WEEK-AGENDA HENNY MULLER STRATENBOEKJE HET WtKtLUIiEBEUKtN PLAATSELIJK NIEUWS J. R KENZEN VERSCHENEN: EN PLATTEGROND Te Huur gevraagd J Heden ontvangen PHILIPS RADIO-TOESTELLEN 2 met de nieuwe Philips-Luidspreker Prijs complete installatie f 257.50 Plaatsspanningsapparaat, toestel en 0 Luidspreker. Betaling in overleg S RADIO- EN RIJWIELHANDEL VERBINDINGSWEG b/d K.KLEVERLAAN Zaterdag 26 Mei. Schouwburg Jansweg: „De Walsdroom", 8 uur. Maandag 28 Mei (2e Pinksterdag). Stadsschouwburg: Adam en Eva, 8 uur. Gem. Concertzaal: „Zwarte Toon", (Jac. Smits) 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De Walsdroom", 8 uur. Dinsdag 29 Mei. Gem. Concertzaal: H. O. V. Ledenconcert, 8 uur. Donderdag 31 Mei. Gem. Concertzaal: H. O. V. Houtconcert, 8 uur. Verplicht programma. Vrijdag 1 en Zaterdag 2 Juni. Stadsschouwburg: „Hallo Californië", 8 uur. Bloemenabonnementen vanaf f 1.p.w. Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 vinden om de laagst bezoldigden, dus de gewone werklieden, een kleine toelage te geven opdat zij eens 'n paar dagen met vrouw en kinderen kunnen uitgaan, doch daar moet het dan ook bij blijven. We zouden ons dan moeten bepalen tot die personen, die ten hoogste 2000.verdienen. De heer Dorhout Mees vindt dit een loonsver- hooging, zij het dan ook een verkapte en is hier voor niet te vinden. De heer Verdegaal ondersteunt deze woorden. De heer Prinsenberg zou willen voorstellen niet aan de 1 procent vast te houden, doch in elk geval een bedrag te stellen gelijk aan hun salaris. De heer Noorman zou toch gaarne willen zien dat men als minimum 25.stelde voor die per sonen die 2500.of minder verdienen. De heer Luden meent dat als men de politiek van den heer Noorman c.s. zou willen volgen men ook wel met de Kerstdagen, met den Nieuw jaarsdag en meer dergelijke dagen, een extra toe lage zou kunnen geven. De heer Schulz wil de zaak van een meer cul- tureele zijde bezien en geeft toe dat weliswaar de loonen der werklieden in onze gemeente niet het laagst zijn, doch in geen geval een unicum. Van sparen komt echter in een werkmansgezin niets terecht, ook niet al heeft men niet het aller laagste salaris, daarvoor is toch in een gezin te veel noodig. De Voorzitter meent dat ieder zich thans wel een meening gevormd heeft en brengt 2 voorstellen in stemming. Voorstel 1, Noorman is: toeslag van 1 op salarissen beneden de 2500.met een minimum van 25. Wordt verworpen met 4 stemmen voor, die van de heeren Cassee, Noorman, Nuyens en Schulz. Voorstel 2, Kremer is: toeslag van 1 week sa laris op salarissen beneden de 2000. Wordt aangenomen met 5 stemmen tegen, die van de heeren Bornwater, Dorhout Mees, Laan, Luden en Verdegaal. Punt 9. Herziening loonen werklieden. De Commissie voor Georganiseerd Overleg voor de Werklieden, berichtte den Gemeenteraad: Naar aanleiding van het hiernevens teruggaand adres van de afdeeling Bloemendaal van den Ne- derlandschen Bond van personeel in Overheids dienst, hetwelk in onze handen werd gesteld om advies, hebben wij de eer U te berichten, dat uit de in verband daarmede gehouden besprekingen niet is gebleken, dat in de bestaande belooningen der werklieden zoodanige onbillijkheden beston den, dat herziening noodzakelijk zou zijn. Slechts ten aanzien van den opzichter-dood graver werd door den Gemeente-architect een voorstel gedaan om dezen functionaris een per soonlijke toelage toe te kennen wegens zijn ge schiktheid en voor het werk, dat zijn echtgenoote onverplicht in het belang der begraafplaats ver richt. