Oproep aan de Burgerij [bont] bontj Koninginnefeesten te Bloemendaal. om op Donderdagavond 30 Augustus 1928 de étalages van de deelnemers aan de étalagewed strijd te bezichtigen, voor bijzonderheden leze men het Programma! Het publiek wordt vriendelijk verzocht reeds Donderdagmiddag de vlag uit te steken. de commissie. PLAATSELIJK NIEUWS Zaterdag 25 Aug. 1928 Derde Jaargang No. 52 Weekblad voor Bloemendag Aan de Lezers. Het Wereldgebeuren. C» J» Gude - Cuisinier l P. VAN DER STAD POELIER -- HAARLEM A* H* van der Steur Jr» Een Etalage wedstrijd van de Ver. Koninginnedag". |AD VERTENTIEN Per regel f 0.20 Kleine annonces „vraag en aanbod" 1 tot en met 5 regels 0.50 elke regel meer „0.10 Ingezonden Mededeelingen (le pagina) per regel 0.45 (volgende pagina's) 0.40 Bi) contract speciale tarieven. Overveen, Aerdenhout, Bent veld, Vogelenzang, Kleverpark (Haarl.) en Santpoort-Station 'diüe. ABONNEMENTEN* Per jaar3. Per half jaar 1.60 Per drie maanden. 0.85 (Bij vooruitbetaling te voldoen). Abonnementen kunnen op ieder tijdatip aanvangen. Losse nummers a 5 cent ver krijgbaar bij den boekhandel en aan het bureau van dit blad Uitgavet Fa. Gratnmé Eikelenboom Bloemendaal Bureau voor Redactie en Administratie! Bloemendaalscheweg 78 Telefoon 22045 Post-Cheque- en Gironummer 22874 Door een stagnatie in ons bedrijf ver schijnt ons blad ditmaal in half formaat. De Administratie. Door bijzondere omstandigheden TE KOOP TE BLOEMENDAAL Een pas voltooide villa Br" fr. letter A 63 Advertentie- Bureau Rokin 81, Amsterdam. 3 Buitenland. De verkiezingen in Griekenland hadden een kalm verloop. De eerste resultaten wijzen er op, dat de lijst van Venizelos le Athene de volstrekte meerderheid ver kreeg. Men verwacht, dat de aanhangers van Venizelos een sterke meerderheid, onge veer 180 van de 250 zetels in de Kamer zullen verkrijgen. Te Athene zijn alle Ve- nizelistische candidaten gekozen, o.a. de zoon van Venizelos. Een candidaat der par tij van Kaphandaris werd door twee vluch telingen uit Klein-Azië afgerost. Venizelos heeft daarover zijn leedwezen in de pers doen betuigen. Venizelos 'hield te Athene een rede, waarin hij verklaarde, dat de regeering geen oorlog wil, maar een herstel van den binnenlandschen toestand des lands be oogt. Na de redevoering ging een gedeelte der menigte door de Universiteitsstraat langs een aantal aanhangers van Pangalos. Op dat moment schoten generaal Pangalos en twee van zijn vrienden op de menigte. Vijf personen werden hierdoor gewond, waarvan één ernstig. Het Albanische persbureau meldt, dat de bevolking van Albanië in haar geheel door talrijke telegrammen haar wil te ken nen geeft, de monarchie als staatsvorm te wenschen en de uitroeping van den tegen- woordigen president Ahmed Zogoe tot ko ning, Een beslissing hieromtrent kan echter pas genomen worden door de constituee- rende vergadering, die Zaterdag a.s. te Ti rana bijeenkomt. Een radio-telegram van de „Cita di Mi- lano", 'het Italiaansche expeditieschip, dat weer te Kingsbay (Spitsbergen) is aangeko men, meldt, dat twee watervliegtuigen ge monteerd en aan boord van de „Braganza" gebracht zijn. Op de „Braganza" hebben zich ook de korvetkapitein Baldizonne, on derluitenant ter zee Giovanni, de vlieg- tuigen'bestuurders, commandant Penzo en luitenant Crosio met hun personeel, ka pitein Sora, ingenieur Albertini, eenige ma riniers en een Alpenjager ingescheept. De „Braganza" vertrok 16 dezer en in den na middag van den 17en kon zij, na open wa ter ontmoet te hebben, diredt straat Be verley bereiken. De „Braganza" zal de bestaande hutten van levensmiddelen voorzien en nieuwe bouwen met levensmiddelenvoorraden. Zij zal een onderzoek instellen op de Noord kust van N.