'an W. VAN AMERONGEN G.Azn. WEEK-AGENDA PLAATSELIJK NIEUWS b£- Aerdenhout, Zandvoortschel. 169, Tel. 26473 UITGAAN VAN HIER EN DAAR KERK-AGENDA Otto V Alom in Haarlem en Omstreken kunt U Uw levensmiddelen en Comestibles koopen bij Geeft ons Uw Villa tot Verkoop of tot Verhuur in opdracht* PLAAT BOE LAATSTE FILIAAL Het succes kan 'Éet uitblijven. Gebr. Corns. L.en Hendrik Kwak Hzn. Kantoor: AERDENHOUT. Gevonden Voorwerpen. BURGERLIJKE STAND. BIJVOE Voor de is Bernai Kleve Hedenavond. Stadsschouwburg. Heeft Constance gelijk? 8 uur. Zondag 2 December. Stadsschouwburg. Jeugdmatinee. ,,Een zomerzot heid". n.m. 2 uur. 's Avonds 8 uur ,,De sterkste liefde". Schouwburg Jansweg. St. Nicolaasfeest. n.m, 2 tot 5 uur. Maandag 3 December. Stadsschouwb. Abonnementsvoorstelling (blauwe kaart) 3e serie. Woensdag 5 December. Hotel „Vreeburg". Groot St. Nicolaasfeest, n.m. 3 u. drinken. Tante Mies, kunnen we om vijf uur eten?" „ik zal er voor zorgen, waarde zwager", ant woordde tante Mies met stemmig gelaat en neer geslagen oogleden, waarachter de deftig aange sproken „zwager' een paar guitig tintelende oogen wist, die bang waren hun vroolijke schittering te iconen, want zij zouden de verrassing der ouderen kunnen verraden. Loes, het oudste meisje, keek van den een naar den ander. Het voor indrukken vatbare meisje voelde, dat er iets gaande was, vaders mondhoe ken trilden zoo gek en tante Mies deed zoo stem mig, niets tante Mies-achtig. Een gedachte pakte haar, zou....? Stil, niets zeggen, 't was Sint Nicolaas. Toen vader de kamer uit was, vroeg Loes: „Tante Mies, mag „ik" de tafel dekken?" Tante Mies keek verbaasd, maar Loes had meer invallen, dus knikte zij toestemmend. „Maar dan mogen jelui geen van allen binnen komen, behalve Geesje, vóórdat het eten is op gedaan". „Kind, wat wil^je toch?" „Sst, 't is Sint Nicolaas". Hoofdschuddend ging tante Mies zich wijden aan verdere huishoudelijke plichten. Even later stak Loes haar hoofd om de keu kendeur. „Is u hier, tante? Ik mag wel even uit win kelen". „Op tijd thuis, hoor". ,,En of Er volgde een middag vol geheimzinnigheden, tante Mies was op de kinderkamer met de klein tjes bezig, broer had zich opgesloten op z'n ka mertje, Loes hield fluisterende gesprekken met de meisjes in de keuken of was druk bezig in de eetkamer, om de tafel feestelijk te versieren met bloemen, die zij ongemerkt had binnengeloodst. Vooral moeoer's plaats en moeder's stoel. Toen zij daarmede bezig was, met de uiterste zorg en grootste toewijding, stond zij even angstig stil; als haar vermoeden alleen eens het gevolg was van haar eigen groot verlangen, als vader straks eens zonder moeder thuis kwam? Maar neen, waarom kon zij niet goed zeggen, maar zij was er van overtuigd, dat moeder bij het middageten zou zijn en den Sint Nicolaas-avond met hen zou vieren al was het alleen maar omdat moeder moeder was. De afspraak met tante Mies was, dat zij alle maal tegen vier uur in de huiskamer bij elkander zouden zijn om een kopje thee te drinken. Vader zou dan ook wel terug zijn of dadelijk komen. Zoo zaten zij aan om dien tijd in de gezellig schemer gehouden kamer bij den zingenden water ketel en het vroolijk lichtende theelichtje. De kleintjes vertelden Bob, den hond, van allerlei over Sint Nicolaas, wat hij met aandachtige snuit geduldig aanhoorde, zoo nu en dan maaiende met z'n lange poot, als hij het woord „koekje" meende te verstaan; de grooteren hadden het zich