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten U te adviseeren die toelage met ingang van 1 Ja nuari 1928 vast te stellen op 100.per jaar. Aldus wordt besloten. Punt 10. Ontheffing bepalingen der Bouwver ordening. In overeenstemming met het advies der Com missie van Bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor ontheffing van het be paalde bij artikel 7 der Bouwverordening te ver- Ieenen aan: a. J. C. Dop, voor bouw eener garage aan den Kennemerweg; b. G. M. W. Margadant voor bouw van een garage aan de Rijnegomlaan, mits het gebo.uw van een kap worde voorzien; c. J. D. Brand voor bouw eener garage aan de Lonbar Petrilaan; d. P. Freriks voor verbouw van perceel Vogelen- zangscheweg no. 83; e. Gebrs. M. en W. Lolkus voor bouw van enkele woningen aan de Prins Hendriklaan en de Oranje Nassaulaan; f. J. Rinse, voor bouw eener woning aan de Julianalaan; g. Gebrs. Joustra voor bouw van vijf woningen aan de Julianalaan; h. E. van Woudenberg en A. A. de Zeeuw voor bouw eener garage aan de Vondellaan. Afwijzend te beschikken op de verzoeken van J. Walter en J. A. v. d. Bronk om dispensatie van artikel 7 der Bouwverordening, resp. a. voor bouw eener dubbele villa aan den Joh. Verhulst- weg en b. voor bouw van een bergplaats bij perceel Bloemendaalscheweg no. 117. De heer Cassee doet alsnog een beroep op de mildheid van den Raad om J. Walter dispensatie te verleenen. Spr. meent dat de middenstanders, die toch al op zware lasten zitten, zooveel moge lijk in hun bedrijf geholpen moeten worden. De heer de Waal Malefijt meent dat de heer Cassee dan eerst maar moet voorstellen in de heele Dr. Dirk Bakkerlaan gesloten bebouwing toe te staan. Spr. wijst er den heer Cassee op dat er in onze gemeente ook nog andere belangen zijn dan die van de middenstanders. Volgens spr. ver geet de heer Cassee dit nog al eens. De heer Cassee vraagt stemming. Met 10 tegen 4 stemmen wordt het advies van B. en W. opgevolgd. Nu moet ook nog het adres van den heer Van der Ham behandeld worden, zegt de Voorzitter. De heer Kremer vindt 't wel 'n beetje klein gedoe met die kwestie van Van der Ham. De heer Laan zet dan uitvoerig uiteen hoe de kwestie van Van der Ham geloopen is en hij niets minder gedaan heeft dan te trachten B. en W. zoo'n beetje om den tuin te leiden. De heer Prinsenberg bevestigt deze mededeeling. De heer Kremer trekt dan zijn woorden in. Naar aanleiding van dit adres deelen B. en W. nog mede: dat de in Juni 1927 verleende ontheffing van zelfsprekend gold voor de toen plaats gehad heb bende verbouwing van adressant's perceel aan den Bloemendaalscheweg overeenkomstig de toen overgelegde teekeningen, dus zonder een tweede trap; dat de opvatting als zoude men zich op een eenmaal verleende dispensatie voor alle in de toekomst nog aan te brengen veranderingen kun nen beroepen, absoluut geen steun vindt in de Bou wveror denitig dat Art. 7 der Bouwverordening uitdrukkelijk het bouwen van andere dan eengezinswoningen verbiedt én het aanbrengen van een tweede trap in de garage van adressant's perceel aan bedoelde bovenwoning ontegenzeggelijk het karakter geeft van een meergezinswoning, waartoe zij blijkens het adres ook zal worden bestemd nadat een tweede trap is aangebracht. B. en W. geven daarom ernstig in overweging de gevraagde dispensatie van Art. 7 der Bouw verordening niet te verleenen en op het beroep schrift afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. Punt 11. Voorloopige vaststelling uitbreidings plan voor Rijnegom. Wordt aangehouden. Punt 12. Voorloopige wijziging van het uitbrei dingsplan voor Groot-Bentveld. Wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Luden vraagt hoe het zit met het kleine Parkje aan den Bentveldsweg. Volgens mededee ling van een der heeren Enschede is dit parkje een geschenk van wijlen den heer Enschede op voor waarde dat dit parkje opengesteld bleef voor het publiek. Thans is het echter gesloten. De heer v. Nederhasselt deelt mede, dat door werkzaamheden en aanplanting van