WEEK-AGENDA PLAATSELIJK NIEUWS Hedenavond. Hotel „VreeburgJaarfeest Bloemendaalsche Red dingsbrigade, 8 uur. Stadsschouwburg, De Legende van een Lezer, 8 u. Schouwburg Jansweg, Tooneelver. Jac. v. Lennep voor de Ned. Reisvereeniging, 8 uur. Zondag 24 Februari. Gem. Concertzaal, H.O.V. namiddagconcert, 2,30 u. 's Avonds 8 uur Jac Smits „Mie en Ko". Stadsschouwburg, Er staat geschreven.... 8 uur. Schouwburg Jansweg, Goudsmid en Groenteman, 8 uur. Maandag 25 Februari. Stadsschouwburg, Moskouer Keizerlijk Ballet, 8 u. Schouwburg Jansweg, Goudsmid en Groenteman, 8 uur. H. B. S. Nieuwe sohool Santpoorterplein, opening. Dinsdag 26 Februari. Gem. Concertzaal, Bachconcert. Stadsschouwburg, De medailles vjan een oude vrouw, 8 uur. Woensdag 27 Februari. Gem. Concertzaal, Uitvoering Lourens Jansz, Cos- ter, 8 uur. Donderdag 28 Februari. Hotel Lion d'Or, Jaarvergadering H.O.V., 8 uur. Vrijdag 1 Maart. Gem. Concertzaal, A.V.R.O.-avond. Punt 9. Uitgifte van grond in erfpacht aan het P. E. N. Goedgekeurd. Punt 10. Machtiging tot het zoo noodig, sluiten eener kasgeldleening. Goedgekeurd. Punt 11. Vaststelling 2e suppletoire begrooting dienst 1928. Goedgekeurd. Punt 12. Aanvaarding voorwaarden voor 'het leggen en hebben eener rioleering in den Kenne- merweg. Goedgekeurd, Punt 13. Verleening voorschotten ingevolge de artt. 101 en 103 der Lager Onderwijswet 1920, Gelet op de artt. 101 en 103 der Lager On derwijswet 1920, stellen B. en W. den Raad voor te besluiten: A. ten behoeve van de hier volgende scholen over het jaar 1929 de volgende voorschotten te verleenen op de gemeentelijke vergoedingen en wel: voor de Christelijke School voor U.L.O. te Bloe- mendaal (57',, leerlingen en 1814 uur vakonderwijs): op de vergoeding, bedoeld in art. 101. Ie lid 1900.op de vergoeding, bedoeld in art, 101, 9e lid, 2572.—; V vooi de Christelijke school voor gewoon lager onderwijs te Bloemenidaal (176 leerlingen en 3 uur vakonderwijs): ƒ4448.en ƒ516. voor de Bloemendaalsche Schoolvereenig. (147 leerlingen en 18 uur vakonderwijs): 3000.en 500.—; voor de Sint Theresiaschool (250* 4 leerlingen en 1 J4 uur vakonderwijs): 6324.en 204. voor de R.K. Jongensschool te Overvee i 1603y.5 leerlingen en 414 uur vakonderwijs): 4060.en 620.—; voor de R.K. Meisjesschool te Overveen (142 leerlingen en 14 uur vakonderwijs): 3588.en 1036.—; voor de schoolvereenig. „Aerdenhout-Bentveld" te Aerdenhout (111)4 leerlingen en 6)4 uur vak onderwijs): 2816.en 896. voor de R.K. St, Jozefschool te Vogelenzang (129 leerlingen en 2 uur vakonderwijs): 2224.en 276.—. Goedgekeurd. Punt 14. Verzoek om medewerking tot de tot standkoming eener manége. Op grond, dat het raadsbesluit van 17 Augus tus 1911 tot vaststelling van het wegenplan van Oosterduin geen ontheffing van het daarin sub 3 bepaalde toelaat, geven B, en W. den Raad in overweging, hen op te dragen, aan hel Uitvoe rend Comité voor een nieuw te bouwen manege in Aerdenhout te laten weten, dat op dien grond stichting van een dergelijke inrichting aan de Ju liana Stolberglaan niet mogelijk is. Aldus besloten. Punt 15, Aanleg van een zijspoor naar het ter rein aan den Zeeweg ten Oosten van den water toren. Ten eind,, cp een gemakkelijke en in vergelij king met andere transportmiddelen goedkoope wijze materialen naar het tusschen Zeeweg en Tei- terodeweg gelegen opslagterrein te kunnen bren gen, hebben wij ons tot de Dir. der Ned. Spoor wegen gewend met het verzoek ons mede te wil len deeten, ot zij bereid was een zijspoor aan te leggen, gaande van de aansluiting der Haarlem-sche waterleiding aan de lijn Overveen-Zand'voort naar liet 'terrein vcornoemd. De directie der Nederlandscbe Spoorwegen is inmiddels bereid gevonden, tegen een jaarlijks d:oor de gemeente te betalen bedrag van 560. voor buur en onderhoud, een zijspoor van de lijn Overveen-Zandvoort aan te leggen naar het ge meentelijk opslagterrein. