woiM onovnaraoFiTH ceeepapeebd ECRiTE HER. VULCAniJEER-IFIRIChTinG PLAATSELIJK NIEUWS Firma C CASSEE Heineken's Bierhandel Gevonden Voorwerpen. rmriA j. utuhcrt o TCLiTBAAT 01 04 AMSTERDAM TELEFOOrt £4167 KSIMTRAAT I HAARLEM TELEfOOfl I049£ ïTATTOTÖKItn 20 -11 HILVERJUM TELETOOn 03A EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG, ZONDAG, Een vrouw heeft op sommige punten zul ke fijne voelhorens, dat zij dikwijls de din gen voelt zonder ze te kunnen bewijzen en dan heeft ze 't heel dikwijls bij het rechte eind. MAANDAG, Vaak hechten de menschen het denkbeeld van geluk alleen aan het uiterlijke, maar de waarheid zoekt het in het gemoed, in kalmte en zielsrust. DINSDAG, Wie met het leven speelt Komt nooit terecht. Wie zich niet zelf beveelt, Blijft altijd knecht. WOENSDAG, Ieder hart, dat zich toewijdt aan een edel werk, veredelt daardoor zich zelf. DONDERDAG. Hij, die ophoudt 'n eerlijk man te zijn, L veel gevaarlijker dan hij, die het nooit geweest is. VRIJDAG, Groote zielen hebben een wil, kleine ziel tjes hebben wel eens vlagen van wil. ZATERDAG. Velen, die het ouderlijk huis minachten, zullen op lateren leeftijd tot de ervaring komen, dat 't daar nog zoo kwaad niet was. tot weerlegging dier bezwaren, namens het ge- meentebestuur van Bloemendaal uitgebracht door den accountant C. Blaauw (medewerker van het accountantsbureau van Meijer en Hörchner). Goedgekeurd. 6. Afvoering van het Schoolpad van den lig ger der wegen. Aldus besloten. 7. Aanvrage crediet voor aanschaffing lantaarns, lampen enz. ten behoeve der straatverlichting. In verband met de overname der 'bestaande straatverlichting van het P.E.N. en de daarmede ploitaties o.a. van Naaldenveld. Groot-Bentveld, Oosterduin, Hooge Duin en Daalscheweg enz., zijn benoodigd 200 lichtmasten. De kosten van aanschaffing zullen, volgens de bij het Bureau voor Technische Adviezen inge wonnen inlichtingen, ongeveer ƒ20.000.bedra gen. De heer Nuyen vindt het allemaal prachtig dat die verbeteiingen worden aangebracht, toch vindt spr. de gunsten ongelijk verdeeld, het ligt in de bedoeling om ook in afgelegen wijken b.v. in het Naaldenveld een grootere lichtsterkte aan te bren ger-, maar spr. kan niet begrijpen dat er nog steeds geen werk gemaakt wordt van de verlichting Els- woutslaan en Vogelenzangscheweg, het is' meer dan tijd dat hierin verbetering komt. De heer Prinsenberg vindt het crediet dat hier voor wordt aangevraagd wel wat groot. De heer Laan antwoordt dat als blijkt dat dit crediet te hoog is, dan wordt dit toch niet gebruikt, De heer de Waal Malefijt is er niet op tegen om dit crediet te verleenen mits het wordt aan gewend voor de Elswoutslaan en de Vogelen zangscheweg te verlichten. De heer Laan zegt toe dat er spoedig zal wor den overgegaan om de wegen te verlichten. De heer Prinsenberg protesteert dat er zaken in de vergadering worden behandeld die niet aan de orde zijn, de verlichting van die wegen als zooeven door enkele sprekers genoemd, moet als een apart agendapunt op een volgende vergadering worden behandeld. Spr. blijft tegen de crediet-aanvrage. De heer Laan stelt voor om dit punt aan te houden. De heer Cassee vindt beter om definitieve be sluiten te nemen omdat het toch al zoolang in behandeling is. De heer Van Nederhasselt zou ook gaarne be sluiten zien; spr. stelt voor om voorloopig een crediet te reserveeren van 10.000. Aldus besloten. 