DE KE WEEK-AGENDA HENNY MULLER MUZIEK STRATENBOEKJE VAN HIER EN DAAR GEVONDEN VOORWERPEN BELAï ADVI J. P. KENZEN Crediet HAVELA BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN VERSCHENEN: EN PLATTEGROND ADVER- Zondag 13 Mei. Gemeentelijk Concertgebouw, 's middags half twee: Concours Haarlem's Zanggenot. Dinsdag 15 Mei. Gemeentelijk Concertgebouw. Ledenconcert H. O. V. Verplicht programma. Donderdag 17 Mei. Gemeentelijk Concertgebouw. Ledenconcert H. O. V. Verplicht programma. school voorbij, maar noodig is, schouder aan schouder te staan, noodig, om in elke gemeente afdeelingen te stichten. Door den heer Noorman werden een paar vra gen gesteld, die door spr. werden beantwoord. Op voorstel van den voorzitter werd besloten het oprichten van een afdeeling uit te stellen tot na de vacantie. (H. D.) KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANT KUNDE. Afdeeling' Bloemendaal-Velsen. De agenda voor de Ledenvergadering op Dins dag 15 Mei 1928, 's avonds 8 uur, in Hotel „Vree burg" te houden, vermeldt: 1. Notulen en Ingekomen stukken. 2. Vaststelling doel en datum der Zomerexcursie. 3. Vaststelling datum der Onderl. Tentoonstelling. 4. Benoeming eener vaste Commissie voor. de keu ring van inzendingen voor het Punteiïstelsel. 5. Diverse besprekingen: prijsvragen-propagandist enz. 6. Vragenbus. 7. Rondvraag. Aanrijding. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uup had er een aanrijding plaats tusschen 2 auto s op den hoek Bloemendaalscheweg-Hartenlustlaan. De auto's werden licht beschadigd. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De schade werd onderling geregeld. Bloemend. Redd.-Brigade. Het gesukkel met het plaatsen en het weer ophalen van den strand wagen moede, heeft de gemeente besloten, ten be hoeve van den stranddienst door de Bloemendaal sche Reddingsbrigade, een vast gebouwtje te plaatsen aan het strand. Als de brigade nu ook nog eens in het bezit of 'in 't_gebruik werd gesteld van een vlet, dan zou dat zeker de veiligheid van da baders ten goede komen. S. E. OVERVEEN. Redden van drenkelingen. De heer A. J. Meije- rink zal op uitnoodiging .van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade, op Dinsdagavond 15 Mei, in de aula van het Kennemer Lyceum, een lezing met lichtbeelden houden over het redden van drenke lingen en zwemmend-redden. Deze avond is bedoeld als propaganda-avond voor de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Ouderavond. «-r Op Maandagavond 8 uur zal in de Openb. Lagere School alhier een ouderavond gehouden worden. O.m. zullen aan de orde komen: Bestuursverkiezing en „een praatje door een der ouders over huiswerk". AERDENHOUT. Opening Magazijn ,,'t Spinnewiel". De Zandvoortschelaan grenzende aan Aerden- hout tot de spoorovergang ondergaat de laatste weken groote veranderingen; aan den rechterkant van den weg ontwaart men binnen betrekkelijk korten tijd een geheele winkelstiaat en het zal niet lang meer duren of de enkele winkelpercee- len welke nog leeg staan zullen herschapen zijn •in aardige interieurtjes van diverse branches. Het kan niet ontkend dat deze winkelvestiging ter plaatse voor de bewoners van Aerdenhout en omgeving een groote verbetering is, want winkel- perceelen waren er tot voor kort bijna niet, en men was gedwongen om de goederen hetzij klein of groot uit de stad te betrekken of te laten be zorgen. We mogen verwachten dat deze coulantheid van den winkelstand beloond zal worden door een groote