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen om het in de considerans van dit besluit genoemd zijspcor te doen aanleggen. De Erven van der Vliet heeft inmiddels een schrijven aan den gemeenteraad gericht om ook van deze lijn gebruik te mogen maken, gezien dit loopt over thun grond. 'De 'heer Laan licht dit schrijven toe, alleen wijst spr. er op dat in elk gcVal de kosten a 2.50 per wagon haar in rekening zal gebracht worden. Wordt goedgekeurd. Punt 16. Beslissing in zake den ophaaldienst der reiniging. De bestaande cvereenkomst betreffende het omhalen van asch en vuilnis van de bewoners en gebruikers van pcrceelen binnen deze Gemeente, loopt op 31 December 1929 af. Bij wijze 'van proef is op' 17 October 1928 eens aanbesteding gehouden voor vorenomschreven op haaldienst over het tijdvak van 1 Januari 1930 ik t en met 31 December 1934. De aannemer G. Hulsebosch, die ook over Het loopende tijdvak met den ophaaldienst is belast, heeft bij deze proefaanbesteding de vooraeeligste aanbieding gedaan voor het komende vijfjarig tijd vak, n.l.: 0.30 per perceel en per maand ingeval van vervoer naar de gem. vuilnisbelt, J 0.49 per perceel per maanid ingeval van ver voer naar elders, geldende deze prijzen voor het vervoer met paard en wagen en J 0.42 per perceel per maand ingeval van ver veer naai de gem. vuilnisbelt, 0.59 per perceel per maand ingeval van ver voer naar elders, geldende deze prijzen voor 'het vervoer met moderne vuilnisauto's. De aanbestedingscijfers in aanmerking nemen- moet de voorkeur worden gegeven aan het vervoer met paard en wagen, waartegen vooral daarom weinig bezwaar kan bestaan, omdat alls voorwaarde is gesteld dat er speciale wagens vcor gebruikt moeten worden, die geen armzaligen in druk maken, zulks ter beoordeelinig van aen Ge meente-architect en in beroep van B. en W. Het vervoer van de opgehaalde stoffen naar elders buiten de gemeente is ten zeerste gewenscht aar.gzien de .gemeente anders op den duur genood zaakt zou zijn tot oprichting van een vuillverbran- dings'cve'n, waarmede vrij aanzienlijke kosten ge moeid zijn. De heer Noorman is legen dei ge-hee'le voordracht We hebben in de October-vergaü'ering cijfers ge noemd waarmee de gemeente dit werk in eigen be- hèer zou worden uitgevoerd. Er. staat in dit stuk niets over de wijze waarop dit werk wordt uit gevoerd. De gemeente-architect zal hierin een con trole uitoefenen, want er kan n.b. wel met een kruiwagen vuilnis opgehaald worden. Moeten we .ia c.ezelfd'e armoede weer krijgen als voorheen? Kijk naar de naburige gemeenten en ge zult het verschil zien. Maar het is meer dan treurig, en spr. moet met den meesten klem protesteeren te gen een dergelijk besluit, en stelt voor om d'i't punt aan tc honden tol dc volgende vergadering. Dé 'heer Laan vindt het noodig hier eerst eens even op te antwoorden. Wat het eigenlijk betee- kent 0111 hierop te agecren is bijna onbegrijpelijk, de geimcente kost het in eigen beheer 28000. en nu kost het J 14000.waarom moeten we deze na-r'aoid ons nu cp den hals halen. Het publiek I- lu de mensclien die in dezen dienst arbeiden .'.ij 11 Ir vree, wat w'il men nog meer, laten we dus lit voorstel aannemen. Dc hcc Dorhout Mess kan niet begrijpen dat n en c:e tegenwoordige ophaaldienst in Bloemen,daal ■nr.. ;dig sindt, maar wat mankeert er toch aan de taande wagens. Spr, vindt ze voortreffelijk. De heer Luden is tegen de meening van den vcrigen spreker. Spr. vindt dat c e boel er armee- ig uitziet, zoowel paarden, wagens als personeel. Dc lie er Schulz sluit zich aan bij den lieer Noor man Spr. memoreert het verkoop toen de gemeente deze dienst exploiteerde en ziet hierin nog niet die 11a heiige gevolgen die er straks werden genoemd. Het lijkt 'spr. gewenscht