MUZIEK i— VAN DEN GEMEENTERAAD PLAATSELIJK NIEUWS UITGAAN Het Wereldgebeuren EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. Verlangens, die u trekken in de richting van uw plicht, moet gij steeds volgen. MAANDAG. Gebruik slechts woorden en uitdrukkin gen die als een rechtmatig verworven goed ter uwer beschikking staan. DINSDAG. Elke gewoonte, die deze ontwikkeling tegenhoudt, is verkeerd. WOENSDAG. Het leven mag niet toevallig werktuigelijk ontwikkeld worden, de arbeid mag daarom niet gedaan worden, al naar dat het een mensch invalt, hij moet volgens de orde plaats hebben, het doel moet steeds voor oogen worden gehouden. DONDERDAG. De boeien der gewoonten zijn aanvanke lijk te zwak om ze te gevoelen, totdat zij te sterk zijn geworden om nog te kunnen wor den verbroken. VRIJDAG. Volgen wij de bevelen der gewoonten op, wij moeten waken, dat wij nooit de slaaf der gewoonten worden. Gebruik steeds uw oordeel. ZATERDAG. Voor toenemende helderheid van het den ken is noodig een voortdurende verrijking van den woordenschat. Daarom hoor overal goed, neem op alles, wat u goeddunkt en verwerkt het practisch. Het ontslag van het kabinet Poincaré, Verkiezingsdag in de V. S. Hongersnood in China. De Postvluchten naar Indië. Woensdag 7 Nov. '28. Gistermorgen, voor het begin van den ministerraad, hebben de vier radicale mi nisters Herriot, Perrier, Quelle en Serraut zich naar het ministerie van Financiën be geven en een lang onderhoud gehad met Poincaré. Zij hebben den premier medege deeld, dat zij op grond van de besluiten van het radicale congres te Angers zich ge dwongen zien hun ontslag in te dienen. Na het onderhoud met de radicale mi nisters heeft Poincaré zich naar het Elysée begeven, waar een ministerraad zou plaats hebben, onder voorzitterschap van Dou- mergue. De president liet de overige mi nisters alleen, opdat dezen in volle vrijheid den toestand zouden kunnen bespreken, die door de demissie der vier ministérs is ont staan. De ministers hebben daarop, na gehou den overleg besloten bij president Dou- mergue bet ontslag van het geheele kabi net in te dienen. President Doumergue heeft het ontslag van het kabinet-Poincaré aanvaard. Nog denzelfden middag begonnen op het Elysée de besprekingen over het vormen der nieu we regeering. De politieke situatie is thans zoo onduidelijk, als men zich maar denken kan. Of Poincaré, zoo het hem al gegeven wordt, kans zou zien een nieuw kabinet op nieuwe basis samen te stellen, of, ander zijds, de condities daar zijn voor het samen smeden van een nieuw links cartel, het zijn open vragen. De oorzaak der crisis is gelegen in de bekende kwesties, die met de ingetreden breuk haar volle kracht wel zullen doen gelden: de afwijzing door de radicale ka merleden van de voorgenomen verhooging der legercredieten, en hun opdracht om voor de artikelen (70 en 71), welke betrek king hebben op de wedertoelating der mis sie-congregaties, een afzonderlijke behan deling buiten de begrooting eischen. Op bei de punten heeft Poincaré een afwijzende houding aangenomen, al modifieerde hij art. 71, en beide moeten dus parlementair uit gevochten worden. Het is ten aanzien der congregatie-kwestie echter toch nog niet zéker te zeggen, of Poincaré daaromtrent de vertrouwenskwestie zal stellen. Echter ook dan nog rest het legervraagstuk. Vandaag is de groote dag in Amerika Rond 45 millioen kiezers en kiezeressen zullen naar de stembus trekken voor du presidentsverkiezing. Zal Herbert Hoover, de republikeinsche candidaat, oud-minister van handel, of de democraat Al. Smith, gouverneur van den Siaat New-York, voor de volgende vier ja ren tronen in het Witte Huis te Washing ton? De algemeene geldende meening in Ame rika is, dat Hoover het met glans zal win nen. Weddenschappen worden afgesloten van 4 tegen 1 op Hoover en de democraten zelf zijn van meening, dat er een „wonder" moet gebeuren, wanneer