8. Aanvrage crediet voor aanschaffing waar schuwingsborden. Tengevolge van het steeds toenemend verkeer en gezien de uitkomsten over het jaar 1927 door den gemeente-architect voor 1928 reeds was aan gevraagd een bedrag groot 1500.—. Dit is even wel niet toegestaan. De verandering der Motor en rijwielwet had evenwel tengevolge, dat een 50-tal geheel nieuwe borden met reflectoren moesten worden geplaatst; de meeste palen van de oude borden waren doorgeroest, zoodat ook deze door nieuwe vervangen moesten worden. Deze wettelijke verplichting alleen vorderde al een bedrag van ongeveer 1275.Afgezien nu nog van de extra kosten voor het plaatsen van 55 stuks borden voor het Olymp. parcours, hetgeen op 7 Augustus j.l. gehouden werd, worden er steeds meer borden op verlangen van de Politie geplaatst ter nadere aanduiding van het verkeer. Ook worden uit dezen post bestreden de kosten voor het trekken van scheiding- en richtingstree- pen. B. en W, siellen in verband hiermee den Raad voor, post 66 der loopende begrooting met 1500.te verhoogen en vast te stellen op 2100.—. Aldus' besloten. 9. Aankoop terrein voor aanleg speelplaats voor de school te Aerdenhout. Het thans bij de school behoorend terrein is zeer klein en ten eenenmale onvoldoende om voor het onderwijs in lichamelijke oefening te worden ingericht en er zal al heel weinig van overblijven, wanneer de school nog met een 2-tal lokalen zal worden uitgebreid, hetgeen gezien den snellen groei van het aantal leerlingen binnen zeer afzienbaren tijd noodzakelijk zal blij ken te zijn. B. en W. stellen den Raad voor hen te machti gen onder de in de considerans vermelde voor waarden van den 'Heer E. W. A. van Nederhas selt aan te koopen het aan dezen toebehoorend perceel grond onmiddellijk aan het bestaande schoolterrein grenzende, ter grootte van 1224 M2., voor de som van dertien duizend gulden 13000.— Goedgekeurd. 10. Overname van het stationsplein te Bloemen daal in beheer en onderhoud. B. en W. stellen den Raad voor een overeen komst aan te gaan met de H.IJ.S.M. waarbij beheer en onderhoud van het voorplein van het station le Bloemendaal aan de gemeente wordt overge dragen. Aldus besloten, 11. Ruiling van grond met de provincie Noord holland ter verbreeding van de Brederodeweg. Goedgekeurd. 12. Verleening eervol ontslag aan Mevr. G. M. Klinkenberg-Meeter als onderwijzeres aan school C. Goedgekeurd. 13. Vaststelling uitbreidingsplan voor Rijnegom. Goedgekeurd. 14. Vaststelling uitbreidingsplan voor de ter reinen, gelegen aan weerszijden van de Juliana laan. B. en W. stellen naar aanleiding van verschil lende ingekomen bezwaarschriften den Raad voor te besluiten; de herziening van het uitbrei dingsplan voor zooveel betreft de terreinen aan weerszijden van de Julianalaan ongewijzigd over eenkomstig het ontwerp en de hierbij behoorende gewaarmerkte teekening definitief vast te stellen, met dit verschil alleen, dat in de op het plan voor komende „om scheiding der wegen" de minimum diepte van onbebouwde ruimte op eigen erf van de zijwaartsche scheidingen af voor weg 11 in- plaats van 10 Meter 7.5 Meter worde. Dr. Bornwater kan met dit voorstel niet accoord gaan, spr. kan niet inzien dat hier eenig gemeen tebelang mee gediend wordt, wanneer zal er iets van komen om dergelijke wegen van 