ADRESBOEK ADRESBOEK Heemstede-Bennebroek Een standaardwerk van beteekenis. PLAATSELIJK NIEUWS Heemstede-Bennebroek Wie heden het nieuwe Een wijs woord voor iederen dag. BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN Wie heden het nieuwe Is U reeds abonné van ons blad? r. xK--. Jaargang 1928-'29 (Prijs f2.50) bestelt kan, zoolang de voorraad strekt, het ADRESBOEK VAN BLOEMENDAAL met wandelkaart, jaargang 1928 bekomen a f 1.50 Verkrijgbaar in den Boekhandel en in onzen winkel BLOEMENDAALSCHEWEG 78 - BLOEMENDAAL TELEFOON 22045 ICiOOOOOOCiCOl I ZONDAG. Opvoeden is zichzelf overbodig maken MAANDAG. Pas op de kleine buitensporighecLen. Een klein lek kan. een groot schip doen zin ken. DINSDAG. Wacht u voor haat, nijd, afgunst? drift wraakzucht, orikuisch'heid, hebzucht. WOENSDAG. Onaangename, verlammend op den ar beid werkende gevoelens, lafheid en angst voorstellingen zijn altijd de gevolgen van de verwaarloozing of veronachtzaming der innerlijke energie, die levend in u aanwe zig is en die gij niet eerst behoeft te ver werven. DONDERDAG. De geldzucht is een wortel van alle kwaad. Liever zonder eten naar bed dan met schuld opstaan. Zet de tering naar de nering, anders krijgt de nering de tering VRIJDAG. Niemand is* volmaakt; verwacht daarom niet te veel van de menschen. De werelc behandelt u, gelijk gij haar behandelt. Zoo gij doet, zoo gij ontmoet. ZATERDAG. Beter dat de handen geboeid zijn door 't ijzer, dan de wil door lage hartstochten De koningiiï-Moeder (1879-1929.) Ge denkboek ter herinnering aan den zeven? tigsten verjaardag en het vijftig-jarig Ne derlandschap van Hare Majesteit. Uitgave: A. W. Sijthoff, Uitg. Maat schappij, Leiden. De vorige week verscheen bij Sijthoff's Uitgevers Maatschappij het groote beken de standaardwerk: „De Koningin-Moeder" De komst van dit boek was reeds lang bekend, de Uitgevers Maatschappij stelde de gelegenheid open op dit Standaardwerk in te teekenen, de namen dier inteekenaren zijn in dit werk vermeld geworden, zoodat H.M, de Koningin Moeder bij de aanbieding van het eerste exemplaar kennis kon ne men van de belangstelling en het medele ven van het Nederlandsche Volk met dit bijzondere, tweeledige jubileum. Het getal inteekenaren in onze gemeente steekt nu niet bepaald af bij andere ge meenten, want slechts een dertigtal namen staan voor Bloemendaal, Overveen, Aer- den'hout, Bentveld en Vogelenzang vermeld doch we vermoeden dat menig ingezetene nog geen kennis nam van deze uitgave. Het boek is typografisch goed verzorgd, bezit tal van illustraties, betrekking heb bende op de jubileerende landsvrouwe, voorts een reeks artikelen van mannen van naam, waarvan we den irihoud hieronder laten volgen, terwijl het omslag in pracht band in schoone kleurencombinatie weer geeft het wapen van Nederland met de jaartallen 1858-1928, 1879-1929, onder schriften Je Maintiendrai, Palma sub pon- dere crescit. De commissie van redactie bestaat uit de volgende personen: Dr. J. Th. de Visser, oud minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Lid van de 2de Kamer der Staten Generaal; Voorzitter der Commissie. H. Ch. G. J. van der Mandere, Algem. Secr. v. h. Hoofdbest. v. d. Ver. v. Volken bond en Vrede, Ondervoorzitter v. h. Best. der Ver. voor Kamermuziek te 's-Graven- hage; Secretaris der Commissie. Prof. Dr. P. J. Blok, oud hoogleeraar in de faculteit der letteren a. d. Rijksuniver siteit te Leiden. H. Colijn, oud Voorzitter v. d. Ministei- raad en oud Minister van Financiën, lid v, d. Eerste Kamer der Staten Generaal, Voorz. v. h. Best. der Anti-Rev. Partij. Mr. D. Fock, oud Minister van Koloniën, oud Voorz, v. d. Tweede