Al. Smith het zou winnen, hoewel de candidaat er tot het laatst toe den moed bij zijn toehoorders poogde in te houden, door te profeteeren, dat „een groote democratische overwinning voor de deur stond". Uitvoerig is reeds vroeger uiteengezet, welke de politieke plannen der candidaten zijn. Nog enkele mededeelingen over de wijze van stemmen in Amerika mogen hier volgen: De Amerikaansche president wordt niet direct door de kiezers gekozen. Zij kiezen de 531 „kiesmannen" die aan gewezen zijn door de partijcommissies in de 48 staten. De kiesmannen komen in Januari bijeen en kiezen den president en vice-president. Zij zijn gebonden te stem men voor den candidaat, wiens partij zij vertegenwoordigen. De partij, die de meeste kiesmannen kan aanwijzen, is natuurlijk de overwinnende. De stemming duurt van 6 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds. De taak dier kiezers is niet alleen voor hun presidentieelen can didaat te stemmen, maar tevens voor de senatoren, congres-afgevaardigden, rech ters en andere staatsambtenaren. Deze lijs ten verschillen in de diverse staten. In de Oostelijke staten sluiten de stem bussen om elf uur 's avonds, West-Euro- peesche tijd, en de eerste uitslagen zullen dus in de nachtelijke uren Europa bereiken. De leiders van de Amerikaansche zaken wereld en de beurskringen, wachten met buitengewone belangstelling op den uitslag dezer presidentsverkiezing. Wanneer Smith president wordt, geeft dit een geheel nieu we regeering en ambtenarencorps, met alle daaraan voor het openbaar leven verbon den gevolgen, maar ook Hover's verkie zing zal, naar verwacht wordt, een terug slag hebben op de beurs te New-York, daar het prijsniveau nauwelijks nog in een ge wone verhouding staat met de reëele waar de. Men verwacht, dat eventueele na-acties ook op Londen zullen terugslaan. In de Engelsche berichten uit New-York wordt van verschillende zijde op opvatting geuit, dat de voortzetting der tot nu toe gevoerde buitenlandsche politiek in geval Hoover ge kozen mocht worden, geenszins zoo zeker schijnt als tot op heden werd aangenomen. Vooral in de schulden en herstelkwesties wordt van Hoover een gunstiger houding verwacht dan van president Coolidge. De berichten over den oogst worden bij na uit alle deelen van China- hoe langer hoe slechter en doen de mogelijkheid voor zien, dat de bestaansvoorwaarden- in den aanstaanden winter verschrikkelijk zullen zijn. Vooral de rijst, het voornaamste voe dingsmiddel der Chineezen, heeft van de droogte te lijden gehad. De rijsthandelaars verklaren, dat de oogst slechts ongeveer vijf tot zes percent van de normale pro ductie zal opleveren. Men vreest, dat men groot gebrek aan voedingsmiddelen zal hebben voor een gebied van 400.000 vier kante mijlen, met een bevolking van bijna tweehonderd millioen zielen. De „Köln. Ztg." getuigt van de waardee ring door het blad gekoesterd voor de Ne- derlandsche luchtvaart naar Indië. Dat Ne derland hier den Engelschen voor is, vinden velen in Groot-Brittannië niet aangenaam, maar een feit is het inmiddels. Het behoeft geen betoog, dat deze poging der Nederlanders ook voor Duitschland van belang is, zegt het blad. En dat niet alleen uit de zakelijke overweging, dat de lucht post een zeer belangrijke tijdsbesparing op levert. Er is bij deze zaak een beschavirugsbelang betrokken. Europa heeft zware zorgen over het ontwakend Azië. Beiden begrijpen el kaar niet zoo goed meer. De ontwikkeling der dingen drijft deze twee uit elkaar in plaats van naar elkaar toe. De postverbin ding is een brug voor de uitwisseling van gedachten. De kortere brug maakt deze ge- dachtenwisseling levendiger, vergroot de kans op begrip. Daar ligt de groote verdienste, die Ne derland zich verworven heeft, door zijn stout en krachtig aanpakken van dit pro bleem. „DIE JAHRESZEITEN", van Jozef Haydn, door de C. O, V. Nauwelijks een jaar was verstreken na het