42 M. breed aan te leggen, dat is in verre toekomst nog niet te zien. De heer Laan stemt toe dat de wegen niet zoo spoedig zullen worden aangelegd, maar dan komt er ook nooit iets tot stand. Wat betreft de zij waartsche scheiding vindt spr. dat we dit niet moeten overdrijven. Als we b.v. zien de onooglij ke bouw op Rijnegom of b.v. op de Julianalaan, waar z.g.n. garages naast_^ft^w~«;ifc£c" gcD-a"3 ^tx=r-piaats bieden aan een auto, er kan misschien een ,,Ford" instaan. (Gelach) (Een Ford is geen auto. Red.) Dan dienen we te waken voor verdere verminking. We moeten pal staan in de gemeente Bloemendaal om het laat ste stukje natuurschoon in Kennemerland te be waren voor vandalisme van bouwexploitanten. Spr. dringt er op aan om dit uitbreidingsplan goed te keuren, 't wordt toch een malle boel, het oude uitbreidingsplan mag niet goedgekeurd worden omdat het nieuwe er is, en het nieuwe evenzoo omdat het oude er is. En al gaan we nu allemaal op ons hoofd staan die wegen van 42 M. breedte keeren we nooit. Dr. Bornwater is van meening dat er door deze wijze van uitbreiden nooit geen huizen kunnen komen van 500.a 600.huur of b.v. ar beiderswoningen. Spr. blijft een ernstige voorstan der om het natuurschoon te beschermen maar dit buitenwijksche deel der gemeente moet voor een andere bestemming worden gereed gemaakt en waar dit nooit op deze wijze geschiedt, daar zal spr. tegen dit voorstel stemmen. De heer Laan vindt de meening van Dr. Born water wat somber. Spr. zegt dat er op 't oogen- blik weinig huizen in Bloemendaal meer zijn daar geen garages bij gebouwd worden. Een auto, ten minste een Ford, is tegenwoordig geen luxe meer, die tijd hebben we gehad. De heer Cassee zegt dat de heer Laan nu toch overdrijft als hij zegt dat er geen huizen meer in de gemeente zijn zonder garage, zoodat ieder auto rijdt. Spr. sluit zich volkomen aan bij Dr Born water en acht het hoog noodig dat de gelegenheid te baat wordt genomen om ook arbeiderswoningen te bouwen, ook zij hebben recht op een woning in het rijke Bloemendaal, spr. vindt dat hier niet allemaal millionnairs kunnen wonen. De heer Prinsenberg verdedigt het voorstel van B. en W, en acht het zeer gewenscht dat dit uit breidingsplan wordt goedgekeurd. Het voorstel wordt daarna aangenomen, Dr. Bornwater stemt tegen. 15. Vaststelling uitbreidingsplan voor een ter- rein, gelegen tusschen den Joh. Verhulstweg en de Alb. Thijmlaan. B. en W. stellen den Raad voor niet te voldoen aan een' verzoek van den heer W. S-wart te Haar lem, om het grootst aantal aaneen te bouwen woningen aan den weg in het Duinlustpark, die de A'berdingk Thijmlaan met den Joh, Verhulstweg verbindt, te bepalen op 4 woningen in plaats van 3 en de vrije ruimte van de zijwaartsche scheidin gen op 2Y; M, in plaats van 5 M, te bepalen. Aldus besloten. 16. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor: ontheffing van artikel 7 der Bouw verordening. A. te verleenen aan: a. A. de Bijll Nachenius te Haarlem voor het stichten van een gebouw aan den Boek'enrocde- weg in het Naaldenveld; b. A. Kolk te Amsterdam voor den bouw van een garage aan de Dahlialaan te Aerdenhout, op het kad. perceel Sectie C no. 986; c. L. F. Warnaars te Bloemendaal voor den bouw van een garage achter perceel Kweekduin- weg 2, op het kad. perceel Sectie A no. 5575; d. B, Zuurbier te Bloemendaal