SA.BUYSJrI J. Th. KORT PLAATSELIJK NIEUWS C. E. TOESET Het station aan de Zandvoortschelaan. De van ouds bekende Een historische dag voor de bewoners van Aerdenhout. Lange Veerstraat HAARLEM Profiteert van onze BUITENGEWONE UITVERKOOP en koopt heden uw LEIDSCHE WOLLEN DEKENS gewat teerde en wo'gevulde DEKENS MAINZ ER ZUURKOOL Hygiënisch bereid onder voortdurende Controle Mr. Cornelisstraat 38-40 Kleverpark - Telefoon No. 15014 missie worden bij schriftelijke stemming allen her kozen. Punt 3. Benoeming leden der Commissie van toezicht L. O. De aanbevelingen luiden voor de groep: 1. Ouders van leerlingen eener O. L. school. C. J. Dhont. H. B. S. Nolthenius' 2. Ouders van leerlingen eener bijzondere school: a. J. M. B. van Vlijmen. J. H. Nelissen. b. Ds. J. C. Brussaard. Mr, F. J, D. They se. 3. Onderwijzers eener openbare school: a. A. IJzerman. H. Hoekstra. b. B. F. Warmink. J. A. van Rijswijk. 4. Onderwijzers eener bijzondere school: G. A. v. d. Mey. C. S. Kruisselbrink. 5. Overige inwoners der gemeente: a. Mr. Dr. J. Wackie Eysten. Dr. W. H. C. van Esveld. b. J. Louisse. N. L. Herfst. Benoemd worden de heeren: C. J. Dhont, J. M. B. van Vlijmen, Ds. J. C. Brussaard, A. IJzerman, B. F. Warmink, G. A. v. d. Mey, Mr. Dr. J. Wackie Eysten en J. Louisse. Punt 4. Benoeming onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school A. Op de voordracht staan: 1.JViej. A. J. Vorstelman; 2. G. J. M. Ritter; 3. J. Negrijn. Gekozen wordt no. 1 van de voordracht, die reeds hing deze functie tijdelijk waarnam. Punt 5. Verleening medewerking ingevolge art. 72 L. O.-wet 1920 voor uitbreiding van de school der schoolvereeniging Aerdenhout-Bentveld. Goedgekeurd. Punt 6. Verhuur jachtrecht op de terreinen bij de Brouwerskolk. Goedgekeurd. Punt 7. Extra-aflossing van geldleeningen. Bij Koninklijk Besluit van 21 Juli 1928, no. 188, is bepaald, dat de gemeente Haarlem, op grond van artikel 26 der grenswijzigingswet 1927 aan Bloemendaal heeft te betalen wegens: ahet onafgeloste gedeelte van het aan de Coö peratieve Bouwvereeniging „Ons Huis" verstrekt voorschot voor den bouw van 41 arbeiderswoningen een bedrag van 116333.50. b. het onafgelost gedeelte van het aan de Wo- ningbouwveeerniging „Bloemendaal" verstrekt voorschot voor den bouw van elf middenstands woningen aan de Ramplaan een 'bedrag van 60637.17. Totaal 1176970.67. Aangezien deze bedragen reeds zijn ontvangen, zal hieraan thans eene 'bestemming behooren te worden gegeven. Naar aanleiding nu van de daaromtrent gevoerde gedachtenwisseling zoowel met de Financieele Com missie als met de betrokken afdeeling der Pro vinciale Griffie, wil het B. en W. voorkomen dat het meest practische zou zijn indien deze bedra gen afgerond op respectievelijk 117000.en 61000.door het verleenen van eene bijdrage van den gewonen aan den kapitaaldienst werden aangewend tot aflossing op de de 5 %-obligatie- leening 1925. Waar vervroegde aflossing op deze aflossing kan geschieden bij raadsbesluit, min stens 1 maand voor het tijdstip der aflossing te nemen, stellen B. en W. voor tot bedoelde aflossing over te gaan. Na breedvoerige bespreking over het al of niet aanvaarden van het bekende „potje" wordt het voorstel van B. en W. met 9 tegen 4 stemmen aan genomen. Punt 8. Verhooging crediet voor werkverschaf fing. B. en W. stellen voor om post no. 285 „Werk verschaffing aan werkloozen" der loopende begroo ting thans 14.000.bedragende, te verhoogen met 7500.daar het toegestane bedrag niet toe reikend gebleken is. Aldus besloten. Punt 9. Verleening crediet voor het leggen van een tweede waterleidingbuis