belangstelling, want beiden èn burger èn winkelier kunnen er wel bij varen. Maakten we reeds melding in vorige nummers van de vestiging van enkele zaken, we zetten dit thans voort en vestigen onzen blik meer speciaal op de opening van Magazijn 't Spinnewiel, Zand voortschelaan 177. Een mooi perceel dat zeer veel goederen op het gebied van kousen, handschoenen, lingeries, wolsoorten, baby-artikelen, enz. enz. kan bergen, waarvoor trouwens uitstekend zorg is gedragen door Mej. L. M. Letzer, die in deze branche goed bekend is, daar er nog een zaak van haar is ge vestigd op den Heerenweg te Heemstede, welke inrichting met een uitstekende reputatie bekend staat. Ter gelegenheid van de opening ontbreken de verschillende aardige bloemstukken niet die aan het geheel iets feestelijks geven. Ook de étalage is vakkundig gearrangeerd en noopt de voorbij gangster als vanzelf even een blik te slaan in de vele artikelen welke er te zien zijn. Moge die belangstelling ook voor deze inrich ting blijken niet alleen op den dag der opening, maar ook bij den voortduur. Zie verder advertentie. Woensdagmorgen had er een aanrijding plaats op den Viersprong. Een auto, komende van de Boekenrooderwcg, reed in de richting Overveen, toen een vrachtauto van de Zandvoorterweg, ko- Telefoon 22861 Modern Bloemwerk Decoraties Korte Kleverlaan 26 mende in de lichting Zandvoort, wilde rijden. Beide auto's werden licht beschadigd. De vrachtauto werd weggesleept. Schade wordt onderling ge regeld. HAARLEM. Nederl. Ver. van Huisvrouwen. De afd. Haar lem van bovengenoemde vereeniging houdt op Maandag 14 Mei 1928, des ï.amiddags half drie uur, in de zaal van „Zang en Vriendschap", Jans straat, een lezing met lichtbeelden, te houden door mevrouw A. H. van GentKesler uit Rijswijk. Onderwerp: De huisvrouw in Zuid-Afrika en hare dienstboden. Het nationale concours van Haarlem's Zanggenot. Gaven we in ons vorig nummer een overzicht van de te houden wedstrijden, t.w. 's middags voor de 3e afd. A. Mannenkoren en 's avonds voor de 2e afd. Mannenkoren, thans laten we volgen de uitslag van de gehouden wedstrijden op Zondagmiddag 6 Mei. De jury (met den heer Keereweer als voor zitter en de heeren Olman, Bonset, Diamant en Jac. Bijster als leden) kende de prijzen toe als volgt: le prijs (4 tegen 1 stem) „Animato" Amsterdam; 2e pr. (3 tegen 2 stemmen) „Entre Nous" Den Haag; 3e pr. (4 tegen 1 stem) „Aurora" te Utrecht. 4a (3 tegen 2 stemmen) „Bergen's Mannenkoor 4b (3 tegen 2 stemmen) „Naaldwijk's Mannen koor". 5a (3 tegen 2 stemmen) „Stem des Volks" Den Haag. 5b (3 tegen 2 stemmen) „Orpheus" Amsterdam. 6e pr. (3 tegen 2 stemmen) „Zang en Vriend schap" Hillegersberg. De uitslag van de avondwedstrijden: Als voorzitter der jury fungeerde de heer Olman, overigens was zij samengesteld als des middags. De prijstoekenning was als volgt: le prijs (3 tegen 2 stemmen) „Orpheus" Rot terdam (Jos. Vrancken Jr.); 2e prijs ,alg. stemmen) „Excelsior", Oss (Piet Versloot); 3e prijs (alg. stemmen) „Inter Nos" Zaandam (Joh. Kroese); 4a (3 tegen 2 stemmen) „Crescendo" Rotter dam (A. W. Sevenhuysen); 4b (alg. stemmen) „Johan Schmier" (N. v. d. Linden). In ons vorig bericht stond vermeld dat de 2e afd. A. Mannenkoren als verplicht nummer uit voerde ,,'n Kermis-cavalier" van Nicolaas Beets, dit was echter „O, mensch waar is uw macht" door Isr. J. Olman. Dit stond foutief in het pro gramma afgedrukt. De lezers van ons blad die het concours bezochten zullen dit wel bemerkt hebben. Zondagmiddag half twee wordt het concours voortgezet in het Gemeentelijk Concertgebouw. Het programma luidt: Wedstrijd voor de le afd. Mannenkoren. Als verplicht nummer wordt uitgevoerd: „n kermis- cavalier" van N. Beets, terwijl elk koor een num mer naar keuze zingt. De volgende koren zullen aan dezen wedstrijd deelnemen: 1. Zt^ndamsch Mannenkoor te Zaandam. Aan tal zangers 130. Nummer naar keuze: „Populus Sion" van Isr. J. Olman. 