voor den ver bouw van het perceel Bloemendaalscheweg 74, op het kad. Sectie A no. 3357; e. J. H. Baggerman te Bloemendaal voor den bouw van 6 garages, behoorende bij de 6 in aan bouw zijnde woningen aan de Dr. Dirk Bakkerlaan, op het kad. perceel Sectie A no. 8837; f. de N.V. Amsterdam-Haarlem, 'Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen, voor den bouw van een dubbele woning aan den Rusten- burgerweg, op het kad. perceel Sectie A no. 6331. g. S. Rinkema te Aerdenhout voor den bouw van 2 garages achter de perceelen aan de Zon nebloemlaan te Aerderfhout, op het kad. perceel Sectie C no. 969; h. J. J. de Ridder te Aerdenhout voor den verbouw van zijn perceel Zandvoorterweg 39 op het kad. peceel Sectie B no. 3238; i. J. C. Dop te Overveen voor den bouw van een garage aan de Krullenlaan, op het kad. per ceel Sectie A no. 8807 ged.; j. A. N. v. d. Bronk te Bloemendaal voor den bouw van 2 haerenhuizen aan den Joh. Verhulst weg, op het kad. perceel Sectie A no. 5707; k. J. Keizer en H. "öxsener te Haarlem voor den bouw van 3 garages achter perceelen aan de Distellaan te Aerdenhout, op het kad. perceel Sectie B no. 4597; 1. B. D. de Vries te Vogelenzang voor den bouw van een woning aan de Leidschevaart, al daar, op het kad. perceel Sectie D no, 1121; m. W. F. F. Beunders te Haarlem voor ver grooting zijner garage aan de Julianalaan, op het kad. perceel Sectie E no. 146. B. te weigeren aan S. de Heer te Bloemendaal voor den bouw eener schuur bij perceel Duin- wijckweg no. 12. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Noorman vraagt hoe het staat met den bouw van woningen aan het Brouwerskolkje. De heer Laan antwoordt dat er een uitbrei dingsplan gezonden is ter goedkeuring naar Ged. Staten. De heer Prinsenberg vraagt naar den bouw van het plan aan de watertoren. De heer Van Nederhasselt antwoordt dat het wachten is op het advies van Mr. van Stierum. De heer Prinsenberg dringt er op aan om van rechtskundig adviseur te veranderen want dat duurt allemaal maanden en maanden. De heer Laan stemt in met de meening van den heer Prinsenberg, het is recht jammer voor Mr. van Styrum, die al wat ouder wordt, maar we moeten spoedijf veranderen. Ook de heer Hogenbirk is dezelfde meening toe gedaan. De heer Van Nederhasselt vraagt nog een paar dagen geduld. Verschillende stemm4i gaan uit den raad op dat, -De qpiuu.TTct—L B. en W. rekening zfjd gouden met de "wenschen van den Raad. Doch de Raad gaat hiermee niet accoord zoodat er besloten wordt om maatregelen te nemeii. De heer de Waal Malefijt vestigt de aandacht op het fietspad op Julianalaan achter het tram huisje, het is deze week al een paar maal voor gevallen dat wielrijders daar tegen elkaar botsten. De heer Laan zegt toe dat er onmiddellijk maat regelen zullen worden genomen om ongevallen ;daar ter plaatse verder te voorkomen door het rijwielverkeer in één richting te leiden. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat over in geheime zitting. BLOEMENDAAL. Christ. Mannenvereeniging opgericht. In een gehouden vergadering j.l. Dinsdag in de consistorie van de Gereformeerde Kerk alhier is een Christelijke Mannenver- eeniging opgericht. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren: Ds. Brussaard, M. Gaasenbeek, Schrevers, Weyland en Wessels, die de functies onderling zullen verdeelen. Het ligt in de bedoeling om eenmaal per 14 dagen te vergaderen, waar telkens on derwerpen zullen worden behandeld ter verrijking van de algemeene kennis, op grondslag van de Gereformeerde belijdenis. De wenschelijkheid werd uitgesproken om over te gaan tot de uitgave van een ker kelijk orgaan. Een droevig ongeluk op de Amsterdam- sche Vaart. Onze plaatsgenoot, de 20- jarige P. de Vos, wonende aan de Kinheim- weg alhier, reed Maandagavond half tien per fiets over de Amsterdamsche Vaart. Hij was geheel rechts van den weg. Ter hoogte van de J. F. Helmersstraat werd hij door een hem achterop rijdende auto aan gereden en tegen den grond geworpen. Door leden van den Ongevallendienst werd de heer De Vos naar 'het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. De auto-bestuurder verklaarde verblind te zijn door het ver blindend koplicht van de electrische tram. Hij brak zijn rechterbeen, kreeg een zeer ernstige schedelfractuur en een wond aan het linkerbeen. De ongelukkige is, na eenige dagen bui ten kennis gebleven te zijn, Donderdag morgen omstreeks half tien aan de beko men verwondingen overleden. De teraardebestelling zal plaats hébben op Maandag 10 September a.s. 's middags 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal. Een beschonken bestuurder. Op Ko ninginnedag 's middags 2 uur reed een met paard bespannen wagen op den Bloemen daalscheweg. De eigenaar had te veel aan Bachus geofferd, naast hem zat een schip per die de leidsels tijdelijk in handen had. De bestuurder achtte zich best in staat om zelf te mennen, waarvan de schipper niets wilde weten. Een kleine schermutseling ontstond, waardoor de wagen zig-zag over den weg begon te rijden. Plotseling verloor de schipper zijn evenwicht, viel van de wagen en bekwam verwonding aan beenen en gelaat. Na door Dr. Beusekom verbon den te zijn werd hij naar het St. Elisabetsch Gasthuis te Haarlem overgebracht. Proces-verbaal word door de politie op gemaakt tegen den bestuurder die per mo- torbridage naar het bureau werd overge bracht, waar hij zijn roes kon uitzitten. Onderwijs, Mej. C. Offenberg is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de schóól van den heer Tiriholt aan den De Genestetweg. Clubhuis B. V. C. Het bouwen van een clubhuis ten behoeve van de Bloemendaal- sche Voetbalclub is door 't Gemeentebe stuur j.l. Woensdag aanbesteed, zoodat verwacht mag worden, dat er spoedig tot bouwen zal worden overgegaan, Zoudt U dat denken? De raad 'heeft hiervoor een crediet van 5000.toegestaan, en de laagste inschrij ver noteerde 8000.naar we vernamen; hoe dat varkentje gewasschen moet wor den weten we niet, maar het zal wél wat vertragen door de misrekening. Kon de ge meente niet beter begrooten? Het gebouw zal geplaatst worden aan den Noord-Westelijken hoek van het terrein bij de boerderij van Uitendaal. Het zal 6 vertrekken bevatten, 4 kleedka mers, buffetkamer en sdheisrechterkamer en ingericht worden met 4 douches voor warm water. In de hall is 'n groote wasch- bak ontworpen. Met belangstelling wach ten we de beslissing van het gemeentebe stuur af. Aanrijding, Een juffrouw die ter hoogte van de Bloemendaalscheweg-Park- weg meer aandacht schonk aan een auto dan aan 'haar rijwiel, werd door de zieken auto van Mathot aangereden, en bekwam eenige ontvellingen. Dr. Beusekom heeft haar verbonden. De bestuurder van den auto treft geen schuld. Prof. Dr, H. H, Kuyper ongesteld. Onze plaatsgenoot, Prof. Dr. H. H. Kuyper hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is in het Diaconessenhuis „Bro- novo" te Den Haag opgenomen. De hoog leeraar zal eenigen tijd ter observatie in deze inrichting verblijven. Nieuwe kapelaan, De nieuwe kape laan, de Eerw. Heer H. Roelvink, vroeger werkzaam te Heemskerk, heeft de vorige week zijn intree gemaakt in de R.