componeeren van „Die Schöpfüng" toen Haydn geïnspireerd werd tot het schrij ven van zijn oratorium „die Jahreszeiten". Evenals het eerste, sloeg ook dit werk direct op de menschen aan en maakte het een ware zegetocht door geheel Europa. De tekst had Haydn wederom ontleend aan een engelsch gedicht „The Seasons", van Thomson. Zooals de titel reeds aangeeft, beeld het werk de vier jaargetijden uit en Haydn is hierin wel zéér sterk in 't weer geven van landelijke stemmingen en realis tische momenten; natuurlijk ontbreken niet een jacht, een wijn en een spinlied, het eer ste met de opjagende 16e noten in de viool partijen, die het onrustige zoeken van den jagershond naar het gevogelte weergeeft, en de zéér natuurgetrouwe knal door den pauk, die het schot van den jager op den vogel voorstelt. Het orkest der H.O.V. had evenals de dirigent, de heer George Robert, de armen vol werk; vooral ook treft het weer, hoe goed Haydn zijn orkestinstrumenten kende en ze wist toe te passen. Zooals de compo- ist boven de ouverture „de Lente" schreef, moet de toehoorder zich de inleiding als overgang van den winter naar de lente voorstellen. „De Zomer" brengt ons de morgenschemering! „de Herfst" het vreug- dige gevoel van den landman over de rijke oogst: de inleiding van „de Winter" schil dert de dikke mist, waarmee de winter be- gint. Dankbaar ook is dit werk voor de koren, die zooals reeds vermeld, door die der C. O. V. werden gezongen, frisch en zuiver. Hier en daar hadden er nog grooter dyna mische verschillen kunnen gemaakt zijn de overgang b.v. van j f naar p had, óók voor 't orkest, duidelijker kunnen zijn. Evenals de vorige week in „Die Schöpfüng" zong ook nu de heer Jac, Caro de baspartij (als Simcn, de pachter) in dit oratorium. Dr. F. Paesi hoorden we (en niet ongaarne) als Lukas, de jonge boer en Mej. Di Moorlag als Hanne, des pachters dochter. De vele Recitativen werden meest op de vleugel begeleid. Eénig in dit werk zijn de solo's voor hobo, het instrument zoo bij uitstek geschikt en toegepast voor het scheppen eener landelijke sfeer. Een flink tempo zat er af en toe in, zóó zelfs, dat de hobo dit moeilijk te bespelen blaasroer het af en toe niet bij kon blazen. Echt Haydn's ook is de stemming die er in zijn werk hangt, (pézzecati der violen) wanneer hij de stilte weergeeft, als een onweer op til is na tuurlijk ontbreekt ook 't gerommel der don der niet (pauken)elders in 't werk rijst de zon door chromatische stijgende tonen. Wegens de lengte van het oratorium had Robert een paar coupures gemaakt een lang terzett met koor kwam te vervallen. Veel schoons dus gaf deze uitvoering te ge nieten en vele malen kwamen ook de stem men der solisten, 't zij alleen of in duett naar voren. De stem van Di Moorlag klonk vooral in de hoogste liggingen het helderst en 't mooist. Volgens 't gebruik begon men het concert met gebed, terwijl Haydn zelf aan 't slot van zijn oratorium een „Amen" uitbrengt. De C. O. V. heeft weer bewezen een waar devol werk met liefde weer te kunnen ge ven en verlangend dan ook zien we uit naar het volgend concert dezer vereeniging, dat de „Matthaus-Passipn" van Bach zal bren gen. E. v. d. Bosch. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden in het raadhuis te Uverveen op Donderdag 15 No vember 1928 te 10 ure; voort te zetten 's namiddags 2 uur en c.p. 's namiddags 8 uur. Agenda; 1. Behandeling beroepschrift ex artikel 75 der Bouwverordening. 