Plaatselijk nieuws UITGAAN KERK-AGENDA K. SLi H. g m. BURGERLIJKE S1 AND. Uevonden Voorwerpen. De financ ADVERT Zandvoo Vc Orthopa* P. H. BRU EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. Niemant soo wijs, of hij kan falen. MAANDAG, Men heeft groote kunst van doen, om de narren te voldoen. riNSDAG. Hoe edeler hert, hoe buygsamer hals. WOENSDAG. Van 't onkruyt dient niet het loof alleen maar de wortel uytgetogen. DONDERDAG. Die lae'gh blijft, kan niet hart vallen. VRIJDAG. Beter Iaat, dan nooit. ZATERDAG. Eind goed, al goed. BLOEMENDAAL. Vergadering Bloemenendaal's Bloei. De aangekondigde vergadering van „Bloe- niendaal s Bioei" welke Woensdag in Rusthoewerd gehouden was zeer be- ranlgijk. Geen wonder dan ook dat de zaal geheel was gevuld met belangstellen den, want 'het onderwerp dat werd ge houden was niet aileen een leerrijke lezing maar tevens een politiek onderwerp; waarin werd aangetoond hoe de gemeente Haarlem betreurenswaardige plannen koestert van 3 millioen M2. duingron'd te annexeeren langs de prise d'eau van haar waterleiding. De voorzitter herdacht met enkele woorden den vorigen voorzitter der ver- eeniging, wijlen Mr. D. E. Lioni. Tot bestuursleden werden herbenoemd da Let: an Baaxman en Van Beusekom, ter wijl in de vacature Wildervanck de Blé- court werd benoemd de 'heer C. W. de Visser. Het 'bestuur werd uitgebreid met een inwoner van Aerdenhout, den heer Mr. Th. Westerwout. Er zal nog worden ge tracht om enkele personen uit die omge ving te viniden, die een bestuursfunctie willen aanvaarden, om het contact tus- schen de deeien der gemeente steviger te maken. Voor Vogelenzang zal het bestuur in cv..za.fc.-a richting werkzaam zijn. De vereeniging telt op het oogenblik 168 leden, ev-ena'ls in het begin van het vorig jaar. Na deze huishoudelijke bijeenkomst be gon een openbare vergadering, waar Dr. Jac. P. Thijsse een lezing met lichtbeelden hield over: ,,De duinen en de waterlei ding". De Voorzitter Mr. Thijsse heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom inzon derheid de verschillende autoriteiten die aan de uitnoodiging hadden gehoor ge geven. Wij merkten onder de aanwezigen o.a. op den Burgemeester, J'hr. A. Bas Backer, de beide wethouders, enkele raadsleden, den gemeente-architect en het hoofd der Gni. waterleiding, den heer Jongepier, De 'heer Thijsse begon met op te komen tegen plannen van Haarlem, die voor hem als een donderslag kwamen aan den hel deren hemel. Jac. v. Lennep heeft 60 jaar geleden goed werk gedaan met Amsterdam een duinwaterleiding te geven. Ongeveer 30 jaren geleden is Haarlem ook begonnen met te gaan zuigen aan onze duinen, maar het was niet een onschuldig zuigen van een 'baby. Maar waar andere gemeenten door on dervinding geleerd andere wegen zijn ge gaan, is Haarlem voortgegaan op ouder- wetsche wijze bovengrondsch water te bi ijven onttrekken aan onze duinen, waar door deze op duur in een woestijn zullen veranderen. Amsterdam is op tijd diep water gaan winnen. Uit den vijver van Thijsse s Hof blijkt, dat door deze wijze van winning de waterstand niet daalt. Spreker gaf daarna aan hoe onze géologische jonge duinen zijn ontstaan. Spreker ziet in onze duinen van Sluit tot Rottum eenmaal een nationaal bezit. Odk met het oog hierop moeten we ze voor