-K. Kerk alhier. Kon, Ned, Mij, voor Tuinbouw en Plant kunde, Afdeeling Bloemendaal-Velsen, Mededeelingen van het Bestuur: De Ledenvergaderingen zullen in het a.s. Winterseizoen weer gehouden worden op den 3en Dinsdag van iedere maand. De Septembervergadering zal dus gehouden worden op Dinsdag, 18 September a.s. 's avonds 8 uur in Hotel Vreeburg. De Agenda luidt: 1. Notulen en Ingekomen stukken; 2. Vaststelling Werkprogram seizoen 1928/29; 3. Regeling der Prijsvragen voor 1929; 4. Vragenbus; 5. Rondvraag. Het Bestuur hoopt dat de leden hunne volle aandacht zullen geven aan de punten 2 en 3 der agenda opdat in de vergadering weloverwogen besluiten genomen kunnen worden in het belang onzer Afdeeling. In September wordt een prijs uitgeloofd voor DAHLIA'S. Gevraagd worden: van kweekers en tuinbazen: 50 bloemen in een of meer soorten, voor iedere bloem kan hoogstens 1 punt worden toegekend, maximum dus 50 punten; van tuinknechts: 25 bloemen in een of meer soorten, voor iedere bloem kan hoog stens 2 punten worden toegekend, maximum dus eveneens 50 punten; van liefhebbers: 10 bloemen in een of meer soorten, voor iedere bloem kan hoog stens 5 punten worden toegekend, maximum ook hier 50 punten; De prijs wordt toegekend aan den inzen der die het grootst aantal punten behaalt. Gebruik van steunmiddelen (ijzerdraad en dergelijke) sluit het winnen van den prijs uit. OVERVEEN. Onderwijs, De heer F. de Boer te Aerdenhout is benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de O. L. school te Overveen. Helmbrand. Zondagmiddag ontstond brand in een stuk helm aan den Militairen- weg bij den Zeeweg, vermoedelijk oorzaak het spelen met lucifers door kinderen. Een agent van politie heeft met de hulp van eenige burgers het brandje geblusclht. AERDENHOUT. Aanrijding. In een zijweg welke de Oosterduinweg met de Westerlaan ver bindt is een paard aangereden door een vierwielig voertuig. De aanrijding ontstond doordat het paard schrok en een zijwaart sche sprong nam en onder den wagen ge- Bloemendaalscheweg 48 Telef. 22444 raakte. Het beest bekwam een ernstige bloedwonde aan het achterdeel hetwelk door den dierenarts Frohil werd gehecht. Aanrijding, Zaterdagmiddag werd mej. F. N. op de Zonnebloemlaan aangereden door een auto. Zij zag midden op den weg een hoefijzer liggen en wilde dit oprapen, het bracht haar in dit geval geen geluk want een aanrijding door den auto was on vermijdelijk. Zij werd aan het hoofd ern stig gewond. Dr. Dippel heeft haar ver konden en naar haar woning gebracht al- •daar. De bestuurder van den auto treft geen schuld. HAARLEM. Tolstoï-herdenking. Op Zondag 16 Sept. zal een Tolstoï-herdenking plaats hebben naar aanleiding van diens geboorte vóór 100 jaar (9 Sept. 1828). Des morgens zal Dr. Haentjèns deze fi guur herdenken in de Remonstrantsche Kerk, terwijl des avonds, om 8 uur een sa menkomst zal gehouden worden in het ge