Kamer der Staten Generaal, oud Gouvern. Generaal v. Suri name, Voorz. v. h. Hoofdbest. v. d, Vrij heidsbond. Dr. C. Lely, oud Minister v. Waterstaat, oud Gouvern. v. Suriname, Mr. F, A. C. Graaf van Lynden v. San denburg, vice-Voorz. v. d. Raad v. State,) Opperkamerheer van Hare Majesteit e Koningin. Mr. H. P. Marchant, Voorz. v. d. Fractie der Vrijzinnig Democr. Leden v. d. Tweede Kamer der Staten Generaal. Zijne Doorl. Hoogw. Mgr. H. van de We tering, Aartsbisschop van Utrecht. De inhoud vermeld: 1. KONINGIN EMMA AAN DE ZIJDE VAN KONING WILLEM III. De Koningin-Moeder, inleidend woord door Dr. J. Th. de Visser, oud-Minister v. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal, Voorzitter van de Commissie van Redactie. Een persoonlijk woord, van de hand van resp. Z. E. Mr. P. W. A. Cort van der Lin den, Minister van Staat, Minister v. Justi tie in het Kabinet Pierson (1897-1901). Mr. S. van Houten, Minister van Binnenland- sche Zaken, in het Kabinet Roë'll (1894- 1897) en Dr. Lely, Minister v. Waterstaat in de Kabinetten Van TienhovenTak (1981-1894) en Pierson (1897-1901). Georg Friedrich, Graaf v. Waldeck, Ge neraal in Staatschen Dienst, door Prof. Dr. F. J. L. KrdMëK inTèVëft Hóftaad en Direc teur van hetuKéninkl. Huisarchief. Waldeck Oranje Nassau Nederland, Ge- nealogisch-historische studie door Prof. Dr. P. J. Blok, oud Hoogleeraar in de Facul teit der Letteren, aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Het Huwelijk van Hare Majesteit, de op voeding harer dochter, door Dr. N. Japikse, Directeur van 's Rijks Geschiedkundige publicatiën. Koningin van Nederland, Groothertogin van Luxemburg. Herinneringen aan de ja ren, dat Koningin Emma de Luxemburgsche Groothertoginnekroon droeg, door H. Ch. G. J. van der Mandere, publicist, Alg. Secretaris van de „Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede", Secretaris van de Com missie van Redactie. II. HET REGENTSCHAP. De Buitenlandsche betrekkingen van Ne derland gedurende het regentschap, door Mr. Ir. A. C. Graaf van Lynden van San- denburg, Vice-Voorzitter v, d. Raad van State, Opperkamerheer van H.M. de Ko ningin. Het Kiesrechtvraagstuk gedurende 't Re gentschap, door Mr. J, Linsborg, Lid van den Raad van State, oud Lid van de 2de Kamer der Staten Generaal, oud Lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De Justitie, door Mr. J. R. H. van Schaik, Lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal. Openbare Werken, 18901898, door Mr. G. van der Meulen, Secretaris Generaal wan heit Departement van Waterstaat. De Rijksfinanciën gedurende het Re- gentschap#;)4gor Prof. Mr. Dr. Ant. van Gijn, oud-Ministër ^yan Financiën, oud-Hoog leeraar aan 5e "Rijksuniversiteit te Leiden, Voorz. van de Fractie der Leden van den Vrijheidsbond van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Nederlandsch Oost-Indië onder het Re gentschap, door Z. E. A. W. F. Idenburg, Minister van Staat, oud-Minister van Ko loniën, oud-Gouverneur-Generaal van Ne- deilandsch Oost-Indië. West-Indië, door Mr. D. Fock, oud-Mi nister van Koloniën, oud-Gouverneur van Suriname. Het Leger, Z. E. Luit. Gen. b. d. R. B. N. A. de Quaay. De Koninklijke Marine,, door C. C. Ze- gers Rijser, Secretaris-Generaal van het Departement van Marine. De sociale Wetgeving tijdens het Regent schap, door Prof. Mr. P. J. M. Aalberse, oud-Minister van Arbeid, oud-Hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delftj oud-Lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal. De Haagsche Verdragen van Internatio naal Privaatrecht, door Prof. Mr. J. Kos ters, Raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, Lid