dennenboom pjes dit jaar het parkje noodzakelijk gesloten moet blijven. Spr. zal dit den heer Enschede mede- deelen. De heer Prinsenberg vraagt naar den uitslag van het onderzoek hetwelk B. en W. hebben be loofd te zullen instellen naar een oplossing be treffende een doortrekking van de Oranje Nassau laan. Er wordt overwogen en onderhandeld over den bewusten sloot een brug te bouwen voor voet gangers, is het antwoord. De heer Nuyens vraagt naar het antwoord het welk B. en W. hebben toegezegd naar aanleiding van een door hem gedane vraag betreffende het in behoorlijken staat brengen van een fietspad aan den Vogelenzangschen weg, vanaf de Kerklaan tot aan de Leidsche Vaart. Op die vraag is in zooverre al een antwoord gegeven, dat onlangs een schuit is aangekomen met een lading sintels, wat echter veel op steenkolen lijkt. Nadat de paden hiermede bezaaid waren hebben de bewo ners heel veel last van zwarte stof gehad. Gevolg is dan ook geweest dat de laag gruis weder ten deele is afgeschept en 'n beter soort sintels daar overheen is gestrooid. De heer Laan antwoordt dat men daar aan 't proeven nemen is. De eerste laag sintels was afkomstig van de Papierfabriek en onbruikbaar, de tweede laag is van de Hoogovens en het is zeer de vraag of ook deze wel zal voldoen. Voor tegels zal wel een extra bedrag moeten worden aangevraagd, daar deze 2.per vierkante meter kosten. De heer Noorman vraagt etxra toezicht op de Zondagen op den Brederodeweg, daar de fiets rijders ook bezit nemen van het wandelpad. De Voorzitter belooft een paar weken extra toezicht. De heer Noorman vraagt dan verder hoe het toch zit met de Zandvoortsche laan. Daar toch was een mooi behard wielerpad, terwijl men nu bezig is om dit pad op te breken óm het daarna van basaltine tegels te voorzien. De Voorzitter antwoordt, dat dit is gedaan om onze rijwielpaden te brengen in overeenstemming met die in de gemeente Zandvoort. Kwam men voorheen vanaf Zandvoort per fiets dan moest men de Zandvoortsche laan oversteken zoodra men op Bloemendaalsch grondgebied kwam. Dit was levensgevaarlijk bij veel drukte en daarom mocht deze toestand niet langer bestendigt blij ven. Bovendien is er een raadsbesluit om alle rijwielpaden van basalt-tegels te voorzien. De heer Laan is het met deze uiteenzetting niet eens en vindt het een nare, vervelende, allerbe roerdste geschiedenis met die Zandvoortsche laan. Tijdens zijn afwezigheid is men daar n.l. een prachtig rijwielpad gaan opbreken en heeft men daar nu basalt-tegels voor in de plaats gebracht. Dat grapje zal de gemeente 11.000.— kosten. Toen spr. terugkwam uit het buitenland zag hij een groote hoeveelheid topeca op een hoop liggen. Gevraagd aan den architect waar dit vandaan kwam, antwoordde deze dat het rijwielpad aan de Zandvoortsche laan opgebroken was en dit pad, benevens dat aan den Zuidkant van den weg, met tegels was belegd. De heer v. Nederhasselt geeft een andere lezing van het geval en beweert dat de schuld van deze kwestie bij den heer Laan zelf gezocht moet wor den. Deze toch heeft geheel uit eigener beweging dat rijwielpad van een topecalaag laten voorzien. Wat de uitgaaf van ƒ11000.betreft, men moet daarbij in aanmerking nemen dat ook de zuidelijke kant van den weg thans met tegels is bedekt, ge heel in aansluiting met het Zandvoortsche rijwiel pad. De heer Luden deelt mede, dat hij als tijdelijk wethouder ook eenigszins met de kwestie heeft te maken gehad. Wat betreft de doortrekking van het zuider wielerpad, kan hij wel meedeelen dat dit zijn instemming had, daar z.i. bestendiging van den wantoestand, n.l. dat men, komende per rijwiel van Zandvoort, op Bloemendaalsch grondgebied moest oversteken over dezen drukken verkeers weg, moest leiden tot ongelukken, doch voor wat de rest betreft stond hij absoluut rn'et aan de zijde van den burgemeester en den heer Van Neder hasselt. De heer Noorman verklaart dat het hem nog steeds niet duidelijk is. Immers bij de laatste be handeling der gemeentebegrooting is hem niet medegedeeld geworden dat deze uitgaaf zou wor den gedaan aan de Zandvoortsche weg, terwijl toch cijfers en wegen genoemd zijn die voor ver betering of vernieuwing in aanmerking kwamen. Hoe kan nu een uitgaaf van 11000.gedaan worden 't Is geen ƒ11000.interrumpeert de heer v. Nederhasselt. Goed, laat 't 6000.