2. Dordrechtsch Mannenkoor „Kunst na Ar beid" te Dordrecht. Aantal zangers 102. Nummer naar keuze: „Gloria" van A. B. Verhey. 3. Zangvereeniging „Orpheus" te Druten. Aan tal zangers 60. Nummer naar keuze: „Hosanna Fililio David" van J. Olman. 4. Mannenzangvereeniging „St. Caecilia te Utrecht. Aantal zangers 70. Nummer naar keuze: „Da Pacemdomine" van Isr. J. Olman. 5. Mannenkoor „Proza en Poëzie" te Haarlem. Aantal zangers 107. Nummer naar keuze: „Boe renfeest" van Sem Dresden. 6. Mannenzangvereeniging „Orpheus" te Delft. Aantal zangers 65. Nummer naar keuze: „Gloria in Excelsis Deo" van Piet Versloot. Daarna volgt de Eere-wedstrijd voor die ver- eenigingen die in de 3e afd. B. en A„ 2e afd. en le afd. Mannenkoren den lsten prijs hebben be haald. Verplaatsing kunstinrichting. Wij brengen onze lezers de verplaatsing van het Huis van Kunstnijverheid en Sierkunst voor heen gevestigd Heerenweg 337, hiermede (in ver band met de advertentie in dit nummer) onder de aandacht. De nieuwe zaak ziet er keurig verzorgd uit, Men kan hier zijn huis inrichten naar de hoogste eLchen van kunstzin. De winkel is zeer ruim voorzien van alles wat op dit gebied verkrijgbaar is. De prachtétalage biedt U reeds een ruim overzicht van alle mogelijke artikelen, naar kunst en smaak gerangschikt. Wij wenschen den eigenaar een druk bezoek. Restaurant „De Passage", Zijiweg 86. Wij komen nog even terug op de vestiging van bovenstaand Café en willen onze lezers nog op merkzaam maken, dat men n u kan genieten van een geheel nieuw muziekensemble. Zaterdagavond, Zondagmiddag en Zondagavond is er concert van piano en viool, waarvoor de eigenaar reeds veel belangstelling ondervond. De bezoekers zijn over dit strijkje thans vol lof. Men heeft er een aardig zitje en bij avond is de verlichting intiem gezellig. H. O. V. De Haarlemsche Orkestvereeniging (Dirigent: Eduard van Beinum) geeft een Ledenconcert op Dinsdag 15 Mei a.s., 's avonds 8H uur precies, in de Gemeentelijke Concertzaal, onder leiding van Marinus Adam (2e Dirigent). Het programma vermeldt: 1. Figaro's Hochzèit, W. A. Mozart. 2. Sym- phonie No. 11 (militair), Jos. Haydn; Adagio - Al legro, Allegretto, Menuetto (Moderato), Presto. 3. Rhapsodie Bretonne, C. Saint-Saëns. 4. Suite Algérienne, C. Saint-Saëns; Prélude, Rhapsody Maurèsque, Rêverie au soir (Alt-solo door Fr. Leidner), Marche Militaire Francaise. Concert Noorderkerkkoor. De leider van dit koor, Pi t Halsema, tevens organist, begon den concertavond met een orgel solo: het Aliegr moderato e serioso uit de f-moll sonate van Mendelssohn-Bartholdy. In de daarop volgende Psalm 95 van Mendelssohn kwam 't koor aan de beurt met Jac. van Kempen (tenor) en Dini van Daalen (sopraan). Na wat ingezongen te zijn, bleef men beter op-toon dan in 't begin en vooral in No. 3 recitatief en Aria uit „Saul" van Handel voor tenor en orgel, was van Kempen ook weer geheel de zanger zooals wij hem kennen. In Psalm 95 begeleidden Mej. Jeanna Leeflang (piano) en de heer Jac. Pijlman (harmonium); deze