van de Staatscommissie voor het Internationaal Privaatrecht. Het Regentschap naar Nederlandsch Staatsrecht, door Prof. Mr. R. Kranenburg, Hoogleeraar in de Faculteit van het Recht, aan de Rijksuniversiteit te Leiden, Voor zitter van het Bestuur der Vrijzihrfig De mocratische Partij. III. DE KONINGIN-MOEDER. Het openbaar leven van Koningin Em ma, door Dr. P. H. Ritter Jr., Letterkun dige, Hoofdredacteur van het „Utrechtsch Provinciaal en Stedelijk Dagblad". Koningin Emma als Ambachtsvrouwe, door Jhr, Mr. J. W. M. Rutgers van Ro zenburg, oud-Burgemeester van Baarn. De Paleizen van Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder, door Prof. Ir. J. A. G. van der Steur, Hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. De Koningin-Moeder en de liefdadigheid, door Mr. A. de Graaf, Inspecteur van den Centralen Bond van Inwendige Zending en Christelijk Philantropische Inrichtingen. H.M. De Koningin-Moeder en de welda digheid, door Mevr. M. G. Muller-Lulofs, onder-Voorzitster van de „Nederdandsche Vereeniging voor Armenzorg en Weldadig- ïeid". H.M. De Koningin-Moeder en Oranje- Nassau's Oord, door Mr. J. A. de Crane, Secretaris van den Raad van Commissa rissen van Oranje Nassau's Oord, De Koningin-Moe4er en de Bestrijding der Tuberculose in hét algemeen, door Dr. J. B. F. van Gils, Sdèretaris-Penningmees- ter van het Nederlandsch Centraal Comité ter bestrijding der Tuberculose. Harer Majesteits Belangstelling in de Muzikale Kunst, doof Mr. G. A. van Haef- ten, Voorzitter van 'het Bestuur van het Koninklijk Conservatorium te 's Graven- hage; Voorzitter van-het Bestuur der Ver eeniging voor Kamermuziek aldaar. Het Koninginnedok te Amsterdam, Het s.s. Koningin Emma' der Stoomvaart Mij. „Java"; de Mailschepen „Koningin Regen tes" en „Koningin Etnma", van de Stoom vaart Mij. „Nederland" en de ontwikke ling der Scheepvaart gedurende de jaren der Regentschap,' M- C. Koning, Di recteur van de Stoomvaart Mij. „Neder' land". De gave om zich te geven, Een slotwoord door Mej. H. S. S. Kuijper. BLOEMENDAAL. Muziek in, het Bosch. „Sursum" gaf Donderdagavond, -begunstigt door- heerlijk zomerweer en als gevolg vanzelf veel be langstelling, een concert in het Bloemen- daalsche Bosch. De volgende nummers werden gespeeld: 1. l'Honion fait la Force Marche Défilé, H. de Bozi, 2. „Fructidor" Ouverture, Fred Andrieu 3. „Chère Brunette", V. Colint. Solo voor Pistojn door de heer J. H. Boelsma. 4. „Gitana" Fantaisie, Balfe. 5. Fantaisie Le Trouvêre, Verdi. Pauze, 6. Le Congo, Marphe, J. de Wolf. 7. „Antigone", Ouverture, Ferna Rouseou. 8. „Prêveries", Grande Valse de Concert, Logasse Pamphile. 9. La Cocarde d% Maini Pinson, 1 Henri Goublier Fils. 10. Finale. Verlaging Gasprijs. Al heeft de Raad indertijd besloten öm de gasprijs te ver lagen, benevens de^jmeterhuur, we vermoe den dat toch menigeen deze verblijdende mededeelingen weer is vergeten. Vandaar dat het bezoek v^n den metercontroleur deze week er ons vfëer aan herinnerde. Na de in Juni 1928 gedane opname van den gasmeter is de verlaagde prijs van het gas als vólgt: a. de eerste 30 M3. in één maand 11 cent per M3.meerder verbruik in één maand 8 cent per j&3; bij een afname van meer dan 2000- M3. in een kalenderjaar wordt dat meerderi.berekend tegen 6 cent "Hjb. bij een gegarandeerde afname van ten minste 5000 M3; in een kalenderjaar 6 cent per M3. Teveris is de mecerhuur belangrijk ver minderd; de beambte die met de controle van de meters belast is, had deze week geen onaangenaam werk, hij was overal welkom! OVERVEEN. Een slecht bezochte vergadering. Het is in vacantietijd efen heele toer voor ver- eenigingen om leden ter vergadering te krijgen. De ledenvergadering van de Coöp. Wo- ningbouwvereeniging „Eigen Woning" Dins dagavond in café Ruimzicht" gehouden, was zoo slecht bezocht, dat de voorzitter 't wenschelijk vond, de verkiezing van een definitieven voorzitjfer nogmaals op de agenda te zetten van een binnenkort te hou den ledenvergadering. De andere punten van de agenda waren van zoo ondergeschikt belang, dat daarover weinig of niets te „verslaan" viel. 