—, laat 't 5000.zijn, doch hoe kan zoo'n uitgaaf worden gedaan zonder dat hierop bij de begrootihg is gerekend en zonder dat er een extra crediet is aangevraagd geworden. De heer Schulz bekritiseert de toestand in het college van B. en W. lai de wijze waarop een en ander is behandeld geworden en hij vraagt zich af of de gemeente, dat is de gemeenschap, ten slotte niet de dupe wordt van dergelijke wan toestanden. De heer v. Nederhasselt verontschuldigt zich dan, door de notulen der B. en W.-vergaderingen er bij te halen en daaruit gedeelten voor te lezen. Wat de wantoestand in het college van B. en W. betreft, spr. deelt mede dat de verhoudingen steeds voortreffelijk zijn geweest. Behoudens dit eene gevalletje is er steeds een prettige samenwerking. De heer Prinsenberg zegt dat de fout bij den heer Laan zit, daar deze eigener beweging een fietspad van Topeca van 3% meter heeft laten aanleggen, zonder den Raad, zonder B. en W. en zonder de Comm. v. Publieke Werken daarin te kennen. De heer Laan zegt nu wel van 11000. doch hij zou deze bejyfin'ing nog wel eens willen zien. Het is nu weer zooals het steeds geweest is, als het in den heer Laan z'n geest is kost het bijna niets, staat het de heer Laan niet aan, dan kost het onnoemelijk veel. De heer Schulz vraagt nogmaals welke waar borgen wij op het oogenblik hebben dat de ge meentebelangen in goede handen zijn bij derge lijke onverkwikkelijkheden. De heer Laan zegt dat indertijd de rollen in het college zijn verdeeld geworden. De heer v. Neder hasselt zou behandelen de afdeeling plantsoenen en onderwijs, spr. zou onder zijn beheer nemen financiën en publieke werken. En waar dit nu het geval is, meent spr. dat hij niet buiten zijn boekje is gegaan, door een prachtig rijwielpad op een zeer drukken weg te beharden, doch dat zij (de burgemeester en weth. v. Nederhasselt) tijdens zijn afwezigheid die beharding hebben laten weg- halenen veranderen in basalt-tegels. In elk geval, zegt spr., vind ik het ongehoord om dit tijdens mijn afwezigheid te laten veranderen en zeker moet nu voor deze uitgaaf een extra crediet wor den aangevraagd. De heer Schulz kan ook maar niet begrijpen waarom dit zoo maar ineens moest gebeuren. Zeker, de toestand op de plaats waar Zandvoort eindigt en onze gemeente begint was verre van goed en had spr. op de plaats van den heer Luden gezeten, zou hij misschien niet anders gehandeld hebben, doch er zijn toch nog meer plaatsen waar de toestand gevaarlijk is'. Zoo b.v. de Brederode- weg op het punt waar voor 'n paar jaar terug iemand werd doodgereden en waar voor enkele weken terug alweer een ongeluk is gebeurd, daar is het toch minstens zoo gevaarlijk en daar maakt men niet die haast. In elk geval zou spr. wen- schen dat daar op drukke Zoridagen een verkeers agent geplaatst werd. De Voorzitter zegt dat hij de commissaris zal spreken over de drukke Zondagen en verder is er een plan gereed betreffende dat punt, wat dezer dagen den Raad zal worden voorgelegd. De heer Cassee vraagt naar de standplaats van een auto bij het begin van den Zeeweg, hoek Bloemendaalscheweg, dat is daar een zeer ge vaarlijke plaats. Kan elk oogeniblik worden opgezegd,- 'is het antwoord. De heer Cassee vraagt verder