indien dit punt aange houden werd tot de volgende vergadering. De heer Van Nederhasselt is' indertijd ook voor auto-transport geweest, maar een blik slaande in de groote steden is spr. tot de ontdekking ge komen dat een vervoer met paard en wagen nog zoo slecht niet is en allerminst mag genoemd Wór den uit den tijd te zijn, daarom kan spr. zich met bet voorstel van B. en W. geheel vereenigen. De heer Noorman zegt dat er veel klachten bin- n nkomen over de onregelmatige en minder cor recte vuilnisophaaldienst. De heer Cassee beweert het tegenovergestelde, juist de orde en regelmaat van dezen dienst treedt dagelijks aan het licht, wat verder de arbeidstijd aangaat, spr. meent dat dit nogal gaat, als er nog gelegenheid is om in zijn vrijen tijd een eigen varkensfokkerij er op na te kunnen houden, dan moet er toch wel eventjes tijd voor die menschen overblijven. De heer de Clercq dient een klacht in dat het vaak voorkomt dat de vuilniswagens ten gevolge van den wind of anderszins bij het passeeren door de gemeente veel vuil of papier achter laten. B. en.W. zullen hieraan aandacht schenken Dc heer Noorman kan zich met de lofuitingen aan het adres van den tegenwoordigen vuilnis ophaaldienst in het geheel niet vereenigen, toch zal spr. in elk geval blijven protesteeren, daarom stelt spr. voor dat de arbeidstijden ten hoogste 48 uur zuilen 'bedragen. Het voorstel, gesteund door den heer Schulz, wordt met uitzondering van de heeren Noorman en Nuyens, met algemeene stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. komt daarna in stem ming en wordt aangenomen met tegenstemmen van de heeren Schulz en Noorman. Punt 17. Ontheffing van bepalingen der Bouw verordening. V Overeenk mstig het advies der Commissie van Bijstand wo.r Publieke Werken stellen B. en W. den raad voor, ontheffing van artikel 7 der Bouw verordening te verleenen aan: a. J, Stroink voor bouw van een serre bij per ceel Grenslaan 6; b. H. A. Barnouw voor verbouw van perceel Rijperweg no. 13; c. J. Heemskerk voor bouw van een woning aan dien VogelenzanigsoheWeg; d. M. en W. Lol'kus voor bouw van vijf wonin gen aan de Julianalaan; e. S. Israels voor bouw van een garage aan den Parkweg; f. S. Rimkema voor bcuw van twee garages en één schuur aan den Zandvoortcrweg en vier gara ges aan de Zonnebloemlaan; g. H. J. Bets voor bouw van een garage aan den Oosterduinweg; jij 1 h. B. Boerrigter voor bouw van een garage aan rit Da'hMalaan. Aldus besloten. De Voorzitter doet voorts mededeeimg dut het indertijd dcor den heer de 'Ctlercq gedaan verzoek om meerdere treinen te laten stoppen aan de halte lleemstede-Aerdenliout met succes is be kroond, zooa'ait er voortaan per dag drie treinen meer zijn disponibel! 'gesteld! voor het opnemen en uitlaten van reizigers. Rondvraag. De heer De Clercq zou gaarne zien dat er een betere regeling tot stand kwam aan het hulp postkantoor te Aerdenhout. Door toename der be volking is de hulp op dit kantoor onvoldoende, ook zijn er te Aerdehllout te weinig brieven bussen. De Voorzitter beloofd te onderzoeken. Verder vraagt spreker of er kans is dat ook de Oosierduinweg van topeca wordt voorzien. De heer Laan brengt in herinnering dat er bij de begrooting op den post wegenonderhoud 25000.is geknibbeld, zoodat op deze vraag een afwijzend antwoord noodzakelijkerwijs moet volgen. De 'heer Cassee biemgt ter kennis van B. en W. Jat de ongehuwde arbeiders zonder eenig pardon naar huis gestuurd zijn, is oaar nu niets aan te dioen! Die mensdhéfi móeten tóch ook leven. De heer Van Nederhasselt merkt op dat er dan een vergissing in het spel is, wamt er was en rege ling getroffen da ze onr-id'e andere week te werk gesteld zouden wonden. Le heer Laan zal ér niet den gemeente-architect over spreken. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over met een zitting met gesloten deuren. DE RAADHUISBOUW Behandeling van het protest Prinsenberg voor Ged. Staten. In de Raadsvergadering van 4 October j.l. besloot de Raad met 17 tegen 5 stem men tot grondaankoop aan den Zeeweg voor den bouw van een nieuw gemeente huis daarop. Men zal zich herinneren, dat er in en ook buiten den Raad een lelie op positie tegen dit besluit optrad; in den Raad tijdens de behandeling van het voor scel Dr. öornwaier terzane bunen aen Raad na het bekend worden van het be sluit en niet in dien positieven vorm als in den Raad al dadelijk op den voorgrond trad. Men heeft Öyèr diit (inderdaad zeer vèr strekkende en daarom zoo buitenge woon belangrijke) besluit allerlei beschou wingen gehouden. Feit evenwel is, dat in het College van B. en W. in het geheel geen eenstemmigheid bestond of bestaat over deze kwestie, ja dat de beide wethou ders absolute tegenstanders zijn van de idee, Raadhuisbouw aan den Zeeweg en van hun standpunt op krachtige wij ze ook uiting geven, terwijl de Raad als zoodanig met de kleinst mogelijke meer derheid zich op hef standpunt stelt om wel aan den Zeeweg een nieuw gemeente huis etc te bouwen. benige dagen geleden is des heeren Prinsenoerg bij Ged. Staten ingediend pro test tegen bedoeld raadsbesluit in open bare zitting van dat College behandeld, ben groot gedeelte van Bloemendaals vroedschap was daar aanwezig en óók de Burgemeester en de heide wethouders. Bij deze behandeling .zijn geen nieuwe ge zichtspunten naar wren gekomen. De tegenstanders o.a. de heere Prinsenberg en De Waal Malefijt en de 'beide Wet houders, voerden in deze openbare zitting van het Provinciaal Bestuur vrijwel de zelfde argumenten aan als in de bewuste Raadsvergadering en ;de voorstanders had den geen nieuw iverdedigingsmateriaal. Wel weten wij thans officieel dat ook Wet houder Laan tot de. felle tegenstanders behoort en dat 8 van de 15 Raadsledeji vóór den bouw aan den Zeeweg zijn. Ook nu weer bleek er nog altijd een sterke nei ging te bestaan bij een deel van den Raad om toch op het trrein tegenover het oude Raadhuis de z.g. kuil aan den Bloe- mendaalscheweg een nieuw gemeente huis te doen bouwen, welke gedachte te gelijkertijd voor Ged. Staten werd ge poogd te weerleggen als niet wenschelijk. De heer Laan keurde ook thans af, dat men in de Raadszitting van 4 October plotseling met het voorstel was gekomen en dat de Raad, wetende dat een felle oppositie zou opstaan aldus de wet houder toch tot den grondaankoop be sloot. Gedeputeerde Staten hoorden geduldig het pro en het contra aan en voorzitter Jhr. Roël, deelde mede, dat het College later uitspraak zou doen. BLOEMENDAAL. Veiling, Door notaris Wildervanck de Blécourt is Woensdag geveild het woonhuis met tuin en schuur aan den Kinheimweg 53 te Bloemendaal. Het werd toegewezen aan A. J. Overakker en D. J. van Buuren, beiden te Bloemendaal, voor ƒ4150. Tariefverlaging door het P. E. N. Men sciirijti ons: Aan de atnemers van 'het Prov. El. Be drijf is een aangename boodscnap thuis ge stuurd en wei de mededeeiong, dat de kuo- wattuurprijs van het vastrecinttarief is ver laagd van 10 cent tot 5 cent. Met dezen maatregel zijn het enkeltariet en het duibbeitarief vervaiuen. De aangeslo tene betaalt voor de K.W.U., die hij voor de normaie verlichting van zijn woning ge- orumt, 30 ct, per K.W.U. en allle boven deze voor ïedei* atzonderiijik bepaalde hoeveei- neiid! met 5 cents per K.W.U. De bestaande vastrecii toedragen zullen in verband met deze tariefswijziging geen verandering on dergaan. Kon, Ned, Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De Atdeenng Bnoemendaat-Veisen der K. 1N.M. v. 1. en f. meid Woensdagavond zü dezer, hare maandeiijascne toijeeiiaomst in Vreeburg. Na voorlezing der Notulen en meaeueejjing der mgeivomen stuntKen werd net woord gegeven