uitdrogen bewaren. Hierna werd in een reeks van lantaarn plaatjes duidelijk gemaakt de gevolgen van dat onttrekken van bovengrondsch water. Evenals de voorzitter wil spreker de za ken in het groot zien, dus als Nederlander, Het gioote, goede Amsterdam geeft den uitweg aan en wel: het rivierwater. De Rijn voert onnoemelijke voorraden aan uit heel West-Europa. Hiernaast water uit de Vecht en de Loosdrechtsche plassen. Spreker vindt het de moeite waard om in deze zaak de trom te roeren en zou wenschen met wat de oude Romeinen de den: een gewestelijke waterleiding uit onze rivieren. En zoo kunnen we ook hierin weer zien dat er niets nieuws on der de zon is. (Applaus). Hierna volgde nog een geanimeerde ge dachten wisseling. Ernstig fietsongeluk. Op den Brede- rodeweg nabij Hotel Zomerzorg viel een wielrijder door het breken van de voor vork zoo ernstig dat hij ernstig aan het 'hoofd werd gewond. Door een voorbijrij dende auto werd de gewonde naar een dokter gebracht om verbonden te worden. Naam en adres van den gekwetsten zijn onbekend gebleven. Door een plantsoen arbeider is het gebroken rijwiel aan het politiebureau te Overveen gedeponeerd: het wordt ter beschikking van den eige naar gehouden. Het 80-jarig bestaan van het Prov, Zie kenhuis. Het Provinciaal Ziekenhuis al hier werd in Juni 1849 in gebruik genomen. Het is dus weldra 80 jaar geleden, dat daar met de krankzinnigenverpleging voor rekening der provincie Noord-Holland een 'begin gemaakt werd. In den loop der jaren is de inrichting belangrijk uitgebreid, zoodat het nu een van de grootste ziekenhuizen in ons land is. Omdat het 75-jarig feest gevierd is, zal het 80-jarig bestaan zeker wel zonder of- ficieele herdenking voorbijgaan. Begin van brand. Het is te begrijpen dat de snerpende koüde winter met alle ten dienste staande middelen uit de wo ningen wordt verdreven, door zoo lustig mogelijk haard of kachel te laten branden, dat het echter brandgevaar bevordert is ontegenzeggelijk. Zoo melden we twee ge vallen van beginbranden. Eén Dinsdag avond aan den Potgieterweg, waar bij een familie de haard zoo fel werd gestookt dat de houten vloer er omheen vlam vatte. Door het dooven van het haardvuur en het maken van een gat in den vloer werd er ger voorkomen. En een begin van brand had Donderdag avond plaats aan den Jozef Israëlsweg waar een schoorsteenbalk vlam vatte door het hard stoken van een haard. De Vrij willige Brandweer die in minder dan geen tijd (dank zij het nieuwe alarm-systeem) ter plaatse aanwezig was trad onmiddel lijk handelend op, waarna het gevaar was geweken. De motorbrandspuit deed geen dienst. Gymnastiek-uitvoering B. G. V. De telkenjare terugkeerenende uitvoeringen van de B. G. V. vinden thans plaats, d.w.z. de eerste werd de vorige week Zaterdag gehouden in „Vreeburg" en de tweede wordt hedenavond gehouden. De zaal was Zaterdag in „Vreeburg" goed bezet toen: de directeur de heer Beets zijn „schare" volgens de correcte orde en regelmaat voor het voetlicht plaatste. Na den precies op tijd ingezetten op- marsch van alle deelnemenden, heette voorzitter Pronlk alle aanwezigen we.ixom. kom. Op vlotte wijze, dank zij ook de ijverige en 'kwieke toestelcommissie, werd vervol gens het nog uit 14 nummers bestaande programma afgewerkt, waarbij men