of het ook moge lijk is om de afzanderij aan de Israël. Begraafplaats stop te zetten. Kan niet, antwoordt de Voorzitter. De aanne mer moet zorgen binnen 3 jaar het geheele terrein gereed te hebben op verbeurte eener groote boete. De heer Schulz vraagt waarom dat geheele terrein is afgezet met prikkeldraad. In de dag bladen komt het voor alsof B. en W. daar de schuldigen van zijn. Kon niet anders, antwoordt de Voorzitter. Het terrein is daar met helmbeplanting bewerkt om het verschrikkelijke stuiven tegen te gaan. Laat men daar nu kinderen op spelen, dan helpt die beplanting niets en is dus tevergeefs geweest. De openbare zitting wordt hierna gesloten. van HAARLEM en NAASTE T3H OMGEVING MET TRAMKAART 53 PRIJS 90 CT. BOEKJE AFZONDERLIJK 25 CT. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL EN AAN DE KIOSKEN UITGAVE: G. EIKELENBOOM - BLOEMENDAAL TELEFOON 22324 te Bloemendaal, Overveen of Aer- denhout. Riant gelegen woning of ged. met tuin op 't Zuiden. Voor gezin met drie kinderen. Brieven met opgaaf van prijs, onder No. 33 Kantoorboekhandel GEBRS KORSTJENS, Haarlem. Alles schijnt in het teekien van de Olympiade te staan, want ook nu valt er niet veel te bespreken, dat werkelijk van ingrijpend belang is in de inter nationale verhoudingen. Engeland heeft nu ook de nota van Kellogg be antwoord, maardit antwoord is zeer „voorbe houdend". Na Duitschland en Frankrijk eerst te hebben afgewacht onder het mom, dat de dominions er ook in geconsulteerd moesten worden en de ant woorden daarvan moesten worden verwerkt in het officieele Londensche antwoord, verklaart Engeland zich nu in beginsel accoord met Kellogg's voorstel. De Downing Street gaat om te beginnen evenals Fankrijk uit van de politiek van Locarno en neemt het Volkenbondsstatuut als basis. De Engelsche re geering verklaart in haar antwoord nadrukkelijk geen pact te kunnen onderteekenen, dat in conflict met deze verdragen zou kunnen komen. In afwij king met het Fransche antwoord, dat voorstelt het verdrag pas bindende kracht te doen ve rkrijgen na eenparige aanvaarding door alle betrokken mogend heden, wenscht zij geen invoering na algemeene erkenning, maar is van meening dat zulks niet practisch uitvoerbaar is, omdat niet alle mogend heden hun regeering door alle andere staten erkend hebben gezien. Een bedekte zinspeling op Rusland. Zij acht het van bindende kracht worden dus wel mogelijk zónder algemeene erkenning. Merkwaar dig is deze opvatting wel van een land, dat anders op de Volkenbondsvergaderingen steeds het een parigheids-beginsel voorstaat! Het belangrijkste in deze antwoord-nota is ech ter wel het voorbehoud, dat Engeland meent te moeten maken ten opzichte van het recht om zoo noodig militair in te grijpen in vitale belangen van het Empire, waaronder natuurlijk Egypte, Indië en misschien tok China valt! Dit feit doet echter den geheelen opzet van Kel logg's plan: de uitbanning van den oorlog, falen, omdat hij arbitrage door een Volkenbondsrecht spraak voor oogen had bij alle geschillen, on verschillig of het kwesties tusschen twee onafhan kelijke landen betreffen of wel kwesties, die zooge naamde „mandaatsgebieden" aangaan. Hij meent dus terecht het zelfstandig optreden van een land tegenover de landen, waarover het protectoraat's rechten uitoefent, te moeten uitschakelen en dit over te laten aan een internationale rechtspraak. Dat Engeland dit niet wenscht, ligt hier duidelijk bovenop en toont tevens, dat ook de regeerders van dit land nog niet rijp zijn vo, r een toepassing van het idee van Hugo de Groot. Er zullen nog heel wat conferenties gehouden moeten worden en er zullen nog vele nota's gewisseld moeten zijn, alvorens we Kellogg's voorstel in practische uitvoering zul len zien. In ieder geval is het verheugende feit te constateeren, dat niettegenstaande de langzame ont wikkeling het vredesdenkbeeld toch groeit en vas- teren 'vorm begint aan te nemen. De Duitsche verkiezingen zijn gunstig verloopen voor de internationale politiek. De Soc.