-Oostland. Tegelijkertijd zullen vliegtuigen systematische onderzoekingen instellen in de streken ten Oosten en Noor den van Kaap Leigh Smith, om de groep van prof. Ponlremolle (de ballongroep) te zoeken. Reuter meldde uit New-York, dat Kel logg aan Chamberlain een telegram gezon den heeft, waarin hij verklaart, de meening van Chamberlain te deelen, dat het anti- oorlogspact een vooruitgang beteekent naar den universeelen vrede. „Het zou een groote persoonlijke voldoe ning voor me geweest zijn", aldus Kellogg in zijn telegram, „als gij hadt kunnen deel nemen aan de onderteekening van 't pact". Met betrekking tot de onderteekening van dit pact kan worden medegedeeld, dat Minister Stresemann van zijn vacantie te Karlsbad te Berlijn is teruggekeerd en Za terdag a.s. naar Parijs zal vertrekken ter onderteekening van het Kellogg-pact. De „Chicago Tribune" heeft verder een draadloos bericht ontvangen van de „Isle de France", waarop 'Kellogg de reis naar Frankrijk maakt, volgens hetwelk Kellogg gisteren mededeelingen heeft gedaan over de onderteekening van het anti-oorlogs pact. Hij deelde aan den Franschen gezant te Washington mede, dat hij accoord gaat met de door Frankrijk voorgestelde volg orde van onderteekening, krachtens welke Duitschland het eerst aan de beurt komt. Zondag ontving Kellogg een telegram van Chamberlain, die hem met zijn reis geluk wenschte. De „Isle de France" wordt Vrijdag te Le Havre verwacht, vanwaar Kellogg onver, wijld naar Parijs zal doorreizen. Naar 't blad verneemt, zal de ondertee- keningsplechtigheid op Maandag 27 Aug. te vier uur 's middags aanvangen. De garde républicaine zal buiten de poort den diplomaten militaire eer bewij- zeri. Minister Briand en de andere officieele vertegenwoordigers van de Fransche re geering zullen de afgevaardigden begroe ten. Het verdrag zal in de Fransche en de Engelsche taal worden voorgelezen. In een bespreking der onderteekening van het Kellogg-pact te Parijs, zijn de Fran sche bladen van meening, dat deze alleen een moreele handeling zal vormen. Bij deze gelegenheid zullen geen andere officieele onderhandelingen gevoerd worden, maar er zullen besprekingen plaats hebben ter voorkoming van de a.s. bijeenkomst te Ge neve, De „Petit Journal" meent, dat de onder teekening niet te Versailles, maar in de Rotondezaal van de Quaii d'Orsay zal plaats hebben. De „Journal" schrijft, dat de bijeenkomst geenszins als voorwendsel voor een groote internationale bespreking zal dienen, maar dat zij slechts een moreel gebaar zal zijn, dat elke polemiek, met name over het on aantastbare verdrag van Versailles zal uit sluiten. Het blad merkt evenwel op, dat de zaken, welke niet te Parijs afgehandeld worden, te Genève zullen worden 'bespro ken, Stresemann zal bij zijn komst te Parijs, aangezien de uitnoodiging een zuiver per soonlijk karakter draagt, slechts door zijn particulieren secretaris worden vergezeld. Binnenland. Aangezien de Kamers met vacantie zijn moeten we ons bepalen tot de algemeene belangrijkste gebeurtenissen en dan hebben we een Reuter-telegram uit Athene d.d. 17 Augustus, dat meldt, dat de vice-consul der Nederlanden te Saloniki en zijn echtgenoo- te door bandieten te Grevana zijn gevangen genomen. De vice-consul is vrijgelaten, doch voor zijn echtgenoote wordt een los prijs van 500.000 drachmen geëischt. De berichtgever