gemakkelijk gemaakt. Loes luisterde scherp naar de geluiden van bui ten, wat broer deed vragen of zij nu al het paard van Sint Nicolaas dacht te hooren. ,,'t Is nog te vroeg, zusje", plaagde hij. Een auto toeterde. Daar is vader", riep Loes, opspringend. „Och kind, hij is niet met de auto weg", zei broer. „Toch is het vader...." Ja, waarlijk, de auto hield voor het huis stil. Zij keken elkander aan, de kleintjes lieten den hond in den steek, of de hond de kleintjes want hij rende plotseling naar de kamerdeur, waar hij mei scheeven kop bleef luisteren. De voordeur ging open, maar geen geluid van stemmen drong naar binnen door, tenminste niet tot de menschen. Bob's staar begon geweldig te zwaaien en hij jankte zacht. Daar ging de deur open en op den drempel stond.... moeder met gelukkigen glimlach op haar nog wat bleek geaat. Achter haar vader, die wilde zeggen', „met de groeten van Sint Nicolaas", maar het niet kon Dat was een vreugde, moeder werd in triomf naai een gemakkelijken stoel geleid en als een prinses bediend. Ongemerkt was Loes de kamer uitgegaan en vóór dat zij door de anderen gemist werd, werden de suite-deuien opengeschoven en vroeg haar hel der stemmetje, gemaakt-deftig maar verdacht tril lend, „mag ik de familie aan tafel noodigen?" „Moeder, uw arm, vader, mag ik dat doen als oudste?" Vóór hen stond een met bloemen feestelijk versierde tafel, waarop dampende schalen tot aan zitten noodden. Achter moeder's gewone plaats was tegen den muur tusschen bloemen een schild' gehangen, waar op met sierlijke letters stond geschreven: „Ons mooiste Sint Nicolaasgeschenk". BLOEMENDAAL. Afd. Bloemendaal v. d. Volksbond. de afd. B'oemendaal van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik houdt een vergadering op Vrijdag 30 November a.s., 's avonds 8 uur, in Hotel „Vree burg". i II Reeds bekend Haarlem: Zijlweg 82 Telef. 12519 Gr. Houtstr. 189. 13421 Wagenweg 104 10780 Kleverparkweg 83 13387 Bloemendaal: Bloemend.weg 18 22473 Heemstede: Bronsteeweg 5 28168 Alle perceelen worden vermeld in onze Woninggids, die naar het koopkrachtigste publiek in Nederland verzonden wordt. Geheel gratis adverteeren wij voor U in dag- en weekbladen. Wendt U tot; „HEEMSTEDE's WONINGBUREAU" Oosterduinweg, Telef. 26226, Tramh. Aerdenhout. Vraagt onze geïllustreerde Woninggids, gratis verkrijgbaar. De punten van behandeling zijn: Notulen der vorige vergadering. Ingekomen stuk ken. Benoeming van eene Commissie voor het na zien der Rekening en Verantwoording van den Penningmeester over het jaar 1928. Vaststellen van een Begrooting voor het volgend jaar. Mededee- lingen betreffende Handwerkcursussen. Bazar-opbrengst Geref. Kerk. Wij deelen ter loops meae dat de gehouden bazar in de Gere formeerde Kerk aan den Vijverweg een bruto- opbrengst heeft bereikt van 1835. Dit bedrag is door vrijwillige giften verhoogd tot 2000.—. BEDRIJFSECONOMIE. Naar men ons mededeelde is de Heer H. B. W. Weyland Lid van de Nederlandsche Unie van Accountants te Bloemendaal van voornemen een eursus van 12 cursorische voordrachten te geven over enkele onderwerpen met betrekking tot de Bedrijfseconomie. In verband hiermede hebben wij ons tot den Heer Weylana gewend, met het verzoek ons1 te willen mededeelen of een en ander inderdaad juist is. Naar aanleiding van dit verzoek deelde de Heer Weyland ons mede, dat hij inderdaad het plan heeft opgevat zulk een cursus speciaal voor be langstellenden in