen. Zij drongen aan op verbetering van 't reddi'ngsmateiaal. Getracht zal- worden gelden bij elkaar te krijgen voor 't aanschaffen van een vlet en een gelegen heid om die aan 't strand op te bergen. Verder werd besloten in de maand Mei een propaganda-avond te organiseeren waarop de heer Meyerink een lezing met lichtbeelden zal houden. Met 't oog op 't late uur werd de rondvraag eenigszins vluchtig afgedaan. Daarna sluiting. S. E. OVERVEEN. Ledenvergadering „Ons Huis". De ledenver gadering van de Coöp. Bouwvereeniging „Ons Huis',, gehouden in Hotel „Roozendaal" .alhier, was tamelijk goed bezocht. De voorzitter, de heer G. Hoffschlag, deelde in zijn openingswoord mede, dat deze vergadering in hoofdzaak belegd was naar aanleiding van een bestuursvoorstel, op de vorige vergadering ter sprake gebracht, om het eerste lustrum der ver eeniging feestelijk te vieren. Voorgesteld werd, de feestelijke herdenking te doen plaats hebben op Zaterdag 30 Juni. Getracht zal worden een der plaatselijke muziekvereenigingen te engageeren voor het geven van een^concert in het dorp „Ons Huis". Hiermede kon de vergadering zich vereeni gen. In de vacature van penningmeester, ontstaan door het vertrek van den heer H. Scholten, werd voorzien door de verkiezing van den heer K. Bar- tens. Deze nam de benoeming aan. De voorzitter bedankte in hartelijke bewoordin gen den scheidenden functionaris voor het vele en- goede werk, dat deze gedurende het bestaan der vereeniging caarvoor gedaan had. Een commissie uit de leden, bestaande uit de heeren Van den Aardweg en Dalman, bood den scheidenden pen ningmeester als aandenken een fraaie vulpen en portefeuille aan, welke aanbieding vergezeld ging van eenige waardeerende woorden. Nadat besloten werd de woningen dit jaar te doen schilderen, werd de vergadering gesloten. Aanrijding. Dezer dagen kwam de werkman V. uit Vogelenzang, per fiets op den Bovenweg nabij Elswout in botsing met een vrachtauto van de melkinrichting „De Sierkan" (de bocht, die van den Bovenweg om Elswout loopt blijft altijd voor het verkeer gevaarlijk). Dit bleek ook nu weer; de man kwam te vallen, doch kwam er betrekke lijk goed af; de fiets werd beschadigd. De schade zal onderling worden geregeld. Een nieuwen eigenaar in Café „Ruimzicht". De heer J. Selbach, die jaren lang eigenaar was van bovengenoemd café aan den Zijlweg heeft zijn zaak overgedaan aan den heer Piet Buhre, die ge durende eenige jaren als kellner te Overveen werkzaam is geweest, en dus in het bedrijf goed thuis is. Bij gelegenheid van de overname mocht de nieuwe ondernemer tal van blijken van belang stelling ondervinden door de vele bloemstukken, die de gezelligheid van het café veel verhoogden. Reeds werden tal van verbeteringen door den nieuwen eigenaar aangebracht, o.a. eenige aardige electrdsche lampen. Den heer Piet Buhre inmiddels onze beste wen schen. Verandering firmanaam. De bekende brandstoffenhandel van de firma J. H. Krul is van eigenaar verwisseld. De oude heer Krul, die 42 jaar geleden den handel begon, daarna de leiding der zaak overdroeg aan wijlen zijn zoon J. H. Krul, en na diens dood zich weer genoodzaakt zag, als leider van de inmiddels heel wat omvangrijker geworden zaak, op te treden, heeft onlangs de zaak overgedaan aan de „N.V. Steenkolenhandel J. H. Krul", dir. de heer Jos. M. K. Göbel. Eervol ontslag verleend. Aan den heer W. J. Haenen, onderwijzer aan de O. L. school alhier, is, in verband met zijn benoeming tot onderwijzer in Ned. Oost-Indië tegen 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend. AERDENHOUT. De nieuwe spoorweghalte Heemstede-Aerden- hout. Naar wij vernemen, zal door de Ge meentebesturen van Heemstede en Bloemendaal een enquête worden gehouden onder de ingezetenen dezer gemeenten, voorzoover deze belang hebben bij de nieuw te stichten spoorweghalte aan de Zandvoortschelaan. Na afloop van deze enquête zullen door de be trokken Gemeentebesturen alsnog stappen worden gedaan bij de Directie der Nederlandsche Spoor wegen om te bevorderen, dat althans de voor de forensen belangrijke treinen aan deze halte komen te stoppen. Wij verwijzen verder naar de in dit nummer voorkomende advertentie. HAAJRLEM. H. O. V. Met Jiet oog op het meestal koude voorjaar hebben B. en W. van Haarlem goedgevonden om de Houtconcerten in de maanden Mei en Juni, voor zc over het betreft de avondconcerten te doen plaats hebben in de Gemeentelijke Concertzaal. Daar nu met het beginnende seizoen is verzocht de vacantie der orkestleden te verzetten van einde April op begin Mei is tevens verzocht de Houtconcerten te doen beginnen in April om zoodoende aan het aantal te komen dat is vastgesteld in de overeen komst van de gemeente met de H. O. V. Op deze verzoeken is goedgunstig beschikt. Hieronder vol gen de data der volksconcerten in de maand April, t. w.: Zondagmiddag 22 April Volksconcert in de Gemeentelijke Concertzaal; Vrijdagavond 27 April Volksconcert in de Ge meentelijke Concertzaal; Zondagmiddag 29 April Volksconcert i. d. Hout. Maandagmiddag 30 April Volksconcert in den Hout (Prinses Juliana). De middagconcerten beginnen des middags te half drie. De avondconcerten des avonds te kwart over 8. Het concert op Zondagmiddag 22 April alsmede het avondconcert van Vrijdag 27 April, die zooals hierboven is aangegeven zullen plaats hebben in de Gemeentelijke Concertzaal, zijn voor een ieder toegankelijk tegen betaling van 15 cents voor het verplichte programma. Daar de toeloop zeer groot

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2