't Beste maar onLin deze maand de ver gadering niet te hejjhalen. r" L' ijP~ 'i. Pols gebroken. Een kleine jongen, be- hoorende bij een troep Amsterdamsche kin deren, die eens voor een dagje naar buiten •waren, had Dinsdagmiddag 't ongeluk bij 't klauteren in éénhoorn hijgde Israëlitische begraafplaats, naar beneden te tuimelen en een pols te breken. Door een lid van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade, welke brigade met 't oog op den Olympi^hen wielerwedstrijd een „Eerste Hulppost- pp, den Zeeweg had be trokken, werd de hand gespalkt en ver bonden. Onder geleide van den vader, werd de jongen naar 't St. Elisabeth's Gast huis te Haarlem gebracht, om daar verder geholpen te worden. Ongeval bij de wielerwedstrijden. Bij de j.l. Dinsdag gehouden wielerwedstrijden voor de Olympische Spelen, heeft bij den doortocht in onze (Jïmeente nóg een klein ongeval plaats gehad. De Luxemburger Pesch reed van de Hooge Duin 'en Daalsche- weg met een groote vaart en verloor zijn stuur, waarbij hij kwam te vallen en eeni- ge schaafwonden opdiep, het rijwiel werd ernstig beschadigd, f Aanrijding. Op het bekende drukke punt, hoek Militairenweg en Julianalaan, werd een wielrijdster aangereden door een particuliere auto, bestuurd door een dame. De wielrjjdster bekwam eenige schaafwon den, haar rijwiel werd totaal vernield. Daar de autobestuurster te laat stopte was een aanrijding onvermijdelijk. Het rijwiel wordt vergoed, zoodat géén proces-verbaal werd opgemaakt. AERDENHOUT. Personalia. De heer A. Th. G. Coblijn alhier, is bij Kon. Besluit van 2 Aug. be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, zulks als blijk van dank van de regeering voor het werk dat de heer Coblijn als lid van het dagelijksch bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité verricht heeft en waardoor hij bijdroeg aan het wel slagen van de Spelen. De heer Coblijn is tevens secretaris van den Nederlandschen Roeibond. HAARLEM. Het planten van boomen en het onderhoud. We hebben indertijd uitvoerig gewag ge maakt van de activiteit van schoolkinderen die in het Kleverpark onder geleide op verschillende plaatsen jonge boomen plant ten, hetgeen met de grootste zorg ge schiedde. Dezer dagen passeerden we enkele we gen waar de bewuste boomen geplant zijn en konden niet erg roemen over den levens welstand van de jonge boompjes; velen ver- keeren in kwijnenden toestand. Waar blijft nu de activiteit van de kinde ren, of liever, waar is de liefde gebleven om de boompjes te verzorgen? Succes! Hollandsch Efficiency maandblad. Abonnementsprijs ƒ3.75 per jaar. Uitgave: Su- rinamestraat 29, Den Haag. We ontvingen heden het Juiinummer van „Succes", we schreven reeds meer over dit interessante tijdschrift, dat door den prac- tischen inhoud menigen zakenman een hel derder kijk geeft op zijn bestaan niet al leen, maar ook door het lezen wordt bezield met den frisschen ondernemingsgeest welke men in elke zinsnede voelt stroomen. We kunnen dan ook niet nalaten hieron der nog een artikel te laten volgen waar in korte trekken de levensloop van Mussolini, de man van de daad, wordt weergegeven. VAN METSELAAR TOT DICTATOR. Het is niet noodig, dat