2. Behandeling der gemeentebegrooting c.a. dienstjaar 1929. Het Verslag van de Financieele Commissie. Het verslag van de financieele commissie. We ontvingen het verslag van de finan cieele commissie ten aanzien van de ont- werp-begrooting der gemeente met het ant woord daarop van B. en W. Het heeft de aanjiacht der commissie ge trokken, dat d<-'j^wone uitgaven pl.m 100.000 hooger zijn geraamd dan het vo rige jaar. Gaarne zou zij vernemen of een dergelijke verhooging wel ten volle gewet tigd is. De commissie toch vreest, dat het aan den dienst 1929 ten goede laten komen van het voordeelig saldo van den gewonen dienst van 1927 en het hooger ramen van onderscheidene ontvangstposten, o.a. die der belastingen, er toe hebben geleid de uit gaven hooger op te voeren dan wenschelijk moet worden geacht. De meerdere uitgaven door de commis sie bedoeld kunnen als volgt worden gespe cificeerd: Uitbreiding politicorps 18.000 Aankoop auto's 5.000 Onderhoud wegen 17.000 Kosten gemeente-reiniging4.000 Bouw schaftlokaal 1.500 In orde brengen terrein Haarl. Waterleiding 10.000 Kosten gebouw voor een meng machine 10.000 Werkverschaffing 11.000 Kwade posten gem. ink. belasting 15.000 Totaal 91.500 De rest betreft verhooging van den post voor onvoorziene uitgaven. B. en W. nu zijn van meening dat de hierbedoelde uit gaven voor 1929 inderdaad noodzakelijk zijn weshalve een totale verhooging met een bedrag van ongeveer 100.000 dan ook ten volle gewettigd moet worden geacht. B. en W. vereenigen zich met de door eenige leden gemaakte opmerking dat het wenschelijk is dien leden van den Raad, die nog al ver af wonen en geen behoor lijke verbinding met het Raadhuis hebben tegemoet te komen in de door hen te ma ken kosten voor het bezoeken der vergade ringen. Zij stellen daarom voor den be trokkenen de reiskosten te vergoeden en in verband daarmede post 26 met 1000 te verhoogen. Met betrekking tot de belooning van in specteurs, en verdere beambten van politie, werd de opmerking gemaakt dat het de commissie niet bekend is dat uitbreiding van het politiecorps met 6 agenten reeds in een openbare raadsvergadering is behan deld geworden. Dit toch had naar hare mee ning aan de behandeling van de ontwerp- begrooting vooraf behooren te gaan. Ten aanzien hiervan wordt -opgemerkt, dat de motieven, die uitbreiding van 't po litiecorps noodzakelijk maken, reeds in de geheime raadsvergadering van 6 Septem ber j.l. zijn ter sprake gebracht. Betreffende het onderhoud van wegen en voetpaden is de commissie van oordeel dat deze post te hoog is geraamd. Zij meent dat 100.000 jaarlijks hiervoor voldoends is. B. en W. zijn van meening, dat nu de ont vangsten dit toelaten, het alleszins gewet tigd is een bedrag van 125.000 voor on derhoud der wegen te bestemmen. Verwacht wordt dat nog aanstaanden winter de noodige verbeteringen aan den Bloemertdaalscheweg tot stand zullen kun nen komen. De plaatselijke inkomstenbelasting heeft, blijkens na de opmaking der ontwerp-be- grooting ontvangen verbeterde opgave van de Rijksinspectie, over het belastingjaar 19271928 opgebracht een bedrag van 811.136.85 inplaats van 804.010.73. Mede in verband met deze opbrengst zal in den dienst 1928 reeds meer aan plaatse lijke inkomstenbelasting worden verant woord dan op de begrooting voor 1929 is uitgetrokken. Gelet nu op het vorenstaande en op de omstandigheid dat in den loop van 1928 zich vele gegoeden binnen de gemeente hebben gevestigd, wil het B. en W. voorko men dat voor 1929 de betrokken posten niet te hoog zijn geraamd. Naar de opbrengst over 1927 en de te verwachten opbrengst over 1928 der divi dend- en tantièmebelasting, zal waarschijn lijk op het voor 1929 geraamde bedrag ad 14.000 kunnen worden gerekend. BLOEMENDAAL. Vergadering Commissie van Toezicht L,0, Maandag 5 Nov. 1.1. vergaderde de Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs te Bloemendaal in het raadhuis te O verveen, welke vergadering werd bijge woond door den Inspecteur van het Lager Onderwijs en de inspectie Haarlem. Een zestal nieuwe leden, de heeren C J, d' Honidt, J. M. B. van Vlijmen, B. F, Warmink, G. A. v. d. Meij, Mr. Dr. J. Wa- ckie Eysten en J. Louisse werden geïn stalleerd. Als voorzitter en waarnemend- voorzitter werden benoemd resp de heeren Ds. Brussaard en Wackie Eysten. Als se cretaris werd wederom aangewezen de heer S. A. Wilson. Langdurige