Bloemendaal en Omsreken te geven. In twee series voordrachten zullen achtereen volgens in verband met zijn onderwerp eenige be schouwingen worden gegeven over Productie-on dernemingen en Banken. Achtereenvolgens ligt het in zijne bedoeling met betrekking tot de productie-ondernemingen een zevental cursorische voordrachten te geven over: a. De onderneming en de Ondernemer. b. De onderneming en het Kapitaal. c. De onderneming en de Winst. d. De onderneming en de Balans. e. De onderneming en het Crediet. f. De onderneming en de Uitbreiding, g. De onderneming en de Reorganisatie. Met betrekking tot de Banken zullen door hem en een vijftal voordrachten achtereenvolgens wor den behandeld: a. Organisatie van het Bankwezen. b. Economische beteekenis van het Bankwezen. c. Kapitaal en Financiering van het Bankwezen. d. Boekhouding en Balans van het Bankwezen. e. Groepeering van het Bankwezen. Bij voldoende deelname zullen de cursussen ge geven worden in Hotel Duin en Daal te Bloemen daal. Bij een deelname van ten minste 10 deelne mers zal het inschrijfgeld 75.per deelnemer bedragen, terwijl bij een deelname van ten minste 20 personen het inschrijfgeld op 50.per deel nemer kan worden gesteld. De inschrijving is opengesteld tot 1 Januari 1929 bij de firma Grammé en Eikelenboom, Boekhan delaren te Bloemendaal. De data der voordrachten zullen nog nader worden bekend' gemaakt. Waar de bedrijfseconomie in de laatste jaren een voorwerp van bijzondere studie in diverse krin gen is geworden, behoeft hier op het belang van zulk een cursus niet te worden gewezen. Even- tueele vragen en opmerkingen over de verschil lende voordrachten kunnen door de inschrijvers (sters) schriftelijk worden gesteld en zullen door den Heer Weyland op een specialen avond' wor den beantwoord, indien daartoe aanleiding be staat. In het algemeen zullen de voordrachten zich aansluiten op het diploma H.B.S. 5-jarigen cursus in het gewone practijk diploma boekhouden. Chr. Nat, Werkmansbond» In een ge houden vergadering van de afd. Bloemen daal van den Chr. Nat. Werkmansbond, werd op voorstel van den voorzitter, den heer G. Höffechlag, besloten tot oprichting van een Centraal Inkoop Bureau. Doel de zer oprichting is, aan de leden brood, krui denierswaren enz. te leveren tegen geredu- ceerden prijs. Met een der grootste bakite- rijen te Haarlem is reeds een overeenkomst gesloten. Met een groote kruideniersfirma is men in onderhandeling. Niet alleen leden der afdeeling kunnen 'hiervan profiteeren, maar ook zij, die niet aangesloten zijn. OVER VEEN. „Ons Huis". De jaarvergadering van de Coöp. Bouwvereeniging „Ons Huis", gehouden in Café „Ruimzicht", alhier, was flink bezocht. De secretaris, de heer H. J, Keizer bracht het jaarverslag uit over het afgeloopen vereenigings- jaar. Dit verslag was geheel op rijm en verwierf door zijn humoristische vorm, veel bijval. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Barten, bleek, dat de finantieelle toe stand der vereeniging zeer gunstig is. De controle commissie, bestaande uit de heeren Vermeulen en Schutte, vonden de bescheiden van den penning meester in de beste orde. De aftredende bestuurs leden, de heeren Keyzer en Wil'lebrord werden bij acclamatie herkozen. De vaste controlecommissie werd door het af treden van den heer Schutte, aangevuld door de verkiezing van den heer J. Wassink. Door het be stuur werd medegedeeld, dat de vereeniging door den gunstigen stand der