beide instrumenten ter vervanging voor het ontbrekende orkest. Het Andantino van César Franck voor orgelsolo is een aardig, melodieus werkje, prettig om naar te luisteren; de uitvoering hiervan, hoewel goed verzorgd, klonk echter eenigszins mat; zoo ook de psalm 150 van C. Franck met den heer Pijlman aan het kerkorgel. Misschien komt dit bij het laat ste werk door de onevenwichtige verhouding van het koor; er kunnen meer mannenstemmen ge bruikt worden. De uitspraak van de liederen was goed en dit is óók zeer veel. De soliste kreeg de bloemen, passende bij streek en jaargetijde. E. v. d. B. RECHTSKUNDIGE ADVIEZEN. Het is ons mogen gelirkken als medewerker aan ons te verbinden den heer Alex. Poppers, be- eedigd makelaar en taxateur (roerende en onroe rende goederen), Directeur van het „Bureau de Vereeniging van Huiseigenaren" der stad Utrecht en van het „Rechtskundig Advies- en Incasso bureau" met afdeelLiip^ voor: Belastingzaken, Makelaardij en Taxaties; kantoren gevestigd: Catharijnesingel No. 66, te Utrecht. Alle lezeressen en lezers hebben te allen tijde en steeds weer 't recht op gratis adviezen van ge noemden heer over kwesties, die onder deze zaken thuis behooren, mits postzegel voor antwoord is ingesloten. De beantwoording der vragen geschiedt namelijk schriftelijk, daar ons uit den aard der zaak de ruimte ontbreekt om alle vragen en ant woorden te publiceeren en temeer daar alle cor respondentie streng vertrouwelijk en onder strikte geheimhouding wordt behandeld. Het zal een ieder duidlijk zijn, dat een derge lijke medewerking slechts ten koste van groote offers door ons verkregen kon worden, doch om onze abonné's te kunnen gerieven zijn ons geen kosten te groot. Waarom zouden wij er doekjes om winden, wij weten immers dat zulks zich zelf binnenkort zal terugbetalen door een aanzienlijke stijging van ons aantal lezers! Wanneer wij onze abonné's dienen, dienen wij tevens ons zelf. Wij vertrouwen dan ook dat met deze nieuwe rubriek, waarin een op dit terrein zeer gunstig bekende firma zich ter beschikking van onze lezers stelt, weer een stapje in de goede richting gedaan te hebben. „De Vrouw en haar Huis". Geïllustr. maandschrift onder redactie van Elis. M. Rogge. Prijs per jaargang 10. Bij Van Holkema Warendorf's Uitgevers Maatschappij te Amsterdam verscheen heden het le nummer van de 23ste jaargang. Dit populaire maandschrift, dat door de keurige verzorging, zoowel wat betreft de uitvoering als de illustraties een aanbevelenswaardige aanvul ling is voor de leestafel in ieder huisgezin, ver dient eveneens een plaats in de boekenkast, wan neer de nummers van een jaargang zorgvuldig bewaard, van een prachtband voorzien worden, want de inhoud blijft interessant. Ook dit nummer vermeldt weer een rijke ver scheidenheid van artikelen en bijlagen, o.a.: Por- tretbijlage; Kleurplaten; De bloeiende kastanje, door J. C. Hansma van Oucoop-Vlierboom; Jo hanna Westerman, door A. M. KoekMulder; Vers, door Willem van Lanxmeer; Christine Michael van de Willigen, door A. G. Dyserinck; Arbeid en vrije tijd, door J. RiemensReurslag; De Ploeger, door A. S. M. van der Panne; Meisjes-studentenleven in Engeland, door A. H. LoeffBokma; Vers, door Jo Kellenbach; Boom kikkers, door M. Wuytiers; Indische vruchten, door Ir. W. Spoon; Biarritz, door E. Relkops; Vers, door A. G. Dijkstra; De aesthetiek der moderne woningverlichting, door F. van Bies- straten; Onze huis-, tuin- en keukenbelangen, door C. M. van HilleGaerthé; Scheiding, door Ir. S. Bos; Snufjes uit Amerika, door B. van der GroenZeegers; De hangmat, door G. A. Schou tenvan Steenbergen; De vrouw in het buiten- VAN HAARLEM EN NAASTE ES OMGEVING MET TRAMKAART 351 PRIJS 90 CT. BOEKJE AFZONDERLIJK 25 CT. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL EN AAN DEN KIOSKEN UITGAVE: G. EIKELENBOOM - BL0EMENDAAL TELEFOON 22324 land, door Emmy J. Belinfante; Silhouetten; Klee ding; Handwerken; Recepten; Leestafel; Van hier en daar; Berichten. Aan het maandschrift' is tevens toegevoegd een bijlage, getiteld: „Naaldwerk en kant". „OFFICIEELE" STUKKEN EN DEBATTEN OP RIJM! Van Utrecht begint de Victorie. Neen, niet langer van Alkmaar, doch thans van het oude Sticht begint de Victorie. Van Alkmaar gewaagt de geschiedenis, dat daar de Holland- sche vrijheid w'erd herwonnen voor ruim 3% eeuw geleden. Maar het oude Sticht heeft radicaal gebroken de knellende band van de ambtelijke sleur. Die Utrechtsche grappenmaker had natuur lijk nooit kunnen vermoeden, dat zijn adres (ver zoek) op rijm aan den Raad van Utrecht gezon den, aanleiding zou worden voor het College van B. en W„ om de saaie stadhuistaal en -stijl vaar wel te kunnen zeggen en den verzoeker-rijmelaar eveneens gerijmd van antwoord te dienen. Hier door is een totale ommekeer gekomen in de wijze, waarop aan „officieele" openbare colleges, ver zoeken kunnen worden gedaan, omdat, met den Utrechtschen Raad voorop, openbare colleges hebben gebroken met de „stadhuistraditioneele saaiheid". Is er niet een nieuw tijdperk ingeluid, toen in den Utrechtschen Raad al rijmelende van gedach ten gewisseld werd over het op rijm gestelde verzoek van een der inwoners èn het op rijm gestelde prae-advies van B. en W.? Is dat niet een spoorslag voor alle openbare colleges om op dezen weg voort te gaan? Wat zal deze methode werken op inspiraties van Burgemeesters, wet houders, raadsleden en dat vooral hoofd- en lagere ambtenaren! Stel dat de Bloemendaalsche Raad besloot tot invoering van „zaken doen" op rijm en dat B. en W. zich genoodzaakt zagen „aan het rijmen te slaan". Wat zou het een dol gezellige boel worden in het oude gemeentehuis. De weeë-regenten-atmosfeer zou voor goed ver dreven worden door het moderne gedoe van rij mende regeerders en hunne helpers. En het pu bliek zou iedere maand een gratis voorstelling kunnen bijwonen, hetgeen een niet onaardige attractie zou zijn in ons stijf-deftige Bloemendaal. Stel, 's raadsvoorzitter had in de jongste ver gadering van Bloemendaal's vroedschap den heer Noorman op diens vraag of er al voortgang wordt gemaakt met de voorbereidingsplannen tot het in exploitatie brengen van de gronden aan het Brou werskolkje, aldus van antwoord gediend: „B. en W. verzochten bereids den heer Springer, onzen gemeente-architect, Te ontwerpen en het College voor te leggen, zeer correct, Een plan voor bebouwing van onze mooie Brou werskolk, En zij dachten daarbij aan woningen óók voor het arbeidersvolk v Maar deze eminente hoofdambtenaar Had ditmaal een onoverkomelijk bezwaar Om uitvoering te geven aan ons verzoek Dies togen wij gevijven naar dien hoek En overwogen, te midden van de natuurschoone pracht, Des heeren Springer's niet ongegronde klacht Dat, om te behouden al het schoons op die plek, Het niet mogelijk zou zijn te maken een goed bestek. Maar ziet mijne heeren, onze wandeling had een verrassend resultaat, De heer Springer besloot n.l. zeer kordaat, Tot het maken