-Democratie treedt op als regenerator. Deze partij, die 136 zetels verwierf, tegen de vorige keer 114, ziet echter in dat het behoud van Stresemann, de leider der Duit sche Volkspartij, van buitengewoon veel belang is voor de internationale verhoudingen en onderhan delingen en dat een man met de persoonlijkheid van Stresemann moeilijk weer gevonden zal worden. Stresemann toch werkt met Briand hard aan het scheppen van meer vriendschappelijke opvattingen tusschen de beide volken: Frankrijk en Duitsch land; iets wat van groot belang voor betere toe standen van Duitschland kan worden en den vrede versterkt. De uitslag van deze verkiezingen heeft den republikeinschen staatsvorm krachtig vooruit geholpen, hoewel de innerlijke positie van het Duit sche rijk er roeriger door zal worden. We moeten afwachten of de sociaal-democraten niet in oude fouten van vroeger zullen terugvallen, want in dat geval zien wij een ernstigen terugslag tegemoet. Wij hebben echter alle hoop, indien het herstel van Stresemann niet te lang op zich laat wachten, dat alles „op z'n pootjes terecht zal komen". Het is zoo goed als zeker, nu de Soc.-Dem. de regeeriiigs-verantwoordelijkheid zullen aanvaarden, zij ook het rijkskanselierschap voor zich zullen op- eischen. Als candidaten worden genoemd de voor malige Rijkskanselier Hermann Müller of wel de tegenwoordige Pruisische minister-president Otto Braun. Tevens zullen zij wel de helft der porte feuilles in het nieuwe kabinet wenschen in beslag te nemen, terwijl Stresemann op zijn plaats van mi nister van Buitenlandsche Zaken gehandhaafd zal blijven, nu de Soc.-Dem. in géén opzicht een ande ren specialist voor dit belangrijke baantje weten te vinden en temeer omdat Stresemann tijdig voor zien hebbende, dat een dergelijke uitslag te wachten stond namens zijn partij zich voor een eerlijke politiek van opbouw in de republiek had verklaard en geheel met de Duitsoh nationalen, die intusschen een zware nederlaag leden, brak! In China blijft het nog verre van rustig en Japan heeft absoluut geen plan de vruchtbare provincie Sjantoeng, dat het onrechtmatig heeft bezet, te ver laten. De bezetting geschiedde zoogenaamd om recht te doen wedervaren aan de Japansche koop lieden, die daar woonden en tijdens de Chineesche troebelen vermoord en van hun bezittingen beroofd werden. De Japansche regeering eischt daarvoor genoegdoening van de nationalisten, d. w. z. de Zuidelijken, in den vorm van bestraffing van de Nationalistische officieren, die zeker de hand in de relletjes te Tsinanfoe gehad hebben, ontwapening van de daarbij behoord hebbende troepen en ont ruiming door die troepen van de streek om Tsinan foe Het is duidelijk, dat de nationalisten aan die eischen geen gevolg kunnen geven, want dan zouden zij weerloos zijn tegenover de wanordelijkheden in hun burgeroorlog. Dus zal Japan er voorloopig wel blijven. BLOEMENDAAL. Een loodgietersstakers incident. Maandag middag had er alhier een klein incident plaats in verband met de actie onder de loodgietersknechts voor betere arbeidsvoorwaarden, waarvoor tot op heden door zoo goed als alle tot die groep behoo- rende arbeiders wordt gestaakt; doch niet allen, want een knecht van de fa. G. alhier, de heer D., wonende te Santpoort, ging ongestoord zijn gang, tot de stakers er lucht van kregen en hem verder werken in een perceel wilden beletten. Dit ging natuurlijk met eenige moeite gepaard, waardoor de groep stakers, uit een 60-tal bestaande, met den werkwillige handgemeen werd en hem mis handelden. De heer