te Berlijn van het „Hbl." telefoneerde over dit voorval: Nadat eerst kort geleden in Griekenland twee bekende politici door een roovers- bende gevangen zijn genomen, is thans an dermaal een drieste ontvoering gepleegd. Volgens den correspondent van 't „Ber liner Tage'blatt" 'te Athene toch, is de con sul der Nederlanden te Saloniki, de heer Joh. Nicolescu, met zijn echtgenoote in de nabijheid van Grevana door roovers over vallen en meegesleurd. De heer Nicolescu werd korten tijd later weer in vrijheid ge steld, maar de roovers hielden mevrouw Nicolescu als gijzelaarster gevangen, eisch- ten een losgeld van een half millioen drach men, dat binnen drie dagen moest worden beitaald. Is het geld dan nog niet in hun be zit, dan zullen zij hun slachtoffer dooden. Te Saloniki is, volgens de Staatsalma nak, thans geen vice-consul gevestigd, doch een waarnemend consul, de heer L. Castro. Daarentegen heet de vice-consul der Ne derlanden te Janina C. Nicolescu. Een te legram van de „United Press", overgeno men door de „Tel", noemt in het desbe treffende bericht dezen naam en laatstge noemde functie. Tenslotte gewaagt een draadloos bericht van den „Nederlandschen vice-consul Ni colescu met echtgenoote", die ontvoerd zou zijn „bij Janina". Wie voor bontwerken bij een SPECIAAL VAKMAN wil wezen vervoegt zich bij J. C. Schneegans Bontwerker Schouwtjeslaan 100 Tel. 13099 - Haarlem Een ADRES VAN VERTROUWEN BLOEMENDAAL. M, L, Baale overleden. In den leeftijd van ruim 77 jaren is in de Deo te Haarlem overleden de heer M. L. Baale, vroeger di recteur van het postkantoor te Hillegom. Na zijn pensionneering vestigde de heer Baale zich in het park Bosch en Duin al hier, van welke vereeniging hij commissa ris was. De loodgietersstaking, Zoo nu en dan krijger we een bezoek van stakende lood gieters, omdat bij de fa. Grootegoed alhier, de heer D. trouw zijn werk blijft verrich ten. Woensdagmiddag arriveerden de „gas ten" bijtijds om genoemden werkwillige te halen: reeds een half uur te voren zagen we menigen nieuwsgierige geduldig wach ten op den goeden of minder gunstigen af loop. De stakers hadden ditmaal misgerekend, want de motorbrigade was present, die den werkwillige.op de duo naar zijn woning te S'antpoort overbracht. Ze konden slechts wat na-jouwen! Inbraken. ,De telkenjare terugkeerende vacanlie- tijd, waarin schier bijna alle villabewoners voor eenige weken onze gemeente verla ten, gaat gewoonlijk gepaard met pogingen lot inbraak. Immers, de bewoners zijn niet thuis, de heeren die het met „mijn-en-dijn" niet zoo nauw nemen, kunnen dus onge stoord pogingen in het werk stellen om hun slag te slaan. 't Loopt dit jaar tot heden nogal mee, maar 't kan nog komen, de teekencn van leven zijn er tenminste. Zoo werd er in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in de tijdelijk onbe woonde villa van den heer C. H. Laan, ge naamd Beau Regard, aan den Midden Duin en Daalsc'heweg. De ramen en de vensters der villa waren Uitzending van Diners aan huis lordensstraat 74 - Haarlem - Tel. 13132 j Prij8C0ur. wordt op aanvrage gaarne toegezonden WILDE EENDVOGELS TALINGEN WATERSNIPPEN POULARDES BRAADKIPPEN SOEPKIPPEN JONGE DUIVEN KLEINE HOUTSTRAAT 136 - TEL. 10188 OPGERICHT 1870 I p I I I pr- Kleverparkweg 154 Tegenover de Middelbaar Technische School le kl. Heeren- en Dameskleermakerij Opgericht 1903 Telefoon 10303 Heeft voor het a.s. seizoen een ruime sorteering stoffen voorhanden, le KLAS AFWERKING BILLIJKE PRIJZEN Op 30 en 31 Augustus zal door de Ver. „Koninginnedag" onder