steeds kon constateeren, dat de leider zijn discipelen 'heeft gewend aan een pittigen pas. Verder is bij de samenstelling van het programma terdege rekening gehou den met de alzijdigheid, terwijl de ver schillende stroomingen en opvattingen in de lichamelijke opvoeding in de nummers waren verwerkt. Bij het adspirantenjwerk viel weer veel te waardeeren. Zoo was het laagbrug tur nen der meisjes goed van samenstelling en uitvoering. Ook dat, wat door de meisjes op en over de Zweedsche banken te zien werd gegeven, was correct, zoowel de rekkings oefeningen, de rompoefeningen, als de oefeningen in het voortbewegen over de latten. De damesafdeeling weerde zich als steedss weer flink, want voor haar waren vijf nummers ingeruimd. Het 2de en 3de gelid traden op aan brug en horizontale ladder, waarbij voor een goede opklim ming in oefenstof werd zorg gedragen. Het geheele programma liep verder vlot van stapel en zeer tot tevredenheid van het publiek. We wenschen de B.G.V. ook hedenavond een goed succes toe. IJswedstrijden. Donderdagmiddag werd op de ijsbaan in „Duin en Daal" voor kinderen van leden der ijsclub wedstrijden gehouden. De uitslag whs: Schoonrijden Leerlingen Middelb. School, le pr. Piet Gunning, 2e pr. Frans Bakkert, 3e pr. Paul Anspach. Jongedames: le prijs Netteke Veldman, 2e pr. Eva Veldman, 3e pr. Liesbeth Ha- velaar. Paren: le pr. C. v. d. Mandele en K. v. Panhuys, 2e pr. R. T. Bakker en Z. Zegers Veecken, 3e pr. P. Anspach en L. Lioni. Leerlingen L. S.le pr. R. Valkenburg, 2e prijs L. Roodenburg, 3e prijs J. van IJzerloo. Meisjes: le prijs E. v. IJzerloo, 2e pr. R. Verdam, 3e pr. G. Berzé. Kunstrijden: le prijs W. v. d. Mandele, 2e pr. G. v. d. Mandele, 3e pr. IT. v d. Brandeler, 4e pr. P. Gunning. Ijs en weder dienende heden wedstrijden voor paren en enkelen, leden der ijsclub „Duin en Daal". De jury bestaat uit de dames v. a. MandeleVermeer, Klashorst Verbeek en de heer Th. J. v. 't Lam. OVERVEEN. Personalia. Tot typist 'bij de afd. Pu blieke Werken alhier is door B. en W. be noemd de heer A. Docter alhier. Aangehouden. Vrijdagavond werden 2 jongens resp. 10 en 12 jaar oud, door de politie aangehouden die zich hadden schuldig gemaakt aan het wegnemen van een paar chocoladereepen uit den winkel van Franken. Na een ernstige reprimande werden de veelbelovende boys weer naar hun ouders teruggebracht. HET BROUWERSKOLKJE. Een idylisch plekje, óók voor ijsvermaak. Wie de laatste paar weken het genoe gen had de ijspret op het Brouwerskolkje gade te slaan moet onder de bekoring van dat idylisch plekje in onze gemeente ge komen zijn. Wél in geheel anderen vorm dan in den Zomer maar niet minder een stukje „sprookjesland". Weggedoken ach ter een gedeelte duinrand met op den ach tergrond majestieuze woudreuzen in win tertooi; en aan de Oostzijde overgaande in een strookje vlak land, vlak bij den publieken weg. Daar op dien grooten vij ver, heerlijk' beschermd voor een al te sterken wind, krioelt het gestaag van klein en groot, die alle genieten van het ijsver maak. Een uitgezocht plekje, waarbij te vertoeven een voorrecht is. Er is reeds volop genoten van 'het schaatsenrijden, dat, onder de oogen van „Hermandat", op een zoo weinig gevaarlijk plekje naar hartelust kan worden beoefend en waar kinderen vooral veilig