finantiën in staat is, den leden een week vrijdom van huur toe te staan (Kerstweek). Verder werd besloten, om aan 3 leden toe te staan, met het einde van 't jaar hun huis uit 'te koopen. Tenslotte werd het voorstel van het bestuur, om de Statuten, in verband met de nieuwe coö- peratiewet te wijzigen, met algemeene stemmen aangenomen. Aanrijding. Op den Bloemendaalscheweg te genover het postkantoor had een aanrijding plaats die wel zonder persoonlijke ongelukken afliep, maar niettemin vrij ernstig mag genoemd worden. Voor het perceel van bakker Snel stond een bespannen voertuig. Uit de richting Aerdenhout kwam een vrachtauto die tamelijk snel voorbij „Snel" reed, passeerde het voertuig natuurlijk links, doch een auto welke voor den winkel van C. van Maren stond, wilde juist draaien en zoo snel kon de vrachtauto-chauffeur niet meer remmen om een botsing te voorkomen. De luxe auto van den heer Van Maren werd ernstig beschadigd, maar daarbij bleef het. Termen voor proces-verbaal waren er voor den noodwendigen aanrijder niet. HAARLEM. De Haarlemsche Kinder Operette Vereeniging. Zooals te verwachten was en dan ook na iedere geslaagde uitvoering gebeurt, is de toeloop van jongelui die zich bij de H.K.O.V. wenschen aan te sluiten, na de schitterende opvoeringen van „de Wouükoningin weer zeer groot geweest. Het bestuur verzocht ons nu er op attent te willen maken dat alleen kinderen tot circa 15 jaar als lid kunnen worden aangenomen en dat zij zich hier voor hebben aan te melden bij Mevr. R. van Leden-van Eeden, Spaarne 38. Het bestuur der H.K.O.V. die, zooals bekend onder leiding van Mevr. van Eeden uitsluitend voor liefdadige doel einden kinder operette-voorstellingen geeft, is op deze week gehouden vergadering samengesteld als volgt: Joh. M. Schmidt, voorz. J. van Eeden, Vice- Voorz. Mej. M. Mulder, Heerenweg 297, Secre taresse Mej, Rerink van Cheribon, Penningm.esse, teresse. Mevr. C. Schmidt-Nuister, 2e Penningmesse. Mevr. Wintershoven-Wijt, Commissaresse. Mevr, R. van Eed%m-van Eeden, Directrice en den heer Theo Bouwmeeser, Regiseur, Mej. M. Schouten, muzikale begeleiding. St. Nicolaas in Rembrandt. Blijkens een ad vertentie in dit nummer zal St. Nicolaas' 1 en 5 December een bezoek brengen aan bet Rembrand- Theater; er is een speciaal programma samenge steld. Een goochelaar, buikspreker en danseresjes zul len optreden. Voorts zal de sprookjesfilm „Het dappere snijdertje" vertoond worden. St. Nicolaasfeest Schouwburg Jansweg. Het bestuur van de Bestuurders vereeniging „Haarlem sche Woningstichting" en de tooneelvereen. „Her man Heijermans" zullen op Zondagmiddag 2 De cember a.s. van 2 tot 5 uur, een groot St. Nico laasfeest organiseeren in den Schouwburg Jansweg. Onder leiding van mej. Eva Jansen zal «en kin derspel uitgevoerd worden in 2 bedrijven „De Woudfee" en voorts nog een vroolijk sprookje „De Bremer-stadmuzikanten", Tevens zullen nog eenige aardige kinderfilms vertoond worden. „Een avontuur van een Ameri- kaansche jongen". Ter uitreiking van -versnape ringen enz. zullen St. Nicolaas en Zwarte Piet zelf aanwezig zijn. ALS DE NATUURKRACHTEN ZICH DOEN GELDEN Het vreeselijk gebeuren deze week onder de kust van onze gemeente, als gevolg van de, als1 t ware, ontketende natuurkrachten, heeft weer eens doen zien hoe nietig de mensch, hoe abso luut onmachtig hij is tegenover het bandelooze geweld der woedende elementen. Ondanks de vele wonderen der techniek, door