de Staat sigaretten levert, het telefoonver keer regelt en de brieven bezorgt Een Staat zal pas dan groot wor den wanneer hij afziet van de heer schappij over de materie, en heerscht over de geest. BENITO MUSSOLINI. Een troep kleine jongens is bezig een boomgaard te plunderen. Plotseling stuiven ze ais musschen uit elkaar, want vloekend en dreigend komen de boeren hun bezit verdedigen. Van schrik valt een der jongens uit een appelboom en breek(4qjj been. Dit ziet een van z'n vrindjes en Onhiiddellijk keert deze terug, zonder zich te bekommeren óm de toesnellende boeren, die hem met hun ge weren bedreigen. Hij neemt zijn gewonde vriendje op den schouder en draagt hem geheel alleen, in vollen ren naar huis. Dit onbeteekenende voorval geschiedde 36 jaar geleden in het kleine Italiaansche dorpje Varano di Costa en de kleine negen jarige jongen, die door zijn flink optreden toen reeds bewees, een werkelijke aanvoer der te zijn, die de verantwoording van de leiding op zich durfde nemen, was Benito Mussolini, de tegenwoordige Minister-Pre sident. Over dezen Benito Mussolini willen wij met U praten, niet uit politiek oogpunt „Succes!" houdt zich verre van politiek maar omdat het een man is, die zich geheel door eigen kracht heeft opgewerkt van ar beiderszoon tot dictator, een man, die ge dreven door zijn gloeiende vaderlandsliefde een heele natie, die onverbiddelijk naar den afgrond gleed, met ontembare kracht heeft tegengehouden en opgeheven tot haar tegen woordige kïachtige positie. „De aanhouder wint", is de lijfspreuk van Mussolini, de spreuk, die hij als jong on derwijzer in een klein dorpje zijn leerlingen honderden keeren liet opschrijven. Niet lang is Mussolini onderwijzer ge weest tegen den beperkten horizon van dat bestaan bleek hij niet bestand. Hij pakte zijn boeltje bij elkaar en trok naar Zwitserland, Geheel zonder middelen van bestaan werd hij noodgedwongen eerst steenensjouwer en daarna bracht hij het tot metselaar. Hij kwam in aanraking met po litieke volkslagen en werd socialist en spoe dig redigeerde hij een revolutionair blad. Zijn ideeën verdedigde hij zóó vurig en hartstochtelijk, dat de Zwitsersche overheid hem als „gevaarlijk" ging beschouwen, het geen hem kennis deed maken met de ge vangenis. Mussolini's weg voerde verder door de gevangenissen van Zwitserland, Duitschland, Frankrijk, Oostenrijk en Italië In het buitenland heeft hij geleerd, wat het beteekent een verschoppeling te zijn, wat het beteekent honger, ellende en armoede te lijden. Hij heeft er echter ook geleerd zijn vaderland, Italië lief te hebben. Wij willen U geen levensbeschrijving van Mussolini geven, nog minder een beschou wing over het fascisme. Wij willen U alleen de man toonen, die in den oorlog sprak: Wie overwinnen wil, die overwint. Over winnen zullen diegenen, die groote reser ves aan wilskracht en energie bezitten". Zoodra de groote wereldoorlog uitbrak, scheidde Mussolini zich af van de socialis tische partij, welks leider hij inmiddels ge worden was en waarvoor hij tevens het voornaamste piartijorgaan „De Avanti" re digeerde. Hij wilde niet neutraal blijven en dadelijk na)iat hij zich van zijn verplich- ■0000000000000000000001 Jaargang 1928-'29 (Prijs f 2.50) bestelt kan, zoolang de voorraad strekt, het ADRESBOEK VAN BLOEMENDAAL met wandelkaart jaargang 1928, bekomen a f 1.50 Verkrijgbaar in den Boekhandel en in onzen winkel BLOEMENDAALSCHEWEG 78 - BLOEMENDAAL TELEFOON 22045 tingen tegenover de Socialistische partij ontdaan had, stichtte hij te Milaan het blad „De Popoio d'Italia", dat de gids werd van patriotisch jong Italië. Op 29 October 1922, toen de zwarthem- den