van een ontwerp-bebouwingsplan, In de hoop, dat het 'sRaads goedkeuring weg dragen kan. Dat plan, ik zei het reeds, ligt nog in de luren, Maar geen nood, het zal nu niet lang meer duren. De gemeente-architect zal naar Uw wensch gezeten worden achter zijn broek, Omdat hij niet onverwijld gevolg gaf aan ons verzoek!" En de Voorzitter van den Raad had daarop kunnen vervolgen: „Mijne heeren, weest nu met deez' toezegging tevreê, En bemoeit U er zich liever verder niet meê. De Raad, meenen wij, doet tegenwoordig toch al zoo arrogant, Hij is voor het College soms een lastige klant. B. en W. mogen niet eens meer doen wat zij willen, Want de Raad wil in alles mede-bedillen! Wat zou zoo'n antwoord op rijm, natuurlijk met patos voorgedragen door den Burgemeester, heb ben ingeslagen bij den Raad! Bovendien, lastige raadsleden, wien het rijmen niet wil gelukken, zou het College gemakkelijk in een hoek kunnen drukken. Wij voorzien b.v. dat B. en W. aan den Raad het volgende advies op rijm zullen inzenden: Heden ontvangen PHILIPS RADIO-TOESTELLEN met de nieuwe Philips-Luidspreker Prijs complete installatie f 257.50 Plaatsspanningsapparaat, toestel en Luidspreker. Betaling in overleg RADIO- EN RIJWIELHANDEL VERBINDINGSWEG b/d K. KLEVERLAAN „De Raad sprak reeds de wenschelijkheid uit, Dat spoedig genomen worde een besluit, Tot den bouw van een nieuw huis voor Bloemen daal's wijzen. Maar wij, het College van Dagelijks Bestuur, Wij vreezen, die bouwerij zal worden veel te duur, En kunnen daarom den wensch van velen Uwer niet bepaald prijzen. Heeren van den Raad, laten wij er niet meer over kijven En stil in ons knus oude gemeentehuis blijven. Gij wenscht ook een nieuw bureau voor onze politie, Maar och, neemt van alle klachten toch geen notitie, 't Is allemaal maar luxe en kost voor deze ge meente veel te veel geld, En iets hoogere belasting? Daarop is geen Bloe mendaler gesteld. Wij zouden daarom Uwen wensch willen wijzen van de baan, Maar wachten eerst op de terugkomst van wet houder Laan. Immers eenige voorstellen aan U, wel zeven, goed geteld, Wachten op afdoening, totdat deze Schepen zal zijn hersteld. In dezen geest alle voorstellen bij den Raad ingediend en in de hooge vergadering in rijmend debat behandeld, zouden de Raadsvergaderingen zeer in de belangstelling van de inwoners doen stijgen. Onze gemeente-secretaris, de hoofd- en lagere ambtenaren zouden dan eerst recht de gelegen heid krijgen om te kunnen toonen „dat er iets in hen zit". Het zou worden een wedijveren in het maken van de mooiste gedichten. Er kon worden gezorgd voor luim en lach, maar ook voor iets ernstigs af en toe, zóó zelfs, dat de Raadsleden ontroerd worden en tot weenens toe bewogen werden, b.v. wanneer het er om zou gaan het belastingpercentage vast te stellen. B. en W. zouden dan ook veel meer op het gevoel van onze vroedschap kunnen werken, al naar gelang een zaak dat min of meer noodig makén zal. En daarom, wij vragen den Raad van Bloemen daal bij dezen, Wilt nu niet langer een stroef-stijf College meer wezen. Besluit, dat alle stukken en ook het debat in den Raad, In het vervolg in proza- en poëzie-vermakelijk- heid gaat. Edelachtbare heeren der vroedschap, ge zult het ondervinden, Dat de. kiezers en kiezeressen U nog vaster op Uw zetel zullen binden. Gij vindt voor Uw taak hier nog een ruim arbeidsveld, Komt, wordt gij alle maar een flinke rijmelaars- held! Terug te bekomen bij: Koelemij, Zijiweg 159 Haarlem, een schoolétui