den mensch uit- geforscht en tot een ongekende hoogte opgevoerd; ondanks het feit, dat de mensch zich vaak zoo alles overheerschend meent en waant; on<lanks het feit, dat de moderne mensch de beschikking heeft over de middelen etc. door de hooge wetenschap ge wrocht.... kon het deze week gebeuren, dat op enkele honderden meters van onze kust', vèr bin nen het tot Bloemendaal behoorend territoriale watergebied, een machtig schip verging.met man en muis! De vele honderden meelijdende en de waar schijnlijk vele duizenden nieuwsgierigen op-sensa- tiebelusten aie zich te midden van de woedende natuurkrachten aan het zeestrand of op de dui nen bevonden, hebben het kunnen en moeten aan schouwen, hoe de macht van de ontketende na tuurelementen alles-overheerschend is. En wij zijn er zeker van, dat groot het getal toeschouwers is geweest, die stille waren en tot kinderlijke eer bied gedwongen werden tegenover de ontzettende natuurmachten. Helaas! Met een oprecht gevoel van walging is er óók in groote en kleine dagbla den melding gemaakt moeten worden van het scherpe contrast, dat binnen een kring van enkele honderden meters, waarneembaar was. Immers, terwijl allen in de veronderstelling waren, dat daar op het wrak van de „Salento" te midden van de door den orkaan opgezweepte, alles over donderende golven, twintig of dertig menschen met den dood worstelden.... in de laatste oogen- blikken van hun leven stellig in zalige gedachten toefaen bij hunne geliefdenouders, vrouwen en kinderen; terwijl dat vreeselijke drama zich voltrok op nog geen gezichtsafstand.... maakte men pret en jool, gichelde, lachte en flirte men aan den duinenrand.Waaraan velen, gelukkig! zich geërgerd hebben. Welke moet wel de moraal zijn geweest? Er is over deze onzettende zeeramp reeds zoo veel geschreven, dat wij ons ontlast mogen ach- tën, daarover nog iets te schrijven. Het is wel licht de geweldigste ramp welke ooit binnen onze gemeente zich voltrok, Er is aldus verzekert men gedaan wat mogelijk was; het menschelijk- kunnen van de Reddingsbrigades werd zelfs over- roffen! Hulde! Hulde, hulde aan die mannen, die hun leven waagden ter wille van de ongelukkige schipbreukelingen. Men heeft ons gevraagd, of het mogelijk ware geweest, dat onze gemeentelijke autoriteiten, i.q. de Burgemeester, onmiddellijk, een paar uren na de sranding van de „Salento", assistentie requreerde van één of twee groote slcepbooten uit Amsterdam of Rotterdam, ten einde van uit zee lijnen op het wrak te schieten en die daarna over te brengen naar het strand. Wij kunnen daarop niet antwoorden.... zijn on bevoegd. Wij merken slechts op, dat overal langs heel de kust van Holland, schepen in nood verkeerden of ieder oogenblik hulp kon worden ingeroepen. Critiek is1 zoo gemakkelijk! Maar bedenken wij, dat vooral bij gevallen als deze week zich voor deden, nog immer „de beste stuurlui aan wal staan ....en daar ook maar liever blijven!" Op een ding willen wij echter wijzen. Het is velen opgevallen, dat in de politiepost aan het einde van den Zeeweg, vuur of vonk was, ter verwarming voor de op post zijnde politie-agenten. Daarin had voorzien kunnen worden! Tenslotte zijn wij er deze week voor de zoo- veegste maal aan herinnerd, dat ons Holland „ont worsteld is aan de baren". Water en nog eens wa ter. overal overstroomingen. Als de natuurkrachten zich doen gelden, dan. buigen wij eerbiedig het hoofd en zijn stille!! 