D. ging weer naar de werk plaats terug terwijl de politie de stakers weer verdreef. De „handtastelijken" kon de politie, ge zien het groote aantal, niet aanwijzen, zoodat geen proces-verbaal werd opgemaakt. Erg heldhaftig was de houding der stakers niet, gezien het getal zestig tegenéén! Jaarvergadering „Bloemendaal's Bloei". Dinsdagavond hield de vereeniging Bloemendaal's Bloei haar jaarvergadering in hotel Vreeburg alhier. Na een kort openingswoord van den voorzitter Mr. D. E. Lioni, vroeg de voorzitter dispensatie voor het uitbrengen van een jaarverslag over 1927, aangezien er te weinig in dt vereeniging was om gegaan, om er een jaarverslag over samen te kun nen stellen. Het financieel verslag over 1927 en de begrooting voor 1928 werden goedgekeurd en aangenomen. Het punt bestuursverkiezing gaf den voorzitter aanleiding tot een uitgebreide verklaring omtrent 't collectie! aftreden van 't dagelijksch bestuur. Hierin moet volstrekt niet gezocht worden een schijnbare oneenigheid onder de leden van dat da gelijksch bestuur. Spreker prees de aangename samenwerking van dat college. Maar allen waren van meening geweest, dat het belang der vereeni ging eischt, dat er jongere, meer krachtige, meer energieke mensahen in 't bestuur kwamen. Wat spreker betreft, hij was in 1916 voorzitter ad hoe geworden met 't oog op de hangende annexatieplan nen. Nu deze haar beslag had gekregen, achtte hij den tijd gekomen plaats te maken voor een jongere. Op zijn voorstel werd in de vacature Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, die zich wegens drukke werk-, zaamheden niet herkiesbaar kon stellen voorloopig niet voorzien. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren Mr. C. J. Theise, C. J. Bruyn en B. Dank baar. De Voorzitter gaf vervolgens nog een opsom ming van 't geen onder zijn voorzitterschap was verricht door de vereeniging. Genoemd werden: de actie tegen de annexatie, 't werken voor het tot stand komen van 't Kennemer Lyceum, ''t ijve ren voor 't aanleggen van den Zeeweg, de ge voerde actie tegen 't verplaatsen van 't postkan toor te Bloemendaal naar de Stationsbuurt etc. Voor 't nieuwe bestuur blijft evenwel nog genoeg te doen. In de eerste plaats, te trachten verbetering te krijgen in den toestand van de Kleverlaan bij den overweg, een toestand, door spreker genoemd een ongehoord schandaal. Bij de rondvraag vroeg een der leden de be middeling van de vereeniging, om het afgesloten duin bij de Israëlietische begraafplaats weer voor de jeugd geopend te krijgen. Een ander vroeg verbetering van de slechte papiermanden op de wegen naar 't Kopje. De heer Walenkamp bracht namens de vergadering dank aan den scheidenden voorzitter, voor het vele werk door dezen in dienst der vereeniging ver richt. H. D. AERDENHOUT. Vestiging drogisterij H. Kooy. Meldden we reeds enkele weken terug den gestadigen vooruit gang van de Zandvoortschelaan onder Aerdenhout ten opzichte van de vestiging van verschillende zaken, hetgeen een opkomst voor deze omgeving mag beteekenen, we kunnen thans onze mede deeling aanvullen door de vestiging van een naar de eischen des tijds ingerichte Drogisterij van den heer H. Kooy, aan de Zandvoortschelaan 173. Wat een gemak voor deze omgeving, nu er in de onmiddellijke nabijheid een drogisterij is, welke aan de hoogste eischen van hygiëne voldoet niet alleen, maar waar ook een kundige hand alles regelt, hetgeen vertrouwen schenkt, men kan in deze aardig ingerichte zaak van alles vinden op het gebied van drogerijen, chemicaliën, verband en verplegingsartikelen, foto-benoodigdheden enz., te veel om op te noemen, zoodat de talloos vele artikelen zelfs op medisch gebied zoo goed als een apotheek vertegenwoordigen.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2