naar Aerdenhout. Gezien de vele klachten in den afgeloopen zomer over onvoldoende watervoorziening door de be woners in Aerdenhout, stelt de commissie van bij stand in het beheer der gemeentelijke waterleiding aan den Raad voor, hierin verbetering te brengen. De kosten voor een nieuwe waterleidingbuis zul len ongeveer bedragen 90.000.waarvan onge veer s/a gedeelte kan bestreden worden door het waterbedrijf. Aldus besloten. Punt 10. Voorstel tot verhooging van het crediet voor bouw van een clubhuis voor de B.V.C. „Bloe mendaal" tot 10.000. In de vergadering van 26 Juli j.l. werd aan B, en~ W. een crediet van 5000.verleend voor stichting van een clubgebouwtje op het door de B.V.C. „Bloemendaal" van de gemeente gehuurde teriein. Dit crediet was gebaseerd op een door genoemde voetbalvereeniging overgelegd schets- plan van een particulier architect, - wiens begroo ting ad 4000.door B. en W., op advies van den gemeente-architect met nog 1000.werd verhoogd, daar reeds bij een vluchtige beschou wing ervan de raming aan den zeer lagen kant scheen. Nadat het crediet verleend was, werden de plannen met de begrootingen nader uitgewerkt, waarbij bleek, dat zelfs het gemeentebestuur ten aanzien der raming nog te optimistisch was ge weest, temeer, daar het gebouw nog met 1 Meter moest verlengd worden. Niettemin is1 de aanbe steding gehouden met het resultaat, dat volgens de laagste inschrijvers het geheel zou moeten kosten: gebouw8280. verwarming met sanitair1198. verlichting 205. gas- en waterleiding 300.— Totaal 8883.— Ofschoon ook B. en W. van meening zijn, dat dit een aanzienlijk bedrag is, achten zij het toch in het belang der gemeente wanneer het clubge bouw een behoorlijk aanzien van buiten verkrijgt en van binnen goed is ingericht en komen daar om tot den Raad om hem te verzoeken het inder tijd verleende crediet tot 10.000.te ver hoogen. De heer Kremer vestigt er de aandacht op dat dit niet alleen het belang is van de B. V, C. maar van de vele sportgasten die hier komen, en daarom vededigt spr. dit voorstel. De heer Prinsenberg vindt het bedrag wat hoog, en zou het gaarne zien teruggebracht tot 8000. waar toch wel terdege een aardig clubhuis voor gebouwd kan worden. De heer de Clercq zou gaarne de eisch willen stellen dat alle andere sportvereenigingen van be lang in onze gemeente gébruik mogen maken van het clubhuis. Wethouder van Nederhasselt zou liever de lezing anders willen maken, n.l, het bouwen van een club huis voor het sportterrem} zoodat dit dus een clubhuis is waar B. en W. over kan beslissen, wie er gebruik van mogen maken. De heer Dorhoui Mees vestigt de aandacht nog eenmaal op het vorige besluit, dat oorspronkelijk op 4000.gesteld was en toen is verhoogd tot 5000.—. Spr. vraagt, is dat nu wel noodig, dat de sportlui een clubhuis krijgen van 10.000.Het is on sportief. Als de gemeente zich op dit gevaarlijk terrein begeeft, waar ze al te ver op is gegaan, dan is 5000.meer dan genoeg. Spr, is tegen het voorstel. De heer Cassee verdedigt het voorstel en wijst er nadrukkelijk op, dat dit clubhuis gebouwd wordt voor de sportlievende jeugd in onze gemeente. Het bestaande gebouw is zeer onsportief, waar de wind door giert en tiert. Spr. haalt voorts nog aan voorbeelden uit andere plaatsen waar 12000. en meer wordt besteedt. Het gebouwtje wat we eventueel krijgen, is zeer eenvoudig. Namens het bestuur van de B.V.C. verklaart de heer Cassee dat het goede vertrouwen, dat deze vereeniging genietf allerminst zal worden misbruikt. Laat de gemeente toonen, dat ze de sport lief isj zoodat de belangen van de