zijn. Dat Brouwerskolk,e maakt een onaf scheidelijk deel uit van onze gemeente" en, al zal in de naaste toekomst misschien eenige verandering brengen bij en rondom het kolkje, de vijver zelf, blijve gehand haafd. Dr. Borms in het Kennemer Lyceum. Woensdagmorgen bracht de Vlaam- sche activist, Dr. A. Borms, een bezoek aan het Kennemer Lyceum, waar hij tot de leerlingen een toespraak hield over de Vlaamsche zaak. Eerst hield de rector van het Kennemer Lyceum, Dr. A. De Vlette, een inleiding waarin hij gewaagde van ons verleden en den toen door ons gevoerden strijd voor vrijheid in de 16e eeuw. Spr. meende dat wij dat verleden t'hans vergeten zijn. De 16e eeuwsChe strijders zijn schiedenis ge worden, Wij zijn oud geworden en ont wend aan gevoelens van taalbewustzijn en volksbewustzijn. Dit is mede een ge volg van onze kleinheid, vond dr. de Vlet ter. Spr. prees het in Dr. Borms, dat hij steeds op zijn post is blijven staan, „rustig te midden van de baren". „Dit is", zeide spr. „vooral uw grootheid". En tot de leer lingen zeide Dr. De Vletter, met een her innering aan den Zuid-Afrikaanschen oor log: „Het is een groot moment voor jullie, „generaal" Borms te zien en te hooren." Dr. Borms, 'die bij zijn binnenkomen van de aula door allen scande en met eerbie dig zwijgen ontvangen was, 'hield vervol gens een geestdriftige toespraak, waarin hij verhaalde van zijn strijd voor de Vlaam sche zaak en ook de verdiensten van Al- bert Rodenbach, die de Vlaamsche stu dentenbeweging in 'hét leven riep, huldig de. Spr. was verheugd, hier voor de bloem der Nederlandsche jeugd te staan, „want gij kunt aldus Dr. Borms, „veel voor ons doen, met uw genegenheid voor Vlaande ren. Spreek Nederlandsch op uwe reizen, ook en vooral in het verfranschte Brussel". Spr. eindigde met een „Leve Vlaande ren! Heilgroet aan Nederland!" Een donderend applaus klonk hierna, w aarna de 'heer Jos. de Clercq „De Vlaam sche Leeuw" inzette, dat spoedig door allen werd medegezongen, waarna ook door allen -Rodenbach's „Klokke Roeland" gezongen werd. Tot slot werden, op verzoek van Dr. Borms, de twee eerste verzen van het „Wilhelmus" gezongen, waarna Dr. Borms, onder luid applaus der leerlingen de aula verliet. AERDENHOITT. Een adres aan den Raad. Aan den Raad der gemeente Bloemendaal is door bewoners van (het villapark „Oosterduin" te Aerdenhout een brief gezonden, waarin zij o.a. mededeelen, dat 'het hun ter oore gekomen is, dat plannen beraamd worden tot het bouwen van een manége in ge noemd villapark. In verband hiermede ver zoeken zij geen afwijking te willen verlee- nen van het besluit genomen in de open bare raadsvergadering van 17 Augustus 1911, waarbepaald wordt, dat op de gron den genaamd „Oosterduin" „slechts en kele of dubbele woningen gebouwd (zul len) worden". De adressanten zijn van oordeel, dat het afwijken van deze bepaling de waarde zal verminderen van de perceelen in hun bezit, doordat aangetast zou worden het karakter, door die bepaling aan het ter rein gegeven, n.l. dat van Villapark. Voorts vestigen zij de aandacht op het servi tuut, rustende op de terreinen, door hen gekocht van de N.V. „Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Roeren de en Onroerende Zaken", waarbij o.a. wordt bepaald: „dat op het perceel niet mag worden