75-jarig bestaan D. Bolle, Rotterdam. De bekende uitgeversfirma D. Bolle, te Rot terdam, die wel de bekendste van ons land mag genoemd worden, bestaat thans 75 jaar Ter gelegenheid 'van dit jubileum biedt zij een ieder die zich vóór 30 Nov. als gratis abonné van hun St. Nicolaascourant aan geeft, gratis gebonden boeken ten geschen ke aan. Toezending van een visitekaartje met adres is voldoende. Een royaler aanbod is dunikt ons niet mo gelijk! Terug te bekomen bij: School Tinholt, de Ge nestetweg Bloemendaal, een sigarenpijpje; Kennel Haarlem, Wilhelm'inalaan O verveen, een haze windhond; J. Ende, Terhoffsteedeweg 3 Overveen een 2-meter duimstok; van der Leij, Bosch en Duinlaan 12 Bloemendaal, eert jutezak met aard appelen; Mud-de, Alb. Thijmlaan 46 Bloemendaal, een stormlantaarn; K. van Kessel, Ramp'laan 192 Haarlem, een tennisbal; B. Kuurstra, Zcvidertuin- dorplaan 30 Haarlem, een R.K. kerkboekje; Por tier Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort, tessn huis sleutel; B. v. d. Raaïd, LeidschevaarL 1140 Voge lenzang, een rijwielbelastingmerk 1928, juff. van Dieren Bijvoet, Huize Duinrust te Overveen, een zakschaartje; van Aart, Zandvoortschelaan 195 Zandvoort, een jonge poes; Cassee, Bloemendaal scheweg 19 Bloemendaal, een huissleutel en een schooletui; G. v. Mourik, Duinlustweg 40 Over een, een etui met schrijfbehoeften; van Dijk, Kerkplein 2 Bloemendaal, een vulpen; G. L. van Dam, Gen. Bothastraat 38 Haarlem, een wasdoe ken zeiltje z.g. hoes; aan de politiepost te Aerden hout, een hondengareeltje en een actetasch. Bevallen: T. de Jong-v. Blitterswijk d. Ondertrouwd: P. J. van Veldhuijsen en A, de Vries. Getrouwd: H. A. Phil'ipsen en A. C. Din- gerdis; E. Kist en M. Nap. Overleden: M. Naerebout, 68 jaar, over leden te Haarlem. Aanstaanden Zondag. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE: v.m. 10 uur: en n.m. 5 uur, Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Ma- ranathav.m. 10 uur, mej. C, E. te Lintrum, Theol. cand. te Leiden. Donderdag 6 Dec. 's avonds 8 uur Ds. J. C. van Dijk, bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK: v.m. 10 uur, Ds. Joh. C. Brussaard. Namidd. 5 uur, dezelfde. NED. PROTESTANTENBOND afd. Bloemendaal, v.m. 10.30 uur Ds. J. G. Frerichs te Zaandam. VRIJE KATHOLIEKE KERK: v.m. 10 uur, H. Mis. 's Avonds 8 uur Vesper en Lof. Woensdag v.m. 7.30 uur, Stille Mis. Woensdagavond 8 uur Lof. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE: v.m. 10 uur Ds. J. D. J. Idenburg, en. predikant te Heemstede. PR 1 Gistermidc lingsoord vai lighalterrein door den voc Z. K H. Pj Tegen 12 i aangekomen, huize van dc van het Roe van Berkhoi alhier, terwij werd onderg Fa. J. G. V Circa 3 uu: „I di dc d; w In V A ,,Een reis en sneltrein kelijke en ai kleinigheid het vroeger uitgegaan, d in 44 dagen die nooit te heeft de joi wezen. Het was I ne te reizen, gebruik mal auto, en op zonder buite de wereld in tijd, dien Ph volbrengen, teressante ei dingen, waa stukken van pend als hij i hij overal o ken, zoodat nemende afl ruim voorzie Borstplaat e bonbons, fijne F: Heden ontv; Pruimedantei Abrikozen Zalm Sardines Ananas Groot blik F Nieuwe Sten en p Verder alle s< tegen de mei F Aan BERNARD Kleverparkwe e <x> .SF c/5 '<3 <d cd o r* hoek P H cd 03 Tele JZ cd o vindt U e< S_ q) ring Sigari O 10, 25, 50 o s_ mede mot .E? kisten. Gr 'EL SIG s. cd cd in speciale S_ o en.een pn o ROOK

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2