de Bloemendaalsche Winkeliers een etalagewedstrijd georganiseerd met houten luiken gesloten; toch hebbend .orden. Daartoe heeft zij de medewerking de inbreker (s) kans gezien om aan de i achterkant van de villa een luik van de provisiekamer te verbreken, om aldus bin nen te komen. Vele kamers en kasten zijn met geweld verbroken, waardoor zeer veel is beschadigd. De chauffeur van de familie L„ die het eerst de inbraak ontdekte, gaf hiervan on middellijk kennis aan de politie, die spoedig ter plaatse was en een onderzoek instelde. De familie is direct van de inbraak in kennis gesteld. Momenteel wordt wat geld en eenig bontwerk vermist. Ook bij een tweede familie in Aerden hout werd in de afgeloopen week ingebro ken; er wordt echter niets vermist, terwijl in Overveen van een perceel, waarvan de bewoners tijdelijk afwezig waren, een loo- den afvoerpijp ontvreemd is. Er zijn nog tal van families, die vergeten, of het niet noodig vinden om van hunne afwezigheid kennis te geven aan de politie, en dat is zeer gewenscht; tijdelijk onbe woonde perceelen worden terdege extra door de politie bewaakt. a van de R.K. Middenstandsyer- eeniging, van de Bloemendaalsche Miuut?? standsvereenising en heeft zij ook de mede werking gezocht van een niet georganiseerd winkelier. Verschillende winkeliers in Overveen en Bloemendaal hebben zich reeus bereid ver klaard aan den wedstrijd deel te nemen. Winkeliers die zich nog niet opgegeven hebben, worden beleefd verzocht zich ten spoedigste aan te melden bij den heer W. Dankbaar, Brederodelaan 15, Bloemendaal. Daar de Jury de etalages zal keuren op 30 Augustus a.s. wordt hierbij aan de bur gerij beleefd verzocht ter verhooging van het feestelijk aanzien van de plaats de vlaggen reeds op dien datum uit te steken, Aan de etalagewedstrijd zal nog verbon den worden het oplossen van een prijs vraag, waarvoor ook een of meer prijzen beschikbaar gesteld zullen wórden. Tevens zal aan het publiek de gelegen heid worden haai oordeel uit te spreken over de etalages, waarvoor aan den win- nenden winkelier een publieksprijs zal verstrekt zal worden, waarvoor stembiljetten verkrijgbaor zullen zijn te Bloemendaal bij de Drukkerij T. Timmer, de üenesletweg 23 en te Overveen bij den heer J. Tullenaar, Zijlweg 10. Mochten er onder onze plaaisgenooten nog zijn, die van hun belangstelling voor dezen wedstrijd willen doen blijken door het beschikbaar stellen van een medaille ol een andere prijs, zal mededeeling hiervan gaarne ontvangen worden door den lieer Dankbaar, wiens adres reeds hierboven gemeld is. OVERVEEN. Personalia. De heer E. van'de Wetering te Overveen is te Utrecht geslaagd voor de acte Fr. L. O, AERDENHOUT. Aanrijding. Zaterdagmorgen le onge veer 12 uur had op den trambaan bij den Mr. Joh. Enschedéweg een aanrijding plaats tusschen de tram en een auto, bestuurd door iemand uit Enkhuizen. De bestuurder meende nog vóór de tram langs te kunnen, hetgeen hem niet gelukte. Het belsignaal werkte uitstekend, doch er kwam juist van beide zijden een tram, daarbij kwam dat de bestuurder met de plaatselijke toestan den in het igeheel niet op de hoogte was. In de auto zaten twee heeren en twee da mes, die gelukkig geen letsel opliepen. De auto werd aan de voorzijde ernstig bescha digd. DE SPOORWEGHALTE AAN DE ZANBVOORTSCHELAAN. En den spoor-overweg in de Kleverlaan! In zijn vergadering van 19 Januari vo teerde de gemeenteraad met op twee na algemeene stemmen en op voorstel van B. 1. it—

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 1