sport zullen worden gediend en die der B.V.C. in het bijzonder. De heer Hogenbirk wil niet tegen het voorstel stemmen, maar acht een bedrag van 8000.hoog genoeg. De heer Cassee repliceert en voegt aan zijn be toog nog toe, dat een lager bedrag dan 10.000. onmogelijk is, daar deze bezuiniging van 2000. te veel schade zou berokkenen aan sanitaire inrich ting etc. Het voorstel van B. en W. komt in stemming met wijziging van de redactie als bedoeld door den heer Van Nederhasselt en wordt aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. B. en W. houden dus de beslissing in handen over de beschikking van het clubhuis, aan den Kennemerweg; Punt 11. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W den Raad voor ontheffing van artikel 7 der Bouw verordening. A. te verleenen aan: aJ. G. Snijder voor verbouw van perceel Lage Duin en Daalscheweg no. 29; b. G. J. Jongepier voor bouw van twee garage- aan de Iepenlaan; c. A. C. A. Baron van Dedem voor plaatsing van een tennishut met garage aan den Boekenroode- weg. d. H. Nonne voor bouw eener garage aan de Vondellaan; e. J. Russ en J. Buys voor bouw eener garage aan de Spiegelenburghlaan; f. A .v. d. Heijden voor bouw eener garage aan de Zonnebloemlaan; g. A. Wijntjes1 voor bouw van een tuinhuisje h. J.- G. Staal voor bouw eener garage aan de Grenslaan; i. D, W. G. Mol voor bouw van een kantoor met wachtkamer voor de posterijen aan de Graaf Florislaan. Goedgekeurd. B. te weigeren aan: J.C. Ruigrok voor bouw van vier dubbele land huizen aan den Vogelenzangschenweg, daar het te bebouwen terrein niet aan den openbaren weg is gelegen. Het verzoek-Ruigrok wordt aangehouden tot de negende vergadering. Rondvraag. Waar de meeste leden reeds gereed Staan om de vergadering te verlaten wegens het late uur is er weinig animo voor de rondvraag. Alleen de heer Cassee merkt zeer terecht op dat het ver gaderen in besloten zitting vóór de openbare ver gadering niet wenschelijk Is, aangezien dit voor de persmenschen die ook met hun tijd bezet zijn, schadelijk is, waar het gemeentebestuur rekening mee dient te houden. De Voorzitter antwoordt dat het in bepaalde omstandigheden soms onmogelijk is, we hebben trouwens de verschillende bladen er mee in kennis gesteld. Daarna sluiting. BLOEMENDAAL. Een ongeval aan het station, Maandag had een juffrouw die als diénstbode in betrekking ging bij een familie aan den Noorder Stationsweg de onvoorzichtigheid om uit een in beweging zijnde electrische trein te springen met het noodlottig gevolg Op Zondag 7 October ingebruikneming, A.s. Zondag zal, zooals teeds bekend werd, de nieuwe halte in den spoorweg HaarlemLeiden aan de Zandvoortsche laan, gemeente Heemstede, ingebruik wer den genomen. Wij schreven het reeds eer der, dat deze nieuwe .halte eigenlijk wel iets meer is dan een halte; men kan gerust spreken van een miniatuur-station. Dat klinkt ook beter en het woord „station" benadert ook meer de werkelijkheid. Er is inderdaad met de meeste spoed aan ge werkt door den aannemer Admiraal te Diemen. Aan beide zijden van de spoor baan, zuidelijk grenzende aan de Zand voortschelaan, is een z.g. trappenhuisje verrezen, waarin de reizigers het viaduct vinden waardoor zij op de beide perrons kunnen komen. De van Haarlem komende treinen stoppen natuurlijk aan het weste lijke perron; de van Leiden komende trei nen aan het oostelijke. De beide perrons staan door middel van het viaduct of den tunnel, met elkaar in verbinding. Op eeni- gen afstand van deze trappenhuizen staat eveneens aan beide zijden van de spoor baan een abri. Het" geheel is eenvoudig