uitgeoefend eenige nering of bedrijf, ter wijl daarop niet aanwezig mogen zijn stallen of remises, 'hebbende het terrein de bestemming van villaterrein, welke be stemming het steeds zal moeten behou den". Adressanten achten het van belang, dat deze bepaling, die in den geest is van het raadsbesluit van 17 Augusttus 1911, niet zal worden afgeweken. Tenslotte wijzen zij op andere bezwaren, die een manege noodzakelijk met zich brengt en wel op hygiënisch gebied. Het is toch bekend, schrijven zij, dat stallen en daarbij behoo- rende mestputten een hinderlijke lucht verspreiden en dat zij bovendien een kweekplaats vormen voor vliegen, mug gen, ratten en ander ongedierte. VOGELENZANG. IJswedstrijden. Onder groote belang stelling is Zaterdagmiddag een ijswedstrijd op de Leidsc'lievaart nabij de Centenbrug gehouden. De hiervoor beschikbaar ge stelde prijzen waren besteed aan levens middelen voor behoeftigen, tevens eenige prijzen voor de prijswinnaars. De prijzen weruen behaaid aoor: 1. VV. van Reenen, 2. Lor Rui'grok, 3. D. Warmerdam, 4. J. Weyers. De prijzen werden in café „Graaf Floris V" uitgereikt. HAARLEM. Propaganda-avond Vrijheidsbond. De Liberaie Staatspartij „De Vrijheidsbond', aldeenng Haar.em c.a. noudt een Propa ganda-avond en verioonmg van de met nieuwe talereelen aangevulde film „De Vrijheid' op Maandag le februari lVz9, des avonds 8 uur, in de groote zaal van net uemeentelijk Concertgebouw, Lange Begijnestraat. rvis spieeaster treedt op: Mevrouw B. Boonv. d. Siarp, De toegang is vrij op vertoon van kaar ten weiae voor belangstellende kiezers te verkrijgen zijn bij onderstaande adres sen: Te Haarlem bij Schultzvan Haegen, Zandv.weg e8, Aerdenhout; Mevr. oe Veer, Kievenaan SU; Mr. Biankevoort Kenaupaik 1*; Maas, Schotersingel bJa; Van namen, Biouweisvaanpad, fiuize Bij- auin; Van Santé,, Van der Vinnesiraat lo; De Keeae, ze Jtlasselaerstraat 4. re Heemstede: Dirks, Van Merlenlaan 11; kija.es, Heemsteeascüe Dreef ibi. Piano-avond te geven door George van Kenesse. De oud-rlaariemmer 'oeoige van Renesse, thans wonende te s-oravenhage, zal een Piano-avond geven in de btadsscnouwouig op ia februari a.s. Hij veneenoe op 2z januari bij de Lieder- taiei z.ang en Vriendschap zijne meae- werking, net kunstlievend publiek bracht hem een groove ovaue. flier velgen eemge critiekeu uit aagbiaaen: Piano-avona, Kampen, Januari 1929. Ml>cJ lYccfnipoTiü J/ic \^L>üXct.iTt t, v an nesse begon zijn seie-voerdracht niet de variations oeneuses van Menueissonn. Ben •zeer geiukkig begin; deze variaties wer den buitengewoon mooi van toon gespeeld, van Lnupiii een Ltune en een nocturne, een der meest gespeelde in Es en ten motie 'net met eian en Wernerij'K nieeSier- sJiiap gespeeJd, w aidesrau-nen van Liszt Piano-avond, Kampen Januari 1929. ,De Liworsciie c,ourani „Na de pauze gal de heer van Renesse eerst eenige soli, en wij weten niet wat in zijn spel het meest aan votinaamneid grensde: z.jn onge.um- liijke techniek, zijn muzikaliteit, of zijn voordracht". Sonatenavond, Aerdenhout 1924. „Haar- lemseh Dagblad', Karei de Jong. „Oeorge van Renesse is eigenlijk wat men noemt nog pas de kinderschoenen ontwassen. Was het dan geen zeiioverschattting, om zich aan werken te wagen, welker ver tolking gerijpte kracht en bezonkenheid