geleid door fascistische generaals, naar Rome optrokken, werd Mussolini op zijn redactiebureau te Miliaan door den Gene- raal-adjudant van den Koning opgebeld. Mussolini ging aan het toestel: „Ja goed. Ik dank Zijne Majesteit. Ik wensch een bevestiging van deze officieele benoeming telegrafisch te ontvangen. Daarna zal ik direct naar Rome reizen." Rustig legde hij den hoorn op de telefoon en zei tegen zijn broer: „Arnoldo, maak alles klaar. Wij ko men met een extra blad uit." „Iets nieuws?" „Ja, ik ben benoemd tot minister-presi dent." Een half uur daarna, toen de rota tiepersen al draaiden, kwam het bevesti gingstelegram uit Rome. Op het station sprak hij tot zijn jubelen de volgelingen: „Morgen vroeg heeft Italië geen Ministerie, maar een regeering"Dan tot den stationschef: „Ik wensch precies op tijd te vertrekken en van nu af aan zal elke trein op tijd rijden." Mussolini is een man van de daad. Hij begon het Ministerie van Buitenland sche Zaken te vestigen in het Chigi-paleis. Dadelijk beval hij, dat het archief daarheen moest worden verplaatst. Toen de hoofden van dienst geheel ontdaan tegenwierpen, dat een dergelijke verhuizing een kwestie van maanden was; zei hij: „Als jullie 1000 man en 400 wagens wilt hebben, kan je ze krijgen, maar binnen 8 dagen is de heele administratie in h^t Chigi-paleis en goed in orde ook." In nog geen twee jaar vaardigde de fas cistische partij meer den 1900 nieuwe wets besluiten uit. „Neem toch eens een uurtje rust", drongen Mussolini's bezorgde vrien den aan. „Ik kan niet. Ik ben als een chi rurg aan het bed van een in doodsgevaar verkeerende zieke. Het heeft er niets mee te maken of de chirurg moe is. Er moet zonder aarzelen direct geopereerd worden. Mussolini is voor ons het voorbeeld van energie en wilskracht. Hij is ons sympa thiek als man van de daad, die door intens hard werken en bovenal snel handelen iets groots tot stand heeft gebracht. „Ons Eigen Tijdschrift". Uitg. C. J. v. Houten Zn„ Weesp. We ontvingen heden het zoo bekende maandelijks verschijnende blad „Ons Eigen Tijdschrift" van de fa. Van Houten te Weesp. Zooals bekend wordt dit fraaie werk gratis uitgereikt aan de gebruikers van Van Houten's cacao, dat wil niet zeggen dat dit product op cadeaustelsel berust, maar dient integendeel om de populariteit van de firmanaam hoog te houden. Het Augustusnummer heeft als inhoud: Kunstbijvoegsel: Kampioensmatch. Naar de schilderij van Jean Jacoby; De Pastoor en de Muze, Brabantsche sage, door Vin cent Cleerdin; Siciliaansche man en vrouw, houtsnede van H. Bueno de Mesquita; De sport in caricatuur, door Cornélis Veth, met dertien afbeeldingen; Vacantie in Grens land door A. J. D. van Oosten; Californi- sche reuzenlboomen, fotografie U. S. Forest Service; Meyendel, door N. Tinbergen, met zeven foto's van den schrijver; Kindertee- kening door H. Bax, met tien afbeeldingen; Droge schoenen, door M. A. M. Renes Boldingh; Oost-Indische muziek, door M. Dijk, met vier afbeeldingen; 's Zomers bui ten, humoristische teekening van W. Hes- kes; Twee dansopvattingfen, Nemchinova en Sakharoff, door Van den Eeckhout. Met vijf afbeeldingen; Voor onze kinderen: De nacht, kindervers van R. Klazes; En 't re gende.... O! kindervers van J. H. de Groot; De wonderring van Assephis, door Liesje Loterijman de Leeuw, met teekeningen van Netty Heiligers; Teddy, de hond, door Eli sabeth Zernike, met teekeningen van J. W. Bloem; De Autobus, kindervers van D. A. Cramer-Schaap; Voor vrije uurtjes. We erkennen dat het verbruik van Van Houten's Cacao er ongetwijfeld door wordt bevorderd.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2