met inhoud; M. Scheffer, Hulststraat 52 Haarlem, een slinger van een auto; Ten Hagen, Kleverlaan 39 Bloemendaal, een zak- kam in étui; Bronkhorst, Kinheimweg 71 Bloe mendaal, een rijwielpomp; C. v. Maren, Bloemen- daalscheweg Overveen, een huissleutel; H. Roozen, Middentuindorplaan 9 Haarlem, een zak mesje; Boonakker, Distellaan 6 Aerdenhout, een rijwielbelastingmerk in étui: Barnhorn, Midden tuindorplaan 18 Haarlem, een aardrijkskundeboek; Staal, Bloemendaalscheweg 1 Bloemendaal, een tasch inhoudende boeken; C. Jansen, Prof. v. Vlotenweg 18 Bloemendaal, een rijwielbelasting merk 1928 in étui; van Dedem, Boekenrooderweg 2 Aerdenhout, een rijwieltaschje met gereedschap; J. Nieuwpoort, Alb. Thijmlaan 36 Bloemendaal, een sigarenaansteker in étui; Dompselaar, Bosch en Duinlaan 4 Bloemendaal, een beige dames schoen; G. v. d. Hout, Alb. Thijmlaan 5 Bloemen daal, een verm. gouden of doublé heeren-horloge; Karstens, de Genestetweg 17 Bloemendaal, een kindertaschje met inhoud; J. Smit, Julianalaan 118 Overveen, een ladder; Prenen, Dompvloedslaan 5 Overveen, een paar gymnastiekschoenen; Post kantoor Bloemendaal, een bruin lederen porte- monnaie met inhoud; M. Spork, Oranje Nassau- laan 1 Overveen, een vulpotlood; Ds. van Dijk, Kerkplein 2 Bloemendaal, een paar sportschoen- tjes; H, de Vries, Spoorwegstraat 12 Haarlem, een montagetang; aan het bureau van politie te Overveen, een paar damesschoenen, een Roode Kruis-bandje, een overjas, een kinderhoed, een huissleutel, een dameshandschoen, een nummer bord van auto, een hondenpenning Haarlem No. 2249. Terug te bekomen bij: G. v. d. Oever, Duinlust- weg 44 Overveen, een huissleutel; Lindeman, Bleekerspad 9 Bloemendaal, een bruin lederen beursje met eenig geld; W. Kuit, Meerburgkade Katwijk aan Zee, een grijze molton deken; H. Hen driks, Rollandspad 19 Haarlem, een slinger van een auto; B. J. van Herwerden, Kampervest 27 Haarlem, een zonnebril; P. E. v. d. Werff, Brede- rodeweg 57 Bloemendaal, een zonnebril, nikkelen sleutelketting met rijwielbelastingmerk 1928, nik kelen potlood en een parelketting; J. van Duijn, Leidschevaart 36 Vogelenzang, een oorknopje; H. Melis, Trompstr. chetknoop; Loui een riem; H. J. rood Haarlem, et F. N. Toors, Ro grijsgestroomde dentuindorplaan blé; Hobo, Duinl R. Lammerse, O beursje met inho Haarlem, een da d„alscheweg 98 met inhoud; P. v weg 127 Bloeme kei; Reedijk, Zee gelring, een brui Bokkel, Stolberg! van rijwiel; K. v, 315 Overveen, e voorterweg 75 A kleurde spaniel; Overveen: een o een sleutelring mi een springtouw. WETENS Inenting tegen tul In de Tel. lezei J. J. van Lochem mette er in gesl; op pas geboren k levende tuberkelt terend. De bewer hier te lande beg o.a. door Dr. M. recteur van de A strijding der tubt De vatbaarhek waar de T.B.C. h minderd, terwijl ding door een tut minderd. De onderzoekir in vollen gang ei zijn voor het vol Bacteriën. In verband m eens interessant teriën of er zijn, den dampkring v de bacteriën ook voor in onbeperl De luchtzee, t vorm van een bc Regelprijs 20 c speciale tarievc tentiën, t.w. Vr Huur' en Ver Verkoop, etc. 50 cent, elke r mits bij vo Gevestigd Bloemendaal associatie i firma een tegen billijke Brieven onder van dit blad. accountants-onder lansen, inrichten, 1 leeren uwer boekt Accountantsbureai GROOTE HOU TELEFC □□□□□□□□□□I INRICHT] KUNSTN1 AAN DEN OU TE H7 Tea Aard Glas Grafisc Perm Tentooi DagelB|ks geo □onnncDDoa

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2