eischt.' In geerien deele. We 'heboen hier blijkbaar met een merkwaardig zeldzaam vooroeeld van technische en geestelijke vroegrijpheid te doen „....Hij toonde rijp meesterschap en de aanwezigheid van temperament is daar'bij zeker toe te juichen. Wie op zijn 'leeftijd dat presteert, zal waarschijnlijk nog wel van zich doen spreken. Deze avond is voor beide jonge artisten een groot succes geworden". Het programma bevat o.a. werken van: Bach, Beethoven, Chopin, Debussy, Bach- Reger Variaticnen. Lie verder de adver tentie voorkomende in dit nummer. H. O. V. De Haarlemsche Orkestver- eeniginig geeft een ledenconcert op Don derdag 21 Februari 1929, des avonds 81/» uur precies in de Gem. Concertzaal. Het programma luidt: I. Ouverture „Anacreon", Luigi Che- rubini. 2. Balletsuite I, Chr, W. Gluck-Mottl. 1. Introduction - Air gai - Lento - Air gai. 2. Reigen seliger Geister. 3. Musette. 4. Air gai - Sicilienne. 3. Pastorale Variée (in oude stijl), Ga briel Pierné. Introductione 5 Doubles. Voor 7 blaasinstrumenten. De heeren Spies (fluit, (Nienhuis (hobo), Strikkers (clarinet), Alberts-Schulpzand (fagot), Van der Beek (hoorn), De Vries (trompet). 4. Symphonie No. I (c kl. terts), Johan nes Brahms, a. Un poco sostenuto - Alle gro. b. Andante sostenuto. c. Un poco alle gretto e grazioso, d. Adagio - Allegro ma non troppo. Joh. Brahms': Symphonie No. 1, c moll. De eerste symphonie is het 68ste opus van Brahms, die vele jaren aan de construc tie van dit werk arbeidde. Het werd een monument van de muzikale levenshouding Laat uw vuilnisbak bij vriezend weer niet buiten staan, Op verzoek van den aannemer van de gemeentereiniging, de 'heer Hulsebosch, deelen we de inge zetenen mee, dat het zeer gewensdht is om bij vriezend weer de vuilnisbakken n'iet builen te laten staan. Bakken waar van de inhoud bevroren is, zijn zeer moei lijk te ledigen. Dat zulks gepaard gaat met veel tijd verlies behoeft geen betoog, daarbij komt nog, dat de bakken van het ledigen zeer veel te lijden hebben. Het verstandigst doet men door de bak ken buiten te zetten wanneer men het bellen hoort van den naderen vuilniswa gen. van den componist, die door velen zou ge roemd worden als de eerste kernachtige Symphonicus na Beethoven, door vele an deren zou misprezen worden als somber, eigenzinnig epigoon der klassieke vormen. Na de indrukwekkende, zwaarmoedige in leiding leert men de typische strijd van Braiims' muziekaliteit kennen: met verbe ten heftigheid stappen en dreunen zijn syn copen en de zwaarte dezer beweging wordt nauwelijks vermilderd door het zangthe ma. Het werk doet in de geheele construc tie den strengen, anti-humoristische klassi- cist kennen; slechts een technische analyse zou een en ander kunnen verklaren. De Zomertijd begint 15 Mei, Het Staatsblad no. 16 bevat het Kon. besluit van eten 29sten Januari, tot vervroeging in 1929 van den wettelij'ken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (St.bl. no. 2o6), Daarbij is bepaald, dat in 1929 de vervroeging met één uur van den wettelij ken tijd zal aanvangen op 15 Mei en zal eindigen op 6 October. Bevallen: A. Wilsonvan Gastele d. J. A. WarmerdamKoelman d. A. v. Schoon hovenvan Essen d. H. A. TimmerKeip 2 z. M. PouwerBeenakker d. Ondertrouwd: M. van Houten en M. Schouten. Getrouwd: J. K. R. ten Broeke en J. G. van Hout; M. Molenaar en C. M. Tesseiaar; H. M. van der Kogel en J. Bierman; H, Waasdorp en A. G. Ver- meeren. Overleden: A. Bont, 58 jaar; A. J. Reepmaker, 69 j.; B. Stals, 36 jaar, over leden te Haarlem; G. T. Peschar, 74 jaar. Terug te bekomen bij: J. Grippeling, Duinlust- parkweg 31 Bloemendaal, een belastingmerk in etuij Blonker Henry, Zuider Stationsweg 5a Bloemen daal, een sleutel van een kunstschaats; Walter, Kennemerweg 11 Bloemendaal, aan bos sleutels; J. Koster, Kleverlaan 121 Bloemendaal, een hee renhandschoen; J. Huizinga, Kennemerweg 13 Bloe mendaal twee sleutels; H. Lafenmeijer, van Twisk- plein 4 Haarlem, een koperen gewicht; G. H. Hagen, Noordertuindorplaan 14 Haarlem, een grij ze kindertrui; Postkantoor Overveen een zwart vulpotlood; Steets'kamp, Zandvoorterweg 32 Aer denhout, een sleutel; Hoefgeest, Rijnegomlaan 46 Aerdenhout, vijf bonte eenden; aan den politiepost te Aerdenhout, een zilveren horlogeketting, 2 kinderhandsohoenen, een zweep, een auto-spiegel tje; aan het bureau van politie te Overveen, een bandje met 6 kleine sleuteltjes; een kinderhand- schoen, een deel van een kunstsohaats, een naal denkoker, een bruin lederen hondenriem. AANSTAANDE ZONDAG. BLOEMENDAAL. NE'D. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur D®. J. C. van Dijk. n.m. 5 uur dezelfde. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Ma- ranatha v.m. 10 uur de heer H. Gordeau Jr. te Bussum. GEREFORMEERDE KERK v.m, 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. n.m. 5 uur dezelfde. VRIJE KATHOLIEKE KERK v.m. 10.30 uur Ge zongen Heilige Mis. Woensdag 20 Febr. v.m. 7.30 uur Stille H. Mis. 's Avonds 8 uur Vespers en Lof. Zaterdag 23 Febr. v.m. 7.30 uur Stille H. Mis. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE; v.m. 10 uur Ds. G. C. H. Bos te Roodenschool. Donderdag 21 Febr. 's avonds 8 uur de heer K. Koopman, Bijbellezing. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING; v.m. 10.30 uur Ds. A. R. de Jong te Bussum. Het wetsonh wij in ons vori schouwingen hi stellen van ee o.m. het volgen fing van de (a; Forensenbelasti van 1897, volgt Rijk jaarlijks aa ner een bedrag ke" dekking vai uitvoeren van C ke feitelijk op Staat liggen; af heffing van een belasting en be de Rijksinkoms ting. Daartegenove een zeer 'belang budget worden van de nieuw in belasting; het hoogste 80) op ting en het hef lasting, terwijl wordt gelaten c belasting te on bouwde of de c Een kolossale v bied van de be werking voor f schillende uitko Men aght he slag op de gei zelfs is bij een grootste steden stelsel, door Mi werp neergeleg met giondwettc Minister De zer factoren (c kunnen zijn. D vergelijk met h zichte van de zake belastingh gemeentebest ut er» kan word reeds bestaat, ziet de Ministe burgemeesters verbaasd, blijke de Minister en! stond. Hoe de groot over het wetsc mindere bekem A.P. Kamerlede zij het wetsont den en zullen h Regelprijs 20 c speciale tarieven tentiën, t.wVra Huur en Verhuur koop, enz. van 1 daarna eiken re Uitsluitend i ij HORLOGï KLEINE HOUT Ruime k< HORLOGES, K tegen scherp concu Reparatiën spo TE KOOP G 10 of 12 Kipj leg. Brieven nu prijs Bureau vai V^or SCH( GROOTE F VERWULFT Fijn Mande Leveranties uits

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2