bouw van den Protestantenbond, waarvoor de beide sprekers nog zullen worden be kend gemaakt. Het comité bestaat uit de volgende per sonen (alphabetisch)Dra, A. Baelde; prof. dr. J. A. v. d. Bergh v. Eysinga; Hugo Bois- sevain; M. CannegieterKuypers; ir. D. de Clercq; dr. A. H. Haentjens; ds. J. M. Leen- dertz; Joh. E. Post; mr. P. Tideman; ds. A. Trouw. Peltenburg-Van Tulder-Andriessen. Het negende keikconcert van Mia Pelten- burg, Louis van Tulder en Hendrik An- driessen zal alhier plaats vinden op Vrij dag 14 Sept. Het programma zal ditmaal geheel aan Joh. Seb. Bach gewijd zijn. Mia Peltenburig en Louis van Tulder zullen aria's en liederen van Bach zingen. Hen drik Andriessen zal aan het orgel eenige werken van den grooten componist voor dragen. Expositie Vrije Haarl, Schilderschool. Van 8 tot en met 16 September wordt in de vrije Haarlemsche Schilderschool Kam persingel 42, de jaarlijksche tentoonstelling gehouden, waartoe zij alle belangstellen den beleefd uitnoodigt om deze expositie in het vriendelijke gebouw aan de Kam- persingel te komen bezichtigen. We meenen dat een verdere opwekking tot een 'bezoék aan deze tentoonstelling overbodig is, zij die reeds eerder kennis namen van de fraaie werken, welke daar worden getoond, weten bij ervaring, dat een tocht naar de Kampersingel terdege de moeite waard is. Terug te bekomen bij: H. Aartsen, Zo- merzorgerlaan 14a Bloemendaal, een por- temonnaie met inhoud; de Vries Prins Hen driklaan 158 Overveen, een gladde gouden ring; Hermes, Zandvoorterweg 43 Aerden hout, een kinder-portemonnaie met in houd; J. Rolvers, Kerkweg 6 Vogelenzang, een dames-portemonnaie met inhoud; en een bruin kinderschoentje; Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; P. Rosenau, L. v. Dalelaan 18 Haarlem, een rijwielbelas- tingmerk 1928; P. Harren, Rollandspad 6 Haarlem, een rijwielbelastingjnerk 1928; W. v. Eijseren, Ad. de Ruijterweg 100 III te Amsterdam, een gouden heerenhorloge, in de binnenkast gegraveerd: „voor 30- jarigen trouwen dienst" en een naam; J. Clausing, Duinlustweg 10 Overveen, een rood koralen halsketting; Reinalda, Iepen laan 15 Bloemendaal, een zilveren hanger; J. H. Mulder, Bosch en Duinlaan 8 Bloe mendaal, een portemonnaie met inhoud; Portier Brederodeduin Bergweg Bloemen daal, een postduif gemerkt No. 506; v. d. Kerk, Olieslagerslaan 7 Haarlem, een zil veren armband met hangertje; N. de Vos, Ramplaan 68a Haarlem, een kinderporte- monnaie; A. C. Dissevelt, Kinheimweg 61 Bloemendaal, een geldstuk; Iepenlaan 9 Bloemendaal, een bankbiljet; Filiaal van Amerongen, Bloemendaalscheweg 18 Bloe mendaal een damesrijwiel; Michielsen, Zijl- weg 171 Haarlem, een zilveren dames pols horloge; aan den politiepost \Noordzee- strand: een kinderbeursje, een kous, een kinderschopje een handschoen; aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel, een dames portemonnaie, een kenteeken- plaatje van een auto, een alpacca beursje met inhoud, een paar grijze handschoenen, een dameshandschoen, een portemonnaie met inhoud, een huissleutel, een rijwielbe- lastingmerk 1928. GEDACHTEN. Wat in het leven het meest opvalt, is de kleinigheid van het groote en de grootheid van het kleine. Wie verspilt voordat hij genoeg wint, zal bedelen voordat hij het denkt. Arbeid is de beste troost.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2