aan den ilr. W. oeuncier die een en ander zou vertellen over „mndwerk". bpreaer memoreerde wat een dertigtal jaren geieden oaaronuer verstaan werd: «j roemen met korte stelen vooral rozen, een gedrongen samenvoeging van enkele primuia s, bouvardia s, kamelia s enz. te samen gestopt in een papieren manchette, al dan met met kant versierd. Vroeger kenae men geen bloemen met ïange stelen en door het verianigen naar bioemstuikaen met lange stelen is 'de cul tuur daarvan en het trekken ontwikkeld. ijooï de losse 'binderij had men meer af wisseling en daardoor weer meer vraag door het publiek, bchi'kking van 'bloemen ■werd een kunst, waarin de techniek weinig te be teekenen heeft maar waarin smaak de noofdzaak is geworden. Spreker besprak vervolgens de diverse stréken waar men zich heeft toegelegid op net kweeken van lang'steiiige bloemen, ge sneden zoowel als in potcultuur; de wijze waarop de ontvangen bloemen behandeld moeten worden alvorens deze te verwerken; de stijl der bloemstukken; de kleurcombi naties; de vazen en de vaasbou'ketten; de wijze van opmaken; de soort en kleur der manden en van linten gébruikt voor het opmaken. Eene serie lichtbeelden, waarhij men kon zien wat mooie en wat minder gestaagde bloemstukken waren besloot de lezing, die met belangstelling werd gevolgd en beloond met hartelijk applaus. inzendingen voor het Puntenstelsel wa ren door de strenge koude niet binnen gekomen. Na de Pauze werd de rest der agenda afgehandeld, n.l. medegedeeld welke rege- .ng getroffen werd voor den prijs door den rir. Waller uitgeloofd. De Vrageribus bevatte de vraag ot zwa velen in. de kas kwade gevolgen kon hebben voor sommige planten waarop geantwoord werd dat zwavelpoeder verstuiven in niet al le groote hoeveelheid voor geen enkele p.ant kwade gevoligen 'kon hebben. Alleen an planten met bebaarde bladeren kan de zwavelpoeder er niet meer af, hetgeen de planten ontsiert. Naaat 'bij de Rondvraag nog een vraag beantwoord werd 'betreffende het versnij den van 'bollen geplant in een bloemstuk, werd, niets meer aan de orde zijnde, 'de vergadering gesloten met dank voor de be toonde belangstelling. Aanrijding. Een wielrijder die aan de Mollaan reed in de richting van den Bloe- medaalscheweg werd door een auto, be stuurd door den chauffeur van de lam. S. aangereden, doordat de wielrijder slipte en de chauffeur niet zoo spoedig kon rem men. Hij bezeerde zich niet ernstig. Dr. Beusekom verleende hulp- Per ziekenauto van Mathot werd de aangeredene naar het St. Elisabeths gasthuis te Haarlem over gebracht, en kon na verbonden te zijn, weer naar huis gaan. De Haarlemsche waterleiding. De actie tegen de plannen van Haar- ierasch Gemeentebestuur tot onteigening van een groot stuk duinterrein in onze ge meente ten behoeve van de uitbreiding van het water-wingabied van bet Waterleiding bedrijf dier gemeente, zal wel krachtig aangepakt moeten worden als men het ge vaar van deze onteigening wil afwenden. Bicemendaai's Bloei heeft de actie prach tig ingeluid en deze vereeniging zal verder ook stellig niet stil zitten. Maar zij zal officieel, gesteund moeten worden door het Gemeentebestuur en de gemeentenaren want de strijd zal niet gemakkelijk zijn. Blijkens een persbericht zou Minister Kan reeds zijn medewerking aan Haarlem hébben toegezegd om te bevorderen, dat een stuk duin in onze gemeente zal worden onteigend ten algemeene nutte voor het waterleidingbedrijf van Haarlem. Indien het juist is wat dit persbericht meldt zal de strijd zwaar worden, maar het kan ook nog zijn, dat dit bericht als soort van gang- makerijtje gelanceerd werd; izoo iets van een stemming er in (brengen, welke tactiek meermalen gebruikt wordt om in een be paalde richting invloed te oefenen. Maar hoe het zij de contra-actie moet krachtig aangepakt worden. Laten wij ons dat voor gezegd houden. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. Zorg voor een 'krachtig uithoudingsvermo gen, staal uw lichaam. MAANDAG. Denk in 'de eenzaamheid na en besluit nooit uit een enkel geval tot een algemeen heid. DINSDAG. De zelfdwang is een klassiek opvoedings middel. Past gij hem toe, zoo-geniet gij ware persoonlijke vrijheid. WOENSDAG. Men m-o-et in het zakenleven niets aan het toeval overlaten, ook de kleinste kleinigheid niet. DONDERDAG, Het nuttig gébruik van onzen tijd is onze gemeenschapsp licht. VRIJDAG. De gedachtekracht, ontwikkeld in het sa menleven, werkt als paardenkracht. ZATERDAG. Denk na, vóórdat gij doet en doende denk dan nog. Jaarfeest Bloemendaalsche Reddingsbri gade. Hedenavond zal de Reddings brigade haar jaarfeest geven in Vreeburg met welwillende medewerking van de ca- baretciub der Haarlemsche Zwemclub en Poloclub „De Delft" en het muzikale trio „Wijnands Op deze feestvergadering zal tevens de prijsuitdeeling plaats hebben der onder linge zwemwedstrijden. U.a. zal worden opgevoerd de comische eenacter: „Een leugentje om bestwil". Diefstal. Dinsdag is er aan den spoor weg ISdeverlaan 100 K.G. hooi ont vreemd. De Raadhuiskwestie, Het college van Ged. Staten van Noord- Holland heeft besloten om het raadsbesluit onzer gemeente om een terrein aan den Zeeweg te koopen, om daarop een nieuw raadhuis te bouwen, te vernietigen op de volgende overwegingen: overwegende, dat het in het voornemen van het gemeentebestuur ligt om op hei in het bestreden raadsbesluit bedoelde ter rein een raadhuis c.a. te doen bouwen, welk voornemen trouwens door de tot standkoming der overeenkomst tot eene verplichting wordt; overwegende echter, dat reeds eerder ingevolge raadsbesluit van 18 December 1919 voor de gemeente tegen den prijs van 40.000.een ander terrein, gelegen aan den Bloemendaalschenweg, werd aange kocht, welk terrein krachtens het daarop rustend servituut alléén voor d.en 'bouw van een nieuw raadhuis mag worden benut; overwegende, dat indien het nieuwe raadhuis elders verrijst, het terrein aan den Bloemendaalschenweg niet productief kan worden gemaakt; overwegende, dat zulks met het belang der gemeente in strijd zou «zijn en het raads besluit, waartegen bezwaar, derhalve niet voor goedkeuring vatbaar is besluiten de goedkeuring aan dit raadsbesluit te ont houden. Over dit punt is vermoedelijk in de ge heime zitting van Donderdagmiddag ge handeld. We onthouden ons verder van commen taar en vinden alleen de mogelijkheid niet buiten gesloten dat de Raad in booger be roep gaat. Het lijkt ons echter beter van niet, waar de kansen tot een succes gering zijn. OVERVEEN. Den „bewusten" boom. 't Bleef weer bij een aanrijding met wat materieele schade, en wij wenschen niemand een ongeluk toe, doch zoolang den „bewusten" boom geen slachtoffers geeft zal hij niet „onbewust" gemaakt worden. Maandag middag waren er 2 auto's de dupe van. Een auto van de V. uit Overveen die naar Overveen 'ging, de andere auto die van de Julianalaan kwam en de Militairenweg wil de oprijden. De auto van eerstgenoemde werd ernstig beschadigd, en moest wor den weggesleept en de tweede werd licht beschadigd. Tegen de chauffeur van laatst genoemden auto werd proces-verbaal op gemaakt. Aanrijding. Maandag had op dén Bloemendaalscheweg een vrij ernstige aan rijding plaats tusschen twee auto's- Een auto van de W. te Haarlem, bestuurd door een bediende, kwam van Overveen in de richting Bloemendaal, en de andere auto kwam van tegenovergestelde rich ting, bestuurd door de chauffeur van de fam. K. S. Ter hoogte van het Binnenpad slipte de eerste auto wegens gladheid van den weg, vloog naar links en reed den anderen auto aan, die tegen een hek werd gedrukt; achter de tweede auto reed een

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2