maar doelmatig van aanleg en bouw. Het ingebruiknemen van dit station Zondag a.s, beteekent echter niet tegelijk, dat het ge heel ook kant en klaar is. In tegendeel, er valt nog heel wat aan de gebouwtjes en vooral aan de naaste omgeving daarvan, te doen. Maar dat kan alles geschieden, terwijl het. station ^y^ebruik is genomen. Aan de westkant is een ruim plein vóór het station aangelegd met een parkje in het midden. Auto's kunnen dus, al wachtende, een z.g. ring vormen, terwijl alle voortui gen reeds door den aanleg van de bestrating zijn aangewezen om één richting te volgen. Tegelijk met de ingebruikneming van dit station wordt door den heer A. de Boer, eigenaar van de garage's aan den Zand voortschelaan 139 en Nic, Beetslaan 7 een taxi-onderneming ingesteld, waartoe hem intusschen door het gemeentebestuur van Heemstede machtiging is verleend. Er zul len voorloopig 2 taxi's aan het station ge reed staan voor het halen en brengen van passagiers. Het is van den ondernemer goed gezien om dezen dienst ter plaatse in werking te stellen, immers, de afstanden vanuit Aër- denhout en Bentveld zijn voor menigeen te groot om het station te voet spoedig te be reiken. Het is dan ook wel te voorzien dat er van deze taxi-diensten een druk gebruik zal worden gemaakt, want tegen betrekke lijk geringe kosten kan men woning of sta tion hierdoor gemakkelijk bereiken. Doch ook voor de belangen van de wiel rijders die per trein hun reis wenschen voort te zetten is goede zorg gedragen. De rij wielhandelaar W. Jansen Jr., Zandvoort schelaan 138, schuin tegenover het station, heeft een gebouw gereed, waar de wielrij ders hun rijwiel kunnen stallen. Er is dus op alle mogelijke moeilijkheden terdege ge let, en we meenen dat een en ander door het publiek op hoogen prijs zal worden ge steld, wat trouwens de ondernemers die hiervoor de noodige kosten hebben gemaakt ten volle verdienen. Zondag zal dus een historische dag wor den voor bewoners van Aerdenhout en ook voor de bewoners van het tegenwoordige noordelijke deel van Heemstede. We wek ken de bewoners uit de omgeving v/h, Sta- Dc standplaats van de Taxi-onderneming van den heer A. de Boer. tion gaarne op om Zondag de vlaéêen uit te steken. De aankomst van den eersten trein (9.48) zal niet gepaard gaan met officieele plechtigheid. De directie van de Holland- £che Spoorwegmaatschappij deelde aan de pers mede dat er te dien opzichte niets zal geschieden, waar het slechts als een halte wordt aangemerkt, daarbij komt nog dat Zondag daarvoor niet de gewenschte dag is, dat neemt echter niet weg, dat de burgerij, door de vlaggen uit te steken, blijk geeft van het op prijs stellen dat er een station voor deze omgeving wordt geopend. Zoo langzamerhand of liever met rasse schreden, wordt de Zandvoortschelaan in deze omgeving een dorpstraat waar tal van winkels binnen korten tijd zijn verre zen. Het is het streven van deze winkel stand om door concurreerende prijzen en goede artikelen het vertrouwen te genieten van de bewoners uit den omtrek wat trou wens hun goed recht is. Ze hebben zich daar gevestigd om de bewoners ten gerieve te zijn, doch per slot van rekening ook, om wat te verdienen. Mede daarom mag de opening van dit station een evenement voor de winkelstand genoemd worden omdat de welvaart van deze zaken er zeker door zal worden bevorderd. De stations-rijwielstalling van den heer W. Jansen Jr. aan de Zandvoortschelaan 138. De aanwezigheid van dit station zal ze ker van invloed zijn op de zuidelijke be bouwing onzer gemeente. De straten-aan leg op grooten schaal in de omgeving daar