besprekingen werden gehou den over het onderwerp „radio op de la gere school". De vergadering achtte de be zwaren, verbonden aan de invoering van radio op school, talrijk en groot. Zij onder schreef de bezwaren, die in de groote en in de vakpers reeds tot uiting zijn gekomen. Evenwel verklaarde men zich niet tegen een experiment. Een advies aan Burgemees ter en Wethouders werd niet opgesteld. Een bazar in de Gerei. Kerk ten bate der Kerkverwarming. Enkele weken terug plaatsten we in ons blad een bericht dat de kerkeraad der Gereform. Kerk in ver gadering besloten had om tot den aanleg van een centrale verwarming in kerkge bouw en consistorie over. te gaan, daar de benoodigde gelden bijeen waren; dat be richt was onjuist. We werden verkeerd in gelicht, want de gelden zijn nog niet bijeen, doch er wordt met ijver gestreefd naar de verwezenlijking van dit doel. Zoo heeft er zich thans een dames-comité gevormd, die een bazar zullen organiseeren, welke ge houden zal worden op Dinsdag 20 en Woensdag 21 November a.s. in hét kerkge bouw van de Geref. Kerk aan den Vijver- weg. In dit comité hebben de volgende dames zitting: Mevr. K. van Popta-Mensonides, presidente; Mevr. B. Brussaard-Knoll, se cretaresse; Mevr. J. Verleur-van Weste ring penningmeesteresse, Mevr. M. Kuyper- Heyblom, Mevr. Joh. van Riessen-Duijs, Mevr. G. Sonneveld-Oldenburg en Mevr. G. de Waal Malefijt-Groen. De bazar zal in hoofdzaak fraaie collec ties dames handwerken, kleedjes een kus sens bevatten, terwijl er verschillende at tracties worden gehouden, inzonderheid voor de kinderen op Woensdagmiddag. Zijn we wèl ingelicht, dan komt er ook een thee-stand van een igroote thee-fabri kant. We hopen in ons volgend nummer nog meer over deze bazar te kunnen vertellen, nu volstaan we slechts met wensch en raad geving aan de commissie, dat zij vooral moeten zorgen dat er ook iets te zien en te koopen zal zijn dat niet alleen de vrouw, maar ook den man interesseert. Dat zal zeer zeker ten goede komen tot het welslagen van dezen bazar. Afbraak perceel hoek Bloemendaalsche- weg-Kerkplein. Er is thans een begin ge maakt aan de afbraak van het perceel hoek Bloemendaalscheweg-Kerkplein, waar voor heen de heer Staal zijn kruidenierswinkel in had gevestigd. Men wordt onwillekeurig een weinig nieuwsgierig hoe het er zal uitzien, nadat het geheele gebouw zal zijn verwijderd. We willen slechts een vraag stellen, het antwoord volgt wel: De muur welke grenst aan de garage van de fa. Verbeek wordt deze ook afgebroken? Indien zulks niet het geval is, zal door de verdwijning van dit perceel de situatie nog gekker worden, want die muur komt dan in den weg te staan. Laten we hopen dat de belanghebbenden dit zullen inzien zoodat zij met medewer king van het gemeentebestuur ook aan dit drukke gedeelte een aanblik zullen schep pen welke in deze omgeving past. Maar dan moet er nog heel wat gebeuren, óók aan de perceelen welke nu nog verborgen zijn achter het te sloopen gebouw, maar straks niet bepaald zullen uitblinken in schoonheid. Aanrijding op de Bloemendaalscheweg. We zijn gelukkig niet zoo ver meer af van de tijd dat ook de Bloemendaalscheweg tusschen Overveen en Bloemendaal eens flink onderhanden genomen zal worden, het woidt dan ook hoog tijd, vooral bij vochtig weer, als de wegen glibberig worden, mede door gevallen bladeren, dan is het op die weg bij het passeeren van andere vervoer middelen, zeer gevaarlijk. Geen wonder dat er ook deze week weer een is te boe ken. De heer Z. reed met zijn rijwiel op den Bloemendaalscheweg en werd aangereden door een Katwijker autobus. De jongen be kwam eenige ontvellingen door den val op een ijzeren hek. De politie stelt een onderzoek in, wie in deze straf heeft verdient. OVERVEEN. De fietspaden langs den Zeeweg, De fietspaden langs den Zeeweg verkeeren in een desolaten toestand. Dezen zomer was het zoo, dat het be paald gevaarlijk