van en althans in de onmiddellijke nabijheid heeft aan Aerdenhout toch ai een geheel ander karakter gegeven, en het ook op dat punt „los van Haarlem", zal zeer stellig van beteekenis zijn voor Bloemendaal. Maar ook Heemstede kan tevreden zijn. te verwachten is een sterk uitdijen naar het zuiden van deze verminkte gemeente. Met groote voldoening kan men de energie gade slaan, waardoor Heemstede zich opnieuw een gemeente van beteekenis zal weten te maken. Het is overigens wel eigenaardig, dat de Spoorwegdirectie tot den bouw en aanleg van het nieuwe station besloot, terwijl be kend is geworden dat de spoorbaan langs de westkant van Haarlem en ook zuidelijk tot voorbij de Zandvoortschelaan, eerlang zal worden opgehoogd, waardoor nu reeds vaststaat, dat dit nieuwe station is voorbe stemd om dan weer te worden gesloopt of wel een belangrijke verbouwing en veran dering van aanleg zal hebben te onder gaan. Men wil viaducten voor de Zand voortschelaan, Pijlslaan, Westergracht en. hopelijk ook voor de Kleverlaan. Maar het zijn plannen en in het„ uitvoeren van plannen, we weten het bij ondervinding (b.v. spoorwegovergang Kleverlaan) is men in officieele kringen niet bijzonder vlug. Wij hebben ze tot in de grootste maten voorradig. dat zij zich ernstig bezeerde aan het hoofd. Op advies van Dr. Groenendijk, die medi sche hulp verleende, werd zij per zieken auto van Mathot naar het St. Elisabeths- Gasthuis te Haarlem overgebracht. Transformator-vervoer. Een niet alle- daagsch vervoer vond Dinsdagavond plaats n.l. een.... transformator. Een kolossus van niet minder dan 18 ton gewicht. Het was geen gemakkelijk werkje, want een hand karretje 'is tegen zulk een vrachtje niet be stand. Allicht! Belangstelling genoeg! Op den weg lagen dikke balken, de trans formator stond zelf op een onderstel en werd door middel van een grooten tractor over de balken gesleept. Een pot met vet zorgde, dat dat niét al te moeilijk ging. Naarmate de kolossus langzaam vorderde, werden de balken door krachtige armen weggesleept en voor den transformator neergelegd. Om elf uur was men ongeveer op de helft en werd gepauseerd. Daarna ging men weer „zoo vlug moge lijk" verder om het station te bereiken, vanwaar uit de surprise naar Schagen werd vervoerd. Bekroning jeugdtuinen. J.l. Zaterdag middag, was voor de deelnemende jeugd 'n oogenblik van spanning. Toen werden de prijzen voor de best onderhouden tuintjes door den heer Dankbaar uitgereikt. De eerste prijs werd toegekend aan Jaap Brussaard. Verder kwamen voor een prijs in aanmerking: Arie Boelhouwer, El'ly Hof stede, Lucy Hofstede, Aki Kroon, Ans Beekman, Cor Bruins, Albert de Kruif, Adrianus Rutte, Jo Dankbaar, Anke Voer man, Gerrit Waanders, Jan Mey. Er waren 53 deelnemers. De prijzen bestonden uit nuttige gebruiks voorwerpen. Men zij gewaarschuwd! Wij ontvingen van de directie van het Gas- en Water leidingbedrijf mededeeling dat er Woens dag bij een bewoner aan den Kinheimweg zich een persoon vervoegde die voorgaf controleur te zijn van het Bloemendaal- sche gasbedrijf. Na iets zoogenaamd ver richt te hebben schreef hij een kwitantie van 2.die hij aanbood en betaald werd. Spoedig bleek dat men hier met een on betrouwbaar persoon te doen had. Men zij dus gewaarschuwd en vrage bij' voorko mende gevallen naar 's mans legimitatie- bewijs. OVERVEEN. Een vrouw bewusteloos gevonden, Za terdagavond deed een bewoner van den Zeeweg aangifte dat er aldaar een vrouw BRANDSTOLLEN HAN DEL 1G EN.CRON J ÉSTR AAT 67 f n TELE LOON :ig>82Q[ HAARLEM |is>2s

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2