was, om op sommige plaat sen te rijden. Gevolg is, dat de fietsers op den rijweg komen, met al den last en al het gevaar, dat daaraan verbonden is. Publieke Werken tracht nu de paden te verbeteren en zal ter hoogte van de Haar- lemsche Waterleiding op het middenge deelte een proef-fietspad aanleggen met als deklaag gegranuleerde hoogovenslakken met bitumen als bindmiddel. Als dit stuk goed blijft gedurende den winter, dan ligt het in de bedoeling, om het volgende jaar de paden op deze manier te vernieuwen. Vergadering Bloemendaalsch Bloei. In onze weekagenda stond de vorige week de vergadering van Bloemendaal s Bloei abusievelijk aangekondigd op 7 November, dit moet 14 November zijn; dan houdt de vereeniging Bloemendaal's Bloei in Hotel Van Ouds het Raadhuis te Overveen een openbare vergadering in verband met de Raadhuisbouwplannen. Als spreker treedt op Ir. J. Gratama te Amsterdam, die een lezing zal houden met lichtbeelden over de uitbreiding van Bloemendaal in verband met den bouw van een nieuw Raadhuis. We hopen dat tal van ingezetenen, in zonderheid zij die eenigszins sceptisch te genover de nieuwe plannen staan, deze ver gadering zullen bezoeken. Aanrijding tusschen twee auto's, Za terdagmiddag reden 2 vrachtauto's op den Duinlustweg, bestuurd door v. d. V. te Heemstede en v. R. te Haarlem. De wagen van eerstgenoemde was vrij ernktig be schadigd, het chassis was geheel ontzet, van de andere auto was de as verbogen. De oorzaak van deze aanrijding is ver moedelijk te wijten aan te snel rijden. AERDENHOUT. Aangifte van diefstal. Bij de politie al hier is tweemaal aangifte gedaan dat er op een bouwwerk aan de Zonnebloemlaan een kruiwagen is gestolen. HAARLEM. Bazar. In het nog kort geleden ge bouwde kerkje van den Nederl. Protestan tenbond afd. Haarlem-Noord, wordt Don derdag 15, Vrijdag 16 en Zaterdag 17 Nov., telkens 's middags van 25 en 's avonds van 710 uur een bazar gehouden ten bate der inrichting van het nieuwe kerkje. Op de bazar is een theetent aanwezig benevens verschillende attracties. Haarlemsche Kinder Operette Vereeni ging. - Zondag 18 November a.s. des na middags 2 uur zal de bekende H. K. O. V. wederom een voorstelling geven en wel dit keer met de bedoeling het batig saldo af te staan aan de Haarlemsche Creche. Opgevoerd zal worden de bekende kin deroperette „De Woud-koningin" van Mart. Schuyl, onder de eminente leiding van Mevr. R. van Eden-van Eden en onder regie van den heer Th. Bouwmeester, terwijl de muzikale verzorging is in handen van Mej. Rie Schouten. Wanneer wij over de schitterende op voeringen in het voorjaar van „Jantje in Modderstad" door deze Kinder-operette Vereeniging in herinnering brengen dan ge- looven wij met zekerheid te kunnen zeg gen dat onze kinderen en ons zelf niet minder wederom een hoogst genoeglijke middag bereid wordt, een middag van be schaafde zang en uitmuntend spel zooals wij dat van de H. K. O. V. gewend ge worden zijn. Wanneer wij verder nog kunnen vertel len dat voor de opvoeringen van de Woud koningin de welwillende medewerking is verkregen van eenige dames en heeren van de Haarlemsche Tooneelvereeniging (H. T.) en de uit vorige uitvoeringen bekende Heer W. G. Weijer Jr. uit Aerdenhout wederom toegezegd heeft de aanwezigen een half uurtje met zijn schitterende goocheltoeren bezig te houden, dan behoeft het zeker geen nader betoog dat tijdige plaatsbespreking van Maandag 12 Nov. af aan den Schouwburg zeer aan te bevelen is. Bij de vorige opvoeringen van den H. K. O. V. was de toeloop van publiek zoo groot dat velen teleurgesteld moesten worden. Tijdens de pauze zal, evenals voorheen, in de foyer door de kinderen gevischt kun nen worden, waarbij ze dan de kans hebben voor één dubbeltje iets moois of aardigs op te hengelen. Alles bij elkaar dus een hoogst aangena me middag voor een sympathiek doel.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2